Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: A7R III официално
Автор: DAOSA   
Дата:   19-06-18 15:51

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Photographa   
Дата:   25-06-18 16:36

Аз също съм със Сони и ми трябваха само няколко дни за да свикна с напълно непознато меню.
За мен бе лесно и в момента почти съм наизустил кое къде е и се справям бързо без да търся .
Допълнителната екстра, е че можеш да си направиш собствено бързо меню и там да наблъскаш нещата ,които най-често ползваш.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   13-08-18 13:14

Вече и разни финансисти забелязват промяна сред фотографските фирми

Sony's New Super-Fast Cameras are Winning Over the Pros
Nikon and Canon face a threat at the top end of the market


At stake is a market worth $3.2 billion a year.

Nikon is working on its first full-frame mirrorless camera, with more details of the device due to be announced on Aug. 23.

Canon hasn't disclosed any concrete plans; they're "within the scope of development," a company spokesman said

Sony forecasts operating profit will climb as much as 40 percent to almost $1 billion for the business in three years. Sony’s shares are up 16 percent this year, after a 55 percent gain in 2017.



Публикацията е редактирана (13-08-18 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: localhost   
Дата:   16-08-18 07:29

охлюв, свали очилата и прочети това - именно то липсва на професионалистите да минат към друга система:

Even so, adoption has been slow. Pro shooters are a loyal bunch, sticking to familiar gear with proven reliability. They also make substantial investments in what they call glass, the assortment of interchangeable lenses that easily cost more than the camera body. Some pros say Sony hasn't rolled out new lenses fast enough, and have complained that customer support has lagged behind Canon and Nikon

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   16-08-18 08:51

Сони са на първо място по продажби на 35мм камери в САЩ

Кажи пак локалхост какво обясняваше?

А тия дни Сони са отнесли 5 награди за най-добри фотопродукти от EISA. Канон и Никон общо 4. Какво казваше?

Конкретно при Сони 2 награди за обективи и три награди за най-добри камери

А7м3 за най-добра любителска камера
А7р3 за най-добра професионална
Rx10 IV за супер зум

За два зума са взели награди
16-35/2.8 безогледален широк зум обектив
100-400 безогледален теле зум обектив

Отделно Тамрон са взели награда за 28-75/2.8 за Сони

Та системата е взела дори малко повече награди т,е, три пъти колкото Никон.

Кое казваш е бавно? Никон нямат толкова нови продукти, за колкото Сони са взели награди....

Виж системата в момента - над 50 обектива. Никонската и канонски дслр системи изглеждат жалки. Повечето им обективи са стари или доста посредствени. Канон 135/2, 85/1.8, 100/2 са на 25 години модели, не са лоши ама 2018 година сме. Сега има нови материали и покрития, нови задвижвания за авто фокуса. Оня ден писах в друга тема, не ме разбраха колегите - никон и канон нямат кьорав обектив с линейни мотори. Всичко е архаично, копиран немски дизайн от 1890 година. Сега сме 2018 не сме 1918....при Фуджи и Сони обективите нямат нищо общо с архаизмите, дето продават Никон и Канон. Оптически също - колко обектива имат великите дслр майстори на ниво на 85/1.4 GM - точно 0. Е Фуджи май са на път да изкарат нещо близко....и сигма са другия конкурент, ама там е малко противоречива ситуацията понякога.



Публикацията е редактирана (16-08-18 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: farushko   
Дата:   16-08-18 09:30

EISA наградите - за всекиго по нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: localhost   
Дата:   16-08-18 09:46

EISA са меко казано ... една голяма смешка.

Представители на списания дават оценки за професионална техника [smilie18]

Половината от тях не са я пипали в ръка даже, а според това кой рекламира при тях и гласуват.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   16-08-18 15:40

Да има го тоя елемент. 6д мк2 също взима награда, а 5д мк4 не.....едното е жалък опит за претопляне на стари маджи, другото май е доста добро....


Обаче продажбите в САЩ са доста показателни. Номер едно в 35мм сегмента - Сони.

Канон и Никон зад тях.......

Само да напомня, че преди 2 години Канон бяха над 50%, Никон над 30%. А Сони имаха едва около 15%. Сега явно Сони има повече и от Канон и от Никон.....

Отделно са финасовите резултати на Сони. Общо пазара на камери седи на едно ниво последните 2 години. Сони имат ръст по 70% на година!!! 70% т.е. ако 2016 са продали 100 камери, 2017 - 170 камери, сега 2018 - 290 камери т.е. около три пъти повече!!!


От цялата алабалистика става ясно, че някои фирми е крайно време да си размърдат дебелите дупета и да пуснат хубави безогледални, за да имаме реална конкуренция.



Публикацията е редактирана (16-08-18 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-18 16:58

If a company wins an award for a certain product, then this company must pay TIPA, EISA or other award companies thousands of dollars if they want to get the license to use the winning-logos for their products.

This could explain why TIPA, EISA & Co always have so many categories.

It’s a big business! Which isn’t bad per se…

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-18 00:14

Кажи ми за американския пазар. Как тъй стана? Бавно навлизат Сони, нямат обективи и хората купуват само от тях.....много ли са глупави американците?


Между другото хора много е яка тая камера. Много......исо 100, 1000, 3200, 10000....цифрите се сменят, картинката все е готина.....има шум, изчезва детайла със сигурност. А цветовете си седят нормални, няма разни цветни парцали, няма петна жълто зелено, синьо червени....,ненормално яка работа. Намаляваш размера и в общи линии трябва много да се загледаш, да схванеш, че нещо има по-странно я кадъра и не е сниман на базово исо. А място за намаляване от 8К кадър има бая :-) (Един колега щракнах за портретче, да си се гледа и малко забравих да гледам исо-то. А после направо се шашнах в кепчъра)

Автофокуса следящ по очите все още ме радва много.

Ергономията тоя път е супер яка. АФ особено много се кефя как си го настроих и нищо не сменям - има си копченца да си управляваш всичко и едновременно има следящ, следящ на очи, слдящ със зона и единичен. Чудя се дали да съм нахален и следящ със заключване да си изнеса на бутонче....кеф. Като си спомня д700 каква пръчка беше едно време майко мила,....

Та ЕИСА-та с а7р3 са уцелили в 10-ката.



Публикацията е редактирана (17-08-18 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-08-18 12:31

Много беше жалка оная тема за финансовите резултати на Сони, тая също тръгва в същата посока.
Защо не спрете да се интересувате за такива маловажни неща и не насочите енергията си в по-подходяща насока [smilie11]
Имам Сони (както някой знаят вече, преход от Никон), ама не съм тръгнал да споря колко велика е тая марка, ма*ка му, това е просто камера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: victory13   
Дата:   17-08-18 12:50

Понеже си ме блокирал да ти пиша в темите, да те питам тук:
/нема лошо това с блокирането, жив и здрав, макар че можеше да получиш някой съвет в 50-те ти техно теми за никон/ защо си ги причинявате тия безмислици с пръчки като тамрони и самянги, при положение че имате перфектен зум 28-70 за тази съвсем не лоша камера [smilie8] .
Въпросния кит струва под 330 евро в момента, но боклук на ф/2.8 на същата цена , използваем може би на ф/8, е по-смислен [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-08-18 13:00

Не съм те блокирал, ако поста ти е отправен към мен...

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: uri64   
Дата:   17-08-18 13:17

> Като си спомня д700
> каква пръчка беше едно време майко
> мила,....

Адски нетолерантно сравнение...Д700 е модел от 2007 или 2008....Къде бяха Сони с А7 серията тогава? За времето си Д700 си беше чудесно тяло...не знам какво от канон можеше да му се опре насреща...а то и други нямаше много-много...мисля, че като изображение и даже като юзабилити може да се поопъне и на А7 Марк 1 [smile]



Публикацията е редактирана (17-08-18 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-18 13:41

В момента никого не съм блокирал ако се отнасяше за мен.

Д700 имах. Иначе и А700 съм имал и той беше подобен. Далеко е от А7р3...ужасно далеко. За времето си, на мен минолтенските трикове повече ми харесваха. Сега няма и помен от минолта. А7м3 е по-скоро развитие на Д700 отколкото на А700. Та в тоя смисъл сравнението ми е доста подходящо.

Виктори не страдам от маркови комплекси. ако Канон имаха хубав обектив за Сонито ми щях такъв да си взема. Нямат. Имам 2 сигми на Канон байонет и една на А байонет. която я има и на Канон байонет.

Тамрона не е лош дори на 42МП за сега. Не бих му давал много оценки. Имам ограничен опит с него. На 2.8 е сравнително остър. Ама си е зум, картинката няма много общо с твърд обектив и няма бленда 1.4. Конкретно аз го взех за снимки на някакви събирания......Знам, че за сватби го взимат.. Абе за не взискателни снимки зума си е удобен. Сега като искаш да има хубав контраст, цветове, дефокус си слагаш скъпия твърд обектив и хората ти казват - "абе какъв е тоя апарат. Гледай какви снимки вади. Някак са толкова ясни и чисти." [beer]

Сигмите са добри. Недостатък им е тежеста. Интересното е, че ХСМ моторите на сигма добре работят и с безогледални камери т.е. изглежда да работи дори следящия фокус...не е като 70-200/4, но за портрети на бавно движещ се човек се справят.



Публикацията е редактирана (17-08-18 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: victory13   
Дата:   17-08-18 13:57

интересно как се разпознахте и двамата с "50-те никонски теми" [smilie18]

охлюве... не знам как да го кажа... но ако обектив за 326 евро с идеална картинка и стабилизация e "марков комплекс", то ви остават да пробвате само никонските 50-ки на ф/1.8... най-старите, да не се комплексирате излишно...

на фокус [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-18 14:14

няма хубав адапер за Никон.

Тамрона 28-75/2.8 е към 800 Евро не знам за какви 300 евро говориш. Това е изцяло нов обектив и няма общо със стария 28-75/2.8 за ДСЛР. Задната му леща е близо до сензора т.е. направен си е за безогледлани камери. Оптически изглежда е доста хубав за зум обектив. Аз замених Тамрон 24-70/2.8 който беше около 700 Евро с този новия. Новия е по-лек, не иска адаптер и ползва по-малък филтър. Предния ми Таморн например беше горе долу с качествата на Канон 24-70/2.8 мк2 т.е. много много хубав за зум обектив.....

Единствения проблем за сега на новия тамрон е че зума по тегаво се върти....Канон и стария Тамрон са доста по-мазни...

Инак с кеф бих ползвал и никон Ф обективи. Никон 50мм интересен обектив нямат, ама имат на други дължини интересни стъкла. Може би дори 58/1.4 бих пробвал. За сега няма много добри адаптери за Никон. Предполагам е въпрос на време. Вече се появиха някои. От друга страна Никон правят повечко Е обективи и адаптерите ще се опростят.....



Публикацията е редактирана (17-08-18 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-18 20:24

В цифри профи фотографския свят т.е. продажбите на фул фрейми в САЩ.


https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2018/08/Sony-share.jpg



гейм, сет и мач....[beer]

ПП Заглавието кафи. Не знаех, че и Канон препродават ребрандирани Сонита ама....



Публикацията е редактирана (21-08-18 20:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »