Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: quazimodo   
Дата:   16-06-17 13:37

camelasign написа:

> Мислех да продам D5, но вече се чудя
> дали да не го запазя при това
> положение...

Сваляй го от продажба[smile][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: beya   
Дата:   16-06-17 14:40

Аз за какво си пазя D80-то

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: Тед   
Дата:   16-06-17 15:22

camelasign, мога ли да те помоля два кадъра за пример от 5д класика и 5д марк2, но отворени с ACR и DPP на Canon за сравнение. Никакви претенции откъм съдържание.

И двете тела съм ги имал, но не по едно и също време. От 5дмарк2 в момента студиото снима с едно тяло, но не съм доволен от картинката / спрямо тази на 6д (при едни и същи настройки, обективи, сцена )/.



Публикацията е редактирана (16-06-17 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: IDA   
Дата:   16-06-17 16:18

"Мислех да продам D5, но вече се чудя дали да не го запазя при това положение... "

Аз моето 5Д си го запазих по абсолютно същите причини. Освен цветовете, обърни внимание и на визията, особено на начина, по който се открояват обектите в преден план от тези в дефокусираните зони. Големият и "сочен" пиксел създава усещане за 3Д-изображение и 5Д е ненадминат в това отношение! И макар и да имам и 5Д3, когато искам да се изкефя на визията, винаги снимам с класиката 5Д.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: colorphoto   
Дата:   16-06-17 17:07

Лакомията за резолюция и маркетинговите стратегии,включващи развитие в такава насока доведоха до неглижиране на самото изображение всъщност.

Дали ще дойде времето на апарати с опция за смяна на сензора по избор на клиента?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: camelasign   
Дата:   16-06-17 17:08

Край. Няма да се продава.Убедихте ме



Публикацията е редактирана (16-06-17 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-06-17 23:39

Автор: IDA
Дата: 16-06-17 16:18
Аз моето 5Д си го запазих по абсолютно същите причини. Освен цветовете, обърни внимание и на визията, особено на начина, по който се открояват обектите в преден план от тези в дефокусираните зони. Големият и "сочен" пиксел създава усещане за 3Д-изображение и 5Д е ненадминат в това отношение! И макар и да имам и 5Д3, когато искам да се изкефя на визията, винаги снимам с класиката 5Д.


Ох, старата песен - на нов глас!
Глупости на търкалета! "Сочни" пиксели??? А дали са узрели или презрели? [smilie5]
Преди доста време водихме същия спор. Тогава ти доказах, че големите пиксели няма как да допринесат нито за някакво магично качество на дефокусираните зони, нито за 3-д усещане на изображението. Ама едно си баба знае - едно си хортува.
Няма никаква "магия" в старите сензори, която по-новите да са изгубили безвъзвратно. Научете се как се обработват изображения с по-голям динамичен диапазон и нещата ще си дойдат на мястото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: IDA   
Дата:   19-06-17 02:08

"Тогава ти доказах, че ..."

Нищо не си ми доказал, нито тогава, нито сега. Единственият път, когато доказа и показа нещо стойностно, беше с филма "Граница", но това беше преди много години.

"Научете се как се обработват изображения с по-голям динамичен диапазон и нещата ще си дойдат на мястото."

Това е поредният ти жалък напън да се изкараш много знаещ и компетентен, без дори и да си пипвал 5Д в живота си и без да разбираш, за какво става въпрос. Визията на едно изображение няма нищо общо с неговия динамичен диапазон. Ето ти и конкретен пример за това:

https://photo-forum.net/i/2074792

Този кадър е със сравнително нисък динамичен диапазон - динамиката му едва ли запълва повече от половината хистограма. Въпреки това, създава усещането за 3Д-изображение. Това, че ти не го виждаш, си е изцяло твой проблем.



Публикацията е редактирана (19-06-17 02:21)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »