Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   09-01-18 21:47

Имам следния проблем от известно време с моя Nikon D750, при изключен апарат батерията се изхабява напълно за 4-5 дена, т.е има утечка на енергия някъде. Апарата е гаранционен. Давам го първи път за ремонт по каналния ред. Ремонтират, сменят платка. Проблема остава. Давам го пак .Звънят ми вчера от сервиза и ми казват: Има влязла влага и от това увредена платка, което не се поема от гаранцията и трябва да си платите 190 лв. В основните характеристики на D750 пише влаго и прахозащитен. Вие как бихте реагирали? Бихте ли спорили и бихте ли си търсили правата или плащате и майната й на гаранцията? Историята има развитие, но ми е интересно да чуя мнения първо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-01-18 21:56

Лъжат

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: iasen2   
Дата:   09-01-18 21:57

в официалния сайт на никон не пише, че е влагозащитен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Pavlov   
Дата:   09-01-18 21:57

"Вашето оборудване с марка Nikon е обезпечено срещу всякакви производствени дефекти в рамките на една пълна година от датата на покупката.



1. Гаранцията важи само срещу представяне на попълнена Европейска гаранционна карта за продукти Nikon, заедно с касова бележка или фактура, удостоверяващи датата на покупка.

2. Териториалният обхват на тази гаранция е ограничен до територията на Република България.

2. Тази гаранция не покрива:

- Необходимата поддръжка и ремонт или подмяна на части, дължаща се на нормално износване.

- Изменения, водещи до подобряване на продукта извън нормалните му цели, описани в инструкциите за употреба.

- Всяка повреда в резултат на изменения или подобрения, които са направени на продукта, както и повреди в резултат от ремонт или приспособяване, проведени от не оторизирани сервизни центрове.

3. Тази гаранция не се прилага в случай на повреда, дължаща се на неправилна употреба, както и на повреди, дължащи се на природни стихии, пожари, светкавици, наводнения и земетресения.

4. Гаранцията не се прилага при повреди, дължащи се на намокряне (заливане на продукта с течности), попадане на пясък в устройството, изпускане, неправилно поставяне на картата памет или батерията, опит за отстраняване на повредата от потребителя.

5. Независимо от търговската гаранция, продавачът отговаря за липсата на съответствие на потребителската стока с договора за продажба съгласно ЗЗП.

6. Гаранцията се издава от „Профайлд ООД” в качеството си на вносител на продуктите с марка Nikon на територията на Република България."

Ако намериш някъде официално становище, че това не се отнася за D750, имаш пълното право да си търсиш правата по всякакъв начин - дори и директно пред Nikon, Japan.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: zbonev   
Дата:   09-01-18 21:59

Ако имал срещи с морска вода е напълно възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   09-01-18 21:59

A akо влагата е вкарана от сервиза ?

Редовният номер ако не желаят да признаят гаранция на електроника (примерно телефони) - няколко капки чешмяна вода където трябва, появяват се варовикови отлагания - правят се снимки и ... пиеш една студена вода.


Само не разбрах - при първото даване - няма влага - сменят, проблема остава и ... при следващото даване - влага [smilie11]



Публикацията е редактирана (09-01-18 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Pavlov   
Дата:   09-01-18 22:04

Като гледам снимките в профила на авторката на темата, не мисля така - има доста морски, снимани с D750 и широкоъгълен обектив (тoест, от доста близо).



Публикацията е редактирана (10-01-18 07:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   09-01-18 22:16

Фотоапарата никога не е мокрен директно от дъжд или морска вода. Снимано е във влажно време разбира се. Нали разбирате, че такава техника директно намокрена е за боклука?
текст
Малко по-надолу като скролнете си пише...
Конструкция
Магнезиев корпус

Влаго и прахозащита


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: chulev   
Дата:   09-01-18 22:24

Какво развитие има историята ?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ivjordan   
Дата:   09-01-18 22:27

Едно писъмце до КЗП, придружено с доказателства за двата ремонта.
Т.е. първия ремонт и несъстоялия се втори.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   09-01-18 22:57

Като гледам снимките в профила ти, май не е за КЗП въпроса, а за по внимателно отношение към техниката.
Когато един фотоапарат е влаго защитен това означава че има допълнителна защита срещу влага, но тази допълнителна защита не го прави влагоустойчив. Ако го е заляла дори и само една вълна, дори и само отдолу при снимане на кадър като този твой, и проблема е готов.

Автор: egwene
Дата: 09-01-18 22:16
Снимано е във влажно време разбира се.

Понякога и това стига. Виждал съм фотоапарат работил в аквапарк, за който съм убеден, че никога не е мокрен, който като го отворихме (беше си изпял песента вече, а и беше без гаранция, затова решихме да се пробваме с един колега, безуспешно разбира се) вътре имаше толкова корозия, че направо все едно е поливан с лейка. Влажността на околната среда също оказва влияние, а на морския бряг до вълните влажността май е бая...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-18 23:04

Момичето си е казало "Фотоапарата никога не е мокрен директно от дъжд или морска вода." Досега никой от морските колеги снимащи години при същите условия не се е оплакал от подобен проблем. Плюс това първия път отварят ремонтират и без подобни констатации. Втория път, мокрен бил, за мен това си е издевателство!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: asahi   
Дата:   09-01-18 23:35

Скоро си сменях иначе херметичния компютър на колата заради проникнала влага.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-01-18 23:51

На клипове като този вяра не хващам. За мен е по-важно е какво пише в ръководството.

Не знам какво пише в ръководството на Nikon D3, но и него да имах бих си го пазил, пък кой каквото иска да показва .



Публикацията е редактирана (09-01-18 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-01-18 00:04

Много генерални заключения правите по снимките на хората. Не е изключено от фините водни капки при разбиването на вълната корпуса да се намокри, но вие го изкарахте, че все едно е влизано под водата с него.
Фотожурналистите снимат с висок клас DSLR-и от десетилетия, от джунглите на Амазония до пустинята Сахара и от сибирските степи до Антарктика. Да не говорим за спортните журналисти, или снимащите види животни.
Добре, че не работите в някой сервиз...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: yoyof1   
Дата:   10-01-18 00:09

Когато, сервиза е оторизиран от производителя, той/производителя/ му плащат за сервизиране по гаранция и за вложени части(закупени от производигеля)!
Защо си мислиге, че отказ от гаранция е в полза на оторизираният сервиз?????
Това са глупости, че те са го намокрили или повредили! Защо?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Konstantinov   
Дата:   10-01-18 00:52

Аз бих платил и да си взема платката дето била дефектна и бих забравил,и да са ви излъгали за 190, пък и за повече не си заслужава нервите.Искайте и фактура за ремонта с касовата бележка или им ги преведете по банка.
Ако оставите платката ще направят същия номер на друг апарат д750,ако не я вземете поне номера да ви дадат ако има и пишете на фирмата никон за случая ,може да ви компенсират,ако не напишете до всички фото сайтове копи пейст един текст дпр, дхо дето ще го прочетат всички ,до комисията на потребителите,до магазините, ама след като си вземете апарата.Един текст на английски ,френски, немски ,испански и руски и го поствате за 60 минути работа- това ако си нямате друга работа и ви се забавлява.
Имам д750 със 50 и 24-120 ,от 1 година.Имам и светкавица сб5000 изобщо не е водоустойчива пише да не се пипа с мокри ръце.В аксесоарите на светкавицата продават скъпа гума да я сложиш между светкавицата и д750 и там пише изрично че д750 изобщо не е водоустойчив пише -гумата е да не влезе вода през чехъла в д750.
Между обективите и д750 има само една гума, в изделията с висока защита примерно IP68 трябва да са три.
Никон не се счели за необходимо да минат апаратите в лаборатория и да напишат IP и стойност тоест нещата не изглеждат добре.
Това е реклама във фотосинтезис подвеждаща и аз съм я запомнил и съм снимал на лек дъжд, ама след тая тема няма да го правя така че е полезна тая информация.
Ако се търси вина тя е във данните на фотосинтезис,дето пише че е влаго защитен-много йезуитско и обтекаемо описание.
Кажете им да прегледат уплътненията на апарата дали са в ред и ги питайте защо са ви залели апарата,като е бил разглобен и че пише че като е сглобен не може да пропусне влага според фотосинтезис ,може да опитате.Напълно възможно е някой да си е бутнал кафето, както е бил разглобен.Всичко е до късмет.
Не трябваше да чета ,сега разгледах апарата отсека за сд картите изобщо не е уплътнен,отдолу на батерията пък има едно уплътнение ама е прекъснато при жълтата пъпка дето заключва батерията. Това са отвори през които влагата влиза директно.
Спестили са гума за 2 лева от никон .Както е апарата е изобщо без защита,в по агресивна среда ,ако не се сложи в найлонов плик.



Публикацията е редактирана (10-01-18 04:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: lamerko   
Дата:   10-01-18 03:34

iasen2: те и за влагозащитените модели на Никон казват същото и анулират гаранцията. Като цяло това с влагата е редовен номер на сервизите - някои дори не отварят даджата, а директно режат гаранцията...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 06:43

Пиша глупости за влагата.



Публикацията е редактирана (10-01-18 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: nislon   
Дата:   10-01-18 07:17

Поръчал съм си същия (D750) и го чакам всеки момент, живея на същото влажно място. Остава да се надявам, да не ми се случи същото, като на Женя, или да не снимам до края на гаранцията...

Това за влагата и праха е много удобно обяснение: за телефони, компютри и фотоапарати. Много е лесно, да ти кажат, че си го потапял във вода и ти да им доказваш обратното. Не трябва да се оставят на мира: да се подават оплаквания в КЗП, да си пише по форуми и каквото още се сети човек.
Замърсен сензор - това е друго нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: philip   
Дата:   10-01-18 07:36

Затова е наложително в чантата/раницата с фототехниката да има пликчета с влагоабсорбиращ материал и да се сменят периодично.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: NAKATA211   
Дата:   10-01-18 07:56

[smilie24] Отстоявай си правата до край[smilie24] .... и стига с тези изводи бил мокрен или сниман във влажна среда, ама нали затова са и по-хубави и по скъпи модели dslr..
Интересно е защо не са установили причианата при първият ремонт ( ако е имал такъв).. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-01-18 08:27

В такава ситуация зависиш само от сервиза. Ядох го подобен преди време с пентакс сервиза и това беше от основните причини да сменя марката. Дефакто сервиза може да си е некъдърен колкото си иска или клиента да лъже, че не го е мил на мивката колкото си иска ама накрая сервиза като напише, че си го удавил нищо не можеш да направиш. Можеш да заведеш дело в съда можеби, ще са едни разходи за адвокати, експертизи, ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 09:57

С риск да се повторя , но имах огромни проблеми със сервиза на Никон във София, то не беше пращане в Дамкалидис Гърция( по настоящем извън обхвата на Никон по обясними причини), 3 пъти във Сервиза в София и всеки път със заключение за открит проблем и отстранен. Само си помислете , пращам го по куриер те го пускат в Гърция , връща се тествам има проблем . Незабавно го пращам пак , тестват го в София и го коригират "уж", връщат ми го , познайте.....
Накрая попрочетох малко и видях ,че имам право във времето на гаранцията да се възползвам от международен сервиз. Пуснах камерата в сервиза в Дюселдорф със съдействието на Профайлд. След 10 дни камерата се върна , никакви проблеми все едно си бях купил друг модел камера. Скоро не съм си купувал от България техника , така и така смених марката ,но като гледам нищо не се е променило. Това което е най-странно е следното.

1. Аз продадох всичко от България и си купух цялата техника от Франция отново. Огромна разлика в качеството,знам че сега ще ми извадите от 100 кладенеца вода , но само да споделя ,че аз тествах и сравнявах с моите Български бройки и бройки на мои познати.

2. Винаги във Фотосинтезис има по една две бройки и винаги отворени. Прилича ми на някакви върнати за сервизиране или refurbished бройки ....

3. Амперел са собственици и на Профайлд и на Фотосинтезис. Все едно майката пита бащата дали има нещо против да си го сложи с чужд мъж.

4. КЗП има същата сила както и клуб на Пенсионера във Самоводене. Даже вторият ми се струва по авторитетен.


Имаше тема и един колега от форума се беше обърнал за информация и помощ към мен за един казус със Д800+70-200/2.8 . Имаше шупла като въздух на челната леща на обектива. Познайте какво видяха от Никон България. Че не се отразява на снимките и т.н. Ами то по тая логика един автомобил му трябва само шофьорска седалка и пак не се отразява на функционалноста.

В Дюселдорф поправиха всичко, даже по спомен колегата лично си го занесе до там и си го получи в перфектно здраве.

Моят съвет.

Натискайте и изисквайте , Вие сте си във правото и ще стане това на което имате право. Пишете на сервиза в Германия, търсете Ваньов в Никон . Коректен е много и мисля ,че всичко зависи от него .... Той ще съдейства със сигурност.

Апарата е прахо и влаго устойчив и дори при заливане с вода не би трябвало да има проблем ако е с обектив от същият клас. Ако бе паднал във вода , просто нямаше да работи. Дъжд не може да му навреди уверявам Ви говоря от опит и то не с едно тяло Никон.

Все пак пуснете рекламация към КЗП, това е още едно доказателство .че сте регистрирали проблема надлежно спазвайки закона и т.н.

Желая Ви успех!



Публикацията е редактирана (10-01-18 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 11:12

За времето от както ти си ходил в сервиза на Профайлд до сега нещата са се променили хиляди пъти, и то все към по-добро.

Нищо вече не се праща в Гърция. За последните година-две съм ходил 4-5 пъти за разни неща, винаги са били точни, бързи и мога да кажа че в момента са един от най-добре работещите сервизи. Не виждам защо ще си създават преживявания за твоите 190 лева, като ако ремонта се покрива от гаранцията могат да си ги вземат директно от производителя много по-лесно.

Апарата не е прахо и влагоустойчив и няма клас на влагозащита, не подвеждайте колежката!

Специално си направих труда да проверя техническите данни:

https://www.nikon.bg/bg_BG/product/digital-cameras/slr/professional/d750#tech_specs

към края на страницата пише:

Работна среда - Влажност: 85% или по-малко (без кондензация)

Никъде не става дума за влагоустойчивост.

Имаш ли снимки от сервиза, дай да видим как изглежда тази влязла влага?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: pumabg   
Дата:   10-01-18 11:17

За съжаление и аз имах проблем с мокрен Д750. От сервиза ми обясниха, че принципната политика на Никон е такива апарати да не се ремонтират изобщо.
Едва ли не сервиза тук го прави на своя глава но без да носи никакви отговорност…
За моят апарат обясниха, че трябва да се сменят части за ок. 800лв. но без да ми дават гаранция. Разправяхме се една седмица, като им обяснявах, че ще им дам и 1000лв. но само ако ми дадат гаранция в противен случай трябва да съм луд…
Както се досещате не излязох с тях на глава и то при все, че съм инвестирал в Никонска техника над 20 бона и познавам достатъчно хора от фирмата, вкл. и самият собственик.
Преди това им бях дал още едно нещо в гаранция на 1 месец но пак не успяха да го оправят….
Та честно казано, предвид цените на техниката и гръмките маркетингови послания се почувствах доста разочарован и излъган…
Помня също, че шефа на сервиза ми обясни как дори не било нужно апарата да е влизал във вода или да е бил мокрен директно… Достатъчно било да се влезне в един делфинариум или затворена ботаническа градина и влагата можела пак да проникне и гаранцията не важала….
Как ви звучи това ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 11:40

Пиша глупости за влагата.



Публикацията е редактирана (10-01-18 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 11:40

Sad but true...

За съжаление ми звучи съвсем възможно - влиза влага щото апарата не е херметически затворен - през бутони, капачета, букси, процепи и откъдето си намери място. След това кондензира, и после се появява корозия.

Цялата съвременна екетроника е така [smilie11], освен ако няма IP/IPX клас на устойчивост.

Влагата е най-големия неприятел на електрониката, в това съм се убедил многократно.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: lamerko   
Дата:   10-01-18 11:54

Проблема не е точно във влагата, а в едностранните условия по анулиране на гаранцията. Ставал съм свидетел на странни ситуации:

1. Сапунерка започва да прави мизерийки и отказват гаранционен ремонт заради влага. Дадена в друг сервиз се оказва, че причината за проблемите е събрана мръсотия около контактите на бутоните, а според техника - сапунера НЕ Е ОТВАРЯН, понеже стоял лака на някакви болчета.
2. НОВА сапунерка на Никон, рекламирана като ВЛАГОУСТОЙЧИВА и т.н. с подсилен корпус дава проблем веднага след купуването. Следва гаранционно отстраняване на проблема, но 20-на дена по-късно - умира. Втори ремонт е отказан с мотив влага. Тук следва пояснението, че са спазени всички процедури за капачета и т.н., сапунера не е потапян във вода - снимано е във влажна обстановка (леко ръмене), но великата реклама допуска много по-сериозни ситуации. Оказва се, че корпуса е разхерметезиран при първото отваряне. Кой е прав тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 12:24

Много интересен феномен - разрових се в профилите на коментиралите - повечето от тия, които обвиняват сервиза, не снимат с Никон...

Не снимат с Никон, но това не им пречи да "хранят" хора, които дори не познават, само защото са от другия лагер.


Чудя се всички ли са от шопско или принципа "Не е важно аз да съм добре а Вуте да е зле" е обхванал вече цялата страна.

Това в кръга на шегата де... Важното е да работи техниката за да се [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-18 12:46

Не е такъв проблем влагата сама по себе си за електрониката. Проблемът е материалите и металните сплави вътре. При чипарски изпълнения, за да се спести някоя йена, започват да влагат метали и сплави вътре, при чието взаимодействие протичат окислително-редукционни процеси и без наличие на голямо количества влага. И така корозират.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 12:52

Преди няколко месеца имаше оплакване из фото средите от една дама със Sony A7RII и отказана гаранция в следствие на корозия... беше качила и снимки, гледката не беше приятна. Същата ситуация като тази, само че действието се развиваше някъде из западните ни съседи. Ежедневно пускаше из FlickR и Facebook оплаквания и жалби, не знам какво се случи накрая... Но от ВЛАГА СПАСЕНИЕ НЯМА, ако техниката не е специално изработена за такава среда (консуматорските "влагозащитени" тела и обективи не са).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 13:15

ararat


Нищо не се е променило, не са мръднали и 1 см напред. Ти говориш все едно работиш за тях ,а форума гърми от простотиите им. Или това са средно интелигентни ползватели, а в Профайлд за по 800 лв работят ракетни инжинери!



Публикацията е редактирана (10-01-18 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: iasen2   
Дата:   10-01-18 13:16

Искай им да ти пратят снимки на техниката колко е корозирала и там каквото е. Иначе само празни приказки ще приказваме тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: asahi   
Дата:   10-01-18 13:16

Влагата не кондензира на най-топлото, а на най-студеното място.
За да е една техника влагоустойчива то тя трябва да е финално затворена в подходяща среда. След отваряне в сервиз - също. Ако в сервиза не ползват такава среда (камера) няма как да се даде такава гаранция. Това е проблем на сервизите от по-ниска категория и се отнася за много видове техника.

Спомням си, че старите ми фотоапарати Зенит и Практика никога не са страдали от влага. Дали не съм ги пазил повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   10-01-18 13:17

Господ здраве да им дава на всички сервизи за електронни играчки,аз съм изключително доволен от всички тях,решил съм един ден да ги събера всички и един як курбан да им направя,където кажат.[smilie5][smilie5][smilie5] ..................Иначе и аз да кажа,нали малко ги разбирам и аз нещата,няма такава екстра,като съсипано от влага електронно устройство.Японците вярно че са много нагли и нахални и икономисват от всичко,ама това са скъпи съоръжения,продуктите за които говорите са фото камери не влаго абсорбатори.То в такъв случай в Англия дистрибуторите отдавна да са фалирали,а край тях и производителите на такава техника.Там има места с такава влага,че клиента още влизайки в сервиза апарата му мирише на мухъл,ама вътре като нов.Корозия и отлагане може да настъпи само от наличие на течности.Влага няма как да се отложи,ако не вярвате отидете да наблюдавате производствения процес ,по точно изпитанията на изделията точно за такива ситуации.Японците вярно че си падат по зелени храни ама баш на паша с трева и люцерна още не са го ударили.Казвам го от гледна точка на човек занимаващ се с подобен вид техника,нямам абсолютно никакв афинитет нито към марки ,нито към сервизи за такива изделия в родината.Всичко купувам само Англия и от Щатите.Имам такава възможност,не че имам нещо против тукашните търговци,напълно ги разбирам,бизнеса си е техен.............Иначе аз съм най доволен от сервиза на София ауто,два пъти им карам едно Шевроле смазано до неузнаваемост,единия път от градушката,втория път от метеорит,и двата пъти ми го връщат като ново.И една Инсиния на която успях да взривя двигатела от ръчка и пак фрии като ново ,ама пълно каско.Клиента е доволен само като му свършиш работа.Хване ли те в крачка,пиши го бегал.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 13:22

Най-важният въпрос зададе един колега по рано. При първата поправка няма наличие на влага , при втората е на лице. Въпроси доста, но част от тях са:


1. Първи ремонт няма влага : Каква е причината за оттечката и какво са направили.
2. Втори ремонт,наличие на влага: Кой гарантира ,че камерата е затворена коректно , не е прищипано уплътнение или дори забравено такова. И къде толкова е използван ,че да се случи подобно нещо.

Едни и същи приоми с различни субекти и един и същ Главен Герой в лицето на Профайлд!


Ако съм Аз ще ги спукам от оплаквания във всички възможни институции. Ще ги атакувам и в съд , не без основание просто така за да има справедливост.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: nislon   
Дата:   10-01-18 13:22

Извод от горе прочетеното: снима ли - никакво отваряне!
Било то, че затвора хвърлял масло по сензора или нещо друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Fifata   
Дата:   10-01-18 13:26

Аз като гаранционен сервиз за техника (не за фотоапарати, а за телевизори) мога да кажа, че от влага е почти невъзможно да и стане нещо на техниката, освен ако не е била изложена на вода, дъжд или нещо подобно. Защо го казвам категорично ли? Ами освен в сервиза, имам и приятели който телевизорите и всякакъв друг вид техника им седи целогодишно навън под навес примерно и дали вали дъдж, сняг или каквото и да е, техниката седи отвън и при +40 и при -20 градуса и то с години. А в телевизори има толкова отвори отзад, че ако от влагата ще му става нещо, то трябва да умре още на втория ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 13:28

ZENTEX - интересно! Оборваш много, да не кажа над 80% от всеобщото разбиране за "приятелите" влага и ел.устройства. Аз лично имах навремето едно новичко 350D, с което щраках из реките сутрин при влага, веднъж след 3-4 години ползване отказа да включва... Разглобих и вътре по металния корпус корозия... не продължих по-нататък, метнах в кофата. Днес ако апаратите са по нови технологии и договорки с влагата, се извинявам за писаниците си по-горе [smilie8] Няма причина да не ти вярвам [smilie24]

Fifata [smilie24]

Ще са самобичувам!



Публикацията е редактирана (10-01-18 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 13:29

www.nikon.bg

ЗДРАВ И ИЗДРЪЖЛИВ

защитен чрез здраво тяло за защита от атмосферни влияния, D750 е готов да се справи във всяка среда. Блокът на затвора е изработен от композит на кевлар и карбонови влакна и е изпитан за 150 000 освобождавания, а здравото монолитно тяло обуславя леката и издръжлива конструкция на фотоапарата.


"D750 е готов да се справи във всяка среда" с изключение на България или техника купена от фирма монополист Профайлд!!!



Публикацията е редактирана (10-01-18 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 13:34

Temperature: 0 to 40°C/32 to 104°F; humidity: 85% or less (no condensation)

Относителната влажност е с минимални стойности през месеците юли-август/ 55-77% /, като за извънпланинските райони най-ниски са стойностите и за Петричко-Санданския район /53-54%/, а най-високи са за Черноморското крайбрежие /70-75%/. Максимални стойности относителната влажност достига през декември - над 80%. Със специфичен режим се отличават високопланинските била, където максимумът на относителната влажност е през пролетта, а минимумът - в началото на лятото.



Публикацията е редактирана (10-01-18 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   10-01-18 13:38

Kъм потърпевшата - Напиши рекламация до търговеца (не до сервиза) - защото към търговеца имаш правоотношение и си искай парите в пълен размер за тялото - имаш достатъчно основания за това.
В случай на отказ, какъвто ще получиш - свържи се с адвокат и подавайте искова молба в съда - отново имаш достатъчно основания - със становищата от сервиза и с цитати на рекламираната влагоустойчивост.

Трибуквения орган за оплаквания го забрави. Иначе ще разбереш как се действа спрямо наши и ваши търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: iasen2   
Дата:   10-01-18 13:38

axtom [smilie24] [smilie5] - точно това е описанието на този модел - никъде не е споменато - влагозащитено - ако беше както трябва влагозащитено нямаше да е в този ценови клас.

Иначе приятно гледане на фотоапарати, които ги поливат с вода:
текст

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: pumabg   
Дата:   10-01-18 14:03

Нормалната вода, сама по себе си не трябва да е проблем... Дори и да попадне във вътрешността рано или късно ще се изпари.... Най големият враг на фината техника е солената вода ! Солта остава и след като изсъхне водата и корозията почва да работи. А при такива елементи, като платки, микропроводници и др. това е смърт...
За това и не се разправях, толкова със сервиза, защото до някъде сам си бях виновен... Мен по скоро ме издразни това, че някой ми иска не малко пари, без да ми дава никаква гаранция...
Само да добавя, че в моят случай апарата си работеше и преди сервиза и след него. Но както казаха хората, въпрос на късмет е кога ще спре... Може така да изкара с години...

И последно свързано с клипчето по горе за Д850. Аз не успях да видя разлики в спецификациите за влаго и прахо устойчивост на всички модели никонски дслр-и. Всички са с 85% влагоустойчивост. Ако някой има други данни да сподели...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: lamerko   
Дата:   10-01-18 14:23

За камери не мога да говоря, но като човек в ИТ, макар и не по хардуера, мога съвсем категорично да заявя, че най-големия враг на лаптоп, ПС, клавиатура и мшка си остава кафето. Особено ако е със захар [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 14:36

Автор: axtom
Дата: 10-01-18 13:15

Нищо не се е променило, не са мръднали и 1 см напред. Ти говориш все едно работиш за тях ,а форума гърми от простотиите им.

ОК, не искам да влизам в спор, не съм им адвокат. Дразни ме говоренето на база на преразкази по прочетено. Аз говоря от първо лице единствено число и на база на личните си впечатления. Говоря за положението сега спрямо положението преди. Ти кога за последно си ходил в сервиза?
"Форума гърми от простотиите им", е едно много общо изказване, но ако се поровиш в търсачката ще видиш че не са толкова черни, колкото ги изкарваш, че даже има и доволни от тях (явно не съм единствен).

И въобще, прави ми едно неприятно впечатление като цяло, че напоследък стана популярно, дори модерно, да се хейти онлайн, да се мрънка, да се обвинява, човек да е все недоволен, едностранчив. Сигурно има обяснение за това, сигурно е по-лесно да хейтиш отколкото да кажеш добра дума без да очакваш нищо отсреща, незнам. Напоследък накъдето се обърна - все някой е недоволен от нещо и иска целия свят да рабере за това и ако може опонента му да бъде очернен от главата до петите, най-добре там, където не може да се защити. Къде с истини, къде с полуистини и опорни точки, но целта е ясна - да се очерня всичко и всички и да се привлекат колкото се може повече съмишленици, които да са обединени не "за", а "против" нещото. Няма значение дали е сервиз, кауза, институция или личност.


А сега по темата.

Temperature: 0 to 40°C/32 to 104°F; humidity: 85% or less (no condensation)

Максимални стойности относителната влажност достига през декември - над 80%.

85 е над 80 и е границата, посочено от производителя. Дали през декември влажнстта на брега на морето е над 85 оставям да отговори на някой по-компетентен.

В конкретния случай не защитавам никой, може и сервиза да е виновен. Пак ще попитам, имаш ли снимки на повредените компоненти, дай да видим как изглежда тази влага?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   10-01-18 14:47

Хиляда пъти съм го казвал,производителите също,водоустойчива камера няма,водоустойчив е само до степен че може да се ползва изложен на лек ръмеж за кратко време и то само в профи сектора.Профи знаете кои са,посочения модел не е в него.Влаго защита не означава че дадено изделие може да издържа на едри капки или поливане с течност,говорим за влажност на въздуха.Влаго защита означава че до определена влажност на въздуха даденото устройство може да работи без да се повреди или да наруши част от функциите си за което е предназначено.Има определени норми в производството за влагозащита,без които изделието няма да може да бъде сертифицирано и пуснато на пазара,от което зависи как ще бъде изграден корпуса,електрониката,покрития,разположение на модули в корпуса,видове материали за изработка и прочие.Влагоустоичивост и водоустоичивост нямат нищо общо,ако в изделието навлезе влажен или много влажен въздух,то си е измислено от дизайнерите как да го разкарат,за това им плащат,ако влезе вода на никой не му дреме,устройството не е предназначено за такава среда.
За да има отлагания като корозия,значи вътре е проникнала течност,или влажността на въздуха е била над нормите и продължителна.В момента точно имам за ремонт няколко камери ,които 4-5 години са ползвани само на морето и постоянно са били изложени на влажен въздух и постоянно мокрени с ръце,резултата е тотално прогнили корпуси,Но електрониката е непокътната.Ако в дадено изделие попадне вода е много голям процента да се получат отлагания и да започне корозия.Сладката вода много зависи от коя чешмичка е и каква киселинна или алкална агресия носи,има сладка вода която е също толкова агресивна, колкото и морската.Имам случаи на тотално потопени устройства,стояли с часове във водата,клиента ги носи веднага,на момента се разглобяват на части и се слагат на сушилня с течение на въздуха,зарязвам ги за едно денонощие,сглобявам ги и си бачкат на 100%,няма дори петна по стъклените повърхности.В други сучаи мокриш ги и до няколко часа всичко мухлясва..............Колкото до моторизираните сервизи,все съм се чудел за какво постоянно влизат в конфликти с клиентите си?Преди много ,много години бачках на острова пак в моторизиран сервиз на голяма японска марка и спорихме с един от главните дизайнери на компанията,казвам му абе пич еди кой си модул на тава устройство дефектира,аз тръгвам от спортна злоба да го ремонтирам,обаче нещо не се получава,какво правим???Ми сменяте го!Да де ама той е много скъп!Скъп не скъп ,сменяте го,гаранция сме дали.Ами ако има още някакви проблеми и няма време?Японеца въобще и не се замисли и казва,"абе ако трябва вземете ново устройство от дилъра,махнете му капаците,сложете тези от изделието на клиента и му го дайте да се играе,важен е клиента,това изделие на корпорация та нищо не и струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 14:50

Ararat
Ако четете внимателно, ще видите , че споделям опит или иначе казано говоря от 1л.ед.ч.

Иначе Вие имате право да им се радвате колкото си искате . Един ден , не Ви го пожелавам ако опрете до тях в подобен казус ще разберете кой и за какво говори. Иначе ми звучите някак менторски , а тук от наставници нужда няма!

Проблем с апарат Никон аз нямам, ако някой трябва да Ви предоставя снимки или информация това не съм Аз. Вие последна инстанция ли се явявате или?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 14:52

ZENTEX [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 15:34

Въпроса за снимките беше към автора на темата, извинявам се.

Не искам да звуча менторски и искам да смекча тона, ако съм засегнал някой. Това е място за разговор, не за кавги. Хич не ми е зор на мен за някакъв сервиз, че заради това да се карам с хората. Просто обменяме опит и коментираме.

Дано нито на мен, нито на който и да е, да се случва това, което се е случило на вас. И двамата споделяме личен опит, но моя е от преди няколко месеца, а вашия от когато сервиза е пращал апаратите в Гърция, предполагам преди няколко години. Че гърците са мързели и не си дават зор, хеле пък като чуят за клиент от България, то е ясно като бял ден, няма какво да коментираме (за четящите тук гърци това, разбира се, не важи, хаха).

Вероятно има някаква промяна в начина на работа на сервиза, но на няколко пъти ми казаха че апаратите ги ремонтират тук, а които не могат ги пращат в Германия. Доколкото съм чел по форума, Канон пращат в Италия, а Олимпус в Чехия.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ombre   
Дата:   10-01-18 15:38

Дано се оправи камерата гаранционно.Да споделя и аз една драма само ,че става въпрос за телефон.Самсунг А3/2016/,който не е зашитен и съответно е пазен от дъжд,както си бачкаше,една хубава сутрин ставам и гледам,диспеля се е разтекъл,като предния ден нищо му нямаше.Нося фо в технополист,виждат го проблема примета го,и след 2 седмици ми пращат смс,че това не подлежи на гаранция,тъй като телефона е бил мокрен,което абсолютно не е вярно.Казвам добре,пратети ми го разглобен да видя точно ръждата в телефона-не могло,но снимки могли да ми пратят.Бах ти тъпотията,но въпреки,че е гаранционе,с/у 180лв могат да ми подменят диспеля.Лъжат като дърти цигани.Сори за спама,но може на някой да му е от полза това инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Pavlov   
Дата:   10-01-18 15:58

Извинен си за спама, ама друг път да не се повтаря [smilie3] .
От Технополис просто са пратили телефона във фирмения сервиз на марката, такава е процедурата. Оттам са дали становище, че не подлежи на гаранционно обслужване.
Да спoделя тогава и аз една случка. Нося в гореспоменатия сервиз на Самсунг (който обслужва и други марки) стационарен безжичен телефон. Повреда - "майката" не работи. Приемащата, като чу за какво става въпрос, заяви "То снощи имаше гръмотевична буря, от това е изгорял". Без да го е погледнaла или докоснала, без да е техник. Естествено, после "диагнозата" ѝ беше потвърдена, и ми отказаха ремонт.
Вече не смея в България да си купя скъпа техника ... [smilie2]



Публикацията е редактирана (10-01-18 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 16:25

Ararat

Няма за какво да се извинявате , нищо кой знае какво не е станало. Спор , като спор. Аз съм свидетел на поне 10 такива случая с Никон България. Афектиран съм само като се свтя , че си купих едно от първите 10 тела д7000 и 8 месеца се наказвах с тия да ме размотават , натам насам докато сам си намеря решението. Никой не заслужава такова поведение. Особенно в България където хората знаем с колко труд си изкарват парите, но дори и да не е така си има закони .

Ще Ви дам няколко примера от Франция.

Купувам 2014 на сина ми PS4 . Вземаме го на 22/12/14 и на 27/12/18 играта ,както си работи и изгасна. За реакцията на детето няма да говоря, но в главата ми веднага 1001 сценария , сервизи, разкатаване , кой виновен кой не и т.н. Впрочем било е по рано купуването защото бяхме след 7 дневен Срок за директна замяна или връщане. Отиваме в магазина посърнали и двамата, продавача ни праща в сервиза , който е в сградата на 5 ти етаж. Влизаме обясняваме, техника казва , сега да празници и имаме инструкции да не се отваря или ремонтира нищо , а да се прави директна замяна до 10/01/15. Дава ни ваучер, слизаме на 3 ти етаж, вземаме нова игра и готово. Магазина е www.fnac.fr. Ако някой иска да се запознае!

Втори случай във същият магазин . Купувам на децата екшън камера Сони х1000 или нещо подобно, снимаме , но не ни хареса ужастната дисторсия която има , иначе камерата напълно функционална . Връщам се и им казвам че искам замяна за ГоПро 4 Блек. Нито един въпрос, повтарям нито един въпрос.

Като си гледам акаунта там съм оставил 21790€ за 4 години . Дали те са доволни?Дали аз съм доволен според Вас?

Така се прави бизнес и по това ви личи колко си голям. Само доволен Клиент създава Клиент. Само доволен Клиент остава лоялен . Преди да сте ме нападнали, и да бях изхарчил 20€ пак щях да очаквам същото . За един 20€ са много за друг нищо, но днес имаш 20€ утре може да имаш 20 милиона.

Винаги съм се опитвал да съм на страната на правдата и винаги съм се опитвал да се защитавам от подобен род поведение. Искрено желая българите в голяма степен да го разберат и това за себе си . Иска ми се в този форум да търсим заедно решение как да си помогнем в подобни случаи. Вярвам , че има и някой които биха злоупотребили с това или ще се опитат да прехвърлят вина на търговеца за собствени грешки. Но в 90% от случаите съм убеден , че не е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: the-rookie   
Дата:   10-01-18 19:03

Искам да отправя една препоръка! Не си съхранявайте техниката в (когато не я ползвате) в чанти,раници и др.Най-добрата борба с влагата е вентилацията!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ombre   
Дата:   10-01-18 19:35

И аз съм имал драми с сервиза на никон с едно 7000.Купих го бърсак ново,обаче фокуса мега колеблив/по късно разбрах,че било до бройка,ако уцелиш /.Каккто и да аджъсмнта не помогна и отидох в сервиза.Там стендове,таблици-викат готово.....:)Снимам як фронт фокус,връщам се ония пак стендове таблици,връщат ми го но аз още там в сервиза им показвам,че от фронт фокус,сега е стабилен бек такъв.Пича ми снима един чардж,от самолет се вижда,че има осезаем б/ф,а на нулата имаше аберация зелена и лилава.Техника ми вика- виждаш ли добре,аберациите са еднакви и от горната страна на нулата и от долната,това показвало,че апарата има безпогрешен фокус....[smilie10] [smilie10][smilie10] .Разбрах,че каузата е загубена,но докато спорим една жена с друг модел никон /90-ка/,ако не се лъжа им казва-оставих апарата за проблем с спусъка /по спомен май не усещала,кога заключва,а директно слизал до долу/,те и обясняваха,че бил наред,но имал проблем байонета.Жената не знаеше просто какво да каже на това обяснение.Всичко това беше преди няколко години,сега не зная как е и дали работят там същите хора,но аз определено бях тотално разочарован.Носил съм А700 сони в Стемарк,просото перфектно обслужване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Pavlov   
Дата:   11-01-18 06:38

Автор: axtom
Дата: 10-01-18 16:25
"Така се прави бизнес и по това ви личи колко си голям."

Axtom-е, като разбираш толкова от бизнес - я кажи кой е твоят магазин? Да ти стана един доволен клиент! Само от теб ще пазарувам, каквото не ми кефне или го повредя, ще ти го връщам, и ще си искам парите! Да те видя докога ще ме издържиш.
Защото българинът си е тарикат на дребно по природа. Ако може да заобиколи закона, да мине между капките, да изкрънка нещо за чужда сметка - това му е меракът.
Работя в търговски фирми повече от 20 години, и съм се нагледал и наслушал на какви ли не нагли претенции от "уважаеми" клиенти. Върхът на всичко беше, като сменях хладилник на "уважаем клиент" от ромската махала на Белослав, защото на втория месец ... завъдил хлебарки!!! И това според него е дефект на уреда! Ама дойде в магазина, направи скандал, и му го заменихме. Няма да ти описвам каква мръсотия беше в къщата му ... Но фирмата го пое, за да избегне публични разправии.
Така че, ако нямаш стабилен опит в областта - недей да разправяш как се прави бизнес в България. Че става малко "Чело коте книжки, как се хващат мишки".

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Plamen11   
Дата:   11-01-18 13:02

Лошото и мнително отношение няма да подобри ситуацията.Напротив, ще отблъсне коректните потребители, които ще се насочат към друг търговец, доставчик, марка и т.н. или пък ще пазаруват от чужбина.Така борят им ще намалее за сметка на некоректните.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: totomoto77   
Дата:   11-01-18 13:05

Примера с рома е пълен нонсенс!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Konstantinov   
Дата:   11-01-18 13:08

Не са почтени и от профайлд и от фотосинтезис ако от там е купен апарата,някаква патологична алчност и то за 190 лева , и тая жена и да даде тия 190 пак няма да и оправят апарата ако е бил наводнен.Аз ги съжалявам и от фотосинтезис и от порфайлд това е падение,в сайта продължават да стоят прахо и влаго устойчив и че може да се ползва при всякакви условия...което е лъжлива реклама,те са го написали не го е измислил никой,да си поемат гаранциите сега и да си отговарят за това което пишат.
Имат техника за стотици хиляди не могат една гаранция да си поемат достойно ,дори жената да го е киснала в солената вода,в гаранция е -оправи го и я предупреди кажи и това е реклама внимавайте.
Никой няма да си мокри апарата ,особено ако работи с него,най -вероятно не знаят каква е повредата и гадаят, иначе щяха първия път да го оправят, това е защитна реакция опитват се да вменят вина на клиента и така да скриват собствената си некомпетентност.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   11-01-18 14:46

На сайта на Никон пише това:

Temperature: 0 to 40°C/32 to 104°F; humidity: 85% or less (no condensation)
никъде не пише "прахо и влаго устойчив".



Публикацията е редактирана (11-01-18 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   11-01-18 15:57

Точно така! Пишете на сервиза в Германия, даже по- добре направо на Маркел! Какви са тези самозванци "Профайлд" и си отказват ей така гаранции при неправилна употреба от потребителите им? Въртят си бизнеса както си знаят, а не се съобразяват с бизнес идеите на чичаците от ФотоФорум, пълни монополисти! Ако и Меркел не помогне направо пишете и до сервизите във Франция, Холандия, Италия, Испания, Япония и където се сетите!
С най- добри чувства :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   11-01-18 16:35

Когато умреш, не знаеш,че си умрял
и не ти е тежко на теб, а на другите около теб
...същото е и като си тъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   11-01-18 16:47

Напълно те подкрепям :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: sohk   
Дата:   11-01-18 16:58

Едно не мога да проумея. Какъв човек трябва да си, за да си мислиш, че световна марка като Nikon и частност нейния роден представител, ще се опитва да те излъже за 190 лева, че чак да ти поврежда той нещото и да те изкарва теб виновен. Това не е кварталния сервиз на бай Стамат. За да те налегнат подобни помисли, трябва ти да си го причинил това на друг, за да те е страх да не ти го причинят на теб.
При отказ на гаранция от Профайлд винаги дават снимка/снимки на повредата, на която се вижда и причината за отказа. Дайте да ги видим тия снимки защото тя влагата, за да предизвика окиси и корозия и е нужно време ... за 5 дни не се случват тия неща.
И аз съм имал влага във фотоапарата, и на мен са ми отнемали гаранцията за това и съм виждал къде е влагата ... знам, че не съм го потапял във вода, знам че има възможност за образуване на конденз - обяснението е логично.
Като човек работещ с клиенти съм се наслушал на какви ли не съчинени и изкривени истории от тях, който нямат нищо общо с истината или я изкривяват така, че да им е угодно на тях. За това съм против да се излива един тон помия и обвинения по някой без да се покаже един документ, снимка или протокол от сервиза, в случая. Да не говорим, че другата страна изобщо отсъства и няма възможност нито да представи фактите, нито да се защити, което прави всички твърдения тук клевети, а историята на ФотоФорум помни случай, в който потребители са се извинявали и са трили постове точно с такива клевети по адрес и на Профайлд и на други фирми и сервизи.
Бъдете разумни и не реагирайте първосигнално на всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: MR_GO   
Дата:   11-01-18 17:03

В крайна сметка авторката на темата беше писала още в началото, че има развитие по проблема и, но искала да види мнения. Време е да каже какво е развитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   11-01-18 17:23

Мисля ,че някой от читателите и писателите не разбират много от бизнес , което не е порок ,но поне не би трябвало да даваш мнения ако не си в темата.

Като представител на Никон, Фолксваген и Ейпъл примерно ти имаш 2 вариатна за договаряне и те в повечето случаи в голяма степен зависят от това кой носи гаранцията. Ейпъл са решили проблема с 1 година гаранция за тяхна сметка една за сметка на продавача съгласно законите в Европа.

Да вземем Фолксваген и пример с локален дилър във град Горно Надолнище. В случай ,че гаранцията се носи от завода производител , всички направени разходи по отсраняването на бъдещи гаранционни дефекти се прехвърлят върху тях. За това пък цената на която дилъра получава автомобила преди препродажба е по висока. Ако гаранцията се носи от дилъра съответно доста по ниска.

Или друго яче казано за дилъра тези разходи се явяват чиста загуба и съответно съшите всячески се стараят да ги минимизират особенно в страни със законова уредба като българската.

Страх ме е да си помисля ако гаранциите бяха по 5 години както в Щатите!

Примери за некоректно отношение в Никон колкото искаш, въпросът е до кога. Ако до сега имаше институции, които да се задействат по тези казуси и да налагат наказания и при повторни санкциите да растат , не мисля ,че щяхме да си говорим за подобни казуси.

Никон и Профайлд в частност са само пример ,но не и изключение, просто форума тук е за фотография иначе.................

С риск да е повторя аз 6 пъти пращах една и съща камера във София и в Гърция. 6 пъти те откриваха проблем и отстраняваха нещо уж. Аз камерата реално не съм я ползвал повече от 7 дни преди да я пратя пак.

В Дюселдорф я оправиха веднъж и завинаги и проблемът не беше в отстранениет :уж" от Българо-Гръцкият Конгломерат

За Клиента е важно да се отстрани проблема. Клиента усеща кога се опитват да го лъжат, но в България всеки смята ,че е по умен от другия.

Изключвам случаите в които сервиза има право, а Клиента е повредил техниката поради лошо боравене с нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   11-01-18 17:30

Според постовете ти става ясно, че ти на 100% изключваш сервиза да е в правото си, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   11-01-18 17:37

На база опита ми при взаимодействие с тях и при описанието съм на 90% сигурен! Апарата е отварян два пъти, все при тях! При първия няма вода вътре , при втория има. Вие ми кажете каква е причината според Вас?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: sohk   
Дата:   11-01-18 17:41

Вместо да гадаем, госпожата да приложи сервизните протоколи и снимка. Иначе правим разказ с елементи на разсъждение и неочакван край.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   11-01-18 17:42

Изключвам случаите в които сервиза има право, а Клиента е повредил техниката поради лошо боравене с нея!

А ако този случай е точно такъв?

Самият автор е написал, че е снимано във влажно време, виж и снимките - от морския бряг с вълни и с дълга експонация, правени от статив, сложен много близо до водата и с широк обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   11-01-18 17:47

Не мога да зная, както и Вие! Докато Профайлд и дамата с повреденото тяло си мълчат тук могат да се изпишат хиляди постове. Просто ми е интересно как хората си правят заключенията на базата на 4 реда написани от недоволен клиент. Нека госпожата да даде сериен номер и всеки ще може да провери историята в сервизният им сайт или да качи снимки, както беше писано в няколко поста. От тема за съвет поискан от автора, стана хейтърско сварталище и бизнес форум без да се знае нищо по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   11-01-18 18:08

Вижте Уважаеми, аз не подхождам с лошо нито към Вас нито към тях , Напротив, Уважение към мнението на всеки. Нищим си възможните варианти,но ако беше с вода при първото сервизиране ,не мисля ,че щеше да има нужда от втори опит по гаранция.


Знам ли?

Давайте да омаскарим и жената съшо. Ей така за баланс![smilie5] [smilie5] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Plamen11   
Дата:   11-01-18 18:23

Не разбирам от бизнес, но си мисля, че потребителите сме част от него, защото без нас той няма да съществува.Ако аз, като коректен потребител остана разочарован ще направя следните неща:

1.Повече няма да пазарувам от въпросния търговец и ще направя всичко възможно да нямам нищо общо с дадения представител и сервиз.

2.Предвид горното бих продължил да пазарувам от България, при положение, че имам друг избор.

3.Ако това не е така, ще пазарувам от чужбина, или пък втора употреба, с всички плюсове и минуси от това.

4.Бих обмислил и възможността да сменя марката с друга, за която знам, че има по-добро отношение на местно ниво.

Какво бихте направили вие, особено тези, които защитавате сервиза и търговеца, при условие, че сте коректен купувач?



Публикацията е редактирана (11-01-18 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   11-01-18 18:45

Това със снимките и дългите протоколи ,точки,подточки,подписи,печати,мнения на "вещи" лица си е бош лаф работа.Техника излиза на сцената,започва да говори с технически термини които и самия той не разбира,чул и прочел от тук и там,клиента гледа умно и разбиращо,клати глава в съгласие,слуша за някакви сложни настройки на космическия кораб в хипер пространството от пета звездна величина,мозъка му се пренатоварва от тъпотии,плаща си и си тръгва само и само да се отърве
от безсмисленото безумие сътворено от нечии болен мозък.Казвам го от личен опит и човек познаващ и виждал в действие доста хорица в сеирвизния бранш.Понякога чак ми е идвало да го хвана "майстора колега,да му отвинтя един за да го изкарам от матрицата" и да отида да му купя на клетия български клиент едно ново изделие и да му го подаря...............Като не можежеш да му вземеш парите на клиента,б.х та в "майстора",казват старите МАЙСТОРИ...........Миналото лято,идва клиент със доста запазен ДСЛР .Казва ми ,пич,можеш ли да го видиш това чудо,щото го носих в един моторизиран сервиз,там ми казаха че има пет изгорели неща,всяко едно струващо по 100 лева+ремонта отива направо да го хвърлиш в кофата.Човека си носеше и обемен снимков матриал и дълъг протокол че устройството е прогнило от влага отвсякъде и е неспасяем случай.Погледнах ги,казах му да ги хвърли в кенефа на село ако има,след което го питах какъв е проблема,човека каза че апарата е умрял,нищо не свети,и го остави за преглед.Дойде заветния миг да го погледна,сложих му една батерия,щракам на ОН,нищо,дисплея не светва.Точно преди да го сложа отново на ОФФ,натискам по навик шот бутона и камерата си щракна,натискам Меню,излиза си,натискам Ревю,има кадър,и то на фокус.Хващам японската отвертка,започвам да развивам винтове,ми тя камерата неразглобявана.Отварям вътре,всичко като ново,само където горния дисплей не свети,вадя го и него,гледам петно колкото главата но кибритена клечка,изчиствам го ,монтирам дисплея,всичко светва,обаждам се на човека да си го прибере,той идва,гледа недоумяващо,плаща си и по стар български обичай казва би маа му ,и си тръгва.Скоро пък друга пародия от друг моторизиран сервиз,праща ми една женица почти нов скъп апарат,питам я какъв е проблема?Ами мокрен е ,аз снимам в аква парк,не ми признаха гаранцията,изгнил бил отвътре.Почвам аз пак да разглобявам,баси и тази камера не е отваряна,тва по моторизираните зервизи големи факири бе,очи ринтген,виждат корозията през капаците.Отварям аз ,вътре аптека,само където контролера за управление на камерата фира,пече като котлон,дошло му времето.Викам на жената,абе тази камера си има дефект,занеси я да ти я оправят ,нали си е гаранционна?Да де ама аз им казах че снимам в аква парка,и спициалистити ми казаха че е мокрена и гаранцията не важи повече и да я хвърлям че е изгнила.Яко.Затва Ибей,казвам на корееца да ми го пише детска играчка 8,95 долара и право в офиса ни на острова.И да го прихванат на митницата,за по малко от минута им превеждам митническите разходи и си взимам играчката.Колкото изкара изкара,поне мога да си ги оправям,така си мисля де..........Накрая да не си помислите че само в БГто е така,така е по цяла Европа,по точно по целия нещастен Евро съюз,всичко иска много пара и по цял ден да го дава баровец и да си чати на телефончето............Горните случки са абсолютно действителни,пиша точно тях явно защото са ме впечатлили малко в повече,иначе подобни на тях край нямат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   11-01-18 19:34

Другарю, ZENTEX, не би следвало след като устройството е отваряно от "моторизиран" сервиз да няма следи от дейността му? Японците едва ще са доволни, ако "моторизираният" им сервиз прави гаражни изпълнения като почистване на корозия с китайската отвертка и малко руски алкохол, за което клиента им си плаща, не мислиш ли? Не би ли следвало да се отървем от българския манталитет дето "майстор" от едно време, разбиращ от фотоапарати до мозъчна хирургия да се опитва да съживява всичко вместо да се сменя с ново и да не трупаме и препродаваме електронна скрап с описание, че бабата е снимала само в неделя сутрин в църквата с него?
Не го приемай лично, просто си събеседваме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   11-01-18 20:19

Японците изобщо не разбират какво се случва по нашите географски ширини ... за съжаление

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   11-01-18 20:21

Не бе братле ,аз няма от какво да се дрразня,нещо ти не си разбрал,писах че устройствата въобще не са отваряни!!!За човек от 30 години в бранша мога да различа развиван винт.Вместо дрюгарю,можеш да ми казваш Брато примерно,дрюгарю много селско,дразни ме като всеки един селяк мигрирал в Софето да му казваш че е цървул.................Иначе аз китайски отверки нямам,всичко при мене е съветско,алкохол няма,всичкия го изпихме с мойте сарфоши.



Публикацията е редактирана (11-01-18 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: philip   
Дата:   11-01-18 20:40

ZENTEX [smilie24] [smilie24] [smilie24] Ако родните търговци съзнаваха, че добрият сервиз е основната реклама на марката...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   11-01-18 20:44

Извини ме за "отверка"та, японска спомена, че е. За 30 години явно си попадал само на гаражни испълнения щом имаш такова набито око. А иначе за мигрантите в "Софето" (нарецателното е модерно за тинейджърите според мен) какво са ти направили хората, всеки трябва да оцелява, недей със злоба :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   11-01-18 21:01

Бобец,не си ми в категорията на интелекта,не се напъвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   12-01-18 00:22

Извинявай, ако съм те засегнал :)
Само ще си позволя да цитирам част от твой пост на 21.08.17 10:19.
"2ро,един уважаващ тениката майстор,винаги си подбира най добрите инструменти и никога не може да се разбере че е имало интервенция в дадено устройство."- това се опитах и аз да обясня ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-18 02:03

Бобец,ли си какъв си не е ясно,ама само дивотии пишеш в темата,та по-добре не си давай зор и мирясай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ombre   
Дата:   12-01-18 20:54

Sohk,не бих нарекъл клевети мнения на хора,които са изпитали нещо на свой гръб.Клевета и споделено разочарование и то от ЛИЧЕН опит/както и обратното,ако има позитивно мнение/,са различни неща.Харесвам Никон,имал съм няколко модела на марката,но и драмата с сервиза си е факт.Както и да,убеден съм,че има хора,които най-вероятно са доволни и биха ползвали услугите им.То не,че има много възможности в БГ за ремонт на такава техника като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   13-01-18 18:47

Здравейте! Благодаря на всички за изразеното мнение. Някои бяха полезни.
Развитието. Отказан гаранционен ремонт от страна на сервиза на Никон. Цена на ремонта 190 лв. Има протокол, има снимки. В протокола пише, че във фотоапарата има влязла течност. Следата по платката е миниатюрна, с размер около милиметър.В случая стойността на ремонта е поета от Фотопавилион. За което съм много благодарна разбира се.
За мен лично, най-обидно беше, че и техника от сервиза и представителя на Profiled, с който поисках да говоря ме убеждаваха, как те не можели да поемат гаранция на техника, в която съм НАЛИВАЛА вода. Но тъй като и тук имаше такива изказвания, явно е норма и е безсмислено да убеждавам който и да е, че апарата не е мокрен никога. Но, и не го прибирам като влажността стане 86 %. Най-малкото, защото нямам закачен влагомер на ухото си. Проявявам съвсем разумна грижа за техника, която искам да използвам още много време, предвид цената й и факта, че за мен фотографията е хоби и не ми носи доходи. За мен би било интересно как реагира оторизиран сервиз при подобен проблем в Западна Европа или САЩ.
Тука е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   13-01-18 19:45

Фотопавилиона не за първи път се доказват, че ги е грижа за Клиентите. Аз лично знам за още един случай в който те поеха разхода ,въпреки ,че можеха да си го спестят след менението на сервиза.

Това определено заслужава адмирации!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   13-01-18 19:50

Търговеца носи отговорност пред закона !

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   13-01-18 19:59

@egwene, би ли покала и на нас снимките, ако не е проблем, моля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   13-01-18 20:18

Само не разбрах - тази следа около милиметър е по вина на клиента ??? И с лупа ли са я търсили тази следа, че да накарат клиента да плаща ???

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-01-18 20:55

Всичко е добре като приключва добре.Засега няма да разпродавам и да минавам изцяло на Сони и ще гледам да пазарувам от Павилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   13-01-18 21:25

Супер, че проблема се е решил!

След цели 90 мнения по темата, мисля че наистина е редно да покажеш снимките, които казваш, че имаш.

Дай да видим какъв е проблемът, мисля че мога да разпозная окиси по платка, виждал съм доста.

От моя скромен опит за ремонти на хардуер мога да кажа, че един милиметър мизерия по платката е напълно достатъчен за да окъси например цели три извода на чип в TSOP корпус с pitch 0.5mm, каквито са повечето памети, вероятно и във фотоапаратите има чипове с такъв корпус. FPC конектори също има с pitch 0,5mm.

В случая не знам кои прав, кой крив. Дай да видим снимките, че ми стана интересно.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   13-01-18 21:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Може ли снимки наистина,1мм течност,това явно е дължината,а ширина???...............Не давам никакво мнение към конкретния сервиз,нито пък ме интересува,рядко имам нещо гаранционно,пък и в такива случаи ако ми отърва си го оправям сам или кофата и ново,живота върви с бясна скорост и няма време човек да си създава излишни проблеми и да му блокира мозъка.По белите държави сервизите са здраво вързани за производителя или са много напред с материала технически и финансово.При подобен проблем платката полита към кофата,слага се нова и клиента повече няма работа в сервиза,сметката се пише на г.за на проидводителя или на дистрибутора и той се оправя с производителя,дали кеш,дали бартер,дали рабат,това си е тяхна работа.Време за експерименти няма,да влиза следващия...........Жалко,тъкмо мислех да си купувам скъп бинокъл от БГто,обаче аз нали съм трапер и все съм по блатата,ще вземе някоя капка да го накапе,или някое влечуго да му се изплюе отгоре,или да го улучи гилза от карабината и нещо да се размести сложно,гаранцията фира,явно и него ще го пишем гифт от Корея......................Проблема по БГ сервизите че техниците са живи,умрели от глад.Или са на смешни заплати,или са на процент от заработката и си позволяват да си измислят и сътворяват какви ли не безумия,само и само да вържат някой лев отгоре.Това е така,защото "мениджърите" им или началници по нашенско ,са алчни тъпаци и правят кави ли не безсмислени договори за ремонт на изделия с вносители и производители на супер ниски цени.Имало било голяма конкуренция.Ега ти и конкуренцията,като не им отърва,да си ги оправят сами,ние няма да се излагаме пред клиенте пък.Една работа хване ли се,трябва да се върши както трябва,място за надежди и агония няма.На 700-800 лв заплата за такава работа можеш да вържеш или само някой супер окъсал или някой луд който работи на 5 места за да връща кредити.Финансовата преса е много голяма,хранителната верига е много дълга,всеки се пазари и реже финанси и накрая става невъзможно да се работи,следващата крачка е некачествено обслужване,по следващата бавен фалит.Затова и някои компании отдвна започнаха да проектират изделия които над 99 процента не проявяват никакъв дефект до 4-5та година и след това се разпадат на съставните си части и кофата.По време на гаранцията всичко се заменя,след това изделия с добър външен вид и минимални дефекти се отделят,табелка рефюрбишът,30 процента даун прайз и отново на витрината.Така се прескачат много звена от веригата при което пада и цената на изделието, и ремонтите и подръжката стават безсмислени.Едно наистина добро решение,иначе постоянно ще има някой недоволен поради редица причини.



Публикацията е редактирана (14-01-18 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ombre   
Дата:   14-01-18 10:35

[cool] [cool] Павилиона е супер,както и пичовете дето бачкат там....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: idivanov   
Дата:   14-01-18 11:24

Да попитам и аз - тези платки на влаго-прахо и бла-бла защитени апарати не ги ли лакират фабрично с някакъв защитен лак? Ако не, защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   14-01-18 11:42

Лакират ги, много ясно, даже не само на влаго-прахо защитените апарати (какъвто стана ясно че Д750 не е), а на всички електронни устройства. Обаче има места, на който трябва да има електрически контакт, например слотовете, и просто няма как да се лакират, щото лака не провежда ток.

Освен това лака се полага преди елементите и защитава пистите по платката, а самите спойки остават нелакирани, поне на устройствата, които са попадали в моите ръце, щото като пипна с мултицета и дава контакт. То си личи веднага на платката къде има и къде няма.

Затова искам да видя снимките, но автора на темата упорито мълчи по въпроса, като че ли ги крие от нас...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   14-01-18 11:53

Не ставайте смешен, dim4o. Упорито ги крия...Не вися денонощно във форума. Ако исках да ги крия нямаше да пиша във форум. Принципно исках да си взема ремонтирания апарат първо и тогава да пиша каквото и да е.Това стана вчера. Параноите и конспирациите си ги дръжте за себе си.

https://photo-forum.net/i/2121260
https://photo-forum.net/i/2121262
- за мащаб
Иначе съм абсолютно съгласна с ombre :)



Публикацията е редактирана (14-01-18 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: mitkomk   
Дата:   14-01-18 14:10

Кога ли сервизите ще си сложат камери да покажат на "наглите" "досадни" клиенти защо им отказват гаранция.Лесно е,не е скъпо..ама защо ли не...
Горното на снимките прилича колкото на вода, толкова и на неизмита от флюс платка.. флюс които си е свършил "работата" ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   14-01-18 16:55

Има само един шеф. Клиентът. И той може да уволни всички в компанията на директора само с харчене на парите си някъде другаде. „

Сам Уолтън, основател на Walmart и Сам Club


ОСТАНАЛОТО СА ГЛУПОСТИ!


Ще дойде денят в който. нито Ампрел, Профайлд или Фотосинтезис ще са монополисти и това ще сложи края на цялата Гръцка мъка по нашите пазари. Първият който дойде с готов продукт, ноу хау и стратегия ,ще ги помете като цунами! За съжаление Фотопавилион са в договорености с тях и реално купуват от тях , иначе и те биха могли да ги понастъпят повече......

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   14-01-18 20:50

Верно че има киселинни флюсове които може би биха причинили такъв демидж по платката, но мисля че те не се използват в такава електроника. В случая от тези снимки за мен това е влага, и то като я гледам май не е от вчера. Въпрос на време и късмет е било този уред да спре да работи. За всеобщо нещастие е попаднала и върху конектора, от където може да е дошъл проблема с утечката, затова батерията пада при изключен фотоапарат.

Това нещо по платката няма как да стане просто ей така докато си работи уреда - нещо се е случило и вътре е влязла вода, макар и много малко. Как е влязла там не знам, но по принцип има два начина - да влезе през корпуса на устройството или да кондензира вътре.

И друго - сигурен съм че и FPC-то което влиза там също е заминало.

С риск да ме нахейтите и с извинение към собственика на апарата, но аз също бих отказал гаранция за тази повреда, освен ако устройството не е със сертификат за водонепропускливост.

И аз се сетих за един цитат - нашенски, роден:

“Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.”
Атанас Буров

Но нейсе - и аз съм българин, и аз гледам да мина тънко ако мога, затова май по-добре да си трая. И те така те... Битие, кво да го правиш [cool]


Нека и ZENTEX си каже мнението като човек с повече опит.



Публикацията е редактирана (14-01-18 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: mmjm   
Дата:   14-01-18 21:03

И ако е конденз сигурно ли е, че се е получил след покупката на апарата? Да, вероятността да е така е много голяма, но все пак има и друга възможност не мислите ли? Толкоз по въпроса с тънкото минаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   14-01-18 21:13

Неее, нищо не е сигурно на тоя свят и винаги може да има и друга възможност - разбира се че е така. Откъде да знам къде се е получил демижда, да не съм Харабейшио?!? Казвам само че го има и се вижда. И че ако аз работех с гаранционни продукти и дойде при мен такъв уред, не бих му признал гаранцията, ако не е водоустойчив. Пък нека ме изядете с парцалите.

[smilie21]



Публикацията е редактирана (14-01-18 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: zbonev   
Дата:   14-01-18 22:16

Все пак ми се струва, че от море водичката.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENON   
Дата:   14-01-18 22:41

Това, което виждам са сериозни "отлагания". Не съм уверен, че конденз ще направи такива бели по платката.
Има "отлагания" и зад/под конектора и по елементи. Доста омазано.
Интересното е, че съм виждал подобна мазня и на други места, като апаратурата изобщо не е помирисвала влага, камо ли море...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Konstantinov   
Дата:   15-01-18 02:22

Ако си бяха залели платката със полимери както правят подизпълнителите на мерцедес нямаше да има отлагане.Хората преди 20 години заливат и от двете страни и стърчат само жиците към другата платка и копчетата,работят в кал и луга и я мият с маркуч,само като изгори нещо след 15-25 години не може да се ремонтира, а са скъпи,и ние чоплим полимера и се пробваме щото искаме 100 години да работи.
Вината е изцяло в Никон,лошо изпълнени и липса на уплътнения в изделията и то д750 за над 3х лева и светкавицата сб5000 за 949,платките не са им защитени.
Сега какво -като си купиш да разглобиш и залееш платките с полимери, трябва доработка направи си сам.
Да смениш капачетата на батериите и картите и на светкавицата където може.То от никон вече продават гума за уплътняване на светкавицата ,ама само за д5 и д500 става.
Имам сони некс ф3 и също е дантела ама платките имат някаква защита и въпреки прахта и влагата не е давал дефект вече 5 години и веднъж гаранционно го оправиха в стемарк не казаха пълен е с вода и прах няма да работим,просто занесох и след 3 дни го взех със сменен уплътнител и изчистен вътре и матрицата и стъклото пред нея дето бях търкал и не са искали пари.



Публикацията е редактирана (15-01-18 02:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   15-01-18 10:00

Абе хора, вие виждате ли снимките въобще? Онова синьото по перата на конектора е окис (мисля че е меден сулфат заради сярата в морската вода, но това е друга тема), а кажи ми как ще залееш с полимери конектора и как ще го разкачиш после при нужда?!?! Става неразглобяемо съединение с нула възможност за ремонт, а колко ще тежи?!? Едно е да направиш неразглобяемо съединение автомобил два тона, дето после чоплиш полимера за да го ремонтираш, друго е да направиш портативно устройство, където всеки грам е важен. И го направи неразглобяемо, щото си залял конекторите с полимер. Някой да е виждал такъв фотоапарат?

Направо ме убихте с тия глупости, чесно.

Дай да ти го залея със смола целия апарат, барабар с паметта вътре, щото мерцедес правели така и държали по 15-25 години! Ей затва не обичам да работя с БГ клиенти - всеки разбира, знае, видял е как е в мерцедес, има поне 5 идеи, за които тъпите хардуерни инженери не са се сетили, абе въобще както се казваше "нация техническа" сме ние - само ако може да се мине метър. И накрая ако може да е за без пари!

Иначе виж, еди кой си бил казал за някакъв апарат, че не бил пълен с вода и го оправил - ми сигурно щото наистина не е бил пълен с вода, ебаси! Имаше едно време един виц за милиционери, който завършваше така:
"Един милиционер пита друг Ти имаш ли аквариум? -Не. -Значи си педерас"

Ето, намерих го:

Срещат се двама милиционери и единия носи една дебела книга.
- Каква е тая книга?
- Това е книга по логика. Тази книга е само за умни хора.
Нашия малко прост, почесал се по главата и питал:
- Логика? Какво е това?
- Ми как да ти обясня. Ти аквариум имаш ли?
- Имам.
- Добре. Щом имаш аквариум значи обичаш рибите. Щом обичаш рибите, значи обичаш животните. Щом обичаш животните, значи обичаш хората. А щом обичаш хората, значи обичаш и жените. Разбираш ли?
- Мале, те тая книга много умна бе. Я дай я и на мен, може и аз да поумнея.
Взима книгата нашият и тръгва да се прибира радостен. По пътя го среща друг милиционер.
- Ква е тая книга бе?
- Ааа, тая книга много умна. Книга по логика.
- Логика? Че кво е то туй?
- Сега ще ти обясня. Ти аквариум имаш ли?
- Не.
- Еми значи си педерас.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-01-18 14:00

Тази платка си е точно на Д750,разположена е на дъното на камерата.Това всъщност е трансвертора на кондензаторната банка,енергиина помпа,зарежда до към 310 волта,големия чип е драйвър,най вероятно върти мотора на огледалата,не се сещам точно.Най вероятно и двете устройства поради опроводяването не могат да застанат в стендбай режим и след изключването на камерата продължават да консумират енергия от батерията.Пак казвам дистанцирам се от конкретния случай,давам само мнение,всеки си има политика на ръководене на бизнеса.Аз лично не бих отказал такъв гаранционен ремонт по редица причини.Първо това е отлагане на някаква течност,или е влязла вода от някъде,или е имало силен конденз над нормите ,образувала се е капка и се е утаила на дъното точно върху тази платка.Ако е първия вариант клиента си е виновен,обаче дефекта не е толкова голям и може да се преглътне от моя страна.Производствената цена на този модул е не повече от 10 долара.Отделно това ми минава за ремонт и производителя или местния дилър ми плаща един ремонт,като аз поемам отговорност за този ремонт до изтичане на гаранцията.От друга страна обаче,ако това е утаяване говори лошо за марката и модела.Аз работя за тази марка и трябва да пазя имиджа и.От друга страна ,ами ако това се е получило още при самото производство?Ами ако се е получило още при транспортирането на продукта до склада или магазина?А как аз ще докажа на клиента че това е неговата платка,и не му давам картинка от друг случай с наистина давена камера???Модулите нямат сериини номера еднакви с тези на изделието.Ами ако му откажа гаранционния ремонт,взема му парите и проблема остане?Защо трябва да влизам в конфликт с клиента заради една капка вода???Значи клиента първо е прежалил едни 2 хиляди долара за това изделие.2ро го е купил поради някаква причина и сега то не работи,клиента е недоволен,носи го за ремонт,там го въртят и го бавят,остава още по недоволен.Накрая за капак му сервираш че е смотаняк и си е удавил камерата и ще трябва да си плати ремонта и той вече изпада в истерия и отчаяние защо изобщо му е хрумнало да се занимава с това.Започва да изпитва омраза кам сервиза,към марката,към продавача,към веригата магазини,започва да търси отдушници и по форуми.Анти реклама по форуми и познати.И това само за едни 50-60 евро икономисани от един ремонт,отдавна платени пак от същия този клиент още при покупката на изделието.Аз лично където и с когото съм работил,никога не съм връщал гаранционно изделие,освен в случаи ако е минал трактор през него или вътре се разхождат риби и жаби.Така ни учеха японците още в началото на 90те.Имах един период когато работех за един световен немски гигант,и там ни учеха на същото,никога не влизайте в конфликт с клиентите,пари има за всички,и за производителя,и за дилърите и за сервизите.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Nik1   
Дата:   15-01-18 14:11

dim4o написа:

> Абе хора,
> А бе, dim4o.....

> Направо ме убихте с тия глупости,
> чесно.
>



> Направо ме уби с туй....
чесТно

Ей затва не
> обичам да работя с БГ клиенти -
>
>
> Тогаз `фащай гората или свиквай...

Редно е да се извиниш на колегите
На мен не - аз не участвам


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   15-01-18 14:38

ZENTEX, благодаря за обстойното мнение. Беше ми полезно. Аз няма как да докажа, че камерата не е била мокрена. За мен лично това ( ако е моята платка)е конденз. Но все пак, можеш ли да ми кажеш ако има влязла вода ( то стана ясно, че морето съм изсипала вътре), няма ли да има много повече поражения и на много повече места? Нямам идея къде точно се намира тази платка, но вероятно около нея има и много други...И ако е конденз, не е ли същото положението. Възможно ли е да стане конденз с този размер и да направи такъв проблем? Питам, защото аз няма да спра да снимам, защото навън е студено или влажно. Хипотетично всеки следващ ремонт при проблем с апарата би ми бил отказан гаранционно, защото веднъж вече е установено че вътре е имало вода? Или? И ако не е вода или конденз, какво може да е?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-01-18 15:01

Значи,в един такъв бизнес важен е оборота,продажбите на изделия,колкото повече продажби,толкова по голям финансов оборот,толкова по голяма печалба.Всички са доволни,някои повече.За да имаш голям оборот ти трябват клиенти,колкото повече,толкова по добре.Клиента идва ,купува си нещо и оставя едни пари.После събираш парите на клиентите и стях купуваш нова стока,ако имаш добра печалба,купуваш повече стока.Събираш още клиенти и купуваш още повече стока.Издаваш гаранция за продадените изделия,и така се обвързваш с договор с купувача за една или две години.През това време ти въртиш неговите пари,един вид все едно че си банка.Ако нещо стане през това време и клиента е недоволен,в краен случай му връщаш парите и пито платено,няма никакво разочарование от двете страни.Вероятността същия този клиент ,ако е останал доволен,да ти стане пак клиент е много голяма.Обаче ако го обидиш,едва ли ще повтори и ти оставаш без едни пари.Това се казва безотговорност или казано по нашенски некадърно управление.Преди доста време работих с една известна за времето си фирма за внос на техника,хората работиха 3-4 години,изкараха много пари ,усетиха се навреме че в този бизнес вече няма да има голям келепир,и предприеха друг бизнес с огромната печалба от електронните играчки.През това време аз им поддържах гаранциите,и за целия период върнах само един единствен клиент с един 14 инча телевизор,взривен от край да край поради токов удар.Клиента рева,рева един месец,накрая ни писна,седнахме да се разберем кото пичове,казахме му да не се шашка,да си признае вината и ние ще направим нещо за него.Човека каза да ,така е ,но на мен много ми е тъжно.ОК,казваме му,хвърляме гръмналия безценен телевизор,даваме ти по хубав по цена на едро и ти плщаш половината,ОК???Човека веднага се съгласи и си трагна с новото ТеВе усмихнат.Това на фона на над 10 000 ремонта за периода,един случай.Случвало ми се е клиент носи скъпа камера,гаранционна.На третия ден започва да досажда.Казвам му, машината е гръмната през 1393 порта,400 евро ти е само платката,гаранция аут,виж си компютъра кой бездарник ти е сложил евтино китайско захранване,пускащо фаза,преди да взривиш още някое устройство.Човека нещастен,пита какво правим,ремонта скъп,машината му трябва.Казвам му да чака докъто измисля нещо.Поръчвам му нов модул,правя салта да го нахендря на друга същата машина с друг незначителен дефект,връщам му машината с призната гаранция,той щастлив.След това наля още 10 000 евро в техника от същата марка,аз си останах с 35 евро полагащи ми се за ремонта и едната слава,дилъра прибра 100 пъти по толкова.Обаче ако бях уведомил дилъра за проблема,и бях го насъскал срещу клиента,щеше да прибире един.....Веднъж колега в чужбина ми разправя.Идва казва клиент,носи филмов апарат за подводно снимане,от него тече вода.Казвам му,за какво го носиш,той си е за кофата.Ами сменях филма и той се напълни.Е как така се напълни???Ами докъто бях под водата свърши филма,и аз го отворих да сложа нов,нали апарата е за под вода,така пише на кутията!!!!Колегата каза,брат мислих точно 2 секунди и му казвам,ОК,мини утре да ти дам нов,ама друг път да знаеш че филма се сменя на плажа,не под водата.Как да му обясни,след като в упътването е пропуснато да покажат как точно и къде се сменя филма.Убеди го клиента че вината е негова ако можеш[smilie18] Ето тука е тънкия момент,да си справедлив арбитър,да вземеш правилното решение и всички да са доволни.Дабра политика трябва,не само чалъми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-18 15:29

Смяна на филми, романтика...

off
Един наш известен фотограф летял с мотоделтапланер и снимал, ама свършил филма. Почнал да го сменя във въздуха и изтървал заснетата касета. Добре, че не минала през перката. После ходил по поляните да го търси. Някакъв овчар го бил намерил, даже го и разгледал [smile]
/off

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: colorphoto   
Дата:   15-01-18 15:32





Публикацията е редактирана (15-01-18 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-01-18 15:33

Тази платка се намира на дъното на камерата.Как е станало е неразгадаемо.Единия вариант както писах е много силен конденз над нормите,събира се влага от вътрешната страна на изделието,образува се капка и по някое време се стича надолу я по платка я по самия корпус и е застанала на това място.Ако не успее да се изпари бързо и в нея има и други елементи освен вода започва окисляване и гниене.Малко е вероятно,защото конденза носи предимно чиста вода,която не е агресивна към металите,трябва да стои много дълго време ,дни и седмици за да започне бавно окисление.Друг вариант е ,много често влиза течност през държачите на ремъка и се стича от вътрешната страна на корпуса и попада на дъното на камерата,там доста често има електроника.Може да е дъжд,може да е пръски вода,предположения.Друг вариент е минава през байонета,ръмеж на дъжд,попада по обектива,по фронт панела,вдигаш за момент камерата нагоре,всичко се изтича към байонета,влиза между него и предния капак и пак се оттича на дъното от вътршната страна.Важното в случая е че го има,как е станало са само дагадки.За това казах,всеки си има различна политика на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   15-01-18 15:43

Аз никога не съм отричала, че го има. Това, което не приемам е да ме правят на идиот. Пак мерси за мнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   15-01-18 21:09

Aaa, Nik1, не следите внимателно темата, още преди 20-30 мнения написах, че с риск да ме нахейтите и с извинение изказвам мнението си, така че още тогава се извиних, дори предварително. Пък вие ако искате може да си "полимеризирате" апарата, ще стане чук, само гледайте да е с electronic-grade полимер, а не със силикон за баня, че е киселинен и ще стане мазалото пълно (не е съвет).

Всъщност излезе че и аз, и ZENTEX, че дори и самата egwene смятаме че това е повреда, причинена от течност. Както казах и аз, и ZENTEX, може само да се гадае как е попаднала там, но е факт, че я има. Разликата в мненията ни дали да се покрие гаранционно или не може би идва от факта, че аз няма на кой да приложа номера със салтата и да го нахендря на друго устройство с друг дефект, нито мога да прехвърля сметката на друг - просто няма на кой, освен на шефа. А той седи през едно бюро от мойто и ако ме барне, че ги правя тия врътки и айде УВО - за по-младите, съкратено от у-вол-не-ни-ееее.

Другото е че сме само B2B, няма "потребители" и всички характеристики са ясно описани в договора - ако там не пише, че дадения модул има клас на водоустойчивост - сори, ама като няма, значи няма.

А ако влезем в психологията на потребителя - е това вече е съвсеееееем друго нещо.

Айде, темата е изчерпана вече, снимайте и наздраве [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   15-01-18 21:16

Забравихте ли, че при първия "ремонт" на същия проблем течност е нямало.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-18 21:55

Може да не са я забелязали. Все пак не е най-отпред.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-01-18 22:12

На аз за това никога не съм искал да се занимавам със гаранционна подръжка.Защото нямам пряк контакт със производител или континенталния,или по точно зоналния дилър.С тях мога да се разбера,но не и с местния по на дребно играч.Започнем ли да си закръгляме сметките до стотинката,работата е ясна,съвместният ни бизнес няма да продължи дълго.По горе го бях написал,надявам се го разбирате.Дължим просперитета и благодентствието си благодарение на клиентите си.Ако тях ги няма,всичко изчезва.Те са главния фактор за благополучен бизнес.Намаш ли пряк контакт с тях и взаимно разбиране,край с бюрото ти и това на близкостоящия до теб шеф.Един договор на хартия нищо не значи.Както и стойността на една красива банкнота и себестойнастта и в злато.Едното е само красива картинка,с която в непредвидими кофти ситуации само може да си разпалиш печката,другото си тежи,и то много.



Публикацията е редактирана (15-01-18 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: colorphoto   
Дата:   16-01-18 01:53

На 100% съм съгласен със ЗЕНТЕКС.

Уви родните ни мениджъри в подобните бизнеси са си с такъв манталитет и няма тенденция да си променят мисленето.

Все ми е било неясно кой всъщност им е главния бизнес на въпроснте фирми-вносители защото нямам усещането да е само този с фототехниката.

Сега ще пишат за малкия пазар тук ама нещо се изтърка тоя рефрен ми се струва...



Публикацията е редактирана (16-01-18 01:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: emo99   
Дата:   16-01-18 12:22

Преди 10 години имах и аз проблем с гаранцията. Сега виждам, че нещата не са се променили.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: krist   
Дата:   16-01-18 16:52

Мдааа, едно време и моят чисто нов Д600, като продължи да хвърля масло по матрицата, дори след смяна на затвора в Холандия, ми го смениха с Д610 в Павилиона, за тяхна сметка. В Профайлд ми искаха да си доплатя разликата между двата (към 300 лв. по смомен). В името на коректността, да кажа и обратното - миналото лято, след жалък опит да си изчистя сам сензора и брутално омазване, Профайлд го почистиха в понеделник рано сутрин, без никакво чакане, защото заминавах директно за гръцко. Е, вярно срещу 40 лв., но все пак имах апарат...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   16-01-18 16:57

Затова и хората все по-често купуват техника от чужбина (със сериозна разлика в цената). Доводът гаранция някак си не те топли ако веднъж са те пуснали по пързалката ...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »