Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: sirkhann   
Дата:   30-12-17 19:05

Не казвам, че 56/1.2 е лош, а че представянето му не оправдава цена от 1949 лева. В допълнение: нито автофокусът е достатъчно бърз, нито има стабилизация или влагозащита, за да оправдаят цената. Никонските 35/1.8G, 50/1.4G и 85/1.8G са в пъти по-евтини, но не са чак в пъти по-зле. Новите буркани на Sigma от Art серията са на съизмерима цена, въпреки, че покриват фул-фрейм, но имат много по-добър контрол на цветното боке и много по-равномерна острота. И XF 56/1.2 е единственият аргумент, който се изтъква в тази тема, ама има още 15 обектива, които са в X системата вече. Защо никой не ги коментира тях? И се дават все едни и същи примери - портрети в контролирана среда. [smilie5]

За линка на Simbon4o: Горните снимки този пич може да ги направи и със Samyang 85/1.4, закачен на ленс турбо, или Samyang 50/1.2, или някое дърто ръчнофокусно стъкло. Освен по-мазното боке в някои случаи, хващам бас, че няма да разбереш кое с кое е снимано с гледане на клипчета в ютуб. А хората правят страхотни снимки и с iPhone и Holga - това не е аргумент. Въпросният линк доказва единствено, че пичът може да снима и тия снимки стават с всякакъв обектив. Въпросът е - в ръцете на един и същи човек, даден инструмент каква работа може да свърши и каква цена трябва да платиш срещу това.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: dim4o   
Дата:   30-12-17 21:13

По темата за избор на фотоапарат ако нямаш още точна дефиниция на нуждите си в момента:

Виждам че hotsnail има афинитет към Сони и препоръчва техните продукти. Уважавам и пожелавам само позитивни емоции!

За човек начинаещ във фотографията, който няма още точна дефиниция на нуждите си, ще е много по-полезно да си купи по-достъпни обективи, за да се запознае с повече аспекти и творчески подходи във фотографията.
Ето пример:
- обектив Никон 35/1,8 - 400 лв
- обектив Никон 50/1,8 - 430 лв
- обектив Никон 10-20 със стабилизация - 549 лв.
Общо стават 1380 лева.

Подобен е и случая с Канон, абсолютно вярно!

Но само 10-18 от Сони е 1599 лв на промоция - почти три пъти по-скъп от Никона, вероятно и по-добър (не знам дали е три пъти по-добър). Съгласете се, че с горните три обектива един начинаещ ще разбере много повече за фотографията отколкото само с един 10-18.

За сравненията съм използвал цени в БГ. Сигурен съм, че има и по-ниски цени по света, но това важи за всички системи, не само за Сони или Канон.

Вярно е и това, че има комплекти, в които обективите излизат много изгодно - да, но те не са само за Сони продукти [smile]
Ето един, в който 50/1,8 Канон излиза 200 лева!. Какво да коментираме...

Колкото до бъдещата съвместимост - след номера, който Сони спретнаха на потребителите си като зарязаха разработката на фотоапарати с А-байонет, като преди това ни проглушиха ушите за полупрозрачното огледало и ни накараха да си купим техни продукти... по-добре да не засягаме тази тема .



Публикацията е редактирана (30-12-17 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-12-17 21:22

Някои от нещата, които прави човека от ютуб не са удобни или невъзможни с ръчен фокус. Той снима по-динамично и си трябва АФ. Не можеш да караш моделите да държат поза докато фокусираш и да са вдъхновени и да импровизират с позите така.

Това, което ме удивлява е как ценообразувате на база неважни за фотографията и многото собственици на този инструмент характеристики. hotsnail дори беше споделил, че за него собствениците на фуджи трябва да са гейове, защото иначе няма как да се хареса тази техника на някой. Аз не виждам нищо гейско в малко ретро дизайн ориентиран към хора с опит в снимането.

Според мен фуджи е за хора с вкус към дизайна и нежелаещи да адаптират обективи. Просто искащи читава система с добри възможности, за да правят снимки. Аз определено не съм гей, но ми харесва дизайна и като цяло системата. Това, което не ми допада е размера на сензора и видео функциите.

Също така ще повторя за пикселобройците [smile] купете си средни формати защото с тия фул фрейми се излагате [smilie5] отворете един DXOmark или photozone.de или нещо от подобните и ще видите как снимките ви не стават защото обективите ви не пълнят матриците и динамичния обхват не стига.

Мисля също така, че в този форум всяка нова тема забива в една и съща посока без значение как е започнала. Предлагам да се съберат агитките на ДСЛРите и безогледалките на един площад и да се избият с пръчки и камъни. Разбирам и харесвам културни дискусии и спорове свързани с фотографията, ама нещо не се получават...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-17 21:48

dim4o какво са зарязали Сони...нали пускат нови модели всяка година за А байонет. А68 и А99м2 са последните им апарати на А байонет. Сега чакаме А77м3.

Иначе си прав за безогледалните системи цените са безобразно високи на обективите. За Сони поне и като гледам за Фуджи е подобно. За м43 като че е по-добре, а може и да греша.
Има си пинизи както писах. Някои неща са по-вевтини. Примерно първия ми портретен обектив за некса 50/2 или нещо такова беше 20 лева, а за фул фрейма 150 лева. С ръчен фокус ама ....

ПП Симо коментара за геойвете е свързан с маркетинга на фуджи писах надълго по-тая тема.

А за другите неща сам знаеш, че фул фрейма носи някои неща в повече. Дадох и примери и не става въпрос само за едно нещо. Комплексно е детайл, динамика, боке, шум, достъпност на обективите .....Ако кроп стига за всичко и винаги, ти защо снимаш с фул фрейм? Просто е по-лесно понякога нали? Тука става дума ако избираш 1-ва система с която се учиш дали е добре да видиш има ли фул фрейм. За мен отговора е "Да". Защото може да искаш да пробваш какво е.....Канон един фул фрейм може да вземеш за 500 лева в базара, Сони сигурно около 900, никон сигурно има за 1300 и поне да си прецениш със собствен опит дали е за теб.....Това дето омбре написа - видял е какво прави А7м2 и си е взел фуджи. Това осъзнат избор....



Публикацията е редактирана (30-12-17 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: lamerko   
Дата:   30-12-17 23:23

Simbon4o: идеята ти за масов бой на площада е много добра - аз бих участвал като продавач и консуматор на пуканки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или Fujifilm X-T1?
Автор: ombre   
Дата:   30-12-17 23:37

Кире стига си ме намесвал, казах, че харесвам и сони и фуджи. Казах и конкретно защо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »