Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: victory13   
Дата:   16-10-17 22:44

както rorus е посочил, не техниката трябва да ви "замисля"... всичко от последните години може да ви служи вярно и безотказно. Остава да го изберете по най-баналната причина... да ви е удобно и приятно за работа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: hotsnail   
Дата:   16-10-17 22:49

какво съм казал за м43?

Казах, че панасоник ми харесват, а олимпус не. Коментирах и резултатите от техническия тест........теста си е тест. Писах специално, че разглежда само един аспект от камерата и това не е всичко..... В тестовете на кой да е, тия факти си ги има. Дали за някой са важни или не е лично решение....

Ама да се спори че видите ли имало еди какво си ....ми не няма....


Ще ме прощавате ама освен мен и Иво друг и една снимка не е показал в темата ........

Аз претенции нямам за разлика от други хора. Не снимам добре. Чета туй онуй, щраквам туй онуй. Толкоз.



Публикацията е редактирана (16-10-17 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: koleto.spasov   
Дата:   17-10-17 00:34

hotsnail, аз съм ти голям фен.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: fotograf123   
Дата:   17-10-17 01:03

Е то Кирил и още няколко пишат адекватно чисто технически , с поглед върху материята и незнам какво ще стане ако престанат [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: santuco   
Дата:   17-10-17 07:54

Абе Киро пише грамотно технически да.....,Но това дето написа, че А6000 слага в малкия си джоб fuji X-T1 и че fuji не са фотографски ориентирани е несериозно! Киро френд си ми, но това наистина е несериозно :). Като заклет Sony фен мога да кажа, че като хванах x-t1 след това А6000 ми изглежда като играчка а цветовете на Фуджака са невероятни......А6000 бледнее
П.С. Извинете ме за офтопика. ...



Публикацията е редактирана (17-10-17 08:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: chukov   
Дата:   17-10-17 07:59

Я, още един хипстър :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: koleto.spasov   
Дата:   17-10-17 08:27

santuco, това същото ми го каза и фотограф който поддържа 3 системи и говореше за а7миците, че са както дистанционно след работа с фуджи. За 6000 по добре да не коментирам, че ще е грубо. Видях един фотограф в Руската Църква, че е измислил как да го държи(това удобно а 6000) беше му сложил дръжка и го носеше като мегафон.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: chukov   
Дата:   17-10-17 09:03

Освен, че на Фуджито повечето смислени команди са изведени на бутони, има една камара допълнителни копчалъци, на които могат да се назначават функции, които се ползват често.

А за джойстика, с който бързо и удобно се мести автофокусната точка, изобщо не бива да говорим. Това е едно от най-сериозното му предимство.

Апарат, като горецитирания нов Канон, на който всичко му е прибрано в менюто, е Плейстейшън, не фотоапарат.


Ако го разглеждаме от гледна точка на любителско ползване от неопитен запалянко, ОК

Но иначе

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: nyamago   
Дата:   17-10-17 09:35

Само Левски! Долу ЦСКА! [smilie22]

Човекът питаше какво да си носи по екскурзии и командировки, а темата заприлича на някакъв Фото Форум [smilie2]

И дори още не е Петък...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: chukov   
Дата:   17-10-17 09:43

Ами ето простият отговор на разумна цена

SONY RX100

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: hotsnail   
Дата:   17-10-17 09:52

момчета спрете се с глупостите. Дайде да си говрим за нормални неща.

Мога доста да пиша за нефелностите на Х-Т1 специално. Хайде да не започваме, че ще стане като в темите за никон - дето адмна идва и ги затваря.



Публикацията е редактирана (17-10-17 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: stukloplast   
Дата:   17-10-17 11:40

Аз да си дам моите 5 стотинки, защото винаги съчетавам полезното с приятното.
Камерата ми е А5100 - максимално компактна, копие на А6000.
Обективите, които имам са 8мм, 12мм, 24мм, и 50мм. Имам и два китака, ама хващат гъби вкъщи.
При пътувания, в чужбина или у нас, всичко събирам в чантичка тип "банан", която се носи на кръста, като обикновено носа 12мм и 24мм, които са напълно достатъчни и покриват - пейзажи, архитектура, стрийт, портрети, голо тяло, облечено тяло, природа, макро, астро фотография и т.н. В чантичката влизат и 1000НД филтър и духалка. За нагледен материал - имам 1-2 снимки в профила.
И най-важното - при всичките снимки съм имал свободна ръка и за 1-2 бири [smilie21]



Публикацията е редактирана (17-10-17 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: nyamago   
Дата:   17-10-17 12:07

^ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: Ivodam   
Дата:   17-10-17 14:07

написа:

> момчета спрете се с глупостите.
> Дайде да си говрим за нормални
> неща.
>
> Мога доста да пиша за нефелностите
> на Х-Т1 специално. Хайде да не
> започваме, че ще стане като в
> темите за никон - дето адмна идва и
> ги затваря.


Напиши, ще ми бъде интересно, тъй като имах Фуджи Х-Т1, и не съм имал никакви проблеми. В един момент реших да пробвам Сони единствено заради фулфрейма, ма скоро видях, че не е нищо особено за мен и не ми дава на практика нищо повече. Това обаче не е повод да седна да плюя сега по Сони, никога няма да го направя, напротив, ще продължавам да ги уважавам затова, че решително предефинираха пазара в много отношения.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: stotinka   
Дата:   17-10-17 14:47

Айде и аз 5 стотинки :)
И моята безогледалка я купих за екскурзии и в началото беше ОК, после неусетно почти накупувах една пълна гейска торба с нейтив обективи и една мъжкарска раница със стара ръчна стъклария и преходници. Сега ми идва да продам всичко и да си купя едно мъничко, екскурзионно, новичко RX100!
... или за тез пари един iPhone предпоследен модел, онзи с бокето [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: colorphoto   
Дата:   17-10-17 16:43

За хипстърите научихме,сега остава да разберем къде ги продават "гейските" торби...

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-17 00:47

Colorphoto сложно е с гейската чанта. Аз 3 или 4 смених докато открия моята. Лошото е, че е доста скъп модел от явно не особено популярна марка. Купих я на някаква разпродажба и много си я харесвам, но ще се износи и тогава греда.... и с маратонките съм по сходен начин - намерих си марка дето прави или правеше един единствен смислен модел, ама май отидоха в историята......

Понеже не са фото чанти ползвам разни допълнителни неща да омекотяват около обективите. Най-вече да не се драскат. Та кърпи разни. Мисля, че най-удобни са големите микрофибърни дебели кърпи за целта. Пък и са евтини и лесно се намират почти навсякъде.


Е тука а6000и още повече а5100 е номер 1 щото в гей чантата влиза идеално заради ниския профил и има място за таблет например....х-т1 и а7 серията са високи и могат да се съберат в подобна чанта, но забравяш за таблета. Пък и тежат доста повече и се усеща при ходене. (Един ит проблемите ми с ергономията на Фуджи)

Пробвал съм и фоточанти. Имам няколко. Те не събират много повече, не са по-удобни и на всичко отгоре от 100км обявяваш аз съм а голям черен апарат и идвам да снимам. Не че нещо ама хората се чудят понякога.....



Публикацията е редактирана (18-10-17 00:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: tonyf   
Дата:   18-10-17 14:01

Ясно. От тая тема разбрах какво е диагоналка... Значи точно от това се опасявах - моята малка екскурзионна фото-чанта много наподобява диагоналка, макар и да стои по-тумбеста (а може би това е дори по-опасно?)... и всъщност аз я нося точно като диагоналка... Значи трябва да внимавам много в някои държави... И дали има някакво засилване на ефекта, ако диагоналката стои по-тумбеста??

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: colorphoto   
Дата:   18-10-17 14:54

Аз съм привързан към една стара ВИДЕО-чанта защото основно ползвам ДСЛР + 70-200/2,8 а това комбо ляга идеално в нея пък във външния джоб влизат два обектива,като даже има място вътре или в джоба за светкавица.

Подобна продълговата фоточанта,която да поеме апарата + 70-200/2,8 без да се развива обектива не намирам.

Има всъщност ,но много по-обемисти.

Повечето са разчетени да поемат апарата къс обектив на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: Kalimas   
Дата:   18-10-17 17:00

Аз само едно не разбрах. Една безогледалка как ще ти реши ей тоя проблем:

> Всеки път се изкушаваш - айде и широко,
> айде и фиш, айде е едно твърдо на 1.4, айде
> и 70-200, айде и за всеки случай по-дълго...

Взе ли един преходник и изгоря[smilie5]

Това може да се реши само с турбосъпонерка. Та да нямаш избор.[smilie5]

Освен това не знам какво толкова се впрягате за размерите, особено като се говори за тяло + 1-2 обектива.
Едно x-t1 с кита (18-55) е около 800гр., 77д (800d) с 18-135 (кита) 1кг, 100д с 18-55 е към 650гр., А6000 с кит към 500гр. Цялата работа, говорим за туристически цели, е за 100-200гр (ако сложиш обектив на 2.8 може да стигнеш до 300гр. разлика в системата), които не се усещат.
Та аз ако имах всичко от 12 до 400 бих взел най-лекото тяло на което мога да ги завинтя и да си ползвам каквото ми е нужно от тях, вместо да наливам в нова система. И без това айде ръчния, айде макрото, айде широкото и т.н. винаги ще си виси като въпрос, ако сам не си наложиш границата.
Та това е моето лаишко мнение[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: silvesar   
Дата:   18-10-17 18:24

От скоро съм с Panasonic G7 с два обектива 12-50 на Олимпус и 25мм 1.7 на Панасоник. Мога да кажа, че за разходка си е отлична комбинация, а ако ти се иска и нещо по-дълго си взимаш 14-140 и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-17 21:41

[smilie18] Kalimas написа:
> Та аз ако имах всичко от 12 до 400 бих
> взел най-лекото тяло на което мога
> да ги завинтя и да си ползвам
> каквото ми е нужно от тях, вместо
> да наливам в нова система. И без
> това айде ръчния, айде макрото,
> айде широкото и т.н. винаги ще си
> виси като въпрос, ако сам не си
> наложиш границата.
> Та това е моето лаишко мнение[smilie5]

[smilie24] Много точно казано.

Канон и Сони в това отношение много добре си правят безогледалните системи. Има малки камерки и големи камери, дето ползват еднакви обективи [beer]


tonyf в Сан Франциско дето гейовете са по-видими от останалия свят един колега, като ни видя българчетата с тия диагоналки ни обясни, че това се приема за гейска мода....[smilie18]

Не знам дали по-тумбестата означава, че обичаш правиш любов на по-надарени хора.....



Публикацията е редактирана (18-10-17 21:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »