Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 14:03

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 14:03

Здравейте
Търся добър учител по фотошоп за София,ако може да обучава по домовете или да се намира близко до метрото.
Благодаря за съдействието - може и на лични да пишете.

за начинаещ - индивидуално.



Публикацията е редактирана (09-03-17 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: roumen6   
Дата:   09-03-17 14:10

начинаещ или напреднал?
основи, следно или ниво за напреднали?
очаквания?
в група или индивидуално?

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 14:20

roumen6 [smilie24]
допълних това което питаш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Gushev   
Дата:   09-03-17 14:47

Ако може и по интернет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Konstantinov   
Дата:   09-03-17 14:49

Има на дианабад организация софтуни собственикът е на 37 години,Светлин Наков, имат курс от 30 март курс по фотошоп Ще ви спести време .В момента завършвам курс по програмиране PHP и съм се записал за следващия MVC, нивото е добро ,има обратна връзка ,имах препоръки и хората да добронамерени и ги изпълниха-да публикуват допълнителни материали.
Едно уточнение писмените материали и домашните са изцяло на английски както е и в германия там и защитите и се говори само на английски на лекциите.У нас лекциите са на български,има обяснения на български,за 5 минути превежда уславията на домашните на български .Изисква се ниско ниво английски 300 думи примерно,според мен 300 думи не са проблем за никой, има и гугъл преводач.
Аз съм на 57години и съм се записал онлайн,не съм се занимавал с програмиране от 34 години .



Публикацията е редактирана (09-03-17 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 14:52

Konstantinov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Synthy   
Дата:   09-03-17 15:07

Не ходи в СофтУни. Не ми се коментира защо, но стой далеч от Наков и творението му.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 15:13

Synthy [smilie24]
Ще го имам в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: lamerko   
Дата:   09-03-17 15:19

Наков е загуба на време, а напоследък и на пари, въпреки клетвите, които хвърляше преди 1-2 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 15:21

lamerko
не съм го срещал тоз Наков в ФФ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Synthy   
Дата:   09-03-17 15:25

Това е, защото си простосмъртен. Наков не може всеки да го срещне... както и да е. Излезхаме от темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 15:26

Synthy
споко.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: camelasign   
Дата:   09-03-17 15:32

лс

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Miro__Slav   
Дата:   09-03-17 20:07

При толкова много информация в нета уроци в тубата да беше преди 20 години да го разбера ама...[smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 20:14

Какво лошо да отида на курс.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: luboar   
Дата:   09-03-17 20:16

Какво искаш да научиш във фотошоп ?
Слогана на продукта е: "Програмата може всичко, ограниченията са във Вашата фантазия"

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 20:21

ще почнем от основните неща пък ще видим до къде ще го докараме [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: luboar   
Дата:   09-03-17 20:30

Това е най-скъпото обучение.
Фундаменталното научаване на ФШ, е равно на висше образование.
Избери си - козметична обработка на снимки, създаване на изображения,3D, рисуване, и ще е по-лесно на хората които биха ти помогнали.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 20:37

Така е съгласен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Jk.freeman   
Дата:   09-03-17 22:08

Брат не знам за кво си се хванал за тоя курс. Миналия месец успя да накараш да вали сняг в снимките ти. Аз и тва не мога още. Хаххахахаххахахаххаха ....

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 22:19

Трябва си, да се мине на малко обучение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Han_Solo   
Дата:   09-03-17 22:29

по вузовете има и курсове по фотошоп.... за фотографи, че за дизайнери е малко по-различна насочеността, но не е индивидуално не е близо до метрото и нее по домовете, цената на курс - 30 академични часа е около 200 лева.... че и международно признат сертификат издават [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 22:33

В кой ВУЗ имаш ли представа

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Konstantinov   
Дата:   09-03-17 23:03

Курсовете са по 150-200 лева и са 1 месец .При положение че се дават хиляди за техника това е нищо.
В България споделянето на всякакъв положителен минал опит влияе зле на бизнеса,Наков е млад човек и прави тази грешка в разни изказвания вместо да си трае,нито го познавам, нито имам контакти с хора от тази структура,гледам и чета материали онлайн,оказа се че мой наемател е учил там и е с положителни впечатления,той ми каза кой е собственика и го намерих в гугъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 23:32

Не го познавам г-н Наков нито съм имал тук допир с него.По нагоре някой спомена за него.А колкото до таксите 150 - 200 е нормална и приемлива цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   10-03-17 01:09

Това са цени за обучение в група. Индивидуално, както го търсиш, е доста по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Han_Solo   
Дата:   10-03-17 07:32

samurai2 написа:

> В кой ВУЗ имаш ли представа
---------------------------------------
Всеки акредитиран от МОН... би се радвал да ти вземе парите, колко качествено и къде , не е редно да казвам защото може да се приеме като реклама[smilie3]

Акредитации / разбирай проверки/ се правят за да се види дали учебната програма отговаря на международните стандарти и ако един ден да кажем решиш да си продължиш обучението да ти го признаят където и да е... но да занеш , че има места където "даскалите" си крият тънкостите в занаята - уж да не им вземеш хляба... като това съм го виждал за всякакви дисциплини

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: compur   
Дата:   10-03-17 07:44

"учебна програма отговаряща на международни стандарти" за продуктите на Адоби се задават от въпросната фирма.
За "да си продължиш обучението и да ти го признаят където и да е..." ти трябва сертифициране от... пак тях.
Индивидуалните уроци са доста по-скъпи от тези в група. Но... при желание, най-вече от страна на курсиста, доста по-ефективни.

Може да изчакаш и да провериш следващата седмица в темата на photostoykov =Със сигурност ще изскочи нещо! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Han_Solo   
Дата:   10-03-17 08:06

compur .... Бъркаш , не че нещата не се припокриват в голяма степен [smilie3]
Всяко учебно заведение трябва да спазва определени стандарти и да е признато от министерството на образованието и науката, което пък /на теорияи до някъде на практика/ следи дали тези учебни програми отговарят на международните стандарти по договорите които България е подписала. Дали е така се проверява от външни експерти-извън даденото учебно заведение...когато завършиш курс в такова учебно заведение ти дават уверение че си покрил едикакъв си курс в рамките на толкова и толкова часа.... с него където и да отидеш по света за да си продължиш обучението ще проверят дали има договор на международно ниво и дали това учебно заведение е легитимно и ако не е ще трябва да караш и плащаш курса наново, иначе диплома нъцки.... на доста места се признават и сертификати, например за езиково обучение ако си покрил някой от международните тестове ти го признавават....
А иначе някои учебни заведение даже публикуват тематични планове и препоръчителна литература
Е за качеството на обучение вече стана дума[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: compur   
Дата:   10-03-17 10:29

и кои са тези учебни заведения, които издават такива сертификати и дипломи за ниво на вледеене на ФотоШоп, признати "на запад"?

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Krassy   
Дата:   10-03-17 10:30

От тези школи и курсове научава ли се нещо [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: roumen6   
Дата:   10-03-17 10:35

Аз незнам да има сертифициран обучителен център в България. Но, може и да бъркам? На сайта на Адоби не пише за такъв... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   10-03-17 10:41

Що му бъркате главата на човека?

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   10-03-17 10:58

[smile] asahi
може пък на някоя сватба да ни искат и сертификат ,знам ли ги [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: photovacation   
Дата:   10-03-17 13:16

Лекциите по Photoshop в Софтуерния Университет не ги препоръчвам. Там са силни в други неща. Имам преки впечатления от хора, които са завършили въпросния курс с отличие и нямат представа за какво става дума.

Ние щяхме да пуснем много смислен курс, но лекторът ни замина някак бързо да живее и работи в Лондон... сега си търсим друг.

За индивидуално преподаване - ще е скъпо. Тези, които имат какво да те научат... времето им е все по-скъпо.

Мисля, че е много по-разумно да потърсиш някакви варианти в интернет. Ако си добре с английски (или руски), има безбройни материали по темата. Има и много качествени.

Може би ако споменеш конкретните цели и типа фотографии, които искаш да обработваш, някой ще реши да ти сподели опит. При обработката на различен тип кадри има различни специфики. Photoshop има и мноооого възможности, които не са свързани с обработка на фотографско изображение.

Ако конкретизираш малко има шанс да се появи някой или да те насочим към някой.

Ако харесваш работата на някой конкретен български автор - пиши му директно и го питай дали би се занимавал и при какви условия. Има хора и хора - може и да попаднеш на точния :)

В момента е обявено това: http://photocenter.bg/photoshop/ - ако ти харесва - скачай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   10-03-17 13:33

Всичко ще е насочено към снимки от тържества и с шопа предполагам че от А и Б ще се започне.Исками се след обработката да се пипнат в шопа за малко по така арт да са [smilie3] не знам как да го формулирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Krassy   
Дата:   10-03-17 14:13

На курсове и семинари се ходи заради гаджетата [smilie25]

И бирата след това с приятели, разбира се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: roumen6   
Дата:   10-03-17 14:20

Krassy това е само по морето [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   10-03-17 14:25

Стар съм вече за гаджета [smilie3] на стари години искам малко да се пообразовам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: compur   
Дата:   10-03-17 14:26

Снимките от тържества се обработват за време... и следователтно един курс за Лайтруум ще е по-полезен.

За по-арт нещата се изисква повече време и познание и не са за начинаещи... но пък може да копираш някакъв стил от някого и да го прилагаш на твоите снимки...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Krassy   
Дата:   10-03-17 14:27

Има една максима...
Колкото по добър ставаш в едно нещо, толкова по-малко го ползваш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   10-03-17 14:29

И жена ми така казва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Krassy   
Дата:   10-03-17 14:36

Напоследък стана модерно всеки да прави курс...
Курсове под път и над път...
Снощи отварям консерва с царевица на Бондюел... вътре промоционален талон за курс на Фотоскуул [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   10-03-17 14:41

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: luboar   
Дата:   10-03-17 14:47

Аз пък отивам на един курс по ФШ, и гледам на масите консерви с царевица [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   10-03-17 14:48

Това само в Америка може да стане [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Krassy   
Дата:   10-03-17 15:14

Любо, така е, след урока се очаква в консервите да има грах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Bess_bg   
Дата:   15-03-17 08:04

По принцип и най-добрия курс няма да ти даде нищо, ако чакаш да ТЕ научат. Просто трябва да СЕ научиш. Нямам мнение за курса, който се обсъжда по-горе, но ако имаш време и си с поне средно ниво английски - ето тук има много добри уроци creativelive.com, както и тук phlearn.com. Има и разни фейсбук групи в които може да си питаш на воля - Ask Damien (за съжаление пак на английски). Имаше и един бг-форум в който можеше да се води нормален такъв диалог, но умря. За друг подобен не знам, защото не съм търсила, но може и да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Антивик   
Дата:   15-03-17 08:20

Ако имаш мерак що не почнеш на принципа проба-грешка и да си се самообучаваш? Намираш и си инсталираш шопето /нема да казвам как и от къде, че да не згафя[smilie3]/ . Отваряш някоя фотка, почваш да базикаш с инструментите и гледаш какво става и какво се получава, че и някои версии мисля имат руски интерфейс... След време поне ще имаш представа какво да питаш и какво да търсиш кат помощ в нета. Инак ако чакаш на курсове без сам да пробваш.....

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 08:34

Антивик[smilie24]
Това и правя но искам и да ме пипне малко някой професионалист в таз сфера.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-03-17 08:57

Много се кефя когато видя добра обработка на снимка или добра снимка развалена от обработка.

Учителите по фото-шоп звучат странно. От моя опит има два вида вида учители: Едните заекват и движат мишока много бавно, а другие много бързат, чак ти се завива свят [smilie18]

Преди да избереш учител, го тествай по тия параметри, за да разбереш по кой метод възприемаш най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 09:01

Ше се разберем... и аз заеквам...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: Антивик   
Дата:   15-03-17 09:09

samurai2 написа:

> Антивик[smilie24]
> Това и правя но искам и да ме пипне
> малко някой професионалист в таз
> сфера.


[smilie3] А-а не бой се, за тебе това няма да е трудно, пускаш във форума някоя тема с фотки шопнати от теб и веднага ще наскачат професионалисти да ти обясняват, кое и как и че не е баш така.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 09:16

Нека да е весело...критиката не ме притеснява.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: victory13   
Дата:   15-03-17 09:23

аз последно време даскал с мишок не съм виждал [smilie8] ... све драска с уаком [smilie18] ... не знам дали учениците имат избор...

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-03-17 09:52

да, мишок звучи неуважително ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: roumen6   
Дата:   15-03-17 10:27

обработката на една фотка не е проблем за метода "проба-грешка", но... кво праим ако фитката е различна? отваряме си наръчника на Скот Келби за обработка на фотка или "гледаме в Тубата"? аз незнам някое куче да се е научило да реже месо с гледане?

практика и читав учител, с мишка или планшет, който да те накара да мислиш. и всичко стъпка по стъпка - като карането на колело...

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 10:33

roumen6[smilie24]
Точно така - стъпка по стъпка.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   15-03-17 10:51

В този ред на мисли коя книжка по фотошоп си купи?

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 10:53

asahi [smilie24]
на своя глава нищо не правя,след като избера учител/ка те ще кажат какво да правя и какво да купувам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   15-03-17 10:55

Не ти ли е любопитно какво пише? Има и по-тънки книжки.

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 10:58

за сега само си правя експерименти с рамки ,текстури ей такива неща [sскоро тествахме един 70-200/4 както писах в една тема жена ми много го хареса и е лекичък ,ама на мен ми се иска на 70-200/2.8 [smilie3]
/ жената снима аз позирам [smilie3] /


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1489568047_16_99.jpg




Публикацията е редактирана (15-03-17 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   15-03-17 11:19

https://www.book.store.bg/search?srchstr=%F4%EE%F2%EE%F8%EE%EF&p=s&sin=1



Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 11:29

asahi [smilie24]
БЛАГОДАРЯААААА [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: obscureman   
Дата:   15-03-17 13:08

samurai2, адмирации за желанието! Хубаво е наистина да се учи обработка и аз мога да споделя скромен опит като технология на заучаване. Какъвто и да било курс може да даде база, работа с панелите в един софтуер, но няма как да те направи добър в работата с него (лично мнение). Аз предпочитам да използвам най-големият, обемен и изчерпателен източник на знания - туториалите. Ако можеш да дефинираш на английски точно какво искаш да направиш, намираш конкретно обяснение на поне няколко души и с няколко похвата. С времето започваш да навързваш научените неща и да работиш по-комплексно. При добро желание в рамките на няколко месеца или година придобиваш увереност и можеш да правиш все по-сложни неща. Повечето фотографски похвати и обработка ги има отлично обяснени, стига да можеш да отсяваш аматьорите от ценната информация и обяснения. Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Учител по фотошоп
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 13:32

obscureman[smilie24]
Съгласен съм с теб,спор няма че има всичко в нета .

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »