Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Ха сега де
Автор: Dragobat   
Дата:   13-11-17 22:30

Реших и аз малко да ъпгрейтна,но дилемааа:
Имам никонска кропка и снимам портретчета и пейзажи,от дъж на вятър някое събитие.Но сега е въпроса Д750,Д810 или Д500
Д810 или Д500 а също и Д750 .
В д810 ме блазнят пикселите високата скороста 1/8000 ,цветовете и липста на АА филтър макар и не от голямо значение.Не харесвам цената.В Д750 бих казал че е доста добре като тяло,но скорстта която често ползвам под 1/4000,горният дисплей е отвратителен и има и маловажният АА филтър,но пък фокуса му е трепач,но пък колко ще е трепач и различен от на Д810.Д500 има всички благинки на ново тяло,но кроп.Я дайте съвет,преди време бях се насочил за Д750,но сега се загледах по Д810 и малко се пообърках.Че съм и така и така.Като обективи имам 85ца,70-200 и 35ца за кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: io_bs   
Дата:   13-11-17 22:44

Защо не D7500 или дори D7200 със стандартен зуум (например Сигма 17-50/2,8) и при нужда ултраширок? Много по-евтино и също доста компетентно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: hose   
Дата:   13-11-17 22:59

750 е също без АА филтър?!

и аз ги гледах наскоро телата... като цяло след 7200 нещата рЕзко поскъпват... от всички изброени 810 е най-добре според мен, и малко му падна цената ама... си е цифра деба... ако искаш ФФ най-смислено ми се струва 610 честно казано, като цена и Мпх, ако можеш да дадеш над 3К - 750... или направо 850... ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: lamerko   
Дата:   13-11-17 23:39

Спокойно - АА филтъра според форумната (и не само) етика е проблем единствено при Канон. Повечето Нионджии тук виеха против него, но след като си накупиха D750 - вероятно дори не са разбрали, че го имат. Всъщност някои опреелени блогове също не го споменават, макар и преди това са давали минуси на канонска техника точно по този параграф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: alext   
Дата:   14-11-17 00:32

Колко снимки имаш на 1/8000? Кропиш ли много? Имаш ли къде да съхраняваш и обработваш 36мпс raw? Взимай d750/d610 и не се занимавай с глупости, за любителско снимане останалото е overkill. d500 е натокана кропка, за пейзаж и портрет ще е малко странен избор, нищо няма да спечелиш в изображението...



Публикацията е редактирана (14-11-17 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: lord_kik   
Дата:   14-11-17 08:29

Аз съм с Д7200 и за нуждите е перфектен с 35 1.8ДХ прави чудеса.Махай ги тези фул фрейми какво повече дават от съвременна кропка.Макар че съм любопитен да видя разликата примерно с Никон 85 1.8G

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: quazimodo   
Дата:   14-11-17 08:43

lord_kik написа:

> Аз съм с Д7200 и за нуждите е
> перфектен с 35 1.8ДХ прави
> чудеса.Махай ги тези фул фрейми
> какво повече дават от съвременна
> кропка.Макар че съм любопитен да
> видя разликата примерно с Никон 85
> 1.8G

Aми, например твоя малък стопаджия нямаше да се събере в ДРИП-а[smile][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: lord_kik   
Дата:   14-11-17 09:29

Ко каза ко?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: quazimodo   
Дата:   14-11-17 10:03

Нда, оксфордски възпитаник от Обеля[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: lord_kik   
Дата:   14-11-17 10:37

Не от Обеля,а Столипиново нещо бъркаш двата щата или магистралата ти е къса![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: Dragobat   
Дата:   14-11-17 10:50

Пак ли бе,спам-а явно е хоби на все повече нещастни душици!!!
Комплекси се избиват в някой тийн форум.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: kvakioh   
Дата:   14-11-17 12:44

7200/7500

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: HDD   
Дата:   14-11-17 14:43

И аз съм с кропка и обмислям същата крачка. Но чак на Д750 не бих скочил, освен ако не мислиш да снимаш сватби или нямаш много профи ангажименти. За "от дъж на вятър някое събитие" Д610 би бил много по-разумно решение (поне за мен).
Ако пък не си твърдо за фул фрейм д7200 би бил идеален. Д7500 е прекалено скъп за сега, а и го няма втора ръка все още и ще трябва да се изръсиш за нов.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: iavorianev   
Дата:   14-11-17 18:46

Между Д610 и Д750 разликата е огромна. Снимам и с двете тела ангажименти и при Д610 винаги съм с едно на ум. Първо,не може да се разчита на автофокусната му система,второ при исо над 3200 снимката е доста компромисна (снимам основно в диапазона 3200-8000) и трето белият баланс е доста неточен. Да ,ще кажете че на питащия може да не му трябва за ангажименти,но както казват хората "по добре да имаш пистолет и да не ти трябва,отколкото да нямаш и да ти потрябва"



Публикацията е редактирана (14-11-17 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: io_bs   
Дата:   14-11-17 18:53

Че двата имат еднакъв сензор... как единият ще е по-добър на дадено исо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: iavorianev   
Дата:   14-11-17 19:22

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] io_bs , хвани и двата,поснимай и ще разбереш, тогава сигурно ще ти се отворят и очите за алгоритми и ред други неща. Ако си мислиш че 70к кадъра не са достатъчен критерии да го твърдя,не знам тогава [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-11-17 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: roburt48   
Дата:   15-11-17 21:20

Чета, чета и се чудя - кога ли ще ми потрябва болид от F1 за да отскоча до Люлин [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nsirakov   
Дата:   16-11-17 06:31

Ох, като чуя как АФ система, разираш ли, не можела да фокусира...

и се пуквам от смях...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nSt   
Дата:   16-11-17 16:19

Един въпрос? Какво прави д610 по-добър от д7200?
Еми абсолютно нищо! Та дори 7200 има доста неща които 610 няма + това автофокуса му е в пъти по-добър. Ако е само за фулфрейма, ще сгрешиш да избереш д610 пред д7200.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nsirakov   
Дата:   16-11-17 16:22

искаш да кажеш че снимките с 610 ще са с по-лош фокус от тези с кропката?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nSt   
Дата:   16-11-17 16:28

И не само.. След тест и на двата апарата, останах убеден, че 7200 е по-добрия избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: iavorianev   
Дата:   16-11-17 18:21

nsirakov , когато говоря за АФ ,никога не съм ги съпоставял на дневна светлина,винаги на изкуствено осветление,при това доста оскъдно.Та на 6400 иса примерно,когато снимаш на 200мм/2,8,повярвай ми че 10-15 сантиметра имат огромно значение.Именно там Д610 се дънеше.

"Ох, като чуя как АФ система, разираш ли, не можела да фокусира...

и се пуквам от смях..." ,не зная как да разбирам това твое изказване?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nsirakov   
Дата:   16-11-17 19:22

мислиш ли, че авторът на темата ще си купи апарата за го тества в тъмнилки или ще го вземе за да СНИМА най-вече за кеф.....

снимал съм с какви ли не апарати, от канон 300д, до фул фрейм, от сапунерка до безогледалка... и бал съм му маам'та нямам снимка, която да няма фокус...

апартите се купуват за да се снима с тях, не да техноонанирате в лаборатория... нали??

Авторе, не ги слушай тия лаборатораджиите... или пък ги слушай.. все ми е тая...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: iavorianev   
Дата:   16-11-17 20:22

nsirakov,нямаш снимка дет не е на фокус,щото явно не снимаш достатъчно...Ти ще си първия в света... И на виждам за кое съм "лаборатораджия",говоря за неща от реалния свят,или ти си мислиш че хората ще те викат да им снимаш само по светло?

И все пак така и не чух смислен коментар по темата от теб.
Как де е,не мисля да задълбавам,отдавна съм достигнал до извода че няма смисъл



Публикацията е редактирана (16-11-17 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nsirakov   
Дата:   16-11-17 22:44

Аз ли не снимам.... Дооообре :)

в реалния ти свят не снимаш на светло, само в тъмни лабораторни условия нали? :) лаборатораджия, брояч на пиксели... абе изобщо си голема ралта...

Интересно, аз снимам и на тъмно и пак нямам проблеми с АФ... даже с канон снимам... ужас нали...


[beer]

Авторе, ако искаш кропка вземи си кропка, но ако смяташ, че ФФ апарата ще ти даде повече... не вярвай, че не може да фокусира... перфектно си фокусира...



Публикацията е редактирана (16-11-17 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: iavorianev   
Дата:   16-11-17 22:53

Сираков, спамииииш, спамиииш. Аман от форумни тролове [smilie23]



Публикацията е редактирана (16-11-17 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nsirakov   
Дата:   16-11-17 23:02

аз и трол? твърде отскоро си в този сайт, затова мислиш така!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: BXMarkov   
Дата:   16-11-17 23:27

Сираков каза голата истина! [smilie24] Няма лош фокус при тези съвременни камери има лоши снимачи. Умелият фотограф и само с една централна точка ще си свърши работа. Моят съвет също е ако ти трябва ФФ, а не кропка и ако не си спортен фотограф, да не му мислиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: colorphoto   
Дата:   16-11-17 23:48

И аз поддържам мнението на Сираков и Марков - никакво спамене няма,тук а истината!



Публикацията е редактирана (17-11-17 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: SLR   
Дата:   17-11-17 01:06

Сираков се бъзика естествено, но проблема винаги е бил при обективите, а не при телата.

Аз съм със Никон Д 70s, и досега с нищо не съм имал проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-17 01:19

Я обясни как проблемите с автофокуса идват от обективите, а не от телата?!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: SLR   
Дата:   17-11-17 01:26

Да, може да си прав , не съм чел цялата тема, но в повечето случаи, проблема е от задапаратното устройство, а не от апарата.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: iavorianev   
Дата:   17-11-17 13:10

Ако беше така както твърдите, производителите нямаше да се зснимават да предлагат все по усъвършенствани АФ модули. Я изкарайте някоя вечер в заведение на бленда 1.8 и да ви видя тогава как точно задапаратното устройство ще повлияе на скапания аф модул.

Единственото което изтъкнах е че Д750 почти няма брак за разлика от Д610. И веднага започнаха нападки



Публикацията е редактирана (17-11-17 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nsirakov   
Дата:   17-11-17 14:52

доста години съм изкарал по заведения точно с тази твоя бленда 1.8 доста хора са останали доволни...

Колега бъркаш доста като сравняваш възможностите на АФ системи лабораторно и реалното снимане на терен...

Никой не отрича, че АФ система на модел А на хартия е с някакви си стойности по-добра от тази на модел Б да речем, но да абсолютизираш че видиш линищо освен модел А не може да фокусира е безсмислица... доста апарати са минали докато дойде перфектния АФ на модел А... нима досега снимките не са били на фокус??

Другото, което фундаментално бъркат всички пикселоброячи (щот вие не снимате в повечето случаи е, че РЕАЛНО почти няма ситуации в които любител като автора на темата ще тръгне да вади пари снимайки важни ралти в твоята хипотетична тъмница, за да му трябва тази прословута АФ система... докато другите предимства на ФФ апарата ще са му много по-полезни отколкото на кропката...

Съветвайте "младите" не според вашите фетишизми, опитвайте се да се поставите на тяхно място и да разберете какво те биха реално ползвали и биха били доволни...

И аз имам фетиш... но не го тикам на всеки любител, който реално не се нуждае от нещо повече от телефон, за да получи качество на снимките, от което би бил доволен реално...


пък нека съм трол, както смяташ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: colorphoto   
Дата:   17-11-17 15:14

iavorianev: Аз,освен с моя Д610,често снимам и с Д750 на приятел.

Да,АФ на 750 е с по-малко пропуски от този на 610.

Но,на терен това се усеща само в по-трудни светлинни условия.

При обикновенни светлинни условия няма разлика ни в бързина,ни във точност на автофокусирането.

По принцип тук винаги ме дразни като някои хора се изцепят че между дадени характеристики на някой модел апарат и същите на друг умало "ОГРОМНА" разлика!

Ми,не - няма огромни разлики между никои модели от близки генерации.

Другото е сугестия от четене на ревюта и автосугестия като дадеш доста повече пари за сходен продукт да си ги оправдаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: iavorianev   
Дата:   17-11-17 15:49

Сираков,ай стига с тези твой лаборатории! Първо изобщо,ама изобщо не четеш какво пиша. Никъде не съм отрекъл нито Д610,нито другите модели. Пиша за ДВАТА,защото имам двата модела и мога да ги сравня.Нито се занимавам с лабораторни тестове,нито тикам напреде Д750 като върхов модел. Факт е че за момента може би е най балансиран в съотношение цена-качество. Изобщо не ме интересува дали автора на темата смята да вади ПАРИ или не!!!

colorphoto, ако и ти си правеше труда да четеш ,съм написал че при добри светлинни условия между двата няма да видиш практическа разлика.Когато се бях засилил да купувам Д610, между двата модела имаше точно 800 лева разлика.Познат (работи в Синтезиса),ме посъветва да си взема Д750. Вече за две години и половина и за миг не съжалявам че съм го послушал.Така или иначе после се сдобих и с Д610 за второ тяло.
И последно - когато се нагърбиш с отговорността срещу ПАРИ да отразиш качествено някое събитие ,ще си отговориш дали си заслужава разликата в цената.



Публикацията е редактирана (17-11-17 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nsirakov   
Дата:   17-11-17 15:59

nSt написа:

> Един въпрос? Какво прави д610
> по-добър от д7200?
> Еми абсолютно нищо! Та дори 7200 има
> доста неща които 610 няма + това
> автофокуса му е в пъти по-добър.
> Ако е само за фулфрейма, ще сгрешиш
> да избереш д610 пред д7200.

Яворе, може би ти дължа леко извинение... аз съм чел и досега отговарях на този пост който сравнява д610 с Д7200.... а не този твой, в който сравняваш 610 със 750...

без да видя че е друг автор...

ОК аф система на 750 може и да е по-добра от тази на 610, но въпреки това не мисля че 610 е лош апарат ( не зная дори на каква цена се продават, за да се предпочете единия или другия)... ама да сравняват ФФ с кропка и да казват, че видиш ли трябва да се избере кропка само заради хипотетичния АФ... това не съм съгласен

та аз съм говорел засега за круши, а ти за ябълки..

[beer]

ЕДИТ PS: продължавам да твърдя, че каквото и да се говори за АФ система, старите апарати също могат да фокусират дори и на тъмно, хората снимат по баровете от доста време ;)

лично аз си вадих парите с Канон (малее как ли съм фокусирал с тази противна на никонците марка не знам) :) ама доволни ми бяха клиентите... повярвай ми нямам забележки към фокусирането ( хем с Канон - раз'ираш ли :) )

[beer]



Публикацията е редактирана (17-11-17 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: iavorianev   
Дата:   17-11-17 16:02

Сираков,така съм съгласен! Колкото до посоченото изказване, не мога да вляза в словесен дебат,защото дори не съм пипал Д7200 за да го коментирам срещу Д610

[beer]



Публикацията е редактирана (17-11-17 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега де
Автор: nsirakov   
Дата:   17-11-17 16:03

грешката си беше моя - просто съм объркал авторите...[cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »