Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: mugen   
Дата:   26-01-18 12:31

@pd, нищо чудно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   13-10-18 10:01

Ровейки се из нета, попаднах на тази статия. Мисля, че авторът доста балансирано ги е описал нещата, и самият той не отрича, че безогледалките са бъдещето. Но не заради теглото.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-10-18 12:25

Леко изсмукано от пръстите е това, ама карай. :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: petervassilev   
Дата:   13-10-18 14:31

Човекът е предвидил развитието още през далечната 1933 г.: “Колелото на историята се върти и ще се върти до окончателната победа на ...”. Преди половин век започнаха да заменят всички механични компоненти, задвижвани ръчно или от пружини, с електромеханични компоненти (електромотори, пиезо системи..), а днес електромеханичните компоненти се заменят с евтини (за производителя), надеждни (според производителя) и изгодни (пак за производителя) електронни компоненти. Подобна е тенденцията и при фокусиращите системи на обективите, поне при телефонните обективчета.

Очаквам при следващият оборот на колелото на историята да се появят фотографски системи, естествено без щракащи огледала, затвори и т.н., които обаче ще могат да избират автоматично обектите, ситуациите и момента на снимане според предпочитанията на потребителя. Почти безтегловни фотоапарати без никакви бутони, подходящи и за извънземни същества с немощни пръсти. Нещо като антипод например на пълния с пружини еднокилограмов метален флинтстоунски Voigtländer Bessamatic, който ми е набор и все още си щрака сравнително добре - без стимуланти!



Публикацията е редактирана (13-10-18 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-10-18 13:20

Последните оферти на СОНИ ... чао огледалце [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-18 13:57

Силно се шифтна света към безогледалките след последните камери от Сони и Фуджи. Още повече, че пазарас е разочарова от предложенията на Никон и Канон. Панасоник идва...

Много от протата ще продължат да си ползват 5д-тата и д850-ците още 2-3 години. След това всичко ще приключи. Хибридните щтракачи всички са с Сонита вече...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   14-10-18 14:39

Къде ги виждате тези щракачи. Аз по събитията само големи черни тела виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-10-18 15:03

Цените ще определят това, което ще се продава. а7 III направи това, което едно време направи EOS 5D. Все си мислех, че е време Nikon да направят някоя революция.. ма не и не.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: silvesar   
Дата:   26-10-18 17:16

След минах през сапунерки, безогледалки и дслр сега пак съм с безогледалка. И по-повод на това преди няколко дни се заговорих с един приятел и малко поспорихме.
Спорът беше за това, че се опитва да ме убеди, че с апарат и особено с ФФ не
можело да се снима видео нямало да може да фокусира, а аз съм на съвсем друго мнение.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »