Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: подрязани пръсти
Автор: idivanov   
Дата:   18-12-17 22:23

Според думите на представителката на рекламната агенция, натоварена с изготвянето на календара на Пирели за 2016г., до сега на календарите на тази компания са били снимани само топ модели и холивудски знаменитости, повемето голи или топлес. Сега решили да покажат жени, заслужили признание в други области, повечето облечени... Пък и кой ли използва вече календари - възкликва тя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: kinoman   
Дата:   18-12-17 23:11

Забелязвам известен напредък във Форума.
Цели 5 / пет / автора са написали правилно фамилията на тази строга господарка.
Относно пръстите-дреме ви на каскета.
Или е немарливост или е търсено, средно положение никога няма.
А може би е израз на особен вид презрение към композиционерите-пуритани.
Я вижте при Аведон какви композиционни издънки има в онзи му фундаментален опус относно "провинциалните" американци...


Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: Nenov   
Дата:   18-12-17 23:16

https://www.youtube.com/watch?v=r7DN5SFaXUg

И това е Ани Лейбовиц. При нея няма случайни неща.


Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: fotograf123   
Дата:   18-12-17 23:55

Общо взето .. неграмотна крава ! Но явно се харесва от определен гръг ...


Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-17 01:01

Явно някои не знаят точно за какво или кого е темата.

Ани Лейбовиц: Живот през обектива (английски. Знам че има български превод защото съм го гледал ама не го намирам)

Сходно озаглавена кратка статия на Български

За това дали снимките случайно или нарочно са резанти и дали не е грешка на редкатора. Мисля, че не е смислено да обсъждаме подобно ниво неща. Не е случайно. Ако загледате и някои други кадри в този календар имат интересни хрумвания.

За мен лично отговора е в ритъма на целия календар от 12 кадъра и в концепцията на проекта. Всичките са заснети на едно и също място или поне със сходни декори. Има някаква прогресия от Януари до Декември има някакъв ритъм и повторение. Тия две снимки дето съм дал са Октомври и Декември. Декември е много провокативна снимка поне според мен и част от провокацията е композицията.

Иначе това видео е добро по темата има кадри от заснемането и ...

https://www.youtube.com/watch?v=Aq-HQoW4Kko

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: Ivodam   
Дата:   23-12-17 21:58

Снимките за мен са разкошни, невероятно красиви, поглъщам ги и не мога да се наситя. Вероятно защото възприемам снимки по принцип винаги като цялостна картина, не броя приксели и не зумя на 100, 200 или 300%. Не знам какво гледат “разбирачите” които се дзверят на ниво пиксели.

Изобщо не бих забелязал какво било резнато, защото са снимани жени със силно одухотворено излъчване, което не зависи въобще от пръстите на краката, ръцете и не зам си какви градуси на наклон на хоризонта.

Единствено ми е проблем онова чудовище Серена, грозна атрофия, чудех се за какво я е плеснала там, ма после си спомних, че Аниту е лесби и сигурно чисто природно й харесват такива мъжкарани.

Както и да е, това не ми променя удоволствието от другите кадри.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: burningice   
Дата:   24-12-17 08:09

Подрязани са, за да има място за цифрите с дните, все пак това е снимано за календар.

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: h_bio   
Дата:   24-12-17 09:32

Когато сниманите не са професионални модели, а хора - обшествено активни, с авторитет и т.н, често изборът на кадри от сесиите се съгласува с тях, а суетата не понава правилата на фотографията :)

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: mmjm   
Дата:   24-12-17 10:49

Когато служиш рамки и норми каквито и да е граници в изкуството, то се превръща в технология. Теми от рода защо този или онзи творец си е позволил да излезе от някаква догма са доста смешни, излезли са от рамките, защото са повече творци, отколкото инженери.
Весели празници [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-17 11:04

е чак грозна атрофия. Пък и явно доста се снимат

https://img.huffingtonpost.com/asset/595253da290000bc0f3b14df.jpeg?cache=ssf9912nki&ops=scalefit_720...

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: idivanov   
Дата:   24-12-17 11:11

Преглеждам отново всички снимки от въпросния календар... и постовете на някои коментатори...
Не мога да се отърся от впечатлението, че Лайбовиц е подходила доста безотговорно към иначе амбициозния проект. От някои кадри лъха отегчение, на моменти и неуважение към портретуваните... от рода на аде застани там, погледни насам, така - готово, сладващата моля...
Аз не бих си купил или окачил, или подарил подобен календар.

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: Ivodam   
Дата:   24-12-17 13:31

Хотснейл написа:

> е чак грозна атрофия. Пък и явно
> доста се снимат
>

Ми отвратна ми е, сори.
С което не задължавам никого, разбира се...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: IshootPeople   
Дата:   24-12-17 13:33

Ако искате точни науки сменете апарата с елка и станете математици всеки реже и си прави каквото иска винаги са ме дразнили мнения от рода на "бих оставил повече въздух отгоре" "в квадрат ще стои по-добре" "резнал си пръстите" всеки си снима както иска и на Лейбовиц и е през лезбийската... кво мисли бай стоян с Никона който спазва всички принципи на кадрирането от златното сечение на Да Винчи до Правилото на третините .Той и Пикасо някои от картините му са в разрез с всякакви правила ама си е Пикасо нали ?

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: ценослав   
Дата:   24-12-17 13:33

Няма да си купя този календар! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: шдфдшд   
Дата:   24-12-17 14:15

Автор: IshootPeople
Дата: 24-12-17 13:33
...винаги са ме дразнили мнения от рода на "бих оставил повече въздух отгоре" "в квадрат ще стои по-добре" "резнал си пръстите" всеки си снима както иска ...


...всеки си снима , както си иска, а пък публиката си има мнение , каквото си иска...

...я дай пример за мнение , което не те дразни...така , за илюстрация...

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-17 14:44

ценослав написа:
> Няма да си купя този календар!
> [smilie25]

Първо не се продава в РП и Лафка а е ограничен тираж за подбрани хора. Второ е бил актуален календар 2016 година.

Щеше да е доста полезно да се сподели някакво мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: fotograf123   
Дата:   24-12-17 22:51

Защото няма вкус и хаселблата и не стига за пръстите [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: Антивик   
Дата:   25-12-17 09:01

[smilie10] Тоооо кат се огледаш тука по албуми и теми снимките де се пускат, хората цели глави режат вие, за некви пръсти сте се хванали.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: cTpaHHo   
Дата:   25-12-17 09:08

Да го духат правилата, нормите и кутиите!
Режете, снаждайте, давайте усещане за безкрайност, излизайте от затворените кутии на Ума, догмите и правилата.
Моделите не са красиви обвивки, гърди, зърна и дупе с празна, изнасилена същност.
Модели са всичко и всеки.
Всеки може да снима каквото и който си поиска.
Много снимат Бойко Борисов.
А вие що? Проблем ще правите за исторически фигури, Йоко Оно? Могла - направила. Я ти?!

Всеки живее в собствения рай и ад от кутии и норми.
Критиката е стесняване на мисловната кутия.
Търси!
Не стеснявай и затваряй.

[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: CDman   
Дата:   29-12-17 12:21

И тук вече си имаме с подрязани пръсти [smile]

https://photo-forum.net/i/2117962

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: pachok   
Дата:   01-01-18 00:56

Мен в едно списание, не само пръстите, ами половината крайници на моделката ми бяха подрязали редакторите, че да поберат кадъра в отделеното за него пространство :-)

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: kvakioh   
Дата:   01-01-18 13:03

Ани Лейбовиц е режисьор на фотографии, не е фотограф. Та затова може и й е простено да сбърка или нарочно да направи дефект-ефект.
А и този календар е нещо доста недотам лицеприятно. Но като го прави тя и сложи някакви интересни хора вътре в режисурата и стават нещата. Не е за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: idivanov   
Дата:   01-01-18 15:10

Всеки, който е фотограф, а не фотощракач, е повече или по-малко и режисьор. В случая с Лайбовиц и въпросния кьлендар, не става дума за някакви подрязани пръсти, а за това, че често робуваме на имена, и това, което понякога пренебрежително си позволяват да правят иначе изявени творци.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: подрязани пръсти
Автор: amore_mio   
Дата:   01-01-18 15:22

Светът е голям и спасението дебне от всякъде[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »