Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   22-12-17 23:52

fotonix, 50 мм обектив дори и на фулм фрейм не е широк. Там се явява нормален. Когато ще се ползва на кропка, както в твоя случай, зрителният ъгъл намалява, поради по малкия (кропнат) сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   23-12-17 01:47

ombre, да това имах предвид, но за кропка колко оптимално обектив е достатъчно широк за по-светли снимки? И не, не се бъркам тук вече не говоря за светлосилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: lamerko   
Дата:   23-12-17 01:57

fotonix: на кропка този обектив влиза в графата "телеобектив" - обратното на "широк" :)

Колкото за целите ти - наистина не мисля, че 50мм на кроп ще са особено подходящ и за трите категории - улична фотография, пейзажите и астро. Не че не може, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-17 15:00

Ако ще снимаш хора по улиците 50мм става понеже приравнени на кропа са ти 75мм грубо казано.

Аз съм ползвал 50мм на кроп да снимам хора,сега ползвам 85мм на фулфреим и 70-200 телеварио за снимки на непознати по улиците.

С по-малко /по-широко/ от 70-80мм трябва да се завирам в непознатите и рядко става читав кадър или се стягат хората а някои им е неприятно.

Доста твърдят че за класическа улична фотография 35мм или 50мм на фулфрейм били оптимални,но това е било в други времена и с други хора.

Сега ще пишат че майсторите снимали с 35мм и сладкодумно заговаряли обектите но то си е до характер на снимащия а и доста хора са параноични и изнервени в съвремието - Бресон е снимал в друга епоха.

Ако няма да акцентираш върху хора за улиците 35мм е наистина добре а за архитектура и по-широките 28/24/20мм.

За астро пак по-широките са по-удобни обще казано.



Публикацията е редактирана (23-12-17 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   24-03-19 13:00

Здраейте ами, взех си D7200 и съм доволен! Благодаря на всички които ми помогнаха и отговаряха на глупавите ми въпроси![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ombre   
Дата:   24-03-19 13:53

Честито с кеф да си я ползваш.И аз го мисля този модел,ама и канончета са ми в тиквата да видим на какво ще се спра.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: quazimodo   
Дата:   24-03-19 14:11

OMBRE написа:

> Честито с кеф да си я ползваш.И аз
> го мисля този модел,ама и
> канончета са ми в тиквата да видим
> на какво ще се спра.

Глей ся, изхождайки от наличието на читав сервиз у нас, по-вероятна е безпроблемната експлоатация на Никон. В момента имам три тела на Канон, които се нуждаят от настройка на фокуса а няма къде да се погледнат.[beer]



Публикацията е редактирана (24-03-19 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ombre   
Дата:   24-03-19 14:29

Квазимодо мерси за съвета...[cool] Всъщност съм имал 7000/7100/610,и в интерес на истината съм малко скептичен относно профайлед,заради разни преживелици с тях,но това беше преди и може нещата да са вече тип-топ.За канон не знам,от както Зентекс вече го няма,но чак пък да няма грам кой да ги погледне,но може и да е така,което е кофти.От двете марки предпочитам никоня,освен двойния слот/който за мен не е драма да един,но при положение,че в този клас на двете марки никоня предлага два-защо не,каккто и чисто като ергономия,повече ми пасва.Канончето обаче не го пренебрегвам,пради простата причина,че с малки изкл,около мен имам френдове с тази марка и може да се менкат джамци,ако се наложи,в смисл няма смисл да се дават куп кинти за някой джам,ако е за едно две щракания и така можем взаимно да сме си полезни.Това е.

Сори за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: victory13   
Дата:   24-03-19 19:28

тя па щото настройката на фокуса е космическа технология... въртиш ексцентрика до точност, обикновено неще много движения...
относно канонския вариант, 80д е прекрасен апарат, дето не спира да ме изненадва положително [shtrak] ... лошото е, че май ще е последен в тази линия... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ombre   
Дата:   24-03-19 19:56

Дам имам двама френдове с 80д и не кефи камерата, и чуденката най вероятно ще бъде между 7200 и него. Чакаме автора на темата да покаже някое кадро с машината.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: S.Nikolov   
Дата:   24-03-19 20:37

ombre, лично аз съм ползвал 80d и не ми хареса откъм перформънс.. затова си ползвах 70d-то без да ъпгрейдвам.
Не видях и съществена разлика между двата. Според мен не си заслужава парите. За същата цена съвсем спокойно можеше да се вземе 6д или 7дмк2
п.п. имам приятел със ъпгрейднат от 7100 (явно беше уцелил някаква калпава бройка ( и мина на 7200... на ИСО е по-читав. Oткъм фокус като че ли е по-точен спрямо моят 70д...



Публикацията е редактирана (24-03-19 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: victory13   
Дата:   24-03-19 22:18

няма никаква разлика между двата [smilie5]

направо са безразлични ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   26-03-19 00:38

Ами ето няколко кадъра с 18-105мм.
Мисля, че за първи път снимам птици с dSLR. Преди да ги кача кропнах и леко пипнах RAW файла.










Публикацията е редактирана (26-03-19 00:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »