Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   23-04-17 11:28

Здравейте приятели,
едно много примамливо място за много от нас, за снимане и разходка се нуждае от нашата помощ.
Млад екип от архитект, общинар и съидейници се е заел сериозно да възстанови църквата.
Малко странно ще се стори на мнозина, че все пак църквата периодично се потапя, но да се сетим, че Венеция си е потопена всеки ден.
Знам, че ще тръгнат сега едни профи мнения кое как и какво.
Молбата е да няма спам, приемат се всякакви конструктивни предложения и най-вече пари, защото нещата са започнати и още наесен трябва да е приключено основното укрепване и възстановяване на някой основни конструктивни части.
Отделно аз се ангажирам да качвам снимки и инфо за всяка промяна по проекта.
Ако някой разполага с по-стари снимки, архиви от селото дори...ще е изключително полезно...
Благодаря на всички
На линка:
http://общността.com/causes/all-causes/pytyat-kym-potopenata-tzyrkva.html

http://общността.com/causes/all-causes/pytyat-kym-potopenata-tzyrkva.html

инфо за кампанията.

Даниел


Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: asahi   
Дата:   23-04-17 11:42

Църквата си стои на едно място и не се потапя. Нивото на язовира се променя.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   23-04-17 11:46

Започнаха мъдростите...Благодаря старче
Да се приеме от всички забележката и поправката, че водата потапя църквата.
И ДА , да се знае, че църквата стои на едно място, но да се знае, че няма да е за дълго ако само мъдруваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: asahi   
Дата:   23-04-17 11:58

Да ти споделя още една мъдрост. Църквата се намира в чашата на язовира и всяка външна дейност там е незаконна. Не очаквай благоразположение от властите.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: slivenski   
Дата:   23-04-17 12:06

Основна цел:
Извършване на консервация зидовете на Потопената църква, тяхното запечатване и изработване на олтар за палене на свещи. С тенденция за превръщането и в единствената църква достъпна и ползваема от лодка.

Конкретни цели:
Запечатване на зидовете.
Консервиране на каменния зид.
Изработване на каменен олтар с за палене на свещи.
Изработване на билбордове за магистралата указващи историята и разположението и.
Изработване на информационна табела.


=======================================



Аз от консервиране и запечатване на зидове не разбирам, затова няма да се изказвам.

Относно олтара - не разбирам идеята на това занятие. Олтарът представлява просто една маса - може да е дървена, може да е каменна, върху която се извършва Света Литургия. За палене на свещи има свещници.

Относно "ползваемостта" на църквата от лодка - това няма как да бъде действаща църква при никакво положение. Някой може да я "ползва" като туристическа атракция, снимане на филми или за всичко останало, но не и като действащ християнски храм.

Иначе не е лоша идея да се съхрани наистина. [smilie24]


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: Ivodam   
Дата:   23-04-17 12:17

Като човек запален каякар подкрепям идеята, ако ще бъде предвиден понтон, до който да мога да акостирам с каяка. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   23-04-17 12:19

Трябва да чуете историята на църквата, да чуете местните.
Знам, защото сме българи, ще намерим милиони против, но ако някой намери дори едно ЗА, някъде в мисленето да се абстрахира от всичко разбиращите асахоподобни и да помогне с каквото може и иска.
Невероятно е , но църквата не е отчуждена навремето както всички къщи в селата потопени в язовира и дефакто тя е на митрополията.
Не че тя се интересува...
Д



Публикацията е редактирана (23-04-17 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: asahi   
Дата:   23-04-17 12:20

Пламен Курумилев, секретарят на община Твърдица, е деен човек. Иска да се чува за неговата община. По Програма за развитие на селските райони 2014-2020 можеха да направят един проект. Вярно - по-сложно е, и контролът е по-строг, ама парите са повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: quazimodo   
Дата:   23-04-17 12:55

asahi написа:

> Пламен Курумилев, секретарят на
> община Твърдица, е деен човек. Иска
> да се чува за неговата община. По
> Програма за развитие на селските
> райони 2014-2020 можеха да направят
> един проект. Вярно - по-сложно е, и
> контролът е по-строг, ама парите са
> повече.

В последното изречение е заровено кучето - щом не може да се укрАдне, значи няма да се прави нищо. Това е кредото на властимащите вече 38-ма година[smilie18][smilie18] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-17 13:46

> "... щом не може да се укрАдне, значи няма да се прави нищо..."

Това изказване почти директно обявява общинското ръководство за крадци. Безотговорно и неетично. Приемам го като начин на мислене на самия му автор.


> "...Невероятно е , но църквата не е отчуждена навремето както всички къщи в селата потопени в язовира и дефакто тя е на митрополията..."

Тя (митрополията) бързо ще си спомни, че е собственик ако проектът сполучи и обектът стане масово посещавана атракция. Затова не е лошо инциаторите да си осигурят предварителното съгласие на собственика, за да се избегнат некрасиви спорове по-късно.

Пиша това не от нашенски форумски мотиви да се намираме на приказки. Като 'твърдичанин' (по бащина линия) съм ЗА проекта [smilie24] Ще прочета повече за кампанията в показания сайт и другаде, ще намеря контакт и ще помогна с каквото мога.

Исторически болшинството църкви са построени с дарения. Защо възстановяването им да чака 'отгоре' средства от програми на Държавата или не Евросъюза? (А който има нещо против даренията е по-добре да си замълчи).

Да чуваме по-често за такива инициативи! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: quazimodo   
Дата:   23-04-17 14:05

nyamago, явно живееш в кувьоз[smilie18]. И все пак, на малкия квазимодо ....... за твоето мнение[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer].



Публикацията е редактирана (23-04-17 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-17 14:19

Почтитокущо (буквалния превод на квази модо) - Много добре знам за царящите нрави в страната и корумпираната действителност, дори съм потърпевш в повече от един случай. Но въпреки това не бих сложил под общ знаменател всички българи, нито бих обявил за крадци хора, които не познавам.

Злото съществува около нас, но не го мислим непрестанно. Ако някому винаги първата мисъл в главата е 'кражба', простено ми е да си помисля, че сам той има такива наклонности?..

[beer]



Публикацията е редактирана (23-04-17 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: niweq   
Дата:   23-04-17 15:05

Що в България всеки се занимава с това , което не му е работа?

Фотографски форум-църкви възтановява, чакам тема за небостъргач дарение

Коя партия ви плати да се ровите там?

Във всяко село има западнала църква, защо не възтановите тях?

Или трябва да се чека засъхнало лайно че да замирише?

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-17 16:41

А ти какво правиш във фотографски форум?

На тебе коя партия ти плати да се ровиш тук?

И защо миришеш така лошо?

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: videolux   
Дата:   23-04-17 17:32

Приветствам идеята. Аз съм местен, и моят съвет е да не разчитате нито на Пламен Курумилев, нито на който и да е от общината.
Точно над църквата има музей, в който има снимки на село Запалня и историята му преди изселването и изграждането на язовира.
Под музея има къща, в която живее местен бизнесмен (потомствен запалец), ако се свържете с него вярвам, че той би помогнал.

п.с. Сега видях, че община Твърдица, стои зад този проект в лицето на Инициативен комитет Твърдица.
Толкова са инициативни, че трябваше да науча от ФФ за този проект.



Публикацията е редактирана (23-04-17 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   23-04-17 18:31

В импровизирания музей има снимки, но никога не са излишни и още.
Имаше преди време на каякари и се надяваме да има от по-стари времена, където има инфо за сводове и изобщо за визията.
Странно е празен профил във ФФ да коментира защо не се занимаваме с фотография, а с дарения.
Аз лично имам много спомени как ФФ се е обединявал около много благородни каузи.
И не се разчита само на ФФ все пак.
В края на краищата ...разчита се на хората, а тук има такива.
Д

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: Pavlov   
Дата:   23-04-17 19:01

Идеята да се възстанови една църква е похвална, особено точно тази. Обаче, доколкото разбрах от темата, тя е собственост на митрополията, нали? Не е ничия, не е обществена собственост. Това поражда два въпроса. Първо - защо самият собственик не се заеме с възстановяването? Не е ли негова отговорност, а може би и задължение? Какво, митрополията няма пари ли? Ами да поиска от другите, сред тях има доста богати. И второ - какво ще стане след възстановяването? Ще предположа: Собственикът изведнъж ще се сети, че има права над имота, и ще ги предяви. Ще се появи една оградка, с надпис "Пеша дотук, който иска разходка с лодка до църквата - х лева" [smile] . "Който иска да снима - хх лева" [smilie5] . Които са снимали кръщенета, знаят как действат духовните лица в това отношение.
Така че не, мерси, аз ще се въздържа от дарения. Но начинанието получава пълната ми морална подкрепа.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   23-04-17 19:11

Оххх мили хора...Не възстановяваме митрополията, а една църква, едно наше минало.
Във времената, дарителите са строили църквите и са ги дарявали в собственост на митрополиите.Такъв е и сега законът.
Това какво представлява църквата ни, като управа, трябва ли да ни спира ние да бъдем хора.
Делото е започнато.Който иска да помогне е добре дошъл.
Който не иска...поне да не спами.
Архитекта живее в Берлин и няма връзка с общината...Много други хора също.
Хайде да променим нещо ...за тази църква, да променим първо малко мисленето си...
Дарителството е кауза и не търси дивиденти.
И не се чувствам виновен за състоянието на църквата в Бг, като институция, но ако не спасим И този храм, ще се чувствам виновен и ще ме е срам...заради мен и заради нас.


Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: asahi   
Дата:   23-04-17 19:29

Павлов, това е бившата църква Св. Иван Рилски от бившето село Запалня. Заедно с още две села те са изселени и заляти от язовира. Всичко е отчуждено, платено, овъзмездено. Имуществото на църквата е пренесено в Гурково.

Язовирът е държавна собственост с площ 25кв.км и данъчна оценка 22.5 млн. лева. Стопанисва се от "Напоителни системи" ЕАД.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: sherbit   
Дата:   23-04-17 19:35

Най-готиното от тази тема е, че изпълзяха редовните разбирачи, за някой се радвам че са живи и в дорбро здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: Pavlov   
Дата:   23-04-17 19:39

asahi, признавам, не съм запознат със статута на църквата. По-горе в темата прочетох, че е собственост на митрополията, и се доверих на писалия го.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   23-04-17 19:48

Църквата не е отчуждена и не е овъзмездявана.
Асахи престани.
Човек ли си да разбереш, че няма нужда от троленето ти.И вярно от къде и защо изплува.
Дано нямаш и ти светли идеи...
Каква е съпротивата ти не разбирам ...срещу кого и какво?!
Ако неможеш да помогнеш/т.е. ако не искаш/ защо тролиш и то грозно.
"Типичен" българин.
И въпреки теб , там ще се свърши полезно дело.
Кошмар

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: asahi   
Дата:   23-04-17 19:56

Изясняването на фактите съпротива ли е? Ако нещо в тях не ти съвпада с може и така да го тълкуваш.

Ако ти движиш светлото дело ти пожелавам повече разум, дипломатичност и диалогичност.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   23-04-17 20:04

Първо, не излъчваш факти, а дезинформация.
Второ...ЗАЩО?
И защо да имам точно с теб диалогичност, дипломатичност...за разум...не си ми ти критерия.
Моля те , вече за пореден път, не пречи!
Аз не съм организатор, но съм приел идеята да разпространя, да помогна с каквото мога.
И се чудя защо винаги има такава ДЪРТА съпротива.
Но ние , старите във форума си те знаем.Радвам се, че си жив и види се в добро здраве.
Не си критерий, просто досаждаш и пречиш на нещо хубаво.
Един ден , скоро , ще качим снимки на направеното въпреки теб и въпреки асахисиндрома- ако не искам да помогна, защо да не попреча.
Д

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: asahi   
Дата:   23-04-17 20:09

Имам познати от района, които са били компенсирани доволно. Даже станали граждани.

Както и да е - давай и да не ти пука!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »