Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 10:22

[shtrak]Здравейте, банда.[shtrak]
Моля за следния съвет.
Към момента снимам с Nikon D90 и Pentax K30. Иска ми се да разкарам Никона, тъй като вече просто не ми върши работа. Пентакса не е мой, а на сестра ми, която в някой светъл ден ще си го поиска.
Доста време се точих на Canon 5D MKII, но след това преоткрих Sony A7 и към момента съм се спрял на него. Въпросът ми е - заслужава ли си ъпгрейт от К30 на А7 и има ли нещо в този ценови диапазон, което да е по-удачен избор? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   15-02-18 10:58

А7 от базара на малко кадри бих ти препоръчал.
Разликата е осезателна. От там нататък ще трябва да мислиш за стъкла, съобразно това, което снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   15-02-18 11:02

Едното тяло самичко е недостатъчно. А7 е доста добре, но има недостатъци. А и обективите са по-важни

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 11:07

Какви са недостатъците? Виждам, че има обективи 300-400лв

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: alext   
Дата:   15-02-18 11:13

5d по- тънко ще излезе на основните обективи, базара е пълен. Ако искаш да градиш е маунт или да закачаш повече ръчно-фокусни a7 е ок, но има много неща, които дразнят, особено ако поработиш с дслр от класа на 5d. Затова изчакай още месец два a7ii ще му падне цената.

недостатъци на а7: маунта е слаб, може да се наложи преправяне, ергономия 0, батерия слаба, дисплея се лющи бързо, 5d ще фокусира по- добре при лоша светлина.. като първи фф безогледален е нормално

А като имаш D90, защо не погледнеш d610?



Публикацията е редактирана (15-02-18 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 11:35

Alext - хвърли ме в размисъл...в този случаи, ще дам повече пари за тялото, но ще спестя от обеективи, тъй като са на един маунт

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: StraightEse   
Дата:   15-02-18 11:40

Какви обективи имаш за никон, защото д610 е фул фрейм и може да се наложи да ги сменяш.
Ако не държиш да минаваш на фул фрейм или на безогледалка, защо не се замислиш за д7200?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Mytronix   
Дата:   15-02-18 11:42

Вземи си Canon 5d + 85 1,8 28 1,8 и нещо широко и си готов . Няма по-добро цена качество .

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 11:45

Обективите, които имам са Nikon AF-S Nikkor 50mm и Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS HSM. Mytronix, предполагам говориш за Марк 2 ?



Публикацията е редактирана (15-02-18 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 11:52

Сигмата е за DX.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: iasen2   
Дата:   15-02-18 12:38

недостатъци- малък брой снимки с една батерия, бавен фокус, малко и скъпи обективи. базара е пълен с такива по същите причини, но никой не смее да си признае защо го продава, понеже е тема табу

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: D_Ave   
Дата:   15-02-18 12:41

Dinev ако си се точил на 5д марк 2 може да погледнеш и 6Д. знам, че си писал за беозгледалка, но за мен 6д е един много добър вариант за парите си и е доста подценен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   15-02-18 12:54

За а7 трябват по 3-5 батерии минимум, байонета се сменя задължително за 190-200лв само в сервиз, отделно е добре да има външно зарядно и така. Останалото е отлично, като няма обективи за по 300-400, освен ако не са с адаптори, което и то струва пари. Дефакто, всяко купуване на тяло А7/А7R втора ръка да се сложат едни 300-380лв отгоре. Само за тялото.
В случая, един д610+ 50мм като начало е ок. После има стъкла по 400-500. Или А6000 с 18-55 и нещо друго, за да съм по-точен.



Публикацията е редактирана (15-02-18 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: io_bs   
Дата:   15-02-18 12:59

За какво ще се използва тялото (и системата) и защо реши фулфрейм?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: bg2014   
Дата:   15-02-18 13:04

iasen2 написа:

недостатъци- малък брой снимки с една батерия, бавен фокус, малко и скъпи обективи. базара е пълен с такива по същите причини, но никой не смее да си признае защо го продава, понеже е тема табу


Има истина.



Публикацията е редактирана (15-02-18 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 13:36

Тялото ще се използва 99% за пейзажна фотография. Не съм фен на хората, прекалено много мърморят. 6D идва малко множко.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: iasen2   
Дата:   15-02-18 14:04

Я кажи Д90 с какво те ограничава в пейзажната фотография, че занимаваш тук колегите с твойте терзания :)



Публикацията е редактирана (15-02-18 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 14:07

Не ме ограничава. Пикселите са малко, всичко над iso 400 дава доста шум, особено когато снимам вечер (около 60% от снимките ми). Много си го харесвам, просто не може да докара тези цветове, които бих желал

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 14:09

Всичко над iso 400 дава доста шум... хъм.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   15-02-18 14:10

D7200. Обективи няма да сменяш, теглото остава подобно. На високо ISO е бомба:

Малко кадри:
http://www.mitakis.com/-secret/Samples/HighIso-D7200/n-vmxZFV

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: marvesss   
Дата:   15-02-18 14:11

Тялото ще се използва 99% за пейзажна фотография

снимам вечер (около 60% от снимките ми)

Дотук 159%, сподели какво още снимаш, за да ги запълним процентите.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: io_bs   
Дата:   15-02-18 14:12

Тогава мисля че можеш да минеш и с кропка. Хем по-леко, по-малко и по-евтино от FF, хем качеството се доближава до FF.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: iasen2   
Дата:   15-02-18 14:13

е като снимаш вечер защо вдигаш исото като снимаш пейзажи :)
12 мегапиксела как може да те ограничават при пейзаж?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 14:14

Има една приказка за морския и водораслите.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: iasen2   
Дата:   15-02-18 14:15

Synthy ,я разкажи, че ми стана интересно :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: io_bs   
Дата:   15-02-18 14:17

Д90, колкото и добър да беше навремето, вече е бая остарял. Още го имам, сега съм с X-T10 и се преродих откъм качество на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 14:22

iasen2 написа:

> Synthy ,я разкажи, че ми стана
> интересно :)

подстрекател. Няма! :) Много добре я знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 14:38

marvesss 99% снимам пейзажна, част от която е вечер. Кое в процентите те обърка?
iasen2 защото не винаги искам да чакам по 10 секунди на ISO 100...пикселите не ме ограничават, ограничен съм, когато изрязвам.
Моля всеки, който се опитва да ме убеди, че D90, не дава никакъв шум и качеството на снимките му 6 точки за 2018 да се свърже с мен, за да му го продам :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 14:42

Аз бих се радвал да видя какви пейзажи снимаш [shtrak]

П.С.
имам си тяло с такава матрица, мерси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: bg2014   
Дата:   15-02-18 14:43

99% пейзажи, 60% привечер - ако това са ти изискванията - взимай Сони А7.
За това става идеално.
Имал си средни обективи на кроп тяло. Нищо не губиш нито като светлина, нито като широчина.
А7 с 50мм/1.8 и ще имаш повече от очакваното. И 3 батерии с външно зарядно естествено.
Нямаш някакви страхотни обективи, които да те задържат на Никон.
Иначе Д7200 е вариант, но ти ще трябва и там да градиш с обективи.
Сега да уточним, че Никона имат едни гъдели дето още в тялото сглобяваш разни "шедьоври", но ... подробности. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 14:48

bg2014 не разбрах за гъделите?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 14:49

Picture control.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: aceontheriver   
Дата:   15-02-18 14:53

Бих ти предложил сони кропка(която ти е по бюджета) + самянг 12/2 за пейзажи. Не знам на колегите, които са писали колко батерии им трябват 4,5,... или 20, но на мен 1 ми стига за ден и вземам една резервна. Единственият случай, в който ми трябваха и 3те батерии бях на 4 дневен преход и само веднъж презаредих на една хижа 1 батерия. В такива моменти би оценил обаче колко лек ти е апарата с обектива. Или си вземи едно а7ii и там високото исо няма да ти е такъв проблем. Лично аз мисля, че за пейзажи и а7-1ва версия ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: iasen2   
Дата:   15-02-18 15:00

да снимаш пейзажи извън базово исо си е гъзария според мен :)
А ако искаш да фокусираш нещо на тъмно просто забрави за безогледалките......



Публикацията е редактирана (15-02-18 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   15-02-18 15:19

A7ii на високо исо си шуми,и като цяло сонитата са си такива.Сега за най-новите по 7 бона не говоря,ама се набутах с 7м2 и никога няма да си го простя.Мой френд с А900 ми отнесе тъпата безогледлака А7м2 в сравнително осветена сцена,като куцо пиле домат.Хънтене колкото ти душа иска,сори,ама фуджака ми е 4 пъти по евтин,да не кажа 5 и на тъмно е по добре.И цветовете едни измити такива,де да бяха като на 900-ката,ама Ц.
Колега щом имаш джамци вземи си едно 610,имах го и като картинка мен лично повече ме кефеше и много съжалявам,че го продадох.Виж за А7,се радвах,че се отървах,ама с никоня се чуствах добре.Вярно точките са в центъра,ама ако изграждаш Е-маунт с-ма са ебати кинтите,без да получиш кой знае какъв резултат.Пак казвам не говоря за тия телца от 7 хилки.За пейзаж в интерес на истината сонито е гот,ама не си струва тепърва да изграждаш с-ма.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: io_bs   
Дата:   15-02-18 15:29

написа:

> да снимаш пейзажи извън базово исо
> си е гъзария според мен :)
> А ако искаш да фокусираш нещо на
> тъмно просто забрави за
> безогледалките......

Понякога се изисква да се снима на високо исо - например нощни пейзажи със звезди.
А с второто изречение се излагаш много - безогледалките рязко настигат ДСЛР-ите с автофокуса. Дори моето смотано Х-Т10 успя да проследи движещи се музиканти вчера на един концерт (и то с най-бавния откъм фокус обектив на фуджи - 60мм макро). На всичкото отгоре ползвах само една батерия, от която ми остана 1/3 заряд след 3 часа снимане и близо 500 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   15-02-18 15:43

Скоро снимах с Т10,качеството е страхотно,просто вдигаш и не го мислиш.Уникална с-ма.Не агитирам за покупка на такава,за да не ме обвинят в фенщина,просто казвам,че картинката е страхотна.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Ratsev   
Дата:   15-02-18 15:51

Сони е хубава система, ама имат малко обективи (особено за кроп) и са скъпи. Взех си а6000 и не съжалявам, основен минус ми е животът на батерията(винаги нося 10 000мач външна батерия и го изключвам постоянно), супер чувствителния сензор на визьора и гадния китов обектив (на канон и никон китаците са 10х по-добри, просто е супер мазен в краищата на всички дължини и бленди). Плюсовете са добрата ергономия, има режим за панорама (който ако няма движещи се обекти си е доста добър), много лесно се работи с ръчни обективи (увеличение на кадъра във визьора, пийкинг и хистограма). Дисплеят е подвижен, 24мпиксела са повече от достатъчно за всичко и файловете на ниско исо са много хубави и чисти (и джейпегът не е лош). Има опция да му инсталираш апликации за таймлапс, дистанционно през телефона и още др гъзарийки. Ако искаш сериозна система с много опции за обективи и за работа, то все още никон и канон са си топ. Иначе ако си кежуал и снимаш ей така за хобито, то безогледалката ще те изкефи много. Пейзаж според мен може да снимаш с всичко, така или иначе там автофокусът ти е второстепенен (още повече през нощта). Фулфрейм или кроп според мен няма да има толкова голямо значение. Прецени си добре дали има смисъл да хвърляш кинти за смяна на системата, според мен си вземи един широк зуум за никоня - сигма 10-20 или токина 11-16 или самянг 14mm 2.8 (става и за фф и за кроп).



Публикацията е редактирана (15-02-18 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: uri64   
Дата:   15-02-18 15:59

Ми Д610, който споменаха по-горе е над 200% по-добър от Д90 за посочените цели :)...зависи ако има и читави Никонски обективи...


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ElBandido   
Дата:   15-02-18 16:26

ако снимаш нощни пейзажи със звезди не слушай ни за кропки ни за безогледалки ФФ му е майката,не че и с кропкна няма да наравиш някой хубав кадър :) но сравнен с същич кадър но от фф разликата е осезаема :) инче имам нощни със звезди и с 40д канон и с 7д ама сега със д750 нещата са доста доста по различни да не кажа нема место за сравнение :) успех!!

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Pac   
Дата:   15-02-18 16:33

За звезди една от най-добрите комбинации е безогледална кропка със Самянг 12/2.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   15-02-18 17:37

Гледам тука едни писания за 10 батерии и други небивалици от хора, дето само са пипали с показалец А7.
Както и преди, така и сега ще кажа, че е признак на висша глупост да се изказваш на ангро, за нещо дето си чул/чел и след това ставаш хипер компетентен.
Типично селски манталитет.

Извън това.
Комбинация от А7 + батерия + L-plate + Олимпус 28/2.8 + адаптер + метален сенник = приблизително 760гр. Без L-plate ще е надолу с около 160гр.

От както минах на ФФ снимам предимно с ръчнофокусни и това сякаш ми носи по-голямо удоволствие от процеса, но е въпрос на вкус.
По отношение на батериите - нося винаги 3 с мен, (но това е защото съм параноик) като до сега ми се е случвало да слагам втора 3 или 4 пъти или там някъде.

Ако снимаш таймлапс обаче, това наистина е енергоемко и ще е добре да се мисли за дъми батерия + повербанка (в зависимост от кадрите и външната температура естествено).

Друго, което е "+"...
В А7 серията можеш да инсталираш приложения (тъй като ОС на апарата е Андроид). От там вече имаш на разположение Таймлапс, Градиент филтър и още няколко приложения, които вършат работа.

Та така...

P.S.
Така или иначе не се сещам какво би ме накарало да се върна към ДСЛР.


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   15-02-18 17:58

Ми...Аз ползвам А7 и личен А7Р и ако не нося 5 бр батерии никак не става...ЗА студено още по-малко.
И двете тела са пробвани и тествани за проблеми в сервиз. Но пият, дори ако са изключени и батериите са в тялото. Нищо селско няма и не може да има в тези истински, реални и доказани факти...Всичко се компенсира с външно зарядно и батерия външна, което обаче има ограничението, че не може да се снима, докато се зарежда...Ей това е тъпо, дори селско. Или при честа смяна на обективи или адаптори да влезнат от пластмасовия байонет фини стружки и прах...
Иначе с едно А7, адаптор за 20-30лв, една /Сигма 20-40/2.8 ще направя и съм правил повече от Д610 и същата Сигма, само Д610 има автофокус. ЗА пейзаж говоря. Може и без смяна на байонет да мине при А7 в този случай дори.
Варианти много, ако иска автора на темата да не сменя марката, Д7200 и наличните му обективи са донякъде достатъчни.
Телата са консуматив, обективите остават.



Публикацията е редактирана (15-02-18 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   15-02-18 18:10

Dinev написа:

> Обективите, които имам са Nikon AF-S
> Nikkor 50mm и Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS HSM. Mytronix,
> предполагам говориш за Марк 2 ?

Вземи си D7200. В пъти е по-добър от D90, а и ще можеш да си ползваш наличните обективи. Разбира се няма лошо да се вземе и фул фрейм, но както вече беше споменато, Сигмата е за кропка. Никонският 50мм е за фул фрейм, но ако си свикнал с него на кропката, за да получиш същото кадриране на фул фрейм при снимане на портрети (особено ако се снима само главата) ще трябва да се доближиш повече и ще се получат малко повече деформации. Дали това ще ти хареса донякъде е и въпрос на вкус, но нищо чудно ако минеш на фул фрейм да поискаш да си вземеш 85мм.
Опитвам се само да кажа, че покупката на фул фрейм тяло повлича след себе си и покупката на още обективи. Разбира се нищо лошо няма в това, стига да разполагаш с необходимия бюджет![smile]



Публикацията е редактирана (15-02-18 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   15-02-18 18:15

5 батерии са свръх много и е разбираемо ако снимаш таймлапс.
Във всички останали случаи проблемацията е някъде зад апарата ИЛИ в това, че правиш 5 х 300 (минимум) кадъра, нещо което аз - признавам си не мога да постигна.
И да. Пият в тялото. За това не седят там, когато няма нужда от тях.



Публикацията е редактирана (15-02-18 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 18:31

От написаното, оставам с впечатление, че:
1. За да имаш a7 трябва да си ходиш с едно динамо
2. D90 е чудесен апарат за 2018, и хората които снимат с 5D Mark III с удоволствие биха си заменили техниката, за него.
3. Когато се снима нещо различно от хора - ISO над 100 е напълно излишно

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-18 18:38

Как ги хабите тия батерии? Нямам Сони, но едва ли ще е нещо по-различно от Фуджи, където батериите са със сходен капацитет. Ако ми потрябва нещо за по-дълга сесия - слагам грипа и забравям...

Преди няколко месеца ходих да правя стратрейлс и естествено бях забравил грипа - закачих Т2-ката с обикновенна (не S) неоригинална батерия и изкара близо 3 часа, когато изгря луната и се наложи да го спра - все още имаше 30-на процента :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: georgioiv   
Дата:   15-02-18 18:44

Ако знаеш какво правиш може с всеки апарат :) Важното е да си измислиш причина да си купиш нова техника, новата техника причинява усмивка и снема за известно време стреса.. :) Аз така си регулирам стреса и имам вече три чанти с тела и обективи и четири дрона.. :)_ Като казах дронове - купи си дрон, заеви тия апарати, 2018 сме.. [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mitkom123   
Дата:   15-02-18 18:47

gorbi [smilie24]
Едно хубаво мнение :)

Даже, след това мнение за мен темата приключи до следващата такава след няколко дни [cool] undefined



Публикацията е редактирана (15-02-18 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Pavlov   
Дата:   15-02-18 18:52

"Въпросът ми е - заслужава ли си ъпгрейт от К30 на А7 и има ли нещо в този ценови диапазон, което да е по-удачен избор?"

Да, ъпгрейдът си заслужава. Но за пейзажи, на слаба светлина - мисля, че D600/D610 ще е по-удачен избор.
След като вече имаш опит с фотоапарати със сменяема оптика, и то от различни системи - помисли първо какви обективи ще ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 18:58

За дрон се замислих миналата година, но се отказах. Виж, екшън камера и гимбъл имам :D

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-18 19:06

ДронЪ е убава играчка, ама нещо не се разбира с вятър дъжд и м'гла :(

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: RHCP   
Дата:   15-02-18 20:30

Наистина не мога да повярвам какви глупости прочетох из темата. Според мен А7 е изключително удобно, леко (ако щъкаш много, това е важно) и с всички опции на ДСЛР. Аз лично снимам със Самянг 24mm 1.4 и Канон FD 50 1.4, и цялата система чисто нова излезе 1700лв. Батерията държи над 300 кадъра (и то дълги експзиции), което според мен си е съвсем ок. Защо ползвам ръчен фокус? А7 за разлика от ДСЛР има фокус пийкинг (виждаш в реално време маркиран къде е фокуса).



Публикацията е редактирана (15-02-18 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: alext   
Дата:   15-02-18 21:36

Вместо да четеш из форумите вземи под наем, ако си от София или от приятели, едно a7 да видиш за какво иде реч. На картинки и по спецификации може да е много готино и всеки да си го хвали, но със сигурност ще има изненади, някои приятни, други не толкова.

D610 от друга страна си е, каквото се очаква от никон- стабилна камерка със страхотен сензор. Нито повече, нито по- малко. Вярно скучна и не нова технология, ама снима



Публикацията е редактирана (16-02-18 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sirkhann   
Дата:   15-02-18 21:47

А това А610 масло хвърля ли докато снима?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   15-02-18 21:50

Проблемът с хвърлянето на масло беше при D600.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   15-02-18 23:08

Има го и при 610,но са отделни бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   15-02-18 23:15

Alext...[smilie24] Може да не е върха на сладоледа от продуктите на никон,но картинката е страхотна.На фуджито повече ми харесва, но и съжалявам,че си шитнах никона.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: MURTAGON   
Дата:   16-02-18 03:32

https://www.youtube.com/watch?v=IocuvOoR5Cc&t=831s



Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: aab72aab   
Дата:   16-02-18 08:50

Мое мнение: тъй като в темата се споменаха двата апарата, които имам в момента ще споделя. Преди около 2 г. си взех Никон д610 / от тук в базара/ и обективи един по един /пак от тук в базара/- Тамрон 17-35 Ф2.8-4, Сигма 24-70 ф2.8, Никон 70-200 ф2.8, Никон 50 ф1.8. Доволен съм от апарата напълно покрива нуждите /дори ги надвишава/. После се замислих, не е ли по-добре и една безогледалка за всекидневно, леко? Купих Сони а6000 от магазина /няма да се повтори/. Добре , но все ме човъркаше че е кроп /защо- не знам/. Продадох я на половин цена /тук в базара/ на 5000 кадъра- човека сигурно е супер доволен. Наскоро си взех Сони а7 /фф безогледалка, да не ме човърка, че е кроп/ пак от базара с китовия 28-70 на 5000 кадъра.
Мое заключение: двата ми апарата не се взаимно заменят, всеки с предимствата си, по скоро се допълват и кефа е пълен с двата /с единия щеше да е половин кеф/. Да купиш от базара- почти задължително /не продавам нищо- не е самореклама/. За безогледалката да сложиш голям обектив се губи смисъла от малкото тяло. А и обективите за сонито /спрямо никона/ са скъпи и все още малко на вторичния пазар. Това от мен.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-02-18 11:11

Имам три DSLR-a - D7100, A77 и S5Pro и безогледални от три системи - Сони E, Фуджи Х и Олимпус. С купища обективи.
Любител съм, щракам за удоволствие.
Трябва да ви кажа, че все по-рядко се сещам за DSLR-ите, когато тръгвам нанякъде.
Много по-удобно, леко и приятно ми е да изляза с безогледалка с 2-3 обектива, които тежат колкото DSLR с един обектив. Примерно D7100 плюс Sigma 17-50/2.8 или 18-35/1.8. Ако го сравним с Олимпус PEN-F плюс 12-40/2.8. Втората комбинация тежи колкото само тялото на DSLR-a.

Да не говорим какъв кеф е вариантът Олимпус плюс 2-3 малки твърди светли обективчета. Мечтата на поета...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
А такива обективчета имам само 5 - 15/1.7, 17/1.8, 20/1.7, 25/1.8, 45/1.8...
Изобщо не ме интересуват философиите за бокета и визии.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: rimohit   
Дата:   16-02-18 11:20

Дам , да се внимава с м43 , че там бокето е тема табу

https://farm5.staticflickr.com/4655/25885634468_207f70e891_k.jpg

P4700213 by Tihomir Dimitrov, on Flickr

https://farm5.staticflickr.com/4738/39193264881_6ac69d0ac6_k.jpg

25439001_10211713304092791_4393433477127721247_o by Tihomir Dimitrov, on Flickr

https://farm5.staticflickr.com/4481/36950238454_5546fcff91_k.jpg

P4680887_XL by Tihomir Dimitrov, on Flickr
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-02-18 11:34

Да бе, никакво боке нямало или било много гадно. Да видиш ти.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   16-02-18 14:51

Темата пое в съвсем различна посока

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: georgioiv   
Дата:   16-02-18 15:01

ами напротив, още една възможност - м4.3, за пейзаж си е супер..:)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   16-02-18 15:17

малко разяснение що е то м4.3?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: zbonev   
Дата:   16-02-18 15:18

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=105494


Много добри цветове и динамика, въобще уникална камера, правена да се доближи до филмовата визия. Това ми е в момента единствения кроп Никон и не планирам да се разделям с него. Има си и недостатъци, но пък предимствата наистина радват достатъчно. Само за ценители и не е за пикселобройци. Иска светлина за да се разгърне т.е. не е подходяща за тъмни/нощни сцени :(
Офертата е добра, трудно се намират вече на такива кадри.



Публикацията е редактирана (16-02-18 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sirkhann   
Дата:   16-02-18 15:29

Щото едно X-T20 няма да му разпори г.3. по всички параграфи на товаS5, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: iasen2   
Дата:   16-02-18 15:30

zbonev , не се правят вече такива :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: zbonev   
Дата:   16-02-18 15:39

И А900 е в списъка на камерите с хубави цветове, че някой спомена преди тази камера [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-02-18 16:10

m4/3 - т.е. микро 4/3 е форматът на матрицата на безогледалните камери Олимпус и Панасоник, наследство от формата на матриците на DSLR-ите на Олимпус и Панасоник. Съотношението на страните на матрицата и кадъра е 4:3 (4/3). Матрицата е по-малка от на останалите камери с кроп фактор 1.5 - т.е. кропфакторът е 2 /два пъти по-малка от матрицата на фул фрейм. И Олимпус и Панасоник имат много читава оптика. Заради матрицата обективите им са доста по-компактни и по-леки от на останалите безогледални /и огледални/ камери с кроп фактор 1.5. Всички обективи м4/3 на Олимпус и Панасоник са напълно съвместими със всички тела на безогледалки м4/3 на Олимпус и Панасоник.

Ето една картинка от Олимпус PEN F с обектив микро Зуйко 12-40/2.8:


https://farm5.staticflickr.com/4650/39221221495_ee76445c1d_b.jpg

PC191142 by Georg Mihailov, on Flickr

Отваря се в пълен размер.



Публикацията е редактирана (16-02-18 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: victory13   
Дата:   16-02-18 16:43

само малко... при 1,5 кроп е малко повече от 2 пъти по-малка матрицата, при м4/3 става още почти толкова по-малка по площ от фф [beer] ... не че има значение за фотографската сполука [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   16-02-18 17:08

Абе баш за сполуката си има значение пиксела и неговата площ.
Ма да не разводняваме темата.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   16-02-18 18:06

Абе аз да питам - хората, които пишат за бързо-падащите батерии, вие по колко хиляди снимки правите на едно излизане от къщи с апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   16-02-18 18:07

https://www.youtube.com/watch?v=I8Sus049zPI


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: aab72aab   
Дата:   16-02-18 18:36

Само докато изкарат колата от гаража и са опуцали 50-60 снимки.
Че падат бързо, падат, ама не е чак такава драма. Ако се снима еднодневен пейзаж преход винаги ми е стигало- та даже и оставало. Ако се снима събитие няма да стигне, но не вярвам на някой да му е основната камера за събития безогледалка. Взех си 2 батерия за всеки случай, да не би да съм забравил да си заредя основната, но до сега не ми се е налагало да я поставям /на палатка за 10 дни не съм бил/.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-02-18 18:50

С всяка безогледалка, която съм имал, с един заряд на батерията се щракат поне 500-600 снимки. Това при снимане в RAW, основно през визьор, без дълго разглеждане на заснетите "шедьоври", с включена опция за гасене на визьора или дисплея след минута неактивност на камерата, без светкавица. С изключване на камерата в периоди на неактивност по време на разходката примерно броят кадри се увеличава. Нищо не пречи да си вземеш една-две резервни батерии, ако ще се правиш на картечар.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sirkhann   
Дата:   16-02-18 18:56

Само да кажа, че последния път 96GB ги напълних със снимки с 3 батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sakuraki   
Дата:   16-02-18 19:03

И аз да се включа в разговора. Преминах от 60д към сони 6300 и мога да споделя някои + и - в системите.

Канон 60д + 11-20 2.8 токина, 50 1.8 СТМ, 55-250 СТМ, 18-55 IS 2 това ми беше системата на канон.

Предимства:

- Дълъг живот на батерията и много удобно тяло.
- Дисплея се върти нявсякъде и не става по - тъмен при видео.

И май с това свършват предимствата за мен

Недостатъци

- на преходи взиках само 60д и токината и пак ми тежеше, особено когато се ходи много време
- фокуса чат пат не беше там където искам, макар, че даваше индикация за правилен фокус.
- видеото лагваше 1080р/25фпс , само когато е тъмно обаче, независимо от скоростта на снимане
- Визьорът не е лош, но сравнен със сонито е по - зле
- хлъзгаше ми ръката когато се изпоти.

Само една равносметка да направя
60д + 18-55 когато взимах беше 1599лв
токината - 1499лв
50 1.8 - 279лв
55-250 - го взех за 299лв втора ръка
Демек 3700лв

Сони 6300 + 16-50 и очаквам самянг 35 1.2

Предимства:

- Фокусът е чудесен и не съм имам проблеми до сега /нито във видео, нито при снимки
- визьорът е светъл 100 % покрива и удобен за работа
- Високо използваемо исо до 25600 с компромис де е без ядове
- 4к видео
- много ръчни обективи мога да ползвам, което е голям плюс за мен
- не тежи много, мога да го нося навсякъде без да се замислям
- тих затвор

недостатъци

- много бързо му пада батерията около 300 снимки, което не е малко, но за тези пари очакваш повече
- при снимане на 4к видео дисплея се затъмнява с цел непрегряване.
- при пряка слънчева светлина трудно се вижда на дисплея

Ми това е, което мога да кажа. Обективи има бол, да малко по - скъпи са ама то и хубавите на канон са по - скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: nsirakov   
Дата:   16-02-18 19:57

Лайка м10 + Leica Summilux-M 28mm f/1.4 + Leica Summilux-M 50mm f/1.4


ей тази безогледална система искам... обаче трябва си продам и двата бъбрека и далака за нея... :( ех мечти

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-02-18 22:40

Всеки сам решава с какво да снима. Това са инструменти и нито един от тях не може да свърши работата на снимащия.

Моята причина да махна ДСЛР-ите вече тотално и завинаги се казва 7RM3. Защо така съм обяснил в това видео 1/2 и това видео 2/2 :).

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: alext   
Дата:   17-02-18 00:12

Така е, но разликата между първите А7 и А7R3 е космическа. За около 5 години се развиха достатъчно системите, че без недомлъвки да се каже това е по- добро от средностатистически дслр. Ама и цената една хубава[smilie5] Дано изкарат другата седмица обикновената А7III за "простолюдието"

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: MURTAGON   
Дата:   17-02-18 03:04

Цъкате с език по Ламборгинита и Бентлита ,а карате 10-15 г дараци.[smilie18]Само в България може да си купиш iPhone за да си светиш във външната тоалетна.



Публикацията е редактирана (17-02-18 03:09)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: quazimodo   
Дата:   17-02-18 09:02

MURTAGON написа:

> Цъкате с език по Ламборгинита и
> Бентлита ,а карате 10-15 г
> дараци.[smilie18]Само в България може
> да си купиш iPhone за да си светиш във
> външната тоалетна.


Викаш, по другите места тоалетните са им само вътрешни[smilie18][beer] .

П.П. Безогледалките не са това, което бяха, но все още наистина хубавите не са за всяка уста лъжица[smilie5]



Публикацията е редактирана (17-02-18 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   17-02-18 10:02

Сони а6300 и а7r + обективите им хич не са ми по джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-18 11:04

Понеже пише в първото мнение, че снимаш пейзаж :) не виждам за какво ти е супер бърз АФ. А понеже A7r се продава втора ръка на цени от 1100 до 1600 според състоянието и екстрите, аз лично за тия пари бих избрал него като инструмент за пейзаж. Машинката е 470гр, 36мп, приема всякакви обективи и с малко търсене и късмет можеш да го обзаведеш порядъчно. Не виждам проблем с цените на обективите... повечето са на цени като при всички останали.

Обективи за бедни, можеш да разгледаш този блог за много и различни варианти за обективи. Заповядай и в групата във фейсбук където може да питаш и разглеждаш кадри на ползватели.

ПС това ако държиш да минаваш на фул фрейм. Аз лично за пейзаж не виждам никакъв смисъл освен, ако 16-24мп са ти малко за принтовете, които ще правиш. Тогава - да. Иначе и един NEX6/A6000 ще свърши идеална работа и ще спестиш пари и тегло.



Публикацията е редактирана (17-02-18 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 13:03

Симо, както винаги, ще те апострофирам по отношение кроп/ФФ.

Определено ФФ е за предпочитане за всичко, освен за тегло.
Освен това не бих препоръчал Некс 6, ако е възможно да се вземе А6000. Има доста осезаема разлика в картината, както има и осезаема разлика в картината м/у А6000 и А7.

По-горе съм писал моя сет за пейзаж какъв е и съм доволен на този етап.
36МП не се пълнят лесно от стари обективи, както и от нови, без да коментирам шътър шок-а на по-ниски скорости на А7S (което ме и отказа от този модел).

24МП в много от случаите вършат идеална работа и са оптимума за сега(поне за мен).



Публикацията е редактирана (17-02-18 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-18 13:37

За старите обективи и пълненето на 42мп[smilie5]

Това с пълненето е безсмислица. Както и колко мегапиксела са камерите. Реално тези 24мп са 6 ако говорим за цвят... сносен резултат се получава като смалиш размера от 24 до 12-14мп макс.

Още малко по темата А6000 и А7 :).

Моето лично мнение продължава да е, че фул фрейма има предимство само, ако гониш максимално бокета.

ПС ето още едно сравнение. В общи линии обективите до голяма степен решават спора.



Публикацията е редактирана (17-02-18 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: victory13   
Дата:   17-02-18 14:20

boket-ата са арна работа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: burningice   
Дата:   17-02-18 14:26

... и голяма динамика...

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 16:17

Симо, понякога не вдявам, как ти се изплъзва от устата умозрение, като това за резолюцията и сензора :D

Това за кропката и ФФ, вече няма да ти го коментирам.
За човек който снима с ФФ, да обяснява как кропката е добра - несериозно. Дори да оставим на страна физиката и електрониката.

Имаш много попадения, разучил си много неща и понякога ми кеф да ти чета писаниците, ама тук се излагаш. [smilie7]

P.S.
Горните примери, не доказват нищо, между другото.
Със същия успех, може да сравниш телефон и сапунерка и да пуснеш снимчиците в нета. Несериозно.
И още. Ако някой не вижда разликите м/у ФФ и кроп, при еднакво обработен RAW, то значи няма нужда от ФФ или гледа на скапан монитор и т.н. и т.н.

Ще се подесетя - продай ми тънко ФФ и си зами А6000 и мирясай, като толкова те кефи кроп :D

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: uri64   
Дата:   17-02-18 16:25

Zenon +1

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 17:22

До преди няколко /3-4/ години ФФ е бил доста напред,но сега вече,нещата не стоят така,и още ще се променят!
Който знае руски и прегледа клипчето,ще разбере някои неща,които аз не мога да обясня така добре!

напишете https://www.youtube.com/watch?v=Gr8WUKOoF4Yтук линка

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 17:34

За това идеше реч
https://www.youtube.com/watch?v=Gr8WUKOoF4Y

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 17:47

keri-di,
няма "до преди".
Докато някой не измисли нови закони на физиката, ФФ матрица с еднакъв брой пиксели, ВИНАГИ ще е по-добра от кроп матрица със същите пиксели и еднаква технология.

Това едно.

Второ.
Възможно е след някоя и друга година технологията да докара нещо, което е по-добро с пиксел с по-малка плащ от сегашните големи на ФФ и тогава кропа да бъде равностоен на сегашния ФФ.
Но това е за в бъдеще. На този етап малкия пиксел си е малък пиксел.

Който го интересува да се поразрови из нета за фотоприемници и т.н.
Иначе коментарите са излишни и подвеждащи.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 17:58

ZENON,Има преди,и Михаил много точно го обяснява-но трябва да се прегледа-ако се знае руски разбира се !
Из между другото,такова професионално отношение към представянето,както го прави Михаил,лично аз,много рядко съм срещал!

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 18:04

Глупости.
Михаил може да си говори каквото си иска.
Няма как малък пиксел да генерира сигнал, еквивалентен на голям пиксел при една и съща технология.

Всичко останало са измишльотини, който и да ги каже.
Иска се елементарно познание за процесите при преобразуване на светлината в електрически потенциал...

Нещо, на което не всички обръщат внимание, когато почват да обясняват.

Но хората са различни и вярват на различни неща, поднесени им по начин, който е убедителен, вместо да седнат и да прочетат :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 18:13

"Няма как малък пиксел да генерира сигнал, еквивалентен на голям пиксел при една и съща технология."

Това е обяснено!

"Иска се елементарно познание за процесите при преобразуване на светлината в електрически потенциал..."

И това е обяснено!
Но е на руски?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: dtangelov   
Дата:   17-02-18 18:14

ZENON
И как тогава последния сензор на Фуджи, дава по добра динамика от ФФ сензорите на Канон?
[smilie11]



Публикацията е редактирана (17-02-18 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-02-18 18:19

написа:

> ZENON
> И как тогава последния сензор на
> Фуджи, дава по добра динамика от ФФ
> сензорите на Канон?
> [smilie11]

Зависи от технологията. При една и съща технология обаче фул фрейм сензорът винаги ще има по-добра динамика от кропката.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: dtangelov   
Дата:   17-02-18 18:22

Разбрах, Канон хич ги няма с технологиите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   17-02-18 18:33

4fun,много грешиш,s5pro,при тест извади по добра динамика от D3s и А99 м1.Ако се говори конкретно за сензора на фуджи както отбелязва Анеглов,то да по добър е,от такива на конкуретните марки от едно и също поколение.Хондата ясно е показал,сравнение с мрк3 и про2,и в нета има доста примери.Мой френд ,както казвах на няколко пъти в темите,направи сравнение м/у А900 и Т1,да има разлика в дефокуса,но тя е много минимална,толкова,че ако ги гледаш кадрите през няколко секунди,няма да кажеш коя с кой апарат е правена.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 18:34

Точно и за технологията се говори в клипчето!

Да попитам:
Защо последните години технологично развитие има само при кроп матриците-и най много при MFT,а при ФФ нещата са във застой?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-02-18 18:36

Значи от дискусията аз разбрах следното: всичко различно от ФФ трябва да се унищожи на аутодафета. Всички, които поддържат такава ерес, че и кропът става за нещо, също да бъдат хвърлени на кладите.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   17-02-18 18:42

написа:

> ZENON
> И как тогава последния сензор на
> Фуджи, дава по добра динамика от ФФ
> сензорите на Канон?
> [smilie11]
>

>
> Публикацията е редактирана (17-02-18
> 18:15)

"Една и съща техноллогия" е фразата, което тук някои хора не разбират.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   17-02-18 18:43

Кери,и ти грешиш,при фф сони яко наблягат и това е факт.Михайлов точно,постанх линк ,където се вижда,че който може и 4/3 не го ограничава....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 18:48

"Значи от дискусията аз разбрах следното: всичко различно от ФФ трябва да се унищожи на аутодафета. Всички, които поддържат такава ерес, че и кропът става за нещо, също да бъдат хвърлени на кладите"

Аз никога не съм писа подобно нещо!
Става въпрос,че нещо се случва при "цифровата" фотография???

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-02-18 18:50

Aма и вие буквално за думата се хващате. Като казах "една и съща технология", имах предвид когато се сравняват фул фрейм и кроп сензор, да се сравняват примерно Канон с Канон, Никон с Никон, Сони със Сони и т. н. Съответно и моделите да са от едно и също поколение.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 19:01

"Кери,и ти грешиш,при фф сони яко наблягат"

Вярно съм сгрешил!
Вместо DSLR съм написал ФФ [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 19:15

Момчета и момичета.
Помислете малко с главите, с които вършите куп други неща.

Писал съм "една и съща технология" съвсем не случайно.
Писах, че е възможно малкия пиксел да даде повече и по-качествен сигнал, ако технологично е на по-високо ниво от референтния с по-стара технология

Писах, че по-големия пиксел генерира повече енергия. Чисто и просто е с по-голяма площ, която улавя фотони.

И проблема на кропките не е само в динамиката и S/N. Тия неща могат и да се изнасилят и да се докарат. Проблема е в качеството на полезния сигнал от всеки пиксел. Тук кропа за съжаление си страда от по-малкия пиксел.

Прости неща са. Това е като да се опитате да осветите стая с малка дупка в стената. Става светло ама уж. Трябва си прозорец :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   17-02-18 20:07

Ивайло така е по принцип,но примера който съм дал е правен от Бони,когато бях при него.Той говореше конкретно за сензора на фуджи,че има по добра динамика от останалите производители.Тестовия кадър който той направи,беше именно за това.Говоря само за динамиката, и за сензори от едно поколение,тогава те са били актуални,сега са други.Дано колегата Хонда не се разсърди,че толкова споменавам името му,но той единствен от снимащите тук е показал сравнени кадри м/у канон и фуджи.Важното е всеки да снима с каквото му е кеф,затова има 4/3,кроп,фф,среден формат....[beer]
Динамиката на 4/3,я няма никаква,ама хората които ги кефи тази с-ма си снимат,че и за пари го правят....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-18 21:21

Zenon :) по твоята логика А7s и D700 примерно трябва да са с най-качествените сензори, обаче фактите говорят друго :). Айде на А7s да се спрем, че е по-модерен. Този сензор е супер на много тъмно и много високо исо, там тотално се вижда разлика спрямо всички останали сензори. ОБАЧЕ :) на светло и 100исо е по-зле от всички останали, дори по-зле от кропки въпреки пъти по-големия си пиксел и по-напредналата технология.


Спора е излишен, това са инструменти и това колко е голям инструмента не винаги е решаващо за крайния резултат. Ще обясня с малко примери, няма значение марката и моделите принципите са същите. И съм 500% сигурен, че никой не си е подобрил снимките като е минал на фул фрейм :) НИКОЙ!

Ето моята причина да ползвам 42мп фул фрейм. Като изключим обичайната причина да се купи фул фрейм - бокето, аз често го ползвам с малки леки обективи като 10-18 сони примерно в кроп режим, защото в планината не ми се мъкне 16-35, който е пъти по-голям и тежък. Също така същия този 10-18 макар и с оптични компромиси покрива от 12мм до 18мм фул фрейм. И когато ми се прииска имам и 12мм. Дали пълни сензора - не ми пука защото не печатам фото тапети, които да преглеждам с лупа. Резултатите са перфектни за тапет на 4К монитора в офиса... доволен съм. По този начин всеки твърд обектив става като зуум и не мъкна големи тежки зуумове със съмнителни оптични качества. Примерно 85 1.8 с кроп може да стане и 150мм... дори повече. 28мм става на 50-60мм при нужда. Полезно е понякога да имаш и 42мп камера екипирана с подходяща оптика, за да направиш някой кадър по-така... не споря, но поне в моята практика това са под 10% от случаите.

Втори плюс на по-големия сензор - видео. Доста хора ме питат защо не снимам видео с A7s2, ами защото за мен по-добрата камера за видео е A7r2. Оставяме настрана това, че r2 има адекватен АФ във видео за разлика от s2, друго има тук и пак заради пикселите - r2 има 4К в кроп и фул фрейм режим, има и функцията clear image zoom като повечето съвременни сонита и при този 42мп сензор тя е най-функционална. Мога да имам същата схема като при снимките - не ми трябват зуум обективи защото мога да кропя видеото без сериозна загуба на качество. Мога да ползвам всякакви обективи - малки и големи.

Това е причината да ползвам тази камера - функционалност. Просто може да прави всичко. Нарочно пуснах онези линкове по-назад в темата, за да се видят разликите между А6000 и А7. Не твърдя, че такива няма, но твърдя че никой няма да ги види от гледащите кадрите :). А6000 по никой начин няма да ограничи някой да направи снимка спрямо А7. Разликите в качеството на изображението са много по-малки от тези в цените, размерите и теглото на две подобни системи базирани на кропката и фул фрейма.

И така като заключение - ако автора няма бюджет за скъпи тела и обективи не мисля, че кропка ще го спъне непоправимо.

И понеже съм убеден, че спора няма да приключи ще сложа и примери. Нека всеки, който не мисли като мен и твърди, че фул фрейма е най най и кропката е като да снимаш с телефон да даде пример, който да покаже защо е прав :). Не гледайте екзифа на кадрите, просто ей така се пробвайте да познаете, кое е с кропка и кое с фул фрейм. Бях пускал много пъти при подобен спор кадрите без екзиф и позналите съм сигурен, че познаха на онче бонче...


https://farm5.staticflickr.com/4247/33996595764_3a307d1b2a_b.jpg

SIM_4222 by Simeon Kolev, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4243/33996596074_c81e50b42f_b.jpg

DSC03098 by Simeon Kolev, on Flickr

Хора спрете да пълните сензори, пълнете кадри със съдържание, история, композиция, светлина, текстура, красотийки, ... камерите спряха да са спъващи преди 10на години. Преди 5 са си направо супер. От това пълнене на сензори, мерене на динамични обхвати и т.н. страда фотографията. Новите камери се проектират да печелят тестове и от там и да се продават на начинаещите. Преди 10 години като исках да видя качествена фотография просто отварях галерия снимки правени със скъпа техника. Сега отваряйки такава галерия виждам само батаци дето мога да направя с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 21:21

"Динамиката на 4/3,я няма никаква,ама хората които ги кефи тази с-ма си снимат,че и за пари го правят...."
Не малко сериозни фотографи доказват обратното,но аз не съм такъв,и няма да споря.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: koleto.spasov   
Дата:   17-02-18 21:23

ZENON, Ако ми различиш 56 1.2 и 85 1.8 ще те черпя бира, иначе си говорим тъпотии само, ти ги гледай на какъвто искаш монитор. но не става само с гледане ;) .... говориш някакви глупости, които са адски далече от фотографията!Кой какъв пиксел имал и .... това ни спира фф, дай да тръгнеме с мехови камери и ще станем прота.Разликата между фф и кроп е смешна и не смятам, че е нужно да се коментира !

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 21:43

Омбре, на малката матричка освен динамиката и преходите ги няма и седи плоско и за да докарат нещо, което да мяза на картинка са факирски номера.
Но, както казваш, всеки си се кефи на нещо :)

P.S. Сензорите на Фуджи са произведени за Фуджи от Сори (за примера, който даваш нямам идея обаче).

P.P.S. Твоя пример е сложно да се коментира. Различни матрици като начало. CMOS за Никон и super CCD за Фуджи. Едното е ФФ с 12МП, другото кроп с наполовина пиксели. Вървят приказки, че ССD матриците са по-доби за цвят и т.н. В случая до към ISO 800 Фуджака отнася Никона, после е обратното.

В тази връзка ми е интересно защо CCD матриците не ги правят, при все че вече технологично едва ли би им било проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: h_bio   
Дата:   17-02-18 22:33

" връзка ми е интересно защо CCD матриците не ги правят, при все че вече технологично едва ли би им било проблем..."

Защото харчат повече ток и не печелят тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: menigiki   
Дата:   17-02-18 22:42

[beer] ...спрете да пълните сензори, пълнете кадри със съдържание, история, композиция, светлина, текстура, красотийки...
[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sirkhann   
Дата:   17-02-18 23:06

Super CCD сензорът, използван в S5, реално е 6 млн "нормални" и 6 млн по-чувствителни пиксели. Динамиката му е във светлата част, т.е. само за някои ситуации може да се адаптира подобаващо, като се експонира за светлите части, след което обработката компенсира със смъкване на експонацията. Този сензор на високо ISO издиша и от него не можеш да извадиш такива сенки, каквито можеш от съвременен сензор на Sony. Същите имат изключително ниско базово ниво на шум, нямат особен шум от електрониката наоколо и позволяват здрава обработка на сенките. Поради тази причина и аз винаги ползвам -1/3EV компенсация като стандарт. Оттам насетне, ако някой тръгне да гледа изображение от S5 и от съвременен апарат, ще види първо едни артефакти на 12 MP, които мен навремето ме отказаха от него, и второ - режимът с високата динамика е на 6MP. Чисто функционално, освен, че не държи на високо ISO, няма и микро настройка на фокуса, което винаги е драма с DSLR.

Та цветовете и всичко може да са му много хубави, но от съвременен апарат можеш да правиш много повече неща с файла и да го обработваш много по-тежко, особено ако се гони един и същи размер на печат.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 23:07

h_bio,
едва ли е заради тока и тестовете. Но все едно.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: io_bs   
Дата:   18-02-18 00:47

Защото CCD не позволява BSI, copper wiring и други къстъмизации като CMOS.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-18 01:03

koleto.spasov,
тъпотиите ми са ти безкрайно далеч. Това се забелязва от самолет.

Хубаво е, да имаш кола, но и да знаеш как да я караш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: koleto.spasov   
Дата:   18-02-18 07:57

По добре да не влизам в спорове :)



Публикацията е редактирана (18-02-18 08:08)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: swqaz   
Дата:   18-02-18 08:39

За мен Симо е абсолютно прав, че всяка по-нова безогледална кропка е по-добра алтернатива на a7. Но пък има неща, за които според мен е в огоромна грешка.
""камерите спряха да са спъващи преди 10на години"
Тук Симо, много грешиш според мен. Ще ти дам няколко примера за свобода давана ми от а7р2, която не може да ми даде нито една от кропките и дори доста от фулфреймите измислени досега.
Първи пример: нощни снимки на 60% лунна светлина от ръка! Дай ми кроп който ще ми позволи това с прилични резултати?
Втори пример: Снимане на всякакви сцени само с широко, и после кадриране чрез кроп на кадрите, за които е трябвало да ползвам нещо по-дълго с прилични резултати. Кой кроп?
Трети: Снимане без изобщо да си губя времето за специални настройки според условията, защото информацията във файла и при неоптимални настройки ми позволява извличане на достатъчно в постпроцеса. Кой кроп ще ми позволи това.
Знаш, че мога да продължавам още.
За мен камерите, които не ми осигуряват тези неща ме ограничават. Карат ме да ползвам стативи навсякъде. Задължават ме да ползвам градиентни филтри в по-контрастни ситуации. Все трябва да ползвам подходяща дължина обективи, защото като кропна от 20мп и дори за фейса не ми остава материал. Губят ми времето и удоволствието. Предпочитам да наснимам набързо и да се полюбувам на гледката, отколкото да се боря през цялото време с техниката и все да измам уещане, че съм пропуснал и кадри и удоволствие заради това.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Nik1   
Дата:   18-02-18 09:11

Simbon4o написа:
>

> Ето моята причина да ползвам 42мп
> фул фрейм.
... По този начин всеки твърд
> обектив става като зуум и не мъкна
> големи тежки зуумове със
> съмнителни оптични качества.
> Примерно 85 1.8 с кроп може да стане и
> 150мм... дори повече. 28мм става на
> 50-60мм при нужда.
>


> [smilie11] [smilie11][smilie11]
Недей така....


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   18-02-18 09:44

Кери,мисля,че нещо си ме разбрал погрешно и, че не харесвам 4/3,точно обратното харесвам ги,даже мислех за олим10м2.Направих си експеримент да направя максимално недоекспониран кадър с пана80,с обработка каквото съм правил подобни кадри ей така за да видя резултата,беше в пъти по зле от фуджи т1 и некс ф3.Яко цветен шум и всичко биеше на зелено,демек,не можеш да изкараш кадър от това.Сега,може аз да съм с грешил някъде,и в действителност да не е така,и да има супер динамика,просто казвам аз какво съм видял...[beer]

И адаша и Всеко са прави,съгласен съм и с двете мнения...[smilie24]

[beer]

Ивайло,теста за който говоря беше преди години когато бях на курс при Бони.Един ден обясняваше точно за сензорите и по конкретно,какво може да се извлече от светли и тъмни участъци.Той тогава снимаше с въпросните 3 камери,като най-вероятно с фуджака най-малко,това не знам.Но при един и същи кадър,най-добри резултати показа фуджака,сравнен с д3с.Пак казвам,това е примерен кадър за курсисти,сравнен м/у конкретни модели камери и единствено само за обработката.Тук не се говори за исо и т.н.

Ширкане,така е както казваш,ама в темата никой никъде не сравнява стар със нов сензор,или поне аз не видях такова сравнение.напълно честно и коректно ще бъде,да се сравняват сензори от едно и също поколение,било за динамика,исо и прочие.

Авторе не взема участие,пък ние си лафим,което ме подсеща,тези теми аджеба ,наистина ли помагат при избора на камера,или по скоро пречат и затрудняват питащите?Понеже винаги,едните ще харесват дслр,други не,същото е с кропките и фф-мите....[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-18 09:50

Автор: swqaz
Дата: 18-02-18 08:39


Е ти изреди и моите причини да ползвам тази камера, а не друга.[smilie5]

Но все пак мисля, че камерите наистина спряха да ограничават още преди 10на години. Това, което говорим тук са частни случаи, за 80% от другите ситуации обаче човек с по-малко бюджет и по-евтина техника няма да е в ситуация на невъзможност да направи кадъра, който иска. Може да му е малко по-трудно или неудобно, но ще може... Аз примерно, ако нямам пари бих се справял не по-зле от сега с любимото ми - портрети и пейзажи дори с един NEX6. Дори бокетата не са такъв проблем, защото с един ленс турбо адаптер за 250лв, некса (300-400лв) става почти фул фрейм.


Това, което дават като възможност кроп безогледалките е наистина да свалиш теглото и размерите. Може да се наложи някой друг компромис, но определено ще има и големи плюсове. Преди време снимах един от поредните ми ангажименти с едни познати, които правят аксесоари за деца. Това е почти цял ден навън лятото, припек, жега, снимки. Имах избор - голям ДСЛР или две кропки А6000 и А6300. Изобщо не съжалих, че взех кропките. Надянах им на едната 35 1.8, на другата 60 2.8 и общото им тегло беше като на Д750 с обектив. Цял ден ми беше лекичко, не сменях обективи и не се кьорих на оптичен визьор, снимах без да клякам, навеждам, правя гимнастика... камерите сами си намираха лицата, фокусираха... аз само си кадрирах и щраках. Почти като с телефон, но с качеството на камера :).

Да споделя още една причина да съм доволен от безогледалките ми :). Винаги съм обичал да снимам с ръчнофокусни обективи. Знаете обаче, че това е свързано с ръчно фокусиране :) макар да ми прави кеф да го правя понякога не ми е удобно да са ми заети и двете ръце. И ей го на... AF с ръчен обектив. Това нещо с А9 и А7р3 дори има фокус по очи.

Тези примери ги давам с цел да покажа какво имам предвид като казвам, че камерата е инструмент. Марката, размера, ... нищо няма значение само по себе си. Никоя камера не снима сама. Всеки сам трябва да се информира и на база това да си избере най-подходящия инструмент.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: bg2014   
Дата:   18-02-18 09:51

ombre написа:...тези теми аджеба ,наистина ли помагат при избора на камера,или по скоро пречат и затрудняват питащите?

Не помага на търсещите избор, но пък ви помага на вас да се упражнявате в празносовие. Нещо такива празнословия в алфата не вървят ли?
Останали сте малцина.
Подкрепяйте се и успех!



Публикацията е редактирана (18-02-18 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   18-02-18 09:55

Keri,преди когато мислех да купувам оли,много търсих кадри за динамиката точно на 4/3 сензорите,без значение дали е оли или пана,но не открих.Само графики,но кадри не.Искаше ми се да намеря подобен пример,но не успях сега пак гледах и пак греда:

https://www.dpreview.com/forums/post/53326387


Можеш ли да ми изпратиш снимки,или мнения на тези фотографи?Аз по назад постанах линк как с тази 4/3 с-ма хората си щракат и сватби и диви животни и т.н.,ама за динамика не мога да намеря материал.Казвам го с най-добри чувства,може да ги постнеш тук или на лично да ми ги пратиш,ще ми бъде интересно да ги прочета.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sirkhann   
Дата:   18-02-18 10:33

То поколението винаги е само едно, защото Sony дава на всички останали марки. Естествено Canon са все последни на хорото...

Новите сензори на Сони са достатъчно добри, че да конкурират, с малко зор, картината на Foveon, SuperCCD и XTrans. Но към обработка, всички конвертори поддържат стандартните сензори, а не екзотиките.

И един фотоапарат не е само сензор. Голяма част от апарата е ергономията му. Със стар механичен апарат малко неща пречат - той просто си работи и си работи както трябва, особено ако имаш хубав обектив, точно мерене и светъл визьор.

Всяка нова придобивка, която слагат на съвременните апарати, обаче идва и с проблемите си. Имаш автофокус, ама той не е много точен. Имаш двадесет режима на мерене, но всеки си прави каквото иска и то доста непоследователно.

Повечето хора искат да сменят апарата заради 1-2 неща, които не са направени както трябва в стария, а не само заради по-добрия сензор. А и да имаш по-добър сензор, това също е ергономия - може да си спести мъкнене на статив, дори осветление, или няколко часа обработка...

Защо си мислите, че хората масово снимат с телефони, а Olympus продължава да продава доста фотоапарати, въпреки по-малкия размер?

Фотоапаратът е инструмент, задачата на фотографа, като всеки "артист", е да познава изразните средства и да подбере най-подходящия инструмент за целта, която е поставил пред себе си. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: swqaz   
Дата:   18-02-18 10:41

"Това, което говорим тук са частни случаи, за 80%"

Затова разсъждаваш така, но при мен е точно обратното. И не само при мен, а при всички пейзажисти. 90% от снимките се правят на слаба светлина и постоянно се разпъват стативи и се закачат филтри. Новите технологии премахващи тези ограничения са нещо повече от глезотия. Буквално променят играта. Нали виждам по изгрев и залез какви сергии опъват покрай себе си пейзажистите, за да направят един кадър. Сега между тях се промъкват едни заблудени новобранци само с малки апаратчета в ръце и набърсе се изнизват с безброй кадри от различни ракурси докато те още си играят с настройките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-18 10:47

swqaz [smilie24]
Това нещо Симо се прави, че не го разбира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: vth41   
Дата:   18-02-18 10:53

ombre:

"Keri,преди когато мислех да купувам оли,много търсих кадри за динамиката точно на 4/3 сензорите,без значение дали е оли или пана,но не открих."

Мисля, че това е теста, който търсиш:

Цък


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: rimohit   
Дата:   18-02-18 11:24

Само имайте едно наум , като сравнявате панасоник и оли сензори. Въпреки , че са уж все м4/3 имат разлики в интерпретацията ( както е видно от сравнението горе) .Панасониците вадят добре от сенки , но прегорят по-лесно!



Публикацията е редактирана (18-02-18 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   18-02-18 11:25

Не,не е това теста,ами снимки правени от някой в реални условия.Иначе мерси за линка,но този го знам,затова дадох пример с линка с фуджито.
Ширкане..[smilie24]

Бг2014-чудех се дали да ти отговоря,че ще стане спор,ама понеже нещо си решил да се заяждаш,ще ти кажа:
В алфата, се спори също и се изказват мнения.Една тема може да прерасне в спор,но цивилизован,а друга да е просто изказване на мнение,но има ДИСКУСИЯ и в двата случая.Поста ти,освен заяждане с мен,нещо което не съм предизвикал по никакъв начин,и не помага с нищо на питащия,нито е по темата е абсолютно излишен ,направо безсмислен.Понеже казваш за празни приказки,замисли се твоето изказване ,дали не е по вече такова от останалите,понеже малко или много, се опитваме да кажем нещо на питащия.
Може би те дразни факта,че преди време не взех твоя страна,а изразих мнение различно от твоето,което чисто логически,твоето изказване отново (в една друга тема),не помогна с нищо на питащия.

Единственото което можеш да кажеш, е нещо за участниците тук,бг манталитета (нищо,че и ти си българин...:)),и нищо повече.
Пиша то цивилизовано,но ако търсиш излишен спор,няма проблем да го получиш.Ако не ти харесва,човек да има различно мнение от твоето,то с нарцисизма е трудно да се бори човек,а още по трудно е,АКО се окаже,че и е рожба на любовта м/у близки роднини.
Сам прецени,как ще процедираш от тук нататък,аз лично бих се извинил,ако направя глупостта да се заяждам с човек,който не ме предизикал по АБСОЛЮТНО никакъв начин.
мога само да ти стискам палци....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-18 11:44

Oooo... bg2014 пак се изходи.
Имаш некакъв проблем, пич!
За сведение, въпреки че никак не е задължително да го правя, но ми се иска някак да млъкнеш...
Тия спорове, дискусии или каквото е там, сме ги водили преди години в Алфа.
Проблема е, както винаги, че не четеш, но пък за сметка на това говориш/пишеш.
Ама то и 80% от българите са така. Спи спокойно, никой не можеш да изненадаш вече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   18-02-18 18:31

ombre,Принуден съм да се повтаря,но на 22,38 минута от клипа,Михаил много точно обяснява разликата между Среден формат М 4/3.Разгледай кадрите след 27,57 минута.

https://www.youtube.com/watch?v=Gr8WUKOoF4Y


Род пък показва как се постигат някои неща със Олимпус.
Страхотна Олимпус школа в повече от 50 клипа!

https://www.youtube.com/watch?v=wnC6k7x94mU&t=36s


За който руският е непонятен,поне да разгледа кадрите в долния клип.
Кропски показва възможностите на OM-D E-M1 MK II+M.Zuiko Digital ED 45mm 1:1.2 PRO
Всичките кадри са необработени,и мисля,че говорят повече от достатъчно, за възможностите на системата със новият сензор+мощният процесор!

https://www.youtube.com/watch?v=0ARws6CGbVA&t=11s


На тези,които не зная руски,не мога да им помогна-Пропускат много интересни неща!
И както казва Михаил-не цитирам,а обобщавам:
Който не разбира какво се случва във фотографията,не му остава друго освен магията,и сляпата вяра?

Кто понял-понял!Кто нет-тому и не надо! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: georgioiv   
Дата:   18-02-18 19:28

Нищо няма в тия клипове на руски, де не го знаем. М4/3 си има своите предимства и недостатъци, с хубав светъл обектив прави хубави м4/3 снимки, каква изненада [smilie5]

Имам и фулфрейм, и aps-c и м4/3 и 1/2,3 и дори 1/2,4 [smile]
И всички си имат своите +/-. Ако можеш, можеш и с телефон. Ако не можеш и среден формат няма да помогне. Иначе колкото повече играчки - толкова повече :) Ама са скъпи дейва.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   18-02-18 21:21

Кери мерсаж много, ще ги видя утре на компа,че сега не мога [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   19-02-18 11:37

Така, в крайна сметка се спрях на Canon 5D Mark II с Canon 24-105 обектив (оферта от форума). Много благоадря на 3-4 души, чийто мнения наистина спомогнаха за взимане на решението ми. На хората, които излизат с 1 кутия батерии, бих препоръчал закупуването на качествен power bank. В допълнение - никой не си е сецнал кръста от носене на тежък апарат :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   19-02-18 12:21

Това 5D Mark II мисля че е по-добре да го смениш с 6d.Разликата в цената ще е минимална.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   19-02-18 13:02

5D-то е доказала се машина в годините. 6D върви между 1300-1900лв втора ръка. Не мисля, че е по-качествен или ще усетя кой-знае каква разлика в качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   19-02-18 13:44

Динев,честито за камерата,да те слуша и с кеф да я ползваш.Да прав си,че никой не си е сецнал кръста,ама си тежи ,особено ако се катериш често или снимаш ежедневно репортаж,сватба и т.н.Кутията с батерии и банката-не мисля.Аз съм с 2 и ми стигат за около 900 кадъра,с още една,демек една в левия и една в десния джоб и вдигам с още 400-450,което е предостатъчно.Желая ти прекрасни кадри с машината...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   19-02-18 14:30

Фактически апаратът не е все още при мен, но благодаря :) До сега винаги съм се разхождал с раница, в която съм си носил техниката (понякога и двата апрата), така че в момента само с 1 даже и ще ми е по-леко

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: BEYA   
Дата:   19-02-18 14:52

От Dslr към безогледалка е темата а изведнъж 5Д mark II.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   19-02-18 14:58

Целта на темата беше хората да кажат дали има смисъл, и реално какви са плюсовете и минусите на всяка една конфигурация. Което и стана :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mugen   
Дата:   19-02-18 15:00

С тия допълнителни батерии за безогледалките направо се оляхте.
Аз все още ползвам DSLR (за съжаление) и пак почти винаги съм носил и нося още една батерия.

Да не говорим, че батерията на а7 е едно нищо като размер и тегло, че да е някакъв проблем носенето на 1-2.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-02-18 15:07

a7 гръб за ръчки :) За нищо друго не става.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »