Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: langel   
Дата:   25-05-17 19:40

Stef7,
Ок, съгласих се, ама отчасти.
Явно броим по различен начин.

Съгласно последния ти линк:

AMD Ryzen - 24 CPU PCI lanes + 8 Chipset PCI lanes = 32
/аз ги броя 16 за CPU и 16 за чипсета = 32/
Intel Kaby Lake - 16 СPU PCI lanes +24 Chipset PCI lanes = 40

И един цитат също от последния ти линк:

"It's also worth noting that even with a suitably equipped motherboard, Ryzen's maximum 32 PCIe lanes—16 for graphics, four for NVMe, four to communicate with the chipset, and an additional eight from the motherboard—is less than the 40 of Broadwell-E and Kaby Lake."

Наздраве, приятелю [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: stef7   
Дата:   25-05-17 19:57

@langel - Да четеш английски виждам че можеш. Повтарянето на цитати оттук и там без да ги разбираш не те прави разбирач за какъвто се опитваш да минаваш. Процесорите и компютрите са ти ясни като в мъгла. И един бегъл поглед в няколко теста ми е достатъчен за да видя че Duffer е прав за игритe, но вече имам съмнения дали ти въобще разбираш какво той каза. Изгубих достатъчно време днес в просветителска дейност. Успех на Dragobat в Upgrade a.


Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: langel   
Дата:   25-05-17 20:16

[smile]
Бе на мен ми е ясно, останалите сами да си преценяват.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: yavorberov   
Дата:   29-05-17 08:34

Всичко посочено може да се смени, но това си е направо нов компютър. Само ще добавя, че с новата видеокарта, която е наложителният ъпгрейт, ще се отскочи и стотина лева поне за захранване, според изискванията на всичките компоненти, 500-600 вата минимум, за да няма проблеми. Съответно ще станеш любимец на електроснабдяването ;) Аз също съм се засилил към 4К монитор, но поради наложителните ъпгрейти още се моткам.

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: Ivodam   
Дата:   29-05-17 08:38

Ъпгрейд.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: Xizario   
Дата:   29-05-17 09:39

ATI R9 390 all the way.

SSD-то едва ли ще ти оптимизира уъркфлоу-уа, освен че PS ще пали малко по-бързо. Аз си държа снимките на нормалният 2тб диск.

Не знам колегите какъв софтуер ползват, но процесора ми рядко се товари над 10% при обработка на снимки и видео, видео картата отнася големият зор.

8гб рам са достатъчни за ежедневна употреба, освен ако не правиш огромен стак или пано. Но тогава и 32 са малко :D



Публикацията е редактирана (29-05-17 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: surr3a1   
Дата:   29-05-17 15:10

Човека има вградена видео карта и 4к монитор, а вие му говорите за РАМ, ССД, Процесор... не е ли ОЧЕИЗВАДНО, че картата му не може да отцепи?

Каквото и да купиш, ако не купиш видео карта - няма никакво значение!

За пореден път се убеждавам, че фотографите не разбират абсолютно нищо от компютри!

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: nemesys   
Дата:   29-05-17 16:21

Ще вкарам още малко офтопик тъй като изчетох темата с интерес :)
Кое според вас би било по-добре да се вземе сега, нова конфигурация която да е актуална близките 2+ години или нещо втора ръка за половината пари примерно. Не давам точни параметри и цена тъй като и аз не съм определил, но идеята е да е максимално универсално(нито само обработка, нито само игри). Имайте предвид че последните 7 години съм със ASUS x50sl и се ползва за мултимедия, lightroom, PS за леки корекции и по-стари игри. Идеята е да го сменя с нещо по-ново и актуално :)

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: Duffer   
Дата:   30-05-17 11:32

написа:

> Човека има вградена видео карта и
> 4к монитор, а вие му говорите за
> РАМ, ССД, Процесор... не е ли
> ОЧЕИЗВАДНО, че картата му не може
> да отцепи?
>
> Каквото и да купиш, ако не купиш
> видео карта - няма никакво
> значение!
>
> За пореден път се убеждавам, че
> фотографите не разбират абсолютно
> нищо от компютри!
Очеизвадна глупост каза - върни се пак в началото на темата и виж какво точно пита човека.

@nemesys
Отговора на въпроса ти, така както е зададен е буквално невъзможен. Какво значи "какво е добре"? Ако имаш пари - ясно е, че най-добре ново - най-малкото ще имаш поне 3 годишна гаранция. Ако си спънат откъм бюджета - има какво да се купи втора ръка, което ще ти осигури доста прилична производителност на по-скромни пари...

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: nemesys   
Дата:   30-05-17 19:40

@Duffer
Да кажем че парите ги имам, но ми се виждат излишно много предвид че компютъра (или лаптоп-не съм решил още) 80% от времето ще се ползва за мултимедия и останалите 20% за нещо различно, от което не получавам приходи за да инвестирам толкова. Тука може би се обажда детето в мен което иска да изиграе всички заглавия за последните 7 години който съм изпуснал, но до колкото се познавам бързо ще ми омръзне, а и свободното време вече далеч не е колкото е било. Дай пример за втора ръка нещо което е актуално, защото аз прегледах olx и нещо цените ми се сториха нереално високи...

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: Duffer   
Дата:   30-05-17 23:11

@nemesys
Определено не те съветвам да взимаш лаптоп освен ако не ти е крайно наложително (искаш да си максимално мобилен на всяка цена).
Според мен най-удачният вариант е някаква балансирана комбинация от колкото се може по-актуална видео карта (последно или предпоследно поколение т.е. нещо от ранга на Nvidia GTX 970/1060/1070 или AMD RX470/480) и по-старичък процесор плюс съответно дъно и памет.
Аз в момента съм с комбинация от i5-3570K, Z77 дъно и 16GB DDR3 памет и макар, че става дума за близо 5 годишна платформа все още се държи. Мяркал съм точно същата комбинация за около 500-600 лева из ибей/олх. Плюс някакво прилично видео и може за 1000 лева да сглобиш доволно прилична машина за гейминг при резолюции до Full HD и с нелоша производителност за по-сериозни неща.
За сравнение комбинация от Ryzen 5 1600, B350 дъно за него и подходяща 16GB DDR4 за него ще ти излезе пак толкова. Аналогична Интел платформа - още повече. И то без видео карта.
Разбира се тук говорим за ъпгрейд - ако ще се купува цяла нова машина нещата вече стават доста по-дебели...

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: kiten   
Дата:   31-05-17 00:17

1- За монитора е видеокартата!!! 1070 - 1080 Задължително. Излиза стандарта 6-8К не само при игрите и при телевизорите.
А новите карти на нвидия без никакъв проблем подържат 10 битова матрица.
За по-ниските модели видеокарти дето започват с девятки осмици не препоръчвам за поглеждане! А куатрото е вече екзотика.
Второ процесора, ако е I7 независимо от кое поколение с едно клокерско дъно бърза рам и водно охлаждане /разбира се и ссд в комбинация/ изчислява и мачка видео 4к без проблем.
При лаптопите трансвера ссд- процесор е скопен и бави цялата конфигурация. И в крайна сметка модерен лаптоп не може да докара производителноста на настолна система.
Наскоро тествах един i7 930 (това е от първо поколение процесор) и с водно охлаждане и на синтетичните тестове изпреварва I7 4770. Обаче дънато е asus rampage-2 и рама е с радиатори и собствено охлаждане.
По принцип при конфигуриране на нов комп се допуска грешката като се икономисва и се поръчва евтино дъно и боксово охлаждане. А именно тези два компонента вдигат прираста поне 30% .
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: milenandonov   
Дата:   31-05-17 00:43

@kiten

Ако не сложите лепенки по цялата кутия - "невидя" "ментел" и т.н., с шарени фонове и колкото се може криви "секретни" шрифтове, ще изгубите минимум 30% "перформънс" (много е модерно) [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-05-17 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: Konstantinov   
Дата:   31-05-17 02:22

Гледах характеристиките на картата в сайта им за 1070 и 1080и не видях да пише 10 битов цвят,dp1.4 поддържа 10 битов цвят като изход по принцип,то и 1.2 поддържа, ама като не пише е съмнително.

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: kiten   
Дата:   31-05-17 02:35

от гледане кучето най-голям касапин ще да е.
А да сте погледнали случайно драверите и настройките в сайта на нвидия.
След като се инсталират драйверите и другите работи се влиза в менюто и по дефлоут е 8 и от падащото меню се слага на 10
Ако монитора не е 10 или карате на стар кабел нищо няма да стани всезнайковци!
И един хубав скъп монитор си върви с един куп кабели и дори и за айфоня има кабел и за всяка дупка в монитора се прилага кабел.



Публикацията е редактирана (31-05-17 02:47)

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: lamerko   
Дата:   31-05-17 09:44

То хубаво, но поддръжката на 10 бита основно е за DirectX, който не се използва при графичия софтуер, а OpenGL. И там нещата вече удрят на камък - ограничен си до 8 бита. 10хх серията има малко по-големи възможности, когато се отнася до приложения на цял екран (основно игри), но в случая ограниченията отново си остават... та може и да поддържа, но не може да ги прилага :)

Отговори на това съобщение
 Re: SSD,RAM,GPU или CPU
Автор: nemesys   
Дата:   31-05-17 10:36

@Duffer
За съжаление говорим за цяла конфигурация. Единствено от HDD да се спести, но пак едно SSD ще искам. Иначе рових до сега в олх със лимит 600лв и конфигурациите доста зле изглеждат..далеч сме от тези който ти казваш. От друга страна реших да видя ново колко ще е със горе долу тези параметри който ти писа ..ами 1000+лв пак излиза ( това) от друга страна https://laptop.bg/laptops-asus-K550-asus_k550vx_dm027d#characteristics това може да се намери втора ръка за към 1200лв което е същите пари като конфигурацията..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »