Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 16:55

Здравейте,

Доскоро снимах с Nikon D80 в домашни условия с две външни светкавици, и бях много доволна от резултата, но апарата ми се прецака и се наложи да си купя нов Nikon D7200, и снимките изобщо не се получават. То че и аз нищо не разбирам е факт, ама с другия поне успявах, а с този, не знам какъв е проблема, аз ли не мога да го настроя, или какво [smilie8] Ако някой може да дойде и да ми го настрои да прави същите снимки като предишния, ще съм много благодарна, и ще си платя каквото струва, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: hose   
Дата:   19-03-17 16:58

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

къде си (град, квартал) и какво трябва да настрои (синхронизация, светкавици, тяло…) ?



Публикацията е редактирана (19-03-17 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 17:03

Аз имах подобен проблем, но след ъпгрейд от D90 - нито една снимка не беше така рязка, или все нещо не целех настройки ...
Но се оказа че е нормално - с тази си матрица D7200 е много по-капризен откъм действията на задапаратното устройство!
Всяко трепване на ръката - маже. По-старички обективи с ниска резолюция - мажат. Отделно се оказа, че с повечето ми обективи се наложи да ползвам вградената корекция на фокуса, колкото и прехвалени да са те (обективите де...).
Та дано това е някакво побутване в правилната посока от мен, успех !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 17:04

rony11
ще качиш ли една снимка която не ти се получава.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:08

D80

D7200

Ето снимките, кучето е едно и също... D80 имаше една опция More vivid за цветовете, в D7200 я няма. Има само Vivid - използвах я за втората снимка, но нещо май няма търсения от мен ефект [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:10

В София съм, жк Слатина, цветовете и баланса на бялото, предполагам, че трябва да се настроят... А и на предишните снимки някак фона беше леко размазан и само кучето беше на фокус, а сега всичко е на фокус, което на мен не ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 17:10

сладко [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 17:15

добре са си снимките[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 17:18

С цел да агитираме желаещите да помогнат - ако може и автопортрет с D80 и D7200 да покажете ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-03-17 17:19

D-Lighting също може да се пробва,виждам че на старата камера цветовете са малко по-свежи.Мои близки ходиха на фотосесия в студио за детето и видях че работят със стара камера -д90 и с подходящо осветление стават много добри снимки.



Публикацията е редактирана (19-03-17 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: asahi   
Дата:   19-03-17 17:21

Отново никонска драма [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:23

Втората не ми харесва изобщо, ако D7200 не може да прави по-ярки и цветни снимки от това, ще го продам, не ми трябват такива [smilie2] Ето кремаво куче снимано с D80 и с D7200, не ми харесва втората и това е. Обектива е един и същ, светкавиците са едни и същи, на същото разстояние и със същата сила, и двете снимки са правени със скорост 200 и f 10 - 11, защо тогава разликата е толкова голяма [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 17:26

а цветните температури еднакви ли са [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:31

Добър въпрос, не знам, нито знам къде да ги намеря тези цветни температури и как да ги настроя.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:34

Затова търся помощ тук, искам някой да дойде, да ми го настрои така, че да прави същите снимки като предишния, да си платя каквото струва и да си снимам кучетата спокойно, а не като вчера, два часа къпане, сушене и снимане на кучовците, и накрая като видях снимките и лошо ми стана [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 17:39

с таз програмка си решаваш проблема [smilie3] предполагам че снимаш в РАЛ

http://imaging.nikon.com/lineup/microsite/capturenxd/download/



Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-03-17 17:42

Тук на втората експозицията е по-ниска и затова цветовете са различни,повторете втората с по отворена и по затворена бленда бленда,направете клин от 3 снимки с различна експозиция,при различно осветление всеки цвят се променя различно,може да отидете в магазина, дето е купен и там да се опитат да го настроят.
Сигурен съм че може да се настрои и да вади същия резултат,друг начин е да си направите корекцията с фотощоп и да направите запис с който автоматично да коригирате всички снимки,същото е като урока за ресайз на група снимки във фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:50

Нито имам фотошоп, нито знам как да работя с него. Дано да може да се настрои наистина, че тепърва да се уча да работя с фотошоп, хич не ми се занимава. А това за експозицията и блендата също не ми е особено ясно, за съжаление. От Фотосинтезис го купих, утре ще отида, днес е затворено, въпроса е, дали там ще успеят да го настроят, така че после да прави същите снимки при условията вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: rony11   
Дата:   19-03-17 17:54

samurai2, в JPG снимам всъщност. Просто не ми се иска да повярвам, че толкова по-нов модел Никон, няма да може да прави снимки като стария, без да се налага да ги обработвам след това допълнително.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 17:58

Ох, стига бе хора...
Това са различни пикчърс профили и допълнителни настройки...

Д7200 е на светлинни години пред Д80... да не кажа и пред някои по стари ФФ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-03-17 18:00

И аз още се уча да снимам и обработвам ,но мисля че това за което питаш тук с 2 думи няма да могат да го обяснят колегите./ дано да бъркам /[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-03-17 18:04

Не са правете на луди, един по желание да иде да настрои на момичето камерата, да не посочвам поименно...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 18:11

Честно да ви кажа, аз като смених моя верен D90 с D7200 се чувствах по същия начин - толкова много пари, а не снима по-добре?!?

Все още съм на кантар по отношение на това аз ли бъркам нещо, или камерата просто не е каквото искам да бъде ...

Та нека не скачаме върху колежката ... във фотографския смисъл де ... защото съм сигурен, че има още много хора с подобен проблем, просто не пишат тук или не смеят да питат, за да не изглеждат тотално аматьори...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 18:19

Днес някой ще и направи тези настройки, утре нещо друго... мечешка услуга [smilie7]

Момичето трябва да си седне на "Д" и да научи основните неща, от които зависи картинката.

Не, че е единствена... дори напротив, ама колкото по-рано, толкова по добре [smilie7]

Една съвременна пералня си има настройки за всяко пране, какво остава за DSLR от сравнително висок клас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся някой да ми помогне да си настроя апарата Nikon 7200
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 18:21

Е как ще кажеш, че Д90 е снимал по-добре

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »