Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Петъчно до Админите
Автор: Beijing   
Дата:   19-10-17 21:26

Фото Форум, в разрез на много мнения, е едно чудесно "място"!
Но ще пиша по повод двете последни, и крайно интересни теми.
"Тези, които не гласуват" и,
" 3-дневна анонимност"
Т.е. няма да пиша, а ще дам предложение на Админите, и най-вече на Форумците!
1. Всяка снимка, която се "качва" на сайта, да бъде преглеждана от Админите. Те са се нагледали на простотии, и няма да им е трудно да ги отсяват!
2. Веднъж качена, да е във "Нови Предложения за Гласуване", което трябва да се създаде.
3. Гласуването да е със зелено пръстче нагоре и червено средно надолу!
4. Получилите 34% или 51%, не съм наясно, кое ще е по-добре, да се качват вече в "Нови Предложения".
5. Анонимността на авторите, които не са одобрени, да си е вечна, както и на гласувалите за одобрение на снимки.
Целта, ами да не си губя времето, докато намеря нещо свястно за гледане!
Няма да ми стане нищо, ако не ми одобрят и една моя снимка, аз си ги имам в компа!
Поздрави Колеги!


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: sherbit   
Дата:   19-10-17 21:36

Ти май си нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Beijing   
Дата:   19-10-17 21:43

Да, нов съм!
Преди осем месеца се регистрирах, и не съм фотограф.
Но обичам думата "новатор", каквото и да значи тя!
Дай си мнението, което ще е по-добре!
.........................................................
"Никой не знае всичко за нищо"


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: colorphoto   
Дата:   19-10-17 21:54

По правилата такива послания до админите се пишат на лични съобщения.

Човек,тези неща са предъвквани тук хиляди пъти през годините!

Не се изживявай като новатор - по-скоро си наивник като ти чета недомислиците.

Всеки месец някой тръгва да прави перестройка на форума.[smilie23]



Публикацията е редактирана (19-10-17 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Beijing   
Дата:   19-10-17 22:02

Лека нощ на всички, при мен отдавна е петък!
Нов съм бил, недомислен новатор съм бил, пишел съм глупости и за теми, които отдавна били дъвкани и т.н.!
Ами дъвчете си ги, аз бях до тук!
Утре се "отписвам", за което на никой няма да му дреме всъщност!


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: baraba   
Дата:   19-10-17 22:05

Големи капацитети се явяват понякога , много знаят, ама техен форум с юзъри нямат, що тъй?

Инак акъл да дадат

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-10-17 23:39

Темата е чудесна, повече от петъчна даже [smilie3] И аз искам така да гледам само хубави кадри, като преди това някой е отсял плявата от разтоварените карти памет. Егати якото, някой да избира вместо мен и аз на готово да се кефя на качество само. [smilie5]
Не си обмислил само един въпрос - от къде тоя ресурс на админи, които по цял ден да одобряват качествена фотография, която да достигне до широката аудитория. Ти лично би ли кандидатствал за подобна необезпечена финансово длъжност? Имаш ли времето, средствата и възможностите да си 24/7 за благото на потребителите? Абстрахирам се от това, че самото пресяване на множество снимки по критерии удобен на конкретен/ни човек/хора може да е крайно несъответстващо с вкуса на аудиторията!

* Не пренебрегвай галерията избрана от редактор на месеца, щом ти се гледа само качествена фотография, но отново имай в предвид, че вкуса на редактора отново може да не допадне на личния ти такъв!

Ай наздраве, че събота стана! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Beijing   
Дата:   20-10-17 04:35

PhotoBo - Напълно си прав в това, което казваш и съм съгласен с теб.
Само че, има оправия!
Да си сложат едно копченце "donate"! Като гледам, как има 36291 автора, и 123827 регистрирани, си мисля, че ще се намерят доста хора, които да дарят по 5-10лв. Аз и 100 ще им пратя, не ме бърка! А и не мисля, че всичките форумци, които имат оборудване за 1000-5000лв. ще им е проблем да дадат пет лева за каузата.
Така ще имат ресурс и ще печелят, което е тяхно право!
Другото, къде са им рекламите да цъкаме???!!!
Къде са им статиите?
Да, съгласен съм и с другото, че моите критерии и на админите може в отделни случаи да са различни, но това е нормално, фотографията е изкуство!
И т.н. и т.н.!
За това подхванах темата, да се обсъдят неща, които не са проблем за решаване! Дискусия трябва, а не да ми се обясняват някои, колко съм бил нов, наивник и пишещ недомислици!!! Те като пишат само "смислени" неща, защо не се е променило нещо?
Сайта си е чудесен, и може да му се помогне, а не да се дрънкат празни глупости! След като съществува толкова години и има толкова автора, регистрирани, снимки и коментари, значи става.
Аз не съм се регистрирал и качвал снимки заради някакви си точки? Правя го с цел, някой да ми показва грешките, и да даде акъл! Аз не съм фотограф, но пък искам да се понауча! Има от какво да си вадя парите и да пътувам по света.
Хайде до скоро на всички и поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: тьма   
Дата:   20-10-17 07:17

Не се сърди и не бързай да се отписваш, тук има много негативни субекти, които веднага посрещат не с хляб и сол, а със змийска отрова, струва ли си заради тях да се ядосваме? Не, разбира се!

Идеята е чудесна, но почти невъзможна, има такива сайтове, където самите потребители сами подбират какво ще остане, а другите снимки след време автоматично се трият, но в момента се правят доста промени и едва ли скоро ще се стигне до такава - ти отваряй това, което ти харесва, и си гласувай за него :)[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   20-10-17 07:51

Новатор ... силна дума ...
1. Това не е сток сайт за да се избират изображенията от админите.
2. Гласуването тук е уникално и в повечето си направления справедливо ... с тия палчета у фейса моля !
3. Приемай несъгласието на хората с различните неща ... да обясняваш , че земята е кръгла , а те да си знаят, че е плоска е урок по история ...
И най-важното "не барай тва дети работи" - стара мъдрост ...

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Synthy   
Дата:   20-10-17 08:35

Beijing написа:

> Ами дъвчете си ги, аз бях до тук!
> Утре се "отписвам", за което на
> никой няма да му дреме всъщност!
>

На мен и сега не ми дреме.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: h_bio   
Дата:   20-10-17 09:45

Защо всяко лично съобюение започва с "Във връзка с обява в Базар....."?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: cTpaHHo   
Дата:   20-10-17 09:49

Съжалявам.
Абсурдности си пожелал.
Да оставиш хиляди кадри под редакцията и диригентската палка на 1-2-3 човека е като да обречеш изкуството на смърт.
Аз ако харесвам само цици, дали ще допусна друг кадър да мине ситото ми?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Pavlov   
Дата:   20-10-17 09:54

Автор: Beijing
Дата: 20-10-17 04:35
Аз не съм се регистрирал и качвал снимки заради някакви си точки? Правя го с цел, някой да ми показва грешките, и да даде акъл! Аз не съм фотограф, но пък искам да се понауча!

Ми тогава се запиши на курс. Плати на някой добър фотограф да ти гледа снимките, да ги критикува, да те обучи. Това са време и труд от негова страна, и трябва да бъдат заплатени.
Форумът е безплатен, и получаваш това, което някой безплатно реши да ти даде. И нямаш право на претенции.
А относно даренията - един друг БГ сайт ги въведе преди повече от година. В този сайт много повече хора са намерили решение на проблемите си, отколкото тук. Резултатът: "Дарени до сега 92.69 EUR"

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Kalimas   
Дата:   20-10-17 10:16

@beijing - нищо новаторско не си казал.

>1. Всяка снимка, която се "качва" на сайта,
>да бъде преглеждана от Админите.
>Те са се нагледали на простотии, и
>няма да им е трудно да ги отсяват!

Вече съществува - "Редакторска галерия", Топ 50 за даден месец и топ 150 автора за дадена година.
Освен това админите дет' одобряват тия неща, ще станат най-черпените хора.[beer]

>2. Веднъж качена, да е във "Нови Предложения за Гласуване",
>което трябва да се създаде.

С какво ще е по различно от сегашните нови предложения и албуми. Последните вече са минали селекцията и е ясно че авторите искат гласуване.

>3. Гласуването да е със зелено пръстче
>нагоре и червено средно надолу!

Даваш заден ход на сегашната система, от три степени да стане на 2.

Обаче това със зелено палче и средно пръстче може да се въведе като гласуване по коментарите, вместо да се трият.[smilie5]Като е добре средното пръстче да е нагоре. (Може и кукиш да се въведе, да не са назад дамите)[smilie18]

>4. Получилите 34% или 51%, не съм наясно,
>кое ще е по-добре, да се качват вече в "Нови Предложения".

Е как не си наясно, на училище не ходиш ли. По правило 3 се пише за 50+. Другото са компромиси.[smilie5]

>5. Анонимността на авторите, които не са
>одобрени, да си е вечна, както и на
>гласувалите за одобрение на снимки.

Тука съм твърдо против. Даже трябва да излизат на първа страница (някъде най-отдолу де) и да не се крият снимките. Така хората могат да видят, че току и някое Б се напие и пусне нещо посредствено.[smilie5]

А където си писал за рекламите и донациите. На мен ми стигат по 3-4 реклами на страница. Ако не ги виждаш. Делни си адблокъра или там каквото ползваш. А активните юзъри и тези които биха дарили са значително по-малко от колкото си мислиш.

Та преди да станеш "новатор", трябва да се запознаеш с вече съществуващите неща и да предложиш нещо ново.

П.П.
Предложи договор за ежемесечно дарение на админите, ама те да ти кажат колко пари на месец за да изпълнят точка едно.

Иначе и при нас е вече петък [beer] [shtrak] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: dtangelov   
Дата:   20-10-17 12:14

Като е за новаторство, то лесно реализуемо - SMS за 2 лв. - код за качване на 2 снимки. Другия месец, ако искаш пак.

За анимноста - в другата тема имаше предложение, докато се гласува автора е анонимен, после автора преценя кога да махне анонимноста, но спира и гласуването.

Хейтването може да започне сега! [smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: мара   
Дата:   20-10-17 12:54

мноо яко...
дотук май ни един не е прочел сичко и не е схванал, че авторът се подбъзиква :)
само ей тва стига, за да се усети човек:

Гласуването да е със зелено пръстче нагоре и червено средно надолу!


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Kalimas   
Дата:   20-10-17 13:06

Неее мара, "Петъчно да Админите" 'ич не ни е навело на мисъл за бъзик[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: dtangelov   
Дата:   20-10-17 13:06

мара

"мноо яко...
дотук май ни един не е прочел сичко и не е схванал, че авторът се подбъзиква :)
само ей тва стига, за да се усети човек:

Гласуването да е със зелено пръстче нагоре и червено средно надолу!"

Може да се направи референдум, дали зеленото да не бъде средно нагоре пък червеното квото дойде. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: мара   
Дата:   20-10-17 13:15

[smilie18] [smilie18] е, хубуу де, може някой да е прочел...[smilie5]
ма повечето не беха [smilie18]
...то и аз не бех чела сичко надоле [smilie6]
и ей на - ся се оправдавам [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: sirkhann   
Дата:   20-10-17 13:51

Да опиташ да проведеш аргументирана, открита дискусия в тема с админите на ФФ е начинание, по-безнадеждно от опит за диалог с Мадарския конник.

Те си имат мнение. Ние си имаме наше. И ако може, най-добре да го държим за себе си...

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: dtangelov   
Дата:   20-10-17 14:03

мара

То пък и ся четене.
Излишна работа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Admin   
Дата:   20-10-17 16:49

Здравейте Beijing,

* и сега админите преглеждат всички снимки. Може да не са на секундата на качване, но систематично. Но не можеш да очакваш да сме в ролята на диктатор и да казваме кое е хубавото и кое лошо.
От няколко дни променяме софтуера на сайта във връзка с анонимността. Причината е, че когато се виждат авторите, хората са се научили да изкривяват вота, което води до недоволство от ощетените, както и до изкривяване на визуалните резултати.
Предложенията за система на гласуване не може да включват отрицателен вот. Може да не знаете, но хората се обиждат, когато някой им гласува с положителен вот +1, т.е. бронз. Представете си ако има отрицателен вот. Чисто математически също може да сметнете оценка с много положителни и един отрицателен вот.

* И в момента има човек, който преглежда АБСОЛЮТНО всички снимки качени за гласуване. Това е гост Редакторът. Всеки месец каним различни личности.

* Ако имате желание да бъдете от полза, може да поемете задача по модериране на някой модул на сайта. От следващите дни, например, двама популярни тук хора, ще преглеждат и модерират секцията с Полезни коментари, като целта ни е да я възродим с наистина полезни коментари, и да се оттървем от неправилно маркираните такива.

* Няколко човека са обърнали внимание, че такива теми към Админите е добре да се пишат към тях. Смеем да твърдим, че от няколко месеца се стремим да въвеждаме всички предложени разумни промени. Отговорили сме и на всички лични съобщения или имейли към нас. За някои предложения трябва повече време, но други са вече факт. Анонимността беше предложена преди няколко месеца. Текстът, който сте забелязали при коментарите и вече работи коректно е с цел писането на личен коментар от обява в Базар да носи със себе си и адреса на обявата. Работим по няколко неща паралелно и едно от тях, което ще представим на предстоящия Фото Форум Фест 2017 е професионална секция за търсене и предлагане на фото услуги.

И като заключение наистина предложенията не са поднесени в най-добрия си вариант, публикувани във форума. Тук ще се случи често напрегната дискусия с хора, с които няма да сте на еднакво мнение, а в крайна сметка екипът зад сайта трябва да реализира с ресурсите, с които разполагаме промените. Освен ако вие нямате желание да се включите в софтуерните разработки?

Приятен ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: Beijing   
Дата:   20-10-17 18:04

Здравейте Админ!
Бих искал да Ви благодаря за "директното" Включване!
Това означава, че темата, по някакъв начин Ви е заинтересовала! Това звучи добре.
СъФорумци ми направиха забележка, че такива неща трябва да бъдат писани на "лични" до Вас! Да, ама не! Това го направих, за да видя реакцията на публиката Ви, и респективно Вие. Предполагам, че сте си направили изводите?!
Писах, че не е зле да си сложите бутонче "donate"! Ами направете го! Ще видим, колко от чушкопеците, които вдигат пушилка, и са недоволни от туй и онуй, ще Ви подкрепят! Аз съм "ЗА".
Вие не сте в ролята на Диктатор, но се има предвид, че разбирате от фотография, аз не!
Като спрете да се интересувате от това, кой изпадал в криза, защото са му гласували бронз, ще тръгнете напред! Това са дивотии! Съжалявам...
Не мога да съм Ви от полза физически, защото живея в Китай, както Ви е видно. Може и да Ви обърквам от време на време, защото ползвам VPN. Но пак казвам, сложете си Бутончето за Дарения!!! Имате нужда от средства за поддръжката на сайта, което означава да търсите алтернативи.
Няма нищо безплатно! В смисъл: Всеки ден някой продава нещо чрез сайта Ви!!! Ами да Ви дари пет лева по сметката Ви бе мамка му! Съжалявам за изказното средство!
И защо Ви пука по какъв начин са поднесени предложенията?
В тях няма нищо обидно, просто са публичини. Вие сте тия, които решавате! Или Форумците са Ви съдружници! Де да знам де!!!
Мога да продължа с "още", но не виждам смисъл, ако и Вие не виждате!
Поздрави от мен, и се надявам, че ще съм Ви полезен за в бъдеще!
С Уважение!


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: мара   
Дата:   20-10-17 18:47

...ми аз все пак ПРОЧЕТОХ, че има обръщение И към форумците [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: SaS   
Дата:   20-10-17 23:35

Beijing,

изслушай тази гениална песен на TPECHAT от има, няма 2004-2005 година и ще чуеш от кога се говори за точки, Б, голи каки, СПАМ, отрицателен вот и още много :)

https://photo-forum.net/sitepics/misc/photoforum.mp3

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: asahi   
Дата:   21-10-17 00:31

Ба си якото [cool]

Треснат рулз!

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: sayman   
Дата:   21-10-17 00:32

Върнахте ме в зората [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: мара   
Дата:   21-10-17 09:26

abe, 2004 - 2005-та май нямаше точки Б [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: pumabg   
Дата:   21-10-17 09:39

[smilie18] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: tonyf   
Дата:   21-10-17 10:51


[smilie18]

Хохохо

Точно тия дни се питах чие беше "онова" коте, може би най-пиратстваната снимка на бг-автор в познатата ни Вселената, даже щях тема да пускам... ТРЕСНАТ ми припомни хехехе...


За по-пресните репички, ето снимката:


Autor: special_k



Ето ви да гласувате и да четете коментари... Нарочно няма да казвам под кой номер е обяснението на Автора за "целата схема" [smilie5]
https://photo-forum.net/i/43902

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: karan4o   
Дата:   21-10-17 14:00

Начи, от отдавна не пиша нищо в темите, но тук не мога да не се запиша.

Тоя ТРЕСНАТИЯТ ми опрай деня!!!

ГОЛЯМ!!!

[cool] [cool] [cool]
[thankyou] [thankyou] [thankyou]
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: philip   
Дата:   21-10-17 14:11

Парчето си го бива, а репичките отиваме да четем![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-10-17 15:44

Дори не подозирах за съществуването на тоя МЕГА хит! Респект [smilie24] [smilie24]

Ако админ тийм още четат темата искам да изкажа мнение по въпроса с набирането на средствата. Дарения - според мен няма много да помогнат, хората обичат безплатното, тук са за кеф и по-скоро ще дарят на човек в нужда (здравословни проблеми, операции, болести, бедствия...), отколкото в помощ на сайта. По-скоро съм за въвеждане на някаква символична такса (2-3лв) за публикуване на обява в базара. Може и вип обяви да се направят за 5-10лв. , които да седят най-отгоре или да излизат като първи в даден раздел (фотоапарат Канон, Никон и т.н.). Вярно, че много хора се отървават от ненужната техника (не вярвам да ги съборят 2-3лв за пускане на обява в специализирано за това място), ама много хора направиха и много пари като търговци в същия този базар, както вече се спомена. Не вярвам и тях да ги съборят 20лв за 10 пре-продадени джажджи. Нека да се помисли за това, не ми се струва някаква крайна и непосилна мярка, а в крайна сметка всички искаме ФФ да бъде едно още по-добро място!

И накрая искам да ви припомня, за едно от нещата, за които ви бях писал като предложение преди време, което смятам, че ще е много полезно и оценено от много хора, но все още неактивно. Това е възможност за качване на изображение директно от форумния панел, там където имаме “Вмъкване на картинка”, “Вмъкване на линк”, “Текст, който препраща” и т.н. - да имаме опция, с която да качим директно във форума, без да се налага да я качваме на друго място или в личния си профил. Ами това е, благодаря за вниманието! Наслука!

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно до Админите
Автор: sayman   
Дата:   21-10-17 16:42

Липсата на директно качване от компа или телефона наистина ми липсва.
Бих адмирирал и съвместимост с tapatalk.
Вероятно има някакви пречки за да се направи, но са неща, които безспорно улесняват комуникацията.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »