Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   19-03-17 18:53

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   19-03-17 18:54

Здравейте колеги,

В момента съм с windows 7, но като разчиствах място го счупих. Работи, но забива и прави проблеми. Въпроса е дали да ъпгрейдна към 8.1 или 10.
Има ли проблеми с програмите, които ползваме (ползвам основно adobe гамата, продуктите на kolor и разни други за HDR, Skype, Mozila и прочее). Игри не играя.

Чух различни мнения, но искам да попитам и вас. Кой от вас работи на 10? Знам че много са още със 7, но чувам и за много, които вече са ъпдейтнали. 10 работил по-бързо и леко, не товарил системата и т.н.
Системата е със i7 3770K, GTX 970, 16GB RAM, 512 SSD.


Благодаря за всички мнения! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 18:56

10 наистина е повече от 7 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-03-17 19:00

А защо отпадна варианта да си преинсталираш 7цата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Rand   
Дата:   19-03-17 19:00

Надявам се не си се порязал, когато си счупил прозореца. :)

Да отговоря на въпроса - 10.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 19:08

С тази система - 10

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   19-03-17 19:08

Варианта за преинсталиране на 7 не е отпаднал. Но полека лека ще замре поддръжката. Няма да е сега или скоро, но ще е факт. А и обичам да съм с актуалните версии на софтуерите, с които работя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 19:08

Само не си го причинявай с ъпгрейд - помисли за чиста инсталация, стига да имаш активационен ключ или дигитално ID.

Между другото - ако не си работил досега с Win10, ще ти бъде доста тегаво първите 2-3 месеца, независимо, че пооправиха някои от най-дразнещите неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: uri64   
Дата:   19-03-17 19:14

Ами 10-ка...и наистина, по-добре чиста инсталация, отколкото ъпгрейд

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Pavlov   
Дата:   19-03-17 19:18

8.1 цато цяло е по-стабилен, и дава по-малко бъгове. Но и 10-ката не работи зле. И двата са по-добре от 7-ицата.
Разбира се, хубаво е да отделиш малко време, да си го настроиш на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Ivodam   
Дата:   19-03-17 19:40

Само десетка. Няма никакви бъгове, работи си стабилно, стига да ти е читава конфигурацията, разбира се.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   19-03-17 19:42

Нямам никакви проблеми със 7-цата. Ама и с ХР нямах.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Ivodam   
Дата:   19-03-17 19:44

asahi написа:

> Нямам никакви проблеми със 7-цата.
> Ама и с ХР нямах.


С Виндовс съм от има-нема 25 години. Никога не съм ги разбирал така наречените уинбоза драми.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: binaural   
Дата:   19-03-17 19:47

инсталираш 10ката + програмите на ссд'то и ще се размажеш от кеф каква е скоростта. всичко се зарежда за секунди...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 19:47

С 7-ца съм. Много ми е грозна 10-ката и много се интересува от ползователя; иначе, да бързичко работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: quazimodo   
Дата:   19-03-17 19:49

Преинсталирай си седмицата и не се занимавай с глупости за сега. Е, ако си чистобеличък на 200 процента, може да пробваш и 10. Имам познати, умни хора, които с това си вадят хляба и все още не ми дават да скачам у дупката[smilie18] [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: nositel   
Дата:   19-03-17 19:59

Със 8год. лаптоп съм, 2гх процесор на Интел, и 4 РАМ (добавена). Към днешна дата е морално остарял доста. От 1 год. минах от 7 на 10, много по-добре е , всичко върви много по-леко и зарежда Уиндоуса за 1, 1:30мин, със 7 му трябваха поне 4мин.
Не се занимавай с глупости, инсталирай си 10.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 20:05

Относно торйанците на Майкрософт, които дойдоха с 8 и 10 - имайте предвид, че те вече са внедрени и в Windows 7, така че това не бива да ви е довод против ъпгрейд. Най-големия "шок" е разликата в интерфейса, който повечето хора го определеят като "връщана 15 години назад". Но се свиква :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: nyamago   
Дата:   19-03-17 20:21

То и Windows 3.1 може да проработи, ако някой има мерак да опита. Връщането към историята не е прогрес. Поне в карантиите на системата - що се отнася до интерфейса, за сантименталните (и аз съм такъв) има решения.

10-ката е модерна ОС, която оптимално използва наличните ресурси, икономична и бърза е, и редовно се обновява. За интерфейс 'като ХР' или 'като 7' половината свят използва безплатното решение Classic Shell (блестящо написано - и поддържано - от нашия сънародник Иво Белчев) - там с лекота си правите старт меню-то, файл експлорера и дори браузъра както която по-стара система лично си харесвате. http://www.clasicshell.net


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 20:26

Троянците в 7-цата изобщо не съм ги слагал - знае се кои ъдейти са и не трябва да се слагат (могат и да бъдат деинсталирани впоследствие). Пробвай това да го направиш с 10-ката.
Иначе Уиндоус 2000 е последния не-шпионски и адски ме кефеше. Все още го използвам тук-таме.



Публикацията е редактирана (19-03-17 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 20:32

Знаеха се преди, сега вече ги обвързаха и на двете системи с критични компоненти :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 20:41

На 10-ката ъпдейтите не могат да се подбират. Наскоро имах случай един неъпдетнат компютър, който като почна да си тегли въпросните ъдейти, не можех един сайт да отворя, а компа беше мощен: HP Spectre 13, последен модел. И така докато не свърши ъпдейтването.



Публикацията е редактирана (19-03-17 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: ZENON   
Дата:   19-03-17 20:47

zbonev,
разбира се че можеш да разкараш ъпдейт услугата.
За мен е по интересно до каква степен може да се опази човек от телеметрия други дупки нагласени от MS.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 20:49

http://winaero.com/blog/how-to-disable-telemetry-and-data-collection-in-windows-10/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 20:51

Мда, понякога при ъпдейт има отказ на услуги, което си е дразнещо. Много по-лошо е, че по принцип не може да ги забраниш и ако имаш нещо важно и критично, което не бива да се спира - започват едни ядове. Не е като да не съм се карал - ощо взето машините въпреки, че имат достъп до интернет, те са зад файъруол, почти изцяло затворени, но не... имало си Windows Server за целта. Че се почна едно забраняване на ъпдейт центъра и и сума ти други простотии за да не се поуска сам отново... може да се забрани, но е тъпо да става по този начин.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »