Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на система без огледало
Автор: bg2014   
Дата:   24-06-17 15:09

Снимам с Никони всякакви.
Сега искам да видя и друга система или безогледална система.
Какъв съвет ще ми дадете за избор?
Сони 7, 7 II, 7R или А 99 (знам, че не е безогледален 99-ката)
Може и друга марка.
Какво ще снимам?
Всичко, взимам го за да опозная системата. Да видя как е и да усетя допада ли ми.
Как е обработката на 36 МП, защото ми се струва, че ще е трудно и бавно.
въобще всякакви съвети са добре дошли.
Благодаря!
 Re: Избор на система без огледало
Автор: Jk.freeman   
Дата:   24-06-17 15:13

Е нищо ти нямаше на тебе, кво ти стана изведнъж...?[smilie5]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-17 15:19

A7 II.
A7R е с малко повече кусури. Иска повече пари за корекции към екстрите.
Добре се обработват 3€Мпикс, дори и със стар лаптоп го правя достатъчно бързо. Зависи от компютъра все пак.
Ако не се иска ФФ толкова, А6000 също става.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: Jk.freeman   
Дата:   24-06-17 15:25

ми виж, тукашните артЪджии минаха на X-T2 без да се обесняват много, много...

и никой не го хвърля...
 Re: Избор на система без огледало
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-17 15:28

Т2, Pro-2 (който е по-евтин с около 300-400лв втора ръка от Т2) са също опции. Fuji 24Mpix е достатъчна матрица, макар и кроп.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: crocodile   
Дата:   24-06-17 20:16

Да подържаш втора система е скъпичко начинание , най добре е освен основната система да имате и качествен компакт , Panasonic LX100 ще е едно от решенията за вас.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: hotsnail   
Дата:   24-06-17 20:39

A7m2 е най-универсалната машина от тия дето си изредил. Фул фрейм, всички обективи стават, канонски с адаптер си бацат идеално, матрицата не е лоша, камерата се намира на читави пари.....за Никон уж има адаптер някакъв с мотор за блендата ама колко върши работа нямам идея. Иначе ако е втора система има интересни обективи и с няколко твърди може да е доста приятно.

А7р е с по-добра матрица, но има доста ограничения. Ако ще се снима с ръчни скъпи обективи може би е интересна опция

А7р2 е иначе машината за качествени снимки. Недостижима е за сега. Цената попадна напоследък.....

Фуджи .....освен външния вид друго няма в тая система. Иначе ако ти е мека китката и търсиш гейски погледи е добра идея. Не е лошо за кроп апарат, но е тотално задънена улица без изход. По-добре едно а6300 ако ще се тръгва с кроп и по-нататък и фул фрейм приятелче да и се търси.

За друга марка - Канон и Панасоник има изгледи да пуснат хубави безогледални, но кога не се знае.......за момента Сони няма конкуренция, което е тъжно, но е факт Панасоник пуснаха видео камера с голям сензор, може би и фото версия да пуснат. Интересно е че ползват канонски ЕОС байонет



Публикацията е редактирана (24-06-17 20:42)
 Re: Избор на система без огледало
Автор: io_bs   
Дата:   24-06-17 20:46

> Фуджи .....освен външния вид друго
> няма в тая система. Иначе ако ти е
> мека китката и търсиш гейски
> погледи е добра идея. Не е лошо за
> кроп апарат, но е тотално задънена
> улица без изход. По-добре едно а6300
> ако ще се тръгва с кроп и
> по-нататък и фул фрейм приятелче
> да и се търси.

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Искрено се развеселих [smile]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: D.S   
Дата:   24-06-17 20:48

Ми какво имат ? Освен хубави обективи, друго не се сещам. Баница не праи, кафето горчиво, пък и само не снима



Публикацията е редактирана (24-06-17 20:49)
 Re: Избор на система без огледало
Автор: alext   
Дата:   24-06-17 21:28

Фуджи имат някои опции доста по- добре измислени и направени в сравнение със сони, но са екзотика като обективи, само aps-c и ергономията на някои модели е плачевна. X-Pro1 мисля, че беше моделът, най- ръбестата и неудобна камера..

За сони есента идва a7 III, камера от която се очаква много и май ще е най- добрата all around ФФ безогледалка, струва си да се почака. Ще е конкуренция на 6d II и d750. С A7 II май най- добра представа ще добиеш какво може системата. Кусури са батерията и сензорът донякъде уж същия като в d750, но по- шумен.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: pdimitrov   
Дата:   24-06-17 21:32

Хубави обективи, добра поддръжка, качествена изработка - гейска му работа...

От купчината им обективи споменавам само 16mm f/1.4, 35mm f/2, 56mm f/1.2, 90mm f/2, един хубав светлосилен зуум и един 100-400 и се набивам в една тъпа улица, от която не искам да излизам. Фуджи в момента не може да се опре на Nikon и Canon, когато става въпрос за твърди телеобективи, но не се знае дали и това няма да се промени. Естествено, цената няма да ни хареса, но това си е типично за Фуджи.

И аз съм за X-T2, стига да е наличен бюджетът за техните обективи.

Edit: @alext ми напомни, че и Nikon ще пускат по някое време фулфрейм безогледалка. Интересно е какво ще покажат. Не твърдя, че веднага ще се качат на нивото на Sony, но за ползващите тяхна система може да е добро предложение.



Публикацията е редактирана (24-06-17 21:35)
 Re: Избор на система без огледало
Автор: victory13   
Дата:   24-06-17 21:47

гейска му работа... 90/2 недостижим във всяко отношение от сонита, монита и све [smilie5] ... 56/1.2 още му дишат праха [smilie18]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: nyamago   
Дата:   24-06-17 21:58

Колко малко трябваше и тая тема да стане 'Левски срещу ЦСКА' [smilie2]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: victory13   
Дата:   24-06-17 21:59

Аз НЕ препоръчвам фуджи... просто е скъпо... Ако има топки да купува от базара, може [beer]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: alext   
Дата:   24-06-17 22:04

pdimitrov това е слух от доста време. Май за 2018 се гласят каникон за фф безогледалките, да има материал за фотокина. Интересно какво ще стане със сони тогава
 Re: Избор на система без огледало
Автор: victory13   
Дата:   24-06-17 22:10

Нищо няма да стане... И то заради упоритите слухове, че ще ползват наличните обекиви... което веднага сначи, че поне по форма, "безогледалките" им няма да имат нищо обшо с представата за тях поне като форма...
Така че сонитата да си дълбаят с нови обективи, и никой няма да им се бърка [shtrak]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: lamerko   
Дата:   24-06-17 22:13

"Фуджи .....освен външния вид друго няма в тая система. Иначе ако ти е мека китката и търсиш гейски погледи е добра идея. " [smilie23]

Ако наистина го мислиш това, а не е просто избиване на сони комплекси - наистина ще е жалко...
 Re: Избор на система без огледало
Автор: pdimitrov   
Дата:   24-06-17 22:19

@nyamago, написах един пост по въпроса и нямам намерение да влизам в спорове :) По принцип даже избягвам да пиша във форума точно по тази причина. Ама сега, след работа просто не се сдържах.

Относно никонската безогледалка - да, слуховете ги има отдавна, но тази година ще бъде най-подходяща да я изкарат. Интересно обаче накъде ще я насочат при положение, че идва новият D8X0 (било то тази година или не). Пък ако направят фулфрейм безогледалка без поддръжка на обективи от последните 60-70 години... :) За мен целта на безогледалните апарати или поне на сериозните такива не е компактността.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: bg2014   
Дата:   24-06-17 22:57

Благодаря ви на всички за отговорите и участието в темата!
Става ми интересно. Макар, че съм се насочил към А7 II, Фуджито също ми допада, но за кроп 3 хиляди само за тяло не ми се дават. Като сложа и 2-3 обектива и .... отивам на Д 500 на Никон като цена. Множко ми е.
Какво печеля с безогледално Сони А7 II например, спрямо Никон ФФ?
Какво да очаквам като предимство. Просто търся съвети от вас.
Благодаря!
Дали да помисля също за Самсунг NX500 като по-евтин вариант с ограничени обективи?
За мен темата не е "Левски срещу ЦСКА". Полезна е, понеже е като приятелски съвети, а не като съвет за първа камера. И няма конфликт. Търси се едно решение, а верните решения са повече.
Благодарско!
 Re: Избор на система без огледало
Автор: D.S   
Дата:   24-06-17 23:32

Еми както казват, гроздето понякога е кисело. Аз не виждам много голям избор. Или Сони или Фуджи. Едното ФФ, другото АПЦ. Олимпус може да ги пропуснем, не защото са гейски, ми просто от ФФ никон, към 4/3 едва ли ще ти хареса. Обективите и за двете са по-скъпи спрямо DSLR-a, освен ако не ти се занимва със стари железа и ръчен фокус



Публикацията е редактирана (24-06-17 23:33)
 Re: Избор на система без огледало
Автор: uri64   
Дата:   24-06-17 23:39

bg2014 написа:

> Какво печеля с безогледално Сони
> А7 II например, спрямо Никон ФФ?
> Какво да очаквам като предимство.

От моя личен опит да сравня точно тези два варианта....варианта с А7 мк2 означаваше (в моя конкретен случай) малко по-лека фото чанта - с да кажем кило и половина, срещу значително по-олекнал портфейл.....не съм убеден че печалбата в съотношението тегло/ цена си заслужава...естествено, това са само лични впечатления и мнение без претенции за общовалидност.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: pdimitrov   
Дата:   24-06-17 23:42

На D500 отиваш даже и само с тяло X-T2 + грип :) Щом не искаш да ръсиш много пари, Фуджи трябва да отпадне, тъй като дори да вземеш X-T1, обективите си остават по има-няма 900€ бройката (с изключение на няколко евтини по 400-500 [smilie5] ) и цената им втора ръка не е кой знае колко по-ниска.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: alext   
Дата:   25-06-17 00:00

Какво печеля с безогледално Сони А7 II например, спрямо Никон ФФ?

А какво търсиш да спечелиш? Доколкото се разбира искаш да пробваш системата. Ако искаш видео панасоник, ако искаш мп и картина a7R, ако искаш скорост и аф a6500/6300, ако искаш да ползваш обективи с ръчен фокус всички а7 стават. При налична голяма система никон по- скоро ще загубиш. Ако е само за заигравката и да видиш как и безогледалка с един два обкектива A7 II е напълно достатъчен, защото има помалко от всичко.

Смяна на системата със сони за мен има смисъл, ако искаш да ползваш доста ръчни обективи, ако търсиш качествено видео, и ако искаш да ползваш канонски обективи на сензор сони, донякъде с АФ, и последно, ако искаш минимална тегло- A7 плюс малките FE нейтив обективи примерно новия самянг 35 2.8

victory13 Ами то много хора ще предпочетат мирорлес с ергономията на дслр, физиката не може да се промени и размерите на обективите също. Сони изкарват интересни неща, но преходник за никон читав толкова години все още няма. А за да изкарат гамата обективи на никон и канон им трябват още поне 10 години. Така, че е интересно. Може да имат уговорка сони, ако дават сензора никон да направят адаптер с пълна поддръжка за е- маунт. Кой знае как се ги уговорили. Със сигурност ще е интересна фотокината догодина.[smilie8]



Публикацията е редактирана (25-06-17 00:10)
 Re: Избор на система без огледало
Автор: bg2014   
Дата:   25-06-17 00:04

ДА, отново благодаря!
Има какво да мисля от вашите насоки. Нека отлежи малко емоцията. Благодаря!
 Re: Избор на система без огледало
Автор: kvakioh   
Дата:   25-06-17 00:33

А7 някой си и Fuji си имат предимствата с ръчните готини обективи, с които напълно може да се заместят повечето скъпи автофокусни. Ползвам от година и половина A7R, Fuji по-рядко, Е1, но съм предоволен от всичко. Имам само 1 автофокусен за Fuji-то и толкова. Това много учи и показва, кадрите ми се подобриха (макар че не показвам много, повече изкарвам на хартия).
С Никонски обективи има 1 готин адаптор с ръчен контрол на блендата и всичко е ок.
Стъклата са по-важни от телата. Каквото и да се избере за втора система или само апарат с обектив, добре да се премисли. Все още не знаем какво точно ще се снима, за да поне малко впишем някои стъкла. По-трудно е с Никонски автофокусни и адаптор на ръчно с безогледалките.
A7R, Сигма 20-40/2.8 за Никон с преходник (да лепне и при Никоните, някой макро 60/2.8 от по-старите за портрет и по-общи кадри и макро и останалото каквото има. Задължителни повечко батерии 2-3-5 при Сони, и байонет сменен, ако се изберат А7/А7R. Това виждам аз. Може би откъм обективи гледам по себе си.
ЗА Фуджи има някои интересни решения, може примерно 18-55 като почти идеален китов и ръчни, ако е интересно. Х-Е1 да се избягва. Т1, Про1, Е2, Т10 според вкуса. И там 1-2 допълнителни батерии.
Ако има видео, не зная, там нещата са други.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: GenaDP   
Дата:   25-06-17 00:48

Олимпус и Панасоник що никой не ги споменава? Не са достойни за тукашните майстори?



Публикацията е редактирана (25-06-17 02:42)
 Re: Избор на система без огледало
Автор: kvakioh   
Дата:   25-06-17 00:55

90% от безогледалните ползватели са на Фуджи и Сони, на Сони и Фуджи. ЕДните там стабилизации в телата (копирани от Сони) и по-специфични обективи с едни интересни цифри и пари си заслужават, но за експеримента. Това ще е повече от нарицателното "гейско", което един уж добър потребител тук изказа.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: Ivodam   
Дата:   25-06-17 07:58

написа:

> 90% от безогледалните ползватели са
> на Фуджи и Сони, на Сони и Фуджи.
> ЕДните там стабилизации в телата
> (копирани от Сони) и по-специфични
> обективи с едни интересни цифри и
> пари си заслужават, но за
> експеримента. Това ще е повече от
> нарицателното "гейско", което един
> уж добър потребител тук изказа.


[smilie24]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: Ivodam   
Дата:   25-06-17 08:05

написа:

> Олимпус и Панасоник що никой не ги
> споменава? Не са достойни за
> тукашните майстори?
>

>
> Публикацията е редактирана (25-06-17
> 02:42)

Имат ли фулфрейм? Има ли за тях обективи Цайс, Фойгтлендер? Имат ли нещо уникално, като цветопредаване, нисък шум, ултрабърз автофокус, и т. н. Тоест по какъв повод да бъдат споменавани?

[smilie7]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: bg2014   
Дата:   25-06-17 08:48

Точно стабилизацията ми е интересна в A7 II.
Обаче, постоянно го нося по горите и ...дали тази стабилизация ще издържи?
Явно ще трябва а се пробва.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: dtangelov   
Дата:   25-06-17 11:50

GenaDP
Тукашните майстори (с малки изключения, които само потвърждават правилото) не стават за Панасоник и Олимпус [smile]
Ivodam
На калпава ракета космоса и крив [smilie5]

 Re: Избор на система без огледало
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-06-17 11:50

bg2014,
И ти си като мен, заради гъдела, не че имаш зор голям от подобни гимнастики. От собствен опит ще ти кажа, че и тоя гъдел отминава. Имам два НиконЯ (фф и кроп), че и безогледалка Фуджи (нисък клас, от първите). Пак от гъдел, мерак, техно- онанизъм или там както го наричате тука [smilie3]

Какво печелиш:
+ Начесваш крастата. Разполагаш с повече техника, съответно опит с нея, градиш собствени впечатления, резултати, богатство..., че и във форума може да се хвалиш, че имаш опит с това и онова [smilie5]
+ Компактност и по-малко тегло! - Гейско, мейско, ергономия и т.н.... истината е, че печелиш удобство! Особено щом ще ходиш по разходки в гори, планини, реки... Разбира се зависи с какви обективи ще го мъкнеш, но това е личен избор и той може да е правилен в много случаи!
+ Задоволително качество, особено във връзка с горното.
+ Можеш да ползваш адаптер за наличните обективи. Ползвам такъв за контрол на блендата и така 6 стъкла стават използваеми и на безогледалката [smilie3]
Освен това можеш да ползваш много други ръчно-фокусни обективи пак с адаптер. Няма да е далеч времето където и АФ адаптер ще измислят и за Никкор (Фуджи, нали ще купуват Никон [smilie18]) все си мисля.
+ Забравяш за проблеми с АФ, микро аджъстмънти, кофти обективи, бройки и т.н.

Губиш:
- Пари. - Даже няма какво да обяснявам, всеки знае, че да поддържаш втора система не е евтино. То и да не е втора, качествената оптика при безогледалките (то и при ДСЛР-ите де) не е евтина. Въпроса е, че ако почваш от нулата и искаш АФ-обективи от същата марка, тепърва ще наливаш ...и наливаш!
- Батерия. Респ. пак пари. Тръгнеш ли на излет, ще трябват няколко батерии. Няма мърдане.
- Високо използваемо исо. - Това разбира се не важи за всички модели, предполагам, но в общия случай... Мисля, че и по-горе се спомена.
- Бърз АФ (пак при лоши светлинни условия) или поне не толкова бърз и акуратен като при висок клас ДСЛР. Това пак с горната забележка.

Горе-долу така от моята капандура [smilie3]

Конкретно за моделите аз съвет трудно мога да ти дам. Смятам, че Фуджи стоят най-добре балансирани на пазара за безогледалки, но ако сега за мен избирах сигурно бих взел Сони, ей така да начешам и тая краста [smilie5]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: kvakioh   
Дата:   25-06-17 12:13

Стават и Оли и Панасоник, но тия широките обективи например са понякога двойно като цена на тялото. Ползвам GM1, GM5, които са отлични за леко, кратковременно и компактно носене. Малко ограничава тази матричка за ръчнофокусните, за малцина помага, защото има обективи 200-300мм и повече, където има положителен ефект при снимането на далечни обекти. И толкоз.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: bg2014   
Дата:   25-06-17 12:23

PhotoBo, явно си минал по тая пързалка. Аз като почнах уж един "ентри левъл", после втори, после ФФ... а обективите - нямат край и "начесване". Едва когато взех Никора 24-70/2.8 за 3 хилки и се събудих...
Оказва се, че инерцията е голяма работа. Просто ей така да си в час и да си в играта.
Чета за безогледалките и не ме сдържа да пробвам една, но не ми се почва от най-ниското. Привлича ме и 4К видеото, но ...
Ще взимам май под наем за седмица/две и тогава ще реша колко по-удобно ми е или дали си заслужава гимнастиката. По-евтино ще ми излезе изглежда.
Благодаря ви на всички!
 Re: Избор на система без огледало
Автор: crocodile   
Дата:   25-06-17 16:58

bg2014 , точно за това ти написах че за теб най добре е не да градиш безогледална система а да си намериш подходящия за теб компакт с голяма матрица и хубав вграден обектив и да си снимаш без да се занимаваш с обективи и щуротии.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: n960   
Дата:   25-06-17 19:22



crocodile[smilie24]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: demiman   
Дата:   25-06-17 20:35

а6300 [smilie7]

 Re: Избор на система без огледало
Автор: crocodile   
Дата:   25-06-17 22:21

Или LX100 [cool] [beer]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: n960   
Дата:   25-06-17 22:33



LX 10/15/...[smilie24]
 Re: Избор на система без огледало
Автор: kvakioh   
Дата:   25-06-17 23:33

Стига с тия фиксирани обективи, няма къде и как да се сложат Никонските обективи на такива камерки. Това е третата камера, която идва след огледален, безогледален и т.н. Тия с фиксираните са за поизморени и изтормозени хора, които не искат да мъкнат, а да цъкат едно бутонче и мини стативче да носят най-много.
Забравих да кажа още един недостатък на Оли/Панасоник- ако няма peaking функцията е почти безмислено ръчни обективи с адаптори. Просто е по-лесно с екстрите на Сони/Fuji.



Публикацията е редактирана (25-06-17 23:36)
 Re: Избор на система без огледало
Автор: radomarinov   
Дата:   25-06-17 23:40

Абе става и със зуума, на някой апарати пийкиинга не е съвсем точен. Но е добре да има стабилизация за дългите стъкла, най-добре пет-осната.

 Re: Избор на система без огледало
Автор: kvakioh   
Дата:   25-06-17 23:49

Кой е този "някой" апарат? Или са някои, т.е в повече от 1? Че не се сещам...
Стабилизацията е на второ място след peaking-a при ръчните стъкла.
 Re: Избор на система без огледало
Автор: bg2014   
Дата:   26-06-17 00:00

Интересни съвети, колеги ОБАЧЕ след Никон Д3 (тухла) дали мога да снимам с нещо 5 на 10 см? Сега започвам да ги разбирам жените....колкото по-голям...[smilie18]
Вече говоря с колега за 6300, но все ме влече А7II заради стабилизацията. Благодаря ви!

 Re: Избор на система без огледало
Автор: radomarinov   
Дата:   26-06-17 00:40

Кваки, все си първа инстанция. [smilie5]
Хайде да не си пробвал абсолютно всички апаратчета. А и откъде знаеш за кого, кое е по-важно? Като нямаше пийкинг, че не сме снимали с ръчки?
Pana G3 го смених с Oly PL-3 заради стабилизацията в тялото, след това взех и Oly E-M5 и съм сравнявал 3-осната и 5-осната стабилизация, ами има разлика, особено при фокусиране с дълги обективи. В момента съм с Nex 6 и освен че ми липсва стабилизацията, пийкинга понякога лъже и особено на по-отворени бленди си карам със зуума. Ако не вярваш ела до Варна, ще ти покажа.
[shtrak]

П.П. Сега видях, че ме бъзикаш за и-краткото, правописна грешка. Може пък само Некс 6 да бърка с пийкинга?? Ти в кои модели ще се закълнеш, че са супер точни?



Публикацията е редактирана (26-06-17 00:43)
 

 Авторът е затворил собствената си тема.