Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Пирин
Автор: alext   
Дата:   06-03-17 13:39

https://makeyourmark.panda.org/bg/pirin


1 минута време, за да спасите Пирин от това да се превърне в ски писти, хотели и машина за пари. След поредните безумни решения(60% от територията на парка да бъде застроена [smilie2] ) На Националния празник пожертваха Национален парк „Пирин“ . Важно е всички да се включат.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: peter_m   
Дата:   06-03-17 13:44

60 % защото върху останалите (на високо) няма дървета и е каменисто ... Т.е. реално всичко което може да се сече и навсякъде където може да се строи.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   06-03-17 14:07

направо вече е късно......
последните дни пущах из суратефтеря какво мисля по въпроса...
толкова нещо има вече настроено и е толкова абсурдно и невероятно, че горе по пистите хората са като в кушет вагон - един в/у друг...направо не ми е ясно за какво идват некви чужденци тука...честно!
а беше толкова хубаво преди 15 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: mitpis   
Дата:   06-03-17 14:13

Не знам дали е късно, аз си изпратих емайла на горния линк. Чух, че министърката щяла да отмени решението си...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   06-03-17 14:25

ми и аз ще го пратя...ама мен силно ме смущават разни определения, както и фиксирането само в/у сечта. според мен в основата на всичко е безмерното строителство долу с цялата алчна грандоманщина. ПИРИН НЕ Е АЛПИТЕ...
цековците реват за 2-ра кабинка...ми къде точно ше идат тия ора?! то НЯМА къде...таа планина да не е на 3Д принтер да я размножиш?!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: ZENON   
Дата:   06-03-17 14:38

Може да ви дойде малко крайно, обаче без обесени по цариградско мисля че в БГ няма да има оправия.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-17 14:52

Zenon, влачени по цариградско до жълтите павета поне...
Подписах.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: lorddemonic   
Дата:   06-03-17 15:59

Отменя се решението на служебния министър на околната среда и водите Ирина Костова за предварителното изпълнение на решението, с което е преценено да не се извършва екологична оценка на проекта на актуализация на Плана за управление на Национален парк „Пирин“ за периода 2014-2023 г. Това става ясно от съобщение на екоминистерството.


Нищо не е свършило докато не свърши ...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: alext   
Дата:   06-03-17 16:19

и няма да свърши добре като ни управляват прости хора

Герджиков, който уточни, че е скиор, се застъпи за развитието на ски съоръженията в планините. "Нима Алпите са със съсипана природа, като имат толкова много ски съоръжения", попита той.

къде са Алпите по площ къде е Пирин бе гержичка- околко 100пъти е разликата

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: chukov   
Дата:   06-03-17 16:46

Не се отменя решението

Само се оставят няколко дни срок и пак се въвежда. Колкото да имат време гражданите да обжалват.

Без да искат изтърваха това в сайта си и после се коригираха

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bg2014   
Дата:   06-03-17 17:29

Пичове, вие сте заблудени. Лично мнение.
Знаете ли като обявят дадена територия за защитена или за парк какво се случва. Аз вече знам.
1.Затваря се територията за достъп.
2.Минава се единствено по пътеки, които са АБСОЛЮТНО неудобни за туристите.
3. Могат да секат САМО те уж за прочистване, обаче не е така.
4. АКО си позволите да влезнете дори случайно в тази територия - получавате акт от 500 до 20 000 лева.
5. Дори да няма обозначителни табелки пак сте престъпник защото сте влезнали.
6. На сигнали колко се сече бракониерската отвръщат ("ние знаем, но няма какво да им вземем" и "не можем да им забраним да носят резачка в гората")
И се оказва, че аз съм голям престъпник. Трябва да ходя по различни институции да обяснявам какво търся в на майка им гъ..за и подобни. Бесен съм!
Ние подписваме не присъдата на гората. Това е лъжа.
Ние подписваме собствената си присъда и не се усещаме, че утре децата ни НЯМА ДА ИМАТ ПРАВО да ходят там без разрешението на разли чиновници, дето гора не са виждали.
Не! Няма да подпиша. Не подписвайте и вие.
Казва ви го човек, който от 25 г, вече всеки ден е в гората. Откакто се направиха защитени зони,защитени територии и ловни резервати гората НАМАЛЯВА. Загубва се. Животните намаляват. Бракониерството се увеличава.
Знам, че не ви се вярва. Когато повярвате ще е късно.
Не подписвайте, моля ви. Точно толкова силно обичам гората, колкото и тези дето ви молят да подпишете.
Аз малко повече, но няма как да се измери.
Само времето ще покаже.
Колкото и да подписвате - утре ще има писти. След поредния пожар....
Дано съм лош пророк. Замислете се преди да заемете страна.
Аман от еколози, дето нищо не правят за горите, а само за точно една територия. Защо ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: victory13   
Дата:   06-03-17 18:20

чудесно... цеко минев фор евър... всички други да духат супата... ма верно сме много прост народ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   06-03-17 18:54

bg2014 Аз живея в Рила и нямам твоите описани проблеми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: t.marev   
Дата:   06-03-17 20:54

bg2014 написа:

> Пичове, вие сте заблудени. Лично
> мнение.
>

Не всички, не всички!
Напълно те подкрепям, нещата са точно, както ги описваш. Обявяването на защитена зона, значи защитена от нас, за тях!Само те могат да правят каквото си искат и те го правят, вЕрвайте! Секат си, строят си, ловуват си, а всеки посмял да си направи пикник на някоя полянка, може да отнесе глоба, колкото едноседмична почивка на луксозен хотел. Е, не казвам че това става постоянно, но а са рекли, а са ти вгорчили живота! Същото важи за всякакви забрани, прикрити под много привлекателни мотиви. Забраната обслужва забраняващия,а тези които я подкрепят, въобразявайки си, че е в тяхна полза, са просто едни наивници!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   06-03-17 21:19

Автор: bg2014
Дата: 06-03-17 17:29

Пичове, вие сте заблудени. Лично мнение.
Знаете ли като обявят дадена територия за защитена или за парк какво се случва. Аз вече знам.
1.Затваря се територията за достъп.
2.Минава се единствено по пътеки, които са АБСОЛЮТНО неудобни за туристите.
3. Могат да секат САМО те уж за прочистване, обаче не е така.
4. АКО си позволите да влезнете дори случайно в тази територия - получавате акт от 500 до 20 000 лева.
5. Дори да няма обозначителни табелки пак сте престъпник защото сте влезнали.
6. На сигнали колко се сече бракониерската отвръщат ("ние знаем, но няма какво да им вземем" и "не можем да им забраним да носят резачка в гората")
И се оказва, че аз съм голям престъпник. Трябва да ходя по различни институции да обяснявам какво търся в на майка им гъ..за и подобни. Бесен съм!
Ние подписваме не присъдата на гората. Това е лъжа.
Ние подписваме собствената си присъда и не се усещаме, че утре децата ни НЯМА ДА ИМАТ ПРАВО да ходят там без разрешението на разли чиновници, дето гора не са виждали.
Не! Няма да подпиша. Не подписвайте и вие.
Казва ви го човек, който от 25 г, вече всеки ден е в гората. Откакто се направиха защитени зони,защитени територии и ловни резервати гората НАМАЛЯВА. Загубва се. Животните намаляват. Бракониерството се увеличава.
Знам, че не ви се вярва. Когато повярвате ще е късно.
Не подписвайте, моля ви. Точно толкова силно обичам гората, колкото и тези дето ви молят да подпишете.
Аз малко повече, но няма как да се измери.
Само времето ще покаже.
Колкото и да подписвате - утре ще има писти. След поредния пожар....
Дано съм лош пророк. Замислете се преди да заемете страна.
Аман от еколози, дето нищо не правят за горите, а само за точно една територия. Защо ли?



ето подобни подозрения ме карат да се въздържам.
подписах. но сега ми се струва, че е грешка.
и понеже много добре знам как ВСЕКИ е лесен за манипулация по въпроси, които не познава, гледам да внимавам...тоя път пост6ъпих прибързано.

освен това много ми се иска някой да ми обясни какво по дяволите значи тоя текст, който се появява в тоя линк:
http://www5.moew.government.bg/?p=55168


не ми позволява да го копирам - проблемът не е в мишката ми...
подозирам, че изобщо не е в мен. и подозирам, че тоя и без друго неясен текст мимикрира постоянно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bg2014   
Дата:   06-03-17 21:19

Боже...имало прогледнали.
Благодаря ти колега t.marev! За първи път виждам някой реалист, без предразсъдъци и заблуди. Явно си патил....
Жалкото е, че в момента се изсичат гори с много по-големи площи от пистите в Пирин планина. Гори, които няма кой да защити и да пусне подписка. Няма далавера....
Това е зашитена територия, резерват...и няма кой да я защити.


https://photo-forum.net/static/forum/2017-03/tvox2591.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-02/1487663424_15_47.jpg



Това е законна сеч в защитена територия. ЗАКОННА!


https://photo-forum.net/static/forum/2017-03/uydp1049.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-02/1487663428_15_42.jpg



Не ми се пише повече. Просто мислете преди да подкрепите ЕКО защитници. Не мога повече да си мълча при подобни призиви. Писна ми. Бесен съм да има "ЕКОлози" и да няма екология. Само лъжи...и безотговорност.
За да е фотографско мнението пускам снимките. Имам безброй снимки и клипове от цялата страна, а не само около Пловдив. Трагично е положението с бракониерството, с резерватите и с безхаберието на чиновниците.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: ksuhorukov   
Дата:   06-03-17 21:21

Напълно подкрепям bg2014!

Момчета и момичета, преди да подписвате мислете. Мислете с вашите собствени глави. Кой от вас е прочел новия план за управление и се е убедил, че се предвижда застрояване и увеличаване на сечта? Никой от вас! Защото дори тези, които са решили да го четат, не са открили подобни текстове, тъй като такива липсват.

Новият план умишлено се саботира от хората, които са автори на сега действащия. Виждате ли какво се случва в планината през последните 15 години? Не ви ли харесва? Е, това са предвижданията на действащия план. Незаконна сеч, безобразна паша на едър рогат добитък в сърцето на природния парк, АТВ-та и какво ли още не. В същото време хижите са останали в по-миналия век.

Мислете с главите си. Работят ви, нагло ви работят. Искат екологична оценка за този план. Искат я хората, които са правили сега действащия план, който не е минал екологична оценка. Двойни стандарти. Става въпрос за пари, за много пари. Мислете и не позволявайте да ви използват!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   06-03-17 21:26

имам снимки на много поредни години - за рила става дума - поляната до искъра, над говедарци!
дърветата са подсичани за борина и/или смола! огромни, стари, прави дървета! след известно време те падат и мераклиите просто ги извличат. долу има преработвателни предприятия. на пътя за бели искър преди имаше пункт за проверка! ама те до там не стигат!
писала съм и съм сигнализирала НА ВСИЧКИ възможни места!
обаждали сме се в тоя пунки, когато го имаше. казвали сме в горското - и се е получавал винаги един голям к-р!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: dtangelov   
Дата:   06-03-17 22:41

bg2014, ksuhorukov,мара
[smilie24]
ЕКО мафията не иска да си изпусне далаверата и финансирането.
Странно що не протестират срещу незаконната сеч, що не се борят с дървената мафия, що не организират ЕКО патрули срещу туристите с резачки?
Не им вярвам нещо на ЕКО -тата ама хич не им вярвам!



Публикацията е редактирана (06-03-17 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: roburt48   
Дата:   07-03-17 00:30

Аз не знам за Пирин, но бат Герджиков се държи сякаш му остават още 20 години, а не 20 дни !!! Барабар с изцепката Пирин сътвори още хиляди простотии в секунда !! ... че даже успя да намери купувач за БДЖ ... Ако греша моля да бъда поправен, но основната задача на всяко временно правителство е подготовката за парламентарните избори... Аз до сега не съм чул нещо свършено по този повод, освен че машини за гласуване няма да има [smilie5]. Бог да е на помощ на изстрадалия ни народец !!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: Kalimas   
Дата:   07-03-17 07:44

Обединявате два проблема в един и на тази база отричате цялата идея. А това според мен е грешно.
Паркове и защитени територии трябва да има, за да остане природата.
В същите, трябва да има по-голям и реален контрол, регулации и поддръжка, за да няма нелегална сеч, бракониерство и други простотии. Ако трябва и горска полиция.

Аз лично си спомням времето, когато като седнеш на кафе в Банско, се виждаше планината. Вече ходя там само по работа. То от хотели и простотии едвам виждаш Вихрен, пък да не говорим за Пирин. Всичко се е концентрирало върху сезон от 3 месеца в годината и после реве, че няма пари и не стигат лифтове и писти. Ми да бяхте направили място между бетона, за целогодишен туризъм, отдих и разходки. Сега като тръгнеш от центъра към планината и 2-3 часа вървиш между хотели и единствената зеленина е от обрасли бъдещи или фалирали бетонни площадки.



Публикацията е редактирана (07-03-17 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bo6o   
Дата:   07-03-17 09:01

Нещо много бъркате нещата.
Първо, с решението на МОСВ, просто няма да се прави екологична оценка на проекта, която екологична оценка, вероятността да бъде купена е много голяма, но въпреки всичко е искрица надежда за спиране на безумията. Това е просто преценяване на положителните и отрицателните въздействия върху флората и фауната в района, но няма да навлизам в подробности.
Само ще спомена, че ако няма такава оценка и проекта предвижда още писти и лифтчета в Банско(нямам идея всъщност), за които тъпите селяни бленуват, подклаждани от мастити мафиоти, Банско ще е следващия Бисер, следващата Мизия и т.н., но това простите селяни, които ги мързи и гледат лесното, както и конспиративните специалисти тук, няма как да го знаят. Есента им се спече дупето, като се понапълни р.Глазне от рехавия дъждец...

Второ, относно отклонението от темата за незаконната сеч - там са съвсем други фактори, като се почне от мафията в държавното управление та се стигне до липсата на средства за контрол и страха на упражняващите контрол, че могат и да не се приберат живи, ако се опитат да си свършат работата. Щото ако имаха правомощия да стрелят на месо, техника за адекватно придвижване и стимулиращи заплати, ако нямаше държавно-мафиотска закрила, никой нямаше да гъта незаконно горички...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   07-03-17 09:59

ма що да ги гъта незаконно, кат в държава кат нашта, законите "се коват" по поръчка? а дребният бракониер е друга бира...макар че и той не е дребен...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: victory13   
Дата:   07-03-17 10:00

Ма къде по-лесно е да се нахокат "тъпите селяни" от жълтите павета, от колкото да идете там юни и юли и да ги питате как я карат [smilie11]
А "мафията" няма да я пипнете, щото бие през пръстите без изобщо да ви опонира...
Нямало пари [smilie18] ... милиони се дадоха да се излюпят две яйца, да се преброят бързо прелитащи костенурки, и да се сложат пътни знаци по виа понтика [smilie18] ... и ред други полезни за "тъпите селяни" дейности...
Маре колко сте хитриии... /по телевизионно му/

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bo6o   
Дата:   07-03-17 10:08

Това, че понякога се пилеят пари за глупости, като съответно част от тях се прибират, е факт, който няма да оспорвам. За "интеграция" на циганите колко милиона потънаха? Пак отклонявате темата. За това сме виновни и ние!!!

За тъпите селяни се хващаш - ами до сега, въпреки мафиотите, няма разрешение за нови писти и кабинки, точно защото има останали няколко кадърни специалиста по министерствата, които знаят какво ще стане, ако позволят да се направят. Това че на селянина му е по-лесно да продаде земята на дедите си, за да барне хотел, както стана с бостаните по морето, не го прави умен селянин. Има къде, къде по-интелигентни начини да си изкарваш прехраната на такова място с малко земя...Няма да влизам в спорове, защото процесите виновни за мисленето на сегашните селяни, са започнали доста преди да се родя...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »