Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: Ivanpg   
Дата:   27-12-17 17:16

prozium какво точно искаш да заснемеш,че толкова няма никаква светлина за да фокусираш, иначе иди някъде където е светло фокусирай си , и после като идеш на другото място просто не пипай фокуса.

nsirakov това, че скоро ще има регулации, които се подготвят от еврокомисията, не значи , че ще има достъпен и ясен път за получаване на разрешително за летене във всяка една страна от ЕС. Да не говорим, че радарите, с които оперират РВД-тата не могат да засекат дрон като Мавика.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-17 17:20

не им трябва радар... ди джи ай правят софтуер с който те автоматично ще виждат кой къде лети... само да го вържеш в нета и инфото ще е при тях... дали ще стане скоро - не знам, но се страхувам че да..

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: stef7   
Дата:   27-12-17 17:36

Нямам Мавик и не съм летял още нощем. Така че не мога да помогна за фокуса нощем.
Но няма много опции.
1. Както nsirakov те посъветва да търсиш най-светлия обект и да се опиташ да фокусираш върху него
2. Ръчен фокус. Мавика няма ли focus peaking ? Фантома има. Що не се пробваш да фокусираш ръчно с peaking ?

И като казах летете нощем докато можете имах предвид летете ОТГОВОРНО. Има няколко прости правила които ако се спазват се избягват оргромната част от проблемите. Като взема разрешение от РВД, това какво конкретно ще помогне да се избягнат проблемите. И сега има закони за пътищата но има много хора които грубо и безотговорно ги нарушават и убиват други хора. Досега не съм чул дрон да е причинил смъртта на човек. Което не означва че не може да се случи. Има един два случая на идиоти дето си пускат дроновете до летища и съответно спират кацащи и излитащи самолети за известно вереме.

Регулациите имат значение. В много държави не може да летиш в градове. Ни денем ни нощем. В 90% от държавите не може да летиш нощем. Ни в градове, ни в села ни в планината. В други държави не може да летиш без преди това да вземеш разрешение от властите. Дори в затънтени места. По закон. В Австрия се иска регистрация и тя струва около 300E.

Та затова докато може летете но ОТГОВОРНО и човешки. Да щракнем някой и друг кадър на София и други градове от по-високо, докато още не е незаконно.



Публикацията е редактирана (27-12-17 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: georgioiv   
Дата:   27-12-17 17:42

Купвайте си спаркове :) Все някой ден ще има хак за RAW. Друг недостатък този дрон няма, а попада под долната граница за регулация.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: mmjm   
Дата:   27-12-17 17:43

Малко вероятно е с дрон да свалиш самолет(освен ако това не е целта ти), но да се твърди че да шибнеш играчката в елпровод(без значение високо, средно или ниско напрежение) или в сграда не е проблем е меко казано безотговорно. Все пак ако имаш видимост и владееш добре дрона едва ли ще имаш проблем, а що се отнася до снимките, вече са ти писали как да се справиш.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: prozium   
Дата:   27-12-17 17:51

Ето това -> тук ми се виждаше като достатъчно цветен и контрастен обект ( въпреки че снимката за да достигне тази осветеност е експонирана 4 секунди ), но мавика много се затрудни с фокуса и в крайна сметка не се получи. Едната възможност е конденз по камерата, защото когато кацаше целия беше във вода. Но и с ръчния фокус и с пуснат фокус пийкинг пак не се получи особено добре.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: stef7   
Дата:   27-12-17 17:57

Мисля че фокуса ти е най-малкия проблем. 4 сек експозиция е много, това ти размазва образа. Мавика не е бил абсолютно неподвижен. И второ светлината е крайно недостатъчно за сенсора на Мавика.


Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: prozium   
Дата:   27-12-17 22:46

Ами не знам горе в небето дали духаше вятър ( според мен не, защото не разнесе облаците ... ). Но това е правено с мавик на 6 секунди -> клик и ми се струва задоволително като резултат. Иначе определено светлината не достига за автофокус. Затова и пробвах с ръчен, но дори и с фокус пийкинга пак не се постигат особено добри резултати. Да не говорим, че скалата която са сложили е просто от макро до безкрайност. От пейзажната фотография горе долу знам, че е добре да се нагласи на безкрайност и да се врътне с няколко деления в обратната посока ( зависи и от обектива ) и ми се искаше, ако някой има подобни наблдения при dji продуктите да ги сподели :)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: stef7   
Дата:   28-12-17 17:46

Втората снимка е по-приемлива щото има повече светлина в нея. В ниска резолюция си я пуснал и ми трудно да преценя но за мен е същото мазало. Та проблема не е фокусирането а дългата експозиция и липсата на достатъчно светлина. Там горе във въздуха не знаеш какво се случва, дрона не може да стои неподвижно като статив. Всичко снимано на повече от 1сек е риск, може и да стане по случайност но по-скоро не. И това което гледам в мрежата е в огромната си част е не.

Ей тука коментарите след 56 тата са:
"получи се малко размазано заради силния вятър". Ами на 8 сек. експозиция какво очакват хората не знам.

Гледам тук същото мазало
в повечето снимки

Това е скромното ми мнение но за да си сигурен може да направиш следното упражнение през деня:

Слагаш най-силния си ND филтър дигаш дрона на разстояние колкото се опитваш да снимаш нощем. Експозиция на ръчно или с приоритет на блендата. Отваряш я на най-отворено, както предполагам правиш през нощта, което уви е единия от проблемите. След това правиш снимка на авто фокус. След това правиш снимка на ръчен фокус с peaking. Гледаш и запомняш на какво разстоние / колко деления от безкрайност ти е скалата. Сравняваш двете снимки за острота. Ако всичко е наред използваш същото разстояние за фокусиране / деления на скалата нощем. Ако снимката на ръчен фокус през деня е ОК а през нощта не е, значи причината не е във фокуса а в липсата на светлина и дългата експозиция. В което съм почти 100% сигурен.

Мен ми харесват снимките на ето този руски фотограф и от него се уча и вземам идеи как се правят
хубави нощни снимки с дрон

1. Повечето снимки не са точно нощни, а на границата на деня и нощта. Идва светлина и от деня и е доста повече отколкото само нощем.
2. Много изкуствена светлина от добре осветените с лампи сгради. Т.е. нощни снимки стават основно в населени места.
3. По-добър (1 инч сенсор) на Phantom 4 Pro хваща повече светлина, макар че има добри снимки и с по-малкия (на Phantom 3 и Mavic ) сенсор.
4. Скоростта на затвора варира между 1/30 и 1/2 сек и тук таме е 1 сек.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »