Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: dtangelov   
Дата:   26-08-17 00:04

boni
Ако може имам един въпрос.
Разбрах, че тъча на А9 лагва, не е ОК ама май читав тъчпад (гледане през визьора и избор на фокусна зона от тъча) имат само Панасоник.
Въпроса ми е как се държи джойстика на А9 и той ли лагва или си е в реално време (знам че не същото като с тъча но пак си е алтернатива).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-08-17 02:02

Емил, аз за това се пуля...какво хората ги грее финансовитв резултати на даден производител [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-08-17 04:44

Хората нищо не ги "грее", но финансовите резултати са индикатор за "здравето" на компанията. Ако Никон фалират (споко, едва ли!) цялата техника, която си насъбрал, рязко ще загуби стойността си. Ако Никон намалят разходите за R&D, това ще ограничи възможностите им да въвеждат нови технологии. Как тогава ще се фокусират върху продукти с висока добавена стойност, един Господ знае. Объркана работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: localhost   
Дата:   26-08-17 06:18

Все едни специалисти тука сме се събрали ... даже и по финанси и икономика.

А някой забеляза ли, че Сони примерно имат 5% дял от т.нар. Imaging products (фотоапарати, камери и т.н.) и 9% от финансови услуги във годишния си отчет.
Ако удвоят приходите си от финансови услуги спокойно могат да закрият фото техниката без да се усети даже.


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stzz   
Дата:   26-08-17 12:21

Ако двете снимки след написаното от boni, са илюстрацията към текста - много тъжно хора!

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: e-mil   
Дата:   26-08-17 13:23

Автор: localhost
Дата: 26-08-17 06:18
"Все едни специалисти тука сме се събрали ... даже и по финанси и икономика."


Кое ти е чудно? Сериозно ли смяташ, че всички тук са все професионални фотографи? Ами то е пълно с любители, които работят нещо друго.
Отделно, че някои професионалисти също са учили други неща. Ето ти един бивш банков икономист.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=770



Автор: localhost
Дата: 26-08-17 06:18
"А някой забеляза ли, че Сони примерно имат 5% дял от т.нар. Imaging products (фотоапарати, камери и т.н.) и 9% от финансови услуги във годишния си отчет.
Ако удвоят приходите си от финансови услуги спокойно могат да закрият фото техниката без да се усети даже."


Въпросът "Ако" изобщо не стои, понеже Сони миналата есен създадоха нова фирма "Sony Imaging Products & Solutions Inc.", която започна работа тази пролет. Тепърва се концентрират върху растежа на тези продукти.

А хипотетично липсата на фототехника би се усетила и то много сериозно.
Фотоапаратите са тясно обвързани с другите "Imaging Products" - домашни и професионални видео камери, професионални ТВ камери, медицинска оптика и т.н. Ако няма фотоапарати, няма да има толкова голяма икономия от мащаба на производство. А цената за разработки ще се разпределя върху по-малко продукти.
Което пък ще се усети дори в раздел "Мобилни комуникации" - смартфоните също имат фотокамери.
Освен това липсата на фотоапарати означава, че ще намалее производството на полупроводници (матрици и разни модули за камерите).
Ще намалеят продажбите на "Components", където са картите памет.
И всичко това неизбежно ще се отрази на печалбите от "Home Entertainment & Sound" и "Game & Network Services", чиито хардуер и софтуер също има общо с фотографията. Едно, че полупроводниците вече ще са по-скъпи за производство. И второ - докато търсиш друга марка камера, току-виж си купил и друга марка телевизор, щото екосистемата от свързани продукти вече няма да е същата.

И всичко това без въобще да смятаме загубите от борсовата капитализация на цялата компания.

Иначе си прав. Наистина тук има едни специалисти, дето вадите случайни единични числа от отчетите и върху тях ръсите "мъдрости".

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-08-17 15:18

"Хората нищо не ги "грее", но финансовите резултати са индикатор за "здравето" на компанията. Ако Никон фалират (споко, едва ли!) цялата техника, която си насъбрал, рязко ще загуби стойността си. "

chrisnoch, точно това не разбирам - хората ги вълнува повече финансовото "здраве" на дадена компания, отколкото собственото такова! Какво значение има това? Компании като Сони и Никон ще ни надживеят, технилогии ще се сменят, няма нищо вечно! Тук спорят хора, карат се, мислят за необозримото бъдеще, гледат се финансови резултати, мерят се пи*ки... и както казах сигурно под 10% от тях са докосвали въобще А9, какво ли остава да го притежават! Файда - нулева!

Ако Никон обяви, че фалира утре, това няма да ме събори. Няма да си разпродам техниката, която съм насъбрал (една кола пари) на безценица, само защото след 2-3-5 години няма да мога да я ползвам или няма да е в крак с нововъведенията и технилогиите от бъдещето. Нали това е смисъла - взимаш нещо, което ти е необходимо и ти върши работа за конкретния момент и малко за напред, едва ли някой живее с идеята, че купува нещо вечно и до живот... Че то и колата нова да я вземеш почва да губи стойността си веднага щом я изкараш от дилършипа. Съдба! Нали тук сме се събрали фотографЕ, всякакви и купуваме техника според нуждите, възможностите си, някакви лични предпочитания, според изискванията ни, фенщина... Иска ми се да вярвам, че повечето не го правят с търговска цел, в смисъл при покупка на техника не се чудят как ще и избият парите след години, колко ще вазвърнат от себестойността и, кога ще я избият.
Не е ли по-добре да използваме техниката си по предназначение и да не се впрягаме за излишни глупости, вместо да се радваме или злобеем на тема А9 се продава повече от ФФ някой си?

Поне така сз мисля де, може и да не е рационално или правилно за някой ... и май не е всъщност, щом вече сме на 29-та страница [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: e-mil   
Дата:   26-08-17 15:37

Автор: PhotoBo
Дата: 26-08-17 15:18
"... точно това не разбирам - хората ги вълнува повече финансовото "здраве" на дадена компания, отколкото собственото такова!"


А аз твоите вълнения не разбирам!
10-15 поста в тема със 700 мнения изобщо не дават повод обобщение. Нито са повод за протести.
А пък изводът за собственото здраве въобще не е ясно откъде го изкара.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-08-17 15:45

Признавам - чета темата от 28-ма страница, наистина не знам за какво са били вълненията в тези над 700 мнения, предположих, че сте писали по темата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-08-17 13:16

https://www.youtube.com/watch?v=0xo9qKPVhEk


най-доброто сравнение което съм гледал

Sony A9 vs Canon 1Dxii vs Nikon D5

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: марвес   
Дата:   29-08-17 13:29

Без звук съм, но в коментарите пишат, че не е ползвал правилните настройки на Sony A9 ... явно е платен трол на Nikon/Canon (не знам коя марка хвали).

Безпристрастна, експертна оценка би позиционирала Sony на първо място. Ревютата, които сочат другояче, са платени и аматьорско-фенски. Съветвам да не ги четете и гледате, защото могат да ви заблудят и вкарат в грешната вяра, ако сте невинно наивни да им повярвате.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-08-17 13:38

Като цяло А9 е на първо място ... Но не и по всички показатели ... не ти трябва звук за да видиш колко време се изпразва буфера ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: sohk   
Дата:   29-08-17 14:16

написа:

> Без звук съм, но в коментарите
> пишат, че не е ползвал правилните
> настройки на Sony A9 ... явно е платен
> трол на Nikon/Canon (не знам коя марка
> хвали).
>
> Безпристрастна, експертна оценка
> би позиционирала Sony на първо
> място. Ревютата, които сочат
> другояче, са платени и
> аматьорско-фенски. Съветвам да не
> ги четете и гледате, защото могат
> да ви заблудят и вкарат в грешната
> вяра, ако сте невинно наивни да им
> повярвате.
>
> [shtrak]


марвес, да не си изкарал бързия курс "Как да бъда Сони фанатик" при хотснейла. Един е забавно, ама двама ми идвате малко в повече, особено на фона на замиращия форум, скоро ще си останете сами и тогава ще трябва да се карате за кой модел на Сони е по-як.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   29-08-17 16:23

това на марвес си беше сърказъм от висока класа... надявам се [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: sohk   
Дата:   29-08-17 20:47

написа:

> това на марвес си беше сърказъм от
> висока класа... надявам се [beer]

И аз си го помисих :D. Ако е така, му се е получило [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: tishovsx   
Дата:   29-08-17 21:01

Аз да питам, в тая тема за какво става дума, че вече не вдявам!!!
(тука е момента, да ме изкарате идиот, ама ще пия по едно за здраве на всички вас[smilie21] )

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: tishovsx   
Дата:   30-08-17 23:59

Поръчал съм да направят няколко стотин бройки. Да подарявам на феновете...[smilie21]


http://www.cameraegg.org/wp-content/uploads/2016/04/sony-a9.jpg




[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-18 11:10

Интересно за снимане на диви животни с а9

https://www.dpreview.com/news/1614936648/a-wildlife-photographer-s-perspective-on-the-sony-a9




Публикацията е редактирана (18-08-18 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   18-08-18 11:20

Кирил, мен да ме пуснат с архаичния 1Д мк2N и обективите ми там, също ще стана wildlife фотограф...И свободното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-18 11:55

Хахах съгласен съм да си в тия страни с хубава природа, време да има и някаква камера с някой харен обектив.......нещо като лов на риба....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   18-08-18 12:01

Време няма...Апарати-бол.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »