Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   12-03-17 11:19

Уважаеми колеги,
Моля за информация, може и на ЛС, какъв е обичайният хонорар за
заснемане на детско парти /2-3 часа/ + албумче 10Х15 да речем.
Причината да се обръщам към нашата общност е, че не бих искал да
подценявам труда на фотографа и в същото време бих искал да предложа
достъпен за трудовите хора продукт - организиране на детски празник.
Планът е следният: в процес съм на довършване на детски парти център
в гр. София, ж.к. "Люлин". Предвиждам да осигуря пакет услуги за
детски празненства, вкл. фотограф, дисководещ, аниматор, храна за деца и родители, атракции. За целта смятам да осигуря подходящо осветление и озвучаване, постоянно монтирани. Очаквам мероприятията да се вихрят основно в събота и неделя, по 2-3 на ден, т.е. - хонорарът да бъде на регулярна основа.
Цените на такива партита, които вече са почти задължителни станаха космически, ясно се виждат затрудненията на родителите и смятам, че мога да предложа повече за по-малко пари на родителите от наличните на пазара оферти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: JXT   
Дата:   12-03-17 12:13

Когато се бориш за цена обикновено страда качеството. Не си мисли, че конкурентите ти, които работят на "космически цени" са се "нагушили" с милиони и 80% от цената им е чиста печалба.
За фотограф, който да ти изпълни въпросния ангажимент можеш да намериш цени от 30 лв. до 300 лв.
Албумчето може да ти е с с 50 принтирани снимки по 25 стотинки и 5 лв. за албум тип класьор, в който се слагат снимките, около 20 лв. общо. Може да бъде и изпипано с дизайн и качествен принт като фото книга, където цената ще е примерно 100 лв.
Не се опитвай да подбиваш цените, а търси качествено изпълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   12-03-17 12:27

Абе знам аз кое колко струва но се мъча на мой гръб да дам на хората максимума. Гледам ги родителите как се изнудват да правят рождени дни като сватба - по 600-700 лева и нагоре, "да сме като другите". Мисля, че хората ще са доволни да имат спомен от 20-на снимки 10х15 в картонено албумче + флашка. Ние ще даваме повече в рамките на една минимална заплата! Много повече от центровете по разни молове.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: imitev   
Дата:   12-03-17 12:50

Грешна постановка...

Евтиното води евтини клиенти. От тях трудно се изкарват пари...

Справка - БГ черноморие и планински курорти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: roburt48   
Дата:   12-03-17 13:03

Похвално е това, с което си се заел и дано да успееш !! Искрено ти го желая [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: k7   
Дата:   12-03-17 13:24

Ако работя на час, първият ми е 120-150 лева всеки следващ по 50. Но в случая ти предлагаш комплексна услуга и цената трябва да е съобразена и с това :)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   12-03-17 13:58

Благодаря за пожеланията. Вече двама колеги се обадиха, отивам на кафе с единия, сигурно ще работя и с другия. Митев, не ти знам бизнеса но ще ти цитирам г-на Васил Божков: - Колото и пари да имам мога да пия едновременно едно кафе, да спя в едно легло и да се возя в една кола. А заможните хора като него у нас се броят на пръсти. Аз винаги съм работил за хората, които карат на заплата; заплатите у нас се знае колко са. Надниците - също. Пък и не мисля, че семейство, което отделя 400 лева примерно за рожден ден е бедно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: asahi   
Дата:   12-03-17 14:22

За да си адекватен на пазара трябва да можеш да предложиш няколко изгодни за теб продукта в различна ценова категория. Ако клиентът има възможност и ти го предразположиш да похарчи 200 лева за фотография му направи продукт за 200 лева, от който да остане доволен. Ако може да даде само 50 лева и все още представлява интерес за теб му предложи продукт за 50 лева. Задължително е пак да остане доволен.

Ако ли пък ти е неизгодно да работиш на такива ценови нива или не можеш да задоволиш клиента по-добре се оттегли от сделката. Може да има друг по-голям майстор от теб (1) или риск клиентът да остане недоволен (2).

Ако (1) помисли трябва ли и можеш ли да отидеш на неговото ниво.
Ако (2) не си на тотална загуба, защото клиентът вече подозира, че ти си по-добър и малко по-скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: camelasign   
Дата:   12-03-17 14:36

ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-03-17 14:37

landstar
" Гледам ги родителите как се изнудват да правят рождени дни като сватба - по 600-700 лева и нагоре"
Кой ги изнудва родителите? фотографите ли, собствените им деца ли или се чувстват длъжни щом Наско и Мимето от компанията са хвърлили 800лв за рожден ден, те да хвърлят 850.
Тъй като всеки вече е фотограф (също така автомонтьор и домашен майстор - покриви, фаянс, ел.система, шпакловка) можеш да си намери снимач не за 30лв а за 10, така че ти решаваш колко да тежи ролята на фотографа - просто да го има - за да го предложиш на хората в някакъв пакет и да вземеш някой лев от този пакет или да го наемеш за да отрази адекватно събитието, да заснеме (не да нащрака) украсата, да може на направи качествено, наглед "простичките" снимки с роднините.
Не се и съмнявам, че от клозета тук, ще има много хора, които ще се бият в гърдите, че цена от 20лв на час (с 60-80-100лв по-евтино от другите) могат да се справят със задачата, но от теб зависи с какво искаш да те свързват клиентите, след като празникът свърши и си получат снимките (още повече на хартия).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   12-03-17 14:58

Какви са тези цифромании [smilie18]

Снимал съм не веднъж в Capella Play във Варна и са едни от най-добрите в града.
Ето им цените:

https://www.capellaplay.bg/bg/paketi-mega-mall


800 лева [smilie18]

Туй сватба ли е, какво [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: camelasign   
Дата:   12-03-17 15:04

...аз пък съм виждал достатъчно снимки от детски партита, които на нищо не приличат въпреки максимално високата си цена...така че, не цената е гаранцията, а отношението и любовта към това което правиш

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   12-03-17 15:14

Те 90% от този род снимки не са нещо кой знае какво...

Да не кажа 99%

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: imitev   
Дата:   12-03-17 15:25

Ландстар - изпитал съм го на гърба си.

А ти няма да е лошо да се стараеш да не цитираш "мъдри" слова на човек за който пише в нета:
Васил Крумов Божков е известен български предприемач, сочен от списание Wprost за най-богатия българин със състояние от 750 млн. лева (официално), но някои предполагат, че реалното му състояние надхвърля 3 млрд. лева. Познат е сред народа под прозвището „Черепа“. Съдружник на Илия Павлов и Младен Михалев - Маджо и т.н. ...

Иначе успех в начинанието!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   12-03-17 18:37

Хората се прехласват по чаветата си както и да се решени снимките от естетична и артистична гледна точка.

Скоро тук беше показан пример на трагично грешно кадрирано детско портретче което според снималия го било еталон за радост на родителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   12-03-17 18:41

colorphoto
като започнеш да снимаш детски рождени дни ще разбереш какво харесват родителите и какво не харесват.
А те не харесват Гей парадите дето снимаш / нищо лично не се сърди [smilie3] / [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: asahi   
Дата:   12-03-17 19:08

Това беше тъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   12-03-17 19:10

asahi [smilie24]
така е , тъпо е...не може да знаеш какво искат родителите

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   12-03-17 19:42

... децата им да станат лекари и адвокати, как какво искат!

А снимките трябва да са на фокус, с нормален цвят и да не изглеждат дебели...

... майките имам предвид [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: S.Nikolov   
Дата:   12-03-17 22:46

От моето виждане - намираш си аниматор и го караш той да им прави снимките с някакво апаратче с китов обектив и външна светкавица. Пуска настройките на автоматик и е перфе.
От моето виждане повечето фотографи ще вземат примерно 70-90лв стартово и по 50тина лв на час, което е ВТФ за рожен ден. ТА
намираш аниматор или някой хлапак (момичетата с апаратчета повече вървят към интериора за такива събития)който може малко или много да борави с апаратурата и ще ти свърши същата работа. С риск някой да ме нахрани - колеги, знаете ли на колко тържества съм бил и т.н. фотограф е някой с дсрл + китак и крайния резултат не е както моя или вашия , но клиента е доволен.
Тъй че ако плащаш хонорар на аниматора - това ще му е от задълженията.. ако е външен човек и си в по-малко градче 25-50лв за събитието то било 1-3 часа. Някои хора бачкат 2 дни за 50лв и то не чисти пари!!!

Относно албума - казаха ти снимките около 5-7лв. албум = най-евтиния=12-15лв.
И да Краси много точно го каза :))

Успех с начинанието!



Публикацията е редактирана (13-03-17 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   12-03-17 23:04

Много смислени съвети, оценявам ги. Ще се опитам да ги приложа при оформяне на пакетите за клиенти. Не искам да засегна никой клиент с ценови пакети, които малко могат да си позволят.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: vkk1   
Дата:   12-03-17 23:07

Абе верно са цифромании тези рождени дни, само тортата е над стотак, за аниматор плащам обикновено около 100, една детска рокля на дисни е 70-80лв, почерпки за децата в градината, нещо от рода на 70-80, фотограф ... веднъж търсих, но нито едно от предложенията не покри изискванията ми, но по спомен нещо от рода 100 ми искаха. Сега просто давам апарата си на който е там на ауто и каквото изкара, това е, пооправям си ги после доколкото може.
Така че тези цени горе не ме изненадват, просто всичко що е за деца е до кръв. Такъв ни е манталитета, където е слабостта, се дере до живо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   12-03-17 23:10

Краси - много на място всичко, което пишеш. Николов - и аз получих доста такива съвети да натоваря аниматора със снимане, но той и така излиза полужив от партито, та ще трябва по-скоро да го накича с една ГО-ПРО камера ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   12-03-17 23:29

samurai2: Какво си снимал е една тема,а как си го снимал е друга тема.

Всичко,което се случва по улиците може да бъде снимано от истинския градски уличен фотограф.

Снимал съм и диаметрално-противопложни на Прайдовете шествия,дали съм ги качил снимките е друг въпрос.
Явно предпочитам да показвам привличането между хората а не разкривените от злоба муцуни от фашизоидните шествия.

А,ти някога излизал ли си да поснимаш някъде нещо само за кефа от досега с фотографията,или си се обърнал към нея само за препитание?



Публикацията е редактирана (13-03-17 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: imitev   
Дата:   12-03-17 23:32

Слагай една камера в ъгъла и им давай направо филмче без монтаж на флашка...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »