Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   19-03-17 18:53

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   19-03-17 18:54

Здравейте колеги,

В момента съм с windows 7, но като разчиствах място го счупих. Работи, но забива и прави проблеми. Въпроса е дали да ъпгрейдна към 8.1 или 10.
Има ли проблеми с програмите, които ползваме (ползвам основно adobe гамата, продуктите на kolor и разни други за HDR, Skype, Mozila и прочее). Игри не играя.

Чух различни мнения, но искам да попитам и вас. Кой от вас работи на 10? Знам че много са още със 7, но чувам и за много, които вече са ъпдейтнали. 10 работил по-бързо и леко, не товарил системата и т.н.
Системата е със i7 3770K, GTX 970, 16GB RAM, 512 SSD.


Благодаря за всички мнения! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 18:56

10 наистина е повече от 7 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-03-17 19:00

А защо отпадна варианта да си преинсталираш 7цата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Rand   
Дата:   19-03-17 19:00

Надявам се не си се порязал, когато си счупил прозореца. :)

Да отговоря на въпроса - 10.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Krassy   
Дата:   19-03-17 19:08

С тази система - 10

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   19-03-17 19:08

Варианта за преинсталиране на 7 не е отпаднал. Но полека лека ще замре поддръжката. Няма да е сега или скоро, но ще е факт. А и обичам да съм с актуалните версии на софтуерите, с които работя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 19:08

Само не си го причинявай с ъпгрейд - помисли за чиста инсталация, стига да имаш активационен ключ или дигитално ID.

Между другото - ако не си работил досега с Win10, ще ти бъде доста тегаво първите 2-3 месеца, независимо, че пооправиха някои от най-дразнещите неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: uri64   
Дата:   19-03-17 19:14

Ами 10-ка...и наистина, по-добре чиста инсталация, отколкото ъпгрейд

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Pavlov   
Дата:   19-03-17 19:18

8.1 цато цяло е по-стабилен, и дава по-малко бъгове. Но и 10-ката не работи зле. И двата са по-добре от 7-ицата.
Разбира се, хубаво е да отделиш малко време, да си го настроиш на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Ivodam   
Дата:   19-03-17 19:40

Само десетка. Няма никакви бъгове, работи си стабилно, стига да ти е читава конфигурацията, разбира се.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   19-03-17 19:42

Нямам никакви проблеми със 7-цата. Ама и с ХР нямах.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Ivodam   
Дата:   19-03-17 19:44

asahi написа:

> Нямам никакви проблеми със 7-цата.
> Ама и с ХР нямах.


С Виндовс съм от има-нема 25 години. Никога не съм ги разбирал така наречените уинбоза драми.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: binaural   
Дата:   19-03-17 19:47

инсталираш 10ката + програмите на ссд'то и ще се размажеш от кеф каква е скоростта. всичко се зарежда за секунди...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 19:47

С 7-ца съм. Много ми е грозна 10-ката и много се интересува от ползователя; иначе, да бързичко работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: quazimodo   
Дата:   19-03-17 19:49

Преинсталирай си седмицата и не се занимавай с глупости за сега. Е, ако си чистобеличък на 200 процента, може да пробваш и 10. Имам познати, умни хора, които с това си вадят хляба и все още не ми дават да скачам у дупката[smilie18] [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: nositel   
Дата:   19-03-17 19:59

Със 8год. лаптоп съм, 2гх процесор на Интел, и 4 РАМ (добавена). Към днешна дата е морално остарял доста. От 1 год. минах от 7 на 10, много по-добре е , всичко върви много по-леко и зарежда Уиндоуса за 1, 1:30мин, със 7 му трябваха поне 4мин.
Не се занимавай с глупости, инсталирай си 10.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 20:05

Относно торйанците на Майкрософт, които дойдоха с 8 и 10 - имайте предвид, че те вече са внедрени и в Windows 7, така че това не бива да ви е довод против ъпгрейд. Най-големия "шок" е разликата в интерфейса, който повечето хора го определеят като "връщана 15 години назад". Но се свиква :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: nyamago   
Дата:   19-03-17 20:21

То и Windows 3.1 може да проработи, ако някой има мерак да опита. Връщането към историята не е прогрес. Поне в карантиите на системата - що се отнася до интерфейса, за сантименталните (и аз съм такъв) има решения.

10-ката е модерна ОС, която оптимално използва наличните ресурси, икономична и бърза е, и редовно се обновява. За интерфейс 'като ХР' или 'като 7' половината свят използва безплатното решение Classic Shell (блестящо написано - и поддържано - от нашия сънародник Иво Белчев) - там с лекота си правите старт меню-то, файл експлорера и дори браузъра както която по-стара система лично си харесвате. http://www.clasicshell.net


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 20:26

Троянците в 7-цата изобщо не съм ги слагал - знае се кои ъдейти са и не трябва да се слагат (могат и да бъдат деинсталирани впоследствие). Пробвай това да го направиш с 10-ката.
Иначе Уиндоус 2000 е последния не-шпионски и адски ме кефеше. Все още го използвам тук-таме.



Публикацията е редактирана (19-03-17 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 20:32

Знаеха се преди, сега вече ги обвързаха и на двете системи с критични компоненти :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 20:41

На 10-ката ъпдейтите не могат да се подбират. Наскоро имах случай един неъпдетнат компютър, който като почна да си тегли въпросните ъдейти, не можех един сайт да отворя, а компа беше мощен: HP Spectre 13, последен модел. И така докато не свърши ъпдейтването.



Публикацията е редактирана (19-03-17 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: ZENON   
Дата:   19-03-17 20:47

zbonev,
разбира се че можеш да разкараш ъпдейт услугата.
За мен е по интересно до каква степен може да се опази човек от телеметрия други дупки нагласени от MS.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 20:49

http://winaero.com/blog/how-to-disable-telemetry-and-data-collection-in-windows-10/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-17 20:51

Мда, понякога при ъпдейт има отказ на услуги, което си е дразнещо. Много по-лошо е, че по принцип не може да ги забраниш и ако имаш нещо важно и критично, което не бива да се спира - започват едни ядове. Не е като да не съм се карал - ощо взето машините въпреки, че имат достъп до интернет, те са зад файъруол, почти изцяло затворени, но не... имало си Windows Server за целта. Че се почна едно забраняване на ъпдейт центъра и и сума ти други простотии за да не се поуска сам отново... може да се забрани, но е тъпо да става по този начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 20:59

Клонирането на инсталацията на 10-ка е леко комплицирано. Невъзможно е да се клонират потребителски профили - плочките не работят. Всичко това става безпроблемно в 7.



Публикацията е редактирана (19-03-17 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: alext   
Дата:   19-03-17 21:05

10ка определено 8.1 подготвяше почвата за 10 и е някакъв странен микс между полу 10 и полу 7, не е оптимизиран добре, менютата са досадни. Минавай на чиста msdn 10ка и нямаш проблеми. Всичко си работи, най- досадния проблем са ъпдейтите- не може да ги спираш и общо взето никой не те пита какво ти инсталират на системата. А пък за поверителност няма да говоря, реално с win 10 не съществува вече такава, и не само с него. То SmartTV на Самсунг доказаха, че те следят отвсякъде какво пък остава за компютъра [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-17 03:56

И аз преди време се колебаех дали да мина на Уин10, но след като го метнах на първата машина, всички колебания изчезнаха. Сега всичките ми компютъри са с 10-ка (а някои от тях са бая старички) и нямам никакви грижи. Всичкият софт работи и пее! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: landstar   
Дата:   20-03-17 11:20

Ако искаш да псуваш 3 месеца поне тоя метро дизайн и да се чудиш кое къде е - сложи 10. Ама такава им е модата - метросексуална. Още от 8-цата го правят за соц. мрежи, а не за работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   20-03-17 11:41

Ами ще му дам шанс на 10ката да видя как е. Така или иначе трябва да преинсталирам.

Ще сложа 10 и ще пробвам. Ако не, мога винаги да се върна на 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 12:01

Ще работи. Няма да ти създаде проблем освен с някоя екзотична периферия. Ще се наложи да свикнеш с новия интерфейс и ухото/окото на бай Гейтс.

Същото ще прави и Седмицата без горните неудобства.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-17 12:25

Хайде стига - седмицата вече е история! И какво му е чак толкова различното на интерфейса? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 12:39

Няма да изпадна в състояние да мрънкам срещу нещо, което не ползвам. Разлики има и това беше едно от основните рекламирани предимства на десятката.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: tuizzl   
Дата:   20-03-17 13:08

Frenchev бях пред същата дилема като теб. Никакъв проблем нямам с Windows 10, всички програми работят без проблем. Свиква се супер бързо аз за два-три дни вече бях свикнал. Инсталирай смело ще те изкефи.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: ZENON   
Дата:   20-03-17 14:01

Първото нещо е да сложиш Classic Shell, с другото се свиква с времето.

http://www.classicshell.net/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-03-17 16:23

едвам успях да влезна у сейф мод. Иначе е право в 10-ката тоз ундоус

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 18:01

е то safe mode си е добре покрит още от времето на 8-цата, така че няма особена мъка сега.
Иначе аз откакто съм с Redstone 2 на 10-ката - повече няма да се върна назад!
Ако много ме ядоса обаче някой ден, ще си взема пингвинче...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 18:18

Пингвинче[smilie24] ...всичко останало е компромис[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 18:29

Между другото, ако искате да спрете "телеметрията" на Win 10 (и следенето донакъде), стартирайте си cmd като администратор, и подайте следните две команди :

sc config DiagTrack start= disabled

и

sc config dmwappushservice start= disabled

Освен всичко друго - Win-а ви ще зареджа много по-бързо, и ще работи по-бързо!!!



Публикацията е редактирана (20-03-17 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 18:31

[smilie24]

Браоооо...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 18:48

Били дали знае?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-03-17 18:59

по-добре не пипайте настройките, после така или иначе ще трябва пак да опитвате да ги връщате ако нещо заработи по-добе. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 22:30

@ asahi : тва си го краднах от форум на разработчици на M$ ... и от няколко дена само се кефя на резултата - та в отговор на shamelessEyes : не мисля да връщам нищо обратно, щот така е много по-яко [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-03-17 22:57

Всеки има право на мнение и избор. Ползвах уиндоус 10 някъде 6-7 месеца, сега ползвам пак 7 и ще го ползвам докато се поддържа, за мен 10-ката има повече минуси отколкото предимства пред 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   20-03-17 23:14

slyn4ogled, в линка ми по-нагоре са описани същите неща, както и един ключ от регистъра, който се добавя. Твоите две команди забраняват два сървиса, в статията е описано как се прави същото, но по традиционния начин [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 23:41

zbonev : [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: ZENON   
Дата:   20-03-17 23:43

zbonev,
Там е работата, че не е сигурно дали само тия сървизи се занимават със шпионската дейност на Вин 10.

Нямам идея с какво може да се проследи изходящия трафик по начин който да подскаже кое събира и изпраща...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-17 23:48

Слагаш си някакъв трафик анализатор на машината като wireshark ако ти се занимава - или ако си любител на конспирациите - дъмпваш трафика през гейтуея на мрежата, в която е 10-ката. Естествено от рутера си може да забраниш целия изходящ трафик към неизвестни дестинации и се вкарваш в матрицата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 23:56

Е добре, ама синьото или червеното хапче да лапне? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: aldygreen   
Дата:   21-03-17 00:05

Jk.freeman написа:

> Пингвинче[smilie24] ...всичко останало
> е компромис[smilie18] [smilie18]

Когато ми пуснеш пълноценно последната версия на DPP върху Пингвиня, ела ми се обади. Имам и други 2-3 програми, които мога да ползвам само на Джамлъка. Иначе отдавна да съм го сритал в кокалчетата.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-03-17 00:16

Мхм...така е[smilie24]

Всъщност, моята история е същата като твоята. За туй още дълго ще си блъскаме главите в джама...

Наздраве[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: aldygreen   
Дата:   21-03-17 00:48

Абе нагледал съм се достатъчно на хленчещи момчетия, дето все нещо им пречи - хвърлят Windows, щото много лош, после същата история се повтаря с Ubuntu, с компютри, таблети, фотки и т.н.
Материалната част трябва да се познава добре.
Аз преспокойно си върша необходимата ми работа у дома с Win XP SP3, законен и нямам притеснения от това. Преинсталации по принцип избягвам. Има си по-интелигентни начини за оправянето на системата при нужда. Но ако сменя фотката с нещо по-ново, ще ми трябва последната версия на DPP и тук мърдане няма. На втория диск имам отдавна подготвен системен дял, където мога да сложа на първо време нов WIN. Затова темата ме заинтересува. Мислех за Win 7, но тук ласкаво се изказват за Win 10. Полезна тема.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: ZENON   
Дата:   21-03-17 01:22

lamerko,
wireshark върши работа.
Като гледам Хром-а какви ги върши, Майкрософт ще излезе, че са в детската градина...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   21-03-17 01:24

Темата определено ще е полезна за тези, които все още се държат за умиращите системи. Вярно, че Win7 все още не е мъртъв, а като процент държи над 50% от машините въобще с лека тенденция към УВЕЛИЧАВАНЕ спрямо Win10 в последните 1-2 месеца (за съжаление на Майкрософт), но е факт, че малко по малко се готвят несъвместими новости и подобрения. Най-големия им зор е уж невъзможността да се използва новия им браузър, който макар и да работи коректно и бързо, то има ужасен интерфейс и последно като го гледах нямаше нищо читаво за него от рода на ад блокъри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: aldygreen   
Дата:   21-03-17 01:43

Смяната на операционната система не е проблем, въпрос на час или два. Истинският проблем е преинсталирането отново на всичко, с което си свикнал, което ти е нужно и ти върши добра работа. Може да отнеме дни.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: luboar   
Дата:   21-03-17 11:54

При Win 10, не мога да импортирам файлове във фотошоп, с влачене с мишката, както е при Win 7. Може би е някаква настройка.
Някой пробвал ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   21-03-17 13:52

Явно е настройка, защото пробвах на жена ми на компа и при него става. Тя е с 10.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-03-17 14:13

luboar написа:

> При Win 10, не мога да импортирам файлове във фотошоп, с влачене с мишката, както е при Win 7. Може би е някаква настройка. Някой пробвал ли е ?



По-скоро е от версията на Фотошопа. Същия който си бил инсталирал и на 7 ли е? Имам предвид съвсем същия релийз?
Аз имах такъв проблем и на 7. Беше с CS6 мисля.
При 10 с CC си работи.



Публикацията е редактирана (21-03-17 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: luboar   
Дата:   21-03-17 14:18

Да, същият. От един и същ диск. Но не откривам нищо в менютата на ФШ по темата. Преинсталирах ФШ и пак същата работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: surr3a1   
Дата:   21-03-17 15:17

10 е много зле в много отношения, но като цяло идва малко по-лек.

- не можеше да избираш ъпдейтите а камо ли да ги изключиш
- не можеш да го спреш да праща иформация към М$
- много малки стари програмки не ъпдейтнати за 10, които имат проблеми
- има страхотно много проблеми с права и стартиране на програми от ProgramFiles
- има много големи проблеми с автоматичното стартиране на определени програми при пускане

+ има почти всички драйвери вътре в себе си, което решава доста проблеми налични при 7
+ по-лек идва
+ стайлинга на мен ми допада повече
+ по-бърз и по-бързо стартира
+ някой последни игри искат само 10 (не играеш игри, но за информация)
+ 10 е бъдещето

Аз вкъщи съм го изтрил от лицето на земята и не искам никога да го виждам повече, докато на работа ми е наложен и съм с него, но бих го махнал моментално.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: langel   
Дата:   21-03-17 17:50

Ъпдейтите могат да се изключат, както и да се избира кои и кога да се инсталират ръчно. Пращането на инфо към MS може да се спре. Почти всички стари програми, неоптимизирани за 10, могат да се пускат в режим на съвместимост с по-стари версии. Няма никакви проблеми с избора, или забраната за автоматично стартиране на процеси и програми.

Това, че някой не знае как да го направи, си е негов проблем, не на системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   21-03-17 19:27

Много добре казано, langel [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   21-03-17 20:09

Бай Бил дали е съгласен?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   21-03-17 20:11

Мчи него па кой ша го пита ????
Той пита ли ни дали искаме да ни следи за кво ли не ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: terminator   
Дата:   22-03-17 20:40

Тук май изпущате момента, че Windows е просто една операционна система. Предполага се, даже е задължително, новата версия да е по-добра, в това няма нищо лошо. Но, потребителя да няма почти никакъв контрол върху тази ОС с нормални средства (не с хакове и ровичкане по регистри и спиране на сървиси и още сума ти знайни и незнайни трикове), да губи дни в невъзможност да си къстъмизира поне изгледа и основните функционалности според предпочитанията си и навиците си, определени програми да не работят както преди, самата ОС да ти "казва": "този софтуер е стара версия, инсталирай си новата за да продължиш да го ползваш" без да се съобразява че невинаги новите версии са безплатни, да не споменаваме шпионирането и сигурността й ... и накрая наглия и безпардонен начин по който ти се натрапва да си я купиш ... Лично за мен това е най-дразнещото. При положение че официално на Windows 7 не е спряна поддръжката му и си работи, каква е разумната причина да "премина" на 10? Няма такава, не и за мен. Ще си ползвам 7-цата докато М$ съвсем не я "срине" насила и това е.
Все пак човек иска да сърши някаква работа с дадена операционна система, не да седи на тръни и в края на всеки работен ден да стиска палци с надеждата дано утре сутринта като си включи компютъра всичко тръгне нормално, без досадни сини екрани и тем подобни М$ глупости.
Та така де, Windows 10 може след 2-3 години да стане масово разпространен и стабилен и изчистен от сегашните си бъгове, но дотогава много вода ще изтече.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   22-03-17 20:52

Desktop Operating System Market Share

Market Share of Windows 7 Windows 7 48.41%
Market Share of Windows 10 Windows 10 25.19%
Market Share of Windows XP Windows XP 8.45%
Market Share of Windows 8.1 Windows 8.1 6.87%
Market Share of Mac OS X 10.12 Mac OS X 10.12 2.91%
Market Share of Linux Linux 2.05%
Market Share of Windows 8 Windows 8 1.65%
Market Share of Mac OS X 10.11 Mac OS X 10.11 1.55%
Market Share of Mac OS X 10.10 Mac OS X 10.10 1.00%
Market Share of Windows Vista Windows Vista 0.78%
Market Share of Windows NT Windows NT 0.39%
Market Share of Mac OS X 10.9 Mac OS X 10.9 0.35%
Market Share of Mac OS X 10.6 Mac OS X 10.6 0.14%
Market Share of Mac OS X 10.8 Mac OS X 10.8 0.11%
Market Share of Mac OS X 10.7 Mac OS X 10.7 0.11%
Market Share of Mac OS X 10.5 Mac OS X 10.5 0.02%

XP се оказа кораво куче!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   22-03-17 21:54

Просто не обичам да пренисталирам. Сега ми се налага. Просто знам, че МС ще спрат поддръжката му рано или късно и ще трябва пак да пренисталирам. Освен това новите софтуери ги оптимизират най-добре за последните ОС. Това са ми мислите.

За следенето, няма какво да говорим. Тъпо е да казвам, че нямам какво да крия и не ми пука, но просто няма какво да се направи. Ако си мислите, че ползвайки 7 не ви следят, нямам какво да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: imitev   
Дата:   22-03-17 21:56

Щом параметрите на компютъра позволяват - слагай смело 10 и не го мисли.

Да те следят колкото искат - дреме ти...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: langel   
Дата:   22-03-17 22:05

Бе много са ми интересни хора, които роптаят срещу инфото, събирано от MS, а в същото време си предоставят и кътните зъби на чичко Гугъл. Да не говорим пък за Айфонистите, повечето от които дори не знаят кога, как и на кого са дали разрешение да ги тракват в реално време.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: aldygreen   
Дата:   22-03-17 22:13

Може и да не е проблем, че ТИЯ те следят. Но е лошо, че е напълно възможно да те следят и ОНИЯ. Имам предвид хакери (освен руски други няма, естествено), които могат да ти гепят мангизите.
Когато преди години успяха да ми свият двадесетина евро от една разплащателна система, ми дойде акълът в главата и взех някои полезни мерки.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   22-03-17 23:05

Ми кат ме следят и ми ровят из компа - най-много да видят порно-колекцията, и да си я дръпнат за лични нужди [smilie18]
Ма халал да им е - всичко е качествено, с фотографски вкус един вид записано [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: kiten   
Дата:   22-03-17 23:56

[smilie5] ей в тая тема много глупости се изписаха[smilie5]
Защо и за какво ви следели и защо таkа и тнт и други неуместни въпрси.
Та имайте в предвид, че като си купите нов хард дисk, ссд и друг по-голям носител веднага попадате в полезрението и следенето от някой си! За прозореца - дали е 7 или 10 в някоя от кръпките се вкарва шпиониращата минипрограма в повчето случаи е доброномерена.
Та имайте в предвид не щракнете ли на ексето на някоя програма или програмка, компютъра ви вече се следи от някъде.
По отгоре се изказаха някакви хвалебствия и дидирамби за хрома. Хрома вече не е това което бе преди 2 години! Много уязвим в момента браузър. Ако ползвате пиратски сайтове и отваряте от някъде си нещо съмнително, което крие риск ползвайте операта!



Публикацията е редактирана (22-03-17 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: compur   
Дата:   23-03-17 11:49

аз пък съм с вивалди [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   23-03-17 12:01

Един глас и от мен за Опера ... Вивалди-то го пробвах - много орязано ми се видя за моя вкус.
Мозила и Хром даже няма да ги коментирам [smilie25]
Новия браузър на M$ е бърз и лек, ма няма никакви екстри - и той ми е в блек-листа...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 12:03

Кое му е орязано... пушка е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-03-17 22:16

Frenchev на скоро и аз бях пред същата дилема понеже си сглобих нов комп.До тогава бях с 7ца и бях мнг. доволен. Аз обаче като цяло не съм много в час с тия неща, но пича който ми помогна със сглобяването и ми инсталира всичко ми каза твърдо слагаме win 10. Каза че определено уин 10 е по бърз и са направени много нови неща който са от полза! Като например можеш да си направиш няколко профила, който един да е за работа, втори за сърфиране и реално ако хванеш вирус или те хакнат до като сърфираш просто триеш акаунта и др ти работен остава в безопасност. Друго много полезно нещо което уин10 позволява е сега тази инсталация която имам може директно да се премести и на друг компютър с уин 10 или поне така го разбрах. Защитата каза че му е по добра и определено като цяло си струва да се мине на 10. Интерфейса не знам дали нещо ми го е настройвал допълнително но не е чак толкова по различен, аз за няколко дена свикнах, а бях скептичен!Този мой приятел е математик и пише програми, работи за Microsoft, та определено му се доверих. Сега определено не съжалявам, приятен е за работа и е бърз, новия ми настолен комп от натискането на копчето до момента в който вкарваш паролата отнема 21 секунди, а лаптопа който е на 4г и му сложихме уин 10 и ново малко ssd зарежда за 24сек като преди отнемаше поне 1 минута. След въвеждането на паролата на лаптопа преди отнемаше поне още 1м докато зареди всичко а сега 14секунди! Успех



Публикацията е редактирана (23-03-17 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   24-03-17 01:27

21 секунди? Нещо не е добре. Сравнително евтина щайга може да ги докара до 4 секунди :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Daniel_P   
Дата:   24-03-17 10:20

Lamerko не знам, може и да има! Но като цяло пича го тества цял ден и каза че всичко работи стабилно, 4Ghz е и е клокнат на 4.4 като цяло лети и аз съм много доволен :) До колкото знам хибернацията му е изключена с причина, може и това да влияе.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   20-04-17 22:27

Благодаря на всички отзовали се. Ситуацията малко се промени. Реших да взимам направо нов компютър, но ме посъветваха да изчакам още малко, че скоро щели да излязат новите i7-ци.

Дотогава един приятел ми подари стария си компютър, (xeon asrock x58 extreme, 24 GB RAM, GTX 1080 и аз допълних 500 GB SSD) на който сложих win10 и поне засега съм много доволен. Първите впечатления са много добри. Работи много бързо и стабилно. Дизайна ми допада. След като поработя месец два ще мога да кажа дали ще го бъде или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-04-17 03:46

Истинските работни стабции са с "Хeon" процесори, не с "i7".
"Хeon" имат много по-голяма производителност (дори когато са от по-старо поколение) - особено ако иде реч за изображения и видео. Джиткай си с подарения компютър и не му мисли! С удоволствие ще те "освободя" от него, ако все пак решиш да си купиш нов. ;) И без това съм намислил да се сдобия с едно HP Z600 или Z620.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-17 05:46

Не е много правилно това, понеже производителността на ксеоните не е "обща", а в точно определени инструкции, насочени към разни виртуализации и т.н., които се използват от специфичен софтуер. Иначе не мога да приема горната машина за "стара", особено с това видео :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   21-04-17 08:21

Аз съм лаик в това отношение, но ми обясниха, че ксеоните работели на по-ниска честота и били подходящи за сървърни машини и хора които рендват 3д изображения и прочее. За Photoshop и прочее по добре били i7. Като аз чакам да излезе новата performance линия с 6 ядрени i7-ци.

На мен също ми се стори не толкова стара машината, но като разбрах че е сменена с нова струваща 8000 евро си замълчах.

А и примерно няма USB 3.0 и редица други и портове, които са необходими в днешно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: марвес   
Дата:   21-04-17 08:57

Xeon по 22nm техн.процес с 12/14/16/18 ядра и 35+MB L3 кеш в момента се разпродават на прилични цени и няма какво да ги достигне по производителност към днешна дата (освен дъно с два цокъла и 2х от същите процесори, или "racks" с десетки бройки по 2хXeon .....)

Дали ти трябва? Не мислА!

Adobe фото продуктите няма с какво толкова да ги нагърбиш, само им дай 32GB+ рам и си пеят. При сглобяване на панорама изпотяват процесора.

Kolor (ако имаш предвид Autopano) смуче максимално хардуер, няма да ти остави ядро или процент рам в безработица. Ако сглобяваш по 20 панорами на ден х100 кадъра 36MP всяка, то тогава може да си заслужава инвестицията в ТОП Xeon процесор, който би съкратил около 3 пъти времетраенето спрямо i7 изгъзица, за същите пари.

Говоря за втора употреба, защото нов Xeon никога не е на оферта за "домашна станция". Струват по 2-3 хиляди лева в магазина, а след 2-3 месеца ги има по 300-400лв в eBay, свалени от ъпгрейдващи се сървъри.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-04-17 09:34

USB3 е просто една платка за 10 евра ако толкова много ти е потрябвало - бодваш я на дъното и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Батко   
Дата:   21-04-17 13:11

Идеята за качване на 10-та е като идеята за приемане на бежанци вкъщи. Звучи предизвикателно и благородно, но когато вкараш 10-та вкъщи ( разбирай компютъра ) и започне да ти рови из вещите ( разбирай файловете ) и да ги използва както намери за добре ( разбирай да ги качва на незнайни сървъри и да изтрива други, защото е решила, че са опасни - разбирай по-опасни от самата нея ) всъщност това което разбираш е, че е била една ужасна грешка.

Ще карам на 7-ца докато и последната програма откаже да работи под 7.

Ако 10-та все още е толкова любопитна за мен и моите файлове, качвам Linux, въпреки че не съм му фен.

Между другото въпросът за сигурността на личните данни не се изчерпва само до избора на операционна система. Intel Core процесорите имат вградени логики в процесорите си, които никой не знае как работят и какво правят! Дори и да не са планували изграждането им е имало кой да ги убеди в необходимостта им.

За това руснаците за военни и държавни цели произвеждат собствени процесори Эльбрус. Никой не желае друг да му натиска червеното копче или да му падне захранването, когато започван WWIII ...

Малко се отплеснах, та да обобщя: Едва ли на някой са му толкова интересни файловете на обикновен човек, но възможността да ти ровят в нещата, още повече, че щеш не щеш се съгласяваш с правилата им поставяйки отметка преди инсталацията, ме кара да предпочета старата 7-ма версия, която остава и най-красивата на външен вид от всичките версии на уиндоус.

Няма да сбъркаш ако качиш и 10-та и нямаш моите притеснения и желание за опазване на личните данни и информация.
Чувал съм, че при про-версията можеш да изключиш тези неща, но някак си доверието вече е накърнено.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   21-04-17 13:15

S_dyakov ако си запознат може ли да ми препоръчаш такава платка за USB 3.0 и за USB type C ако има. Дъното е asrock x58 extreme.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   21-04-17 13:44

Американците ни следят през Интел процесорите, руснаците - през Елбрус. Севернокорейците как го правят още няма информация.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »