Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Дейвид Линч
Автор: pstoev   
Дата:   27-04-17 00:25

Заинтригуван след като попаднах на тази снимка:


http://i.imgur.com/ixJgL9e.jpg



Разцъках из творчеството на Дейвид Линч. Малко е да се каже че останах възхитен и очарован от таланта на Линч...Страхотно усещане за композиция и колорит, и отговори защо Туин Пийкс


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/69/9d/13/699d131e02224756d1751e1c299b05c5.jpg





http://hyperallergic.com/wp-content/uploads/2014/10/bob-loves-sally.jpg




още тук:
Линч


Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   27-04-17 08:32

Този е гений! Признал съм го отдавна за себе си. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: surr3a1   
Дата:   27-04-17 11:14

Тези отвратителности ви харесват?

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   27-04-17 11:17

surr3a1 написа:

> Тези отвратителности ви харесват?

Нищо не разбираш. Замълчи!

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: survivor3   
Дата:   27-04-17 11:28

Какво е това което прави той?

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: shamelessEyes   
Дата:   27-04-17 11:32

разваля ти купона [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: SaLInsKI   
Дата:   27-04-17 13:30

https://www.youtube.com/watch?v=BVgQ8yAdLbI


Ето трейлъра на едно бъдещо документари за Линч,надявам се скоро да изкочи отнякъде... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   27-04-17 13:57

Боб обича Сали докато тя не посинее - браво на Дейвид Линч, човека явно шмърка качествен стъф, и освен това се смее през целия път до банката.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   27-04-17 13:59

Имаше преди няколко години една страхотна серия негови фотографии Distorted Nudes


https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61BpjeY7GOL.jpg





Публикацията е редактирана (27-04-17 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: CDman   
Дата:   27-04-17 14:27

Наистина ли искте да имате/правите/създавате творби като неговите ? [smilie11]

Аз не - предпочитам си моите безвкусни снимчици [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   27-04-17 14:36

За 1ви път го чувам и виждам какво твори,моля някой да ми обясни на кое точно трябва да се възхищавам? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   27-04-17 14:37

Туин Пийкс не си ли гледал???

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   27-04-17 14:44

Synthy написа:

> Туин Пийкс не си ли гледал???

Не,но съм го чувал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   27-04-17 14:47

Ами... гледай го. Има го в замунда с прекрасно качество. Това е шедиовър, който с думи не може да се опише :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: survivor3   
Дата:   27-04-17 15:03

И аз като @Carnifex

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   27-04-17 15:21

Туин Пикс е сериал и е за масова публика. Други са шедьоврите на Линч. Мълхоланд драйв например.



Публикацията е редактирана (27-04-17 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   27-04-17 15:27

Е аз не казвам, че е само той. Но за мен сериала е прекрасен във всяко едно отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: kefalcho   
Дата:   27-04-17 19:35

Докъде я докарахме, да се обяснява кой кого е и кво е направил, ми кат не ви харесва ходите зяпайте голи пички, сумати теми има, кво се обяснявате че не разбирате, няма кой да ви го обясни - а сетете се ЗАЩО.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: binaural   
Дата:   27-04-17 21:32

Страхотен!
от Distorted Nudes:



https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/83/3f/8c/833f8c10d26f51224afee3b09601def6.jpg




Публикацията е редактирана (27-04-17 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: binaural   
Дата:   27-04-17 21:34


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/2e/d2/8a/2ed28a00d0baa95f3a7d99aec92ea179.jpg




Публикацията е редактирана (28-04-17 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: survivor3   
Дата:   28-04-17 09:11

Това ако е изкуство ... къде отидеха стилно издържаните фотосесии.
Боже на къде отива този извратен свят ...

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   28-04-17 09:15

Ами.. те са точно такова, за каквото говориш. Обаче трябва да имаш очи да ги видиш [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   28-04-17 09:37

Последната картинка е на Андре Кертес.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: surr3a1   
Дата:   28-04-17 09:52

Това е отвратително!
И дали ще замълча или не си е лично мое решение.
Това е повръщано в промишлени количества!

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   28-04-17 09:53

Абсолютно си прав - повръщано е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: kvakioh   
Дата:   28-04-17 11:21

Lynch е показен за комбинацията от визуално, звуково и чувствено изкуство. Един от малцина. Да не забравяме, че е започнал като учен, не се е занимавал с изкуство. Това му дава доста интересна база. За мен лично е един от малкото американци, който си заслужава уважението и постиженията му са личен стълб в изкуството. Достатъчни са ми били някои от филмите му, клипът на ''Wicked game'', NIN-''Came back haunted''.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: scuba_d   
Дата:   28-04-17 13:54

Последната картинка е на Андре Кертес.


Впечатляваща - най-малко казано!

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   28-04-17 18:28

Ако е вярно, че апарата гледа в двете посоки, то Дейвид Линч има ярко изразен едипов комплекс.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: steeens   
Дата:   28-04-17 18:48

pstoev, Synthy, Dora93, kefalcho, binaural, kvakioh [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer]



https://www.pafa.org/sites/default/files/styles/slideshow_large/public/images/slideshows/six%20men.j


Дейвид Линч [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   28-04-17 22:43

Скоро ще ядем понички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: mirmiracle   
Дата:   29-04-17 14:12

Абстрактното се цени повече от истинското. Това е. Такъв е светът, такова е и изкуството.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: binaural   
Дата:   30-04-17 11:41

mirmiracle
Казваш го със съжаление? Но не е вярно, де да беше така[smile] Чалгата, креватната живопис, фототапета, фалшивите новини, това се цени мнооого повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: pstoev   
Дата:   30-04-17 11:43

mirmiracle,

Като спомена за Абстрактното и Истинското, можеш ли да дадеш дефиниция за всяко от двете. Че да видим къде е разликата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: binaural   
Дата:   03-05-17 10:26

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   16-07-17 00:54

Винаги съм считал Туин Пийкс за най-добрия сериал на всички времена.
Преди няколко години по случай 20-годишнината от създаването му изгледах отново всички епизоди и бях потресен освен всичко друго и от фотографския подход при кадрирането на сцените, дори само от заглавната шапка на сериала.

Сега гледам новите серии и съм отново на седмото небе.

Боже, колко откачен е този човек! Обожавам го!!!

По откаченост с него може да се мери само дъщеря му! [smilie24]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Alein   
Дата:   16-07-17 15:01

Хубава тема от един странен и нетрадиционен Автор с все още неизбодено "четвърто" око във фотографията, който макар и недооценяван в чернобялото си излъчване, умее да внушава живот на детайли и в Неща, които са неуловими на пръв поглед( туй е особен тип критика, а не хвалба,апропо). Не се учудвам и на избора на Линч за тема, ако и Личността му да се представя често от ортодоксалната психиатрия като пример за гранично психическо състояние. Корифеят на червеното е като баща на т.н езотерична фотография, филмите му, най-паче "Диво сърце" и "Синьо кадифе" са като наниз от поредни фото шедьоври, своеобразно продължение на Бонюеловите "налудности" и ментор на братя Коен.
Може да Ви се стори груб и отвратителен на прима виста, разбираемо е с оглед на различното усещане при всеки човек, но навържеш ли творбите му през годините, картинката изглежда друга. Дейвид не може да бъде оценяван по 2-3 фотографии само + едничкия Туин Пийкс...То е все едно любимата Мара да я съдите заради разсъбличащия и български език ,с който цепи мрака на Форума.
И възхитата от Линч, и обругаването му са прекрасни за тази тема.Дано тя продължи...до проклетите Чинари.
[smitten]



Публикацията е редактирана (16-07-17 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   16-07-17 17:02

Горкият Дейвид Линч, не стига дето е сладникав имитатор, опитващ се да изглежда голям лош батка, ами и в най-значимият фотографски форум в света го анализират проникновени критици. Ето първоизточника на това, което Линч безуспешно се опитва да внуши: https://en.wikipedia.org/wiki/Fountain_(Duchamp)



Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 19:27

@midtone: Аз не разбрах какви са доказателствата, че имитирал Дюшан и то точно "Фонтанът"? Как точно го имитира? Има писоар някъде във филмите му, около който се върти действието ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   16-07-17 20:31

@Dora93
Не, не, явно не съм се изразил ясно. Линч не имитира изкуството (писоара е метафора, нали), Линч се опитва да се изрази артистично в стила "поругаваш нещо, за да го направиш да изпъква повече". Не му се получава особено, защото се старае прекалено, и идеите му са очевидни.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 21:03

Разликата между двамата Дюшан и Линч е почти век. Защо реши, че точно него имитира. Да се подиграва на предишното изкуство е като цяло атрубут на модерното изкуство. Само по този признак ако търсим имитация, трябва да обявим за имитатори цял век модернисти, постмодернисти и прочие.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   16-07-17 22:13

@Dora93
Нищо не съм решил, то се набива на очи, или в случая с Линч - в носа. Вони. Въпрос на вкус, предполагам, както казало кучето, облизвайки си, хм, таковата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 22:19

Фонтанът на Дюшан се появява 1917. От тогава е "имитиран" и репликиран от стотици артисти. Ето една любима реплика на Едуард Уестън - Excusado, Mexico, 1925:

http://www.macobo.com/essays/eimages/Excusado.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 22:21

midtone, достатъчно! Мисля че схванах безпочвеността ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   16-07-17 22:23

@Dora93
Най-сетне.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Murnau   
Дата:   16-07-17 22:40

20те години
Кертеш,

http://trendvisions.lancia.it/en/article/at-the-origin-of-distortion



Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 22:49

Въобще цялото изкуство е дисторсия. От Госпожиците от Авиньон насам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: DigitriX   
Дата:   16-07-17 23:52


https://d32dm0rphc51dk.cloudfront.net/7L8y888VW83JlqkcUAu8cw/larger.jpg



David Lynch: The Art Life


Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   17-07-17 17:43

midtone написа:

> @Dora93
> Не, не, явно не съм се изразил ясно.
> Линч не имитира изкуството
> (писоара е метафора, нали), Линч се
> опитва да се изрази артистично в
> стила "поругаваш нещо, за да го
> направиш да изпъква повече". Не му
> се получава особено, защото се
> старае прекалено, и идеите му са
> очевидни.

Пълен булшит, изобщо не те е докоснала даже идеята на цялото същество на Дейвид, ма явно е въпрос на особена чувственост и възпитание на възприятията за адекватно съпреживяване на пълната откаченост, кви гранични състояния, смех.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (17-07-17 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   17-07-17 23:06

@Ivodam
Разбира се, че е пълен булшит.
Разбира се, че не ме е докоснала идеята на цялото същество на Дейвид, но то е, защото аз не съм на ниво малки имена с него.
Разбира се, че е въпрос на особена чувственост и възпитание, че как иначе всеки разбира изкуството.
За съжаление не знаеш колко откачен съм аз, затова не мога да те убедя, че адекватно съпреживявам пълната откаченост.
И разбира се - смех, или както казваме у наше село - смях.
Малко фотографска алюзия: когато гледах David Lynch: The Art Life изпитвах емоции, подобни на тези, когато гледах Dan Margulis - There are No Bad Originals - гений в действие пред очите ти, почти да го докоснеш, но, уви, не ти е дадено... Странно увличащо е.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   18-07-17 08:34

Я кажете за новите серии на Туин Пийкс.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   19-07-17 07:40

написа:

> @Ivodam
> Разбира се, че е пълен булшит.
> Разбира се, че не ме е докоснала
> идеята на цялото същество на
> Дейвид, но то е, защото аз не съм на
> ниво малки имена с него.
> Разбира се, че е въпрос на особена
> чувственост и възпитание, че как
> иначе всеки разбира изкуството.
> За съжаление не знаеш колко
> откачен съм аз, затова не мога да
> те убедя, че адекватно
> съпреживявам пълната откаченост.
> И разбира се - смех, или както
> казваме у наше село - смях.
> Малко фотографска алюзия: когато
> гледах David Lynch: The Art Life изпитвах
> емоции, подобни на тези, когато
> гледах Dan Margulis - There are No Bad Originals -
> гений в действие пред очите ти,
> почти да го докоснеш, но, уви, не ти
> е дадено... Странно увличащо е.

Аааа, от "мекия" изток ли си? Нема лошо. В София си казваме смех, хлеб и млеко. Включително Н.В. говори така.

Основната ти грешка във възприемането на Линч е това, че си мислиш, че този автор имал някаква цел и искал да постигне нещо, и се опитваш да отгатнеш какво иска да постигне, че после веднага и отсъждаш, че не му се било удавало. Сбъркана ти е отправната точка и нагласа във възприемането, съответно всичко по-нататък е празнословие.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (19-07-17 07:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   19-07-17 07:47

написа:

> Я кажете за новите серии на Туин
> Пийкс.

Ми кво да кажем, върхът са. Както беше отбелязано по-горе, убийствен фотографски подход при кадрирането и цветното изграждане на сцените. В ерата на все по-бесни екшън сцени във филмите, в които вече не е достатъчно да има биещи се мъжаги, ми стана правило да има и яко млатещи се дами, Дейвид прави една импресия с бавно, бих казал даже направо мудно развитие на действието. В същото време отново адски интересна и интригуваща фабула... [smilie24]

Музиката също играе огромна роля, както винаги при Линч. Не само като въведение и съпровод, а и чрез умело подбраните и включени музикални миниатюри, които са върховни произведения на изкуството даже сами по себе си.

Да си припомним две такива миниатюри от първия Пийкс:

https://www.youtube.com/watch?v=ihP3fpLtpcM&sns=em



https://www.youtube.com/watch?v=9QHJkqyIJp4&sns=em




Публикацията е редактирана (19-07-17 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   19-07-17 08:13

Е това бавно, както казваш - мудно - развитие, не те ли дразни? Почти половината сезон мина, а все още нищо съществено. За подхода , кадрите и цялостната визия - съгласен. Ама това влачене мен малко ме дразни. Започна добре филма, за мен много интригуващо, и после вече... малко блудкаво ми се струва. Гъделичка ме да го гледам де, спор няма. Не само заради старата слава, ами просто защото искам да разбера какво става по-нататък. Но определено е нещо различно от това, което всички сме свикнали да гледаме напоследък.

П.С.
Какво против биещите се мадами имаш? Мен много ме радват, особено някои "черни вдовици" [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   19-07-17 08:21

написа:

> Е това бавно, както казваш - мудно -
> развитие, не те ли дразни?


Как ше ме дразни, майтап ли си правиш?? Това е връхна точка в прилагането на съзерцателния подход във възприемането и отразяването на окръжаващата среда, и изобщо на Вселената, ако щеш... Иска ми се никога да не свършва...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   19-07-17 09:07

Един от големите проблеми на хората днес - всеки "няма време", дори и тогава, когато чисто обективно такова има. Сякаш привикнахме да бързаме винаги, дори когато правим нещо за удоволствие - бавните действия се възприемат за кощунствена загуба на време, а никой вече не жертва и минутка за съзерцание и размисъл - ето, един филм трябва да има в себе си екшън и патаклама, за да привлече вниманието ни и да не го окачествим като загуба на време. Аз също се улавям, нерядко, че считам някои по-бавни и монотонни занимания като прахосване на ценни минути/часове, докато точно те самите ти дават така необходимата дистанция от всичко случващо се около теб и възможност да погледнеш навътре в себе си и да помислиш.
За мен Линч е гений, а продължението на Туин Пийкс е също толкова страхотно, колкото и първите две части и филма ("Огън,следвай ме").

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: fpor   
Дата:   31-07-17 11:57

Впрочем след първия, вторият сезон на Туин Пийкс бе силен единствено докъм 7-8 серия (до епизода, в който се спомина бащата на Лора).
Натам си беше яко боза, евентуално без последната серия, чак ме беше яд да го гледам.

Новите серии са доста изпипани, няма спор.



Публикацията е редактирана (31-07-17 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   31-07-17 13:32

написа:

> Впрочем след първия, вторият сезон
> на Туин Пийкс бе силен единствено
> докъм 7-8 серия (до епизода, в който
> се спомина бащата на Лора).
> Натам си беше яко боза, евентуално
> без последната серия, чак ме беше
> яд да го гледам.
>
> Новите серии са доста изпипани,
> няма спор.
>

>
> Публикацията е редактирана (31-07-17
> 11:57)


Категорично не мога да се съглася! Появяването и играта на Дейвид Духовни в ролята на травестита от Бюрото по наркотиците е нещо суперяко, може би най-добрата роля на този артист изобщо.

Проблемът на артистите в работата с такъв уникален, гениален режисьор, титан на киното, е в това, че след работата с Дейвид трудно могат да направят нещо значимо, интересно и запомнящо се.
Този артист, Кайл Маклоклан, съм го гледал преди Пийкса в Сагата за Дюната, също на Дейвид Линч, където се справи също много добре, и след това изобщо не си спомням да съм го гледал някъде, в някакъв филм...

Относно последната серия, много хора пък нея я мразят и бяха ужасно ядосани навремето, че филмът свърши така. Макар че Лора ясно си каза - ще се видим след 25 години, едва ли някой го е възприел насериозно. Голяма грешка! Дейвид трябва да се възприема много сериозно!!
И много сериозно и внимателно да се възприема и съпреживява както последната серия, така и целият сериал...
Наличието на неизтребимо зло в много от човешките души е факт, както и чудовищните форми и размери, които то може да приема и достига. Но, слава Богу, има и духовно много силни хора, които са в състояние да се борят и отблъскват това почти ежедневно зло и не са му подвластни, въпреки, че за това понякога плащат доста скъпо...

[smilie7]



Публикацията е редактирана (31-07-17 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: fpor   
Дата:   31-07-17 18:17

Включването на Дейвид Духовни беше сред малкото свежи неща в тия серии, но ролята му беше странична и само в 2-3 епизода.
Те впрочем не бяха толкова лоши сами по себе си, просто много беше вдигнал нивото с предните.
Пък и строго погледнато не всички серии са режисирани от него, а знаем и за натиска от страна на спонсорите върху продукцията, което няма как да не се отрази на качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: itilien   
Дата:   01-08-17 16:43

Ivodam - напъваш се да придаваш на Линч повече значимост за първите два сезона, отколкото има. Потърси информация да видиш колко малко серии са режисирани от него и колко други сценаристи участват в писането му. Всъщност Фрост има далеч повече участие от Линч в тези сезони. Втория сезон не свършва по този начин защото Линч е имал някаква мисъл точно след 25 години да го продължи. Свършил е така, защото са резнали финансирането заради спадане на зрителския интерес.

Новия сезон е интересен, но има доста моменти, в които ме дразни, не само с влачене, но и с прекалено театралничене или неадекватно поведение на героите. Вече излязоха 12 от 18 серии и ми се струва, че пак ще остане недовършена работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: SaLInsKI   
Дата:   02-08-17 08:52

Документалния филм за Линч,David Lynch - The Art Life,се разхожда спокойно из торентите.Гледайте го,интересен е и обеснява т'ва, он'ва. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: bogdanov   
Дата:   03-08-17 08:40

много як пича[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   03-08-17 11:41

написа:

> Ivodam - напъваш се да придаваш на
> Линч повече значимост за първите
> два сезона, отколкото има. Потърси
> информация да видиш колко малко
> серии са режисирани от него и
> колко други сценаристи участват в
> писането му. Всъщност Фрост има
> далеч повече участие от Линч в
> тези сезони. Втория сезон не
> свършва по този начин защото Линч
> е имал някаква мисъл точно след 25
> години да го продължи. Свършил е
> така, защото са резнали
> финансирането заради спадане на
> зрителския интерес.
>
> Новия сезон е интересен, но има
> доста моменти, в които ме дразни,
> не само с влачене, но и с прекалено
> театралничене или неадекватно
> поведение на героите. Вече
> излязоха 12 от 18 серии и ми се
> струва, че пак ще остане
> недовършена работата.


Да бе, опрял е Линч до това, аз каква значимост ще му придавам, чушки. Той отдавна си е заслужил мястото в изкуството при най-великите.
Това е изкуство за непосредствено изживяване, pure direct, и или имаш необходимия "хардуер" в себе си за целта, или не, и тогава е напълно безсмислено да се опитва някой да ти обясни за какво става дума. Все едно някой да седне да те учи как да съпреживяваш Вагнер, абсурд.

Относно "неадекватното" поведение на героите - това си е част от "електронния подпис" на Линч. Имаше го доволно много и в старите епизоди, Господи, че то почти няма "нормален" герой сред населението на Пийкса, всички са или някакви като че ли бавноразвиващи се, или просто дебили, или нещо като аутисти, или психопати или просто кротки лунатици, и т.н.
НО ВСИЧКО ТОВА КЕФИ АДСКИИИИИ!!!! [beer] [beer] [beer]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: ambiaso   
Дата:   17-08-17 15:52

Туин Пийкс (особено новите серии) е като лъч светлина в непрогледен мрак!

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: obscurity   
Дата:   17-08-17 16:05

Няма по-лошо нещо от скучните артисти.
Дори лошите хирурзи са по-поносими.
За радост, Линч, не е и от двата вида :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   17-08-17 16:10

Аз пък не съм фен на агент Гордън. Нито преди го харесвах, нито сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: ambiaso   
Дата:   17-08-17 16:37

На мен ми харесва.Силно, непосредствено присъствие.Поглед на които да повярваш.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »