Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 12:58

Здравейте,
Пущам темата в петък, но моля да не се разглежда като петъчна. [smile]
Въпросът ми е:
Кой от двата фотоапарата бихте избрали за започване изграждането на нова фулфрейм система? Системата ще зе изгражда от нула.
Предварително благодаря за мненията.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: alext   
Дата:   04-08-17 13:03

Какво ще снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 13:12

Извинявам се, трябваше да го включа в анонса:

Събития, портрети и малко пейзаж - с приоритет по реда на изброеното.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: tuizzl   
Дата:   04-08-17 13:17

Снимам с Канон, но в случая препоръчвам Nikon D750. При новото 6D няма почти никакви подобрения, пълно разочарование за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Eye_Contact   
Дата:   04-08-17 13:33

Винаги ново тяло в един клас ще е по-добро от друго такова на 3-4 години .Взимай канона без да се замисляш .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: alext   
Дата:   04-08-17 14:03

Не е баш така. Този канон нищо съществено няма подобрено. Щом ще започваш от нула си избери първо обективите и по- тях тялото. За пейзаж има предимство никона в динамиката, за събития също заради двата слота карти, за портрет уж цветовете на канон са по- добри, но ако обработваш много е все тая. D750 е чудесна камера и цената и е добра в момента, 6д тепърва ще пада. За видео канона има предимство заради дуал пиксел.

Избери по- добре обективите, че канон е мъчна работа- или се изтряскваш сумати пари и получаваш най- доброто или минаваш евтино но с посредствени обективи. При никон има среден вариант- говоря за 1.8G твърдаците и D-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Sauron69   
Дата:   04-08-17 14:07

Не е баш нищо да не е подобрено в канона- автофокусната система е значително подобрена. Но освен това и дуалпиксела, наистина другото е още от същото. На някои места даже с леки отстъпления от старата 6-ца. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: alext   
Дата:   04-08-17 14:10

Така де, не е подобрено нищо в сравнение с другите производители. Иначе за канон си е подобрение отвсякъде. Но щом почваш от 0 се гледа сравнено с конкуренцията. Този 6д е спокойно на нивото на d750, който вече е на 3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   04-08-17 14:29

24-70 2.8/ 70-200 2.8 са по-евтини, и то с немалко, в Canon-ския си вариант, отколкото в Nikon-ския.
Ако целта са евтини обективи - да, твърди на нивото на 50 1.8г / 85 1.8г липсват в гамата на Canon, но заговорим ли за светли вариота картинката рязко се променя и по-портфейл-френдли вариантите са при Canon.
Аз също съветвам изборът да е изцяло на база обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: vasilmitev   
Дата:   04-08-17 14:56

Съгласен съм с Dobromir_Kalenikov - от скоро съм на Никон и наистина срещнах трудности при намирането на обективи на 'нормални' цени - конкретно това което търсех беше доста по-скъпо от Канонските еквиваленти и се предлагаха доста по-малко бройки. Затова наистина първо виж за обективите, погледни цените и предлаганите бройки след което виж за апарата....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 15:07

Варианта за избор първо на обективи е добра идея, но за съжаление няма неограничен бюджет.
Като начало идеята е за някакво варио 24-70/4 Канон или 24-120/4 Никон + 85/1,8 с опция за следващ 35/1,4.
Като цяло цените и в единия и другия вариант са с малки разлики.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-08-17 15:57

Nikon D750 + Tamron 24-70/2.8 VC, 85/1.8G и след време 20/1.8G и си в джаза. Това имам и аз, съответно това хваля [smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-08-17 17:40

Аз бих заложил на хубави обективи и по- евтино тяло(дори вторат употреба) ако съм ограничен от към бюджет.

П.П. А и щом ще снимаш събития, се замисли, че ще ти трябват 2 тела.



Публикацията е редактирана (04-08-17 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 18:45

Тялото и обективите трябва да са нови и закупени с фактура а бюджета е ограничен до 6 - 6.5 така че съм ограничен в това отношение.
За второ тяло безусловно е добре да има , но събитията няма да са сватби така, че като начало мисля да мина с личното м4/3 за което имам почти изградена цяла система.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-08-17 19:23

Ми тогава 24-70 2.8 и една от двете системи, поне аз така ги виждам нещата. Понеже трябват карти, светкавици, батерии, раница и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-08-17 19:24

Аз бих взел никона, но причините са две. Едната е, че харесвам повече никонските обективи, когато говорим за бюджетни такива. Втората причина е, че Д750 е по-доброто тяло за изброените цели. На всичкото отгоре е и по-евтино...
Канона има по-добър АФ във видео и въртящ дисплей, но ако ще е за видео 80д е по-добро понеже предлага същото като 6д2, но на по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 19:28

Видеото не е приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: lorddemonic   
Дата:   04-08-17 22:07

Simbon4o кои са тия бюджетни никонски стъкла ? :D
Към автора на темата: в момента 6дм2 не е оферта - най хубаво иди пипни, кое тяло ще ти пасне в магазина ... и двете марки имат почти аналогични обективи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: radikyokushin   
Дата:   04-08-17 22:37

Е, искал е да каже, че от по-ниския клас стъкла предпочита никонските пред канонските им алтернативи.
В което, с оглед обективните реалности, няма нищо чудно [smilie5] .
Капиш?

Благодаря [thankyou]



Публикацията е редактирана (04-08-17 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-08-17 22:49

Именно, някои предпочитат зумове, други твърди обективи... аз харесвам повече 1.8Г серията твърди обективи на никон спрямо всичките им алтернативи при канон. И обектива, който най-много ползвам е 35 1.8Г(кропския), който покрива фул фрейм идеално за портрети. Като добавим и матрицата на Д750, която пасва много повече на моя тип снимане(после обработвам, а на сензор като този на 6д2 където сенките се разпадат веднага след малко пушване е доста ограничаващо да се обработва) и не на последно място никон имат 3Д тракинг следящ фокус, който ми спестява местенето на фокусна точка... просто точката сама си се мести за всеки кадър. Канон имат подобна функция, но изобщо не работи като никонската. Сони имат такава екстра също и работи - и там я ползвам. За мен е глупаво да се фокусира на централна точка и да прекадрира, защото води до 100% гарантиран проблем с фокуса. Да може да се маскира проблема с по-затворена бленда, но защо ми е фул фрейм като няма да снимам на отворена бленда и да получа повече дефокус... кропките отдавна нямат толкова много шум и картинката е сходна, разликата е само дефокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-08-17 23:07

Явно аз нещо съм сбъркан, понеже прекрадрирам с 85тица на 1.4и1.6 от около 1.50/2.50 метра, а тогава дофа е доста малък и нямам проблеми, но за другите пъти ще знам да очаквам проблем с фокуса на 100%

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: mogila   
Дата:   05-08-17 00:21

Автор: Simbon4o
Дата: 04-08-17 22:49
6д2 където сенките се разпадат веднага след малко пушване


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   05-08-17 00:50

lorddemonic
Съгласен съм че пипването е най добрия тест, но ако това е възможно в София, в Пловдив е изключително трудно постижимо.
В павилиона с триста зора пипнах на живо един 6д - не ми пастна на ръката и едно сони а7 - като захват много по добре ама като характеристики поне мен ме притесняват някой. От там нататък другите ги няма в наличност и няма кой да ми ги достави за проба.
Даже наличното в София д750 ще дойде само ако го заявя.
Така че до двата модела съм стигнал по чисто емпирични показатели, съобразявайки се и с бюджета.
Проблема е че до края на месеца трябва да взема решение а не мога.
Работих малко с д5 м4 - страхотен апарат, но за съжаление извън бюджета (джойстика ме направи абсолютен фен).
Може а7р м2 да е също страхотен но и той е извън бюджета.
Така че съм благодарен на всички мнения с оглед на вземане крайно решение за покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dimitar.tzankov   
Дата:   05-08-17 08:02

В Пловдив има приличен брой D750-та.
Миналата седмица щракахме портрети в капана и имаше поне 5-6 човека с D750.
До колкото знам Марко 2 на 6D още не е излязъл... а и за 5-6 бона инвестиция си заслужава да отскочиш до София и да ги тестваш там.

Но все пак - за пловдивско Д750 пиши в тази група и вероятно ще се намери добра душа да бъде черпена биричка, а ти да разцъкаш апарата за малко.
https://www.facebook.com/groups/1088753784468442/

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Dim4o   
Дата:   05-08-17 11:46

В Деком Пловдив има Д750 наличен
http://www.dekom.bg/category/photo



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »