Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за фотоапарат
Автор: Vertigo91   
Дата:   06-03-18 22:57

Състояние - нов или втора ръка;
Бюджет - до 800,00 лв.

Малко предистория,

Разгледах форума и видях дозина теми с подобно заглавие, но в нито една от тях не намерих полезна информация относно това, което търся. Прекарах много време в YouTube и по други форуми, четейки и гледайки ревюта на всевъзможни фотоапарати, за да придобия представа какво реално искам от въпросната техните. Исках да науча достатъчно, че да мога правилно да задавам въпросите, които имам относно избор на фотоапарат.
След всичко, което гледах и четох, стигнах до ясното заключение, че аз не съм фотограф и нямам желаение да ставам нещо повече от любител.
Търся камера, с която сравнително лесно и ефективно да заснемам сравнително високачествени образи, които най-вече ще бъдат ползвани за различните социални мрежи. Искам нещо, което насърчава употребата на manual настройки, но не ме губи в хилядите функции и опции на "професионалните" фотоапарати. Разбира се, възможност да заснема в Raw формат, за да мога, ако реша да си играя със снимките. Очевидно не съм от фотографски среди, поради което не снобея за марки, но бих искал апарата да е качествен и надежден.

На този етап считам, че съм елиминирал DSLR-те като опция, поради редица причини - инвестиция в обективи, размер, сложност, тежест и т.н.

Mirrorless фотоапаратите ми допадат като концепция, въпреки че тук отново се появява въпроса с обективите. Запознах се с най-препоръчвания модел, който е в близост до моя ценови диапазон - Sony A6000, но цените все пак са по-високи от това, което съм решил да отделя. Разгледах и други модели от този тип фотоапарати, но от "препоръчваните" успявам да намеря единствено тяло без обектив.

Това, което сякаш най-много ми допада като концепция е Compact system camera, което, ако не греша, в България си наричаме сапунерка. Харесах идеята на Fujifilm X100 серията, но бързо разбрах, че дори сапунерката не е много изгодно удоволствие. Не успявам да открия сходно предложение от друга марка, което да предлага възможностите и предимствата на X100 серията, но на по-достъпна цена.

Моля за вашите предложения и благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   06-03-18 23:46

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106254

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106254

Смъкваш малко от тялото и си докарваш точно бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Rand   
Дата:   06-03-18 23:48

compact system camera=mirrorless

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-03-18 03:44

Vertigo91,
Наистина ли ти трябва камера с APS-C сензор?
Според мен - едва ли!
За социални мрежи и лично удоволствие камерите с по-малки сензори (1 инч, 2/3 инча, че дори и 1/1.6 инча) с нищо не да те ограничават. Нали няма да снимаш портрети с много плитък фокус и мазно боке, нито пък спорт или птици? Нали няма да печаташ снимки с плакатни размери? Нали предпочиташ да не се занимаваш със сменяеми обективи?
Ето три предложения от базара, върху които би могъл да помислиш:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106252

Почти в горната граница на твоя бюджет. Малка и удобна камера с 1 инч сензор, светлосилен обектив, много добро видео (+ 4К), подвижен тъч екран и куп други екстри, които липсват дори при някои DSLR-и от среден клас. Моят фаворит за компактен универсален фотоапарат, който се събира в джоба на якето.

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106349

Предложение от Канон със същия размер на сензора и подобни възможности. Не снима видео в 4К, но то едва ли ти е приоритет.

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106278

Тук можеш да спестиш почти половината от бюджета си. Елегантно решение в стил "Фуджи" с 2/3-инчов сензор и съвсем приличен обектив. Дребосък с големи възможности, но с ограничен брой изнесени контроли.

Това открих "на първо четене" сред офертите в базара. Сигурно има и други любопитни предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Vertigo91   
Дата:   07-03-18 07:44

ZENON написа:

> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106254
>
> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106254
>
> Смъкваш малко от тялото и си
> докарваш точно бюджета.

Видях тази обява и определено ми хвана окото. Този апарат е толкова хвален, че сериозно се замислям. От друга страна не съм запознат какъв general purpose обектив мога да купя, който да е в бюджета и да върши работа. Замислям се също, че все пак това е апарат на близо 4-5 години и не съм изцяло запознат колко бързо старее този тип техника.


Rand написа:

> compact system camera=mirrorless

Благодаря за корекцията. Прочетох някъде, че така се наричат, но явно съм объркал.


chrisnoch написа:

> Vertigo91,
> Наистина ли ти трябва камера с APS-C
> сензор?
> Според мен - едва ли!
> За социални мрежи и лично
> удоволствие камерите с по-малки
> сензори (1 инч, 2/3 инча, че дори и 1/1.6
> инча) с нищо не да те ограничават.
> Нали няма да снимаш портрети с
> много плитък фокус и мазно боке,
> нито пък спорт или птици? Нали няма
> да печаташ снимки с плакатни
> размери? Нали предпочиташ да не се
> занимаваш със сменяеми обективи?
> Ето три предложения от базара,
> върху които би могъл да помислиш:
> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106252

> Почти в горната граница на твоя
> бюджет. Малка и удобна камера с 1
> инч сензор, светлосилен обектив,
> много добро видео (+ 4К), подвижен
> тъч екран и куп други екстри, които
> липсват дори при някои DSLR-и от
> среден клас. Моят фаворит за
> компактен универсален фотоапарат,
> който се събира в джоба на якето.

Благодаря за изчерпвателния отговор! Ще разгледам по-подробно този Panasonic Lumix LX15, защото изглежда подходящ. Относно портретни снимки, всъщност мисля, че ще правя доста такива, т.к. една от причините за тази покупква е желанието за по-хубави профилни снимки на приятелката. :) Лично аз обичам да снимам макрота, така че минимален focus distance е сравнително важен за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   07-03-18 09:31

Не го гледай а направо го купувай, Панасоника де[smile][beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ubp   
Дата:   07-03-18 09:32

SONY RX100 чисто нов с гаранция 2 год. за 649лв.

цък

[smitten] [thankyou]



Публикацията е редактирана (07-03-18 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   07-03-18 09:51

Имай предвид, че купуваш мааалко по-добри сапунерки. Нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Pac   
Дата:   07-03-18 10:02

Осезаемо по-добри са си. Според мен 1 инч (13мм) сензор с обектив f/1.8-2.8 е съизмерим като резултати с APS-C (23мм) и китак f/3.5-5.6. Но първото е много по-компактно.

ПП: Ехеее, на тоя Panasonic блендата почва от 1.4! Впечатляващо!



Публикацията е редактирана (07-03-18 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: StraightEse   
Дата:   07-03-18 10:18

Ако нямате желание да взимате апарат със сменяеми обективи, можете да се замислите и за fz1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-03-18 11:52

това е апарат на близо 4-5 години

Моят е на 10 години, а основният ми обектив - на 30 и все пак щракам някак...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   08-03-18 01:22

Леко глуповато е да се сравнява микроскопична матрица с по-голяма, ама се тая.
Лошото на подобен вид въпроси като този е, че акъла е от нас, парите - не!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-03-18 01:49

ZENON,
Ти по-добре не давай акъл в такива теми! За теб всичко по-малко от фул фрейм е микрокопично. Това не е така - нито на теория, нито на практика.


Vertigo91,
Ако за профилните снимки на приятелката си гониш визия "фул фрейм + 85/1.4", няма как да се вместиш в 800 лв. бюджет, че и в двойно по-висок. За макрото има данни и примери в ревютата из интернет - провери ги. Колкото е по-голям сензора, толкова по-скъпи са обективите, които го покриват. Не ти трябва камера с голям сензор за задачите, които си поставяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   08-03-18 06:50

Sony a3000 + 18-55 или някакъв твърд от Сигма- 19, 30, 60мм. Единствено че прилича на голям апарат. Доста е пренебрегван, но си е изгодно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-03-18 15:20

Sony a3000 е интересно решение (не бях се сетил за него), но вече го няма по магазините, а втора ръка се намира рядко. Все пак остава проблемът с обективите, ако се търси и сносен портретен, и макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   08-03-18 17:32

chrisnoch,
и кой по-специално си ти, че да ми даваш съвети?
Снимай си телефон и по възможност не блей от кочината [smilie7]

P.S.
Това с теорията и практиката може да мине пред някой, който сега хваща камера. Дано не ти се връзват на глупостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   08-03-18 18:25

Няма никакви проблеми за Е-mount и А3000/6000 за обективите. Един А3000 е макс 200-240лв, останалото е за стъкла. Дори два обектива може до 800лв

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   08-03-18 18:31

chrisnoch, и кой по-специално си ти, че да ми даваш съвети?

Мисля, че е крайно време да се направи секция с бисери на форума и това, заедно с боби турбото и спора за видеото следва да водят класацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-03-18 02:54

ZENON,
Името ми можеш да видиш в профила. Един бърз поглед в Google ще задоволи любопитството ти с десетки страници резултати.
С телефона си снимам само нарушители по пътищата и визитни картички на старомодни господа и дами. Веднъж снимах и една катастрофа на магистрала "Тракия" (излъчиха мои кадри в бТВ Новите - нали съм връзкар [smile] ), но тогава фотоапаратите ми бяха в багажника и не исках да увеличавам задръстването с излишни спирания. Пък и телефонът ми е Сони, та вероятни снима по-добро видео от твоя фул фрейм DSLR. [smilie5]
А сега аз да попитам на свой ред: "Кой е Ивайло Димитров?". В Google излизат футболисти, педиатри, актьори и т.н., но нито един фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: iavorski   
Дата:   09-03-18 07:48

Видях че chrisnoch е посочил едно Fuji XF1 от базара.

Като горд собственик на такъв мога да кажа две неща:

1. Апарата е доста нишов и не е за всеки вкус с специфичния си обектив
2. Цената в обявата е абсурдна - това нещо ново беше под 400 лева.

Моята препоръка - която и да е версия на RX100 влизаща в бюджета. Дори единичката нова е май най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: georgioiv   
Дата:   09-03-18 10:03

Zenon: коя от снимките ти в профила не може да се направи с 1 инч матрица или с 1/2,3 инча, че ми стана интересно - толкова си категоричен ?
Не се заяждам, искам твои примери, защото аз имам хиляди снимки точно с 1/2,3 и нямам усещането че не "стават".

Колкото до портретите на приятелката с дефокус - Панасоника е собено подходящ.Както милион пъти тук сме повтаряли, бленда 1,4 не става 3,5 или 5,6, ами си остава 1,4 на всички матрици и спокойно може да се снимат портрети с дефокус, стига човек да знае какво прави и по-скоро - как да го направи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: aiduka   
Дата:   09-03-18 10:57

Аз иамх такъв фотоапарат Panasonic LX15 и мога да кажа че прави страхотни снимки. Особено портретни и то с дефокус. Единствения му минус е малкото варио. Само 3 зум,за това и го продадох. Иначе за туя пари можеш да си вземеш и Nikon D90 с обектив 18-105/f3.5-5.6 който ще прави по хубави снимки от Панасоника. Казвам го ,защото съм имал и двата фотоапарата.



Публикацията е редактирана (09-03-18 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: georgioiv   
Дата:   09-03-18 15:17

aiduk: nikon D90 по подразбиране не може да прави по-хубави снимки от lx15. Можеш ти да направиш, ако знаеш как и защо да се възползваш от предимствата на по-големия сензор там, където ти е необходимо. Ако въобще е необходимо. Аз за това казвам на коментиралите по-горе - посочете конкретно коя снимка не може да се направи с малкия сензор, да видим така ли е или се заблуждаваме, заблуждавайки и хората, които сега се учат и търсят техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Neuromancer42   
Дата:   09-03-18 15:58

Аматьор съм, но се включвам да кажа - в никакъв случай D90 за това, което е писало момчето. Бях 4 години с този топуз и просто най-малкото - за това, което предлага - не си струва килограмите и размера. Повярвайте, ако не се занимаваш професионално, в един момент просто спира да ти се носят тежки DLSR-и.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   09-03-18 16:16

georgioiv, това как ще стане с малкия сензор ... да не заблуждаваме хората ... ?


http://www.studio102.net/uploads/forums/_DSC2189.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-03-18 18:51

Vertigo91 написа:

> Търся камера, с която сравнително
> лесно и ефективно да заснемам
> сравнително високачествени
> образи, които най-вече ще бъдат
> ползвани за различните социални
> мрежи.


Апарат с несменяем обектив и 1 инч сензор ще е повече от достатъчен. При така поставени изисквания даже и 1/2.3 ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: georgioiv   
Дата:   09-03-18 19:22

MrPhoto : Дай да даваме примери от нашето портфолио, щото това може да е направено с бюджет десетократно превишаващ бюджета на автора на темата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   09-03-18 19:31

И пак може да стане, макар и с няколко кадъра и съпътстваща интерфенция... важното е, че няма перфектна камера. Най-добрия вариант за нова камера е да си вземеш тази, която на теб самия ти хареса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   09-03-18 20:19

Така е, това е с 200/2.
Но дори и с влизащите в бюджета му 85 1.8 и д90 ще получи никак нелош подобен резултат, недостижим от паната :)
Така че - зависи кой какво търси. Добре е да се изясни в началото, да няма разочарования после.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   09-03-18 20:41

Тъкмо щях да попитам MrPhoto, откъде могя дя купя Никон Д800Е с обектив 200/2 за 800лв.?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   09-03-18 21:34

Vertigo91 написа:....
На този етап считам, че съм елиминирал DSLR-те като опция, поради редица причини - инвестиция в обективи, размер, сложност, тежест и т.н.

Стига с тоя D 90 и други ДСЛР-и.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: t.marev   
Дата:   09-03-18 21:38

MrPhoto написа:

> georgioiv, това как ще стане с малкия
> сензор ... да не заблуждаваме
> хората ... ?
>
>
> http://www.studio102.net/uploads/forums/_DSC2189.jpg

>
И за какво му е на някой да прави такива снимки с малък, голям или какъвто и да е сензор?! Въпросната снимка си е технически брак и нейната стойност е единствено в очите на гордия татко....Е да, трябва да добавим и майчиното умиление, готово да преглътне скъпото хоби на съпруга, изяло спестените пари за нови пердета.
Изобщо в случая chrisnoch e напълно прав в съветите си и като добавим това, че този път Той се опитва да бъде учтив, мисля че автора на темата, трябва да ги прочете още веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Nik1   
Дата:   09-03-18 22:04

написа:

> Въпросната
> снимка си е технически брак...


Какво точно имаш предвид?


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Vertigo91   
Дата:   09-03-18 22:31

Благодаря на всички за съветите, активно следя темата и се опитвам да извлека полезното.
Искам да попитам какво мислите за Panasonic Lumix DMC-GX7?
Много от характеристиките ми допадат, а виждам, че вече се предлагат на цени около това, което мога да отделя. Не мога точно да разбера какво значи Four Thirds сензор и доколко е релевантно за мен. Притеснява ме също факта, че модела кара 5 година.



Публикацията е редактирана (09-03-18 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: georgioiv   
Дата:   09-03-18 22:51

Four Thirds сензор е по-малък от APS-C и по-голям от 1 инч. Кроп - факторът му, в сранение с т.нар. пълен формат сензор е х2. С други думи - чудесен избор, купувай, само че за разлика от LX15, тук тепърва ще даваш пари за обективи...



Ето ти и размерите на сензорите, за сравнение:


http://blog.jonathanbourla.com/wp-content/uploads/2015/11/Camera-Sensor-Comparison-Chart.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: avo   
Дата:   09-03-18 23:59

Аз имам и Панасоник LX15, и едно кроп тяло Никон 5300 с няколко обектива, нищо особено. Няма паралел за сравнение, панасоника е симпатичен и снима хубаво като за сапунерка, но 1.4 бленда при него е несъпоставимо като резултат с 50/1.4 при Никона. Освен това бокето на панасоника ако се гледа на голям монитор изглежда особено, сякаш софтуерно замазано, Надали е така, но е ефект от лещите на обективчето предполагам. Панасоника може да се ползва, когато искаш да снимаш нещо с телефона, но да стане по-хубава снимката малко. С другия апарат може да се учиш на фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-03-18 05:01

Глупости! С всеки фотоапарат, който има ръчни настройки и записва в RAW, можеш да се учиш на фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   10-03-18 07:01

марев, мисля че с човек, заснел и качил тук подобно нещо: текст , е абсурдно да спорим за технически бракове.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: keri-di   
Дата:   10-03-18 08:31

Vertigo91,аз пропуснах този въпрос тук,защото сега трябваше да мъкна,някоя евтина тухла,с тракащ джам вътре!
Какво направих:
Седнах,и проучих различните системи,и какво предлага всяка от тях.
Сега съм със М 4/3,със страхотна матрична стабилизация,защитено тяло,и размер и тегло,което не ми пречи.
Това,че много се хули системата М 4/3,според мен,не значи,че тя не го може-някой друг има вина?
Разбрах обаче,че за качествено фото,по-важен е обектива!
Напълно съм съгласен с гн.Ночев!

А всичките тези матрици,са кроп на средния формат-той пък е кроп на
друг по-голям,и т.н.?



В крайна сметка,никой не може да те научи на нищо,ако ти сам не се напънеш да разучиш как стоят нещата при различните системи,и какво ти е нужно на теб!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   10-03-18 08:35

Само дето в набора размери чувствителни повърхности Full Frame, сравнен с най-големите е дори по-малко черничко от 1/3"

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   10-03-18 09:04

И на мен ми е интересно,защо снимката е технически брак според колегата.Ще се радвам да се обоснови.Колкото до автора на темата,в този бюджет или малко по голям можеш да вземеш всяка една марка (разбира се,съответния клас),но както вече са ти казали,техниката до един момент е важна,а преди това си ти.Показвал съм линкове с 4/3 снимки правени,които са страхотни.Та не е драма малкия сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: kokotoo   
Дата:   10-03-18 10:45

Колегата го е написал.
SONY RX100 чисто нов с гаранция 2 год. за 649лв.

цък

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   10-03-18 11:15

Това,че много се хули системата М 4/3

Никой не твърди такова нещо, просто за някои неща не става. Ако не ти трябват - естествено, че 4/3 е страхотен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: dtangelov   
Дата:   10-03-18 12:25

И за какво по точно не става м4/3???

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   10-03-18 13:02

офффффф!!!!
За всичко става, спете спокойно!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-18 14:14

не става - много общо казано и не отговаря на истината. То и фулфрейма "не става" за някои задачи. И средния формат " не става" за всички задачи. Не е сериозно когато пишеш "не става" да не се обосновеш. Защото който е имал и ползвал м4/3 знае, че става за 90 % от фотографските задачи, които един любител може да си постави...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: avo   
Дата:   10-03-18 17:56

chrisnoch , краен си в реакцията си, независимо колко страници в гугъл запълваш. Ясно е, че ръчни настройки и RAW e по-добре отколкото без, но да се казва, че възможностите на скъпа готина сапунерка като Панасоник LX15 и DSLR с хубав обектив, макар и с кроп матрица, са равни, е доста самоуверено

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: pokpo   
Дата:   10-03-18 18:40

Грабвай някаква камерка и снимай. Сам ще разбереш какво ти харесва и какво не. Ще се сменят фотоапарати, но аз лично така действам. На 3-то тяло съм. Имах LX100, който е Four Thirds - прекрасно видео и не толкова прекрасни снимки. Съветвам те да си вземеш APS-C. X100S ??

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   10-03-18 19:02

[shtrak] avo, ключовата дума тук е скъп обектив, а все пак авторът е дал бюджет.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: aiduka   
Дата:   11-03-18 18:41

аз замених моя Panasonic LX15 за Panasonic TZ100. Мога да ти кажа че първия е съвсем леко по рязък. На втория предимството е че цветовете са по истински и има зум 10 .Който е супер за туризъм. Така че ако си намериш такъв го взимай без да му мислиш. и двата правят страхотни снимки за парите си. Махни ги тия тупузи,не ти трябват

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-03-18 05:59

Автор: avo
Дата: 10-03-18 17:56
chrisnoch , краен си в реакцията си, независимо колко страници в гугъл запълваш. Ясно е, че ръчни настройки и RAW e по-добре отколкото без, но да се казва, че възможностите на скъпа готина сапунерка като Панасоник LX15 и DSLR с хубав обектив, макар и с кроп матрица, са равни, е доста самоуверено


Къде съм писал, че са равни?
Я чети по-внимателно!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Vertigo91   
Дата:   14-03-18 07:40

Благодаря на хората, които отделиха време да напишат полезна по темата информация. Разбира се, сам проучих и изгледах твърде много неща за кратък период от време, но в крайна сметка се спрях на хубаво предложение, което открих на атрактивна цена - Olympus OM-D E-M10 Mark II
Уви, желанието ми да дам едни пари и да забравя за всякакви други разходи (обективи) не се сбъдна, поради редица причини, но основно интереса, който създаде у мен тази система. Дано не е временно. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: n960   
Дата:   14-03-18 08:11

Честито, не си сбъркал с избора.И няколко твърди обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Neuromancer42   
Дата:   14-03-18 12:21

Преди 2-3 седмици и аз направих абсолютно същото решение като теб. Не си сбъркал - любовта е голяма :)
Но наистина трябва да се инвестира в твърд обектив - чак пък няколко - не знам.
И ти ли взе офертата с 12-50 за 900 лева? Защото това наистина беше върха.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Vertigo91   
Дата:   14-03-18 20:09

Първо ще се уча на китовия обектив, преди да инвестирам допълнителни средства. Не, намерих втора ръка предложение в гаранция и допълнителни батерии за малко под зададения бюджет от 800 лв. Предстои изследване на системата, т.к. реално никога не съм ползвал фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Neuromancer42   
Дата:   14-03-18 22:46

Задължително прочети книжката, защото менютата са ужасни, сложни и с милиони функции, а жизнено важно да ги усвоиш. В началото е голяма обърквация, но трябва да инвестираш време - струва си.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »