Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: uzsree   
Дата:   07-03-17 17:14

Едва ли ще падат цените. Вече масово навлиза ДДР4 и производството на ДДР ще намалее. Втора употреба едва ли ще поевтинее много. 8гб DDR3 на една плочка си е специален продукт. Виж колко струва една плочка 4гб DDR2 за лаптоп (да, има такава) и тази ще ти стори евтина.

Можеш да си вземеш само 2 плочки х 8гб нова рам и в комбинация с 2 х 4гб ще имаш общо 24гб рам. Аз съм работил известно време такава конфигурация и беше ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: IDA   
Дата:   07-03-17 18:21

Благодаря ти. Ще имам предвид тази информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: IDA   
Дата:   07-03-17 18:43

Изглежда ти имаш опит с М6600 и затова ще те попитам още нещо. Харесал съм си едно мСАТА ССД - 500 ГБ Самсунг Ево 850. Според теб, дали ще работи с М6600 и то в пълния си капацитет или има опасност БИОС-ът да не го разпознае или да го разпознае като 256 ГБ-тов, защото не е сертифициран от Дел продукт? Аз съм с най-новия БИОС А15.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: uzsree   
Дата:   07-03-17 22:00

Трябва да се знае, че mSATA слота на М6600 (Mini-PCIE) е "само" SATA II, т.е. скороста на запис и четене е ограничена до тази на интерфейса на слота - около 250 МБ (по памет). Трябва да се прецени, дали това ще е проблем. За мен лично, не особено. Конкретно нямам опит със ссд на този слот, но по принцип не би трябвало да е проблем. Дел не си заключват хардуера като Леново и ХП, но дори и при последните харддисковете са изключение и могат се заменят от потребителя. По принцип лаптопа би трябвало да може даже да буутва от mSATA.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: marrio31   
Дата:   08-03-17 09:38

DELL PRECISION M6500 rl]
На мен това ми хареса,като размер и хардуер е добре,но не знам каква е точно матрицата.



Публикацията е редактирана (08-03-17 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: IDA   
Дата:   08-03-17 10:35

На мен старият ми настолен компютър е със САТА2 и постига скорости на запис и четене съответно 268 и 277 ГБайта/с. с ССД-то, което съм му сложил. Тази скорост ще е предостатъчна и за М6600 с Резолв. Иначе по форумите пише, че М6600 може да буутва от мСАТА диска, стига БИОС-ът да го разпознае. Засега май ще си остана с 16-те ГБ РАМ, а ще купя мСАТА дискчето. По-нататък мисля да заменя и сегашното ХДД (500 ГБ) с 2-терабайтов за съхранение на МЛВ-файловете от Латерната. И с това ще приключа надстройката. Още веднъж казвам, М6600 е невероятна машина!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: Yanni   
Дата:   08-03-17 11:28

Аз заложих на Asus GL702 Strix моделът + 250 nVme SSD 17" и си е пушка отвсякъде , но си е маса пари а и леко шуми ако цъкаш най новите игри на пълни настройки , но охлаждането е екстра буквално за минута сваля градусите . + 27" Asus display monitor заспа просто . Успех . Говоря за GTX 970m серията , сега за същите пари ще може да скочиш на 1060. -1070GTX .

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   08-03-17 13:19

За marrio31:

..."Резолюция: 1920 x 1200 (Full HD+)
Тип на дисплея: TN+Film, LED
Видеокарта: ATI FirePro"...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   08-03-17 13:39

Acer V nitro - също претендират за 95% sRGB. Личните ми впечатления, че са с много приемлив дисплей, поне за уеб след калибрация. Не съм опитвал печат (там не е само до монитор де)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фото обработка
Автор: chrisworld   
Дата:   15-03-17 08:41

Хора,
благодаря много за изчерпателните отговори спряхме се на HP 8560W
За тези пари получаваш доста прилична машина.
Поздрави и успешни фотографии [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »