Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: SOFTWARE
Автор: stef7   
Дата:   08-01-18 09:28

Торент тракери има не само в България. Pirate Bay все още си работи както и много други международни тракери. Сървърите на някои от тях доколкото знам са базирани в други страни от Европейския съюз. Ние не сме единствените. Самият факт че всички Български торент тракери режат трафика от чужбина е показателен. Докато кражбата е за един нищожно малък и неплатежоспособен пазар като българския от Европа могат да си затворят очите. Ако обаче станат международно известни от Европа могат да натиснат управляващите и парламента да променят закона.

За Германия не мога да гарантирам за истинността на историята. Препредадена ми е през човек. Но знам със сигурност че двама бивши колеги работили известно време там не са посмели да теглят през торенти. И тяхните свидетелства са от първа ръка. И не е като да няма откъде на теглят, има международни тракери достъпни отвсякъде. Както познавам човек извършил нарушение /каране с превишена скорост/ в Германия и получил и платил си глобата от България. Като поп както казват, без хън-мън. Около 200 Евро. Много интересно защо съдия не е бил намесен в дадената ситуация.

Глобата едва ли е от IPS. Но е възможно да го задължат да докладва там където трябва и от там да ти пратят честитката на базата на трафика който си правил. И да глобата може да се обжалва, но я се опитай да обжалваш примерно глобата за каране с превишена скорост при положение че са те засекли с камера или друго техническо устройство.

Антивирустният софтуер не ти дава 100% гаранция и защита от вируси уви. Примери мога да давам много. Ти прави глупости пък се надявай антивирусният ти софтуер да те спаси.



Публикацията е редактирана (08-01-18 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-01-18 09:38

Пичове, както и да го извъртате, да вземете нещо без пари, в което някой е вложил време, умения и пари, за да го произведе и му е сложил цена, си е чиста кражба ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: asahi   
Дата:   08-01-18 11:29

Те не крадат. Те берат.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: nyamago   
Дата:   08-01-18 11:48

Яйце и кокошка е задачата (причинно-следствен парадокс):

Дали някои народи крадат, защото са бедни, или са бедни, защото крадат?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-01-18 11:49

“Ний ни крадем, само си зимами “ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: stef7   
Дата:   08-01-18 12:29

Като абсолютен брой копия и стойност на пиратския софтуер сме извън негативните класации, притесненията на компанията са на други места, като САЩ са начело:
https://www.revulytics.com/resources/stat-watch


Като % инсталиран нелегален и пиратски софтуер не се различаваме от съседите, някои от които като Гърция са доста по-богати:
статистики


Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: stef7   
Дата:   08-01-18 12:39

Нито един от 50те водещи технически и технологически университета в САЩ не е напълно чист. Всичките ползват някакъв незаконен и пиратски софтуер. Между 70 и 95 за водещите и най-богати фирми, софтуерни компании, университети, дори най-богатите - банките ползват пиратски софтуер или не си плащат както трябва лицензите.

Лично съм бил свидетел как в западна фирма се плаща volume лиценз за 30 машини / компютри а после софтуера се инсталира на 40-50 такива.

Така че да не бързаме да си посипваме главата с пепел.


Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-01-18 14:47

“Лично съм бил свидетел как в западна фирма се плаща volume лиценз за 30 машини / компютри а после софтуера се инсталира на 40-50 такива. “
То, верно,че от фирма до фирма има разлика,както от “западна” до западна, но горното ми е малко трудно да го повярвам !

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: stef7   
Дата:   08-01-18 16:46

Никого няма да убеждавам, само пояснявам, западна означава на Запад в западна държава не в България.


Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-18 16:56

fast_eyebrow: например в Лондон има хиляди малки "западни" фирмички на мароканци, индийци, пакистанци, поляци, хаитянци и т.н. - мизерията е пълна, но се водят западни :)

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-01-18 18:06

Щото 10год. съм бачкал по такива фирми и знам, че няма как да стане такава шашма. На одитите ги напукват направо

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: SaS   
Дата:   08-01-18 18:13

Прави ми впечатление промяната в нагласата на сънародниците ни.
Минаха само няколко години, а вече доста хора са проумяли предимството да си купиш нещо, ако е на разумна цена.

Разбира се, да живее и отворения код [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: asahi   
Дата:   08-01-18 19:43

Този сайт Revulytics доста агресивно-пропагандно (рекламно) ми звучи. И сорсовете им някакви не баш обективни:
Resources
Compliance Analytics
Usage Analytics
Sales
Compliance
Product Management
Software Development
Marketing
Stat Watch

Не ми печели доверието.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: tycoon   
Дата:   10-01-18 16:00

Концепцията за дигиталните продукти е генерално сбъркана. Разбирам, че всяка фирма има производствени разходи и създадения продукт има някаква стойност, но не ми допада идеята след покриването им да се трупат огромни печалби от нищо т.е. от лицензи.

Лицензът в един момент става обикновена кражба. Когато се използва от държавата лицензите са де-факто данъци, което е разбираемо - пълни се хазната, но иначе какво е?
Софтуер по моя поръчка бих платил, но ще го използвам само аз. Същото мисля и за музикалните файлове, филмите, книгите и т.н.

Тракерите са хубаво нещо. Достъпът до познанието и информацията не може да се ограничава. Средните векове уж са минали отдавна, а все още има хора, които искат клада за т. нар. пирати.
Не разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: nyamago   
Дата:   12-01-18 13:13

^ Няма и да разбереш. Продължавай както си знаеш!

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE
Автор: colorphoto   
Дата:   18-01-18 18:54

tycoon:[smilie24] Съгласен.Много добре казано!

На опонентите ще преипомня че света не е идеален,както и човеците не сме.

Едва ли и "боговете" които са ни култивирали са идеални...



Публикацията е редактирана (18-01-18 18:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »