Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   19-01-18 08:23

така де...пак съм аз [smilie18]

начи!
понеже не можах да се изкажа, а па богданов, тоя лош човек, да земе да я затвори....

ми ако снимаме серия, никак не е хубаво да качваме сички снимки от серията.
избираме си най-хубавата...айде, може и 2-3, ама барем с нещо различно като обработка, акцент, цветове...

макар че имаше тука едно момче - СЕКОНД - снимаше дъъъълги серии от монголия, русия, африкански страни некви...или ДОМОСЕД...има и други - та да пущат! ако може!
щото техните бяха хубави и различни сами по себе си достатъчно, за да са интересни, познавателни илюстративни и МНОГО, МНОГО ДОБРИ!

право да ви кажа, и на мен ми е трудно да се спра понякога, ама се надявам да не ми личи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

мили ми автори, по-добре да разчитате на своята цедка, отколкото на цедката на приятелския кръг - той НЯМА! иначе нямаше да ви гласува на всяка боза...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CDman   
Дата:   19-01-18 09:27

https://www.youtube.com/watch?v=nSoHyjrT5_w
[beer]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   19-01-18 10:17


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516299947_IMG_001015.jpg







https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516299946_IMG_001014.jpg







https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516299945_IMG_001013.jpg



 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   19-01-18 10:21

кагат си е ожастно, ожастно си е...!
а така е трижди ожастно [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   19-01-18 11:04

Та какво за авторската хигиена? [smilie5]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-18 12:17

Интересно е, че сред редовно апелиращите за самокритично придържане към по-високи стандарти преобладават... художници. Хора, които ежедневно и цял живот се занимават с изкуство. Дори другите със същия призив (фотографи, които професионално работят нещо друго) са 'изключението, което потвърждава правилото', явно имат вътре в себе си художник.

Не мога да се сетя някой художник да е запазил (още по-малко - да е изложил на показ) някоя мацаница, която не се е получила както я е замислил, не му харесва, но - 'нека седи, нека видим какво ще кажат хората'...

В личните си (жалки) опити да рисувам съм бил толкова безпощаден, че практически нямам никакви запазени доказателства, че съм опитвал. У близки и познати има някои неща, рядко подарявани, по-често откраднати или изровени от кошчето (един съученик има дори цяла колекция). Но тези 'ценители' и техните ахкания малко ми напомнят за тукашните фенове, гласуващи с удивителни и плюсчета [smilie2]

Фотографията е друго нещо. Още много преди да избухне дигиталната и вездесъщост, тя е била демократизирана от евтините масови апарати и ленти, камерите с фиксиран фокус и бленда, където 'творецът' само натиска копчето. Много преди Ломо ('Смена'-та) е имало Кодак Брауни, кутия с единствено копче за 'щрак'. И милиони снимки за спомен. Между милионите - и няколко малцинства с друга стойност: документи на живота и времето ('уловените моменти' на Бресон), буквално кавалетни образи за съзерцание (пейзажите на Адамс) и дори експерименти с 'изкуВство' (от Щиглиц и Уестън, през Уорхол, до днешните артЪ-величия). Но всички те са капка в морето, каквото са правили и правят е изкуство, а фотографията е нещо друго.

За мен лично, фотографията не е като рисуването, по-скоро 'щракането' е като завета за 'драскането' (за който обезателно трябва да ви разкажа, но друг път и другаде). Документиране на видяното от окото ни, без претенции нито за точност на документа, нито за художествена стойност.

Има места за художествена фотография: публикации, галерии и, разбира се - сайтове. В този сайт са правени опити (напр, с някои недоизказани правила) да се позиционира като сайт за художествена фотография. У някои от членовете на тая общност недоизказаното се е възприело като 'официално' и очакват само това, като да е единствената възможност. Иска им се, но сайтът НЕ Е само и единствено за художествена фотография. Това противоречи на амбициите му да е 'най-голям' в страната, сиреч - масов. И на потребността от икономическа независимост, т.е. от доходи, за да съществува.

Нищо не пречи художествената фотография (доколкото я има тук) да се поощрява чрез системите за оценки (нека не говорим тук какво може да им се подобри). Нищо не пречи да си има раздели, галерии и други вътрешни места, специализирани за художествена фотография (пак да не говорим в тая тема какво може да се подобри в класификациите и структурите на сайта). Но дайте да не мерим всичко с единствен аршин, да не налагаме на масите задължения да са високи артисти, защото няма да се получи? [smilie11]
[beer]


П.с. Някои вместо художествена, говорят за 'стойностна' фотография, но критериите за стойност са различни в главата на всеки. Аз си мисля, че мога да разпозная стойностна фотография като я видя, но стойностната за мене не е стойностна за друг - и терминът се обезсмисля. Дайте да забраним тая дума, а? [smilie3]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: mugen   
Дата:   19-01-18 13:05

Никой не е длъжен и не може да снима и качва само 'шедьоври', или разни снимки със скрит и недоскрит смисъл, които минават за такива. [smilie8]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CDman   
Дата:   19-01-18 13:12

Ееех къде е Дора93 да се развихри и да ни обясни колко сме невещи у фотоГРАФ ското Скуство [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   19-01-18 13:22

Автор: CDman
Дата: 19-01-18 13:12

Ееех къде е Дора93 да се развихри и да ни обясни колко сме невещи у фотоГРАФ ското Скуство [smilie5]


...в Бургас...[smilie7]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: roburt48   
Дата:   19-01-18 13:29

Бравос Владо (nyamago) [beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   19-01-18 13:34


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516299937_IMG_9w.jpg






https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516299938_IMG_9wbw.jpg




[thankyou]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nislon   
Дата:   19-01-18 14:57

Да, аз също съм фен на този Секонд !!!

 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   19-01-18 15:07


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516367142__IGP5275s.JPG



 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   19-01-18 16:26



туй е готово да мине прага :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-18 18:04

^ Така се прави - с проби и търсене се намира печелившият вариант!
[beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   19-01-18 18:12

Маро, ма що те не цаниме за Цензор, к’о ти на Ареса търкаш...[smilie11] [smilie3]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   19-01-18 18:26

..твърдо Нье!...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nislon   
Дата:   19-01-18 18:37

Компромис - пробно за 1г., под формата на Редакторска анти-галерия [smile]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Бармалей   
Дата:   19-01-18 18:46

Аз да попитам - щот' съм новак - като няма точки, малинки не може ли? А?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   19-01-18 18:57

е, те за тва ни е думата...ама не може.

наче! аз антигалерия мое да направя...ама не ми се ще в нея да попадат снимки на хора, дет просто си щракат...в края на краищата - всеки почва от нещо. и така де - не е честно...
ама от големия рейтинг мога да вадя големите недоразумения...ибещавам, че ше стане биг мама скендъл! миже и да се дигне посещаемостта [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   19-01-18 19:03

Начи си навита![cool] Като начало примерно с галерия 100Б става ли? Ама да не оставиш само прасенца![smilie18]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-18 19:03

мара написа:

> наче! аз антигалерия мое да направя...ама не ми се ще в нея да
> попадат снимки на хора, дет просто си щракат...

Анджак! Сега вече ще трябва да разкажа нещо дето отдавна се канех, идва на място и все още е петък. Но ще пусна отделна темичка - след малко...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: dave   
Дата:   19-01-18 19:06

Ей, от петилетка май не съм спамил тъдява [smilie5]

Съгласен с Мара [beer]

Ако пилещарите почнем така да правим с по 2000..3000 кадъра от снимане работата ще свърши мнооого зле [smilie18]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   19-01-18 19:55

dave, направо щЪ популяризирате занаята и току виж сте надминали галерия "портрет"![smile]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   19-01-18 20:22

те ти и портрет:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516385965_1516385617__IGP5203az1i.jpg



 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   19-01-18 20:29

Хигиена трябва не на авторите, а на гласуващите. Мрънкащия как си призна без да иска какви страни работи е вършил. И всъщност не ми е ясно: Какво точно искате?5....
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   19-01-18 20:59

а, па сички сме вършили! кат настане скуката - човек пшочва да експериментира!

начи...ако няма много боза, стадото божие няма как да се изцърка кат такова на песък...
кво...на всеки се случва да гласува за бози, мноо ясно! и аз гласувам за бози! хеле па понякога! начи! истината е - ако няма бози, нама да гласуваме за бози! [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: bogdanov   
Дата:   19-01-18 21:25

Щом мрънкащите започнаха да си признават без да искат, смятай какво нещо е!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   19-01-18 21:30

Uжас, ужасен е, то е ясно...[smilie5] [smilie24] [beer] [beer] [beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: ceco   
Дата:   19-01-18 22:03

мара написа:

> така де...пак съм аз
>
> начи!
> понеже не можах да се изкажа, а па
> богданов, тоя лош човек, да земе да
> я затвори....

Тъй рече в началото авторката на тази тема. Съвсем скоро след като затвори по същия начин друга своя тема. Която пък бе продължение на същата тема, но отворена /и затворена/ от друг ... изобщо комуникациите в този форум са на твърде изтънчено ниво! [smilie10]

Сякаш авторите на някои теми тук се изживяват като техни господари! Уж да попитат нещо, но чуват предимно собствения си глас или гласовете в унисон с него. Когато сметнат, че са си казали вече каквото имат да казват по нея, и са чули това, което очакват - и хоп, темата затворена! А, че и други може да имат мнение, което биха желали да споделят - какво ги интересува, да си отварят техни теми, 1, 2, 3, .... и се чудим после къде остана нормалния диалог в едно сравнително малко общество (колебая се дали да не сложа в кавички последната дума)!

Цитирам отново авторката, но в затворената от нея тема:

> мене често ми се пада така :) видя няква тема,
> дето аха да отговоря нещо и -хоп! - тя затворена...
> та затва отварям същата, ама моя :)

Да, не е хубаво ... но го правим същото!
Защо???
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-18 22:09

мара написа:

> кво...на всеки се случва да гласува за бози, мноо ясно! и аз гласувам за
> бози! хеле па понякога!

На всеки се случва, да. На мене по-често от други. Важното е, обаче, да имаме принципи! Което значи:

1. Да сме наясно, че това, за което гласуваме, е боза и да не си мислим, че е нещо друго. Ама МНОГО е важно да сме наясно. Не всички са.

2. Да сме наясно защо решаваме да гласуваме за боза: може да е за поощрение на начинаещ, може да е за бъзикня с многознаещите или за друг вид гавра - но да сме наясно ЗАЩО гласуваме именно за боза.

3. (И принцип номер 3 е убиец на всичко друго) НИКОГА да не го правим за търговийка, като реципрочна услуга или просИя и за нас да гласуват. Това малцина спазват, обратното се шири.

Аз лично с тези 3 принципа спя спокойно. От гласуване за боза не се умира. От безпринципност се случват и фатални изходи.

[beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   19-01-18 22:17

Автор: ceco
Дата: 19-01-18 22:03

мара написа:

> така де...пак съм аз
>
> начи!
> понеже не можах да се изкажа, а па
> богданов, тоя лош човек, да земе да
> я затвори....

Тъй рече в началото авторката на тази тема. Съвсем скоро след като затвори по същия начин друга своя тема. Която пък бе продължение на същата тема, но отворена /и затворена/ от друг ... изобщо комуникациите в този форум са на твърде изтънчено ниво! [smilie10]

Сякаш авторите на някои теми тук се изживяват като техни господари! Уж да попитат нещо, но чуват предимно собствения си глас или гласовете в унисон с него. Когато сметнат, че са си казали вече каквото имат да казват по нея, и са чули това, което очакват - и хоп, темата затворена! А, че и други може да имат мнение, което биха желали да споделят - какво ги интересува, да си отварят техни теми, 1, 2, 3, .... и се чудим после къде остана нормалния диалог в едно сравнително малко общество (колебая се дали да не сложа в кавички последната дума)!

Цитирам отново авторката, но в затворената от нея тема:

> мене често ми се пада така :) видя няква тема,
> дето аха да отговоря нещо и -хоп! - тя затворена...
> та затва отварям същата, ама моя :)

Да, не е хубаво ... но го правим същото!
Защо???



ами помисли...така ли е?
аз никога не съм блокирала никого, никога не съм трила коментар, никога не съм затваряла тема...
просто си се объркал.
НЯМА ЗАТВОРЕНА ОТ МЕН ТЕМА :)[smilie21]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: ceco   
Дата:   19-01-18 23:52

Ако не си ти - ИЗВИНЯВАЙ!!

Това обаче поставя един още по-неприятен въпрос - за цензурата в този форум! Преди поне пишеше: Тази тема е затворена от admin ... или нещо от този сорт, но ставаше ясно кой я е затворил. Сега е някаква мъгла ... което, умишлено или не, всява раздор и недоверие между и без това оределите потребители!

Жалко, наистина ... [smilie9]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   20-01-18 00:01

ами не. сега пише - поне при мен: "тази тема е затворена"
а когато я е затворил авторът, тогава пише "авторът е затворил собствената си тема"
 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   20-01-18 02:07

nyamago [smilie24] [beer] [beer] [beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: videolux   
Дата:   21-01-18 15:09

Отварям преди малко да разгледам Албум - избрано, гледах, гледах, само "талаш". Викам си, е все пак сме малка държава, това са ни възможностите. Отварям друг, руски, фото сайт. Гледам, гледам, на главната страница пълно с български автори. Защо в чужд сайт виждам хубави снимки на български автори, а във ФотоФорум не. Май хигиената трябва да е не само авторска.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   21-01-18 16:43

начи имаше време, дето влизах и в чужди сайтове...е па бозата беше пълна и там. хем е имало и такива с модерация.

за мен единственият сайт, който се е доближавал до онова, което на мен ми харесва, това е фотомомент...
знам, че го има още, ама аз вече не си играя да снимам за кеф...имам предвид - по-сериозна фотография...снимам по работа и като турист.
и не мога да се впиша вече там. това е.
някой ден, ако съществува още, пак може да пробвам. за последно, когато съм ходила, бяха останали 5 човека на кръст....
за жалост - тва е то елитарната работа :)
пак е скука...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: quazimodo   
Дата:   21-01-18 17:25

мара написа:
> за жалост - тва е то елитарната
> работа :)
> пак е скука...

Ндааа, така е то по английските клубове за джентълмени[smilie18][beer]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   21-01-18 17:39

'Добрите' фотографии са в окото (т.е. в главата) на гледащия.

Всеки има различни критерии, а с масовизацията на фотографията консенсусът по въпроса става все по-труден. Почти невъзможен.

Нещата се усложняват от факта, че личните критерии на всеки не са статични, а непрекъснато се изменят. Каквото ти е харесвало вчера, вече ти е противно, а в най-добрия случай - просто скучно. Достатъчно гледано, че да я няма вече тръпката на откритието и първото въздействие. Абе хубаво, ама познато... (Мара най-добре познава усещането,поне така е коментирала снимки и дори беше пускала теми... ; )

Като добавим още по-сложния момент с въображаемото хубаво, става направо мисия невъзможна. Идеите ни за хубаво не са само субективни (в главите ни), но и виртуални, имагинерни. Очакванията ни за нещо невероятно дето никога не сме виждали и ще ни разчувства до сълзи - са само въображение, един вид мечта. Ако парафразирам Казандзакис (беше го написал май за някакъв мечтан остров отвъд хоризонта, но важи и тук):

"Хубавата фотография не струва нищо в сравнение с мечтата за хубавата фотография."

Когато най-после я намерим и видим, сме разочаровани, защото друго сме си представяли и очаквали. И сме осъдени НИКОГА да не му се зарадваме.

И к'во пра'им сега - да се гръмнем ли? [smilie11]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Ivan_A   
Дата:   21-01-18 17:47

nyamago,

[smilie24]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Бармалей   
Дата:   21-01-18 18:24

"Достатъчно гледано, че да я няма вече тръпката на откритието и първото въздействие"
Ааа... цъфналата лавандула си е трътка...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   21-01-18 19:41

За някои , изкуството се изчерпва от смисъл и съдържание след Висока класика [smile] до някъде и аз съм на това мнение и съм сигурен че онези дето събират и другите дето дават Б точки изобщо не вникват в тези проблеми , толкова е смешна цялата история та чак тъжна , погледнете снимките из галериите , всичките са дело на хора с нисък или слабо развит вкус , смехотворно е изобщо подобен тип снимачи да работят с камера [smilie5][shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: dave   
Дата:   21-01-18 20:53

Благодаря от името на всички
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   21-01-18 22:30


"Хубавата фотография не струва нищо в сравнение с мечтата за хубавата фотография."

Когато най-после я намерим и видим, сме разочаровани, защото друго сме си представяли и очаквали. И сме осъдени НИКОГА да не му се зарадваме.

И к'во пра'им сега - да се гръмнем ли? [smilie11]



ама най-хубавото е, че все пак някога се случва :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   21-01-18 23:17

[shtrak] Автор: dave
Дата: 21-01-18 20:53

Благодаря от името на всички

Моля [smile] просто нещата трябва да се назовават с истинските им имена [shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-01-18 23:33

" погледнете снимките из галериите , всичките са дело на хора с нисък или слабо развит вкус , смехотворно е изобщо подобен тип снимачи да работят с камера"

Ми не гледай бе,чии го търсиш тук тогава, че и на всяка тема мерудия?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   21-01-18 23:43

"На всяка тема мерудия" си е raison d'etre на форумите и не бива никому да се сърдим, че се изказва на площада. Не бива, също така, от всеки да очакваме върховна мъдрост и безпрекословно да я приемаме. Форум е.

Аз галериите достатъчно съм гледал, реших да погледна снимките на пишещия - не са много, само една. Явно е върха на творческите му постижения, щом е избрана да го представя. Заедно с написаното, казва достатъчно за него.

Иначче имаме - и зачитаме - свобода на словото.
[beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   22-01-18 00:18

Пишещия е само една малка част от пишещите [smile] форум е все пак [smilie5] а как го представя единствената му снимка е съвсем отделна тема [shtrak][shtrak][shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-18 00:31

мара написа:

>> "Хубавата фотография не струва
>> нищо в сравнение с мечтата за
>> хубавата фотография."
>>
>> Когато най-после я намерим и видим,
>> сме разочаровани, защото друго сме
>> си представяли и очаквали. И сме
>> осъдени НИКОГА да не му се
>> зарадваме.
>>
>> И к'во пра'им сега - да се гръмнем
>> ли? ...

> ама най-хубавото е, че все пак някога се случва :)

Кое е хубаво да се случва - да се гръмнем? Като се случи с някой, мен не ме радва, честно казано [smilie2]

Или имаш предвид да се случи намирането на хубава фотография и да изпитаме забравената тръпка от ефекта ѝ върху нас? Да - това е хубаво. На мен се случва по-често от други, защото съм избрал да се впечатлявам и радвам на света около мен, вместо да се вайкам колко е скучен и как не прилича на сънищата ми...
[beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   22-01-18 00:55

Според мен , Майсторе [smile] хубаво е да събреш цялото си творчество от ФФ да го навиеш на руло и после да го оставиш да престои където му е местото [smilie18] [shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-18 01:06

Виждам, че ти си го направил с твоето ФФ товрчество, Вики. Твоите снимки били за друга тема, казваш, ама чуждите държиш да плюеш в тази?

Твое право - както се съгласихме, форум е. Но също както писах, никой не може никого да задължи с високите си мнения - та какво ще направя с моите драсканици (щраканици), ще позволиш да си е моя работа. Ти си гледай твоите.

Къса памет имaш [smilie2]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   22-01-18 01:11

Влади [smile] всичко е наред [shtrak][shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: colorphoto   
Дата:   22-01-18 01:47

123: Ти къде си си свил твоите снимки да престояват че си оствил сал една?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   22-01-18 02:33

[smilie5] [beer] [beer] [beer] Много приказки, малко снимки....

Това хигиенично ли е?


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516540853_1516470771_sIMGP20703701.jpg

 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   22-01-18 02:34

...или така е по-добре?:



https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516470771_P2070370.jpg

 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   22-01-18 02:36

colorphoto написа:

> 123: Ти къде си си свил твоите снимки
> да престояват че си оствил сал
> една?
Как къде? В НХГ, къде другаде???
 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   22-01-18 02:45


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516529094_DSC00271s1.JPG



а тожа?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 10:45

[smilie18] [smilie18] [smilie18] нямаго, казах ли ти аз, че е хубаво?

[smilie18] ...имам предвид и двете :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 10:47

тука има некъф як купон, ма аз не мога да го схвана още...
почти съм сигурна, че е експеримент с публиката, системата за оценка и прочеето...

ама оценката на коментарите е още по-яка :)

ко ше кажете?

https://photo-forum.net/i/2122854
 Re: авторска хигиена 2
Автор: stukloplast   
Дата:   22-01-18 10:56

Е как бе. Кадъра е уникален със своята оригиналност, мека и топла светлина, и невиждана далновидност при композицията. Не ми работи ! на клавиатурата, и мене автора не ме е черпил за рождения си ден, иначе и аз бих се изходил под този шедьовър [smilie21]



Публикацията е редактирана (22-01-18 10:58)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 10:58

не, не...вижте харесванията на коментарите! тва не е случайна снимка...
предполагам, че човекът се будалка с оценителите...[smilie8]

или поне така ми се ще да бъде
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   22-01-18 11:02

https://photo-forum.net/i/2122854

Ако сред гласувалите за този и подобни кадри има Б автори, трябва АДМИНИТЕ да им отнемат правата на момента.

Това е начинът, нашия форум да стане едно много по-добро място.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: prosperity   
Дата:   22-01-18 11:02

Има изключително талантливи хора тук
 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   22-01-18 11:05

Аз пък мноо се кефя на такива купони... Поне виждаш на тепсия, кой ходи на баня и кой не.... Има едно нещо, което хората или не разбират или се правят, че го няма... Нарича се съвест ! По някога си мислиш, че си се справил с нея но неееее…... ТЯ е там някъде и чака да се обади в най неподходящият момент...
Гледам ги само тия мишоци тук…. Гледам ги и им се усмихвам…
А иначе най ме изкефи Владето… Продаде си тънко трите теории и сега вече „легитимиран“ и „оправдан“ може да си пуска бездарието на воля… В крайна сметка разказва хубави истории а то какво повече, човек да очаква в един форум за фотография от "разказ с поука"….
Чак Калоян се върза… Но не защото е глупав или наивен… Тц… Просто е добър човек и това му качество някой ден ще го довърши….
Хубав ден мишки ! Не искам да съм на мястото на вашето огледало ! [beer]



Публикацията е редактирана (22-01-18 11:06)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   22-01-18 11:09

Виждаш на тепсия. А АДМИНИТЕ не виждат ли?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: bg2014   
Дата:   22-01-18 12:53

Ето и друг прекрасен кадър за пример на подражание.
С много точки и мноого мнения/коментари под кадъра.
Авторите на коментарите не са активни много в темите.
Да спретнем една тема с подобни ХУБАВИ кадри с много точки.
За да се учим на фотография.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2013-12/1388046952_IMGP3553v950.jpg



 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 14:16

ми кво...таа снимка е много даже приятна като за 68/10 примерно...
колко има?

така де, може да не ми казвате, няма значение, че ше излезнем сметкаджии, ебаси...[smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: asahi   
Дата:   22-01-18 14:29

"Автор: мара
Дата: 22-01-18 10:47

тука има некъф як купон, ма аз не мога да го схвана още...
почти съм сигурна, че е експеримент с публиката, системата за оценка и прочеето...

ама оценката на коментарите е още по-яка :)

ко ше кажете?

https://photo-forum.net/i/2122854"

Ами ще кажа, че авторът не заслужава моя коментар. И понеже го знае ме е блокирал в случай, че размисля.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 14:42

АСАХЕ, нямаш ли усещането, че все едно някой е влязъл е е гласувал като бот? после е писал коментари като бот? после е харесвал коментарите като бот?
аз досега такава стройна организация под толкова неподправено посредствен кадър НЕ СЪМ ВИЖДАЛА...МА НИКОГА!

и да, виждала съм масово гласуване за бози, но това тук надминава всичко. просто не ми се вярва, че всичките тези хора са гласували за туй нещо, освен ако не е някаква дружеска забава, като оная с прасето миналата коледа...примерно. щото вътре си има съвсем сериозни хора, някои - със забележителни изяви. не вярвам да си сложат имената под подобно нещо, ако не е някаква форма на експеримент :) е, горе някъде НЯМАГО спомена [smitten]
факт е, че имат фантастична организация! [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   22-01-18 14:44

Mogila: "…Това е начинът, нашия форум да стане едно много по-добро място."
Ако Б-тата влизат и гласуват колкото теб, нЕма начин да стане[smilie3]

Маро, доказала си че обичаш "биг мама скЕндал" и предпочиташ фауната особено по-миризливата, ма като гледам последните страници със снимки в профила ти почвам да сЪ чудА: Що си Б-та мари?![smilie11]

Pumabg, помня не едно и 2 твои изявления за "мишоци" и коментари от рода на "ако тая мацка събере повече точки от моето пиле", и понеже това тук е и форум си мисля, че много може да научиш от Владето[smilie3]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   22-01-18 14:50

Я му вижте другите снимки на този автор. Вижте там кои са гласували и коментирали.
Всички под строй. Баси излагацията.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 14:51

[smilie18] [smilie18] а, аз мога тутакси да ти отговоря - последните страници са разни неща, качвани за удобство - да имам линк, повечето не са и за гласуване :) тия, дето са за гласуване - там пише - щото всеки фанал и си празни картите, та и аз така - да се не минем много [smilie18]
ама пак са по-читави от маса точкувани [smilie18] [smilie18] [smilie18][smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18][smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   22-01-18 14:53

Ооо philip, и ти си гласувал за тази снимка :-)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   22-01-18 15:00

Mogila, да!

 Re: авторска хигиена 2
Автор: nislon   
Дата:   22-01-18 15:03

Автор: мара
Дата: 22-01-18 14:42

... някаква дружеска забава, като оная с прасето миналата коледа ...


... сега ще преживявам, че не си ми взела насериозно прасето, ама щом се налага [smilie2]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   22-01-18 15:06

..."ама пак са по-читави от маса точкувани"

- Има си хас щом са си твои[smilie5]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   22-01-18 15:30

> Ако Б-тата влизат и гласуват
> колкото теб, нЕма начин да
> стане[smilie3]


Воистина нЕма начин! [smilie5]


https://2.bp.blogspot.com/-r2H5hN7-3A0/UytDSlogZ7I/AAAAAAAAB_Q/uZ9FrZV1Wlg/s1600/1373902332_picture-


 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   22-01-18 15:34

И понеже темата е за хигиена - още малко спомени (свързани с чистотата, разбира се) от не тъй далечното минало [smilie5]

„Хигиенизацията е враг на бактериологическата диверсия.“

„Въшката е най-опасен враг на Родината. Унищожавайте я!“

„Не слагай чужди тела в устата си!“

„Замърсеното тяло поддържа духа неспокоен.“


„Събличай се бързо, и други чакат след теб!“

„На партията – вярност, на народа – чиста вода”

„Теляшка бригада за комунистически труд „Н.В.Гогол“

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 15:41

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] днеска генерирахме ебаси трафила!
липсва лалинда - винаги скандалите носят трафик [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: tili   
Дата:   22-01-18 16:13

Мара написа "нямаш ли усещането, че все едно някой е влязъл и е гласувал като бот?"[smilie5]
В защита на гласувалите ще кажа, че наистина е много трудно да напуснеш групата за взаимопомощ, казвам го от личен опит! Рискуваш да загубиш около 80% от гласоподавателите си! И тогава мъкааа, седиш в нови предложения и чакаш да ти оценят моженето. Тази група е със стройна организация на италианска основа и напускането и води до рейтингови сътресения, за някои временни, но за тези, които не могат да си настроят камерата - постоянни!
Но тъй-като темата е Авторска хигиена, хубаво е, когато автор качва кадър и очакваш подкрепа от "групичката", кадърът, да е на такова ниво, че "подкрепящите" го да не се срамуват от подкрепата си!
Знам, че някои са гласували с чиста съвест, защото харесват такива кадри, знам, че има и такива, които го правят от добрина, заради доброто отношение, което са получили, но има и едни други с претенции, че са в час с фотографията - те си знаят, кои са и какви са им мотивите да гласуват!
А по въпроса за хигиената - къпе се само този, който го мързи да се чеше [cool]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   22-01-18 16:58

Другари ! Какво сте заяли Вен-Гъновски… Той човека изложби прави в Москва, вие ще му се смеете…. Бива ли така ?
Мен ми е достатъчно, че Пате_30 е в 10-та на топ авторите на този сайт… Нищо друго не може да стопли сърцето ми повече от тази новина ! Да не говорим, че той на никой никога не се е мазнил… Една дума под чужд кадър не е обелил, което говори, че човека просто пленява…
Е вярно,че ако бях на мястото на 99% от моделите му бих го удушил саморъчно но той явно носи в себе си таза мистична сексуална харизма, която така страстно пленява жените и те се събличат преди още да е махнал капачката на обектива…. Само да му завиди човек !
Иначе съвсем скоро очаквам да го направят редактор на месеца а може и уъркшопове да поведе…. Колелото си се търкаля в крайна сметка… Дали в правилната посока, всеки сам за себе си ще прецени…

Дядо Фильо, виждам че много искаш да ми натриеш носа… Но да знаеш, нема да ти е лесно ;)
Аз съм от тия „патила- вълци-единаци“, дето бая бой съм ял и бая бой са яли от мен… Знам, че на дърти години, човек иска нещо да остави след себе си… Да си го спомнят хората дет се вика! И за това ще ти кажа нещо много важно да го запомниш добре!
Човек може да стане „безсмъртен“ в съзнанието на хората, само по два начина – Или, когато пише история, или когато дава нещо на другите… !
И тъй като историята не се пише от всеки а ти надали си точно този избраник, наблегни на второто… !
При мен с лошо, само двойно лошо можеш да видиш… ! Не го ли разбра, това вече ? Или на тия години вместо мъдрост само злоба ти е останало ? Кажи си ! Не е срамно ! Признат грях е половин грях !

И още нещо, що не вземете да се „вземете“ всички стари нафталинени чичета и да си направите една тема… Ей така само за вас и да си пускате, кокичета, трамвайни релси, улични елементи и др интересни неща… Може да си я наречете - "другата гледна точка“… Виж колко готино… Така, хем ще сте в свои води с „творчеството“ де, хем никой няма да ви се подиграва…
Вие не сте бездарни или без вкус, просто имате различна гледна точка…
Така и вълкът сит и ярето цяло [smilie3]
Ето даже мога да ви помогна с организацията – Ти, Влади, Илави, Вен Гъновски, според мен си е направо за вас…. Ценослав имаше и един рокер ама тя Мара по ги знае едновремешните легенди…
Може и от птичарите да вземете… Има много сладури там… С много напъни пък и те все „набори“… [smilie5]

Сега имам малко работа но после ако трябва ще добавя, като се сетя за още светила…

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Бармалей   
Дата:   22-01-18 16:59

"А по въпроса за хигиената - къпе се само този, който го мързи да се чеше"
Тая дилема - с къпането - е решена отдавна. Когато попитали Диоген- Вярно ли е, че не се къпеш - той отговорил - къпе се този, който се смята за мръсен...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 17:27

хубуу...кат сме я подкарали...в некои отношения и аз съм кат пумата - хич не ме е еня колко хора ше ми гласуват, затва съм свободна :)

тука имаме кокиченца - трогателно безлични.

ами ко прайм с модата на прешарпените сиромашки портрети?

при това - както се оказа - има цял кръжок от автори с еднакви кадри...
аз ни един не познавам лично, сигурно са мили хора...добри.
сиромахомили.

ам язък за портретуваните...заслужават повече някои от тях - мноооого интерсни модели са.

да си призная - аз имам вина за тая мода верроятно, ама може и да се величая, де...ама преди време, много време, бях качвала един пич - не помня ни име, ни националност - той правеше подобни портрети, много напънати в черно/бяло отношение, много детайлни, много прешарпени и рязко детайлни. на мен тогава ми харесаха, а имаше и наистина забележителна техника.
е, тука бая народ ме оплю, разбира се, което е в реда на нещата. аз им се нагледах бързо и общо взето ми стана ясно що са ме оплюли :) тва си е болест на растежа :)
израстеш ли я - минава...не я ли израстеш - остава.
хм...освен това такива снимки са силно разпознаваеми, което може ни намалава труда по алтернативната сигнализация [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: tili   
Дата:   22-01-18 17:34

Може би говориш за този:
https://500px.com/leejeffries

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 17:38

ми да...май да...ама вече не съм сигурна.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   22-01-18 17:39

Pumabg, само споделям впечатления, носове не натривам. Това за безсмъртието е прекалено висока топка за мене, но ти имаш време и може да се постараеш. Що се отнася до злобата, малко ме озадачаваш, къде я откри в мои писания тук или под снимките?

Виж идеята за тема на старчетата, ми допада, благодаря, за което! Пък може и млади баби да се включат, знае ли човек[smile]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: SaS   
Дата:   22-01-18 17:43

Мара,

относно сиромасите. Има един сниман, който постоянно седи на една пейка близо до канала и ул.Шести септември и чете книга и все различни.
Как да не го снимаш?

А админа съвест не може да изгражда. Може само едни ограничения за систематично гласуване да наложи, ама после му се сърдят с месеци.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 17:49

еее, ма то зависи как ще го снимаш и барнеш, нали? не кат в кръжочната задачка :)

иначе кво да ти кажа за гласуването - то ако ставаше с модерация и администрация...[smilie18]
:) ама не стаа...
знаеш ми мнението - колкото по-малко модерация - толкова по-добре :)
...ама и тва не е решение.
виж, аз ако бях аз - щях да махна възможността за триене на коментари и блокиране...ама тва сме го говорили.

на практика на това му се казва ПАТОВА СИТУАЦИЯ :)

и няма полезен ход.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: krist   
Дата:   22-01-18 18:05

В темата на Богданов предлоих нещо, което може поне малко да помогне - направете коментарите анонимни, пък да видим тогава удивителните и плюсчетата как ще работят.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: SaS   
Дата:   22-01-18 18:07

Маро, ти трудно може да си в друга ситуация, защото толкова дълго си била от саирджийската, че няма да те възприеме никой в различна.
Аз нагоре не споменах за модерация на гласуване.
Нито за насърчаване. Напротив, за ограничаване, когато систематично и с определена честота се извършва срещуположно. И то работеше миналата пролет. Само трябва да му се даде "Старт" и някой на някой като натисне бутона му изписва специално съобщение.
Това разбира се не лекува морала.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   22-01-18 18:12

Напротив, има едно решение и то се нарича уважение към другия (особено, когато не го познаваш лично),строги правила на тема използван речник във форума и съответно честен контрол за всякакви обидни, кваливифициращи и други подклаждащи към вражда постове. Както е в този прекрасен и огромен руски форум например:


http://prikachi.com/images/98/9251098r.jpg



[beer]



Публикацията е редактирана (22-01-18 18:18)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 18:27

ЧОВЕК МОЖЕ ДА ПОЛЗВА произволни думи, различни от обидни ипак да се държи обидно...а ако се прекали в тая насока - най-много да се изпадне в ситуацията със стамболската конвенция [smilie18]

Автор: SaS
Дата: 22-01-18 18:07

Маро, ти трудно може да си в друга ситуация, защото толкова дълго си била от саирджийската, че няма да те възприеме никой в различна.
Аз нагоре не споменах за модерация на гласуване.
Нито за насърчаване. Напротив, за ограничаване, когато систематично и с определена честота се извършва срещуположно. И то работеше миналата пролет. Само трябва да му се даде "Старт" и някой на някой като натисне бутона му изписва специално съобщение.
Това разбира се не лекува морала.


нямам предвид НА ГЛАСУВАНЕТО а по начало :)
ако някой иска да си модерира коментарите - също да не може.
единственото нещо, което да е достъпно за модерация от потребител, да бъде ЛИЧНИТЕ съобщения. т.е. - това е мъничкото лично пространство, което човек да има. евентуално - един ЗАТВОРЕН албум. т.е. - такъв, който си седи в профила, но се показава само при изрично поискване. там всеки може да си държи разни снимки, които качва заради определени теми и няма намерение да пуска за гласуване...примерно. и при отваряне на профила му те да не се показват автоматично.

и ми се струва, че крист е прав...може би, не знам как е технически.

иначе за сеирджийството - то всеки с 2 гънки знае кога и за кои неща съм сериозна :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 18:49

Привет [smilie5]

Защо така не работи новата система? Карах се с потребителите тук, и с управата се карах. Много исках анонимност. Вярвах, че ще спре тая банда. Ами тези промени дори не ги забавиха [smilie5] .
Кажете, знаете ли как става номера с кокичето? Откъде знаят кой е автора? Не вярвам да си правят някакви тайни сбирки, просто е отвратително дори да си го помисля. Гледам участват и таланти, на които се възхищавам. Лошо. Ще се накарам на някои при следващата ни среща, но и да откажа 2-3-ма не виждам полза.
Защо така не работят нещата?
Как успяват да се разберат?
Тези кокичета са толкова зле, че автора със сигурност е неразпознаваем от кадъра. Нещо друго има.
Някой знае ли?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: asahi   
Дата:   22-01-18 18:50

Групата за взаимопомощ - организирана престъпна група (ОПГ).
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 18:56

Да, asahi, знам групата. Бях редовен член, но тогава всичко се виждаше. Сега нали е анонимно. Преди когато бях в групата не сме имали тайни чатове, лични съобщения и тнт. Сега как се разбират питам. Просто не ми се вярва да се молят по лични и тнт. Някой знае ли как се разбират тези гадове. Примерно откъде desiignat знае, кой е автора. Познавам творчеството й. Никога не би погледнала дори тези кокичета. Как се разбира, кой е автора?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 19:02

а според мен десииигнат са поне двама души :)
което някак се вижда и от снимките...едни са хубави, други са напънати...ама точкуването им е еднакво.
в началото мноо се чудех, па после вдянах, че съм тъпа - ма то си пише, ма овца! деси и игнат [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: n960   
Дата:   22-01-18 19:05

swqaz, простичко... ,,Чукаш'', ,,Виж автора'' и изскача името, нямаш право да гласуваш, ама има лични и други комуникации - фейс-мейс, туи....[smile]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: azsym   
Дата:   22-01-18 19:18

swqaz написа:

> Привет [smilie5]
>
> Защо така не работи новата
> система? Карах се с потребителите
> тук, и с управата се карах. Много
> исках анонимност. Вярвах, че ще
> спре тая банда. Ами тези промени
> дори не ги забавиха [smilie5] .
> Кажете, знаете ли как става номера
> с кокичето? Откъде знаят кой е
> автора? Не вярвам да си правят
> някакви тайни сбирки, просто е
> отвратително дори да си го
> помисля. Гледам участват и
> таланти, на които се възхищавам.
> Лошо. Ще се накарам на някои при
> следващата ни среща, но и да откажа
> 2-3-ма не виждам полза.
> Защо така не работят нещата?
> Как успяват да се разберат?
> Тези кокичета са толкова зле, че
> автора със сигурност е
> неразпознаваем от кадъра. Нещо
> друго има.
> Някой знае ли?

Аз знам...снимката е подписана дискретно в долния десен ъгъл....а и усмивката може да е някакъв таен знак....[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [thankyou] [beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 19:19

Въпроса ми беше, как се разбират без да са чукнали бутона? Фейса- мейса, не ми се вярва. Всички са ми приятели там и ако имаше нещо щях да съм ги изловил мисля. Нещо друго има предполагам. По два акаунта ако имат става. С единия да глрдат кой, а с другия да гласуват. Или някой бъг да се разбира, но да не се издава, че да не го оправи управата. Просто не ми се вярва да си пишат. Унизително е. Познавам някои лично. Не биха се унизявали така. Не знам.

Към мара... по твоята логика аз съм трима :)), защото става въпрос за име и фамилия :)



Публикацията е редактирана (22-01-18 19:22)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: bg2014   
Дата:   22-01-18 19:21

мара написа:
ми кво...таа снимка е много даже приятна като за 68/10 примерно...
колко има?
така де, може да не ми казвате, няма значение, че ше излезнем сметкаджии, ебаси...[smilie18]

Същият автор, като на кокичето.
Рейтинг А-306 на Б-108. Красота!



Публикацията е редактирана (22-01-18 19:57)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: demiman   
Дата:   22-01-18 19:24

Бъгове мисля, че няма. Погледнах въпросния кадър, просто си има лого ... ако това е важно за някой.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 19:26

[smilie18] не погледнах, че има лого. Моя грешка. Този е ясен значи. Но има кадри без лого и същата работа. Някак си се разбират.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 20:00

102
малко закъснях :)
мимик
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Todor_Tanev   
Дата:   22-01-18 20:16

Едва ли всички Б- та, гласували за снимката,биха я отворили, за да видят логото. Дори авторът да е разпознаваем, къде е достойството на всички подписали са с удивителни отдолу?! Наистина ли всичките 54 човека останахте толкова впечатлени от тази снимка?!

https://photo-forum.net/i/2050769


Нищо лично против автора. Даже мисля, че той едва ли е подстрекател на тази активност.

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 20:17

чуек, блокира наред и пише лични :)
...па не знам...и аз в началото мислях, чче е некъф бъзик.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   22-01-18 20:27

Какво значение има как се разбират.

А защо не им се отнеме Б рейтинга за постоянно?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: stukloplast   
Дата:   22-01-18 20:32

И аз получих въпрос от автора на лични. Чувствам се групово някак [beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: bg2014   
Дата:   22-01-18 20:33

Вижте коментарите. ... 54 човека (вероятно Б...). Яко!
Започнах да се забавлявам с коментарите на такива колеги. Повече време отделям на тези велики коментари. Вложен е много интелект, много професионализъм и висок критерии за самооценка.
Има какво да научи човек от тях.



Публикацията е редактирана (22-01-18 21:06)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: ценослав   
Дата:   22-01-18 20:39

Ба си конспирацията, ба си заверата?!!! Щом аз ... бившото ченге .... ФФиражка ви свалям?!!! Иначе с един Чупренски поздрав ..........

жЕни д,ръти лицемерни,
я че ви упрайм!!!
Ще евем дрегаре верни,
оно кФФо да прайм?!!!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: asahi   
Дата:   22-01-18 20:43

Верно ли пак са пуснали в Била сирене срещу Б точки?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 20:55

Въй...въй, Тоше! Това не те ли обезкуражава.
Този Гъновски верно ли е Б автор. Е много ясно, аз пък [smilie18]
Ако не беше, щеше да има коментари само от Маргич и Ихиф [smilie18], и такива като тях.
Егати ценните Б точки щом автори, които уважавам си затварят очите заради тях.
Нали уж кадри с лого не могат да се поставят за гласуване. Имаше май такова правило.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 20:57

[smilie18] [smilie18] [smilie18] а, разблокирал ме е :)

ма май знимката я няма [smilie18]

пише ми мили лични съобщения!
знаех си, че ме обичат хората [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   22-01-18 20:58

Ба сиии, тук било някак си весело?!! :) :)
И аз ли трябва нещо да напиша ???????

По-добре, недей................ [smile] ;) :)))))

Аре, Лека ! [beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 20:59

Ven_Ganovski, като напишеш нещо тук не забравяй да му сложиш лого [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 21:00

а, там си е снимката...така де - линкът си работи :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: mmjm   
Дата:   22-01-18 21:01

Аз па не рАзбрах, кво общо има, колко човека са били ягуара и колко той е бил с това заслужава ли некой да е Б и създаването на тема за застаряващи?!?!?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: stukloplast   
Дата:   22-01-18 21:03

Like [smilie24]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 21:09

Хей здравей, аз пък на скоро бях разблокиран :) Нали не съм заплаха на този етап :) Кокиченца, момиченца... голяма работа... Ами онези патенца в портрет, дето милите започнаха така да си ходят по улиците с ръчички докосващи бузките си :) ? Те кокиченцата вина нямат, ама момиченцата... :) ах колко виновни са тези момиченца. И онези дето минават през всички и дето се лашкат милите от един Б автор на друг :) Там също хигиената е нулева. Доста от тях се приемат и за автори и за критерий! Имаше една поговорка за кучето, че ако ставаше с гледане щеше да е най-добрият касапин. Яка сапунка си требе! И админите да не се ослушват. Ето на... очистиха балдъзката, щото мойта и направила профил от настолният компютър :) Пък аз разбрах, че е тя чак като ми съобщиха, че съм имал друг профил :) Абе това не е хигиена. Хигиена е да изчистите и не допускате да се качват тъпи снимки. Света ни се смее вече! Вярно, частна фирма, частни интереси... ама малко идеология баси, неможе само бизнес. Когато нивото спадне под соншожмон нещата стават критични. И само още нещо да кажа на САС. Нито пумата е лош, нито Мара е "саирджийка", нито аз съм злобен. На всеки му пука за това място, но просто вие сте се престрашили да инвестирате в него. Малко повече уважение не би ви навредило. Има ли проблем с добрата фотография в сайта? - Има! И какъв е той? Прекалено рядко се среща. Защо? Защото политиката ви е да толерирате. Тоест не сте критерий и позволявате на всякакви да си източват картите тук. Моля преди да ми отнемете правата да пиша, изтриете профила, коментара, накажете с понижение, или просто затворите темата... Помислете... знам, че е в разрез с платформата. Но ако направите промените, ще направите нещо не за себе си, а за хората тук. И успеха ще дойде от самосебе си. Ние, редовите потребители ще даваме максимума от себе си. Просто го възпитайте това в нас! Гадно ми е когато се подиграват с фотофорум. Това е мястото, което ме накара да снимам. Разочарованието САС е силно и за жалост се чете в очите на най-добрите автори тук.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: MarinY   
Дата:   22-01-18 21:09

Къде се появяват тези кадри, че ги пропускам?!
88Б за изкуствено направено боке! Че и неспазващо перспективните закони - равнината на фокус е успоредна на сензора, авторе.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 21:12

Доста общо имат нещата [smilie18]

Критериите за "Майстор" са точно толкова високи колкото достойството на същите "Майстори" [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 21:18

ам аз затва в темата на нямаго имах забележка към таа титла :)))

иначе, независимо кой какво казва за него - симпатичен ми е :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 21:18

...така де - на тоя етап :) не вярвам тепърва да се издъни :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 21:21

мара, имам предвид Б-авторите. Нали затова им се отличава рейтинга, защото са "майстори". Слагам ги в кавички, защото един като има такъв като горепосочения, всички са компрометирани [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 21:30

[smilie21] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] а, пак ме блокира [smilie18]

ха вътре, ха вън...ми кво...кой квото го кефи [smilie18]



swqaz, ам то и аз съм Б, бе...[smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   22-01-18 21:32

Ами Маре компрометирана си. Щом нещо те свърва с Топ Гън маисторите [smilie18]

ПС: Маре, преди и аз когато показвах подобни на кокичетата неща бях Б- майстор [smilie3]



Публикацията е редактирана (22-01-18 21:34)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: roburt48   
Дата:   22-01-18 21:54

С предварителни извинения за вероятно дългия пост ще се изкажа и аз .. Та - на Нова Година 2015 с/у 2016 съвсем спонтанно реших да опитам да се науча да снимам ! Февруари 2016 си купих един Nikon 3100, след което се записах на курс за начинаещи при Бони и Жоро (по време на курса се оказа, че с Жоро сме били и заедно в казармата) [smilie5] ... Успоредно с тези мои действия, намерих този сайт и се регистрирах в него :) ... След като завърших курса започнах и да се пробвам да снимам, а след което съвсем логично се осмелих да качвам кадри тук... След няколко месеца започнах да усещам от "къде духа вятъра" и неусетно станах част от "машината", за което съм споменавал и в друга тема (не помня чия беше).

Защо казвам това до тук - ами ... защото за един простосмъртен начинаещ, регистрирал се в този сайт за не-повече от месец/два става прозрачно какво точно трябва да се случва .... и какво точно трябва/ше да прави ! Не знам за хората, които са тук от 10+ години .... !!! И какво точно все още продължава да ги учудва и вълнува !!?? Няма, няма и току се появи някоя тема на тема "точки", "б-та", "авторска хигиена", "незабелязани кадри", .... ако се разровя ще намеря още десетки ! И ??? К'во от т'ва ?? Кучетата си лаят - керванът си върви !

Аз бих дал един акъл (доколкото го имам почти на 58).. - ако ще си пускаме теми за да си разчесваме езиците - ОК ! Ама, ако ще пускаме теми с цел постигане на конкретни резултати - дайте да задаваме въпроси и да поставяме условия !! Или отново някой ще каже - ние тук, в този сайт сме само на гости и няма резон за въпроси и условия ! Аз бих го запитал _ тогава, за чий к*р ги пускаме тия теми ???? ... или се връщаме на разчесването на езици ???

И тъй като 100% от тези теми се въртят около така наречените Б-та, или иначе казано авторите с най-дебелите пи*ки, най-светлите обективи и най- креативното мислене аз бих запитал собствениците и управляващите сайта - кой и как ги титулава тия Б-та ??? По времето на моята регистрация тук имаше някакви правила, че са хора участвали в изложби или печелили конкурси на ФФ ... Ами - аз участвах в конкурс и спечелих 2-ра награда (например)... ама нямам Б права ( не се боря за това, повярвайте ми). Наскоро четох в правилата, че вече Б права се дават (или отнемат) по преценка на администраторите.. Няма лошо - ама поне доколкото виждам тук в сайта има хора с Б права, участвали в изложби на ФФ, когато сина ми се е раждал !!! (той е на 21)... (може и малко да преувеличавам) [smilie5]

Та в заключение - аз не бих апелирал към авторска хигиена, а към хигиена на сайта, неговите правила и най-вече ТЯХНОТО ПРИЛАГАНЕ !! Като пример - за кий ч*п имаше някакво правило за непубликуване на кадри с водни знаци ??? Та на ден има поне 5-6 кадъра с такива !! ... Или защо за бога трябва да делим потребителите на А и Б ??? Или тук има здрави и недъгави ??? Бих запитал - моя г*з достоен ли е за да го опъне някой Б автор ??? Белким и аз стана Б (па, ако може и Ц) [smilie5] ....

Тъпо, ама ми намирисва на бели и черни !! ... И белите се жалват !!! [smilie5] Все те недоволни и недоразбрани ...

Не го схващам пичове... и пич*ки ???
 Re: авторска хигиена 2
Автор: bogdanov   
Дата:   22-01-18 22:18

roburt48, ами за това бе пич. "Б" съм но може би от автори с "А" виждам много по-смислени нещА. Започва да ме е срам, че съм "Б". Схеми, точки, хигиена... точно пък ти ли не го разбираш? Куца нещо бе човек. Автор с повече от 3 снимки над 150Б и какво се получава? Стремеж за 150Б... хората не са прости, едно 150 ли не могат да постиганат? :) Те г'за си дават за 20 лева, ти за 150 Б се съмняваш. Критериите човече... Те се изгубиха от изречения тип : "на мене така ми харесва..." и толерастията, която вече много започна да ме нервира. Неясните ценности, подтиснатите идеологии, вярата, знанието... живеем в помията на случайността, на късмета и мижитурщината. Не го приемай! Твой свещен дълг е да не го приемаш!



Публикацията е редактирана (22-01-18 22:22)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: roburt48   
Дата:   22-01-18 22:29

Всичко е въпрос на личен избор !!! ... когато го имаш ! Когато го нямаш - значи не е избор ! Имаше един виц по комунистическо - ето Ви 5 яйца, изберете си (при 5 възможни) .... Тези дни Владо Димитров (nyamago) пусна тема "щракай си, млади момко, щракай си".... Дайте малко да се смирим, бе хора !! ... и да си щракаме :))))
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 22:36

е, хубуу де, нали през повечето време сме си смиррени и хората си щракат?
аз предлагам да сме си смирени 5 дена от седмицата, в един ден - примерно - недела - да сме смели, горди и честни, а в понеделник да си почиваме от това и да се подготвяме пак да се смирим - от вторник до събота.
как е? бива ли?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: roburt48   
Дата:   22-01-18 22:40

[smilie5] Мара, както инаги ме кефиш [smilie18] ...



Публикацията е редактирана (23-01-18 07:55)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-18 22:58

Ами - докато си щракаме и чакаме неделята за смелост и честност -

Носете си новите дрехи, момчета!

Щото... ...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: the-rookie   
Дата:   22-01-18 22:58

Разглеждайки празните профили понякога се чудя, защо можещите качват снимки тук.... какво им дава това?!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Бармалей   
Дата:   22-01-18 23:01

" в един ден - примерно - недела - да сме смели, горди и честни "
А в събота вечер - на градската баня - нали иде реч за хигиената[smile]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 23:22

[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] да!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   22-01-18 23:25

хм...що викате, че снимката с кокиченцата я нама...там си е...има некои промени, ма цялата патаклама, барабар с изтритите коментари си е там:

https://photo-forum.net/i/2122854
 Re: авторска хигиена 2
Автор: asahi   
Дата:   22-01-18 23:30

"Автор: мара
Дата: 22-01-18 21:30

[smilie21] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] а, пак ме блокира [smilie18]

ха вътре, ха вън...ми кво...кой квото го кефи [smilie18] "

А съм вътре [smilie21]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Argo   
Дата:   22-01-18 23:34


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516525075_VEN_0099.JPG



Важно: За гласуване могат да бъдат пускани само снимки, които не съдържат в себе си водни знаци с името на автор или друг рекламен текст.
Не знам защо въпросното кокиче, след като не отговаря в правилата, изобщо има някакъв рейтинг? Запитах и админите, отговор няма!

А за този кадър на същия автор, всичките които са дали 109 рейтинг Б, трябва да им се отнемат правата за Б гласуване и да се пратят на курсове по фотография. [smilie23]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2013-12/1386348236_VEN_0300.jpg



Нито познавам автора, нито имам нещо против него, но това е фото-форум все пак! Да си имаме уважението.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   22-01-18 23:41

[shtrak] [shtrak] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   22-01-18 23:45

Да трябва да им се отнемат правата перманентно. Защо вече не е направено???
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-18 23:48

Титлата е доживотна и може да им я отнеме само Папата или Далай Лама. Кои сте вие???
 Re: авторска хигиена 2
Автор: SaS   
Дата:   23-01-18 02:16

Не е тука пишещите да не сте давали акъли и тези правила да са по повод вашите акъли. То едно е да даваш акъли, друго е да ги приложиш и трето една група да се мъчи да ги прецака.
Айде не забравяйте кой колко акъли е давал.
Това е жива система и няма генерални решения.

Чета и виждам доста неправилна информация, за която ще ви внеса "определена" яснота.

Вен Гъновски няма рейтинг Б права.

Мара има, защото не сме й приложили правилото за активност обосноваваща притежаването на Б. Ако го приложим, и тя няма да има.

Рейтинг Б бяха отнети на доста хора при същата схема пролетта на 2017 година. Практиката показа, че санкционираните тогава в момента са доста по-умерени. Не очаквайте точно за тази снимка да изртием всички залитнали. Ще им пишем, някой колега ще им обърне внимание. След някакво време ако пак участват в навързана група, ще бъдат блокирани да могат да си обменят гласове. Рейтинг Б също ще бъде махнат на тези, които са в схемата и го имат.


Правилото за логата го написахме и бе оповестено, но не приложено рязко с цел адаптация. Очаквахме, че с времето ще се нормализира. Но то определено спря за някои, за други загрубя.
Най-смисленото предложение досега по този повод беше да се маха снимката от рейтинга, пък нека си стои с логото.
Друго нещо, което обмисляме е да направим опция системата да слага след 3-ия ден автоматично лого на желаещите.


Богданов, поздрави. Ние с теб каквото сме си писали си го знаем. С най-нормални чувства съм към теб персонално, дори и въпреки твоята емоционалност.


Робърт, откакто си в сайта рейтинг Б по-скоро е махан на хора, а не даван. Явно се чувстваш ощетен. Да беше писал на някой от колегите. От къде знаеш, че просто не те е пропуснал? Не търси непременно лично отношение. И нали знаеш, че в началото на 2017 г. мяташе томахавки в една тема, пък после разбра, че никога не сме мислели по различен начин?


Сайтът не е наш, а е на всички. Ако беше само наш ей сега щях да му дръпна шалтера. Сайтът е общуване и алтернативен канал за всеки, който може да намери нещо положително за себе си.

Айде лека нощ.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   23-01-18 02:23

от Urban dictionary:

Progression of military situational indicators:

1. SNAFU - Situation Normal, All Fucked Up - Thing are running normally.
2. TARFUN - Things Are Really Fucked Up Now - Houston, we have a problem.
3. FUBAR - Fucked Up Beyond All Recognition - Burn it to the ground and start over from scratch; it's totally destroyed.

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Idoru   
Дата:   23-01-18 06:34

Един въпрос-предложение само на теория - възможно ли е (и би ли имало смисъл) да се направи следната промяна - след като си гласувал или коментирал нечия снимка, авторът й ДА НЕ МОЖЕ да ти гласува на теб в рамките на следващите 3-5 дни да кажем?

Подобна промяна дали би имала полза според вас?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   23-01-18 07:20

[smilie5] [smilie5] не, естествено...в края на краищата в албумите се качват толкова малко снимки, че сако тва липсваше! [smilie18]

освен това има и такива като мене - аз гласувам честно и отде накъде ше ми ощетяват шедьоврите, дето си вървят за гласуване [smilie5]

понеже не съм мно активна, може да ми махнат и Б правата с най-чиста съвест!
ама сас знае - кат махнат правата на Б-гласувачите от запаса - кат мене, тогава ше земат да останат главно амбициозните и безкритичните - кофти комбинация [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: roburt48   
Дата:   23-01-18 08:02

SaS, хич не се чувствам ощетен, човече. Дори напротив - не се чувствам дорасъл за подобни права. Нямам нито практична, нито теоретична подготовка за подобно нещо ... Колкото до това, да се втурна да пиша някому - забрави, няма как да се случи [smilie5] ...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CDman   
Дата:   23-01-18 09:21


https://i.imgur.com/hnvcLXD.jpg



 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   23-01-18 10:11

Автор: SaS
Дата: 23-01-18 02:16

Не очаквайте точно за тази снимка да изртием всички залитнали. Ще им пишем, някой колега ще им обърне внимание.


Ама как точно за тая снимка? Тази снимка е просто един списък на хората, които са в схемата. Има още толкова много снимки, за които са гласували точно същите хора като по команда. Вие не го ли виждате това?

Това не е залитане, а целенасочена организирана схема!

И какво се говори за лога на снимки? Хората си пускат линк за гласуване. С лого или без е все тая.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: MrPhoto   
Дата:   23-01-18 10:25

снимката и списъкът замина, колко удобно.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   23-01-18 10:34

Нищо не е заминало. Тя не е една или две снимки. Не са един или два списъка.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: krist   
Дата:   23-01-18 10:56

За трети път пиша нещо, за което само Мара ме отрази предишния път: въведете анонимност на коментарите, хайде да не е завинаги, но поне докато и снимката е анонимна - т.е. 3 дни към настоящия момент. Спазвайте си и правилата за надписите по снимките - пак за да няма недоволни, ако някой иска да си сложи лого, да не участва в рейтинга примерно, както беше предложено по-горе. Ако пусне снимка с лого в рейтинга - в коша. Това ще ограничи поне нови участници в схемите. Старите, ако са паднали толкова ниско, че да се подканят и на лични, ще се разбере, като продължат да гласуват вкупом, тогава вече може и по-строги мерки по преценка на админа.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: the-rookie   
Дата:   23-01-18 11:02

krist,то хубаво без лого ,но като се замислиш по време на анонимността ,кой и как се грижи за запазване авторските права!



Публикацията е редактирана (23-01-18 11:10)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: rimohit   
Дата:   23-01-18 11:03

Крист , да речем , че съм писал коментар под твоя снимка , с цел да те подканя да ми върнеш глас. Пробвай! Ще видиш , че последната ми снимка не се вижда , като влезеш в моя профил . Тъй , че коментарите не са проблем ;) Има хиляди сураттефтер групички , където може да си промотираш кадъра , ако си решил .
Всяка една снимка може да се линкне през сурат тефтера...Толкова е просто..Само , че това генерира трафик и не пречи на админите , а напротив..[smilie3]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: krist   
Дата:   23-01-18 11:11

Да, това със сураттефтера е напълно реална опция, уви.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   23-01-18 11:12

Точно така. Дали се вижда автор, дали има лого все тая. Група във фейсбук и готово.

Единственото решение е на тези хора да им се махне Б. Това е право, което се дава за гласуване. Когато група от хора се организират с цел да злоупотребяват масово с това право, то трябва да им се отнеме естествено.

А тези хора не само злоупотребяват, но и го правят очевадно и подигравайки се с останалите участници във форума като гласуват за подобни снимки.

Те обаче мнохо добре знаят, че няма да им се отнеме това право. За това и се подиграват с нас.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: SaS   
Дата:   23-01-18 12:09

Mogila,
прочел си ми превратно какво съм написал.
Не съм казал, че няма да се махат, а че не на секундата.
Обясних, че всеки има право на грешки и лош избор. Въпроса е ако му се обърне внимание дали ще се коригира. Има такива добри случаи. Иначе е лесно да удряш с лопатата.

На krist rimohit му е отговорил, че при писане на коментар и клик на профила на коментиращия снимки от анонимност не се виждат. Пак опираме на себеуважението и достоинството. И не, не е проблем фейсбука, защото групи могат да се направят на скайп, на уотсъп, на вайбър и какво ли не. Опира до човека и до лъсването когато стигне граница на нетърпимост.

Колкото и да сме го мислили, все опираме до хората. Затова правим годишен Принт албум, където линковете не те вкарват вътре. Затова има редакторски галерии, защото редактора не гледа линкове. Е да, може да няма твоето виждане за фотография, но поне има своето.

Вариант е снимките от Нови предложения да нямат реален линк и да очакват гласуване, което се базира на въртене в обща страница с общ линк. Може да го опитаме и това.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-01-18 12:27

Автор: SaS
Дата: 23-01-18 12:09

.... Може да го опитаме и това.


...опитайте , но не забравяйте ВенГановски...нищо , че не мърда...за всеки случай , контролен изстрел във врата!....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: asahi   
Дата:   23-01-18 14:02

Ще стане ли гласуването в групи за взаимопомощ рискова дейност?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   23-01-18 14:12

Риск печели, риск губи :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   23-01-18 14:21

Радвам се, че се говори за това и темата още стои. Дано прочетат и се засрамят.
Това без възможност от линкове звучи супер. Още трудности за тях. Ще се наложи да показват снимката наляво надясно и ще ги бъзикаме.
Аз лично се моля никога да не получавам глас и коментар от spotter84.
"13. spotter84
12.03.2017 г. +0 -0
Ее, много хубаво представено, с разфокусираното цвете на заден план!!"
Това под Тази снимка.
Дано се смили над мен!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   23-01-18 14:29

Веско, не ме намесвай тук! Мразя интригите![smilie23] Правиш хубави снимки и лично аз съм гласувал! Точка по темата.



Публикацията е редактирана (23-01-18 14:32)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   23-01-18 14:37

spotter84 , за теб точка, за мен не. Няма интриги тука. Интригите са при теб и бандата ти.
Веднага "правиш хубави снимки" хахаах, мислиш ли, че ми дреме мнението на някой, който е написал такъв коментар под такава снимка [smilie18]
Под снимките грам достойнство няма, но тук се прави ма корав! Точки слага :))))
 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   23-01-18 14:46

Повтарям. Не се занимавай с мен и не квалифицарай лично без да ме познаваш!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   23-01-18 14:51

spotter84 си е много активен в тази група и е един много добър пример за админите.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   23-01-18 14:52

Още не съм квалифицирал нищо. Има време. Познавам това, което ти си избрал да покажеш в този сайт. На мен ми е достатъчно. Аз нямам нищо против да си даваш мнението относно това, което мислиш за мен. Бъди и ти така добър да понесеш моето мнение.
Звучиш ми заплашително да ти кажа! Всичко наред ли е с теб?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: iliyanb   
Дата:   23-01-18 15:04

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Веско води разговор, дето го водих преди месеци. Същите въпроси и отговори, от същия човек.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП: Понеже говорите за точки и хигиена: Хигиената идва от горе. Когато горе не е хигиенизирано, не очаквайте ползвачите да са хигинизирани. Преди близо 6 месеца казах някои неща публично. Никой от кибиците не обели и думичка. Нещата, които казах са по-сериозни от Венчо или Ванчо еди кой си и тъпите му кокичета...



Публикацията е редактирана (23-01-18 15:29)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   23-01-18 15:35

Възможно е! Аз също мислех, че админите са виновни за всичко, но сега не толкова. Виждам, че опитват. Виждам, че въпреки анонимността схемата продължава. Мислех, че участниците ще са малко по-горделиви и като ги принудят да пускат линкове и да си пишат лично ще се откажат, за да не се унизяват. Какво повече да се направи отгоре, освен куриране. Ама то курирането не е за всеки. Какво точно да направят? Нещо съм пропуснал предложенията ти. Няма да те карам само за мен да повтаряш ако не искаш разбира се :)



Публикацията е редактирана (23-01-18 15:36)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: iliyanb   
Дата:   23-01-18 15:41

Те админите чудесно си курират - повече от година вече [smile]



Публикацията е редактирана (23-01-18 15:41)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: dave   
Дата:   23-01-18 16:10

Да отбележа за протокола. Харесването и тук и в реалния свят е въпрос на популярност. И най-добрия музикант няма да събере стадион ако го познават само съучениците му.

Не тормозете програмирането на сайта за да се борите с това. Със сигурност няма да се получи, а потрошената функционалност става мигновено факт [beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Бармалей   
Дата:   23-01-18 16:49

Ндааа... Както казах - точките са за дрехите на калинките...[smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: realnoncho   
Дата:   23-01-18 20:55

Хигиена нулева...
Влизаш - виждаш теми, автори и атмосфера - излизаш.

От близо година не качвам и не съм активен.
А от време на време пак получавам подкани:


https://nonchoiliev.com/wp-content/uploads/2018/01/photo-forum.jpg




Закривай! [thankyou]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   23-01-18 21:03

Автор: realnoncho
Дата: 23-01-18 20:55

Хигиена нулева...
Влизаш - виждаш теми, автори и атмосфера - излизаш.

От близо година не качвам и не съм активен.
А от време на време пак получавам подкани:



https://nonchoiliev.com/wp-content/uploads/2018/01/photo-forum.jpg




Хахаха така ли се става Б Автор spotter84? Да не те намесваме викаш? Мразиш интригите[smilie18]



Публикацията е редактирана (23-01-18 21:03)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Shael   
Дата:   23-01-18 21:08

Аз пък например, обичам котешки снимки и гласувам, хигиенично и нехигиенично, по-скоро първосигнално и така..:)
[shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: h_bio   
Дата:   23-01-18 21:12

Нончо, може ли да ми пратиш текста на съобщението за да го копирам и препращам, че не ми се набира.[smilie5]

Може да ми пратиш и снимката, че не ми се и снима.[smilie25]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   23-01-18 21:24

Много ясно, че ще е на първо място бозата. Управата не се ли е сетила да изкарва пари от такива. 10 лева за 8 Б-точки на кадър избран от клиента. Този spotter84 примерно, но и много други, с радост ще си плащат. така или иначе всичко е нагласено, поне да е и платено :)))
 Re: авторска хигиена 2
Автор: iliyanb   
Дата:   23-01-18 21:43

Първо са молби за точки, че "не ми стигат", после когато "вече ми стигат", моментално се пише на админ да дава златните права. Админ ги дава веднага. После се съобщава на цял свят по всички канали, че вече "имаме правата". Това обикновено не е достатъчно. Продължава се с обходи стил "цветарка" под снимки в сайта, вкл. и такива от преди 10 години. Това е още един начин за оповестяване "вече съм в играта".


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1516736304_12_77.jpg



Ей за това е такова дереджето, дето питате за хигиена, напишкване и наакване.

ПП: Познайте кой го е писал това сърцераздирателно съобщение. Ама той да е той, с мед да го намажеш. Това е събирателен образ. Схема за производство на фотографчета...



Публикацията е редактирана (23-01-18 21:44)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: MarinY   
Дата:   23-01-18 21:45

Баси! Трябва да си сменя снимката от профила. Сигурно плаша хората и никой, до сега, не е поискал да му гласувам. [smilie8]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: iliyanb   
Дата:   23-01-18 21:50

Това Марине не е кореспонденция с мен. По стечение на обстоятелствата обаче собствениците на сайта разполагат с нея отдавна....
 Re: авторска хигиена 2
Автор: the-rookie   
Дата:   23-01-18 21:52

Айй стига ве ,и тука ли такава долна история!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Argo   
Дата:   23-01-18 22:21

Направо ми се повдига от тази групичка, последно толкова ми се гадеше от "симона с цифричките"...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   23-01-18 22:32

може да е мноооого народ :)

мисля, че досега не е имало нищо подобно у форума, впрочем :)

явно е назряла революционна ситуация и на огромна част от хората им е писнало!

впрочем идея нямах, че нещата са в толкова оглозган и мизерен вид.
аз съм получавала...но никога толкова откровено търгашки...и те са знаели, че хем ще ги оценя по съвест, хем ще пиша отдолу кое и как...и защо! и хе са се надявали на злато!
и да - винаги е имало хора, чието мнение е било по-важно за мен! питсла съм ги видели ли са кво съм показала и съм била спокойна, че ще ми отговорят и ще ме разкритикуват по съвест!
аз така съм се научила на всичко, което умея във фотографията. тук! и съм питала -пак тук! и са ме драли яко под снимки - пак тук! и са ми се радвали - пак тук!
и да, имало е групички, но такова чудо не е било...не знаех, че може!
е, мама му стара - четейки тая тема - виждам, че и други хора не са знаели, че може.

хм...всъщност се сещам за един случай! мой близък приятел - страхотен фотограф и честен пич! един ден ми вика: марч, я виж тука едни снимки на едно момче, много иска да има признание и да стане Б автор...отрязах го на секундата и даже не видях снимките. мисля, че и той го отряза, нищо, че му се щеше да направи добро на въпросното момче.
обаче няма да кажа кой е, щото ако иска - може и сам да ви го разкаже...дето се вика - той се яви малко кат нереализиран посредник :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   23-01-18 22:52

Илияне, не знаех, че работиш за отдел "кибер престъпления". Тоест не, подозирах и сега вече се убедих в долните ти постъпки.
Всеки човек греши понякога (особено пък когато се отпусне да споделя с УЖ приятел, всеки смятам се е изкушавал, както и аз. [smilie3]
По повод поста на Нончо, така или иначе глас не е даден. Може да потвърди самият той.
Убедих се също, че е пълно с лицемери и предатели в този живот! Илияне, така и така си тръгнал с изобличаванията тип "следовател" и то по този грозен начин , кажи пък публично кой ти доставя всякаква лична информация, чатове, откровения на лични и т.н. За един човек знам със сигурност много отдавна.
В каквато и да е форма, аз като човек никога не бих споделил ЛИЧНА информация/разговор публично. Но на теб явно това ти носи огромно удоволствие, особено спрямо мен и прояви поредната "етика". Препоръчвам ти (щом ти носи удоволствие), а и щом вече си сигнализирал веднъж, да спреш с долните си действия тук и да отиваш да облъчваш поредните си "прислуги" , да хейтиш, да злепопставяш още маса хора в социалните мрежи и очевидно после обаче да губиш много уж приятели и съмишленици. Аз знам толкова много неща, но отново от човешко уважение към достойнството ти, не бих ги споделил публично!

[beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-01-18 22:58

Кво се правите на ударени, сега се сетихте? С това мрънкане приличате на тези "насилените" от "me too"
 Re: авторска хигиена 2
Автор: iliyanb   
Дата:   23-01-18 23:16

Цветарке, до момента не съм губил човек, когото смятам за приятел. Приятелството не е лакействане и не го давам току така. Приятел за б точици не съм ставал. Аре бегай да наваксваш!

ПП: ако съм на тебе ще си сменя профила, защото с този ще ме е срам да се подвизавам тук. Правиш нов и готово, ти си кадърно момче, за година две пак ще си в играта.



Публикацията е редактирана (23-01-18 23:32)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   23-01-18 23:20

Дали, я си помисли хубаво? И не, не говорим за Б точки като акцент. Не желая да общувам с човек като теб, камо ли да се запознавам наживо! Трябваше да получиш БАН тук за обиди и какво ли още не много отдавна тук![smilie3]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: iliyanb   
Дата:   23-01-18 23:22

Момче, ти в любов май искаш да ми се обясняваш? Давай смело. Аз имам голямо сърце[smilie18] Бан викаш? Да ти е спокойно?



Публикацията е редактирана (23-01-18 23:25)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   23-01-18 23:25

Не, напротив. А за сърцето, да, голямо е явно ама на тема хейт, злоба и долни постъпки[smilie3] Оттук нататък ти, заедно с още няколко души сте персона нон грата за мен! [cool]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: iliyanb   
Дата:   23-01-18 23:27

Че аз не те броя в никакъв аспект за нищо бре. Мислиш ли, че ми дреме каква персона съм за тебе?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-18 00:08

Ахаам [smile] май нещата отиват дотам как горките хорица от групичката рязко ще разберат че са нула [smilie18] никои [smilie18] В западните общества подобни групи още през 19 век знаем под формата на импресионисти кубисти постимпресионисти и тн. само тук имаме група от точкоонанисти смях голям [smilie11][shtrak] [beer] [smilie25]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   24-01-18 01:37

Баси якото! Това е като в смесица от Робинята Изаура, Листопад и Малката булка. Супер хипер мега яко! Направо густо, ама на степен факториел от + безкрайност. [smilie5]

ПП. Всъщност е изключително грозно.



Публикацията е редактирана (24-01-18 02:45)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CDman   
Дата:   24-01-18 08:07

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: MrPhoto   
Дата:   24-01-18 08:30


https://s17.postimg.org/lq1xw92kv/popcorn.jpg

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   24-01-18 08:41

ДОСИЕТАТА "Б" - хахахахахахахахаааааааааааааааааааааааааааааааа!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: plynii   
Дата:   24-01-18 09:08

Колкото повече е Б-е, толкова е по-добре. (има рима)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: marvesss   
Дата:   24-01-18 09:37

ОБЯВА

Връщам глас срещу $$$, а не !!!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-18 09:40

Done.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: marvesss   
Дата:   24-01-18 09:54

Ся не знам как да реагирам... в корупция ли да вляза с връщането на глас или да ме обвинят в неспазване на казана дума! DAMN!


http://e.lvme.me/tqnl5vl.jpg

 Re: авторска хигиена 2
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-18 10:00

[smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: vili_anastasova   
Дата:   24-01-18 10:03

Ха-ха, гледам в албум "Избрано" какви хубави шИдьоври се качват, явно напомпани от "анонимни" гласове, но никой не смее да остави коментар под тях, за да не го почнат в тази тема...[smile] [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CDman   
Дата:   24-01-18 10:07

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   24-01-18 10:29

[smilie5] вили, не е въпрос дали смее или не смее...макар че страхът да си отлъчен от стадото си седи :)
въпросът е, че много хора даже не поглеждат...ако погледнат - не се и замислят...те така работят заверите - не толкова с прекрасна организация - заинтересованите гледат и внимават - останалите - не.
просто е :)
да не говорим, че в началото на показването на определена снимка, незаинтересованите виждат просто снимка. те не знаят, че тя участва в истинска война :) и в самото начало може да получи и точки от случайни хора. примерно - от мен. без да е нещо особено, може да ми допадне...
е, да...ако видя нещо особено постно и 10 човека гласували в първия 1/2
час - вече ми се изяснява и налагам санитарен контрол.
аз лично гледам да гласувам и според позицията на снимката, спрямо останалите. понякога виждам подценени, понякога - по-често - надценени...тогава просто не давам точки.
но натискам бутона - за да видя КОЙ е играчът :)

то затва имаше вой с/у тоя бутон...[smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: marvesss   
Дата:   24-01-18 10:33

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   24-01-18 10:37

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: vili_anastasova   
Дата:   24-01-18 10:39

Мара [smilie5]
В момента на първа страница в албум Избрани има поне шест снимки, за които съм сигурна, че мястото им не е там, под които или няма коментари, или има два-три. Ето, за това става на въпрос - точно за авторската хигиена - какво да качваме, и за какво да гласуваме, да помислим, преди да гласуваме или коментираме, а не само да търсим принципа - аз на тебе - ти на мене...[smile]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: ninikolov   
Дата:   24-01-18 10:53

E, явно писането на коментари под подобни снимки вече не е заради принципа "Аз на тебе, ти на мене" (чиято работоспособност очевидно е затруднена от тридневното скриване на снимките). Отчет е. Нещо като подпис в присътвената книга.

Баси, къф е тоя доброволен Комсомол.
Не им ли доскучава на тия хора, като знаят че не е истинско.
Или не знаят?

 Re: авторска хигиена 2
Автор: bogdanov   
Дата:   24-01-18 11:06

Охоооо... брех
Добро утро бе колеги... то излезе, че само двама са грешниците тук :)
Какво сме се заядосвали.
Знаете ли, повечето ви помня от мънички"А"-та, всички хигиенично ли станахте "Б"? iliyan"Б" и теб те помня от iliyan"А", беше прекрасен автор ! Основият въпрос е изместен обаче. В темата става въпрос за самодисциплина и автохигиена, не за оплюване на други хора. Ако хвърлиш камък в локва, много е вероятно да се оплискаш с кал. Давате ли си сметка, че ако бяха двама...на никой нямаше да му пука? Това тук е масова практика, но и това нямаше да бъде никакъв проблем, ако се виждаха по-добри кадри. Ако имаше сито, което да отсява сеното от плявата, без значение кой е автора. Спомням си в началото, когато се включих и аз, имаш условие във форума където админите имаха право да трият кадър без никаква художественна стойност и те го правиха много често! Така даваха възможност на онези, които започват по-лесно да се ориентират а на избързалите автори, да премислят още веднъж работата си. Тоест грижиха се не само за лицето на сайта а и за хората в него. Имаше и място където можеш да разпуснеш, като форумната част например. Рядко се триеха коментари там и админите не вземаха страна на един от спорещите. Просто е по-добре когато има критерии. Какво виждам аз когато отворя фотофорум? Виждам една стена с 24 снимки. Разхвърляни и тематично, и като качество. Така покрай сухото започва да гори и мокрото. Някой отваря ли галерии? Всички гледаме в албум, една две страници напред. Много добри кадри остават незабелязани. В предсавяне да не говорим. Чист късмет е там и проява на велика смелост за първият който се престраши да гласува. Тук самочувствието се гради лесно и бързо. Три снимки -"Б" автор и започваш да колиш и бесиш "онези под теб" те пък от своя страна започват да се съмняват в методите които използваш за да станеш "Б" и ето как от фотография се преминава към нещо друго... много грозно.
Ясно е, че като има много хора, не всеки ще ни бъде любим. Въпрос на морал е споровете да си ги решаваме или очи в очи, или на лични съобщения.
Снимайте бе хора и пазете галериите чисти![beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Бармалей   
Дата:   24-01-18 11:15

Ohhh... това "гласуване"...
Все пак освен фотоГРАФИЯ има и ГРАФОмания... пък и фотоГАФИЯ има...
На - туй последното - съм цар[smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   24-01-18 12:21

Богданов, абсолютно си прав за автохигиената и това остава валидния смисъл на темата.

Обаче в хода на дискусията тия 'открития' ме умряха бе, човек! Грозно! Никакви снимки на перверзии или садизъм не могат да ме потресат като тая низост. Това форумът ли е, нацията ли, или човеците изобщо? (Баси наивника съм, цял живот!)

Май първата нужда от автохигиена не е в творчеството и споделяните работи, а автохигиена на човешкото ни достойнство, доблест и чест?! (Редки работи тука, а комай и непознати за мнозина).

[smilie11] [smilie2]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: victory13   
Дата:   24-01-18 14:23

Адаш, а ти ме изкара болен, че не ми дреме за точки [smilie18]

Боже, колко мъки съм си спестил... [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-18 23:25

Ааа , не така [smilie5] темата има нужда от пълно изчерпване [smilie18] [shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   24-01-18 23:38

е, то накъде повече? [smilie5]
тя се изчерпа, изпразни...полюция до полюция...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-18 23:46

Ми то по стара нашенска традиция [smilie25] всяко чудо за три дни [smilie18] [shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: bg2014   
Дата:   25-01-18 10:17

И ся кво се оказа?
Че хигиената към чуждите "красиви" КАДРИ, непоносимостта към чуждата мерзост/измама е в основата на автохиогиената на собствените кадри.
Значи - предлагам:
Тема за "красиви" кадри с мнооого висок (подозрително висок) рейтинг.
Там да се обсъждат тези "велики" кадри, техните "достоинства", техните автори и съответно гласувалите с коментари под тях. Само така може да се намалят вредите от подобно поведение. Явно по друг начин не става.
И нали съветите към новаците започват от "гледай автори/кадри с висок рейтинг". Е - резултатът е налице.
Имаме подражание на високостойностни кадри от рейтингуваните и ...всички подобни теми и терзания.
Вероятно ще раздразня мнозина, вкл. АДМИН и пак ще ме баннат.
...Понеже съм създавал конфликти и съм "наливал масло" в тези конфликти.
И без мен форумът си е същият, кадрите са същите и темите като тази следват една след друга. Та... така.

 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   25-01-18 10:59

Уф, хайде малко почивка с титаничните извержения [smilie23]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   25-01-18 11:47

Направо съм много впечатлен, честно.

Получавал съм всякакви съобщения в предни години, раздавал съм точки по приятелска линия, но тези картинки от предните 2-3 страници ме карат да съм горд, че съм member.

Сега съм и развеселен, освен другото, извинявам се за спама [smile]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   25-01-18 12:05

CatandGoddess, ако пунеш линк към твоя снимка към спец групата, ще натрупа поне 170 Б.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   25-01-18 12:10

Не ги ли разтуриха? Аз нямам ли на една към толкова? Гоним 200 значи :)

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   25-01-18 12:30

[smilie5] здрасти, мато [beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   25-01-18 12:52

[smile] Здрасти Маро [beer] [smile]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Beijing   
Дата:   25-01-18 16:17

Скъпа Госпожо Мара, ако не друго, поне е весело!
Скапвам се от сериозности...
Нар..ния и Адамчо са ми от любимите!
Ай, че стана дълго
Поздрави!
[beer]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   25-01-18 16:24

[smitten] [smitten] [smitten] [thankyou] благодаря!
стараем се :) [thankyou]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   25-01-18 20:02

абе, имам чувството, че днес е на практика по-зле и от вчера...
дето се вика - най-лошото е, че може би е по-добре от утре [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: MarinY   
Дата:   25-01-18 20:39

Ами, остава ни старото, класическо пожелание:
Радвайте се на днешния ден (и си носете новите дрехи)!
[cool]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   25-01-18 22:30

Това с новите дрехи го пробутвай на кореняците Американци [smilie5] и след това задължително да пишеш тук [smilie25] [shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: MarinY   
Дата:   25-01-18 23:05

Този ме следи по всички теми![smilie25]
fotograf123, Американците нямат нужда от подканяне. Те си ги носят (ако ги имат).

Не знам в коя възрастова група попадаш, но тази приказката е от втората половина на миналия век, от българското пространство, съобразена с българския манталитет.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   25-01-18 23:15

Като новобранка Американец [smilie5] изобщо не си ме разбрал и не си даваш сметка колко ми е забавно да чета отговорите ти [smilie18][shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   26-01-18 10:00

CatandGoddess айде честито вече си на първа [smile]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   26-01-18 10:50

Да, хм, ей сега видях.

Със всяко стъпало по стълбата ми се виждате все по-дребни и незначително, както и оплакванията ви... какво пък толкова му е на ФФ и на гласувачите [smilie5] [smilie24]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   26-01-18 11:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

а по темата за новите дрехи...ей го тука:

Носете си новите дрехи, момчета!

Не казвайте утре ще бъдем красиви!
Не казвайте утре ще бъдем щастливи!
Не казвайте утре ще бъдем, ще бъдем...
Ще обичаме утре,
утре ще бъда любим.
Носете си новите дрехи, момчета!
Падаме, както ходим, умираме, както спим.

Не казвайте утре ще почнем голямото,
днес да спечелим пари за прехраната.
Не казвайте утре ще бъдем честни!
Днес тихичко ще се проврем...
Носете си новите дрехи, момчета
Ходейки - падаме, сънувайки - мрем.

Не казвайте утре със вик на площада
ще кажа истината, после - на клада!
На клада, но утре, а днес потърпете.
Днес се налага да премълчим.
Носете си новите дрехи, момчета
Падаме, както ходим.
Умираме, както спим.

Стефан Цанев



ооообаче - иде неделя! нали тогава се бехме разбрали да бъдем честни, смели и умни?
...ЕДИН ДЕН СЕДНИЧНО! ....не повече [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   26-01-18 11:27

Тъжно.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   26-01-18 11:37

тъжно, весело - тва е. ма фотографномернамкой да види отде идва лафа...то не че оттам, ма така де - стефан цанев хубуу го е рекъл...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   26-01-18 12:06

Сега видях за честни, смели и УМНИ...това последното собствен избор ли е вече , маро ? [smilie5]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   26-01-18 13:23

[smilie18] [smilie18] мато, аз вярвам, бе! всеки има по една песъчинка поне...то не е важно да имаш мноо акъл, ми да е навреме...така де - в неделя!

ако пак снимките са толкова гадни, мисля, че ще се наложи да се съглася с теб - не е личен избор...оф, поправих се, че чак се стреснах, ква съм грубиянка. [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-01-18 13:24)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   26-01-18 13:27

Венити Феър, хигиена :)

Ясно, че е недоглеждане, но със замах :)

https://pbs.twimg.com/media/DUZqe9PVQAMTec9.jpg:large


https://pbs.twimg.com/media/DUaJgivVwAAc5he.jpg:large




Публикацията е редактирана (26-01-18 13:29)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: uri64   
Дата:   26-01-18 14:14

Ханкс ужасно се е сбабичосал.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   26-01-18 22:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18] https://photo-forum.net/i/2124075?album


ей го на...дося 10 човека са гласували за таа хубуст!
айде, то ясно, че афторът е някак дълбоко объркан, щото на средата има и лого кат на плакат [smilie18]
ама не е единственият объркан...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nislon   
Дата:   26-01-18 22:23

Не можахме да изтраем до неделята, сърце юнашко не трае [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: tili   
Дата:   26-01-18 22:36

[smilie18] [smilie18] [smilie18] https://photo-forum.net/i/2124075?album
Много смело!
Да направиш ПОРТРЕТ на Слънцето, да му сложиш заглавие "Днес СЛЪНЦЕТО ме чакаше да го снимам и тогава залезе!!!..." И като капак на всичко да кръстиш Слънцето Нанко Иванов?![cool]



Публикацията е редактирана (27-01-18 00:19)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: geokar   
Дата:   26-01-18 22:44

Той Стефан Цанев има и такава пиеса (относно носенето на новите дрехи), това стихотворение е песничка от нея. Пиесата визира АЕЦ Козлодуй сума ти години преди Чернобил. Гледал съм я в Бургас с Кондов в главната роля... Това между другото, малко спам пада по отношение на темата, ама като гледам накъде се разви и тя (накъдето и другите), ми се струва по-уместно от някои изказвания в нея.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   26-01-18 23:29

Автор: nislon
Дата: 26-01-18 22:23

Не можахме да изтраем до неделята, сърце юнашко не трае [smilie18]



а, за вас е неделата :) аз си моем секи ден [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: zelenchuk   
Дата:   26-01-18 23:37

тилли , ми се струва си рчдък тъпанар. от пиесата нишшто лично.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: zelenchuk   
Дата:   26-01-18 23:42

исвинявям се се са фк-чванто.
мирси вири мочи
 Re: авторска хигиена 2
Автор: tili   
Дата:   27-01-18 00:05

Зеленчук - вярно е, обаче за разлика от теб, съм грамотен тъпанар [smilie3]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   27-01-18 00:45

На ужасно много снимки има лого, подпис или някакво име. Сега разглеждах в Нови предложения.

Това според правилата ли е? Ако не - ето добро начало да се поизчистят входните галерии.

Погледнах, сякаш е против правилата. Ами, действайте тогава, тия правила за какво ги пише там [smilie8]



Публикацията е редактирана (27-01-18 00:49)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: zelenchuk   
Дата:   27-01-18 07:36

грамотен е рядкост
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Бармалей   
Дата:   27-01-18 10:09

...грамотен е рядкост...
Азъ ѥсмь[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-01-18 10:10)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   27-01-18 11:16

Какво ви пречи, че има лого? Хората си пращат линк за гласуване.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   27-01-18 11:26

мене не ми пречи.
ако е убаво и прибрано. и ако снимката си струва да я защитаваш. има си майстори на логовците [smilie18]
дотук видяхме поне 3 литра снимки, дето няма кой да открадне...ама па и да реши да крадне - логото ше го предпази от проявата на крещящо лош вкус [smilie5]


на правилата им пречи.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   27-01-18 12:54

Не знам какво ми пречи, не ми харесва. И аз имам няколко, снощи трих, но май остана на 2-3.

Тъпо е да има толкова лесно за следване правило и да не се следва...какво остава за трудните тогава.

За това: дето няма кой да открадне...ама па и да реши да крадне - логото ше го предпази от проявата на крещящо лош вкус - то е съвсем отделна тема, но целта не е да посочваме лоша фотография, а елементрани правила...хигиена [smilie5]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: the-rookie   
Дата:   27-01-18 13:03

Лого на "фотофорум" през анонимността е решение за онеправданите.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   27-01-18 16:49

Чудя се , до каква степен топ авторите на ФФ си вярват че създават стойностна фотография [smile] защото те не създават стойности в изкуството а само имитират нещо ,в което никога няма да вникнат [smilie11] за да го разберат и да минат на по високо ниво от имитатори ... но все ми е тая [smilie5][shtrak] [smilie25]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   27-01-18 19:07

Разгледах сниките на автор номер едно от сто многото добри по рейтинг Б [smile] нямам думи да опиша посредственото отношение , не само като избор на сюжет , но ме потресе основно че автора си е направил точкитъе с подострени пушещи дедки [smilie25] [shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: sherbit   
Дата:   27-01-18 19:14

Аз съм пълен мизерник.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   27-01-18 21:16

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: tili   
Дата:   27-01-18 21:53

fotograf123 - Това, което правиш е много грозно!
Тази галерия не е на най-добрите Б автори класирани по странни критерии както ти си мислиш!
Галерията е "Автори, чиито снимки от последната 1 година присъстват в Любими" на други автори! В тази галерия Топ 100 се влиза, когато снимаш, качваш снимки и хората ти взимат снимките в техните галерии за любими снимки! Дори един автор да хареса и прибере 100 снимки на друг автор, отчита се само една! Отчитането е за година!
Така че е безсмислено да плюеш по хората!!!

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Gecata   
Дата:   27-01-18 22:24

fotograf123 , една куцо композирана снимка на Ани в профила ти издава точно колко ти е "багажа" . На твое място повече бих чел, гледал и учил вместо да коментирам материя която нито разбирам, нито има шанс да ми стане ясна :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   27-01-18 22:40

Държа да отбележа че не плюя по хората !Войнстващите Б точковци са племе от неграмотници ! Те са вредни за сайта !!! Има поне дузина кадърни хора тук[shtrak]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: tili   
Дата:   27-01-18 23:00

"Автор: fotograf123
Дата: 27-01-18 21:16

Разгледах галерията и на втория Б автор...ми то е липса на вкус основно при публиката на автора"

Не само, че оплю автора, но и всички, които харесват работата му!
Специално този Автор е на световно ниво и е чест за всеки такъв сайт да има автори като него! Да не говорим, че част от кадрите му са правени с Wet plate collodion processing (сигурен съм, че не знаеш за какво става дума), не знам някой друг тук да опитва метод за снимане от преди повече от 170 години, а на него и му се получава!
Така, че наистина не са хубави изцепките, които правиш!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Gecata   
Дата:   27-01-18 23:01

Те това го "пеем" от 10 години, но първите 100 в сайта не зависят въобще от точките!Нито Б, нито А. И в тази връзка не тридневна анонимност на авторите, а тридневна анонимност на гласувалите трябва. Това би пресякло порочната практика - ти на мен аз на теб - поне докато снимката "дръпне" ако е ок, или "потъне" ако е "куца"
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   28-01-18 00:07

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   28-01-18 00:19

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   28-01-18 00:30

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: sayman   
Дата:   28-01-18 00:35

321 ... би ли бил така любезен да опишеш "креативната си критика" към авторите на форума в един пост. Не за друго, ама въздухарски изцепки в 100 поста поотделно ... а бе ще са някак трудно смилаеми.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: roburt48   
Дата:   28-01-18 00:40

fotograf123, изхвърляш се като чикия на пясък, пич ! И аз разгледах твоята галерия - ми там има само един кадър бе, бро... Що тъй [smilie11]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   28-01-18 01:13

Има само един кадър
да проблем ли е

 Re: авторска хигиена 2
Автор: roburt48   
Дата:   28-01-18 01:33

Разбира се, че е ! Но щом питаш да ли е, едва ли би разбрал и какъв е ! Хубава вечер ...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: tili   
Дата:   28-01-18 10:38

123 - Не ми се иска да се обръщам към теб с фотограф123, защото малко си се изхвърлил с ника си! Ако имаше нещо общо с фотографията, щеше да уважаваш труда на другите и нямаше да плюеш така по колегите си!
Искам да ти кажа, че това не е литературен форум, а фото форум и е редно като казваш, че това не се прави така, да покажеш как се прави в противен случай, тъпото ти мнение не тежи и никой не му обръща внимание! Единствената подкрепа, която можеш да имаш е от типове като теб - хора нямащи нищо общо с фотографията, изпълнени със злоба, сновящи от форум на форум като цветарки за да плюят по хората!
Един приятел написа песен за тебеподобните:
https://www.youtube.com/watch?v=p0go-UN1x3g

 Re: авторска хигиена 2
Автор: n960   
Дата:   28-01-18 10:44


tili [smilie24]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   28-01-18 12:29

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   28-01-18 12:50

Маро, ма тая мода е световен тренд, не е само тука[smilie3]

Само малко са чудА, кат' темата е хЕгиенична, дали не трЕбЕ да се почне от личната, па после да гледаме чуждата!?[smilie11]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   28-01-18 13:30

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] обичам я тая реакция :)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   28-01-18 14:15

E, колко пък да е световен тоя тренд... по скоро Европейски - регионален. Балканите, с тенденция - южни

ПП : по света такава изразителност в старостта или мизерията няма, хей!

Там са мазни, доволни и ведри :)



Публикацията е редактирана (28-01-18 14:16)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Todor_Tanev   
Дата:   28-01-18 14:16

Не мисля, че портретите, които споменаваш, са какъвто и да е тренд някъде. Малко ми се струва манипулативно и леко интригантско това твърдение. Ако погледнеш в галерия "портрети", от 24 снимки няма да видиш повече от един такъв "юнашки кадър". А и в който и друг сайт за фотофрафия да погледнеш, няма да видиш повече такива снимки. Погледнах сега и галерия „над 100“. От десет страници снимки (около 250 снимки) само две са такива. Така че да твърдиш, че това е някава мода или тенденция или е нещо харесвано е просто невярно. Нито пък авторите са 275237285397 и не схващам от къде идва желанието ти да хиперболизираш. През последните месеци забелязвам само един и чат- пак и някой друг автор да пусне такъв портрет. Иронията ти е неуместна. Всеки тук проявява някакъв афинитет към конкретни теми и образи.
Ще ти кажа моето мение. Преди година, когато започнах да снимам, попаднах на един автор - Лий Джефрис. Беше пуснат линк към негови снимки по- назад в темата. Неговите снимки ми въздействаха много силно. Тогава започнах да опитвам да докарам нещо подобно. Така или иначе мисля, че не успях. Сега дали защото болестта е преболедувана, или пък защото се получи еднo насищане тук от такива еднотипни кадри, на мен също не ми се снима вече така. Въпреки това мисля, че с едно лице с говорещи очи или изражение, и обработено така може да се постигне въздействаща фотография.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Бармалей   
Дата:   28-01-18 14:37

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   28-01-18 14:39

Не бива да слагаме тия снимки под общ знаменател: биват съвсем различни. Едни показват състрадание на автора и апелират за такова; други осъждат. Едни наблягат на мъката и мизерията, други - на надеждата и оптимизма (при споменатия НикоАрт виждам сред беднотията много оптимизъм и положителни емоции, и това ми харесва в снимките му). Освен тия нюанси има и друга група, които надали чувстват много при снимането, а 'посланието' им при показа е "Вижте 'къв страхотен обектив имам и как мога да обработвам!" Но и последните не бива да бъркаме с някои технически перфекционисти, които просто снимат с добра техника и обработват добре, но изследват тая тематика от по-сериозни подбуди...

Не бих създал такава събирателна галерия, ако изобщо се филтрират ще се получат 5-6 различни 'галерии'. И това важи за всяка друга забежка със сюжети, техники или временни 'тенденции'. Случвало се е да харесам дори снимки с лавандула [smilie6]
- - - - -

И понеже темата е за хигиената: дори тя не е 'общ знаменател', значи различно за различните участници във форума:

- Онези, които се стремят да бъдат (или се мислят за) творци, фотохудожници, артисти - би следвало да имат подобаващи художествени критерии и стандарти за хигиена.

- Други, които се учат или 'само си щракат', НЕ СА освободени от задължението за авто-хигиена, но за тях тя е друго. Примерно да качват по-малко преекспонирани, лошо композирани или дефокусирани снимки.

- Някъде по средата, за овладелите базовите технически умения (но не се вземат сериозно за 'артисти') - сигурно не е зле да избягват безидейни снимки, подражания и модни увлечения, или неша дето никого не вълнуват.

Аз не мога (и не бива) да имам към себе си критериите на Богдннов към него самия; още по-малко - обратното, той да има моите. За всеки пътник си има влакове!
[beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   28-01-18 15:00

значи не знам кой какво вижда, ама колчем отворя сайта, попадам на тия портрети...не съм влизала в райтингите - гледам албума и овите предложения.
но да, Todor_Tanev, аз лично благодаря за тоя хубав и смислен пост. напомня ми, че и аз влагах старание да се изказвам така преди време...някак ми писна, щото керванът нали така...и подкарах с правата лопата :) естествено - нея я размахвам често на посоки :) първият, който ме закова в/у подобни портрети, беше нози нико...писала съм под негови кадри маса пъти...после почнах да цъкам просто ВИЖ АВТОРА и тогава си дадох сметка, че са найсе имена :) аз обичам хипорболата, но все пак се надявам, че всички разбирарт ЗАЩО я ползвам...и мисля, че иронията си е съвсем уместна.
другото, което напрау ма втриса са едни не лоши, но безкрайно случни и повтаряеми кадри с пеперудки, тиха бавна вода с лодка, често - ч/б...
най-често са кадри на грамотни хора...просто са повтаряеми до безумие!
а понякога им подражават и неграмотно - тогава вече е чудо на чудесата...обаче инерцията ги вади от НОВИТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ и заливат албума...
да, шрав е и НЯМАГО...хигиената за едни и за други требе да е различна!

ама аз ше зема да кача ей тука всички кадри - независимо чии са - от типа за които говоря.

и ще направя уговорката, че далеч не винаги става дума за калпави карди!
схемата е следната - среща се много, много често и в други полета за изява: някой прави успешен пробив с нещо, след което повтаря до безсъзнание успешната рецепта. понякога просто се опитва да повтори чужд успешен опит. няма нищо лошо, в повтарянето на чужд опит, особено, ако успееш да се измъкнеш после. ама повратянето на собствения и завъртането в омагьосания кръг е много досадно...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   28-01-18 15:11

Маро, има едно нещо дето му викат 'почерк' - повтаряемпстта на визия или сюжет може и да е нещо такова. Друг въпрос е откъде е дошло, но всички са (сме) почнали с подражание на нещо - който е безгрешен, да хвърли първия камък!...

Абе - тънки са границите, невидими почти и повечето сме с единия крак от грешната страна на чертата (а някои от нас - и с двата крака)... Мисълта ми е да не бележим всички с някакви етикети, да не им лепим черно или бяло, а да помним за всичките степени на сиво помежду това (че и за 16-те милиона цвята дето са ни дадени от Господ в екраните, пък дали ги виждаме или ползваме е друга работа...)

[beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   28-01-18 15:43

аз знам как му викат - то било почерк, то било стил.
а, хубуу...аз някъде, под някой си там кадър бях писала - не ви ли писва?


и ето на - все пак говорим за разни неща, дето поне стават за обсъждане - ми отворете албум избрано...ТРАГЕДИЯТА Е ПЪЛНА!
 Re: авторска хигиена 2
Автор: geokar   
Дата:   28-01-18 17:13

[smile] Ами аз затова напоследък гледам да качвам работи, които нямат никакъв шанс да влязат там. Така де... [smile]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   28-01-18 17:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: fotograf123   
Дата:   28-01-18 17:57

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Todor_Tanev   
Дата:   28-01-18 18:53

Fotograf123, беше ти обяснено добре какво показва тая класация. Не знам защо не го разбра. Не си мисли, че хората там са подредени по топ Б автори. Има доста профили на фотографи във ФФ, които са с далеч по-качествена фотография от авторите, които виждаш там.
Разгледах профила ти и понеже не видях фотография, погледнах гласуванията ти. Налайкнал си всички цици и задници във ФФ. Не мисля да обсъждам менението ти за пушещите дедки, но явно харесваш друго. Защо не потърсиш друг сайт, за да задоволиш нуждите си към изкуство или каквито нужди имаш?!

 Re: авторска хигиена 2
Автор: tili   
Дата:   28-01-18 19:56

Този Fotograf123 отиде при Dora93. Ако на някой му домъчнее за тях, може да ги потърси в бг.мамата, месарския, каруцарския и други сродни форуми. Още веднъж да го поздравя за изпроводяк:
https://www.youtube.com/watch?v=p0go-UN1x3g




Публикацията е редактирана (28-01-18 20:13)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-01-18 20:19

Нещо изпуснах ли? [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nislon   
Дата:   28-01-18 20:21

Не, имаше социален полуден [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: roburt48   
Дата:   28-01-18 20:49

Социален или санитарен ??? [smilie11]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   28-01-18 21:37

ко значи социален полуден?
дават се тоджки на бедните ли? [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: mmjm   
Дата:   28-01-18 21:55

Не, бедните да го ...
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Admin   
Дата:   29-01-18 00:53

Здравейте,

предвид, че тази тема отдавна се изчерпа ще я затворим съвсем скоро. Още по-скоро ще бъдат затваряни и профили, които си позволяват обиди, личностни квалификации, нападки или просто недобронамерен СПАМ. Това вече се случи с fotograf123.

Удивително е колко нечистоплътни действия могат да бъдат показани в една тема, в която се говори за хигиена!
Само авторите ли трябва да имат хигиена?

Обсъждането публично на творчеството или личността на автор от сайта не може и не бива да бъде обидно, нападателно, агресивно или по какъвто и да е начин накърняващо честта или достойнството на човека. Това какво той снима не може да е повод за квалификации, още повече от хора, които не показват фотография в сайта.

Нека да използваме темата и да обявим, че все по-стриктно и строго ще следим негативните изяви на изявени тролове и ще им закриваме профилите, както и опити след това да правят свързани такива, независимо за какво смятат да ги ползват и дали ще се извинят и ще обяват, че са преосмислили. Тези правила ще бъдат по-засилено прилагани, но не само, към т.нар. 'кухи' профили - такива без име, контакти, качена фотография, гласуване в скорошен период, писане на нормални коментари под снимки или използващи никове от типа asdfgh345.

Относно предлагани промени или коментираните правила:
* следващите дни ще започнем постепенно да изваждаме от рейтинга снимки с лого. Имайте търпение.
* ще направим постепенно и някои други промени, за усложняване на пращането на линкове за снимки от Нови предложения.

Поздрави
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   29-01-18 01:15

Помислете и над това да махнете правото на Б глас на хора, които злоупотребяват с това[smilie24]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Lycan   
Дата:   29-01-18 03:35

Ако обичате да ми сложите 2 бе на снимката щото е зациклила на 98 по случаенос :P
*** връщам! ***



Публикацията е редактирана (29-01-18 03:38)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: мара   
Дата:   29-01-18 06:30

[smilie18] Автор: Admin
Дата: 29-01-18 00:53

Здравейте,

предвид, че тази тема отдавна се изчерпа ще я затворим съвсем скоро. Още по-скоро ще бъдат затваряни и профили, които си позволяват обиди, личностни квалификации, нападки или просто недобронамерен СПАМ. Това вече се случи с fotograf123.

Удивително е колко нечистоплътни действия могат да бъдат показани в една тема, в която се говори за хигиена!
Само авторите ли трябва да имат хигиена?

Обсъждането публично на творчеството или личността на автор от сайта не може и не бива да бъде обидно, нападателно, агресивно или по какъвто и да е начин накърняващо честта или достойнството на човека. Това какво той снима не може да е повод за квалификации, още повече от хора, които не показват фотография в сайта.

Нека да използваме темата и да обявим, че все по-стриктно и строго ще следим негативните изяви на изявени тролове и ще им закриваме профилите, както и опити след това да правят свързани такива, независимо за какво смятат да ги ползват и дали ще се извинят и ще обяват, че са преосмислили. Тези правила ще бъдат по-засилено прилагани, но не само, към т.нар. 'кухи' профили - такива без име, контакти, качена фотография, гласуване в скорошен период, писане на нормални коментари под снимки или използващи никове от типа asdfgh345.

Относно предлагани промени или коментираните правила:
* следващите дни ще започнем постепенно да изваждаме от рейтинга снимки с лого. Имайте търпение.
* ще направим постепенно и някои други промени, за усложняване на пращането на линкове за снимки от Нови предложения.

Поздрави


sas, тва звучи като заплаха [smilie18]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nislon   
Дата:   29-01-18 09:46

Автор: мара
Дата: 28-01-18 21:37

ко значи социален полуден?
дават се тоджки на бедните ли? [smilie5]


Не, не, посетихме колективно театъра, после - зоопарка.
Сега сме си по-близки [smilie3]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   29-01-18 10:39


Автор: Admin
Дата: 29-01-18 00:53

... използващи никове от типа asdfgh345...


..а , ако са без цифри , може ли?...[smilie8]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   29-01-18 12:29

Не знам защо съм пропуснал този гениален пост на spotter84 от 23-01-18 22:52 но бързо ще се коригирам, макар и със закъснение…
Илияне, не знаех, че работиш за отдел "кибер престъпления". Тоест не, подозирах и сега вече се убедих в долните ти постъпки.
Всеки човек греши понякога (особено пък когато се отпусне да споделя с УЖ приятел, всеки смятам се е изкушавал, както и аз. [smilie3]

Да всички правим грешки, но не всички сме, като теб ! Аз никога на никого не съм се молил за подкрепа ! Под достойнството ми е ако въобще знаеш значението на тази дума !
По повод поста на Нончо, така или иначе глас не е даден. Може да потвърди самият той.
Това няма абсолютно никакво значение, дали Нончо ти е дал точки или не ! Самият факт, че си му поискал такъв тип „подкрепа“ е достатъчен…
Убедих се също, че е пълно с лицемери и предатели в този живот! Илияне, така и така си тръгнал с изобличаванията тип "следовател" и то по този грозен начин , кажи пък публично кой ти доставя всякаква лична информация, чатове, откровения на лични и т.н. За един човек знам със сигурност много отдавна.
Първо, не е предателство да кажеш на глас истината ! Защото, човек първо трябва да е чист пред съвестта си а после да мисли евентуално за приятели и др. Плюс това приятелството е нещо много повече от лаф в някакъв форум… Тук пък и не само тук се зараждат добри запознанства но най често, човек има едни двама истински приятели в живота… Такива дето могат да ти помогнат в най тежки моменти… Така, че няма нужда от преекспониране на думата „приятелство“ ! Да не говорим, че не виждам и лицемерие, тъй като човека с който си пишеш ти е казал какво мисли за този род, „подкрепа“….
В каквато и да е форма, аз като човек никога не бих споделил ЛИЧНА информация/разговор публично.
Това го разбрахме още в началото! Ти си от тези, които потайно си гласи работите на гърба на другите разбира се и си доста отзивчив, както се оказва… На времето такива, като теб ги пращаха в 1-во главно управление на ДС да доносничат… Правиха го и с най близките си хора.... Само, че ти и за това не ставаш, тъй като ми изглеждаш не достатъчно интелигентен…
Но на теб явно това ти носи огромно удоволствие, особено спрямо мен и прояви поредната "етика". Препоръчвам ти (щом ти носи удоволствие), а и щом вече си сигнализирал веднъж, да спреш с долните си действия тук и да отиваш да облъчваш поредните си "прислуги" , да хейтиш, да злепопставяш още маса хора в социалните мрежи и очевидно после обаче да губиш много уж приятели и съмишленици.
Не няма да спре ! Знам, че искаш схемата да ти върви до безкрай ама няма да стане ! Поне до като аз и още някои други хора сме тук !
Това, че някой те разобличава в никакъв случай не е „хейт“ ! Ти явно изначално имаш сериозни проблеми с морала и въобще представите ти за живота…
Това, че идваш от провинцията грам не те оправдава ! Аз познавам много, които идват от села и полянки… Но това не им пречи да са едни достойни хора ! Не произхода Павеле е важен а това какъв човек си и как искаш да преминеш през живота… Пък и как искаш хората да те запомнят….
Аз знам толкова много неща, но отново от човешко уважение към достойнството ти, не бих ги споделил публично!
Не ! „Човешкото уважение“ се гради, постига, и поддържа всекидневно - то не е даденост !
А относно достойнството – най добре, първо да помислиш за своето и после да гледаш чуждото!
И последно – ти си добра извадка за средно статистическия Бай Ганьо, дошъл от немай къде у градо да праи кариера… Може с лакти, подмолно, за сметка на други, няма значение… Важното е ти да си добре… Целта оправдава средствата, нали така ?
Но аз няма да съм твоят съдник, както много хора са ми на мен тук ! Нито пък ще правя "другарски съд", както на времето комунистите трепеха на ред...
Живота и този големия горе ще са последните, които ще ти кажат някои неща преди да потънеш там където ти е мястото !
Мен само ме отвращаваш, нищо повече…

 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   29-01-18 12:38

Мартине, хайде спести си квалификациите пак. Отново без да ме познаваш, пак изводи и изводи[smilie3]И ако идваш тук като поредният плюещ и "храчещ', няма да стане! Отивай да плюеш в друг форум! [smilie3]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: gendur_666   
Дата:   29-01-18 13:04


Като се говори за хигиена и правила, защо админа, систематично трие автори, които не са нарушили правилата на сайта ?
Нарушавайки ги самия той, по този начин.
Може би е време да се запише и това, като правило :
"за собствениците не важат правилата"
Резултата е плачевното състояние на "албум избрано", както и непрекъснато намаляващия брой интересни хора тук.

следва:
"Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта."
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-18 13:05

Леле [smilie25]

"Отново без да ме познаваш, пак изводи и изводи"

И на мен нещо такова ми каза по-горе [smilie5]

Какво повече да ти познава на теб човек? Не е ли достатъчно, че всички виждаме как не съжаляваш, че си ударил дъното на морала с действията си, а съжаляваш, че са осветили. Надали някой би искал да познава повече от това. Пък и не е нужно.
Сега ако искаш хайде да се опознаем малко. Я кажи.
Кофти ти е, че те разобличиха(зверски те предадоха), или че си в жалката позиция да организираш фалшив вот във форума, за да лъжеш себе си дори, че ставаш за фотограф? Кое точно е?



Публикацията е редактирана (29-01-18 13:06)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   29-01-18 13:10

Веселине, и ти ли идваш да плюеш пак,а? Няма да водя повече каквато и да е комуникация с теб. [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-01-18 13:11)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-18 13:16

Плюене?
Какво пък сега? Не мога да попитам ли?
Питам, защото останах с впечатлението, че съжаляваш, че си се доверил на "уж приятели", и те са те разобличили. Изобщо не разбрах, дали би спрял с тези схеми ако не те бяха "предали". Дали съжаляваш, че си в схема? Изобщо защо си разстроен? Или може би не си? Хайде кажи, за да те опознаем.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-01-18 13:18

Ееее, тук станало като другарски съд. Тия неща със сигурност не е добре да навлизат в детайли публично. По много причини и според мен.

Аз не познавам никого от пишещите достатъчно, но и имам достатъчно представа кой какъв и не смятам, че тук му е мястото на такава полемика. Както е казано, с който и да се сбориш в калта, винаги излизаш кален.

Моят непотърсен съвет е да оставите Администрацията да вземе нужните мерки - има достатъчно материал за това. Останалото - лично :)

[smile]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-01-18 13:18

300
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-18 13:46

Така е. Всеки има свое виждане по въпроса. За теб е прекалено, което е съвсем нормално. Но не и тук. Тук схемаджиите заблуждават дори себе си. Не се отказват докато не стане грозно. Имаше един, който се самозаблуждаваше колко е искрен, докато двама трима не му казахме, че е един от главните в схемата. Ей така публично. Преди това от лични ме разбираше. Това беше една малка крачка към хигиената. Спряхме да виждаме чички гледащи лошо към камерата на спирка, или лелки чудещи се "тиквено или слънчогледово" пред будка, да заемат почти всички осем позиции на рейтинг Б 24 часа и половината над 100 точки. беше много продуктивен автор.

Друг е въпроса, че тази система е с чисто състезателен характер, и затова води този спортен дух [smilie5]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Mogila   
Дата:   29-01-18 13:54

Spotter84 ако бях на твое място щеше да ми е крайно неудобно да пиша в тази тема... даже и в другите.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-01-18 13:58

[smilie5] А, аз съм наоколо от доста време, виждал съм и чистки, и схеми, и групи. Даже се оказа, че бях в една схема. Но към края на всеки цикъл има прочистване и ...после пак се завърта колелото. почти като по сценарий на Стивън Бруст.

А спортният дух всъщност скапва системата...и по точно това, че самите състезатели се контролират и журират... и Лай*ото става рядко, бълбукащо и неизбежно.

После пак ще се оправят нещата :)

 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   29-01-18 14:01

Борисе, напротив. Аз имам пълното право да се защитя особено при една подобна кампания срещу мен по повод това "престъпление" и то без даден глас Б. Отделно запазих достойнството на поне 2-ма участника. Единият е дама.

П.С. А преди малко се оказа, че гласувах дори за твоя снимка. Просто ми хареса! Постфактум видях. Ако искаш и ти да плюеш по мен, прави го поне на ЛС.



Публикацията е редактирана (29-01-18 14:13)
 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-18 14:09

Така е. Схемата зависи от авторите, които трябва да гласуват против собствените си мечти, и затова гласуват само за тези автори, които биха им върнали жеста, иначе рискуват да помогнат на чужда мечта за сметка на своята.
Имам предложение всъхновено от Дейли Доузен на Нешънъл Джиографик.
Според мен трябва да се даде тежест на месечния куратор и да се омаловажи сегашното гласуване до минимум.
Нали има един куратор всеки месец. Нека този куратор избира най добрите според него 240 кадъра за месеца. Тези кадри да почнат да се показват в следващия месец по осем на ден на мястото на рейтинг 24 часа. Хората си гласуват само с един вид рейтинг, и снимката с най-голям рейтинг от осемте за деня отива там където са над 100 точки. И така всеки ден ще има осем нови на мястото на 24часа и една нова на мястото на 100точки. Всичко курирано. Рейтинга на гласуваните през нормалното време да си се вижда вътре в албумите, а не отвън в 24аса и над 100 както е сега.

Нещо такова.

Абсолютно изпълнимо е. Нали сега има нещо подобно, но без тежест :))
 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   29-01-18 15:10

Както онези 'професори' и 'доктори на науките', които без да са минавали през академичните процедури за хабилитация, са си лепнали тези букви към името - и се чувстват много добре при пълното съзнание, че е лъжа - така, очевидно и тук има велики фотографи без чувство за вина. При пълното съзнание, че е с измама, тях ги топли 'победата' в състезание по точки и дори (при някои) заветната титла 'Б автор'.

Добре познато на психолозите (и психиатрите) явление и не бива да му се чудим. Дали да се борим с него? Този въпрос заслужава дискусия. Статистически клептоманите, шизофрениците и (пази Боже) маниакалните убийци с психически отклонения - не са намалели през годините. Въпреки това цивилизованите общества правят усилия да ограничат вредния им ефект върху останалото население. Тук, във ФотоФорум не е по-различно. Ще продължава да ги има, но това не бива да ни спира да ги ограничаваме. Или? [smilie11]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: Beijing   
Дата:   29-01-18 15:11

Само да Ви кажа Здрасти!
Иначе е толкова досадно и безмислено, че чак Мара вече не Ви чете!
Нямате ли си друго занимание?
Егати дивотиите...
[beer]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-01-18 15:16

Хаха, ако мара не чете, то е защото прави нещо по-неизбежно в момента.

Така си мисля аз, не съм виждал мара да скучае :)

 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   29-01-18 15:18

Наистина ли смяташ, че трябва да те познавам, че да мога да оценя постъпките ти ? Горката ни правосъдна сис-ма… Всеки съд явно трябва лично да се запознава с обвиняемия на по кафе… Иначе справедливост – Йок ….
Както казах ти си за съжаление едно доста ограничено „провинционалистче“ (в смисълът, който аз влагам за тази дума…), което явно е готово на всичко само и само да се бута напред…
Но мога да ти кажа със сигурност едно ! Някога може и аз да си тръгна от този форум но ще е само след теб !
А иначе може да се запознаем, няма проблем… От време на време дясната ми ръка се изплъзва на пред по бързо от мисълта ми, за което предварително ще ти се извиня…

CatandGoddess от както беше на първа, много взе да се разприказваш… Па и съвети даваш…
Нека и аз да ти дам един ! Преди да поучаваш някой първо разбери дали си от позицията да му ги даваш и след това виж дали ти иска мнението… В противен случай всеки съвет са думи хвърлени на вятъра….
Относно това, което си написал,
За мен всеки път, когото сме свидетели на такива нечистоплътни взаимоотношения смятам, че е нужно да бъдат изкарвани публично ! Не за друго но тези деяния касаят всички нас не само мен !
За какви лични съобщения говориш, нямам представа… Аз нямам личен проблем (е поне за сега) с този симпатяга ! Проблемът е на всички нас ! Няма нужда да зариваме глава, както повечето пъти се прави в България… Имаме нужда от говорене за такива проблеми !
Една не малка част от нас имат деца… Най малкото сме длъжни заради тях да си опитаме да направим това място, тази държава едно по-добро кътче на земята ! Или трябва да чакаме, някой друг да ни „оправя“ …?
Действията на Павел, трябва да се порицаят публично ! А това е доста различно от съд и присъда… За тези неща, както казах и по горе си има други институции, земни и неземни…

 Re: авторска хигиена 2
Автор: spotter84   
Дата:   29-01-18 15:25

Даа,трябва Мартине. Трябва. И още как! А какво общо има онази снимка на първа?
 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-01-18 15:27

Пума, не се познаваме, но не ми допада начинът, по който говориш, нито на мен, нито на околните. За околните няма да коментирам, но предпочитам да контролираш тона и емоциите си когато се обръщаш към мен. Не ти е за първи път.

Не ми се захваща безсмислен дебат с човек, който лекомислено мята естетически категори като медицински топки. Слагай чертата и да не си говорим онлайн.

Това за първа страница го подминавам с усмивка, която няма как да ти покажа [smile]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   29-01-18 15:30

Автор: Beijing
Дата: 29-01-18 15:11

Само да Ви кажа Здрасти!
Иначе е толкова досадно и безмислено, че чак Мара вече не Ви чете!
Нямате ли си друго занимание?
Егати дивотиите...
[beer]

Така е пълни дивотии... Друго си е да седнеш някъде на меко и удобно и да люпиш семки, нали ? Или да се правиш, че всичко е точно, щото вчера си правил кекс...
Мисленето на такива хора, като теб е по страшно по някога от самият проблем... Щото Павел може и да си вземе поуки но не знам, дали ти ще си промениш мисленето... Като има проблем да заровим глави и да се правим, че го няма... Така е най лесно... Чиста раота, нали...?

 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   29-01-18 15:33

CatandGoddess - А на мен не ми харесва, начина ти на мислене и ти го казвам ! Иначе аз мога да контролирам доста неща но много зависи и от събеседника срещу мен...Иначе и аз подминах първата ти страница с усмивка, жалко че и ти не я видя... [smilie3]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   29-01-18 15:53

Явно както вика Мара много "обичаме биг мама скЕндал" само ни драснете фитила кой точно да схрускаме...[smilie4] и преди да се затвори темата ми се ще да питам:

Swqaz, като вече утвърден пейзажист (който от ~година си трие снимките щом чукнат 100Б) ти какво направи за подобряване на нещата тук? Написа ли някой коментар със съвет към автор с потенциал, подкрепи ли добри снимки с твоя глас, или само ни поучаваш от високо в темите на форума? Само питане с най добри чувства.

 Re: авторска хигиена 2
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-18 16:04

philip , помагам много повече отколкото би изглеждало с моя критика под кадрите. Доста автори на които се възхищаваш и гласуваш снимките тук минават редовно през безплатните ми съвети и уроци по обработка. И за теб е отворено, ако не те е срам да си поискаш [smilie5]

Сигурен съм, че CatandGoddess е от светлата страна на силата, и горния сблъсък е инцидентно недоразумение.
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   29-01-18 16:05

Е, добре тогава, радвам се, че го правиш![smilie24]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   29-01-18 16:09

Въпроса ти е към Веско, но нека и аз да ти отговоря.
Последно качих редакция на кадър, който беше напълнен с Б-та…
Никой не ме отрази освен Тихомир…
А аз продължавам да смятам, че кадрирането не беше добро.
Сега да те попитам, как мислиш, скоро ще пусна ли на някой някаква редакция или ще му коментирам кадрите ? Дали, дали, ама на дали…
Тук в БГ всички, всичко можем и за това отдавна съм разбрал, че няма смисъл…
Как беше тая крива - Колкото повече знаеш, толкова повече си мислиш, че нищо не знаеш…

"Сигурен съм, че CatandGoddess е от светлата страна на силата, и горния сблъсък е инцидентно недоразумение."

[smilie24]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Beijing   
Дата:   29-01-18 16:10

Pumabg, фен съм ти, защото разбираш от фотография! Аз НЕ!
Но, идва момент, в който трябва да отбележа, че не люпя семки, а преподавам визуални изкуства и дизайн в Пекин!!!
Освен това съм архитект-дизайнер, мастър в изкуствата, и да не продължавам! Във фотото навлизам, но не ми е приоритет! Ей така, за кеф!
Когато ми станеш !колега!в Пекин, тогава ме критикувай!
До тогава сме съфорумци, и лично аз смятам да се уважаваме!
Поздрави, и не подценявай тези, които не познаваш!

 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   29-01-18 16:23

pumabg: "Как беше тая крива - Колкото повече знаеш, толкова повече си мислиш, че нищо не знаеш…"

Тази песничка е за теб: https://www.youtube.com/watch?v=OEkJ45ZXK-o
, много истина има в нея и ми харесва! А иначе образованието е сложен и "шибан" процес, но изисква усилия и от 2-те страни...

 Re: авторска хигиена 2
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-01-18 16:30

Винаги е инцидентно, направо си е " квантов инцидент", в една друга паралелна вселена всички тук може да сме Ръгби отбор [smilie5]

Пума, на живо нещата винаги са по-човешки, този опит го добих от практика, затова не обичам спорове и дебати Онлайн. Но пък снимките ти са класа [smilie24]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   29-01-18 16:37

Beijing - Целта ми не е била да те обиждам! За това прочети, моля те още веднъж какво съм ти написал и каква беше причината да ти го напиша. Семките са просто една "метафора"...
Ние тук се опитваме да си почистим къщичката ! Да си оправим дворчето за да живеем по-добре ! За да няма нужда да ходим чак до Бейджин за работа…
И аз съм бил 13 години извън България и знам едно ! Няма място което може да замести това парче земя наречено – Родина !
За това и не искам никой да се подиграва, когато се опитваме да оправим нещата, за малко по-добър живот тук в тази държава!
Както е казал един Владетел– чуждото не го искам ама и моето не давам !

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Beijing   
Дата:   29-01-18 16:53

Pumabg, мога да чета измеждуредието!
Да, разбирам те! Така е!
Но, липсва ни мъдрост и търпение!
Къщата и леглото се оправят от домакините, не от гостите...
Това е друга тема приятелю!
Жив и здрав бъди, и до скоро[beer]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: pumabg   
Дата:   29-01-18 17:07

В момента пия малко цървено винце по един хубав повод…. Наздраве на всички [beer]
Едно е сигурно, липсата на добра комуникация между нас хората, води до най тежките конфронтации… А всъщност повечето от нас мечтаем и се борим за едни и същи неща…
Свята и чиста Република…!
Наздраве и на Павел, почти съм убеден, че сериозно се е замислил върху поведението си !

 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   29-01-18 19:03

И по темата да попитам, това:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1517183792__DSC8428.jpg



според Вас хигиенично ли е за тук?

 Re: авторска хигиена 2
Автор: nyamago   
Дата:   29-01-18 19:14

^ Това е 'интересно'. Както писах по-горе, границата е много тънка, почти невидима. И всички сме бивали с единия крак от грешната страна на чертата. Някои са там по-често от други, с двата крака.

Винаги ще има 'гранични' примери, които са около тънката линия преди забраната и изтриването, но са все пак вътре - като провокация или просто като доказателство за умствен багаж, вкус и социо-културна принадлежност. Не знам този пример към кое спада, но ще да е някое от тези.

Дали е хигиенично в смисъла на тая тема, е субективно решение. Дали е нарушение на правилата, не е - и няма основание за бан и триене. Комуто не се харесва, ще го търпи(м) [smilie8]

Червеното винце помага за по-безконфликтно възприятие ; )
[beer]
 Re: авторска хигиена 2
Автор: philip   
Дата:   29-01-18 19:31

Е, в краен случай може и с по-твърди напитки, но както казваш - въпрос на вкус... очаквам и рейтинг Б скоро[smilie3]

 Re: авторска хигиена 2
Автор: Admin   
Дата:   29-01-18 20:47

:)

Хайде вече да си кажем чао в тази тема и да "пием червено вино" в някоя нова [smilie21]

Благодарим за предложението на swqaz за утежняване на значението на Редактор на месеца. Екипът зад сайта също смята, че е добре да се върви в посока, която намалява "корупцията". Да я изчистим от тук по-бързо от тенденцията в държавата ни.

шдфдшд - ..а , ако са без цифри , може ли?...
Може [smile], стига да не е регистрирал се преди малко потребител и засилил се да пише във форума.


След предното ни писане в тази тема веднага се появи метастаза на един трол gendur_666, който разбира се веднага беше деактивиран.
Може да му четете името и като:
fraction
вас
hrup
Silenciosas
Nikolas666
the_fraction
abcdef123456
obscurity
x3
lost_freedom
Моментално след това той се появи отново като takumar_smc, но системата за ранно известяване го засече и беше премахнат.
И няма как да е по друг начин. Няма да допуснем хора откровени хейтъри и тролове да присъстват на сайта дългосрочно и да осмърдяват средата на нормалните хора и творци. Фото Форум не е изправителна институция! Има специални заведения за подобни клиенти!
 

 Тази тема е затворена