Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cvetanov95   
Дата:   11-07-17 23:38

А наздраве!

Темата не е шега, както ще си помисли някой. Имам Sony CX 260, но тя е малка и не става за сватби. Новите големи добри камери са скъпички. Намерх една евтинка CANON XM2, проблем е само, че снима на МИНИ ДВ с СД качество и е на 10000 години, но пък е евтина ;д

Пиша ви всичко това, за да ме окуражите да НЕ правя/купувам тази грешка. Грешка ще да е, нали?!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: steeens   
Дата:   11-07-17 23:58


https://photo-forum.net/static/forum/2017-07/htrb5231.JPG


https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81s6iJKaRTL._SL1500_.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-07/fjwd5343.JPG


https://p1.akcdn.net/full/26746041.canon-dm-xm2.jpg



Прилича на истинска камера канона, ама после не знам как ще се оправяш, като видят видеото. Не рискувай, според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: niweq   
Дата:   12-07-17 00:00

Изобщо не е грешка, кои знае че снимаш на мини ДВ?

Само задай на камерата да снима 16:9 и всичко е ок

Те и без това ще се разведат след една две години и филма ще е излишен

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-17 00:16

По спецификация изглежда, че освен miniDV има и SD/MMC слот за карти, където май само снимки може да се записват - добре е да се провери. Иначе хубава оптика, сензора предполага добри цветове, но не е ясно батерията в какво състояние ще бъде и най-вече - наистина какво точно очакваш да покажеш на клиентите с тази резолюция, която всъщност дори не е със "CD" (да приемем, че си имал предвид DVD) качество (440 линии). Безнадежно остаряла антика :)

niweq: 16:9?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: d.s   
Дата:   12-07-17 07:39

Всяка хубава камера на светло, с хубава светлина ще извади добра картинка, стига да знаеш как да я ползваш. Проблема идва като влезеш по там разни ритуални зали, църкви и ресторанти. Та по-добре не, освен ако клиентите ти не харесват ретро визия

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: kam63   
Дата:   12-07-17 07:51

И според мен канона е малко сакатичка камера.Първо с тия 1/4 сензори си е тъмничка,няма 16/9 формат да не говорим за механиката и. Абе не знам и цената но ти си знаеш все пак клиентите си може да са на това ниво за такава камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: e-mil   
Дата:   12-07-17 09:27

Автор: lamerko
Дата: 12-07-17 00:16
"По спецификация... тази резолюция, която всъщност дори не е със "CD" (да приемем, че си имал предвид DVD) качество (440 линии)..."


Има предвид SD (Standard Definition), тоест PAL 720×576. А това 440, което си видял в спецификациите са "мегапикселите". В случая 440 килопиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cvetanov95   
Дата:   12-07-17 10:05

Отчаяхте ме колеги... Значи хубаво и евтино няма :(

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: Synthy   
Дата:   12-07-17 10:11

Еми поне HD да беше. Този PAL.. няма вече ТВ, на който да се гледа. Това с черните ленти отстрани е много кофти към днешна дата.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: crocodile   
Дата:   12-07-17 10:30

Замисли се за фотоапарат снимащ добро видео

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: Fifata   
Дата:   12-07-17 11:22

Вместо да инвестираш в камера от тоя клас, е по добре да си купиш един по хубав телефон и ще свършиш повече работа, а и явно и за толкова ще ти платят на тия сватби, които си решил да снимаш с такъв вид техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: e-mil   
Дата:   12-07-17 12:02

Автор: Synthy
Дата: 12-07-17 10:11
"Този PAL.. няма вече ТВ, на който да се гледа. Това с черните ленти отстрани е много кофти към днешна дата."


Освен SD PAL има и Wide PAL, който е 16:9 и също е стандарт. Доколкото знам въпросната камера може да снима на него. И всъщност телевизори има - примерно Нова телевизия все още излъчва Wide PAL. Доста хора не го знаят и не забелязват разликата.
Ето видео заснето с тази камера и вдигнато на 720p.
https://vimeo.com/164006601


Така че авторът при добро осветление и фокусирана картина може да снима сватби. Много от клиентите няма да се усетят. Въпросът е какво ще прави с клиентите, които ще се усетят?


Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-17 12:34

Хм... таман си казах "баси цветовете", но после видях описанието.

За 16"9 и резолюцията - сега ми стана интересно и дръпнах пдф-а с инструкциите - наистина е добре да не гледам описанията в Амазона [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   12-07-17 13:49

Земай едно Sony FX 1000 светла камера HDV и си барай джоба в базара даже има една обява в която две се дават на супер цена [beer]
https://p1.akcdn.net/full/33160965.sony-hdr-fx1000e.jpg



Публикацията е редактирана (12-07-17 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   12-07-17 19:29

Вземи си един Panasonic GF1 (примерно) за 200 лева и ако си оператор и наистина можеш да снимаш ще отвееш 2/3 от бъдещата ти конкуренция.



Публикацията е редактирана (12-07-17 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ilcoin   
Дата:   12-07-17 21:59

Какво значи "усетят" ??? Ако са ясно поставени условията (клиента е наясно какво получава), ако цената е съобразена с качеството на изходният материал, ако оператора може да се справи с останалата част, не мисля че е чак такъв проблем

Отделно, и аз мисля че има апарати на пазара, които ще се справят не по-зле от камера. Гледай базара, от време на време изкачат разни панасоници на м4/3, размера на инвестицията е разумен.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: lotos1   
Дата:   13-07-17 08:31

хубаво



Публикацията е редактирана (13-07-17 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: bg2014   
Дата:   13-07-17 10:04

1. Не предлагайте камера да се замести с телефон. Показа колко не сте наясно с нещата - нито със снимане с камера, нито със снимане с телефон.
2. Заместването на камера с апарат със сменяема оптика също не е вариант. Причината е после във времето за обработка, изрязване на "грешните" моменти (които не са на фокус) и ограниченията в зума/приближението.
Остава колегата да си избере камера за 500 лв HD резолюция или за 1500 лв с резолюция (което също затруднява при обработката). Но, естествено 4К е бъдещето.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: komara   
Дата:   13-07-17 13:52

Интересна ми е темата, понеже търся камера за втори план, искам нещо бюджетно, същевременно за да го синхронизираме с видеото от първата камера при монтажа картината не трябва да е боза...
Ако не бъркам модела на канона, преди години ми бяха дали да снимам с такъв и на тъмно не си е работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: e-mil   
Дата:   13-07-17 18:11

Автор: ilcoin
Дата: 12-07-17 21:59
"Какво значи "усетят" ??? Ако са ясно поставени условията (клиента е наясно какво получава), ако... ако..."


"Усетят" значи, че клиентът може да не е наясно, дори след като му обясниш. Може да се усети, чак като го види на новия си супер-хипер 4К телевизор. "Ясно поставени условия" пък значи, че авторът често ще води безкрайни разговори с обяснения като за дете защо камерата му снимка с по-малка резолюция от смартфон. Самият факт, че пуска тема предполага, че той самият не е наясно доколко СД качеството ще влияе на клиентите.

Затова съвсем скоро ще му писне да обяснява. Ще си трае и ще прави ъпскейл до 720p, че даже и до 1080, просто защото едва 10-15% от клиентите ще се обаждат за рекламация. В крайна сметка хората все още гледат DVD филми на HD телевизори, а при запис от сватба емоцията често е по-силна от окото.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: e-mil   
Дата:   13-07-17 18:13

Автор: bg2014
Дата: 13-07-17 10:04
"2. Заместването на камера с апарат със сменяема оптика също не е вариант. Причината е после във времето за обработка, изрязване на "грешните" моменти (които не са на фокус) и ограниченията в зума/приближението."


Грешни моменти винаги ще има, ако ще да снима и с професионална кино камера. При репортажно снимане няма как през цялото време всичко да ти е на фокус и идеално композирано в кадъра. А времето за обработка най-много зависи от обема на материала спрямо желания резултат, а не от възможностите на камерата.
И какви точно са ограниченията в зума при апарат със сменяема оптика? Не са ли далеч по-малки от камерите с несменяема оптика, които предлагаш?
Впрочем проблема с GF1, който му предложиха не е с приближението, а с отдалечаването, защото е с MFT матрица. И да не забравяме, че репортажните видеокамери също са със сменяема оптика.


Автор: bg2014
Дата: 13-07-17 10:04
"Остава колегата да си избере камера за 500 лв HD резолюция или за 1500 лв с 4К резолюция (което също затруднява при обработката)."


Предлагаш му да купи малка камерка Sony CX-240Е, а той още в първия пост каза, че има CX-260, която е с малко по-голям сензор и малко по-светъл обектив.

И с фотоапарат, и с малка камера снимането е еднакво неудобно. Той затова не иска да снима с нея (отделно, че не иска да се излага с домашна камера пред клиентите). Но за разлика от домашната камера, фотоапаратът може да се надгражда до една доста прилична видео система. И същевременно ще има резервно тяло за да поема работа като фотограф, ако клиентите вече си имат оператор.
Е, не чак Panasonic GF1, но с някой GH2 за 350-400 лв от базара може да изкара няколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: dimidumi   
Дата:   13-07-17 18:37

Чета и не вярвам на очите си, вярно ли автора на темата ще си купи стар таралясник CANON XM2, за да снима сватбени тържества срещу заплащане? С това снимаха преди 10-на год. аматьори и кабеларки, когато нямаше още голям избор в България и цените още бяха високи, не се излагайте, ще ви се смеят и гаргите [smilie5] Сега повечето DSRL-и или безогледалки 2-ра ръка за 400-500 лв. снимат Full HD 1080/25p, да не говорим, че свалянето от лента и постобработката с тази камера CANON XM2 си е голям смях.[smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ilcoin   
Дата:   13-07-17 21:21

Както винаги се хващаме за думата.

Исках да кажа, че за всеки влак си има пътници и "спънатата" техника не винаги е толкова голям проблем. А ако иска да лъже, може да лъже винаги. Даже и с 4К камера за 10 бона

И много си прав, че емоцията е по-важна от окото!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: d.s   
Дата:   13-07-17 21:39

емоцията хубаво, ама като си пуснат клипчето на плазмата и емоцията става, как да кажем, негативна, имайки предвид, че на кумо аифона им е направил по-хубави клипчета. дет се вика с пръдня боя не става

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: marios_8   
Дата:   13-07-17 23:35

много сте прави но не знаете че има колеги и снимат сватби с фото и видео общо за 100лв

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: dimidumi   
Дата:   14-07-17 06:54

marios_8 написа:

> много сте прави но не знаете че има
> колеги и снимат сватби с фото и
> видео общо за 100лв

Не ми се вярва чак толкова ниско да паднат, чувал съм за 300 лв фото-видео в бедни села и за малки сватби, ама за 100лв. да се чанчиш си е направо самоубийство [smilie2]



Публикацията е редактирана (14-07-17 06:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   14-07-17 07:11

Имам съсед, който снима за 100-тина лева+ квото дадат. Един път багажникът му пълен с тенекии сирене, друг път- агне.. Но снимането е относително казано. Стотина снимки... колкото-толкова... от които копира десетина.. Флашка с видеото- почти без монтаж... Надписи с любима песен на младоженците и толкова... Думата работи, според мен, не е подходяща в случая.. Но човекът снима с Full HD камера и им дава видео на висока резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: Патаран   
Дата:   14-07-17 09:24

Аз веднъж снимах за камион 15 кубика букови дърва, у нашенско дървата в камиона струваха 1000 лв така че не мисля да съм се прецакал

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: videolux   
Дата:   14-07-17 12:40

Освен камерата, трябват и аксесоари (осветление, стабилизация, батерии), компютър, софтуер и най-вече ЗНАНИЯ и УМЕНИЯ по операторство и монтаж.

Но Всичко зависи от пазара.

Другият месец ще снимам сватба, която искат да е и на VHS видеокасета, понеже едните сватове имали само видео :)

Познавам колеги които снимат с SD камери цигански сватби и правят повече оборот от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: baraba   
Дата:   14-07-17 16:04

абе, едно не мога да ви се начудя, защо си мислите че всички хора имат 4к телевизори??????????

та не сте ли виждали че много хора все още си ползват телевизора с кинескоп и едвам връзават двата края? верно е че сития на гладния не вярва, тия хора също искат филм от сватбата си и нямат 1000лв за видео в 4к което така и няма да видят на тв с 4к !

това от мелионер да се иска съвет за евтина камера е ужасно

и какво й е на картинката на канона? до 32 инча реади лед тв си е много добре, ся то тоя модел канон си има проблем с механиката , но то и сонито не е по цветущо с механиката си, ако автора си вземе панасоник нещата по добре ще звучат


свалянето на материала от мини ДВ касетки не е нещо ужасно, що забравихте времената когато се снимаше ма миниДВ , нима беше миналия век

то па картите памет със стар усб порт много бързи се прехвърля инфото


много философи в тая тема, автора ще снима сватби ,а не за CNN

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: dimidumi   
Дата:   14-07-17 16:30

Абе може и да има тук-там по селата възрастни хора с ТВ с кинескопи, ама те няма да се женят [smilie5]...Скоро гледах в Кауфланд 32 инча за 350 лв. , а втора употреба 26-32-ки има за по 150-200 лв. колкото искаш...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: colorphoto   
Дата:   15-07-17 07:39

О,има още доста хора с кинескопи и аз до преди пет години ползвах такъв танк с кеф,за ТВ глупостите си е без значение.

Един приятел е редактор в телевизията и с кюта още с тръба...

А аз сега съм с 4К и не съм гледал почти нищо 4К на него,май само тестовете от ДП Ревю съм гледал че да видя какво аджеба е 4К.



Публикацията е редактирана (15-07-17 07:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   15-07-17 08:46

Спасението на давещите се е работа на самите давещи се. Трябва да се предлага актуален продукт, без значение баба ти къв телевизор гледа и дали иска да го плейва с видеорекордер. Това си е неин проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: nice2mitiu   
Дата:   15-07-17 11:04

Доста се отклонихме от темата, но 4К камерата не е само за издаване на материала в пълна резолюция. Високата резолюция позволява доста рекадриране в пост обработката. Допълнителния бонус е, че щом камерата снима в 4К, има голяма вероятност да записва и 1080 в 60 кадъра, което си е супер бонус, булките се побъркват на слоу моушън.
А и не знам колко хора се занимават да рендират 3-4 часов сватбен клип в 4К, предполагам само тези, с хонорар над 2000 лв.
Според прогнозите, 4К ще е стандарт след поне 2 години, когато започне да се стриймва достатъчно много съдържание и има хора, които да го гледат. И това са прогнози за САЩ, в Европа малко закъсняват тези иновации

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   15-07-17 12:57

Аз лично насочих сина си към 4К камера, не толкова заради формата, колкото заради по-новия сензор, на който пак да снима фулл хд. Новите сензори не са като старите сензори е казал Конфуций.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: baraba   
Дата:   15-07-17 15:04

"....без значение баба ти къв телевизор гледа и дали иска да го плейва с видеорекордер..."

когато баба ти ти плаща за продукта, ЩЕ СЕ СЪОБРАЗИШ С НЕЙНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ! когато си снимаш за кеф, може да снимаш 9К камера

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   15-07-17 15:38

Създаването на копие с ниска резолюция е въпрос на договорка с клиента и е хубаво да бъде убеден, че е хубаво копието-майка да си остане някъде с максимално качество, пък записът ако иска и на Бетакам си е допълнителна екстра, която може да бъде извършена. Ако човекът не иска да живее в 21 век, той няма как да оцени труда ти. Да намира някой чиче с камера VHS, дето да му снима за едното хапване.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: e-mil   
Дата:   15-07-17 19:15

Въпросът не е какви са телевизорите на бабите. Очевидно авторът няма пари за 4К, така че въпросът дали да снима на 4К също е безсмислен.
Въпросът за него е в бизнеса. Дали е икономически изгодно да даде 500 лв за много стара камера и да връща много от клиентите? Или да даде 1000 за miniDV с HDV и да връща малко от клиентите (само тези, които държат на 4К).
В единия случай ще печели много малко, постоянно ще бъде на ръба на загубата и докато събере пари за по-нов инструмент пак ще е много назад с технологията. А във втория случай ще има много повече възможности за заработка и ще остават пари за непредвидени ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   15-07-17 20:57

По-добре да даде 20 лева наем за стара камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: baraba   
Дата:   16-07-17 15:47

автора си има негов таргет от хора които не ви искат 4к снимането защо му завиждате и от 9 кладенеца вода му донесохте само и само да се изтъкнете че няколко човека тука имат 4к камери? ок имайте си, но щом драскате тука работа нямате, автора ще си има работа, може да е за малко пари мерено по вашите уж големи стандарти, но ще си има работа, дори и с тая камера от 300лв и с лаптоп от 600лв ще си прави монтажите , а вие с 4к камерите само ще ревете ,че сте с най доброто, но без работа [smilie7]
........................................

ако автора му хареса тоя занаят ,след година или две ще си купи каквато му е нужна камера за целта и според клиентите му , не е нужно да го заробвате със скъпа съвременна техника зада се пробва в тоя занаят

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: d.s   
Дата:   16-07-17 22:46

А кой говори за 4К ? То за сега това си нещо като, когата се появиха 3д телевизорите. Никой не знае що е то, ама голяма реклама им напраиха, пък взеха че умряха. То още full hd канали няма достатъчно, белкем поне да си гледаш на голямия тиливизор с кеф, 4к аз поне канал все още не знам. Но сега тепърва да даваш пари за СД кам с касетка си е утрепана работа отсекъде. Не говорим за баба пена и дедо стойне, а за реалноста, че телефона ще я отвее таз антика, не че с телефон може да снимаш сватба, чисто визуално говорим. Та автора и без 4к ще мине, но поне едно HD си трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: baraba   
Дата:   17-07-17 00:58

телфон от 300лв ще отвее с невероятната си картина, камера от 300лв , ама друг път[smilie7] , баш па у ресторант, ахаааа

и колко дълго време казвате може да снима един телефон пък бил той и от 3000лв? [smilie25]

туй да се сравнява телефон с видеокамера[smilie10] е за петъчна тема[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   17-07-17 03:07

Е стига се заяжда де... никой не говори за телефон. Просто отстояваме позицията за технологичен минимум Full HD. Ако не достигат паричките за нова- има и втора употреба... Светът се развива.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: d.s   
Дата:   17-07-17 12:30

ми бараба, вземи една сд камера от миналия век и отиди я до мтел, я до глобул, кажи им да ти дадат новия ифон, галакси или хуавея, там с лайка оптики и тн. после иди на ресторант и сам си прави изводите. никой не говори да се снимат сватби с телефон ,,, аман от цитати взети от нищото

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: lamerko   
Дата:   17-07-17 12:41

Вярно, че е според клиентите. Отделно също е вярно, че един сватбен клип би се гледал няколко пъти и евентуално след няколко години никой не би искал да го гледа, но все пак от гледната точка на младоженците нещата обикновено изглеждат по-розови. Като цяло младите са горе-долу наясно какво искат и може би са прави да искат 4к видео, въпреки, че (вероятно) нямат къде да го гледат, но все някога ще се наложи като стандарт. Естествено всичко опира до баланс - до колко те са готови да платят за тази услуга, но за мен липсата на такава опция наистина би ограничила част от клиентите, и то точно тия, които са готови да дадат повече. Но през 2017-та да не може да предоставиш FullHD - наистина си е за бой :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: baraba   
Дата:   17-07-17 16:20

автора щом пита за камера от 300лв явно е в някой забит район
как да го обясня по ясно,
значи има луксозни изискани ресторанти има и закусвални със хлебарки и на двете места ще се нахраните, единия няма да вземе клиентите на другия
и единия си има своята клиентела и другия
защо младите дето се женят в някой затънтен район да нямат филм бил той и със SD качество? толкова пари имат хората, да не се женят ли според вас?
има една бг поговорка сития на гладния не вярва
тук е валидна богатия на бедния не вярва, щом го засилвате за скъпи камери , които явно автора неможе да купи

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   17-07-17 16:52

Само казваме, че за 300 лева камера няма. Като няма пари за камера, да прави банички. Забит район...колко да е забит??? Роклята на булката пак ще струва 1000 лева... То ако ставаше с хонорара от една сватба да си купиш действаща камера... баси сладкия занаят..Колкото и да е забит района... с_ксът е с пари. Като няма пари за кеш, ще вземе заем, лизинг..... Както сме правили всички тук. Аз се ожених, заради първия си фотоапарат.Много стари камери се дават под наем за едни никакви пари.
С други думи аз не оправдавам писюрлука с никаква сиромашия. Човек не трябва да се примирява с пръднята и боята от нея. Творецът винаги се стреми да постига максимално въздействие на продукта. В нашия бранш това няма как да се получи с отбиването на номер.. Имам комшия, който допреди 4 години снимаше на VHS из селските райони(оня за който казах, че взимаше каквото му дадат) Последния път, когато снима сватба с тази камера не само, че не му платиха, не му взеха видеото...даже и го набиха. Сега има свястна камера и се радва като дете.



Публикацията е редактирана (17-07-17 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: e-mil   
Дата:   17-07-17 16:57

Бараба, върни се на първия пост в темата и пак прочети последните две изречения!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: videolux   
Дата:   17-07-17 17:26

Ето какво ми излиза днес в дясно на страницата на ФФ:
https://photo-forum.net/i/2080874?new


Това е нивото за евтина камера.
Качват се клиповете в youtube, клиентите доволни, операторът също.

Авторът на темата трябва да реши дали това е неговото ниво или ще се качва нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cvetanov95   
Дата:   18-07-17 15:03

Благодаря на всички ви за вклюването. Няма да купувам тази камера. Ще тръгнем по трудния и дълъг път ;Д Благодаря Ви, че ми помогнахте да взема правилното решение. 4к-то не ми е проблем и едва ли ще е в близките няколко години. Липсата на прилична камера - разбирайте ФХД със всичките + е.


Другите неща ме притесняват повече - знанията и уменията. Майсторлъка в работата. Работата с техниката, с клиентите, обработките и т.н. Моля, ако знаете някаква такава литература, която може да бъде закупена, да я споделите с мен. Нещо свързано с опетаторското майсторство. Благодаря предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: dimidumi   
Дата:   18-07-17 18:41

Хахахаааааааа, опетаторското майсторство се учи поне 10-на год. , от средното образование, през бакалавърска степен, магистратура, докторантура, доцентура, професура...иии за к[smilie5] ра...[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   18-07-17 20:03

Вие кой бяхте?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: Han_Solo   
Дата:   19-07-17 12:33

@cameraman
сигурно писалия над теб е някой който е учил 10 години операторско майсторство [smilie3] без да практикува


@ dimidumi

а знаеш ли колко колеги се върнаха , набързо да си вземат магистратурите по операторство, че иначе няма начин да станат DOP на някой проект който има субсидия... и ти говоря за снимащи хора , имена в гилдията, които още от студентската скамейка са започнали да се включват в продукции и оттам недипломирали се

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: diana2017   
Дата:   19-07-17 14:20

Да живеят субсидийте, скоро и за Евтина видеокамера - за сватби!...и за "Нещо свързано с опетаторското майсторство." [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   19-07-17 16:20

cvetanov95 1000 кинта и 4 месеца зад гърба ми и си про при сватбите ...[smilie21]
Пропуснах овикванията докато ти гледам материяла [smilie7] Тва за снимането още толкова за монтаж [smilie21] Пътни нощувки и храна по време на обучението за твоя сметка... Обучение на терен [smilie21]



Публикацията е редактирана (19-07-17 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   19-07-17 17:10

cameraman Какво те кара да си мислиш, че хонорара от една сватба не е достатъчен за закупуване на сносна камера? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   19-07-17 18:13

Cameraman не мисли- cameraman знае.
Зная колко струва сносна камера. И 2000 хонорар да вземеш(в което се съмнявам сърдечно, но ти го пожелавам) за камера ще ти трябват още 2-3 сватби. За оборудването още една... значи на 10000 се спряхме за добра комплектовка, включваща РИГ, чанти, стативи, стабилизация, монитор... и.. не много добра камера- типична сватбарка за 5-6000 с поне 1" сензор.
пропуснах резервни батерии и карти, външно зарядно, осветление- репортажно и за терен, микрофон- изнесен. Микрофон репортажен.
Монтажният компютър и софтуерът не са в сметката.



Публикацията е редактирана (19-07-17 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   19-07-17 23:34

Даже няма да купувам и камера [smilie5] ще почна от 0 лева без камера ... Достатъчно е да знам какво и как да направя колега [smilie5] [smilie21] В днешно време техниката е само инструмент който се наема под наем...[smilie21] Ангажиментите за сватби се планират във времето аналогично мога да планирам съответно и наем на техниката спрямо бюджета на събитието...[beer]



Публикацията е редактирана (19-07-17 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: lamerko   
Дата:   19-07-17 23:51

И може да приключиш с бизнеса преди да си започнал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   19-07-17 23:55

А дано ма надали [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   20-07-17 00:15

Нещата много от отдавна опират до познание не до техника ... Но явно техниката според някой прави крайния продукт [smilie21] Не грамотен човек не може да прави бизнес по скоро вреди на бизнеса [smilie7]



Публикацията е редактирана (20-07-17 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   20-07-17 00:34

До преди 6 годни 90 % от сватбите изглеждаха така https://www.youtube.com/watch?v=MXjMGB8zupQ
тука от 2>3 години процента на сватбите падна до около 80 % те така... Е все пак е някакъв успех де [smilie21]
https://www.youtube.com/watch?v=MXjMGB8zupQ



Публикацията е редактирана (20-07-17 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: baraba   
Дата:   20-07-17 01:41

cameraman , може ли линк към камера за сватби с един инч сензор?


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

или някой фотоапарат ще покаже и ще пишеш че с това снимаш сватби
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

не случайно камерите са с по мънички матрички, ама ти знаеш няма да ти обяснявам що [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   20-07-17 06:53

Например Panasonic AG-UX90 има 1" сензор.. Това е съвсем произволен пример.. Но това е минималния сензор, който препоръчвам. По-добре е да купиш камера с 35мм сензор (FULL FRAME), за да можеш да се заиграваш с повече художествени средства, свързани с плиткия DOF. С камера на пълен сензор можеш да се ангажираш и в производство на музикални, рекламни клипове и всякаква друга по-високо бюджетна продукция.
Колегата baraba да се възпира от коментари, в области, където е лаик.



Публикацията е редактирана (20-07-17 07:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: baraba   
Дата:   20-07-17 12:24

що така ме отряза, тъкмо исках да науча/от стар зарзавадчия/ как се снима репортаж с плитък доф, щото ти нещо измести темата за музикални и рекламни клипове, нали за сватби ставаше дума
Panasonic AG-UX90 сори, камерата не е за нашия пазар, пробвай пак с примера [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   20-07-17 13:36

Как да не е за нашия пазар, като се продава в Синтезиса?
още
Sony PXW-Z150
Panasonic HC-X1
Panasonic AG-UX180
Canon XC10
Айде... стига бараба.. Не сме тука, за да се драчим. Репортажи се снимат и с ръчен фокус..

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   20-07-17 15:22

cameraman Всъщност колко сватби имаш зад гърба си? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   20-07-17 17:32

Всъщност съм работил за всички национални телевизии и освен това за някои европейски. Достатъчно ли е? Снимал съм по-малко сватби, отколкото концерти и живи излъчвания... но предпочитам да снимам сватби като фотограф... както и да е.. снимам от 30 години.. колко мислиш сватби съм снимал?
Тука като кажете сватбена фотография или Видео и алчността стопля душите Ви. Сякаш е върхът на майсторлъка да клатиш тоягата половин ден и после да налепиш кадрите, като подложиш тук-там аудио..
Всъщност какво променя дали или колко сватби съм снимал?



Публикацията е редактирана (20-07-17 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   20-07-17 21:32

Е аз от къде да знам [smilie8] нали за това те попитах колко? [smilie21]
В случая нищо не променя ... А и не виждам връзка между снимал в ТВ и снимал сватби... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   20-07-17 21:42

Добре.. Извинявай, че се видяхме.[smilie18] Пожелавам да ти излъчват сватбите в национален ефир.



Публикацията е редактирана (20-07-17 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   20-07-17 22:28

Мой излъчвани има [smilie21] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cameraman   
Дата:   20-07-17 22:32

Поклон[smilie25] . Продължаваме напред. Освен операторско майсторство,няма да е излишно и правилата за поставяне на запетаи в текст да научите.



Публикацията е редактирана (20-07-17 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   20-07-17 22:47

[smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: cvetanov95   
Дата:   21-07-17 18:20

Где тръгнахме.... Где стигнахме... Колеги оператори майстори.
Наред със всичко останало, разбрах, че не се помага така случайно на когото и да е. Благодаря за наученото!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: e-mil   
Дата:   21-07-17 18:59

Автор: cvetanov95
Дата: 21-07-17 18:20
"... разбрах, че не се помага така случайно на когото и да е."


Това мрънкане го повтаряш във всяка своя тема, въпреки че във всяка тема получаваш конкретни и полезни съвети.
Наистина си просиш да спрат с помагането. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтина видеокамера - за сватби!
Автор: ivanov44   
Дата:   22-07-17 19:18

Казват,че ако не си помогнеш сам и господ не може да ти помогне. Дали е тъй не знам ...[shtrak] Сега имате всичко (не ограничена информация) под ръка и пак трябва някой да Ви помага... Викай неволята може и да помогне. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »