Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Обектив за детски снимки
Автор: Capolavoro   
Дата:   29-12-17 11:58

Здравейте,

Снимам с Никон Д3100 + кит 18/55 + светкавица Godox TT560. Използвам апарата за заснемане на детето ми от сравнително близко разстояние. Желанието ми е да ъпгрейдна техниката с по-качествен бюджетен обектив, за да намаля брака от недостатъчно добре фокусирани лица, които до някаква степен се дължат и на по-широката бленда, която използвам, ама нямам голям избор, защото не искам да вадя очите с увеличаване на светката.

Бих оценил всяка препоръка за обективи с мотор. Бюджет до 400-500 лв. Бих разгледал и предложения от базара за облекчаване на харча. [shtrak]

Весели празници от мен!
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: ipolit   
Дата:   29-12-17 12:05

Хм, че той фокусира хубаво този апарат с китака. Фокусирай на централна точка и прекадрирай, с този обектив няма проблем. Също пробвай и live view.
Иначе 35/1.8 струва към 350 лв и ще ти върши работа.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: mugen   
Дата:   29-12-17 12:23

Нещо бъркаш при заснемането - или не фокусираш правилно, където трябва или скоростта е недостатъчна и се получава размазване.

Качете снимки.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   29-12-17 12:34

Дефинирай "близко разстояние". При тази ситуация спокойно може да се снима при бленда 8 и 1/160 синхронна скорост в режим М. Светкавицата на 60о в тавана с черен отражател от парче паспарту и си ти.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: roburt48   
Дата:   29-12-17 13:06

35/1,8 е чудесен обектив ! Имах го точно с камера, като твоята [smile]
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: bg2014   
Дата:   29-12-17 15:07

И 50мм/1.8 G и 35мм/1.8 G са в бюджета.
Или някоя сигма на 2.8, но провери първо дали ще имаш автофокус нея.
Щом използваш светкавица, кое те притеснява, че не са на фокус?
На какъв режим си?
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: MarinY   
Дата:   29-12-17 16:18

Защо му предлагате 35мм?
Предполагам, казвайки, че ще снима от близко, че иска да пълни кадъра с детето или още повече - портрети. Широките обективи искат да си в "личната зона", което само ще блокира едно дете. По-добре ще е с 85-100мм обектив.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: io_bs   
Дата:   29-12-17 16:26

35 мм не са широк обектив на кроп формат. А дълги обективи от сорта на 85 мм са непрактични в затворени помещения.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: Gecata   
Дата:   29-12-17 16:32

"Желанието ми е да ъпгрейдна техниката с по-качествен бюджетен обектив, за да намаля брака от недостатъчно добре фокусирани лица, които до някаква степен се дължат и на по-широката бленда, която използвам..."
Ако смяташ, че на този обектив блендата може да е толкова отворена и на това да се дължи разфокусирането на голям брой кадри, представяш ли си какво става с обективи на бленда 2, 1,8....1,4?!
Не ти е това проблема. Изследвай внимателно причините за големия брак.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: ss_sgp   
Дата:   29-12-17 17:11

Никон някой от версиите 55-200 е вашият обектив.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   29-12-17 18:06

Снимай детето си на открито, на дневна светлина.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: imitev   
Дата:   29-12-17 18:17


Примерни незадоволителни снимки може ли?
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: S.Nikolov   
Дата:   29-12-17 20:52

проблема с фокуса може да идва и от там, че снима на бавна скорост? Никакво инфо не видяхме за това..
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: Capolavoro   
Дата:   29-12-17 21:46

По принцип снимам на бленда 8-11, но покрай празниците правих коледни снимки в стая с дневна светлина, F3,8, 1/30, ISO 800, 20mm, светкавица на 3 по посока бял таван 2,70м висок.
Имаше доста задоволителни, но очакванията ми бяха за по-малък брак, особено на кадрите, където използвах статив.

Гледайки препоръчаната настройка по-горе, май скоростта е бавна.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: imitev   
Дата:   29-12-17 22:53


1/30 е ниска скорост. Размазването е от това, не от фокуса.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: nice2mitiu   
Дата:   30-12-17 10:54

1/30 е наистина ниска скорост. Деца не смея да снимам на скорост под 1/100, много бързо тичат и както сами сте се сетили, има много брак.
И защо на бленди 8-11? На кроп тяло и f4 си има достатъчно фокус, особено в широкия край.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   30-12-17 12:49

Capolavoro написа:

> По принцип снимам на бленда 8-11, но
> покрай празниците правих коледни
> снимки в стая с дневна светлина,
> F3,8, 1/30, ISO 800, 20mm, светкавица на 3 по
> посока бял таван 2,70м висок.
> Имаше доста задоволителни, но
> очакванията ми бяха за по-малък
> брак, особено на кадрите, където
> използвах статив.
>
> Гледайки препоръчаната настройка
> по-горе, май скоростта е бавна.

Блендата 8 си е екстра, особено, когато се снима от метър, метър и половина[smile] При светкавица и скорости от 1/125 и нагоре спокойно можеш да изключваш стабилизацията на обектива, а при ползване на статив е задължително да го правиш. ИСО800 е доста. При светкавица не ти трябва повече от 400 в нормална стая, както е било в случая. Е, сигурно ще трябва да вдигнеш мощността на 4 или 5, но това е бял кахър. Ползвам 2 светки като твоята, само дето са брандирани като Динафос та съм си правил достатъчно експерименти. [beer]

 Re: Обектив за детски снимки
Автор: PieroBG   
Дата:   30-12-17 13:03

Липсват основни познания по фотография, в това е проблема... И сега търсим готови формули.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: zbonev   
Дата:   30-12-17 13:16

PieroBG, истината боли за съжаление.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: imitev   
Дата:   30-12-17 13:44


Хората са измислили прилична автоматика преди половин век...
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: boiski   
Дата:   30-12-17 14:15

Много е вероятно да си активирал "Режим за забавяне на експозицията" от менюто е на моливчето и после при мен е първо. Трябва да е изключено.
Преди време на един приятел му се случи и докато разберем че е това .... скоро и на мен ми се случи. Нещо съм барал и като съм си мислел че е за по добро съм го активирал най вероятно.
Осезаемо по баво освобождава затвора и почти всичко е недофокосирано.
Пиш дали има ефект.
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: asahi   
Дата:   30-12-17 17:37

Не го четем това гадно менюалче [smilie8]
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: imitev   
Дата:   30-12-17 18:11


3 дни писане по форумите и ровене в нета успешно заместват 2 часа четене на ръководството [cool]
 Re: Обектив за детски снимки
Автор: mmjm   
Дата:   30-12-17 18:29

[beer] Read The Fucking Manual [beer]

 Re: Обектив за детски снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   30-12-17 18:43

А ве, пичове, верно ли си вдигате сами кръвното точно по празниците? Я пийте по едно червено вино за нормализиране и го давайте по-спокойно. Режима за забавяне на експозицията няма да свали скоростта самоволно. Май требе вкупом да се затичате към читалнята, да не говорим, че не е лошо да четете постовете ред по ред а не по диагонал. Айде весело посрещане на новата година[smilie18] [beer].

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.