Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: mihajlov2   
Дата:   08-02-18 08:31

Сигурно съм бил аз. Преди няколко години тук пак си говорихме по същия въпрос. Нещата в това отношение не са се променили.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-02-18 17:38

Жив и здрав бъди! Ако знаеш колко потребен ми е бил съвета ти, особено преди...сега даже ме мързи да го инсталирам :) Не агитирам към питатство, да се отбележи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: bate_rosko   
Дата:   15-10-18 13:32

Ще използвам темата на колегата понеже дилемта касае и Fujifilm X-A5. Та дойде и моето време да се гмурна в ерата на безогледалките и в полезрението ми попаднаха следните два модела: Fujifilm X-A5 и Fujifilm X-XT20. Като цяло търся лекота на системата и отчасти компактност. Предназначение: семейни снимки, пезайжчета из планините и горите, някой друго макро.
Нещата които ме кефят са: въртящите се сензорни дисплеи-и двата си ги имат; наличие или отсъствие на визьор-без особено функционално значение за мен [smilie3]; видеото ... не му отдавам особено значение-правя клипове основно като карам байк-а или ски-за това си имам екшънкамера.
В едно магазинче пипнах и двете камерки и двете са ми удобни(не са ми чак толкова големи лапите, че да се изгубят [cool] ) А5-цата с нейния китак XC 15-45mm F3.5-5.6 OIS(в сравнение с Fujifilm X-XT20 и същия обектив) ми се стори по компактна и лека.
От към обективи освен китака обмислям за в бъдеще да се сдобия и с Fujifilm Fujinon XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS.
Разликата в сензорите-в крайна сметка кой се оказва по-добрия-тук тотално се обърках: едни яко плюят X-Trans, други го превъзнасят ...
Разликата във фокусните точки хт-20 е с по-вече на брой но пък няма фокус по "око", в ревютата казват че имал отличен следящ фокус, за X-A5-не можах да намеря пълно ревю и не е ясно как се представя фокусната му система.
Ей такива мисли ми се въртят из главата последно време[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: lamerko   
Дата:   15-10-18 13:46

От тия двата - сериозно препоръчвам X-T20. А причината - А5-цата няма визьор, което прави снимането през слъннчев ден малко... тегаво :)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: sirkhann   
Дата:   15-10-18 19:46

Двата апарата, които трябва да гледаш, са X-T100 и X-T20. Имах подобна дилема и аз, но се отказах донякъде заради малкия визьор и бавния процесор на X-T100. От това, което четох, излиза, че на външен вид камерите са доста близки, но като работа се различават доста.

Доколко ще имаш проблеми с XTrans е много относително, част от проблема е в самите алгоритми, които Fujifilm използват за обработка на изображението, което означава, че X-A5 и X-T100 споделят същите проблеми като XTrans събратята си. Ако не печаташ, най-вероятно няма да срещнеш проблеми. Погледай изображения в нета, прочети сравнения и може и да си отговориш на този въпрос.

В никой форум няма да намериш отговор на този въпрос, мненията са силно поляризирани и силно необективни. Тук е имало многократно полемики по случая.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: farushko   
Дата:   16-10-18 10:16

Ако си решил да си вземеш XF 55-200mm то X-T20 е тялото от двете. Изобщо за всичко то е по-добро от А5, освен малко по-големите размери.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: bate_rosko   
Дата:   16-10-18 10:23

Честно казано не бях обърнал внимание на X-T100, по скоро по едно време бях включил в списъка Fujifilm X-E3 заради по-доброто разположение на визьора, но ме отказа липсата на въртящ дисплей и така в играта влезе xt-20. Проблемите с XTrans и постобработката до колкото разбрах са вече решени така, че това няма да е особена драма. Рядко печатам, по-вече гледам снимки на монитор и обработвам за ... кеф/чеша си крастата [smilie18]. Явно изборът ще се сведе до xt-20 главно заради по бързата работа, точен автофокус, освен ако в този ценови диапазон няма друго подобно предложение(дори и от дуга марка, макар че фототата на фуджи са ми слабост [shtrak] ).

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: sirkhann   
Дата:   16-10-18 21:48

X-T100 е по-ново тяло с по-стар процесор. Има няколко гъдела, дето X-T20 ги няма. Например - прави серия от снимки с автоматичен focus stacking в апарата. Ако снимаш макро, дали не е яко? [smilie8]

Гледай ревюта и кадри от двата апарата. Ако нямаш обективи, помисли дали Olympus/Sony няма да ти предложат по-универсално решение.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: nsirakov   
Дата:   16-10-18 22:10

къде е проблемът при печатане? щот аз печатах... до а4 не съм видял проблем

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: sirkhann   
Дата:   16-10-18 22:34

А4...

Ако имаш необходимост да си гледаш снимките на 100% и не виждаш проблем, значи нямаш проблем. Fujifilm XTrans улавя различни сцени понякога по леко различен начин, въпрос на вкус и на тип снимане е. В общия случай в 24МП сензор има толкова достатъчно детайл, че тия дискусии са напълно безсмислени така или иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: nsirakov   
Дата:   16-10-18 22:52

ако е възможно, дай повече подробности - в цветовете ли е проблема? или в детайлите? аз не си гледам снимките на 100%, гледам ги на хартия най-вече

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: lamerko   
Дата:   17-10-18 01:24

nsirakov: снимаш дърво без листа, цикаш на 100% и почваш да се скубиш и вайкаш... а може и да не го направиш, но рискуваш критика от sirkhann :)

Между другото - имам сравнително читав фото принтер, на който съм не един или два пъти по-големи размери. И личното ми мнение - снимките излизат на хартия по-приятно, отколкото изглеждат на монитора. Кадри, заснети на високо ИСО (примерно 10к) си имат видим шум на монитора, но като се разпечатат дори на по-голям размер - ами... красотица. Остава само мрън-мрън по форумите :)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM X-A5
Автор: sirkhann   
Дата:   17-10-18 08:43

Аз лично съм имал проблем с къдрави детайли, нещо като моаре и прекомерен цветен шум около фини детайли. Ако имаш фини детайли в сенките и опиташ да изсветлиш кадър (не много янашки), тези проблеми стават видими. Но е до сцена и ситуация, най-вече се вижда при пейзажи с много голяма динамика, а и аз съм с 16 мп.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »