Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: docenta   
Дата:   15-03-17 06:24

Аз имам към 30 филма тези дни ги наснимах ... може да ми се смете, но ще разкажа, мога и снимка да направя... тубус 20мм и 50/1.4 ползвам. На резбата завивам един преходник за държач за градиентен филтър и за да е успоредна лентата с легото на детето построих кутия с необходимата височина, накрая сложих държач за лента от един скенер и само местя лентата, фокусира веднага и щракам... ървите ленти ги снимах в рав, но м устройват и аквоматичните цветови корекции в сопата (ctrl+shift+L) и продължих само в jpg.
За непретенциозни снимки от тогавашните сапунерки става, много ме е яд, че съм снимал с тия буклуци, но с Киев беше трудно да обяснявам на снимащия и мен все ме нямаше на снимките...
Ако има интерес ще кача снимки... да се посмеете ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: stotinka   
Дата:   15-03-17 10:06

[smilie24]
Това за легото е идея!
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: asahi   
Дата:   15-03-17 10:54

Добра идея е и да пуснеш филмите във фотоателие с професионален филм скенер. На времето взимаха по левче за филм, сканиран на 3-4 мегапиксела. Когато проявявах филми винаги си пусках и сканиране докато е чист филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: docenta   
Дата:   15-03-17 11:55

Ако е по левче, даже и по 5лв да е пак ще ги сканирам, но навсякъде е от 10 нагоре. Ако знаеш някъде, сподели.
М/у другото 50 1.4 от теб съм го взимал. Жеуезен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: lamerko   
Дата:   15-03-17 12:11

Последно като ходих във фото да проявявам имаше оферта по 5 лева през минилаба, без обработка - каквото излезе. Не знам дали си заслужава - така или иначе абсолютно всеки може да си спретне за 2 часа един "дигитализатор", като вече си има опции който както му занимава. Естествено говорим за личните архиви, а не за масовка. Не знам за вас, но лично на мен ми се иска да извлека колко се може повече от старите си кадри (повечето от които са на по 25 години) - може и да не са кой-знае колко стойностни, но за мен си имат значение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 13:56

docenta: [smilie24] Благодаря за споделеното!

Тубуса готов ли е и от къде може да се намери?
Може ли да видим снимка на устройството?

5-7-10 лв беше лани по фотата.



Публикацията е редактирана (15-03-17 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: docenta   
Дата:   15-03-17 13:57

Па язе що са чанчих... нищо, повече немам...

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: asahi   
Дата:   15-03-17 14:11

Във фуджито до Мимас на Попа сканирането беше плюс левче към проявяването. Това преди амнайсе години, когато съм снимал на филм, шото сега не барвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитализатор на негативи
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 14:43

Промениха се нещата от тогава...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »