Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   20-01-18 00:05

Здравейте колеги ако някое е снимал с двата фотоапрата ми с еиска да добия представя кой се справя по добре , също и белият баланс на автоматиката , в видеорежим.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: MuHaTa123   
Дата:   20-01-18 01:11

Двата апарата са в съвсем различни категории. А пък за видео са извън всякаква категория.[smilie5] Ако държиш на 100 % да е Канон ( имаш обективи) за видео- 80Д или 5д3/4. Ако ли не- Панасоник ( и може би сони) е добър избор за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   20-01-18 06:00

Д-750 е верния отговор!

За видео Канон обаче.



Публикацията е редактирана (20-01-18 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: azsym   
Дата:   20-01-18 07:56

Що? Какво му е на Канона?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: azsym   
Дата:   20-01-18 07:59

Още повече, че питащия има канон система...има и обективи. Смяната на системата винаги е неприятно начинание.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   20-01-18 09:02

Бих искал да взема фотоапрат с които да се получават добри снимки и сравнително добро видео .В канонското тяло прочетох че има цифрова стабилизация което може би било плюс.Относно панасноника съм гледал добри неща за видео снимани с него но никои не го препоръчва за снимки и това не би ме устровало, аз снимам повече снимки , но защо да не правя по някои и друг приличен клип.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   20-01-18 09:04

Понеже съм снимал с никон и съм пробвал да правя видеоклип на смесено осветление , в ресторант напримвр , цветовете са много невярни при автоматичен бял баланс а понякога нямам време да го настроивам .Не зная в по сиокия клас дали са го подобрили . и кои модел би бил наи оптималният . Моят бюджет е около 3500 лева

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-01-18 09:20

Като камери са много сходни. Д750 има по-добър сензор и вероятно по-добър автофокус.

6д2 има по-добър автофокус във лайв вю.

Това разликите които заслужават да се споменат. Другото е ала бала.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: victory13   
Дата:   20-01-18 09:30

Бял баланс се настройва за 10 до 15 секунди...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Pavlov   
Дата:   20-01-18 09:33

Вземи си Canon 5D Mark III , втора ръка.
И се научи да работиш с него.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-01-18 11:25

При така задавани въпроси разбирам, че питащия изобщо не е дорасъл за такава техника и ще има големи очаквания купувайки фул фрейм, защото така са казали всички, че се прави като искаш ултра качество. Да обаче резултатите ще са зле, защото няма знанията и обективите с които да оползотвори техниката.

Също така разбрах, че ще се снима видео. Никон не са марката за видео, ако се търси автофокус и селфи екран. За снимки - да по-добре е Д750 или друг модел може и кроп сензор. Но за видео канон имат предимство. Съществуват и други марки с повече предимства, но да не объркваме питащия, явно търси фул фрейм канон или никон.

6д2 за снимки ... ще става. АФ му е по-добре от на старото 6д, сензора е по-зле ама ще прави снимки. Аз лично, ако живота ми зависи от това да си избера канон за видео и снимки бих взел 80д, понеже има всичко като на 6д2 плюс малко по-добро видео. Наистина е малко по-добро, много малко.

Цифровата стабилизация било добро нещо :) ами не е. Същата може да се направи и в компютъра после при обработка на видеото и ще стане по-добре. Тя представлява изрязване на крайщата на кадъра, за да има накъде да се мести софтуерно всеки кадър така че да изглежда по-малко друсащо видеото. Обобщавам - губи се качество понякога повече от 20-30% и се губи и ширината на обектива понеже реално се кропва кадъра.

За човек, който не разбира бих препоръчал да не си взема ДСЛР, още повече фул фрейм. Препоръчвам кропка без огледало. Дали ще е канонска, сони, панасоник, фуджи, олимпус .... все тая. Въпрос на приоритети.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: keri-di   
Дата:   20-01-18 12:47

rossen76,ако се научите да работите със Olympus OM-D E-M1 Mark II,ще разберете защо предлагам точно него?
Никона и Канона могат да му се опрат,само,ако се налага да се снима,бой на черни в тъмна нощ!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: alext   
Дата:   20-01-18 13:45

Dual Pixel-a на каноните го няма ни в олимпуси, ни в сонита, както ти казаха отгоре 80D или 6D II и един стабилизиран обектив и си готов. Качеството на видеото ще е предостатъчно и най- лесно и евтино ще ти излезе.

D750 е с доста добър сензор и вади и във видео доста добра динамика, но всичко останало във видеото си е мъчение традиционно никонско. За снимки ми се струва по- способен от 6D

Сони a6300-6500 са много способни във видео и снимки картинката е по- добра от канона, стабилизацията е екстра, но видео АФ е по зле от канон, по- са неудобни особено, ако идваш от дслр с добра ергономия, и батериите куцат

Panasonic i Olympus вариантите са добри за видео, много добри вградени стабилизации с недостатъците на малкия сензор разбира се. За снимки по- скоро не.



Публикацията е редактирана (20-01-18 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: keri-di   
Дата:   20-01-18 13:57

''Panasonic i Olympus вариантите са добри за видео, много добри вградени стабилизации с недостатъците на малкия сензор разбира се. За снимки по- скоро не.''

Това с размера на матрицата,започва да се изтърква!
Особено с внедряването на 'медната' технология?
И който разбира руски,ето Ви едно професионално,и мисля,безпристрастно представяне!

https://www.youtube.com/watch?v=Gr8WUKOoF4Y

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: alext   
Дата:   20-01-18 14:31

То хубаво, но за цените дето им искат за тея технологии не мерси. Конкуренцията е с по- голям сензор на същата цена с в пъти по- евтини обективи и крайния ефект същия, че и по- добър. Хората, които залитат по- тези машинки, явно имат излишни пари [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: ombre   
Дата:   20-01-18 15:57

Мен лично Оли много ме кефи,да динамиката я няма но всичко останало си е ок,а и джамците са на ниво.Преди да взема фуджака,доста гледах ревюта и мнения на фотографи ,които го ползват и са очаровани от картинката,като преди това си признават,че са били скептични заради малкия сензор.

http://1kcreatives.com/stunning-wedding-photography-w-micro-43-system/

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: keri-di   
Дата:   20-01-18 16:52

"Конкуренцията е с по- голям сензор на същата цена с в пъти по- евтини обективи и крайния ефект същия"

Не е коректно да се сравняват оптики от различен клас,макар и със сходни цифрови показатели!
Ако се сравнява про серията на МFT,с такава на ФФ и APS-C-коя ли е по-скъпа?
Ма всичкото от горе,при МFT може да се ползва оптика от стари SSD камери,със страхотни показатели!
Аз например,чакам от щатско SUPER-16! COSMICAR FAST! 1.4/75MM C-MOUNT за 130 зелени.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   20-01-18 17:11

Виждам че темата малко се разводни , тъка че може би ше задам по конкретно въпроса. Стана ясно че видео оптимално е панасоник .
Относно снимките цветовете , автофокуса , кои модел е подходящ.Имам няколко обектива на канон и светкавица , за това може би някой модел на канон би бил по удачният избор , но ако примерно на никон има хубав модел които си заслужава също бих поислил. В момента разполагам с канон 70 д.Защо искам фул фрейм? Защото ми отесняха обективите на кропка , и ми се иска по качествена оптика да ползва и по балансиран фотоапрат .

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   20-01-18 17:14

Видях едно мнение за канон марк 3 втора употреба , за 6 д марк 2 никои не каза нищо конкретно нито за никона .

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: mmjm   
Дата:   20-01-18 17:58

Не четеш мненията в собствената си тема. Pd и alext са ти писали конкретни неща за конкретните камери.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: IDA   
Дата:   20-01-18 19:54

Ако си любознателен и си готов да инвестираш малко време и усилия в изучаване на Magic Lantern (МЛ), с наличното 70D и обективи ще можеш да снимаш RAW видео с такова качество, че няма да помислиш за друг апарат. В този случай направо си спестяваш 3500-те лв. Ако непременно апаратът трябва да е пълноформатен, едно 5Д3 на старо, което в комбинация с МЛ е най-доброто за RAW видео, както като качество, така и като визия и възможности, ще си оборудван вече и на професионално ниво - и за фото и за видео.

Според мен, най-доброто мнение ти го е дал Павлов по-горе. Знанието е пари, при това спестени!


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-01-18 21:22

Айде пак това роу видео с фенерчето [smilie5]. Ами ако няма терабайти дискове и корави компютри да може да го отвори това роу видео какво прави? Да не говорим за препичането на сензора, ролинг шътъра, теглото на системата, липсата на АФ във видео с 5д3, липсата на читав екран пораждаща нужда от външен такъв, ... и така един куп още проблеми.

В момента за видео има 3 марки дето са по-напред. Споделям общи неща за камери в ценовия клас за който се говори в темата, не нагоре.

Канон - скапано качество на видеото в повечето модели, стари неефективни кодеци (големи файлове без да значи супер качество), ДСЛР - няма електронен визьор освен ако не говорим за М системата им, ... НО плюсовете са - много хора харесват цветовете директно от камерата и дуал пиксел фокуса е един от най-добрите за видео.

Сони - минусите са слабите батерии, особености на някои модели като прегряване, странни менюта, странни цветове... Но плюсовете са, че ако си даде време човек и се научи да ги ползва всъщност предлагат най-много възможности в този клас за снимки и видео. Има модели с 4К, 120р слоу моушън, супер видео АФ, професионални профили за снимане на видео, 12к/с снимки и т.н. за 1200-1300лв втора ръка примерно. АФ на сони във видео е единственият като алтернатива на канонския. Работи различно понеже тъч скриина е много по-тъпо имплементиран, но ако знаеш как да го ползваш не е по-лош. Сони дори могат да работят с канонски обективи. Има преходници с които имаш АФ и всичко с някои обективи за фото и видео, и почти всички за фото.

Панасоник - минусите са малките сензори, това води до проблеми като искаш да адаптираш обективи. м43 идва малко и гъсто за всички стари ръчнофокусни обективи, както и нови модерни от ДСЛР. Това до голяма степен ограничава избора на свестни обективи до тези произведени от олимпус и панасоник. Някои са ок като цени, други не са. Друг минус е липсата на достатъчно боке/дефокус/... това разбира се е проблем за мен, не е задължително да е за всички.
Като видео камери панасониците предлагат доста за парите си. 4К, стабилизации (истински, не електронни), съвременни кодеци, профили, ... но нямат използваем АФ за видео.

Фуджи - странно, но да тази марка в последните си камери има читав АФ за видео, много приятни кодеци, профили имитиращи филм, ... има някои куци неща като странни ограничения при снимане на видео... кофти е и че обективите са скъпички поне по-хубавите.

Темата е много дълга и истината е различна за всеки. Това са инструменти, правилния избор е различен за всеки човек защото хората са различни. Няма такова нещо като най-добрият инструмент. Купуването на инструмент ви прави притежатели на инструмент, майстор се става по друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: lamerko   
Дата:   20-01-18 21:44

Хм... вярно, че ML не е за всеки, но какво общо има с "препичането на матрицата"?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: IDA   
Дата:   20-01-18 22:07

"Айде пак това роу видео с фенерчето [smilie5]. Ами ако няма терабайти дискове и корави компютри да може да го отвори това роу видео какво прави? Да не говорим за препичането на сензора, ролинг шътъра, теглото на системата, липсата на АФ във видео с 5д3, липсата на читав екран пораждаща нужда от външен такъв, ... и така един куп още проблеми."

Rossen76,

Само не се повеждай по акъла на хора, които не са пипвали МЛ в живота си и хал хабер си нямат за какво говорят. Тази програма вече е в толкова напреднал стадий, че в горните твърдения няма нищо вярно, освен това, че с 5Д3 нямаш АФ при снимане на видео - нещо, което професионалните видео оператори така или иначе не ползват.

Ето ти едно видео, от което ще добиеш представа, какво може 5Д3 с МЛ в режим на RAW видео. То не е мое, защото ако пусна нещо мое тук, техномастурбаторите тутакси ще ме изядат с парцалите. Но въпреки това, долният пример е достатъчно показателен:

https://www.youtube.com/watch?v=fEykpKDEXj4&t=27s


Дано направиш правилния за себе си избор.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   20-01-18 22:42

Автор: Simbon4o
Дата: 20-01-18 11:25

"При така задавани въпроси разбирам, че питащия изобщо не е дорасъл за такава техника и ще има големи очаквания купувайки фул фрейм, защото така са казали всички, че се прави като искаш ултра качество. Да обаче резултатите ще са зле, защото няма знанията и обективите с които да оползотвори техниката."

"Тука е заровено кучето..." Симбончо е прав.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   21-01-18 20:24

Изгледах видеото което е сложил IDA .
Много ми хареса правено с канона , доколкото разбирам с ръчен фокус.
Автор: Simbon4o
Дата: 20-01-18 11:25

"При така задавани въпроси разбирам, че питащия изобщо не е дорасъл за такава техника и ще има големи очаквания купувайки фул фрейм, защото така са казали всички, че се прави като искаш ултра качество. Да обаче резултатите ще са зле, защото няма знанията и обективите с които да оползотвори техниката."
относно този цитат ,
нека колегите да се въздържат от коментари кой каво знае или не знае без да ме познават.
Както казах и по рано нямам кои знае кави очаквания , по скоро ме интересуват обективите с червена лентичка и големият сензор на фотоапрата и каквото може да е подобрено повечко от колкото моят фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-01-18 20:43

Ами как да реагирам на подобно питане [smilie5] чуденки за телата от две различни марки имат любители начално ниво. Ако си човек с опит вече се предполага да знаеш какво ти трябва и кое ще ти върши повече работа. По-скоро се очаква да се чудиш какви обективи има друга марка или АФ колко е подобрен... Няма какво да се обиждаш, просто въпросите ти ме наведоха на такива мисли.



Публикацията е редактирана (21-01-18 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-01-18 21:24

Аз имам д750 и снимам видео с него.Фотоапарат е направен за видео има вход за микрофон ,изход за слушалки ,хдма за външен монитор и външна записвачка,има отделно меню за видеозаписа. Автобаланса на бялото е много добър и дава реални цветове,следящия фокус също.Добре е да се ползва външно осветление.При слабо осветление в картината се появява шум,на тъмно картината ври.Шумът е 2 пъти по-малък от този в картината на некс ф3 който е от нексовете е с най-високо исо 1114 така че е доста добре.Ако се снима от статив или с гимбъл на ръчен фокус и баланс на бялото за да няма рязка промяна във фокуса и баланса на бялото от промяна на светлината ,примерно снимане на други хора със светкавици, може да стане видео с добро качество.
Преди нова година пробвах сони а6500 със 16-70 има най-добра резолюция спрямо другите апарати на сони, и добро видео 4к и ако се търси нещо по малко като тегло и обем, отговарящо на качеството за 2018 го препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   21-01-18 21:38

Много зависи какво ще снимаш. Ако са залези, вземай никона... розовото е истински розово ;) Няма по-розово от никонското розово. Цветовете са много истински, дори и червеното е розово, зеленото е розово, всичко е розово. А за розовото да не говорим![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-18 22:10

Тази балада в розово не разбирам в каква връзка?!

За розово Канон а за магента Пентакс ако говорим за фирмени характеристики на цветопредаването.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   21-01-18 22:18

"Konstantinov" - прекрасно обяснение, но Питащия ще се обърка още повече... ( Вие нямате вина ). Той е Канонец, но не знае как да се ориентира завалията...

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   21-01-18 22:32

Готино :) Пич, ако си фен на розовото и изобщо на меките примесени с бяло и бонбонени цветове вземи си никона! Ще ми говорят за маджента и циан :))) Аз съм художник бе ОУ! Оставете онова дето го пишат по ръководствата, нали освен книжки имаме и очи :) Той бил канонец... ами какъв да е като е живописец? :)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-18 22:47

Богданов: Несвързани ги пишеш сега човек.

Знаем че си художник - поздравления,ама тук кой казва какво пишели ръководствата?

Аз пиша какво съм видял с моето цветно зрение през което Никон не розовее бонбонено.

На мен Каноните ми се виждат по-близо до такова охарактеризиране,ма знам ли как е всъщност...

Макар че снимам с Никони харесвам повече Канонското цветопредаване за скин-тонове.


И кой бил канонец,като е живописец???

Питащия в темата не е живописец доколкото знам и не ми изглежда такъв.

Просто пиши по разбираемо защото аз се интересувам за себе си кой как възприема цветовете и наистина ми е интересно как ги виждате обучените хора.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   21-01-18 23:47


http://1.bp.blogspot.com/-XFDvVJ5zAVk/VH9G3XxyStI/AAAAAAAAF2g/FuFxfxo46q4/s1600/3799133.jpg



Корорфото, този ник е защото си много колоритен или е защото смяташ, че разбираш от цветове?


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   21-01-18 23:54

Я да видим тук нещо струва ли ни се бонбонено:) и ако случайно ни се струва кое е то? Виж сега, в живописното усещане има топло и студено има едни кръгчета в цветознанието...много полезни за онези които го нямат отгоре. Единият кадър е препикан от диабетик. Ха познаи кой![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   22-01-18 00:02

Не се ядосвайте... една утеха:

https://www.youtube.com/watch?v=diVa30vlPDc



Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 00:07

"Макар че снимам с Никони харесвам повече Канонското цветопредаване за скин-тонове."
Е аз какво говоря, ако иска да снима залези, изгреви да си вземе никона! Всичко там е розово-бонбонено със жълти нюанси. Представи си го десният кадър като снимаш нИбета. Представи си розовото! А? Мачка!

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   22-01-18 00:16

Що объркахте Човека - дето пита...????

Нека темата да започне отново:

"ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2"

Следва...

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 00:18

КАНОН 6Д МАРК 2

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   22-01-18 00:26

"rossen76" - Вие до какъв извод стигнахте...?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 00:29

ако пък случайно все още се чудите ко е му е бонбоненото и розовото на никона, ето още един кадър на безкрайно обективният колорфото:
https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-06/1466353297_DSC_4577.jpg



Розово? ама как, моля ви са... за бонбонено да не гаворим. То жилибон какви бонбони са ;) Ей... нищо против конвенцията... за цветове си говорим! Е ако някой вижда света в този колорит, значи нещо объркано има в него. Цветовете в живият живот са по-различни.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 00:30

...чакай още малко примери да пусна де! Защо пришпорваш човека?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 00:41


https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-02/1454681497_M0000-026-011.jpg




Този кадър на колорфото мога да го причисля към кристалнният циян на никоните. Ни капка розово. За бонбонено и дума да не става. Ама то сигурно е с един друг апарат на негова приятелка. Айде много станахте разбирачите на цветове май ? :)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   22-01-18 00:52

Roska 76, що не си затвориш темата - не знам...
Хвани и прочети някой учебник по Български език...
Ти си единственият във Форума, дето не ти се заяждат за правописа... - замисли се защо е така...

Вземи научи, назубри, наизуст - някои Фотографски правила - нужно е. Иначе - ти си питаш - те ти отговарят, ама нищо не разбираш...
Дали ще е Кроп, Фул Фрейм, Мидъл, Гига - всичко е Рамка... - Какво ще видиш през "Джама" там е разковничето..

Гениални с Пинхол - некадърни с Хаселблат. Не е задължително...

И те така...

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 01:02

flac, така съм съгласен. Но не ме кефи да ми влизат остро. Особено хора които вземат отношение по всяка тема. Нека си пита човека. И ако наистина иска съвет, да послуша първо сърцето си пък после другите. Ако реши някого да послуша, да му отвори страничката и да види колко е прав. Във всяка тема на която попадна колорфото дава акъли. Повечето са доста тъпи. Дразня се.



Публикацията е редактирана (22-01-18 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 01:07

Ох, видях автора на темата и всички изречения да има как да си ги натикам у глъвъта проста. Купи си никона брат!

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   22-01-18 01:33

bogdanov: Такааа,сега по ред да ти хортувам:

Ника ми не е защото много разбирам от цветове а защото се радвам на шаренко като във лафа за лудия...[smilie3]

Нямам претенции да съм цветен четец,макар да съм ходил в Бояна да ми обясняват и да гледам какво вършат те.

Освен това цветовете ме интересуват живо и за това и те питам сериозно теб като човек с художествено образование.

Първия ми кадър,който нарочно съм пресатурирал в конекция с идеята на заснетите съм му мръднал цветовете още от цветния квадрат в менюто а именно една стъпка надолу към магента и една стъпка в дясно към червено та не е баш като на Д-610.

Колко сбъркано има в мен че така съм омацал цветовете е твой кахър явно но приемам забележката все-пак че не са особено реалистични.

С примерите които ти даваш за сравнение съм съгласен напълно и няма тук за какво да спорим!

Именно Никоните: Д-600/610;Д-750;Д-800/810 могат да се "похвалят" с доста неприятно и неудобно за постобработка цветопредаване поне според моето цветно виждане.

Особено за горните модели е измъчено реализирането на читави телесни тонове и най-тежко при смесена светлина.[smilie2]

Втората ми снимка НЯМА НИЩО ОБЩО С НИКОНСКОТО ЦВЕТОПРЕДАВАНЕ ЗАЩОТО Е СНИМАНА НА НЕГАТИВЕН ФИЛМ ВСЪЩНОСТ![smilie18]

А е и пипано после софтуерно.

Избързал си с нея,а не си и прочел щото си пише че е филм!

Та не е да нямаш обективност ама чак пък последна инстанция ли си Богданов....

Като се замисля няма май много за каквото да спорим с теб по темата всъщност.

Че се дразниш от моето скромно битуване тук усещам,но не мога да ти помогна.

Ами форум е...което и в други теми ти писах че не можеш да разбереш защото си си такъв чешит ,какъвто си,което пък мен ми е странно НО НЕ СЕ ДРАЗНЯ ОТ ТЕБ А СЕ РАДВАМ ДА ИМА РАЗЛИЧНИ ХОРА С КОИТО ДА СИ ОБЩУВАМЕ,МАКАР И ТРУДНО!



Публикацията е редактирана (22-01-18 01:39)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   22-01-18 01:43

Нищо ново под слънцето - има млади хора, които не знаят вицовете и шегите... Ето една притча - точно по темата:

Петнадесет месеца и половина - мъките на фотографа 6d Mark II, 750 D

Януари. Заснех си котето с моята сапунерка . Ужас. Ще трябва да си купя DSLR. Знаещи хора ме посъветваха за Nikon D300. Сега ще къртя.
Февруари. Разбрах , че китовата оптика категорично не ми допада. Няма покъртителна рязкост , нито добро замазване на фона , а и бокето нещо е много измъчено. Пак снимах котето, мустачките не са детайлни , пълна мазня по краищата.
Март. Купих Nikkor 17-55/2.8 Остър като бръснач. Снимах котето , вижда се всеки косъм от мустака . Те сега вече ще къртя.
Април. На кропка снимат само любителите . Купих фулфрейм Nikon D700 - снимам вече котето на ISO 25600 при пълна тънина. Canon да го духа . 17-55 го смених с 24-70.
Май. Май не ми достига вариото. Котето се е качило върху гардероба и от дивана ми се вижда малко . Купих 14-24/2.8 и 70-200/2.8 VR. Спокойно снимам вече и котките на съседите. Мисля че съм на прав път
Юни. Разбрах защо истинските фотографи снимат с твърди обективи. Купих 85/1.4 . Пак снимах котето - мустачките са резки и на фокус, останалото приятно се размазва. Най-сетне започнах да разбирам.
Юли. Прочетох във фотофорума, че съвременната оптика не е като старата - няма добър рисунък. Затова купих два стари твърдака само с ръчен фокус 50/1.2 и 85/2.0 . Опитвам се да хвана котето на фокус - не ми дава проклетника.
Август. Във фотофорума ме освиркаха заради снимката с котето - хоризонта бил крив. Купих си статив Manfrotto от карбонови нишки и с нивелир. Отново започвам да къртя.
Септември. Каквото и да ми говорите на цифровите камери не им достига динамика. Купих си професионална Nikon F6. Кефя се на благородната зърнистост на лентата. Само нещо козинката на котето при сканиране не ми се получава и ме дразни.
Октомври. Във фотолабораторията ми съсипаха лентата с най-новите ми фотографии на котето. Купих си увеличител Durst, сега си промивам и фиксирам снимките сам. Котето започна да му харесва червената светлина в килера , където промивам лентата.
Ноември. Мъдростта върви ръка за ръка с опита. Продадох цялата си никонска вехтория на някакъв дилетант и си купих Leica M7. Най-сетне имам рисунък. Само нещо котето пак взе да ми излиза накриво.
Декември. Какъв глупак съм бил . Продадох лайката и купих Hasselblad 3D (първо мислех да взема Mamiya , но реших да не правя компромиси). Не ми достигнаха пари - опитах се да продам няколко снимки на котето във фотосток агенция , но там явно не разбират нищо от фотография и не ги взеха. Затова си продадох колата. Все пак цифровото си е цифрово.
Януари.Hasselblad-а се оказа прекалено тежък , падна върху котето и го премаза.Сега то куца и ходи на три лапички , обаче е адски удобно за снимане. A и в снимките се появи драматизъм.
Февруари. Най-сетне. Изхвърлих тежкият Хассел и вече снимам котето на Holga-pinhole . Получих поощрителни мнения във фотофорума - раздел Автопортрет
Март. Ура!!! Само ми е жал за котенцето . Днес донесох TOHO SHIMO FC-45 4x5", показах го на котето , а то жално мяукайки докуцука до прозореца и скочи от 16 етаж. Слязох долу, и заснех остатъците от котето с телефона си. Заради майтапа пуснах снимката във фотофорума - тя пък взе че стана снимка на деня. Сега вече разбрах че ако имах Теле-обектив и бях заснел котето от прозореца и през клоните на дърветата щеше да се получи още по-яко.
Все пак трябва отново да си купя някакво турбо-сапунерче .В такива случаи са просто незаменими. И да си взема още две-три котета . Все пак съм още в началото!

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 01:53

тебе те влече розовото бре, и чернобял филм да заредиш, пак розов ще го пуснеш накрая :) Каква инстанция те гони, нали си разказваме мненията.
За кой пръв кадър говориш? За този който ти си пуснал или вторият който дадох за лош пример? Ако е за вторият, какви са тези сложни приказки за тази нелепа шарения?

"който нарочно съм пресатурирал в конекция с идеята на заснетите съм му мръднал цветовете още от цветния квадрат в менюто а именно една стъпка надолу към магента и една стъпка в дясно към червено та не е баш като на Д-610"

Що си правиш работа бе човек :))))
Я нарочно вземи, че прави читави кадри и не се занимавай с глупости! Пресатурирал в конекция :) Браво на теб, ама кадъра щарен... не става. :)Другият път ... абе каквото искаш прави. Темата е ясна, ти си отговора на питащия, аз не се обаждам повече! :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 01:58

[smilie24] flac [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   22-01-18 02:34

bogdanov;От прайда е пресатурирания.

Другия е на филм и после съм го омацал.

Верно съм прекалил с цветовете,ама вътрешна потребност някаква,а Ч/Б кадри ме потискат в последните години - патология някаква моя,предвид че преди 20 години само Ч/Б признавах...[smilie2]

Познавам отворилия темата и ми е казвал че много го мъчел АФ на Канона,поне така каза навремето и затуй му писах за Никон.

Иначе като за цветове аз бих снимал с кеф с Канон 6 Д първия.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   22-01-18 02:38

"bogdanov"

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators - Anastasia

https://www.youtube.com/watch?v=bErQbvosg_M

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: azsym   
Дата:   22-01-18 02:58

bogdanov написа:

>
> http://1.bp.blogspot.com/-XFDvVJ5zAVk/VH9G3XxyStI/AAAAAAAAF2g/FuFxfxo46q4/s1600/3799133.jpg

>
>
> Корорфото, този ник е защото си
> много колоритен или е защото
> смяташ, че разбираш от цветове?
>
>




Богданов, що при мен канона розовее?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-01-18 08:41

И сега какво разбрахме :) събра се клуба на агресивните далтонисти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: pumabg   
Дата:   22-01-18 08:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   22-01-18 09:40

Здравейте отново . На няколко пъти видях че явно съм пропуснал да посоча какво ще снимам . Предимно на закрито на смесено осветление , ресторант . Затова ми е важен белият баланс, както за фото така и за видео .



Публикацията е редактирана (22-01-18 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Mogila   
Дата:   22-01-18 10:49

bogdanov защо си губиш времето?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   22-01-18 18:50

Някои сеща ли се за универсален обектив тип китов но качествен за 70 д какъв мога да взема .
Става въпрос снимки в ресторант събития , на вън.
Канон 17-40 ф4
канон 24-105 ф 4
в момвнта разполагам с тамрон 17- 50 2,8
канон 17-55 2,8
но мисля да ги сменям ..

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Pavlov   
Дата:   22-01-18 19:08

Това не го ли обсъждахме вече?...
Точно Canon EF-S 17-55/2.8 USM e обектив "тип китов, но качествен".
И нали ще минаваш на фулфрейм?...

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: IDA   
Дата:   22-01-18 19:25

Е защо ще ги сменяш? И двата ти сегашни са много качествени, особено 17-55, който освен че е универсален, има и стабилизация. Пълноформатните, които си посочил, няма да ти дадат нищо повече като визия на 70Д. Аз бих добавил само още един твърд EF 85/1.8 USM (400-500 лв.), за портрети в близък план и си готов. Светкавица предполагам имаш, ако не, една 430EXII за около 250 лв. силно ще ти улесни живота. За видеото ще ти трябва един тубус (60-80 лв.), за да виждаш екранчето и да фокусираш при ярко слънце, регулируем ND-филтър (35 лв.) и един статив с флуидна глава или видео монопод (200-250 лв.), а за по-нататък, евентуално и един стабилизатор (steadycam или flycam).

От тук нататък спираш да се дерзаеш, за какво да си изхарчиш парите и изцяло насочваш усилията си към придобиване на умения за снимане, както на фото, така и на видео. Те са много по-важни от това, с каква точно техника ще снимаш.

И още нещо, ако мислиш да снимаш едновременно и фото и видео, направо забрави! Просто не става! Винаги ще изпускаш най-важните моменти. Поемай ангажименти или само за едното или за другото.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 08:39

Здравейте , отноно обектива 17- 55 2,8 стабилизираният , когато снимам на 2, 8 бленда, ф 4 , задава леко размазани изображения, Когато снимам на 5, 6 е исползваем ,до 3 метъра след 3 метра излизат размазани снимки на 5, 6 бленда при положение че минал две калибрации в тялото . Обектива закупих втора употреба

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 08:46

Точно тъка ще минавам на фулфрейм , но ми се иска първо да закупя един обектив които става и за кропка и на фулфреим , че после да не ми доиде на нагорно и двете да купувам по едно и също време

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 08:59

напишете тук URL на снимката[https://www.facebook.com/profile.php?id=100002981648936]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 09:00

[imghttps://www.facebook.com/profile.php?id=100002981648936

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 09:01

тука сложих линк на една снимка правена от по далече с канон 17-55 в феиса ми на снимката са хора с бели престилки медици
снимката еправена на ф4 1/200 от секундата с светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: victory13   
Дата:   23-01-18 09:05

Явно обективът е за ремонт, мн основен ремонт, ако дава такива резултати. Калибрирането не е ремонт!

Какво му е на тамрона ?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 09:38

тАМРОНА Е ПО ДОБРЕ КАТО АВТОФОКУС НО Е ПОЧТИ НЕИСПОЛЗВАЕМ ДО БЛЕНДА 4 .
пРИ ПРИБЛИЖАВАНЕ НА САМАТА СНИМКА НЯКАК МКИ СЕ ИСКА ДА Е ПО ДОБРЕ ОПТИЧЕСКИ ДА ВИЖДА ЧИСТО ОКО ЗАЩО НЕ И МИГЛИЧКА КОИТО НЕ СЕ ВИЖДАТ НА СНИМКИТЕ .Купих канонския с идеята да се справя по добре на снимките но не тъка както го помислих , излиза че тамрона и по надалече с по точен автофокус е . слагам линк на снимка с тамрона , за мене приличнас но все ми се иска д аима повече острота и детаилност.
/fbid=1423968267712548&set=a.102611719848216.4929.100002981648936&type=3&theater/ лице на жена е на феиса

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 09:59

Обадих се В КАНОН казаха че трябва да се испраща в чужбина да се провери и калибрива

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 10:39

magik later може ли д апоясните софтуер за обработка за уиндиолс си е?



Публикацията е редактирана (23-01-18 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-01-18 15:38

Какво е?
Magic Lantern е безплатна добавка за софтуер, която работи от SD / CF картата и добавя множество нови функции към камерите Canon EOS, които не са включени в завода от Canon.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-18 15:52

rossen76: с риск да си докарам някое ядосано съобщение - смятам, че IDA малко те "подхлъзна". На първо време това е нещо като разширение към оригиналния фирмуеър (системния софтуер, който управлява камерата) - добавя нови менюта и възможности в самата камера. Реално за теб обаче не виждам нищо, от което би могъл да се възползваш - на теб ти трябва всъщост малко по-читава автоматика, а не повече възможности при ръчни режими. А основната част от нещата са насочени точно там. Колкото до РОУ видеото, което IDA ти подхвърли - отново не е за твоите нужди. Да, изглежда интересно, но... реално който иска да работи с ML и неговото РОУ видео, трябва сам да си подготви домашното за основните технически въпроси :)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-18 16:54

МЛ-а наистина няма връзка с темата.

Иван с МЛ-а е на всяка канонска манджа мерудия...

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: IDA   
Дата:   23-01-18 17:02

Lamerko,

Изобщо не съм го подхлъзнал, това са пълни глупости! Ето, какво точно му написах:

"Ако си любознателен и си готов да инвестираш малко време и усилия в изучаване на Magic Lantern ..."

Има предостатъчно видео оператори по целия свят, които снимат събития с Magic Lantern, в това число и аз. Резултатът е много добър, както става ясно и от видеото, което съм посочил. Дали и той ще е в състояние да постига такова качество, си зависи само и изцяло от него. Без известни усилия за придобиване на опит и умения няма да стане, обаче. И това съм му го казал. То впрочем важи за абсолютно всичко. Досега не е измислен апарат, който сам да твори шедьоври. Те се правят от ЗАУ-то.

Rossen76,

Magic Lantern е безплатна програма, която добавя значителна допълнителна функционалност към фотоапаратите на Канон, включително и 70Д, както и позволява да се снима видео с много високо качество, без допълнителни инвестициии. Ако проявиш интерес към Magic Lantern, обади се. С радост бих ти показал, как се работи с програмата и какво може.


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-18 17:12

IDA: Добре,нека е полезен МЛ-а,но виж добре по темите че човека,който пита не е наясно с къде по-лесни неща в техниката и после се запитай няма ли самите му опити да инсталира МЛ да го вкарат в още-повече проблеми!

И какво общо има МЛ-а с конкретния въярос...



Публикацията е редактирана (23-01-18 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-18 17:14

IDA: Човека си вади хляба със събитийни сесии, вероянто в кръчмета - пише го в профила му, а и го спомена в тази тема. Подхлъзна го, понеже му показа впечатляващо видео, но не му спомена преди това подробностите. И как би му казал, че няма да може да прави такива двучасови клипове на вечер, а вече евентуално е дал пари за техника по твой съвет?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: IDA   
Дата:   23-01-18 17:35

... после се запитай няма ли самите му опити да инсталира МЛ да го вкарат в още-повече проблеми!"

Хайде, още един никонски "експерт", който никога не се е докосвал до ML и представа си няма, за какво говори, но изказва супер компетентни мнения ...

Не, инсталацията на МЛ няма да го вкара в никакви проблеми. Самата тя се прави точно за 10 секунди. Проблемите му ще дойдат, когато налее 3500 лв. в нова техника и/или още няколко пъти по толкова за смяна на системата, а после установи, че снимките му с абсолютно нищо не са се подобрили. Предложих му МЛ като алтернатива именно, за да го предпазя от това безумие. А това, кой с какво е наясно или не, не е моя работа.

Ламерко,

Къде е казал, че ще прави двучасови клипове и какъв е този клип, който трае два часа? А кой е и този зрител, който в днешно време ще си наложи на волята да седи и да гледа в продължение на два часа скучно и еднообразно сватбено или събитийно видео? Само при циганските сватби се очаква многочасово видео заснемане. В повечето случаи, хората предпочитат да изгледат кратко филмче (5 до 15 минути максимум), което е сглобено от стотина кратки клипа с по няколко секунди продължителност и така отразява събитието. За такива случаи МЛ върши идеална работа!



Публикацията е редактирана (23-01-18 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-18 18:34

Ами ето уточнението:

Автор: rossen76
Дата: 22-01-18 09:40

Здравейте отново . На няколко пъти видях че явно съм пропуснал да посоча какво ще снимам . Предимно на закрито на смесено осветление , ресторант . Затова ми е важен белият баланс, както за фото така и за видео .


МЛ наистина има интересни опции, включително добавянето на няколко неразбираеми пропуска от страна на Канон, но както вече споменах - в случая не бих казал, че може да е фактор, за избор на техника.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   23-01-18 21:12

Авторе,не мислиш ли че е по-разумно да вложиш част от парите
в един курс по български език и правопис?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 23:30

vasilvasilev2009
Нямам подобни намерения .Пишете по темата .
Относно видеото на канона забелязал съм многократно че при смесено осветление дава много жълт отенък.Другото нещо клиповете понякога спират ненадейно на 5 мин или на 10 .

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 23:34

Белият баланс някои ще каже да се направи със сива карта но на повечето места осветлението е доста неравномерно

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 23:35

гледал съм картинката на панасоник gh4 на автомат и нищо не мус е ръчкаи се получава супер .

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   24-01-18 01:27

Авторе, наистина е хубаво да погледнеш по-сериозно на темите, които пускаш и, ако желаеш - на себе си като Фотограф.

Ето ти някои линкове в Тубата на Руски, които ще ти бъдат полезни мисля... - много добре обяснени, а и езикът е "близък" до българския...
(P.S. Руският е много труден и сложен език, но това е друга тема).

https://www.youtube.com/watch?v=WY0sCji_DUc

https://www.youtube.com/watch?v=nWsLDkTb3nk

Ето и обзор 1 час на твойта 70 д Канон:

https://www.youtube.com/watch?v=61-pFphWDcU

Линда. ком потърси -
Бен Лонг - брилянтен даскал - Канонец и не само... показва чудеса - как се снима и с Ай'Фон и много други...

Росене, има много добри Фотографи по света... - учи се от тях. Има средства за комуникации и обмен - безплатни. Даже има Интернет вече - вчера го пуснаха...

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   24-01-18 01:32

"Автор: rossen76
Дата: 23-01-18 23:30

vasilvasilev2009
Нямам подобни намерения .Пишете по темата ."

Това не го знаех - щото ти пишех...

Росенееее - ти пък си и нагъл.... ей Кел%ш....[smilie22] [smilie10]



Публикацията е редактирана (24-01-18 01:37)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »