Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Crocodile   
Дата:   14-11-17 21:19

Човека се казва Георги Жуковски , тел 0892235292 , наш съфорумец е ! Но не му знам ника.
Обявата е пусната в ОЛХ поради ясни причини .
Звъня му аз и питам за състоянието на апарата , и ми каза че са снимани само няколко клипа с него , перфектен .
Поръчвам го аз , пробвам го в еконт и там не даде никакви признаци на дефект , обаче като се прибрах и угасна както го ръчках.
! Рекох си от батерията ще е , поръчах нова но днес угасна и се включва само ако го разклатиш но много рядко .

Званя на господина и му обяснявам проблема , нали беше почти нов апарата , първо каза че и на него му се е случвало , после званя на някаква бабичка в германия от която го е купил и те го закарала на ремонт " да му правят клавиатурата " .

Питах го , добре бе човек , каго знаеш за проблема защо го продаваш , ще платиш ли ремонта ? Отказва категорично , бил ми продал работещ апарат ! А сам призна че е знаел за проблема !

Ако някой знае координати на въпросния господин , да ми ги пише на лично , много ще ми помогне , !
Няколко пъти културно го помолих да не се излага но той отказва и твърди че аз съм си виновен.

Твърдеше че апарата е перфектен а тук казва че е знаел за проблема

при мен не е правил проблеми, аз ви казах че веднъж ми се случи нещо подобно но се оправи и след това повече не го е правило, вие сами виждате че е като нов - дори има софтуер за проверка колко клипа и колко снимки са правени с него, купуван е чисто нов от жената която не го ползваше и така.. Аз се ангажирах да ви помогна в момента, какво целите в момента с това да ме набеждавате и т.н. ?
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Crocodile   
Дата:   14-11-17 21:31

Профила му тук е jukovski

Защо ли не е пуснал тук обявата а в ОЛХ ?
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Pavlov   
Дата:   14-11-17 21:35

Коя обява, тази ли?
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Crocodile   
Дата:   14-11-17 21:39

Право в десятката ! Това е апарата и човека !

2 клипа снимал човека , ма знае и за проблема и за ремонта !

Моля координати на лично , вече имам някои данни но взе пак ако не искате подобни деяния да продължават , тези измами трябва да се прекъснат ! !



Публикацията е редактирана (14-11-17 21:43)
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: mmjm   
Дата:   14-11-17 21:41

Съжалявам за разочарованието, но OLX почти нов апарат на цена 2пъти по ниска от реалната?!? Другия път пробвай в някоя забутана заложна къща.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Crocodile   
Дата:   14-11-17 21:45

mmjm ,ти оправдаваш ли тази постъпка ?, той каза същото , и ти ли си измамник като него ? ? ?
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: mmjm   
Дата:   14-11-17 21:57

Не оправдавам подобно нещо, но в теми на новобранци бе пуснал линкове към търговци от ОЛХ, с цени говорещи или за крадена или за повредена техника. Дано намерите решение за конкретния случай, но в бъдеще вярвам ще си по-внимателен не само към покупките си, а и към съветите, които даваш.



Публикацията е редактирана (14-11-17 22:12)
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Crocodile   
Дата:   14-11-17 22:08

София, България
Години: 27
Рождена дата: 11 Ноември 1990

https://img-fotki.yandex.ru/get/897139/194848933.11/0_22340d_83bd0b82_orig.png

Screenshot_2017-11-14-21-37-19.png

Мисля че е този !
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: madsnake   
Дата:   15-11-17 09:50

Неприятно. Преди около 2 месеца и аз си търсех този апарат втора употреба и попаднах на обява в ОЛХ за такъв на цена от 399 лв. Директно го пропуснах и по-късно си взех нов от магазина. Съжалявам за проблема колега.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: landstar   
Дата:   15-11-17 09:58

А, те и колите така ги продават: Карала я само една вдовица от Виена, а мотора издухан, като че бабичката е участвала в рали. Стар номер.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Kill-op   
Дата:   15-11-17 12:25

Ето поради тази причина не се престраших да взема втора употреба апарат. В обявата описанието е винаги за нов ползван само за 3000 снимки апарат на 3 години /за сравнение на 750-ката за 2 часа снимане навън й направих около 300 кадъра/, или ползван само два пъти. А после се окаже, че или "километража" му е превъртян неколкократно, или има скрити премълчани повреди. Дано да си вземеш парите обратно и занапред да нямаш такива премеждия!
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: lamerko   
Дата:   15-11-17 13:07

С броя на кадрите общо взето няма проблем - отиваш с лаптоп в офиса и гледаш как ще дойдат. И да са манипулирани - при прекомерна употреба неизменно има и следи - надрасквания, протривания, разтягане на гуми и капачета, побеляване на гуми, събиране на мръсотия по чупките и врътките... Сткритите проблеми обаче са нещо, за което си трябва да бъдеш готов да рискуваш при втората употреба - там шанса да го хванеш на място е малка...
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Kill-op   
Дата:   15-11-17 13:28

lamerko съгласен съм с теб, голяма част от дефектите излизат в процес на работа с апарата а в Еконт за 10 минути няма как да тестваш всичко.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: guciguci   
Дата:   15-11-17 15:30

Crocodile ,благодарим ти за предупреждението. За съжаление няма нищо да постигнеш. Измамили са те и това е била целта. Мен така ме измзмиха преди около 6-7 години от един колега Akeyzerr с обектив за 1700 лева! Писах тука тема,която надвиши 300 поста и повечето колеги изкараха мен виновен. Да съм гледал,като съм купувал. Мислих доста години и реших,че са били прави. Да съм гледал. Винаги след това си казвах " да си бях мълчал" . Сурни го на следващия и той да се оправя.Това заслужават. Но аз не го направих и загубих солидна сума пари. Тази покупка в последствие ме отказа и от фотографията като хоби. Разочаровах се ,не толкова от измамника,който даже ме заплашваше с адвокати,ако споменавам името му,но повече от колегите тук в този форум. Тогавашните... Днешните не ги знам,но очаквай неочакваното :)
Получих тогава прдложение и идея,че нещата могат да се оправят по втори начин,срещу част от парите. И това не направих.



Публикацията е редактирана (15-11-17 15:35)
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: ombre   
Дата:   15-11-17 16:49

Абсолютно не съм съгласен.Така казано,слагаш под един знаменател всички,което не е коректно.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: guciguci   
Дата:   15-11-17 16:53

За това писах тогавашните.Те и сега са си тук,но вече има и нови.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Crocodile   
Дата:   15-11-17 17:03

Спокойно хора , човека ще си плати , дал съм апарата за ремонт , чакам сметката и ще му бъде предявена по начин по който съм сигурен че няма да откаже . Ние от провинцията не ядеме доматите с колците ! Опитах с добро но ме е блокирал и си мисли че си е решил проблемите !
Даже в разговора ни беше дотолкова нагъл че ми каза "ми това е риска когато купуваш употребяван апарат " , обаче има и други рискове за които е трябвало да помисли.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: guciguci   
Дата:   15-11-17 17:13

[smilie24]
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: OIM   
Дата:   15-11-17 17:35

Дано го подгонят и от НАП [smilie21]
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: alext   
Дата:   15-11-17 18:06

НЕ оправдавам постъпката на продавача, но юридически той е на чистата страна- и тест си имал и всичко е било наред. Всякакви останали действия "по втория начин" могат да са в ущърб повече на теб. А пък думи като "други рискове, за които е трябвало да помисли" в публичен форум могат да се тълкуват от съответните инстанции по различен начин. Така, че преди всичко умната, както с продавачите(които нямат описание и снимки в профила, и цената е два пъти по- ниска от нормалното), така и с раздаването на справедливост.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: colorphoto   
Дата:   15-11-17 18:29

alext:[smilie24]

Crocodile: И аз въобще не оправдавам тариката,който ти е пробутал дефектния апарат,но имай предвид че ако имаш предвид саморазправа трябва да се приготвиш за още и по-големи плащания на адвокати след "връчването" на сметката за поправката на оня мошеник.

Та по-добре не пиши за онези оправии...

Виж,да пишеш къде си пратил машинката за ремонт и какво са ти казали е по-полезно поне тук.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: guciguci   
Дата:   15-11-17 18:36

И какво е вашето предложение? Да пие студена вода ли? И до кога така?
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: мара   
Дата:   15-11-17 18:39

ще се радвам да се случат нещата :)
все пак чета едната от страните, не съм чела другата... но си е редно дис-тарикатите да си намерят майстора, а не сички ощипани да траят и търпят само "мир да има" .
освен тва ми се струва, че туй, дето го разправя гуцигуци е много характерно, не знам дали само за назе тука или навсякъде.
ама тоя подход ми мяза на "а тебе ако ти беше парнало, нямаше ли...?"
...ни не! нямаше!
аз нов апарат и обективи НИКОГА НЕ СЪМ ИМАЛА.
2 пъти съм взимала 2-ра ръка - все от тукашни хора.
не мога да се нахваля! олимпусът 8080 до ден днешен си бачка на пушка! човекът ми го връчи като нов! а си беше ползван! как го е пазил - идея нямам...Беше преди около 12 години.
канон 30Д ми е от 7-8 години, с 2 обектива - ИДЕАЛНИ! хем мога реклама да им направя - единият - тамрон - се е търкалял по стълби и НИЩО му няма!
другият - канон - по скалите над арда, при дяволския мост - преди седмица...
ВСЕ ЕДНО НИЩО! - пушка си е!
та така...най-често даже не избирам техниката, а продавача. тва е.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: peter_m   
Дата:   15-11-17 18:40

Eдинственият вариант е съд, който ще отчете само писмената кореспонденция (дори и за това не съм 100% сигурен, тъй като някой друг може да е писал от негово име). Кой какво казал по телефона, дори и с телефонен запис (който не е много законен ако не е предупредена отсрещната страна) ... И трябва да се докаже, че повредата е съществувала преди предажбата и продавача е знаел за нея.
Така стоят нещата в правото ... харесва ли ни или не.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: colorphoto   
Дата:   15-11-17 18:50

А,чрез съдебната система този случай не може да се овъзмезди.

Решаващ за прецакването е бил и факта че се купува не лично а чрез куриерска фирма и не може да обстойно да се провери апарата.



Публикацията е редактирана (15-11-17 18:52)
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Konstantinov   
Дата:   15-11-17 19:30

Като продавам нещо втора ръка особено лека кола, имах написан текст преди години по времето на соца го бях съставил ,че колата се купува и продава в състоянието каквото е в момента и след продажбата не поемам никакви гаранции и задължения към купувача и той си оправя проявени дефекти за своя сметка.
Като не са написани и казани ясно условията се получават такива недоразумения,купувача има едни очаквания, продавача смята че като продава нещо на старо няма да има задължения.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: guciguci   
Дата:   15-11-17 19:34

Викаш купувачът очаква, апаратът да работи,нали [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-11-17 19:34)
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: agop4o   
Дата:   15-11-17 19:34

дис-тарикатите. Това ДИС какво би трябвало да значи[smilie5]

 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: imitev   
Дата:   15-11-17 19:52


Когато купуваш на старо винаги има риск.

Затова и цената е надолу.

Всеки сам си преценява.

Ако е знаел и нарочно ти го е натикал - простак е, но нищо не можеш да направиш.

Аз преди време продадох 400D и купувачът след 2 месеца се обади да пита защо не му работи спусъка. Е - при мен никога не е правил така. Ако не го бях продал - щях аз да го поправям.

Такъв е живота...

Не се втелявайте толкова по някакви вещи [beer]
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Тед   
Дата:   15-11-17 19:59

Продажба на вещ с недостатъци - независимо, че е 2-ра употреба.
Иск с/у продавача, експертиза, искаш от съда да му се установи адреса или съдебно удсотоверение от куриера да даде адреса.
Приложи и кореспонденцията и офертата в олкс и опиши как си я купил. След като е знаел за недостатъка - го прави недобросъвестен.
Това е скрит дефект - не може да се открие при пръв оглед и се появява инцидентно. Не може на купувача да му се вмени като недоглеждане скритият недостатък, който прави и вещта да речем неизползваема.
Накрая - печелиш делото. Другия плаща цената на иска, разноските за адвокат, такса, вещо лице и прочие. Правото е на твоя страна.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: colorphoto   
Дата:   15-11-17 20:45

Много оптимистичен сценарий Тед.

А-дано,ама на-дали...
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: zbonev   
Дата:   15-11-17 23:45

guciguci твоята история е много тъжна. Да, един такъв мал щанс може да те откаже, това е много жестоко, наистина.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: r_rusev   
Дата:   16-11-17 08:38

Тед, няма такива работи. По-горе е казано точно: "Купуваш в състоянието в което е". Това е. За да съдиш някого трябва да докажеш, "какво е било и какво се е случило след". Умряла работа! Единственото решение - съвест на продавача и рейтинг.

 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: мара   
Дата:   16-11-17 09:29

Автор: agop4o
Дата: 15-11-17 19:34

дис-тарикатите. Това ДИС какво би трябвало да значи[smilie5]



[smilie18] прау да ти кажа, още кат го писах, зех че се зачудих и аз, ама така съм го чувала от вещи лица, в значение на БАШ-тарикатите...ама звучи почти като династронавтите [smilie5] [smilie18] и не го смених
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: fangas   
Дата:   16-11-17 17:05

Аз съм бил от другата страна, преди 6-7 години продадох по стандартния начин 40d на колега. Преглед/Тест както си му е реда, два дни по-късно ми звънна, че апарата не се включва и му дава някаква грешка. Реших да бъда съвестен звъннах в Zentex да разпитам. Казаха ми, че не са сигурни, но е вероятно да е за смяна на затвора, но за да потвърдят трябва да се занесе в сервиз. Предложих на купувача да си разделим сумата от ремонта, неприятно е ама ... кво да се прави стана ми съвестно и донякъде се поставих на мястото на човека. Отсреща съответно получих няколко псувни и, че щял да ме намери къде съм и някакви такива. Сами се сещате, че след подобен разговор комуникацията ни приключи пък и изгубих желание да помагам на идиот.

П.П. На мнение съм, че ако искаш гаранции след покупката, трябва да платиш има фирми, които продават на съответната цена втора употреба техника с 3 до 6 месеца гаранция. И все пак ако купуваш техника на 50% от реалната цена трябва да ти светне лампата ;), че има и по-големи тарикати от тебе :D



Публикацията е редактирана (16-11-17 17:17)
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: agop4o   
Дата:   16-11-17 17:33

[smilie5] [smilie18] прау да ти кажа, още кат го писах, зех че се зачудих и аз, ама така съм го чувала от вещи лица, в значение на БАШ-тарикатите...ама звучи почти като династронавтите [smilie5] [smilie18] и не го смених По моя информация ДИС е съкратено от селски диспечер[smilie5]

 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: tonal   
Дата:   16-11-17 20:30

като Мара ... всеки и всичко си върви с късмета. Няма сигурност и застраховка от изненади даже при ново.
...
Баси точно го пишех това и една мацка леко ми остърга задната броня ... ;-)
Без видима драскотина. Късмет дъге.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: imitev   
Дата:   16-11-17 21:39

Трябва да се правят обявите така:
Цена - Х лв.
Цена с 6 месеца гаранция - Х+50% лв.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Crocodile   
Дата:   18-11-17 21:33

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 

 Тази тема е затворена