Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Случайност или не? :)
Автор: MY-RAW   
Дата:   25-04-17 00:45

Скъпи администратори, нямам абсолютно нищо против да ми изтриете профила. Сега ще дам няколко причини. Преди това искам да вмъкна, че не се смятам за някакво име, топ фотограф и т.н, т.н. Ако трябва да дам оценка съм може би над средното ниво за форума :) Интересно ми е следният парадокс
-> http://prikachi.com/images.php?images/496/9104496f.png
-> http://prikachi.com/images.php?images/497/9104497M.png

80 човека са я видели и са гласували 3ма, 4тият е един приятел, който го накарах да даде оценка, просто да не би нещо да се е бъгнало в сайта. Уви :Д Не мога да си обясня как кадър, който е видян от 80 човека е харесан точно 3 пъти?! Отделно няма да коментирам "РЕЙТИНГ Б" Парадокса е, че доста автори остават недоценени.. но за сметка на това вижте какви кадри попадат в "Б" :))) Случайности ли са това?! (((:

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: asahi   
Дата:   25-04-17 01:08

Точки нещо?
Показаните 2 снимки не ме трогват. Вероятно не бих ги отворил от тъмбнейл, а ако ги отворя не бих гласувал.
И понеже съм Б току що дадох 4 точки на тази работа https://photo-forum.net/i/2061661
.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-17 01:17

Продължава да се снима до счупване на затвора и ще стане...
Портретите са едни от най-неблагодарните кадри. И сложни. И тежки. И искат съдържание, емоция, идея, реализация, мисъл, лекота, тежест, цвят, без цвят и сила. Трудно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: asahi   
Дата:   25-04-17 01:25

Апаратите от 5000 лева се чупят по-трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: kombainera   
Дата:   25-04-17 01:35

MY-RAW по-лесно е да си изтриеш снимките, след като смяташ, че не са оценени по достойнство.
Профил се трие по други причини. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: lamerko   
Дата:   25-04-17 01:59

Толкова години стана, а все още не мога да разбера това напъване за рейтинг. Кой на кого бил гласувал, а на друг не, агитки, алабала... Колкото до въпросните два кадъра - ами какво да кажа. Пусни ги в групата "Фотосвят" във Фейсбук - там може и да намажеш малко лайкове от бгмамите...

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: MY-RAW   
Дата:   25-04-17 02:00

Не ми схванахте идеята :)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: MY-RAW   
Дата:   25-04-17 02:04

https://photo-forum.net/i/2061486
https://photo-forum.net/i/2060989
https://photo-forum.net/i/2061312
https://photo-forum.net/i/2058739
https://photo-forum.net/i/2060836
Без да обиждам авторите, ама каква е идеята?



Публикацията е редактирана (25-04-17 02:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: MY-RAW   
Дата:   25-04-17 02:14

А тези са по-скучни и не са в рейтинг Б?!
https://photo-forum.net/i/2061126
https://photo-forum.net/i/2060857

Не са стойностни?! :) Забравяте за нещо много важно, фотографията е изкуство което всеки ден се променя, не може в рейтинг Б да влизат бабички, роми с кучета, няма да ползвам другата дума :) някакви мега битовизми, а да остават недооценявани прогресивни автори с креативни идеи и доста скилл в лр, фш и т.н :)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: asahi   
Дата:   25-04-17 02:19

Аз и на Тъма не и схващам идеите, ама поне може да публикува линкове и картинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: lamerko   
Дата:   25-04-17 02:20

Не че нещо, но повечето дето си дал за пример са по-добри от твоите (естествено лично мнение). И понеже са от различни стилове - няма как да ги сравняваш. Лично мен твоите снимки ме губят както с липсата на идея (за която толкова споменаваш), шаблонната композиция, но и най-вече "сивото" излъчване. Първата снимка, дето си дал за пример с момичето на мотопеда - излъчването е съвсем друго, жизнерадосно. Печели симпатии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: MY-RAW   
Дата:   25-04-17 02:46

ФФ е на световно ниво! Големи емоции, големи критици, големи автори! Признавам трагичен съм :Д

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: iasen2   
Дата:   25-04-17 06:55

я новата Тъма се появи
в природата няма нищо празно.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: lorddemonic   
Дата:   25-04-17 08:46

MY-RAW от снимките ви качени тук има само една , която ми задържа погледа за 2 секунди ... реално трябва да работите много повече от това да накарате една мацка да клекне на пътя ... Хората тук оценяват, което им харесва това е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: roburt48   
Дата:   25-04-17 08:51

М/у другото, от тези 80 виждания поне 15-20 са си твои лични [smile]. При всяко (от твоя страна) влизане в кадъра за да си видиш рейтинга или коментарите например, се отчита преглед на кадъра. Успех с темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   25-04-17 09:22

И на мен,като пълен лаик във фотографията(все още) ,нещо не ми се понравиха снимки на младо момиче,в различни пози! Без да искам да обиждам,но снимките за които се чудите,как имат по-висок рейтинг,са си доста добри! Например "Новият световен ред" и някой кадри от улицата! Предполагам ,че искате да чуете и търсите чуждо мнение,все пак?! След като отваряте тема! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: chukov   
Дата:   25-04-17 09:25

Ще се постарая да бъда полезен и откровен.
За по-лесно съм номерирал снимките от профила ти


http://colorspot.net/Untitled-1.jpg



Снимките в твоя профил, които имат повече излъчване от останалите са: 5, 8 и 10

Когато правиш сам преценка коя снимка да пуснеш във форума, ако приемем, че искаш снимката да изразява твоето усещане и отношение към кадъра, бива сам да си прекараш снимките през сито.
Няма нищо общо като излъчване, например, между снимка номер 5 и снимка номер 3. Докато в снимка 5 има някакъв разказ, идея, то снимка номер 3 е абсолютно безпредметна. Клекнала жена на асфалт, очевидно позирайки неестествено, особено с уста ????

Снимка 5 е 5 стъпала над снимка 3

Контрата в портрета на снимка 10, цветовия тон на кадъра, са много по приятни за гледане от снимка 4, например, в която отново има едно обикновено позиране.

В крайна сметка всеки решава какво да пусне във форума.
Аз не искам да ти бъда съдник, но когато се учудваш защо нямаш рейтинг трябва да умееш да преценяваш къде има стойност в кадрите ти и къде не.

Кадрите на другите форумци не те интересуват. Тяхното точкуване също. Ако искаш да си полезен на себе се де.
Да не мислиш, че ме впечатлява колко гласа ми дават за пейзажите? Аз сам знам кой кадър има повече стойност и защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: cameraman   
Дата:   25-04-17 09:35

Мисля, че не харесват модела. Пробвай с друг.. Не ти казват, щото са лицемери.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: sakuraki   
Дата:   25-04-17 09:43

При мен на монитора почти всички снимки ми изглеждат тъмни /ама съм на работа и нз колко е читав монитора тук/.

Снимка номер 6 за мен има прекалено много пространство над главата на модела.

Снимки 1,2,4 са ми тъмнички и снимка 1 ми е леко еднаква с 2те еднакви страни, който са сложени /гледай да го правиш така, че да не си личи/.

Снимка 10 ми допада най - много и затова и гласувах за нея [cool] , но аз лично бих вкарал и лакътя в кадъра

Снимка 9 ми е много нахвърляно всичко и клонката, която е на брадичката на модела не ме кефи.

Като цяло 10 и 8 биха ме накарали от тъмбнейла да ги погледна и на голямо.

Това е лично мнение [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: Kalimas   
Дата:   25-04-17 09:58

Лично за мен тази снимка, която си дал - https://photo-forum.net/i/2060989 има много повече усещане и композиция от твоите. Но аз си падам повече по портрети на околната среда (ако го превеждам правилно - environmental portrait)
8 - примерно ми е плоска и претрупана
10 - става
7 - също ми харесва, но нещо не й достига
За гледанията и гласуванията, много често една снимка изглежда прилично на малък размер, но като я видиш на голям, ти се отщява да гласуваш.[smilie5]
П.П.
Я кажи колко точки набра след като пусна темата. Може рекламата да е всършила работа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: pstoev   
Дата:   25-04-17 10:12

MY-RAW, малко се надценяваш!
Кадрите ти са просто снимки, страхотни са за фейсбук, но нищо повече!
Дай си поне една година във форума, и след това анализирай ситуацията. Междувременно се научи как се пускат линкове....

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: nyamago   
Дата:   25-04-17 10:13

iasen2 написа:

> я новата Тъма се появи в Qприродата няма нищо празно.


Само не обиждайте така Тьма! Тя може да е противоречива в много отношения, но никога не е апелирала за нейни СОБСТВЕНИ недоразбрани и недооценени снимки. Правила го е за много други (и при все спорните ѝ критерии - често е била права, че заслужават повече), но НЕ и за себе си.

Има голяма разлика. Този автор е много различен в мисленето и подхода си.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 10:33

Само не разбрах, това че примерно, аз и ти не можем да снимаме, какво са ни виновни админите? Аз поне не ги занимавам. И защо да ти трият профила? Не виждам в някоя тема да си обиждал някой, или да си се държал като простак. Снимай си, пуцай си, забавлявай се, гледай си семейството, приятелите, от време на време ходи търкай паркета у дискотеките, щото един живот живеем, но няма да живеем с орлите. Докато си губиш времето в драматични полемики, изтърваш други готини неща от живота. Мое виждане над нещата, не те ангажирам. Форумските точки не се осребряват никъде, трупай други точки, ония житейските...ти си знаеш де.

Желая ти успехи в живота и фотографията !!![beer]

Едит: Боже, отплеснах се и забравих да ти отговоря на въпроса на темата - Случайности няма в природата !



Публикацията е редактирана (25-04-17 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: iasen2   
Дата:   25-04-17 10:49

nyamago , извинявам се :)
Това е много по зле от Тъма. Тъма се бореше за равенство и справедливост по неин си комунистически начин.

Тук мрънкаме, че сме недооценени.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: milenandonov   
Дата:   25-04-17 11:17

Научи се да се самооценяваш адекватно, като личност на първо място, после и като възможности. Ако имаш душичка, която да вложиш във фотографията, ще се получи малко по малко с времето, някои хора дори може да харесат каквото си вложил.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: tziko   
Дата:   25-04-17 11:26

Ако трябва да дам оценка съм може би над средното ниво за форума :)

Челен сблъсък с реалността [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: марвес   
Дата:   25-04-17 11:32

Авторът се гъбарка с форума според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: asahi   
Дата:   25-04-17 11:32

Ти пък! Виж какъв фотоапарат има!

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: lamerko   
Дата:   25-04-17 11:35

Едва ли е положил толкова труд за гъбаркане...

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: bg2014   
Дата:   25-04-17 11:59

Колега, смелостта да пуснеш тази тема според мен е случайността за която питаш. Иначе не е случайно, а закономерност точкуването.
Точките не ти носят дивиденти, но ти ги изполвай за вдигане нивото на снимките си. За това са те- точките.
Чети...чети (гледай...разглеждай) Това е едното стъпало нагоре.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: Staev   
Дата:   25-04-17 13:57

Ефект на Дънинг-Крюгер


Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 14:05

bg2014 мен защо ме няма в тази класация?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: марвес   
Дата:   25-04-17 14:18

Истината е, че аз съм най-великият фотограф, раждан някога.
Щракачите във ФФ са доста под нивото ми, дори нямат капацитета да оценят моето свръх творчество, и да го точкуват както подобава. Жалко е...

Наредили са се в групички и обменят точки помежду си, затворен кръг без напредък. Кога ще ме стигнат? Нивгаш!

ГледайтИ, завждайтИ !!! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: uri64   
Дата:   25-04-17 14:24

>
> Чети...чети (гледай...разглеждай)
> Това е едното стъпало нагоре.
> Успех!
>


Точно пък тая класация - "Автори, чиито снимки от последната 1 година присъстват в "Любими"" какво точно показва? Масовия вкус. Вярно, има автори показващи страхотни неща, но има и ебаси недоразуменията.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-17 14:53

Ей сега си видях един кадър природа преди 2 години с 20 харесвания и 16Мпикс, сега имам от преди 2 седмици 1 кадър с над 60 харесвания и 36Мпикс. КАдрите са близки по идея и начин на заснемане. Значи има влияние на времето и мегапикселите. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: quazimodo   
Дата:   25-04-17 15:21

Не бе, Кваки! Просто критериите на лайкващите вече са под средното ниво[smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-17 15:29

Значи аз повишавам поне качеството и количеството на техниката, пък все повече хора неснимащи на такова ниво харесват...
[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: asahi   
Дата:   25-04-17 17:08

Под 30МП хич и не тръгвай да снимаш. Апаратът ако е модел 2016 е време да се замислиш за ъпгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-17 17:11

Да, така ще е занапред.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: bg2014   
Дата:   25-04-17 22:44

Jk.freeman написа:
bg2014 мен защо ме няма в тази класация?


Сърди се на колегите. Ако някой ти хареса снимка и си я сложи в "любими" отиваш лека-полека напред.
И мен ме няма, което показва високо ниво при избора на колегите.


Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: sayman   
Дата:   26-04-17 00:24

>
> Чети...чети (гледай...разглеждай)
> Това е едното стъпало нагоре.
> Успех!
>


>Точно пък тая класация - "Автори,
>чиито снимки от последната 1 година
>присъстват в "Любими"" какво точно
>показва? Масовия вкус. Вярно, има
>автори показващи страхотни неща, но
>има и ебаси недоразуменията.


Не е въпроса в това дали има недоразумения или не, а в това, че тази класация е умряла, застинала и незнайно защо не е ъпдейтвана от години, но въпреки това има претенциите да ни дава извадка за форума и да стои на лицето на форума. Още от първите имена в класацията има автори, които не са пускали тук снимки от години
........ да не говорим за последната една година.



Публикацията е редактирана (26-04-17 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-04-17 01:02

За мен автора от една страна е прав, много кадри остават невидяни, недооценени, неразбрани... От друга страна колкото по-бързо се отърси от мисълта че ФФ и точкитв в него са някакво мерило за собствения труд, възможности и потенциал, толкова по-добре ще използва същите и ще прави, това което наистина харесва!

В тоя ред на мисли - съвета на Jk.Freeman не се явява никак лош в случая! [beer]



Публикацията е редактирана (26-04-17 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: uri64   
Дата:   26-04-17 03:02

sayman написа:


>
> Не е въпроса в това дали има
> недоразумения или не, а в това, че
> тази класация е умряла, застинала
> и незнайно защо не е ъпдейтвана от
> години, но въпреки това има
> претенциите да ни дава извадка за
> форума и да стои на лицето на
> форума. Още от първите имена в
> класацията има автори, които не са
> пускали тук снимки от години
> ........ да не говорим за последната
> една година.
>
Това също, да [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 03:21

Към автора на темата:


"There is nothing worse than a sharp image of a fuzzy concept."

Ansel Adams




Иначе аз много рядко си харесвам собствените снимки. Даже бих казал, че почти винаги съм разочарован. Като се случи да видя нещо, което съм снимал пред много време и нещо скорошно, абе забелязва се разлика в положителна насока. Така че момента, в който почнеш да си мислиш, че си голям мастър, е момента, в който спираш да се развиваш. Постоянното недоволство и разочарование ни кара да се опитваме да сме по-добри. Желая на всички ви, никога да не сте доволни от това което правите и никога да не мислите, че нещо е завършено. Иначе всичко спира.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-04-17 09:00

1. Като казвам "чети/разглеждай" имам предвид да натрупа поглед, информация и хубави примери.
Фотографията си е наука. Има си правила и закони.
2. Като класацията е умряла, това не променя красотата на високо оценените кадри на колегите.
Самочувствието, че "аз съм голяма работа, но не ме разбират" убива всичко хубаво което сме намислили да направим.
Не очаквайте благодарност или признание. Снимайте за собствено удоволствие. Успех!



Публикацията е редактирана (26-04-17 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: SLX   
Дата:   26-04-17 09:49

Виждам нещо положително. Ако авторът снима, откакто се е регистрирал във форума, то прогресът е много добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: marinata   
Дата:   26-04-17 10:29

batsali, споделям напълно казаното [smilie24]

колкото до въпросната класация на авторите със снимки в любими, че не е съвсем умряла и застинала - не е, движение има, но има я някакъв бъг, я гласувано пожизнено членство на определени автори. определено искам да я видя актуализирана.
дано се намират ентусиасти да обърнат внимание на админите.



Публикацията е редактирана (26-04-17 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: шдфдшд   
Дата:   26-04-17 10:42

Автор: marinata
Дата: 26-04-17 10:29

batsali, споделям напълно казаното [smilie24]


..БатСалито е вторият голям теоретик във форума...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: bogdanov   
Дата:   26-04-17 11:03

Лекотата, бързината и приликата с действителността, подвежда много автори, че процеса фотография е лесен за освояване. Реално се натиска едно копче и на екрана се запечатва любим човек. Красивата девойка от квартала, която никога не си се осмелявал да заговориш, сега е твоя. Успял си да уловиш прекрасните и форми докато се качва в трамвая. Тя никога нямаше да ти даде снимка за да си я имаш и носиш в портофела. Фотографията се оказва повратна точка в живота ти. Отваря нова реалност за черпене на битие от небитието. Това я превръща в ревностно и лично занимание. Ако петото щракване стане по-добро от четвъртото, човек смята, че се учи, а ако шестото стане също толкова добро като петото- вече се е научил :) Това е началото при всички. Но някъде там, далече в бъдещето осъзнаваш, че не е точно така. Едва след този момент започваш истински да се интересуваш от фотография. Мен лично не ме дразни факта, че критикуваш колегите, дори малко ме обижда това, че няма моя работа сред посочените като слаба. По скоро се ядосвам на колегите, които те призовават да правиш това което искаш без да се съобразяваш с мнението на другите. Та нали ти именно това правиш а резултата не е възхитителен. Без насоки няма да стане. Нужна ти е среда, която да формира вкус, знание което да разшири изразните средства и накрая въпроси и път.
Желая ти успех! Не само чрез харесване можеш да учиш. отхвърлянето също е вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: luboar   
Дата:   26-04-17 12:31

Брюнетката е готина. Запомнящо се лице, високо протеиново тяло.
С подходяща светлина и извън временните модни тенденции, може да направите по-хубави снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: марвес   
Дата:   26-04-17 13:08

Автор: bogdanov
Дата: 26-04-17 11:03

Лекотата, бързината и приликата с действителността, подвежда много автори, че процеса фотография е лесен за освояване.


УУсвояване. Липсват и няколко запетайки в цялата писаница.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: bogdanov   
Дата:   26-04-17 14:43

марвес, нямам напъни из литературни форуми. Допускам грешки, не само пунктуационни. Дали от невнимание, дали от бързане, дали от незнание. За разлика от вас:
Автор: марвес

Дата: 25-04-17 14:18

Истината е, че аз съм най-великият фотограф, раждан някога.
Щракачите във ФФ са доста под нивото ми, дори нямат капацитета да оценят моето свръх творчество, и да го точкуват както подобава. Жалко е...

Наредили са се в групички и обменят точки помежду си, затворен кръг без напредък. Кога ще ме стигнат? Нивгаш!

ГледайтИ, завждайтИ !!! [smilie7]
(няколко запетайки май са в повече ;) )
Тук можете ли да направите подобен разбор, дори само на правописа? :)
Иначе ако имате нещо лично срещу мен, нямам нищо против да го изясним. Примерно на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-04-17 14:52

Е, няма как да мине без ирония след изказванията за нивото на този или онзи (и на себе си) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: samurai2   
Дата:   26-04-17 14:53

Прави са си хората [beer] Така е

Отговори на това съобщение
 Re: Случайност или не? :)
Автор: uri64   
Дата:   26-04-17 15:03

Нивото на титаничност във форума е достигнало такива височина, плътност и концентрация, че и атомна бомба да хвърлят отгоре му, тя ще отхвръкне, без да успее да се взриви [smilie5]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »