Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Samyang 12mm f2 или Sigma 16mm F1,4 за пейзажи.
Автор: BEYA   
Дата:   20-02-18 17:42

защо трябва да ги умножаваме 16-50 и 18-55 като са произведени за кроп сензор. И натписите им са написани и изчислени за кроп сензор. За Samyanga съм съгласен 12мм х 1,5 18мм.
Аз така си мисля дали е так ще кажат по компетентните.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 12mm f2 или Sigma 16mm F1,4 за пейзажи.
Автор: nimi   
Дата:   20-02-18 17:48

@BEYA отивам за бира и пуканки след това изказване [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 12mm f2 или Sigma 16mm F1,4 за пейзажи.
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   20-02-18 17:58

BEYA, фокусните разстояния написани върху обективите, независимо дали са за фул фрейм или за кроп са си реалните такива. Обектив 18-55мм си е 18-55мм, но понеже се използва в комбинация със сензор с диагонал 1.5 пъти по-малък от този на фул фрейм, затова за да получиш приравненото фокусно разстояние, умножаваш по 1.5, което в случая се явява кроп фактора. 18-55мм х 1.5 ти дава 27-82,5мм.

Ако трябва да се говори за някакво изчисляване за обективите за кроп то това е, че те се проектират така, че да покриват площ за кроп сензор. По този начин обективът се получава с по-малък диаметър, като по този начин се спестява от тегло. До колко се спестява от цената, си е малко дискусионно.



Публикацията е редактирана (20-02-18 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 12mm f2 или Sigma 16mm F1,4 за пейзажи.
Автор: AlexSky   
Дата:   20-02-18 18:24





Публикацията е редактирана (20-02-18 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 12mm f2 или Sigma 16mm F1,4 за пейзажи.
Автор: stukloplast   
Дата:   20-02-18 18:34

И най-същественото, самянга си е правен за кроп сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 12mm f2 или Sigma 16mm F1,4 за пейзажи.
Автор: ZENON   
Дата:   21-02-18 01:56

Едно и също нещо се дъвче във всяка тема за дължина на обектива.
Просто е невероятно. Все едно съм в некво училище за слабоумни.
Следващото по глупост, ще е за матрицата (пак). Все някой няма да устиска [smilie5]

Вземете ги научете тия наща с фокусните разстояния, че мненията да са фокусирани в/у въпроса!

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 12mm f2 или Sigma 16mm F1,4 за пейзажи.
Автор: MURTAGON   
Дата:   22-02-18 15:38

[smilie7] Ще ме откажете да чета форума.[smilie18] До автора на темата.Влез в търсачката и потърси пейзажи снимани с двата обектива и съответните фоксни разстояния и си прицени сам. За пейзаж ти трябва тяло с динамична матрица ,обектив със ръчен фокус ,статив, спусък или самоснимачка по избор,може филтри и ръчна настройка на експозицията.
ПП кой съвременен апарат с подходящия обектив и фокусно разстояние не може да се справи с тая задача? Дайте примери.[beer]



Публикацията е редактирана (22-02-18 15:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »