Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 10:42

Хареса ми едно изречение на Филип от темата за анонимността:
"Единственият ми проблем е, че може да съм се ПРЕЦАКАЛ да гласувам за Бучел, е-дизайн, Янии и сие, трънковчета и пр. негласуващи автори, ама т'ва е положението, кой се минал, минал[smilie3]"
И аз не харесвам типове, които се надуват с това, че не гласуват, но за сметка на това редовно си пльосват "шедьоврите" за гласуване, като не си дават сметка, че за да им отиде кадърчето в избрани, трябва поне 7 човека да отделят време и да гласуват за него! И на мен не ми е приятно да насърчавам егоизма отиващ към нарцисизъм на някои автори и за това ги моля да намерят малко време и да харесат някой и друг кадър, освен своите!!!
Поздравления за анонимността, но ако зависеше от мен, щях да забраня на автори, които не гласуват да качват кадри за гласуване!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: nislon   
Дата:   19-10-17 10:59

[smilie24]

Както казват адвокатите по филмите - нямам какво повече да добавя...
Е, не бих ги посочил по име, може да си имат основателни лични причини хората [smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: nyamago   
Дата:   19-10-17 11:02

Има много сайтове по света (не само фотографски), където правото за участие се печели с... участие. Някъде това е гласуване, другаде е писане на коментари или качване на лично съдържание - но навсякъде се търси баланс на права и ЗАДЪЛЖЕНИЯ. Тук правата и задълженията са патологично асиметрични.

Освен негласуващите, не приемам и позата "аз не съм тук за вашите точки". Признат грях - и аз съм се заблуждавал, че гласуването не ме вълнува. И още едно признание: не ми е безразлично. Човешко е, всички имаме его, егото движи творческите усилия и постижения, и АБСОЛЮТНО НЕ Е срамно да го имаш и да си мотивиран от признание.

Стига с това фалшиво поставяне над простосмъртните твари, в 'кули от слонова кост' и елитарни съсловия. По-добре честно да осъзнаем, че (взаимното) признание е важно и да го впрегнем в положителна посока.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 11:03

Принципно си прав , но има и друго.
Някои от тези , които гласувахме ( при това много) ни писна , защото загубихме доверие в системата . Примери мога да давам много ..

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 11:24

Определено нямам предвид хора като теб, които имат над 4000 гласувания за година. Разбира се, че на човек може да му писне и да се спре за известно време. Темата ми е за нарцисите, които качват по 4 кадъра на седмица а нямат 4 гласа за година!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: asahi   
Дата:   19-10-17 11:36

Защо трябва да гласуват за всяка качена боза? Малко ли са им техните?
В момента в седемте нови предложения вдясно едно става за отваряне, но не е ясно дали става за гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: CDman   
Дата:   19-10-17 12:01

Тези, които не гласуват... се компенсират от тези, които гласуват за всичко. [smilie5]

Майтап - обикновено са Б автори с висок личен критерий. Лошото в случая е това, че не дават и акъл. Иначе гласове - бол [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: batsali   
Дата:   19-10-17 12:11

С редакторските галерии ФФ почна да цъфти. Следващото е да може всеки потребител да върши нещо подобно и да има рейтинг за редакторско майсторство, тогава почваме и да връзваме. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 12:22

Tili, много теми са пускани по въпроса нееднократно, без никакъв ефект... "Мухата", да качваш кадър само след като си гласувал "достатъчно", съм я пуснал преди време, дето трябва, ама се съмнявам да Фане дикиш.[smilie11]

Nislon, Марчето веднъж ми рече поименно, та затова[smilie18]

Nyamago[smilie24][smilie24][smilie24]

Rimohit, статистиката за съжаление ми показва следното: Гласуваш, коментираш изобщо "дигаш пара", докато станеш Велик (в случая Б-та), а после полека лека ти минава мерака и пасуваш (в много сфери на битието, не само тук). Е, винаги има изключения и ти си едно от тях (за сега).[smilie24]

Asahi, CDman, batsali, ма тя темата е за качващите снимки, Вие рядко го правите.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: CDman   
Дата:   19-10-17 12:29

За какво да качвам ? Масовка ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: batsali   
Дата:   19-10-17 12:39

Аз последната година и много рядко съм снимал. Съвсем е редно да ми се забрани да влизам във форума. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 12:43

Не бе момчета, не ме разбирайте погрешно, обичате си форума, пишете си в темите, забавлявайте се[beer] Просто тази тема е за друго.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Kalimas   
Дата:   19-10-17 12:49

Един поздрав за лудостта на точките, и лайковете, и т.н.

За мен една градивна критика струва в пъти повече от едни точки, които не носят почти никаква информация. И това е нещото което изчезна от форума. Преди имаше критики редовно и под снимките от първа страница даже. Сега хората ги е страх да не обидят някой.[smile]

@philip
>Asahi, CDman, batsali, ма тя темата е за
>качващите снимки, Вие рядко го правите.[smilie3]

Ми 'начи са с положителен актив, гласували са повече от колкото са качили[smilie18][smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 12:49

Във ФФ има хора които снимат, качват снимки и гласуват. Има и такива, които снимат, качват снимки и не гласуват. Третия вид са такива, които не качват снимки, не гласуват, а само си чешат езиците!
Темата е за хората от първите два вида!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 12:54

Kalimas, така е, положителни герои са отвсякъде!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 12:54

philip
Няма как да не му писне на човек , след като разбере , че форума е пряко отражение на политическия и обществен живот у нас!
Едни хора ти дават точки (кебапчета) за да им гласуваш и ти!
Други го постигат чрез хвалби и ухажване.Трети са обвързани с "политико-приятелски" кръгове и слагат перде на моралните си ценности.На болшинството им не дреме .
Вота на "малцинството" избутва политически фигури (снимки) не на място.
И за капак се оказва , че изборите са подправени!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: chukov   
Дата:   19-10-17 13:02

Добивате грешна представа за хората така.
Специално за e-design, когото познавам лично, мога да кажа, че Пламен е много свестен човек. Представата за него, която изграждате на база гласувания, е подвеждаща.

Освен това как разбирате кой гласува и кой не?
Аз например гласувам, но много често не оставям коментари.
Това не означава, че не ценя направения кадър.

Освен това коментари от типа "!!!", "Харесвам", "Супер"
носят ли някакво послание?

В дъното на цялата работа виждам усещане за недооцененост. И понеже като млад автор навремето съм я карал и аз тая детска болест, та да ви кажа какво е лекарството. Снимайте и се развивайте. Нещата сами ще си дойдат на мястото. Накрая даже няма да ви пука гласуват ли или коментират снимките ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Kalimas   
Дата:   19-10-17 13:02

@philip
> Kalimas, така е, положителни герои са отвсякъде!

Аз говорех за отношението гласувани кадри/качени снимки. За "отвсякъде" не съм споменавал.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 13:05

chukov
Като ида на профила ти , има "гласувания"
Като цъкна там и гледам 52 броя за героя - Това ти е за цяла година от днешна дата назад!



Публикацията е редактирана (19-10-17 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Kalimas   
Дата:   19-10-17 13:06

@chukov
Отиваш на профила на някой, в дясно от снимката на профила има едни - "Последни коментари / гласуване" - едното показва коментарите, другото гласуванията.
Понякога ми е интересно да видя и какви снимки е харесал даден човек, чиито кадър съм харесал.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: chukov   
Дата:   19-10-17 13:10

rimohit,

щом виждаш 52 гласувания за годината, значи толкова снимки са ми привлекли вниманието, когато съм имал време да гледам форума

Това е

Гласовете за снимките не им придават стойност
От моите снимки, които са излизали на първа страница не съм забогатял, нито съм станал по-добър фотограф, защото съм получавал гласове

Това не е ли ясно
Негласуването във форума не означава пасивност

Достатъчно активен съм като присъствие и участие в теми, в които намирам някакъв смисъл (за разлика от тази, която е поредната на тая тема)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 13:14

Аз не те упреквам в нищо!
Това , че си гласувал за малко (според мен) снимки може да означава много неща. Аз няма как да знам кое за теб е вярното , ако не те познавам лично!
Това си е твое решение за кой и колко ще гласуваш!

Просто попита от къде знаем кой колко..

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 13:46

Тихомире, всичко е отражение на средата ни и в странство не е по различно, а като те ухажват не е речено да отвръщаш. За изборите конспираторите казват, че Кремъл се намесил в Щатите...

Чуков, представата не е за хората, а за тяхното поведение тук и не става дума за недооцененост, а за отношение.

Kalimas, отношението дето споменаваш е МНОГО съществено в случая и навремето исках да е видимо за всеки автор, ама не би.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tonyf   
Дата:   19-10-17 16:35


Има хора, които не гласуват, но и не пускат своите снимки за гласуване - това е някаква честна (според мен) позиция, макар и силно нечуваема.

Има хора, които гласуват, но въобще не качват снимки - имат си причини някакви.

Въпросът е за хората, които, както изглежда, имат необходимост да им се оценяват снимките чрез системата за оценка на сайта (защо иначе ще ги пускат за гласуване?), но те по някаква причина не гласуват за чужди снимки и не оценяват чужди снимки - каква е причината, дали е честно така... ако толкова снимките на другите автори не заслужават гласуване, защо изобщо поставят своите на тяхното внимание и търсят тяхната оценка? Въпросът ми е към самите такива автори? Просто ми стана интересно от темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 16:45

tonyf,
Много добре формулирано, благодаря ти!
Точно това питам и аз!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-17 17:20

Познанията ми по фототехника и фотография са базови съответно и критериите ми са занижени и гласувам активно, обаче в сферата в която съм професионалист много малко хора могат да получат „точки“ от мен. Приемам, че и с негласуващите автори тук също е така. С повишаването на познанията и уменията им нараства и критичността им и съответно малкото одобрени от тях кадри. Сега си представете, че се приеме една отколешна идея във форума да има и отрицателно гласуване, какъв рев щеше да падне тогава, дори според моите скромни критерии има много кадри, за които и боклукът е голямо поощрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Beijing   
Дата:   19-10-17 19:35

Няма идеални сайтове!
Що се коркате толкоз?


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-17 19:41

Суета.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: cTpaHHo   
Дата:   19-10-17 19:43

Честно, гледайки на първа страница "рейтинг Б за 24 часа" само един кадър ме кара да го гласувам, а още един ще отворя защото момичето е много красиво [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: OIM   
Дата:   19-10-17 19:48

Ако не ти харесва дадена снимка , може да не гласуваш но да напишеш кое не ти харесва в кадъра


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-17 19:50

И това е обсъждано, много автори приемат критиката като обида и настава една...

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-17 19:52

Липсата на гласове е проблем на Фото-Форум не наш. Хората станаха по-малко. Качествената фотография е по-малко и съответно се гласува по-малко. Причината е че Форума губи главната си способност да бъде център на фото обществото в БГ. Причината е че дълги години Фото Форум разчиташе на "милостта" на авторите които публикуват. Правеха ревюта на камери и техника само когато бяха платени от съответния вносител. Много отдавна не се публикуват качествени статии и не се организират достатъчно събития.

Правят се опити нещо да се промени но за да се промени нещо е необходимо много голям интензитет от страна на администраторите. Същия трябва да включва публикации, канене на автори които да публикуват фотографии и статии и много други инициативи. Центъра на фото обществото се измести във фейсбук и авторите които правят блукикации главно се намират там. Причината е ,че никой не намира за необходимо да прави на свой гръб ФФ едно по-приятно място. Качествените автори не публикуват тук тъй като няма качествена аудитория и същите масово публикуват във фейсбук и в чуждестранни форуми и фото-банки а именно места в които присъстват много добри и всепризнати автори в съответния жанр. Обмяната на опит също става много по често в социалните мрежи тъй като там се комуникира по-бързо и по-лесно. Динамиката се вдигна много а администраторите на Фото-Форум спят вече 4-5 години ( ако не и повече ). Много от администраторите се смениха поради причини като / Нямам време и тнт /
Просто Фото форум вече не носи абсолютно никакви пари за администраторите си и не носи абсолютно никакви позитиви за авторите които публикуват.

Когато съм имал време винаги съм публикувал тук и съм бил активен в темите. Миналата година бях лектор на ФФ-Фест относно фотографията на диви животни. Беше добро събитие за съжаление имаше изключително малко млади хора. Повечето бяха приятели от "оно време".

Порочен кръг от които може да се излезе само чрез инициативи на администраторите и доста труд. Но тъй като явно тази платформа не им носи пари интензивността е доста слаба.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-17 19:55

Едно от последните ревюта на камери Никон д7200 - Бони от 2015г.
Останалото е спам за уоркшопи / реалния начин да се печелят пари от фотография в БГ / Отново на гърба на авторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-17 19:58

Ами да се получава право на качване на снимки и писане във форума само след определен брой кликове по рекламите, та да заздравим форума щом проблема е финансов.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-17 20:04

Проблема си е техен :) Ние сме свободни да сме където искаме онлайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 20:25

cTpaHHo, гледа само първа страница, а Pd смята, че е проява на милост от негова страна да качва снимки тук...

Тихомире, какво ти казах за Великите[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: the-rookie   
Дата:   19-10-17 20:27

Чета , и с носталгия се сещам за "преброяване на дивите зайци"...хубав филм!По темата: а тези дето не гласуват,гледат ли?Всъшност проблема е че платформата не осигурява гледаемост!Начина по който работи не я отличава май от фейсбук(не го ползвам вече) и затова (както Pd блестящо описа) много хора предпочитат алтернативните варианти.Истината е че самата система толерира лошокачествената фотография и превръща потребителите в "лайквачи".


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 20:28

Налага се от време на време да припомням, че темата е друга, а именно защо автори, които отказват да гласуват, непрекъснато качват кадри за гласуване. Знаят ли тези автори, че трябва минимум 7 човека да отделят време за да гласуват за техните кадри, за да влязат в избрани. И наистина ли за една цяла година не могат да си харесат кадър, за който да гласуват или си мислят, че тяхното творчество е най-добро и недостижимо?


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Atman   
Дата:   19-10-17 21:10

Автор: OIM
Дата: 19-10-17 19:48

"Ако не ти харесва дадена снимка , може да не гласуваш но да напишеш кое не ти харесва в кадъра"

Даааа и автора ще ти изтрие коментарчето, и ще те блокира.
Но, ако почнеш да хвалиш, да охкаш и да възхваляваш даден кадър, даже и да не ти харесва, може да станеш и беееее. На мен са ми интересни изтритите коментари.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: chukov   
Дата:   19-10-17 21:33

Ядрото на форума не са само кадрите.
Аз лично харесвам и самия същински "форум"

Тук съм спорил 500 пъти
500 неща съм научил
със 100 човека съм се запознал
с 5 съм станал истински приятел

Малко ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 22:04

Автор: chukov
Дата: 19-10-17 21:33

Разбира се, че не е малко, но си представи, че всички вкупом откажем да гласуваме, само за 1 месец. Аз например не коментирам кадри, защото не искам да афиширам с това, че съм гласувал за кадъра и не защото ме е срам, а защото, голяма част от авторите се чувстват длъжни да ми връщат гласуването! И точно защото, когато кача кадър за гласуване, не скачам от автор на автор с удивителни (разбирай, качих кадър, върни ми гласа), съм благодарен на хората, които са ми оценили снимката и са отделили време да я разгледат и гласуват. Именно за това се старая да влизам в "Нови предложения" и да гласувам. И никак не мога да разбера тези, които не го правят! Пак казвам, ако всички се надуем и спрем да гласуваме, ФФ отива на кино!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: batsali   
Дата:   20-10-17 00:02

Не съм по фейсбуците, не знам там дали хората са по-щастливи и активно гледат и лайкват изкувство, но може би, ако живота ти е сив и цветна снимка с хубавица ще я виждаш сива....

А между другото измислих как всеки може да е редактор и да си има собствена галерия. Първо блокирате всички потребители, после си пускате тема "Най-яката редакторска галерия" и си курирате. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: тьма   
Дата:   20-10-17 07:20

Честно казано, вече ми писнА да коментирам, минах само към гласуване, а скоро май и това ще спра, ако някой с остен ме ръчка какво да правя - овенска ми работа [smilie3] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 08:54

Тъма, тук става дума за тези, които искат да им се гласува кадърчето, но те са прекалено големи, за да се ровят по галериите и да гласуват!



Публикацията е редактирана (21-10-17 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: cTpaHHo   
Дата:   20-10-17 09:19

philip, прибързаните оценки, изводи, мнения обикновено говорят за повърхностен, да не кажа невеж, поглед върху проблема.
Ако си направиш труда, да получиш повече информация относно гласуването ми, може би мнението ти би се променило леко.
Първа страница и Б-рейтинг отразява моментното/днешно ниво на кадрите и понякога това е времето което кога да отделя. Специално за теб ще споделя, че друг път, друго "понякога" влизам само в Албум Нови Предложения... Преди време бях пуснал, че самонаблюдението ми показва ясно - гласувам според настроението си. Даже и клишетата понякога не ме дразнят. [smilie6] [smile]

Причислен към "великите" [thankyou] [smilie8] ще хвърля лична гледна точка - рейтинг Злато, Сребро и Бронз имат значение. Бронз не е наказание, както мнозина си мислят.
А рейтинг Б е хубаво поощрение. Следователно е да тежи малко повече, конкретно в този сайт. И да не се раздава масово за (примерно) кокиченца и млади разголени дами които си придържат главата (не че и сред тях няма сполучливи кадри, които най-вече идват от фона/бакграунда).

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   20-10-17 10:04

cTpaHHo, много си прав и моля за извинение! Груба небрежност от моя страна и реакция само на база първият ти пост. Качил си едва 4 кадъра, а си дал 300 гласа за година назад, което си е завидно отношение за активност в албумите!

Много хора обаче гледат само в рейтинг Б или 100т., когато изобщо им се откъсне от сърцето да дадат някой глас.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-10-17 12:52

Аз съм с чиста съвест по темата с гласуването :) 1466 гласа за година, горе-долу това са по 120-тина гласа на месец, като самия аз няма и 200 качени снимки в сайта. Не е много, но от сърце, особено, когато основно гледам един раздел тук. Да му мислят останалите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: nsirakov   
Дата:   20-10-17 13:52

чуков признай си... поне шестима са тези, дето са ти приятели... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-17 17:02

Аз ще кажа нещо за уайдлайф фотографията в ФФ.

Когато започнах аз през 2008-9 тук имаше много ентусиазирани автори и включително доста популярни автори от чужбина като Luigi, които инспирираха след себе си цяло поколение автори. Предполагам подобно е било в другите жанрове. След това същото това поколение което беше инспирирано от тези автори доведе до още поне 10-на човека които се занимаваха доста. В един момент връзката се прекъсна тъй като топ авторите в БГ ( които са много много малко ) вече не качват тук. Главната причина е че им писна и го намират за безпредметно. Писна им от спам, завист и празни приказки. Същите сега продължават да снимат когато имат време и произвеждат всъщност много по-качествена фотография от колкото някога някога е правил във ФФ. За съжаление не са тук.

Същото се случва с доста други автори. Обикновенно си тръгваш от някъде защото не ти харесва или не намираш смисъл. ( най-общо казано ).

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 17:46

Автор: Pd
Дата: 20-10-17 17:02

От всичко, което се изписа по-горе, разбирам, че нещо съм се объркал с този ФФ. Явно е време да трием профилите и да се спасяваме, защото едно време било яко, а сега не било. Фотография има от 1822г, и ще я има дълго след нас, преди време се продаде снимка от 1904г за над 2 500 000$, а и куп гениални бъдещи фотографи са още в детската градина. Едва ли някой, някого задържа тук насила, а и ако някой си мисли, че кадрите му са мнооо яки за ФФ, винаги може да си ги прибере в хард дискчето вкъщи! Може да ги качи и на по-яко място, например 500.px - там е голям купон, цялото гласуване е ти на мен аз на теб!
Отплеснах се и си оспамих темата, а тя е защо автори, които отказват да гласуват, непрекъснато качват кадри за гласуване. Знаят ли тези автори, че трябва минимум 7 човека да отделят време за да гласуват за техните кадри, само за да влезнат в избрани. И наистина ли за една цяла година не могат да си харесат кадър, за който да гласуват или си мислят, че тяхното творчество е най-добро и недостижимо?



Публикацията е редактирана (20-10-17 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Тед   
Дата:   20-10-17 18:14

За какво ядро говорите? Колко водещи автори буквално изчезнаха от тук - дайте да ги напишем.
Колко скандала с точки, кражби и агитки имаше през годините?
Колко автори, които преди качваха качествена фотография, сега са daemon - тука?

И пак като се започне - кой виновен, - админа, на админа брат му - най-голямата греда сме самите ние и егото за точки, за което се измислят невероятни схеми за гласуване - и гледаш - това каша ли е, пица ли е, шедьовър ли е...

Отделно има статии на автори, че им контролират вътрешно размера на точките.

Много качествени автори си заминаха - това е. Не могат да устоят на посредствеността и фалша на точкуваната халтура. Аз съм от 2006г. рег-нат, затова ги познавам. По-новите - дори не са ги и чували.
Да не кажете, че съм и сухар - момичето със затворените очи и върбата - има атмосфера, работено е с цвета, на преден план излизат китките на ръцете. Би трябвало нещо да говорят - те лъщят като тиган на месечина - самите ръце отнемат лицето ... какво е правил авторът / не съм видял кой е / - това е груба грешка /пеналти/.



Публикацията е редактирана (20-10-17 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: pumabg   
Дата:   20-10-17 18:30

tili -абсолютно подкрепям отговора, който си дал на PD.

А още повече те подкрепям за самата тема !

В допълнение, добър пример за величия (нарочени първенци) е редакторът за този месец...

Той е не само добър пример за активност но и помпане на точки преди години, което изгони доста хора от тук...


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 19:07

pumabg - Благодаря ти!
Наистина ми писна, да ги слушам тия недооценените автори, на които админите им пречат да снимат, а те наказват админите, като не гласуват, но качват кадри по милост, защото ФФ ще пропадне без тези шедьоври! Сега очаквам недооценените рязко да се увеличат, защото с тази анонимност, слагачите не знаят къде да се сложат и така надутите рейтинги на куп "топ" фотографи тръгнаха рязко надолу. Ако не се пробие тази анонимност, нещата ще си дойдат на място само за месец! А хубавото е, че на който не му харесва, винаги може да си вземе кадрите и да си ги сложи отзад - имам предвид на хард диска на компютъра де! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: gdt   
Дата:   20-10-17 19:29

Не гласувам много, но и не качвам много снимки, па още по-рядко пиша коментари..
Но имам един въпрос: Какво те интересува кой колко качва, кой колко гласува и кой за кого гласува, та чак и в профила му да гледаш колко гласа пускал на месец/година...бахти дребнавите хора...
Този форум е за да се гледат снимки, а не активност на профилите.

Ай със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   20-10-17 19:32

Преди доста време имаше една тема, в която авторът се присмиваше на един от участниците във форума, че гласувал за всичко, без да подбира. Изкараха го бот. А всъщност той има право да гласува за каквото си поиска. Съответно тези, които не гласуват, също имат това право. Аз лично не разбирам драмата. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-17 19:46

Автор: SameButDifferent
Дата: 20-10-17 19:32

Преди доста време имаше една тема, в която авторът се присмиваше на един от участниците във форума, че гласувал за всичко, без да подбира. Изкараха го бот. А всъщност той има право да гласува за каквото си поиска. Съответно тези, които не гласуват, също имат това право. Аз лично не разбирам драмата. [smilie11]


tili казва , че някои ползват "привилегиите"(точки, коментари) на клуба , без да си плащат "членския внос"(точки, коментари)...[smilie7]

..не знам дали е драма ...и въпросът му е риторичен...нищо , че го повтаря периодично...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 19:51

gdt - Отговарям ти директно, за мен, а и не само за мен, е въпрос на етика, във всяко общество има права и задължения! Разбира се, че съзнавам, че няма да накарам някой който не гласува, от утре да започне! Идеята ми е проста, когато качваш кадри в нови предложения, ти ги качваш там защото искаш хората да гласуват за тях! Ами не бъди егоист и от време на време поощри и ти някой, който също като теб си е качил кадър в нови предложения и очаква да се гласува за него. И ако кажеш, че имало много слаби кадри, определено има и добри и по-добри! Дано да си ме разбрал правилно!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   20-10-17 19:51

SameButDifferent, драма няма, просто си говорим за отношение на индивидите към себеподобните в обществото.

gdt, качваш малко, не гласуваш много, предполагам и не влизаш често, затова трудно ни разбираш нас пристрастените, дето влизаме ежедневно, качваме почти колкото ни е позволено и гласуваме повече от необходимото.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   20-10-17 20:00

шдфдшд, аз останах с впечатлението, че tili очаква някакво обяснение от тях. И понеже аз нямам нищо против да гласувам, разбира се избирателно, за кадрите на точно тези автори, които са дадени за пример, и не очаквам те да гласуват за моите, не съм на мнение, че те "не си плащат членския внос". Явно разсъждаваме различно. Не съм целяла да засегна tili, ако така е прозвучало.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 20:01

Здравейте! Косвено е свързан въпросът ми. Какво значат злато, сребро или бронз като не знам, ако не е коментиран кадърът - дали среброто е заради композиционен, цветови, сюжетен или друг недостатък според оценяващия/АНОНИМНО при това/? Просто питам [smilie11] ей тъй - да се набутам между шамарите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:03

[smile] Няма засегнати, който се засяга, не трябва да пуска такива теми [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:14

Петя, аз лично не знам защо има три бутона, не го разбирам, може би трябва да питаш ръководството. Когато ми хареса кадър обикновено използвам левия бутон, ако не ми харесва не използвам бутоните.
Знам, че много хора си мислят, че едната точка е псувня, но и в това не вярвам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   20-10-17 20:17

ppaulina, тъй тъй, набутай се и мен така ме шамаросаха с тая тема, че още ми червенее бузата[smilie18] На въпросът, ти: интерфейсът позволява, а и няма нищо лошо в 3-степенното оценяване. А коментарите явно вече излизат от мода, само още няколко изкопаеми се опитваме да отправяме критики[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: gdt   
Дата:   20-10-17 20:17

tili, не качвам кадрите за да събирам гласове. качвам ги, за да бъдат видени от хора, който разбират много повече в съответна категория и да получа някой съвет/критика.
По тази причина съм написал под всяка една моя снимка "Критика и коментари са добре дошли", но рядко ме огрява, вероятно хората виждат, че не съм коментирал много много и затова не ми връщат :D [shtrak] Разбирам какво имаш предвид, но според мен ако търсиш гласове/лайкове, си направи ФБ страничка.

Philip "гласуваме повече от необходимото" - колко е необходимо?

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   20-10-17 20:19

gdt, ами като погледнеш правилата, ти прецени.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: the-rookie   
Дата:   20-10-17 20:22

gdt [smilie24] ,няма как да има точки без да има "гледания" ,но не в кавички!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:25

Може би Филип е прав за коментарите. Сигурен съм, че голяма част от старите автори тук са имали профили и в Култа и знаят какво е критика и коментари. Преди 10 години ми изтриха профила в Култа заради спор с модератор под снимка на бай Пешо, а коментара ми беше под номер 260 [smilie5] Не вярвам, че някой тук иска да има по 300 коментара под снимчицата си [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-10-17 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:32

gdt - Ако си чел внимателно темата, щеше да прочетеш, че от доста време гласувам, но не коментирам, точно защото не искам да ми връщат гласове.
А тези, които по-добре ме познават, могат да ти кажат, че съм изтрил десетки кадри от профила си, които са били с рейтинг, който нямаш на нито един от кадрите си!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 20:36

Въпросът е за тристепенното гласуване, при положение, че няма коментар - къде в кадъра нещо куца! Аз също ползвам или злато или нищо и както каза някой - смятам бронза за псувня, АКО не е аргументиран/системата го позволява, не е престъпление/.
И да, за да ги има онези автори-легенди, които искам да познавам и да ни теглят напред - трябва да има ясни критерии и ....

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: the-rookie   
Дата:   20-10-17 20:41

tili,егото все пак и при теб се обажда!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:43

Гаранция! а ти нямаш ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: gdt   
Дата:   20-10-17 20:48

tili, евала за рейтинга ти, невероятен е.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: obscureman   
Дата:   20-10-17 20:49

Не желая да засегна никой, но темата показва от чисто психологическа гледна точка 2 неща:
1. Сериозна обществена зависимост от интриги на лична основа.
2. Сериозен симптом за комплекси в обществото ни.

Аз лично по никакъв начин не виждам причина да се критикува анонимността. Фотографията трябва да е красива и един кадър трябва да е справедливо оценен, независимо от кой е.
Също така мисля, че да харесаш кадър е въпрос на личен избор и всеки има правото да или да не гласува, когато и както му е кеф.
И за да не ставам многословен, аз бих гласувал за всеки хубав кадър, независимо на кой е.

Не разбирам защо всички нации са толкова сплотени и си помагат, организират форуми и събития и учат заедно и са толкова скромни (особено най-добрите), а при нас всеки счита себе си за най-най-най големия шеф... на цирка. Освен това ми прави впечатление, че най-активните във форума имат много, много да учат за фотографията, а истински майстори вече не пишат толкова и просто си снимат. Най-много можем да научим тук от хората, които вече не пишат и не се включват толкова често...

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:57

Автор: gdt - Нищо не си разбрал, лека вечер ти желая!



Публикацията е редактирана (20-10-17 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: the-rookie   
Дата:   20-10-17 20:57

ppaulina,може би идеята за тристепенно гласуване идва от общоприетите неписани правила при усвояването на фотографията! С бронз би трябвало да оценяваме технически издържаните кадри(първо ниво),със сребро да отбелязваме и придобитите познания правещи фотографията изразителна(композиции, колорит...),а със злато да награждаваме осъществените Фотографските идей с главно Ф.Използвам публикацията да се извиня на всички които съм псувал!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 21:01

Обективното мнение няма как да ме засегне, Николай. Става въпрос за тристепенното гласуване без да е мотивирано, а това го прави удобно и да - интригантско-анонимно. За коментарите се изисква лично време. Но щом има тристепенно гласуване, защо да не е за композиция, идейност, техническо изпълнение, нещо друго? Тогава не е и нужно да се коментира.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: nislon   
Дата:   20-10-17 21:08

Автор: ppaulina
Дата: 20-10-17 20:01

Петя,

За среброто и бронза.

Знам няколко автора, гласуващи понякога със сребро и бронз. Някои, като Филип се аргументират, други - анонимно. Много ценя честността, дори и анонимната! Когато получа 2 или 1 точки за кадър ги приемам като послание: "може по-добре", "добре е, но е клише", "нещо не е наред" ... и каквото още се сетиш. Опитвам се да погледна кадъра през очите на отсрещния и често осъзнавам видими пропуски и дефекти.
Случвало ми се е, като пусна кадър, почти веднага да получа от някого 2 или 1 точки. Не знам как ще го възприемеш, но съм проверявал 2-ма 3-ма ключови автори (няма да ги споменавам). Ако теста се окаже положителен - просто трия кадъра, знам със сигурност, че нещо не е наред. По-добре така, отколкото да те подмине или на лични да каже на трето лице: "Гле'й го тоз к'ква тъпотия пуснал...". Ако някой се разпознае - използвам случая да му благодаря!
Сега, преди пускане на кадри, ползвам жокер "попитай приятел", че е по-лесно :)

П.П. Има и такива, които те дебнат, като се появиш, да ти дават през 5 мин. по 1 точка, явно са такива с по няколко профила, които си нямат с какво да си играят. [smilie3]
Ако за такива говориш те си личат - не им обръщай внимание...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 21:11

the-rookie, Благодаря ти! Ето затова е добре хората да общуват! Не знаех това! Добре, че се престраших да участвам в разговора!Излизам с полза по-информирана! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 21:16

nislon, да де[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: sayman   
Дата:   20-10-17 21:17

tili, темата е смислена. Смислена е, защото е валидна не само за тук. Аз също съм се замислял каква е причината автори със снимки пуснати за гласуване да не пускат нито едно поощрение.
Далеч съм от мисълта, че се усещат високо в облаците и всички са под тях ... не съм толкова краен. Не е да кажеш да нямат пък чак никакво време, защото да пуснат снимка за гласуване също си е някакво безценно време.

Аз също не гласувам често (колкото и често пускам снимки) но го правя. Влизам и в нови предложения.
Този форум и сайт са ми дали много. Преди години тук съм получил и много съвети, които са изградили част о днешното ми мислене преди да натисна спусъка. След това и аз съм давал съвети, но имам усещането, че хората са станали още по докачливи. Умишлено казвам съвети, а не критика.

Сега отново искам да дам един съвет на не само на хората с тясно скроено его --- никой не е толкова велик, че да е свършил с обучението в живота си даже и да се е превърнал в обучаваш; никой не е толкова велик, че да вярва, че може само да иска без да дава и поощравя.

Наистина ми е малко кофти, че онези, от които съм почерпил знания и са ми давали съвети вече не са тук. Но осъзнавам, че това е нормално и не съдя, по скоро апелирам към онези, които имат знания и могат ... да дават [shtrak] , влизайте в нови предложения, поощрявайте младите ... те не са заплаха, а бъдещето по което ще мрънкате, ако не участвате в образоването му [beer]



Публикацията е редактирана (20-10-17 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 21:25

Добър апел от sayman

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 21:42

sayman,
Благодаря ти, за смисления пост. Реално ти и tonyf, формулирахте нещата по-добре от мен! Явно аз съм малко краен и в тази си крайност дразня много хора. Писна ми да се обяснявам, че не искам, някой да гласува конкретно моите кадрите за да ми вдига рейтинга, по скоро съм застанал като Матросов на амбразурата именно заради тези които ме плюят! Преди твоя пост, мислех да затворя темата, но сега мисля да я оставя, като се надявам и някои други автори със стаж тук, да вземат участие!
Лично аз спирам до тук! Благодаря на всички, че отделихте време, за да споделите мнението си!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: roburt48   
Дата:   21-10-17 00:34

Аз съм без стаж, но ще се включа за кратко за да кажа следното - светът е шарен и хората са различни... характерите им - още по-различни ! Така е не само във фотографията, а във всичко останало. Хората просто са различни :)... И няма нищо лошо в това, дори напротив - ако не бяха такива щеше да е адски скучно и тъпо ... Нека има гласуващи и негласуващи, гласуващи с 1,2 или 4..., анонимници и ексхибиционисти. Всеки постъпва така, както му диктуват емоциите и начина му на мислене :) Няма драма ! С 99,5% от хората тук нито се познавам лично, нито някога ще имам възможността или желанието да ги познавам. Всеки е свободен да постъпи, както иска и всичко е въпрос на EQ !

tili, приятелю - ножа е дървен, бе братко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: тьма   
Дата:   21-10-17 08:57

Народе, оставете другите да живеят и действат както намерят за добре, вие правете същото - тогава ще настъпи спокойствие[smile]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »