Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 12:58

Здравейте,
Пущам темата в петък, но моля да не се разглежда като петъчна. [smile]
Въпросът ми е:
Кой от двата фотоапарата бихте избрали за започване изграждането на нова фулфрейм система? Системата ще зе изгражда от нула.
Предварително благодаря за мненията.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: alext   
Дата:   04-08-17 13:03

Какво ще снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 13:12

Извинявам се, трябваше да го включа в анонса:

Събития, портрети и малко пейзаж - с приоритет по реда на изброеното.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: tuizzl   
Дата:   04-08-17 13:17

Снимам с Канон, но в случая препоръчвам Nikon D750. При новото 6D няма почти никакви подобрения, пълно разочарование за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Eye_Contact   
Дата:   04-08-17 13:33

Винаги ново тяло в един клас ще е по-добро от друго такова на 3-4 години .Взимай канона без да се замисляш .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: alext   
Дата:   04-08-17 14:03

Не е баш така. Този канон нищо съществено няма подобрено. Щом ще започваш от нула си избери първо обективите и по- тях тялото. За пейзаж има предимство никона в динамиката, за събития също заради двата слота карти, за портрет уж цветовете на канон са по- добри, но ако обработваш много е все тая. D750 е чудесна камера и цената и е добра в момента, 6д тепърва ще пада. За видео канона има предимство заради дуал пиксел.

Избери по- добре обективите, че канон е мъчна работа- или се изтряскваш сумати пари и получаваш най- доброто или минаваш евтино но с посредствени обективи. При никон има среден вариант- говоря за 1.8G твърдаците и D-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Sauron69   
Дата:   04-08-17 14:07

Не е баш нищо да не е подобрено в канона- автофокусната система е значително подобрена. Но освен това и дуалпиксела, наистина другото е още от същото. На някои места даже с леки отстъпления от старата 6-ца. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: alext   
Дата:   04-08-17 14:10

Така де, не е подобрено нищо в сравнение с другите производители. Иначе за канон си е подобрение отвсякъде. Но щом почваш от 0 се гледа сравнено с конкуренцията. Този 6д е спокойно на нивото на d750, който вече е на 3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   04-08-17 14:29

24-70 2.8/ 70-200 2.8 са по-евтини, и то с немалко, в Canon-ския си вариант, отколкото в Nikon-ския.
Ако целта са евтини обективи - да, твърди на нивото на 50 1.8г / 85 1.8г липсват в гамата на Canon, но заговорим ли за светли вариота картинката рязко се променя и по-портфейл-френдли вариантите са при Canon.
Аз също съветвам изборът да е изцяло на база обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: vasilmitev   
Дата:   04-08-17 14:56

Съгласен съм с Dobromir_Kalenikov - от скоро съм на Никон и наистина срещнах трудности при намирането на обективи на 'нормални' цени - конкретно това което търсех беше доста по-скъпо от Канонските еквиваленти и се предлагаха доста по-малко бройки. Затова наистина първо виж за обективите, погледни цените и предлаганите бройки след което виж за апарата....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 15:07

Варианта за избор първо на обективи е добра идея, но за съжаление няма неограничен бюджет.
Като начало идеята е за някакво варио 24-70/4 Канон или 24-120/4 Никон + 85/1,8 с опция за следващ 35/1,4.
Като цяло цените и в единия и другия вариант са с малки разлики.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-08-17 15:57

Nikon D750 + Tamron 24-70/2.8 VC, 85/1.8G и след време 20/1.8G и си в джаза. Това имам и аз, съответно това хваля [smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-08-17 17:40

Аз бих заложил на хубави обективи и по- евтино тяло(дори вторат употреба) ако съм ограничен от към бюджет.

П.П. А и щом ще снимаш събития, се замисли, че ще ти трябват 2 тела.



Публикацията е редактирана (04-08-17 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 18:45

Тялото и обективите трябва да са нови и закупени с фактура а бюджета е ограничен до 6 - 6.5 така че съм ограничен в това отношение.
За второ тяло безусловно е добре да има , но събитията няма да са сватби така, че като начало мисля да мина с личното м4/3 за което имам почти изградена цяла система.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-08-17 19:23

Ми тогава 24-70 2.8 и една от двете системи, поне аз така ги виждам нещата. Понеже трябват карти, светкавици, батерии, раница и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-08-17 19:24

Аз бих взел никона, но причините са две. Едната е, че харесвам повече никонските обективи, когато говорим за бюджетни такива. Втората причина е, че Д750 е по-доброто тяло за изброените цели. На всичкото отгоре е и по-евтино...
Канона има по-добър АФ във видео и въртящ дисплей, но ако ще е за видео 80д е по-добро понеже предлага същото като 6д2, но на по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   04-08-17 19:28

Видеото не е приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: lorddemonic   
Дата:   04-08-17 22:07

Simbon4o кои са тия бюджетни никонски стъкла ? :D
Към автора на темата: в момента 6дм2 не е оферта - най хубаво иди пипни, кое тяло ще ти пасне в магазина ... и двете марки имат почти аналогични обективи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: radikyokushin   
Дата:   04-08-17 22:37

Е, искал е да каже, че от по-ниския клас стъкла предпочита никонските пред канонските им алтернативи.
В което, с оглед обективните реалности, няма нищо чудно [smilie5] .
Капиш?

Благодаря [thankyou]



Публикацията е редактирана (04-08-17 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-08-17 22:49

Именно, някои предпочитат зумове, други твърди обективи... аз харесвам повече 1.8Г серията твърди обективи на никон спрямо всичките им алтернативи при канон. И обектива, който най-много ползвам е 35 1.8Г(кропския), който покрива фул фрейм идеално за портрети. Като добавим и матрицата на Д750, която пасва много повече на моя тип снимане(после обработвам, а на сензор като този на 6д2 където сенките се разпадат веднага след малко пушване е доста ограничаващо да се обработва) и не на последно място никон имат 3Д тракинг следящ фокус, който ми спестява местенето на фокусна точка... просто точката сама си се мести за всеки кадър. Канон имат подобна функция, но изобщо не работи като никонската. Сони имат такава екстра също и работи - и там я ползвам. За мен е глупаво да се фокусира на централна точка и да прекадрира, защото води до 100% гарантиран проблем с фокуса. Да може да се маскира проблема с по-затворена бленда, но защо ми е фул фрейм като няма да снимам на отворена бленда и да получа повече дефокус... кропките отдавна нямат толкова много шум и картинката е сходна, разликата е само дефокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-08-17 23:07

Явно аз нещо съм сбъркан, понеже прекрадрирам с 85тица на 1.4и1.6 от около 1.50/2.50 метра, а тогава дофа е доста малък и нямам проблеми, но за другите пъти ще знам да очаквам проблем с фокуса на 100%

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: mogila   
Дата:   05-08-17 00:21

Автор: Simbon4o
Дата: 04-08-17 22:49
6д2 където сенките се разпадат веднага след малко пушване


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   05-08-17 00:50

lorddemonic
Съгласен съм че пипването е най добрия тест, но ако това е възможно в София, в Пловдив е изключително трудно постижимо.
В павилиона с триста зора пипнах на живо един 6д - не ми пастна на ръката и едно сони а7 - като захват много по добре ама като характеристики поне мен ме притесняват някой. От там нататък другите ги няма в наличност и няма кой да ми ги достави за проба.
Даже наличното в София д750 ще дойде само ако го заявя.
Така че до двата модела съм стигнал по чисто емпирични показатели, съобразявайки се и с бюджета.
Проблема е че до края на месеца трябва да взема решение а не мога.
Работих малко с д5 м4 - страхотен апарат, но за съжаление извън бюджета (джойстика ме направи абсолютен фен).
Може а7р м2 да е също страхотен но и той е извън бюджета.
Така че съм благодарен на всички мнения с оглед на вземане крайно решение за покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dimitar.tzankov   
Дата:   05-08-17 08:02

В Пловдив има приличен брой D750-та.
Миналата седмица щракахме портрети в капана и имаше поне 5-6 човека с D750.
До колкото знам Марко 2 на 6D още не е излязъл... а и за 5-6 бона инвестиция си заслужава да отскочиш до София и да ги тестваш там.

Но все пак - за пловдивско Д750 пиши в тази група и вероятно ще се намери добра душа да бъде черпена биричка, а ти да разцъкаш апарата за малко.
https://www.facebook.com/groups/1088753784468442/

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Dim4o   
Дата:   05-08-17 11:46

В Деком Пловдив има Д750 наличен
http://www.dekom.bg/category/photo



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: dtangelov   
Дата:   05-08-17 11:58

dim4o
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: lorddemonic   
Дата:   06-08-17 21:34

Това е интересно сравнение https://www.youtube.com/watch?v=sCPsJARvqzA

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: alext   
Дата:   07-08-17 12:17

много добро ревю и тука накрая си го каза, че 3 годишния d750 e по- добър във всичко

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: hotsnail   
Дата:   09-08-17 18:01

коментарите са излишни

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: марвес   
Дата:   09-08-17 18:09

Not so good for
Photographers needing the best image quality for landscape work, or sports and action photographers needing a more capable autofocus system.

Ужас, значи още от същото 6D, тоест за "второ тяло" евентуално, само за фенове.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 или Canon EOS 6D Mark II
Автор: Sauron69   
Дата:   09-08-17 18:44

По интересното е това:
Good for
Social and general use, easy capture of casual video clips and those looking for a backup body for Canon full-frame glass.


[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dtangelov   
Дата:   09-08-17 18:53

Съвсем ме отказахте от Канона и малко променям уръвнението на НиконД750 или Сони 7р м2.
Целта остава същата.
Ще съм много благодарен за всички мнения по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-17 19:00

Ако гледаш в бъдещето Сони безогледална ФФ система е правилната насока.

Иначе в момента Д-750 е без алтернатива като цена/възможности.

Това е положението.

Ти си решаваш...



Публикацията е редактирана (09-08-17 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-08-17 19:10

Aко видеото е важно - сонито. Ако няма да снимаш видео - никона ще ти върши работа не по-зле, че даже и по-добре за някои неща.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dtangelov   
Дата:   09-08-17 20:10

Видеото не е приоритет.
Пробвах Никона и Сонито. При сравняване на Канон 6 д грипа ми идва малко широк,на Никона малко тесен и като че ли на сонито най удобен, спесификата на работата ще налага апарата в част от времето апарата да се държи само с една ръка.
За съжаление няма пълно щастие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: alext   
Дата:   09-08-17 20:19

Сонито си има всичките недостатъци за A7 серия- малка батерия, не е особено бърз за работа и електронния визьор има лег лаг, който при динамични сцени почва да дразни. За портрети и пейзаж е перфе, но за събития трудна работа пред d750. При А9 са оправени тези неща, а и вероятно при следващите модели, но кога ще се появят е трудно да се каже. Според слуховете от октомври ноември нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-08-17 20:22

При мен ергономията на сонито ми е най-зле, но най-много с него снимам. Добавил съм му една L-плочка, която увеличава височината на грипа и ми пасва по-добре.

Това, което сонито има, а ДСЛРите не е фокус по лице и очи. Супер удобно е за портрети, при репортаж също е много полезно, но достатъчна скорост има чак при А9, което е 3 пъти цената на Д750. 7р2 е много добра камера, но има кусури - един слот за карти, бавно пише файловете(огромни са), от време на време се чуди и лагва малко, фокуса не е много бърз или поне не е за всеки вкус. На мен ми стига.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: Ivodam   
Дата:   12-08-17 11:53

Да не забравяме и че Сониту има стабилизация в тялото, каквато в Никон едва ли ще има скоро...

[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-08-17 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: iasen2   
Дата:   12-08-17 12:35

Та да питам колко кадъра на ден ще снимаш преди да стигнеш до контакта със зарядното
Там е много често решението на уравнението..........

Само не слизай на нивото на критериите на горещия...........



Публикацията е редактирана (12-08-17 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dtangelov   
Дата:   12-08-17 14:12

Издръжливоста на батерията е съществен фактор, но аз не съм любител на картечната стрелба така, че не минавам повече от 500 - 600 истрела и за Олито две батерии ми са достатъчни. Предполагам, че всяка безогледалка с резервна батерия би издържала 600 кадъра без зареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: alext   
Дата:   12-08-17 14:41

R2 може и от външна батерия да се зарежда и да снима, така че не е чак толкова голям проблем

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: iasen2   
Дата:   12-08-17 14:58

батерията на сонито издържа 200 кадъра с голям зор , къде фантазирате на 600 кадъра :) Апарата ни връща в ерата на CCD сензорите.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dtangelov   
Дата:   12-08-17 15:25

Предполагах, че издържа поне 300 - 350 истрела и две батерии са достатъчни за 600.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: марвес   
Дата:   12-08-17 15:49

Изключително зависи безогледалката (визирам A7RII, който притежавах, но е общовалидно за всяка безогледалка) как се ползва, дали се изключва между кадрите, на какви настройки е, преглежда ли се всяка снимка след щракане и т.н.

A7RII на една батерия ми е издържал над 1300 кадъра (панорамни снимки). Предполагам мога да го уморя и на 100 кадъра, ако ми е постоянно ON без заспиване, с включена опция за високо качество на дисплей/визьор и пред 10-15 минути щраквам по някой туристически кадър.

Не е проблем да се носи и трета батерия, евтини са китайските (само внимателно с подбора, най-долнопробните умират при крайно изтощение и продължителен престой без зареждане).

П.С. на Sony-тата включвайте Airplane mode ON, за да не се точи батерията от безжичните фючъри на апарата.

DSLR (с изключен Live View) може да издържа с дни в режим готовност, винаги готов за светкавичен авотофкус и уловен момент. Това не го може безогледалката, без да източи батерията за около час-два режим на готовност. А включването отнема няколко секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: radikyokushin   
Дата:   12-08-17 18:09

Ясенчо, пишеш наизуст май. Пипал ли си го тва Сони?
Кви двеста снимки те гонят?!?![smilie23]

Е, виж Марио го е написал по-нагоре. Аз го потвърждавам на 100%.
Недейте така да заблуждавате хората, молА ви се!



Публикацията е редактирана (12-08-17 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: iasen2   
Дата:   12-08-17 21:40

хайде всеки собственик да сони 7 да си каже колко му издържа батерията

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-08-17 22:53

Не знам за Сони 7, но моята безогледалка (нисък клас) издържа има няма 300 кадъра (половин ден снимки при туризъм). За сметка на това Д750 често не си спомням кога за последно съм зареждал една от трите батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: Ivodam   
Дата:   12-08-17 23:42

Аз имам Сони а7р2, но не мога да ти отговоря на въпроса, защото го притежавам изключително за аматьорско-любителски цели, като пътувам некое пейзажче, некоя архитектура, или кака нещо да си щракна. Не си представям за какво и как трябва да изснимам 300 кадъра на ден. Аз си подготвям кадрите без да бързам, стативче, ала-бала, дистанционно, после щракам 4-5 кадъра и продължавам.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dim4o   
Дата:   13-08-17 00:19

Ако разполагаш с бюджет като за А7р2, защо не изчакаш малко да излезе Никон Д850, в румърса го дават да излезе този месец, виж темата за Д850.
Може да се окаже добра машина.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-08-17 02:22

Това са различни машини :) сравнявате джипка с пистов мотор на картинг писта... мисля, че вече писах по въпроса кое за какво е.

А7р2 на сватба с АФ обективи прави по средно 500 кадъра на батерия плюс минус 100(зависи от ползването). А9 - 1600 кадъра и малко видео, колкото и Д750. Предполагам цената на Д850 ще е като за А9 обаче [smilie5]. И може малко след него да цъфне и А9р...

Аз лично огледало не искам да имам в камерите си, освен филмовите(там няма как).

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dim4o   
Дата:   13-08-17 12:32

Не сравнявам нищо, защото няма как да сравнявам нещо със друго нещо, базирано на слухове. Само казвам, че може би е добре да се изчака, и да се види дали новия модел няма да се включи в уравнението, което доколкото виждам е:

Събития, портрети и малко пейзаж - с приоритет по реда на изброеното.

Та ако е 9 фпс и има raw s или raw m, да кажем 12 и 24mp,събитията си стават идеално, без да трупаш огромни файлове. За портрети и пейзаж си е ясно, че ще е ОК.

Нека излезе, да видим дали спецификациите са верни, цената да видим, пък тогава да решава.

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: Sauron69   
Дата:   13-08-17 12:56

Ценово д850 ще е много различно от д750. Най евтиното което може да е 3600 долара, но може да стигне и до 4000. Т.е. тук ще 7500-8500 лева. Това е над заявеният бюджет, да не говорим че на апарат като д850 не може да му туриш някакво мижаво обективче и нещата отиват поне към 9-10 к лева [smilie7]



Публикацията е редактирана (13-08-17 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: промяна на уравнението Nikon D750 или Sony 7R M2
Автор: dtangelov   
Дата:   13-08-17 14:36

D850 изглежда интригуващо и предполагам ще е страхотен, но съм сигурен че ценово ще е извън бюджета.
Докато сега д750 се намира под 4000, предполагам Д850 ще е около 7500 което е двойно а и доста над бюджета. Погледнах и към А7 R2 ама в момента с 50 мм обектив е 4400 което пак е горе долу половината от предполагаемата цена на Д850.
По чисто бюджетни причини Д 850 както и аналогичните не са вариант.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »