Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   09-01-18 21:47

Имам следния проблем от известно време с моя Nikon D750, при изключен апарат батерията се изхабява напълно за 4-5 дена, т.е има утечка на енергия някъде. Апарата е гаранционен. Давам го първи път за ремонт по каналния ред. Ремонтират, сменят платка. Проблема остава. Давам го пак .Звънят ми вчера от сервиза и ми казват: Има влязла влага и от това увредена платка, което не се поема от гаранцията и трябва да си платите 190 лв. В основните характеристики на D750 пише влаго и прахозащитен. Вие как бихте реагирали? Бихте ли спорили и бихте ли си търсили правата или плащате и майната й на гаранцията? Историята има развитие, но ми е интересно да чуя мнения първо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-01-18 21:56

Лъжат

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: iasen2   
Дата:   09-01-18 21:57

в официалния сайт на никон не пише, че е влагозащитен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Pavlov   
Дата:   09-01-18 21:57

"Вашето оборудване с марка Nikon е обезпечено срещу всякакви производствени дефекти в рамките на една пълна година от датата на покупката.



1. Гаранцията важи само срещу представяне на попълнена Европейска гаранционна карта за продукти Nikon, заедно с касова бележка или фактура, удостоверяващи датата на покупка.

2. Териториалният обхват на тази гаранция е ограничен до територията на Република България.

2. Тази гаранция не покрива:

- Необходимата поддръжка и ремонт или подмяна на части, дължаща се на нормално износване.

- Изменения, водещи до подобряване на продукта извън нормалните му цели, описани в инструкциите за употреба.

- Всяка повреда в резултат на изменения или подобрения, които са направени на продукта, както и повреди в резултат от ремонт или приспособяване, проведени от не оторизирани сервизни центрове.

3. Тази гаранция не се прилага в случай на повреда, дължаща се на неправилна употреба, както и на повреди, дължащи се на природни стихии, пожари, светкавици, наводнения и земетресения.

4. Гаранцията не се прилага при повреди, дължащи се на намокряне (заливане на продукта с течности), попадане на пясък в устройството, изпускане, неправилно поставяне на картата памет или батерията, опит за отстраняване на повредата от потребителя.

5. Независимо от търговската гаранция, продавачът отговаря за липсата на съответствие на потребителската стока с договора за продажба съгласно ЗЗП.

6. Гаранцията се издава от „Профайлд ООД” в качеството си на вносител на продуктите с марка Nikon на територията на Република България."

Ако намериш някъде официално становище, че това не се отнася за D750, имаш пълното право да си търсиш правата по всякакъв начин - дори и директно пред Nikon, Japan.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: zbonev   
Дата:   09-01-18 21:59

Ако имал срещи с морска вода е напълно възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   09-01-18 21:59

A akо влагата е вкарана от сервиза ?

Редовният номер ако не желаят да признаят гаранция на електроника (примерно телефони) - няколко капки чешмяна вода където трябва, появяват се варовикови отлагания - правят се снимки и ... пиеш една студена вода.


Само не разбрах - при първото даване - няма влага - сменят, проблема остава и ... при следващото даване - влага [smilie11]



Публикацията е редактирана (09-01-18 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Pavlov   
Дата:   09-01-18 22:04

Като гледам снимките в профила на авторката на темата, не мисля така - има доста морски, снимани с D750 и широкоъгълен обектив (тoест, от доста близо).



Публикацията е редактирана (10-01-18 07:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   09-01-18 22:16

Фотоапарата никога не е мокрен директно от дъжд или морска вода. Снимано е във влажно време разбира се. Нали разбирате, че такава техника директно намокрена е за боклука?
текст
Малко по-надолу като скролнете си пише...
Конструкция
Магнезиев корпус

Влаго и прахозащита


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: chulev   
Дата:   09-01-18 22:24

Какво развитие има историята ?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ivjordan   
Дата:   09-01-18 22:27

Едно писъмце до КЗП, придружено с доказателства за двата ремонта.
Т.е. първия ремонт и несъстоялия се втори.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   09-01-18 22:57

Като гледам снимките в профила ти, май не е за КЗП въпроса, а за по внимателно отношение към техниката.
Когато един фотоапарат е влаго защитен това означава че има допълнителна защита срещу влага, но тази допълнителна защита не го прави влагоустойчив. Ако го е заляла дори и само една вълна, дори и само отдолу при снимане на кадър като този твой, и проблема е готов.

Автор: egwene
Дата: 09-01-18 22:16
Снимано е във влажно време разбира се.

Понякога и това стига. Виждал съм фотоапарат работил в аквапарк, за който съм убеден, че никога не е мокрен, който като го отворихме (беше си изпял песента вече, а и беше без гаранция, затова решихме да се пробваме с един колега, безуспешно разбира се) вътре имаше толкова корозия, че направо все едно е поливан с лейка. Влажността на околната среда също оказва влияние, а на морския бряг до вълните влажността май е бая...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-18 23:04

Момичето си е казало "Фотоапарата никога не е мокрен директно от дъжд или морска вода." Досега никой от морските колеги снимащи години при същите условия не се е оплакал от подобен проблем. Плюс това първия път отварят ремонтират и без подобни констатации. Втория път, мокрен бил, за мен това си е издевателство!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: asahi   
Дата:   09-01-18 23:35

Скоро си сменях иначе херметичния компютър на колата заради проникнала влага.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-01-18 23:51

На клипове като този вяра не хващам. За мен е по-важно е какво пише в ръководството.

Не знам какво пише в ръководството на Nikon D3, но и него да имах бих си го пазил, пък кой каквото иска да показва .



Публикацията е редактирана (09-01-18 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-01-18 00:04

Много генерални заключения правите по снимките на хората. Не е изключено от фините водни капки при разбиването на вълната корпуса да се намокри, но вие го изкарахте, че все едно е влизано под водата с него.
Фотожурналистите снимат с висок клас DSLR-и от десетилетия, от джунглите на Амазония до пустинята Сахара и от сибирските степи до Антарктика. Да не говорим за спортните журналисти, или снимащите види животни.
Добре, че не работите в някой сервиз...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: yoyof1   
Дата:   10-01-18 00:09

Когато, сервиза е оторизиран от производителя, той/производителя/ му плащат за сервизиране по гаранция и за вложени части(закупени от производигеля)!
Защо си мислиге, че отказ от гаранция е в полза на оторизираният сервиз?????
Това са глупости, че те са го намокрили или повредили! Защо?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Konstantinov   
Дата:   10-01-18 00:52

Аз бих платил и да си взема платката дето била дефектна и бих забравил,и да са ви излъгали за 190, пък и за повече не си заслужава нервите.Искайте и фактура за ремонта с касовата бележка или им ги преведете по банка.
Ако оставите платката ще направят същия номер на друг апарат д750,ако не я вземете поне номера да ви дадат ако има и пишете на фирмата никон за случая ,може да ви компенсират,ако не напишете до всички фото сайтове копи пейст един текст дпр, дхо дето ще го прочетат всички ,до комисията на потребителите,до магазините, ама след като си вземете апарата.Един текст на английски ,френски, немски ,испански и руски и го поствате за 60 минути работа- това ако си нямате друга работа и ви се забавлява.
Имам д750 със 50 и 24-120 ,от 1 година.Имам и светкавица сб5000 изобщо не е водоустойчива пише да не се пипа с мокри ръце.В аксесоарите на светкавицата продават скъпа гума да я сложиш между светкавицата и д750 и там пише изрично че д750 изобщо не е водоустойчив пише -гумата е да не влезе вода през чехъла в д750.
Между обективите и д750 има само една гума, в изделията с висока защита примерно IP68 трябва да са три.
Никон не се счели за необходимо да минат апаратите в лаборатория и да напишат IP и стойност тоест нещата не изглеждат добре.
Това е реклама във фотосинтезис подвеждаща и аз съм я запомнил и съм снимал на лек дъжд, ама след тая тема няма да го правя така че е полезна тая информация.
Ако се търси вина тя е във данните на фотосинтезис,дето пише че е влаго защитен-много йезуитско и обтекаемо описание.
Кажете им да прегледат уплътненията на апарата дали са в ред и ги питайте защо са ви залели апарата,като е бил разглобен и че пише че като е сглобен не може да пропусне влага според фотосинтезис ,може да опитате.Напълно възможно е някой да си е бутнал кафето, както е бил разглобен.Всичко е до късмет.
Не трябваше да чета ,сега разгледах апарата отсека за сд картите изобщо не е уплътнен,отдолу на батерията пък има едно уплътнение ама е прекъснато при жълтата пъпка дето заключва батерията. Това са отвори през които влагата влиза директно.
Спестили са гума за 2 лева от никон .Както е апарата е изобщо без защита,в по агресивна среда ,ако не се сложи в найлонов плик.



Публикацията е редактирана (10-01-18 04:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: lamerko   
Дата:   10-01-18 03:34

iasen2: те и за влагозащитените модели на Никон казват същото и анулират гаранцията. Като цяло това с влагата е редовен номер на сервизите - някои дори не отварят даджата, а директно режат гаранцията...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 06:43

Пиша глупости за влагата.



Публикацията е редактирана (10-01-18 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: nislon   
Дата:   10-01-18 07:17

Поръчал съм си същия (D750) и го чакам всеки момент, живея на същото влажно място. Остава да се надявам, да не ми се случи същото, като на Женя, или да не снимам до края на гаранцията...

Това за влагата и праха е много удобно обяснение: за телефони, компютри и фотоапарати. Много е лесно, да ти кажат, че си го потапял във вода и ти да им доказваш обратното. Не трябва да се оставят на мира: да се подават оплаквания в КЗП, да си пише по форуми и каквото още се сети човек.
Замърсен сензор - това е друго нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: philip   
Дата:   10-01-18 07:36

Затова е наложително в чантата/раницата с фототехниката да има пликчета с влагоабсорбиращ материал и да се сменят периодично.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: NAKATA211   
Дата:   10-01-18 07:56

[smilie24] Отстоявай си правата до край[smilie24] .... и стига с тези изводи бил мокрен или сниман във влажна среда, ама нали затова са и по-хубави и по скъпи модели dslr..
Интересно е защо не са установили причианата при първият ремонт ( ако е имал такъв).. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-01-18 08:27

В такава ситуация зависиш само от сервиза. Ядох го подобен преди време с пентакс сервиза и това беше от основните причини да сменя марката. Дефакто сервиза може да си е некъдърен колкото си иска или клиента да лъже, че не го е мил на мивката колкото си иска ама накрая сервиза като напише, че си го удавил нищо не можеш да направиш. Можеш да заведеш дело в съда можеби, ще са едни разходи за адвокати, експертизи, ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 09:57

С риск да се повторя , но имах огромни проблеми със сервиза на Никон във София, то не беше пращане в Дамкалидис Гърция( по настоящем извън обхвата на Никон по обясними причини), 3 пъти във Сервиза в София и всеки път със заключение за открит проблем и отстранен. Само си помислете , пращам го по куриер те го пускат в Гърция , връща се тествам има проблем . Незабавно го пращам пак , тестват го в София и го коригират "уж", връщат ми го , познайте.....
Накрая попрочетох малко и видях ,че имам право във времето на гаранцията да се възползвам от международен сервиз. Пуснах камерата в сервиза в Дюселдорф със съдействието на Профайлд. След 10 дни камерата се върна , никакви проблеми все едно си бях купил друг модел камера. Скоро не съм си купувал от България техника , така и така смених марката ,но като гледам нищо не се е променило. Това което е най-странно е следното.

1. Аз продадох всичко от България и си купух цялата техника от Франция отново. Огромна разлика в качеството,знам че сега ще ми извадите от 100 кладенеца вода , но само да споделя ,че аз тествах и сравнявах с моите Български бройки и бройки на мои познати.

2. Винаги във Фотосинтезис има по една две бройки и винаги отворени. Прилича ми на някакви върнати за сервизиране или refurbished бройки ....

3. Амперел са собственици и на Профайлд и на Фотосинтезис. Все едно майката пита бащата дали има нещо против да си го сложи с чужд мъж.

4. КЗП има същата сила както и клуб на Пенсионера във Самоводене. Даже вторият ми се струва по авторитетен.


Имаше тема и един колега от форума се беше обърнал за информация и помощ към мен за един казус със Д800+70-200/2.8 . Имаше шупла като въздух на челната леща на обектива. Познайте какво видяха от Никон България. Че не се отразява на снимките и т.н. Ами то по тая логика един автомобил му трябва само шофьорска седалка и пак не се отразява на функционалноста.

В Дюселдорф поправиха всичко, даже по спомен колегата лично си го занесе до там и си го получи в перфектно здраве.

Моят съвет.

Натискайте и изисквайте , Вие сте си във правото и ще стане това на което имате право. Пишете на сервиза в Германия, търсете Ваньов в Никон . Коректен е много и мисля ,че всичко зависи от него .... Той ще съдейства със сигурност.

Апарата е прахо и влаго устойчив и дори при заливане с вода не би трябвало да има проблем ако е с обектив от същият клас. Ако бе паднал във вода , просто нямаше да работи. Дъжд не може да му навреди уверявам Ви говоря от опит и то не с едно тяло Никон.

Все пак пуснете рекламация към КЗП, това е още едно доказателство .че сте регистрирали проблема надлежно спазвайки закона и т.н.

Желая Ви успех!



Публикацията е редактирана (10-01-18 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 11:12

За времето от както ти си ходил в сервиза на Профайлд до сега нещата са се променили хиляди пъти, и то все към по-добро.

Нищо вече не се праща в Гърция. За последните година-две съм ходил 4-5 пъти за разни неща, винаги са били точни, бързи и мога да кажа че в момента са един от най-добре работещите сервизи. Не виждам защо ще си създават преживявания за твоите 190 лева, като ако ремонта се покрива от гаранцията могат да си ги вземат директно от производителя много по-лесно.

Апарата не е прахо и влагоустойчив и няма клас на влагозащита, не подвеждайте колежката!

Специално си направих труда да проверя техническите данни:

https://www.nikon.bg/bg_BG/product/digital-cameras/slr/professional/d750#tech_specs

към края на страницата пише:

Работна среда - Влажност: 85% или по-малко (без кондензация)

Никъде не става дума за влагоустойчивост.

Имаш ли снимки от сервиза, дай да видим как изглежда тази влязла влага?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »