Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Калибриране с X-Rite i1Display Pro и Datacolor Spyder 5 Elite ???
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-17 21:10

марвес пари да имаш монитори има и HDR и wide gumut и OLED......каквото ти е кеф. Едно хубаво професионално сони или еизо за 20 хиляди евра и си готов.....

ПП Те ти 30" дзвер с ОЛЕД, ХДР и 4К. Малко по-дебел идва на 30 хиляди лири....ма цвета е перфектно точен.

ППП За сега за OLED монитор е малко ранко. Дори дето има по-някой по-евтин се оказва по ревщтата, че нормалните широко гамутни дзверове се справят по-добре за сега. Ще ги нагласят де ама с времето.

Интересно ми е на BENQ фото мониторите, дето пише че имат HDR. По характеристики нямат 1000 лумена, пак са като нормален широко гамутен екран - 350 лумена. Къде е уловката и тоя HDR. Ето този и по-малкия 27" гледам и се чудя последните месеци - https://www.benq.com/en/monitor/photographer/sw320.html
Голяма хвалба ги хвалят....ама има един дел с 400-500 кинта по-евтин дето няма HDR ама не мога да вдена има или няма разлика....



Публикацията е редактирана (27-12-17 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране с X-Rite i1Display Pro и Datacolor Spyder 5 Elite ???
Автор: marvesss   
Дата:   27-12-17 21:57

hotsnail - точно това имам предвид под псевдо-HDR :) Няма как IPS да покаже истински HDR... освен ако не е със задна подсветка, където се постигат реални стойности над 1000 лумена (информационни и рекламни монитори из летища, например, ползват такива), но пак остава въпрос за черното... а HDR всъщност трябва да може да димира локално.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране с X-Rite i1Display Pro и Datacolor Spyder 5 Elite ???
Автор: swqaz   
Дата:   27-12-17 23:03

marvesss , яко те пере тока и тебе. Всичко в нета е srgb, а от години почти всеки монитор среден клас и нагоре го покрива 100%. Дано и ти не виждаш като оня сомнамбул повече неща от интернет отколкото всички ние останалите виждаме [smilie18] [smilie18] [smilie18]

От няколко години съм си купил NEC PA272W-BK-SV 27", който покрива adobergb, че и i1displaypro да ми е всичко точно, и още на втория ден разбрах, че съм се прекарал яко, и че ще ползвам уайд гамут монитор, на който ще зяпам и обработвам само сргб фотки щото в нета друго няма, а никъде не съм видял да принтват в адобе. Всеки монитор над 250лв щеше да ми върши същата работа.
Пък и като гледам на оня с най-хубавия монитор на света, дето не го казва какъв е, не му е свършил особена работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране с X-Rite i1Display Pro и Datacolor Spyder 5 Elite ???
Автор: Тед   
Дата:   27-12-17 23:25

Ще пишем специално писмо на ЕИЗО, Color Edge флагмана серията, който не е и сънувал, и че един Балкански Бай Ганьо със Сони му излизат парцалите, а на другите ги няма.

Отделно ще им направим ревизия в описанието: "Градациите в сивото са на най-високо ниво, уникален детайл в тъмните тонове и общо цветопредаване по целия екран. Мониторът е с вграден хардуерен калибратор" и ще им обясним как Ганья ги разбира нещата с мониторите.

Отделно може и някой да му напише, че има монитори от по над 20 хил и нагоре и т.н., те сигурно и ония дето ги правят и ония дето ги купуват са талибани, само Ганьо знае всичко.

Срещу това Ганья ще излезе гол без гащи.



Публикацията е редактирана (27-12-17 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране с X-Rite i1Display Pro и Datacolor Spyder 5 Elite ???
Автор: swqaz   
Дата:   27-12-17 23:43

Тедка, ти се върна! Липсваше ми!

Сега проверих в гугъл. Прав си Тедка, няма нито един шедьовър във фотографията, още от зората й, който да не е обработван на супер-мега-амолед дисплей.

Теди сега разбрах, защо твоите кадри изглеждат непълни, като някакви пародии. Оказа се, че ти наистина виждаш неща, които другите не виждат, защото нямат монитори като твоя, и всъщност ние виждаме една малка част от кадрите ти. Най-въздействащата част от тях се вижда само на твоя монитор. Трябва някой ден да ни поканиш всички на гости, за да оценим максимално обективно творчеството ти.



Публикацията е редактирана (28-12-17 00:11)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »