Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Компютър
Автор: Hagrata   
Дата:   21-01-18 13:56

Добър ден! Искам да попитам какво е най-важното при сглобяване на компютър за обработка? Обработвам със Photoshop. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: balanar   
Дата:   21-01-18 14:14

Процесор, РАМ.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: azsym   
Дата:   21-01-18 14:19




Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: StraightEse   
Дата:   21-01-18 14:20

И монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Pavlov   
Дата:   21-01-18 14:41

При сглобяване?... Частите да са съвместими, и да ги слагаш на правилните места.
Не е трудно. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-18 14:57

Да не псуваш много, когато си си взел дъно за АМД и процесор на Интел...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Pavlov   
Дата:   21-01-18 15:05

Защо, от това по-добър повод за псуване - здраве му кажи [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: MixMike   
Дата:   21-01-18 15:22

ssd

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: uri64   
Дата:   21-01-18 16:01

Добра видеокарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: MrPhoto   
Дата:   21-01-18 16:17

Някаква извратено удоволствие ли ви доставя да се ебавате с човека? По-големи ли се чувствате?

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: MrPhoto   
Дата:   21-01-18 16:27

За да не ти треперят ръцете от нерви пред компа, ти трябват: i3 минимум, 8 гиги рам минимум, ssd задължително, монитор IPS задължително, по-голям - по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: balanar   
Дата:   21-01-18 16:32

MrPhoto [smilie24]

uri64 - каквато и да е, няма значение



Публикацията е редактирана (21-01-18 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Pavlov   
Дата:   21-01-18 16:56

Никой не се ебава с човека.
А с тъпо написаната тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-18 17:15

Именно - не се пита какъв компютър или компоненти, а за нещо съвсем друго и несвързано. Поне така дефинирано.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-18 19:19

по ред на важност за снимки

Видеокарта - Фотошопа прави 99% (да не кажа 100%) от нещата с видеокартата, за 4К трябва видео карта. Абе в общи линии гледай нещо дето да пише Nvidia и да 1070 или 1080....тука си около 1000 лева.

Монитор - минимума е sRGB IPS монитор за фотообработка - 10 битова матрица и т.н.. По-добре адоби RGB, хубаво е хардуерна калибрация да има, 4K и вече по-възможност (че цифрите тука почват да минават 3 бона) с по-голяма динамика. Тука за сносна 27"-ца дето не е 4К приготви 1000 лева за нов. 24" с компромиси 500-600 лева може и да намериш

Памет - 16ГБ поне, по-добре 32 или 64. Трябва да е съобразена с процесора скоростта и. Важно е защото снимите стават огромни в паметта на фотошопа, а ако имаш и роу редактор отворен до него....и тука са кум 500 кинта поне

Процесор - хубаво е, да е поне някоя i5-ца или Ръжен някой по-хубав. Процесора дори да е по-старичък не е критично. Шопа и кепчъра не го товарят много. Моя е динозавър ама се държи, освен ако някой драйвер забие лекинко....

ССД - това няма да ти помогна много (въобще) при обработката. Ама компютъра е по-бърз като цяло.....



Ако процесора е самотник и не е от най-бързите (i7 8700k или по-добър), се откажи от лайтрум и действай с някоя по-смислена и модерна програма като CaptureOne



Публикацията е редактирана (21-01-18 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-18 20:07

Еее,тук за програма-минимум дават компоновка за средно ниво с идеята че не може да има читава снимка без да имаш супер-дупер компютър и все едно компютъра и обработката са от най-голямо значение за създаването на хубав фотос!

То даже фотоапарата не е от първа важност какъв е,та компютъра!

Човека както виждам няма за цел да прави светкавични 3Д и видео/магии с компютъра а най-обикновена РОУ-конверсия с евентуални корекции на туй-онуй при нужда.

Демек може да мине с доста по-скромно компютърно обурудване поне за любителска фотография.

Щото ако не знаеш какво и как да снимаш,да кадрираш,експонираш и фокусираш компютрите няма как да помогнат.

Монитора обаче наистина трябва да е калибриран от човек,който знае какво прави,па самото миниторче може и вехто Ай Пи Ес Фул-Хай деф да е.

Иначе няма лошо да си играйка човек с оптимални комп.конфигурации и маниашки монитори ама при финансови възможности и професионална нужда.



Публикацията е редактирана (21-01-18 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: StraightEse   
Дата:   21-01-18 20:07

hotsnail, чак пък минимум i7 8700k... Лаптопа ми е с i7 6700HQ, 16gb рам и 970м видеокарта,
и лайтрума и фотошопа си ми летят безпроблемно, дори отворени заедно.

Hagrata, хубаво е да кажеш и какъв горе-долу ти е бюджета.



Публикацията е редактирана (21-01-18 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: ZENON   
Дата:   21-01-18 20:51

GForce картите поддържат ли вече 10бита цвят?
За Вин ми се върти в главата, че само NVIDIA Quadro имат 10бита.

P.S.
Тест за 10бит.
http://www.necdisplay.com/documents/Software/NEC_10_bit_video_Windows_demo.zip



Публикацията е редактирана (21-01-18 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: didesignbg   
Дата:   21-01-18 21:35

Преди да почнеш да наливаш луди пари за видеокарта погледни този сайт
Видео картата далеч не е нещо от значение за работа с фотошоп все още, освен ако не шарпваш по цял ден. Отделно че за 1 000 лева в момента е невъзможно да си купиш 1070, ако въобще някъде я има налична.
В горният сайт има и отговор на въпросът ти, ако можеш да конкретизираш с бюджет може би и тук щеше да получиш полезни отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-18 22:14

Ама защо се вързвате на Охлюва и диспута отива на е.ем ти страна?!

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: marvesss   
Дата:   21-01-18 22:19

Видеокартите ги оставете за миньорите! Не са за фотошопене.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: imitev   
Дата:   21-01-18 22:57


За съжаление Adobe Camera RAW активно използва видеокартата от 4-5 версии насам.

Самият фотошоп не толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: didesignbg   
Дата:   21-01-18 23:39

да и разликата между вграденото и титана е 10-тина процента

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: imitev   
Дата:   22-01-18 06:53

Не е нужно видеото да е за 1000 лв.

При последните тестове не бях доволен от вграденото видео, но може да са се подобрили нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Антивик   
Дата:   22-01-18 08:41

hotsnail,
какви са тези по-по-най конфигурации де ги даваш бре човек[smilie11]? 4К, 10 битови матрици, видеокарти за хиляда и горница и каква е файдата? Нали после при възпроизвеждането, този де ще гледа творението, ще го гледа на доста по-простовата машина, без тези новотии и глезотии, да не говорим, че при публикуване на образа, той търпи допълнително бърникане от съответния сайт. И къде отива ефекта от всички тези екстри, а като се има в предвид, че е от голямо значение и до колко може да работи човека със съответното приложение и машина...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Synthy   
Дата:   22-01-18 09:35

Той охлюва хубаво е дал конфигурацията, ама лекинко се е поизхвърлил. Но е факт, че за да си свършиш работата както трябва, ти трябва приличен монитор. А после кой на какво ще гледа резултата - това не се коментира защото е извън контрола на фотографа. Тези 10 битови матрици под 1300лв. за 24" няма да ги види. За тях обаче, една кударо карта за 150лв. ще свърши чудесна работа, стига да има дисплей порт. От там нататък... за каквото му стигнат силите. Пък ако не държи толкова, има и други монитори, с по-обикновени матрици, но също с добри показатели. Една калибровка и там всичко заспива.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: lamerko   
Дата:   22-01-18 10:45

Ако ще е до параметри - добра идея е предварително да се спомене първо дали въпросната машина ще се използва за нещо друго, освен обработка с Photoshop, а също така и бюджет.

Общо взето как бих подходил аз:
1. Избор на платформа. Едно от най-важните, но много често подценявани компоненти е дънната платка. Предварително трябва да знаеш най-малкото какво искаш - платформа с Intel или AMD. От там си избираш дънната платка, която да е насочена към твоите конкретни нужди - поколение процесор, тип на паметта, форм фактор, брой слотове, поддържани интерфейси и т.н. Аз бих взел дъно с поне един м2 слот, поддържащо най-новите формати като usb 3.1/3.2/c, повече PCIE и RAM слотове.
2. По важност за бързодействието с Фотошоп компоненти, бих ги подредил в този ред:
- РАМ - минимум 16Гб;
- Процесор - колкото повече - толкова повече. Според бюджета, но все пак е добре да поне някоя i5 или еквивалент. Естествено ако може - i7-чка с 4/6 реалнио ядра. Моя фаворит е 8700К, но аз бих го ползвал и за други неща, само за Фотошоп ще дойде излишно скъп;
3. ССД. Макар и по-горе да се споменава, че ССД-то не влияе на Фотошопа, аз съм на друго мнение. Естествено много зависи какви точно обработки се правят, но ако стакваш РОУ файлове - ССД-то ще ти добави няколко години към живота (психически). Бих взел на Самсунг м2;
4. Видео карта - тук нещата са мармалад. На първо време няма смисъл да вземеш по-нисък клас карта, просто няма да има никакъв ефект. Само се наливат едни пари. От друга страна една 1070-ка на NVidia струва около и над 1000 кинта, а производителността, която ще ти даде няма да си струва инвестицията. За видео обработка е вече енщо друго. В тоя аспект може и БЕЗ видео карта.
5. Монитор - хубаво споменават 10битова матрица, ама там парите наистина са зашеметяващи, а за такъв монитор ти трябва специализирана видео карта, която ще е също много пари. И ако твоите снимки после се гледат на нормален монитор - ефекта може да е "обратен". Много хора не са наясно, че много често мартекинга слага етикети 8/10 бита на монитори, които не са такива, а интерполират с допълнителен бит. Има доста кадърни изпълнения на чудесни пари, които са идеални за обработка;

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-18 11:15

Къде съм дал конфигурация?

Просто казвам кои са важните компоненти от една конфигурация.

Ако купуваш нови неща не си струва да купуваш нисък клас компоненти и след година пак т.е. 1050 карта е безсмислено. АТИ е безсмислено, щото половината продукти не я поддържат. А за цените и кое как се намира пишете още по-големи тъпотии.

Моя комп го сглобих преди 4 годинки и още добре се справя.

Реда на важност ако искайте коментирайте


1. Видео карта
2. Монитор
3. Памет
4. Процесор
5. ССД


Явно е, че всеки ще избира в рамките на даден бюджет.

За монитора съм дал идея за посоката и приоритете. ±овек според бюджета ще си реши къде да спре. От 100-200 лева втора ръка, до към 30 хиляди Евро има опции за монитори. IPS e важно, щото TN матриците въобще не могат да се клаибрират. Важно е да има 100% sRGB инак ще си обработваш очите на тоя монитор....

Фотошоп мина много преди лайтрум и недоносения ACR да използва видео карта изцяло. Фотошопа има всякави филтри не е само шарп. Не ми давайте тест за 3-те най-тъпи филтъра на снимка 800х600. Това е пълна глупост. Отваряш снимка поне 36МП в 16-бита слагаш 30-тина слоя от тях 15-тина видими с корекции, други 10-тина с различни blending modes и тогава обясняваш, кое е бързо и кое е бавно.... Един frequency separation се прави с поне 4 слоя! 4 слоя + един самата снимка на 36МП на 16 бита е доста информация. Компютъра т.е. видео картата трябва бързо да ги мачка. Не всеки компютър добре се справя. Дори чисто нови лаптопи бая се препотяват.....

Ако искате вижте блогвете на Adobe. Дори миналата година имаха голямо обновление на лайтрум и АЦР да минат повечко към видео карти ама все още не са. Там дори си писаха, че фотошоп е почти 100% видеокарта и не ползва процесор за сметките.....Лайтрум е трагично зле и реално е неизползваем продукт - Адоби си го знаят.. Десетки да не кажа стотици пъти е по-бавен от Ц1.



Публикацията е редактирана (22-01-18 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Антивик   
Дата:   22-01-18 11:26

[smilie24] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Батко   
Дата:   22-01-18 11:27

Титаниии, разбирачии, слушайте Батко си да ви обясни:

Това с компютъра е като с фотоапарата: Ако имаш апарат за 10 бона с обективи за 20 бона не значи, че ще направиш снимки по хубави от колегата с еос-1000 и "китак"-а!!!

i3, 8-ма серия или Ryzen 3 с 8-16gb ram са напълно достатъчни за фотошоп, а компютърът ще излезе под 6-700лв в зависимост от екстрите + едно 24" LG IPS монитор ~= 1000лв цял компютър.

Ако бюджетът е по-голям, по-добре, компютърът ще изкара по-дълго време преди следващ ъпгрейд.

Казах!

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: marvesss   
Дата:   22-01-18 11:35

Монитор 27" ; 1440P ; 8bit IPS ; 100% sRGB - оптимален за обработка за WEB, стига да е качествен. И калибриран в последствие. Хардуерна калибрация не е задължителна, и софтуерна се справя прилично за sRGB.
4K за момента не.. освен ако е 43" екрана и се ползва за монитор на 2 метра разстояние.
10bit и AdobeRGB са излишни за човек, който не ги полза по предназначение (не са за домашен монитор)... Даже AdobeRGB монитор ще създава само проблеми не само като ежедневен монитор, ами и като обработка за WEB, защото не всеки се справя добре с емулация на sRGB и става мазало...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: ipolit   
Дата:   22-01-18 11:47

Ако не зареждаш 1000 файла да ти ги обработва с едни и същи алгоритми, а си ги правиш по 1, всичко от 300 кинта нагоре ще ти свърши работа.
На жената компютърът е с Celeron j1800 - двуядрен на 2.5 Гигахерца, с вградено видео и 4 гигабайта РАМ - няма никакви проблеми.
Естествено, колкото по-хубав - по-добре. Но не мисля, че Фотошопът има претенции към видеокартите.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: ZENON   
Дата:   22-01-18 12:20

Аз не съм много уверен, че aRGB монитор не става за еждневно.
Всъщност ползвайки такъв от много време, мога да потвърдя, че дори е по-добър вариант, имайки предвид, че снимам в aRGB и гледам мои си кадри пак в това пространство.
Осен това такъв монитор има профил sRGB, докато обратното мисля няма как да стане.
Същото се отнася и за 10 бита.
Който иска да си пусне един тест на 8 битов монитор, да види бандинга, после да се върне да пише, че няма смисъл.
И преди някой да скочи, че това е само тест, ако снима и иска да вижда нещата добре, да си помисли, дали да скача.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-18 13:07

Поредна порция глупости се изписаха.....

Саъглесен съм на 100% със зенон и да допълня

Отдавна мина времето на проблемите с adobe RGB. windows, OSX и смислените приложения прекрасно се справят с тая задача и дори ако имаш един монитор на sRGB и един adobe RGB се справят прекрасно. Дори браузерите вече чаткат от Adobe RGB.....

За 4К също мисля, че се пишат глупости. На 27" или 32" монитор 4К би трябвало да е добре дори ще са леко едри пикселчетата. На 24" 4К ще е горе долу иделано за гледане на снимки т.е. от половин метър да не виждаш пикселите. Съдейки от лаптопите 3К т.е. 2880 точки са си направо задължителни за 15" т.е. при 27" и 32" 6К би било много желателно. Абе дори 12" таблет дето става за снимки е с близо 3000х2000.....4К не е никак далеко.....

За битовте на матриците откровени щуротии се щракат, дори не си заслужава, да се коментират....

може и без тия екстри, но човека пита кое е важно.....за мониторите е важно да се каже ред на приоритетите от монитора за 100 лева втора ръка до профи нивото по какъв ред е добре да се изберат нещата.

Отговора е на върпса е - по-важно е да си със сносна видео карта и 10 битов IPS дисплей от колкто да си сложиш супер дупер бърз диск или профи звукова карта.....

Можело ли с компютър на 15 години да се обработват снимки...ми може да, ако ги свалиш на един бърз компютър на 2МП и ползваш пиратски фотошоп от 1998-а......Обаче това въобще не е въпроса. Човека пита - кое е важно да гледа

"Добър ден! Искам да попитам какво е най-важното при сглобяване на компютър за обработка? Обработвам със Photoshop. Благодаря!"

Къде видяхте целерон??? Къде се говори за конкретни конфигурации? Къде се говори за прословута андрешковщина?

Пита се кои са важните параметри!!!! По ред на важност! Това дискутирайте.

Никой не Ви пита дали баба Ви с Правец 8 е обработвала кадри за Работническо Дело.



Публикацията е редактирана (22-01-18 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: marvesss   
Дата:   22-01-18 13:14

окей, спирам със съветите, явно ми трябва повече адоби облъчване [smilie10] не ми четете глупостите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-18 13:30

марвес не оспорвам монитора дето си дал. Това е не лош вариант за малко пари.

Ама човека не е упоменал бюджет. Как решаваш кое е най-подходящо???

Може 27" да му е много и скъпо. Може и да има по-високи очаквания и т.н.....

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: MrPhoto   
Дата:   22-01-18 13:33

Аз ползвам Photoshop CC 2017 на следната забележителна конфигурация: n3700, 4gb, 240 ssd. Върви ли, ами върви. Върши ли работа, върши.
С лайтрума обаче е малко по-забавно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Hagrata   
Дата:   22-01-18 15:31

В момента съм с dell ultrasharp u 2410. Вече е за калибриране. Относно до бюджета до 2000лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-18 21:44

Идеален е IPS, има adobe RGB и т.н.

Сега виж и другите неща по ред на номерата - читава карта на NVidia по възможност, памет, процесор и бърз диск....

както виждаш хората и със доста скромни машини се справят.

Та каква беше целта на въпроса ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Hagrata   
Дата:   22-01-18 23:35

Целта ми бе да разбера какво ми е нужно. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-18 11:03

Еми може и с 2 и 200. Зависи от нуждите.

Аз теоретично си смятах добра конфигурация и беше към 4-5 хиляди лева с компромиси. От друга страна както са ти писали и за 500 лева може да сглобиш нещо или да вземеш втора ръка някоя стара сериозна машина

Професионално ли ще оправяш много снимки или любителски по една на седмица?

Колко мегапиксела са?

Малки корекции ли искаш да правиш или ще се учиш на ретуширане?

Ако е за любител на малко пари давай там некаква Nvidia поне 460 например, i5, 8gb, някакво ссд за windows и програмите, а снимките на обикновен диск. От тия паметта е може би най-добре ако дигнеш на 16гб.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: imitev   
Дата:   23-01-18 12:16

4-5000 лв. само за обработка на снимки?!?

Твърде груб и икономически неизгоден подход...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: uri64   
Дата:   23-01-18 14:17

Ами зависи с каква цел се обработват...и в какви обеми...То е ясно - може и с 2, и с 200....всеки трябва да си прецени според неговите си обстоятелства (включително и за какво още ще се ползва комп-а, освен за ФШ) и не на последно място - възможности.


Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: uri64   
Дата:   23-01-18 14:19

Защото снимките, които ще обработва с ФШ на въпросния компютър може да ги снима с Д3100 или с Leica SL примерно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: Mogila   
Дата:   23-01-18 14:56

Моя скоро го сглобявах и ми излезе 1300 евро без монитор и с компромиси...
Процесор 7700.

Иначе какво е важно за фотошопа зависи какво правиш с него. При моята работа с фотошоп се ползва доста процесора.

А лайруум върви перфектно и без никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: imitev   
Дата:   23-01-18 17:28

Реално същите снимки ще обработиш на компютър за 1300 лева и ще ти отнеме 15-20% повече време...

Всеки сам си знае бюджета, но е добре да е ясен преди да се пита.

Иначе веднага лъсват предложения по 5-6 хил. лв. без компромиси.

PS: В момента работя на 7 годишен i7 2600 2ро поколение sandy bridge с 16 гб рам, като през годините съм сменил 4 видеокарти и съм добавил 8 гб рам, защото камера роу започва да се влачи...

Фотошопът винаги е вървял като хората.

А ъпгрейдът го започнах от P4 3,2 защото си купих DSLR и CameraRAW започна да се влачи, минах през DualCore 3,2, Q6600 и след няма и година ми писна да се мота минах направо на i7. Но шопът си е вървял винаги добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-18 21:53

camera raw и lightroom тепърва минават на видео карта да работи....много са зле адоби тия продукти ги осраха като за световно....

За скоростта се чудя ако се обработват снимки от събития и трябва да се експортират стотици кадри и да се преглеждат хиляди кадри, дали тия 15-20% няма да станат 2-3 пъти по-бавно.

Другото е ако шопа влачи с много слоеве, дали пак разликата евтин до среден клас компютър няма да е 2-3 пъти във времето и реално в това до колко може да се работи. Като ти лагва непрекъснато и не работи добре, те нерви, не се фокусираш т.е. времето не е единствената загуба ако не работи добре......

Ама конфигурации като тая дето митев пише май за под 1000 лева може да се вземе втора ръка, хем маркова машина HP или DELL. Процесора може да е някой Xeon или дори два.....


това дето писах за около 5 бона е 32" 4К монитор, 1080 видео карта, 8600К процесор, 32 ГБ РАМ и само един NVRAM плюс хубава кутия с тихо зхранване, тих вентилатор и там други дреболии. Исках да видя колко излиза...ми бая пара.......и аз като митев най-много да взема по-добро видео...



Публикацията е редактирана (23-01-18 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: imitev   
Дата:   23-01-18 23:55


Няма да стават 2-3 пъти по-бавно.

Какви са тези снимки от събития с хиляди за преглеждане? Това само един човек на един компютър ли ще го прави?

То самото коригиране отнема времето. После пускаш да конвертира и отиваш да пиеш бира (примерно).

ACR не ползва видеото при конвертиране, но яко го товари когато пипаш плъзгачите в конвертора. Последното видео го смених лятото точно заради това. Бутнеш плъзгача и чакаш. Сега даже със смотания RADEON HD5870 работи направо чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър
Автор: uri64   
Дата:   24-01-18 01:58

Ми какви - да кажем сватба... не знам но например заснети 3000 - 5000 кадъра...трябва да се предадат към 600 - 1000 много добре обработени в няколко размера - за уеб, за гледане на комп/ТВ 4к....албуми..видео...тинтири-минтири...ако снима редовно при сезон, който вече е от април до ноември това си е натоварване...ако не са само сватби ами и други събития...ако не работи само това на компа ами ще го използва за игри и какво ли не - графичен дизайн, предпечат и др...ако така или иначе ще прави нов комп по каквато и да е причина няма смисъл да е по-малко от i5 - i7, 16 гиги РАМ (по-добре 32), 250 - 500 ССД за ОС и програми и някакви бързи дискове в райд 1 примерно където да си държи снимковия (роу хайлове от 36 мпикселови и по-големи матрици) и друг архив (ако няма друго САНоподобно решение), читава видео карта с 4 гиги РАМ, монитор 24 - 27 или колкото там инчов, приличен, да може да се калибрира...пък това на кой баба му от години си ползва скайп на комп с Селерон и Уин ХР и няма никакви проблеми е съвсем друго нещо

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »