Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ivjordan   
Дата:   11-12-17 14:49

"Ами D7200 е по-скъпо от А7, и струва колкото едно A7II - това за цените."

Доста смело изказване, при положение че А7II струва 3000 лева, а Д7200 - 1700. Е, може би има хора, които тези 1300 лева разлика не ги бъркат и двете цени им се струват еднакви...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 14:56

Надценени са яко безогледалките в ценово отношение, това спор няма.
Нито превъзхождат ДСЛР.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 15:24

Автор: ivjordan
"Ами D7200 е по-скъпо от А7, и струва колкото едно A7II - това за цените."

Доста смело изказване, при положение че А7II струва 3000 лева, а Д7200 - 1700. Е, може би има хора, които тези 1300 лева разлика не ги бъркат и двете цени им се струват еднакви...



Моя грешка, търсих D7200 в някой амазон и ми е излязъл D7500,
не знаех, че са стигнали до 500, отдавна съм им изгубил бройката...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: hose   
Дата:   11-12-17 15:56

надценени е доста меко казано - последния удари 11 000....
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   11-12-17 16:10

bg:2014: Уви,има и лекари,които редовно се изцепват с нехуманни изказвания,особено у нас.

В попследно време се напълни със самозабравили се и самоуверени циници в нашето здравеопазване - едва ли трябва да им се вЕрва на 100%.

Имал съм контакт с такива като пациент за съжаление.

Никой тук - долу не знае колко бъдеще му е писано с мнооого малки изключения.



Публикацията е редактирана (11-12-17 16:12)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-12-17 16:18

Тед няма нужда да пробваш безогледалки. Нали 6д беше най-доброто, е сега и марк 2 излезе... защо ти е да пробваш друго като вече знаеш кое е най-добро :)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: kvakioh   
Дата:   11-12-17 16:37

ВСичко да се пробва, ако може.
Кой с каквото му е удобно, да ползва и снима. Всичко излиза еднакво накрая.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-12-17 16:38

Тед написа:

> Надценени са яко безогледалките в
> ценово отношение, това спор няма.
> Нито превъзхождат ДСЛР.


hose написа:

> надценени е доста меко казано - последния удари 11 000....


Ко, ко речи...

Sony А9

Canon 1DX II

Nikon D5

[smilie21]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 16:47

Още малко реклама.


https://3.img-dpreview.com/files/p/E~TS589x442~articles/2992226438/2017/awards-product-of-the-year-2
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-17 16:52

Безогледалките си имат силни и слаби страни, но като сравнително нов сегмент - те се развиват доста бързо и вече на пазара си има доста смислени изпълнения. Лично аз "слязох" от фул фрейм ДСЛР към кропната безогледалка и не съжалявам. За моите си нужди си е ОК [smilie5]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Fifata   
Дата:   11-12-17 16:53

Да, ама никон дават безплатен страп за 219лв....
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: alext   
Дата:   11-12-17 17:09

Обичам да трупам мнения от личен опит. Затова си купих един безогледален ФФ. Това е. Обаче факт е, че очаквах повече. Не съм разочарован, но с Никон определено има повече свобода за експерименти.

Това е малко като да си купиш Nikon D1... сега, за времето си е било нещо революционно. През 10-15 години явно има революционен апарат, останалото е развитие на дадена технология. A7 даде началото, но не е най- доброто. Не е ясно защо си очаквал повече. Оттук нататък е ясно, че тази технология ще се развива скоростно в следващите 10години и после ще затихне, както и дслр. В момента разликите за 4 години между първо и второ и второ и трето поколение ФФ е маунт сони са огромни. Повече отколкото между 4рите поколения на 5D за 12 години [smilie18]

ПС Друг е въпросът, че ти сравняваш ФФ безогледалка с ФФ дслр, което е неправилно, защото работата и самият процес на снимане е тотално различен. Едно с реалната картина във визьора, две със фокуса по очи примено в по- високия клас.(забравяш за фокусни точки, фронт бек фокус и т.н) Три с вградения стабилизатор, четири с "виждането" в тъмното Но засъжаление минимум a6300 или A7 II, за да се усети



Публикацията е редактирана (11-12-17 17:22)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 17:13

Автор: Bibon4o
Дата: 11-12-17 16:18

Тед няма нужда да пробваш безогледалки. Нали 6д беше най-доброто, е сега и марк 2 излезе... защо ти е да пробваш друго като вече знаеш кое е най-добро :)
---------------------------

Снимам от година с 5дмарк4, ама ти си си останал със засъхнало инфо....ужас
Абсурд да заменя 4-ата с на Сони безогледалната 3-ка.
При сумрак не ми е ясна. Ако лагва - тегля на Сонито шута и тва е.
Пейзажи който иска да си снима. Аз снимам и имам поръчки от всичко.



Публикацията е редактирана (11-12-17 17:18)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-12-17 17:30

Fifata написа:

> Да, ама никон дават безплатен
> страп за 219лв....
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 17:32

На Никон и Wifi им е "безплатен".
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-17 17:35

Тед, при сумрак не виждаш нищо. Нито лагаво, нито нелагаво.[smilie7]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-12-17 17:43

Автор: Simbon4o
Дата: 10-12-17 21:45

Ъъъ какво очакваш от първия в историята безогледален фул фрейм?

да ти кажа далеч си от истината да е първият в историята...
първи са една фирма с червена точка
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 18:01

Фирмата с червена точка е пуснала метална кутийка със сензор,
за разлика от нея А7 е фф безогледлака с работещ AF на цена за простосмъртни.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-17 18:10

Каквото и да си пишем тук, А7 на Сори е първото ФФ тяло, което може да си го позволи и не толкова намазан любител.
И това преди около 4 години.
Тая полемика ми е доста странна на фона на равитието на технологиите. Т.е. някак имам чувството, че със същия успех е можело и вероятно се е спорило за лентата и сензора.

ДСЛР в сегашния си вид си заминават. Въпроса е не дали, а кога.
Всичко останало е чешкане на езици и фенщина безполезна.

И пак към ОП.
Снимай (и обработвай RAW) по-дълго време с това тяло и ще вероятно ще останеш приятно изненадан.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-12-17 18:14

на крива ракета...

аз просто казвам фактите пък вие си лайте срещу гроздето...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 18:46


I own or have owned all three systems. If you haven't already invested heavily in lenses for one system, and you mainly use your camera for wedding stills then go for the Canon 5D IV (it will save you time in post processing precious skin tones compared to Sony). I prefer Canon skin tones and color science over both Nikon and Sony - but I prefer the user interface and ergonomics of the Nikon pro DSLRs over Canon. Rent them both and feel them out - pick the one you fall in love with. If you want to shoot video as well as still then go for the Sony but be prepared to do more work in post. I haven't tried the new A7Riii but am considering it myself as an A cam for video work. Good luck!

Като си купите флагманите, тепърва ще разберете за какво иде реч. Няма да правя профили като луд за всяка ситуация.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: kireto_a   
Дата:   11-12-17 18:59

мали тая тема колко е закъсняла. флашбек. ти намери какво да тестваш за безогледалка и с какво да го сравняваш. те сони на времето са си мислили я да видим какво ще стане, събрали от тук от там чарколяци и бум камера. и щото не са знаели каква да е точно пуснаха не 1, а три.

въпреки, че тая камера е велика и ако има зала на славата, ще влезе там със сигурност. щото в българското село може и още да не е разбрало, ама тая камера е новото нещо дето се е случило във фографията след като смениха филма със сензор. след тази камера, се заговори за безогледалките изобщо, а надали вече има някой, който си мисли че огледало има некакъв смисъл, освен да вдига шум разбира се.

а7 е супер достъпна фф камера и със най-прозивеждания фф сензор, койте е вече на има нема 6-7 години със всичките прозлизащи от там проблеми. но в никой случай не е смотат сензор, ако знаеш какво првиш. има една купчина никонски камери с тоя сензор. и сони още я правят, хората си я купуват.

обективи има купища, сони се счупиха да пускат обективи за фе. е имат си и цена, ама те и никонските и канонските от тоя период не са евтини, а стари багии от пред 10 години на 1/3 цена няма, щото тогава е байонет немаше. да не говорим, че де що има обектив произведен последните 70-80 годни работи на тая камера по един или друг начин. но всичките имат пикинг и зум. който точно дслр има това?

да камерата не е с най-бързия аф, ама за сметка на това е точен. много точен и достатъчен в 95% от случаиите.

и да само 3-4 години след тая камера, надграждайки и оправяйки проблемите, сони имат а9 и а7р3, които по нищо не отстъпват и в много неща превъзхождат кютуците на канон и никон. не ми се мисли на следващата итеряция какво ще е.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-12-17 19:24

___________________________________________
Автор: Джъмбо
Дата: 11-12-17 17:43

Автор: Simbon4o
Дата: 10-12-17 21:45

Ъъъ какво очакваш от първия в историята безогледален фул фрейм?

да ти кажа далеч си от истината да е първият в историята...
първи са една фирма с червена точка

___________________________________________

Сори, че забравих бутиковата марка :) трябваше да поясня, че става дума за нещо с АФ.

___________________________________________
Автор: Тъд
Дата: 11-12-17 18:46

I own or have owned all three systems. If you haven't already invested heavily in lenses for one system, and you mainly use your camera for wedding stills then go for the Canon 5D IV (it will save you time in post processing precious skin tones co......

Като си купите флагманите, тепърва ще разберете за какво иде реч. Няма да правя профили като луд за всяка ситуация.

____________________________________________

Всеки сам си преценява кое го кефи, според възможностите си, според далтонизма си, според каквото си иска. Има доста хора, които не харесват пък на канон цветвете... за мен нито един производител не снима от самосебеси както трябва и си ги правя така или иначе нещата както ми харесва в пост процеса. От канон прилично снима 1дх2, обаче тялото е възможно най-неудобното за мен с пълен набор от ограничения от които бягам купувайки камери без огледало. 5д4 е много далеч от истината що се отнася до видео, при снимките е ... горе долу.




Моите виждания за нещата.

Сони ми предлагат каквото искам и особено 7р3 вече приключи въпроса тотално. Тази камера лично за мен обезсмисля ДСЛРите. Продадох Д750 заради нея.

И понеже съм поснимвал с това и онова само да кажа, че това с лагването на тъмно е някакво минало вече. А9ката фокусира на тъмно доста по-добре от камери като 5д4 и т.н. Мисля, че е по-добра и от Д5 и 1дх2 ДА НА ТЪМНО макар да зависи кой снима с нея... А7р3 е мало по-зле, но не по-зле от среден клас ДСЛР. Когато изснимаш едно събитие с такава машина САМО тогава разбираш какво е. Да я хванеш в магазина и да щракнеш 5 кадъра нищо не е. Иска свикване, разбиране на режими и т.н. С всяка техника е така, а с тези сонита е особено важно понеже са различни.

Какво мисля за А9
Защо предпочитам да няма огледало

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   11-12-17 22:24

Читави и полезни ревюта!

Браво Симеон!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 13:01

Симбончо:
"
Всеки сам си преценява кое го кефи, според възможностите си, според далтонизма си, според каквото си иска. "

Погледнах профлът ти - мога само категорично да ти заявя, че цветът на кожата на моделите ти и в студио и аутдор е "неприемлива".
Понеже ще ме оплюеш - питай някой, който разбира от тези неща.
Питай и защо някои снимат с А99 Мк2, а не с А7Р3 ...ама и това още не си наясно защо.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена