Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: LittleWarrior   
Дата:   23-07-17 15:04

Последно се спирам на D3300 тяло и 11-16 за обектив. Колебаех се между 3300 и 5300, но 5300 е по - добър само заради Wi-Fi-a и въртящия се екран и фокусните точки.. мисля, че D3300 ще е по - добрия вариант..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: nokoniko   
Дата:   23-07-17 15:21

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=94797
- виж това 7100 за 900лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: LittleWarrior   
Дата:   23-07-17 16:50

@kvakioh да разгледал съм всички обяви и тук и в продавалник .. въпроса е че когато сметна и обектив и статив ще надвиша доста бюджета си .. иначе се замислих за този вариант също.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   23-07-17 18:37

За D3300 трябва да търсиш втората версия на Tokina 11-16/2.8 . Иначе ще я ползваш само на ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: LittleWarrior   
Дата:   24-07-17 00:49

@Pavlov Благодаря ти много ! Всъщност бях пропуснал този детайл.. утре ще прочета повече как стоят нещата с това тяло и този обектив.. Ще се обмислят отново нещата..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   24-07-17 09:35

Вече е утре, четѝ [smile] :
За Nikon има два вида обективи. По-старите нямат вграден мотор за автофокус, и се налага да има такъв в тялото. Връзката между двете е механична, с т.нар. "отвертка". По-новите модели си имат мотор, връзката му с тялото е електрическа.
Телата от по-нисък клас нямат вграден в тях мотор, съответно и "отвертка". Те не могат да управляват безмоторни обективи, така че с такива нямат автофокус. Това са: D40, D40x, D60, и всички D3xxx и D5xxx. Останалите са с мотор, и си имаш фокус с всички обективи (освен най-старите ръчнофокусни, разбира се).
Дали един обектив има мотор се познава най-добре по броя контакти на байонета. Тези със са 8 или 10, а тези без - 5:


http://www.microglobe.co.uk/images/tokina_11-16mm4.jpg





http://www.kenrockwell.com/tokina/images/11-16mm-ii/D3S_8909-straight-1200.jpg



Всичко това за в бъдеще ще има все по-малко значение, тъй като политиката на Nikon е да се разработват вече само моторни обективи. Но все още се намират много без мотор, които държат и по-ниски цени. Това включва и първата версия на Tokina 11-16/2.8. Тъй като си се насочил към безмоторно тяло (D3300), ще трябва да я ползваш само на ръчен фокус, или да търсиш по-скъпата втора версия.
А бе, в крайна сметка пак ще стигнем до D7200 [smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: LittleWarrior   
Дата:   24-07-17 11:41

@Pavlov Благодаря ти ! Помогна ми много :) Май май ще се вложи още малко за по - ново тяло.. А освен разликата с мотора 2те версии на обектива имат ли някаква друга значителна разлика ? заслужава ли си парите да се дадат за втората версия а не за по висок клас тяло ? Щом си споменал че ще се стигне до 7200 май ще е по добре да ги дам за тяло..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: quazimodo   
Дата:   24-07-17 12:42

Щом толкова залиташ по астрофотографията може да погледнеш и Пентакс. Не съм се интересувал издълбоко, но има тела от по-висок клас, които могат да следят звездите за даден период от време и определени градуси. Така и така искаш да стигнеш до Д7200[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   24-07-17 15:54

Quazimodo, абсолютно си прав. В момента Pentax предлагат най-доброто за снимане на звезди - комбинацията К-1 и 15-30/2.8 .
Само че цената от 8000 лева леееекичко надхвърля бюджета [smilie18] .
Tokina 11-16/2.8 има един сериозен проблем - дава много флеъри при наличие на източници на светлина в кадъра. Това са паразитни отражения между лещите вътре в обектива, проявяващи се като светли петна по снимките. Говори се, че втората версия е с подобрени покрития на лещите, точно да се намалят тези флеъри. Но не съм я ползвал, и не мога да кажа дали наистина е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: LittleWarrior   
Дата:   24-07-17 17:47

Бих се радвал ако някой изкаже мнение за разликата между 2 те версии на 11-16. Ако взема тяло D7xxx ще има ли смисъл да инвестирам и във втората версия на обектива ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-17 19:16

Няма толкова съществена или забележима. Има нови 11-20/2.8 и 14-20/2, които са по-добри, но са цифра.
Аз съм повече за Сонито А6000 и някакъв светъл обектив.
Струва ми се, че не е само за нощно и звезди като техника, затова по-скоро нещо по-стандартно. Този 11-16 си е доста широк обектив.
Няма значение от по-старите версии с или без мотор. Тялото- също. 3200-3300.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   24-07-17 19:31

kvakioh, тяло Sony A6000 в българските магазини е 999 лв. Какъв широк светъл обектив за него предлагаш, в рамките на бюджета?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-17 20:00

Стига с тия нови неща, базарът на втора ръка е ултранаситен! Никога не говоря за нов апарат, цитирането на цени и т.н никак не ми е забавно, всеки знае колко струва ново от магазина!
ЗА 650-700лв се намира един А6000, намира се или една Сигма за Канон с адаптора за още 500-550, или направо Сигмата за е-mount за Сони и се снима в пъти по-добре отколкото с тази Токина. После се взима за 120-150лв един 18-55.
Един филтър е 22лв за всякакво снимане на дълги експозиции посред деня и нещата заспиват. Достатъчно широко, максимално възможно светло, ако си е за e-mount Сигмата фокусира супер бързо и точно.
С тия Токини и широкото само дотам...Колкото и да е готин обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   24-07-17 20:42

Базарът на втора ръка в Англия може да е пренаситен, ама не и тук. В момента във Фото форум и в Olx се продава общо един брой Sony A6000, на скромната цена от 1199 лв. Sigma-та за Canon, дето я цитираш за 500-550 лева с адаптера, и тя трудно се намира. А е по-тъмна от Tokina 11-16/2.8. 18-55 за Nikon се намира и за 100 лв, и не е по-лош от сонешкия. Обаче вместо него може за 300 лв да се вземе и 18-105 VR. Колко струва по-гадният Sony 18-105?...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-17 20:44

Не знаех, че Сигма 30/1.4 Арт във версиите си за Канон и Сони е по-тъмна от Токина 11-16/2.8 и 11-20/2.8...[smilie21] Може би пластмасата е по-черна.
Точно па тоя Olx, дето е център на мизерията ще коментираме...Мъка!!!
Не правя сравнения между техника, предлагам личното си мнение, което е в повече от някакви магазини за нова техника.
Който търси-намира. Ново всеки знае. От Англия доставки има ежечасово до БГ, не само в Англия има пазар втора ръка.
Отделно е и че съм най-малкото изпробвал техниката, за да го говоря, че е по-добре и изгодно.



Публикацията е редактирана (24-07-17 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: марвес   
Дата:   24-07-17 21:00

Още един глас за Sony E-mount + Samyang 12/2

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат?
Автор: colorphoto   
Дата:   24-07-17 22:28

И аз съм за безогледалка Сони с нещо широко и светло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »