Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   19-06-17 21:54

[smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: batsali   
Дата:   19-06-17 22:52

Айде пак любители на поточната линия. Не мога да разбера някои хора за кеф ли снимат или гонят норматив. С цифровата камера мога и 100000000 снимки да направя на цената на тока в батерията. И кво? А като излезе ново тяло и ви хване срам, че не сте достатъчно модерни и ви ограничава техниката колко пари ще налеете? 50мм f/1.4 за 100лв как ви звучи? Аз лично откакто съм се хванал с филм съм вкарал пари за един читаво FF тяло. Имам скенер, увеличител, сума хубави стъкла за 35мм, средноформатна камера с няколко обектива, направо си е колекция. Кеф ми прави да си снимам, кеф ми прави да си проявавам, кеф ми прави да си сканирам и копирам на хартия. Нищо в тая дърта техника не ми ограничава безграничния фото талант. Научих страшно много за фотографския процес като цяло. Имам един 10 годишен DSLR за снимки за спомен. Ако фотографията е сериозно хоби през годините филма излиза по-евтино и можеш да ползваш професионална техника за жълти стотинки.

[smilie25]
[smilie25] [smilie25]
[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   19-06-17 23:54

batsali, имам чувството че не си прочел началния въпрос. Бюджетното решение е да си вземе нещо дигитално, най добре безогледалка. И ще може да ползва и 50мм f/1.4 за 100 лева и обективите които има. Никой не говори за поточна линия. Ти даже сам потвърждаваш, че да снимаш на филм не е евтино хоби.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: lamerko   
Дата:   19-06-17 23:56

Не знам... за мен само хора, които не са снимали и обработвали сами филмите и снимките от аналоговата ера може да предлагат дигитални камери в тема за филмова...

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: batsali   
Дата:   20-06-17 00:04

Прочетох и дадох съвет. Фотографията като цяло не е евтино хоби. Ако не си толкова голям будала като мене, може и с техника за 200-300лв да минеш и от там нататък само консумативи. Може и за много по-малко, ако идеята е просто да има някаква картинка и да се помъчи повече. На мене просто ми е интересно да пробвам различни камери и обективи. На филм много бързо ще си докаже човек, че е калпав фотограф, защото не може да изтрие и да забрави. Следващия път повече ще си прави сметката и няма да цъка просто, за да види какво ще излезе. Който го влече да пълни терабайти за стотинки, може спокойно да си го върши това хоби.



Публикацията е редактирана (20-06-17 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   20-06-17 00:20

lamerko, пропускаш момента с желанията на автора на темата. Та питанката не е само за филмов апарат. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: fotocolor   
Дата:   20-06-17 11:16

PORST compact-reflex-45 лева,на М42,много запазен.-



Публикацията е редактирана (20-06-17 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: addi999   
Дата:   20-06-17 17:04


Аз имам същите 2 обектива ,Цаиса ми го подариха ,Хелиоса си го взех за жълти стотинки .Поразчетох се ,поразрових и си взех Пентаксче К100Д за няма и 200лв и си снимам с кеф и до днес ,КАРТИНКАТА Е ЧУДНА !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »