Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  113  114  115 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   09-05-17 17:28

И днес парад на глупостта с участието на рупащо преживно.

Ако някой някога нещо е научил от ФМЖ, Комбайнера, че и Стийнс, ще моля да ми го каже.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   09-05-17 17:47

Аз научих, че има звезди със секакви причудливи форми. Увеличете снимката за максимален ефект.

http://i.imgur.com/q5usrcM.jpg


Това, драги ми събудени, не са звезди, а парчета от разкачането на двата модула на снимката. [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Комбайна, защо са продълговати тия "звезди", ма?



Публикацията е редактирана (09-05-17 17:53)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   09-05-17 18:02

batsali добре дошъл, ако въобще си отсъствал.
Радвай се, че няма измислен глупомер. Защото с подобни постове щеше да го счупиш.
Явно обичаш свободните съчинения. Дай малко светлина относно двете снимки - 5311.jpg и 5313.jpg.
Тъй като не съм летял в космоса не знам какво е ставало там.
Разкажи ни какво видя по време на този полет.
Само да не се окажа, че си се напушил и оттам са ти спомените. [smilie18]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   09-05-17 18:13

Светлината е, че ти си мислиш, че това са звезди след задълбочения ти анализ на снимковия материал. Звезди ли са според тебе тия неща? Все пак това ти беше довода, че видиш ли хората снимали звезди, ама баш от повърхността на луната нямало звезди.

Нека заобикалянето да продължи. [smilie5]

А, майка ти каза да си се прибирал за вечеря и да се обличаш, че ше настинеш.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   09-05-17 18:40

batsali закъсня. Отдавна се прибрах и съм се облякъл, за да не настина.
А ти изпи ли си млякото? [smilie18]

P.S. Даже се навечерях, взех си пуканки и сядам за шоуто на феновете.
Мнението ти за тази снимка?
Приближава ли се до представите ти за шедьовър?[smilie18]



Публикацията е редактирана (09-05-17 18:45)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: agop4o   
Дата:   09-05-17 18:45

batsali batsali -Недей така бе човек.Последното ти изречение от последния ти пост [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   09-05-17 19:30

kombainera, последната снимка, която си пуснал, не знам дали е шедьовър, но какво трябва да следва от това? Може би, сега ще последват въпроси от рода на

'Защо за снимали само отпечатък от ботуша, като са можели да оставят и отпечатък от ръкавицата? Толкова ли е било трудно да се наведат и готово!?'
или
'Защо не са седнали на лунния пясък и да оставят следа и от задни.. си? Толкова мисии и толкова време са имали, може ли са да го направят!'
или
'Защо не са...'

Ами, вероятно са можели, ама не са го направили. Не са застанали на сянка да броят звезди. Не са си вдигали шлемовете да съзерцават Млечният път.
И да са и да не са - какво доказва или не това? Спокойно можеш да ме наречеш глупак, но наистина не вдявам за какво е това упорство какво са можели да направят, пък не са.

И, да топлото мляко вечер е важно в една определена възраст. Само да не забравите да си измиете зъбите преди лягане! [smilie25]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   09-05-17 19:48

DartMol ако беше разгледал линковете които пуснах няколко поста по-горе щеше да имаш възможност да се запознаеш с галерии от снимки.
Но ти си избрал подхода на ленивеца asahi. По-добре писател, отколкото читател или наблюдател.
Мога само да ти пожелая късмет в попрището.
Каквото си мисля обикновено го споделям.
А и това което се вижда, не се сочи с пръст. Дано ме разбираш. [smilie18]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   09-05-17 19:52

asahi, гледай обаче каква е горчивата истина и как се правят научно обосновани изводи и се учи:



chrisnoch написа:


> всеки що-годе ерудиран фотограф ще
> направи следните научно
> обосновани изводи:
> - Снимките НЕ са направени от една
> и съща гледна точка. Гледната
> точка на лявата снимка е доста
> по-далече от обектите в сравнение
> с дясната снимка.
> - Снимките са направени с РАЗЛИЧНИ
> обективи. Този, използван за
> лявата снимка е с по-голямо
> фокусно разстояние от този,
> използван за дясната снимка.
>
> Ти вече доказа, че не разбираш
> физичните закони, които имат
> отношение към перспективата.
> Доказа също, че фотографските ти
> знания и умения клонят към
> абсолютната нула. Защо
> продължаваш да се излагаш?


chrisnoch. тук няма как да не те подкрепя, макар други снимки ми създадоха подобно впечатление. Май наистина са ползвани обективи с различно фокусно разстояние. Лошата новина е, че това не е опция според данните от НАСА. Интересно ми е как ще коментираш тоя странен факт?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   09-05-17 20:04

asahi написа:

> И днес парад на глупостта с участието на рупащо преживно.
>
> Ако някой някога нещо е научил от ФМЖ, Комбайнера, че и Стийнс, ще
> моля да ми го каже.

Колко оригинално. Ако не беше жалко, щеше да е смешно.
Преди време ми се стори, че има вероятност да си заблуден.
Всеки ден го доказваш с постовете си.
И за да не се объркваш занапред - месояден съм.
За такива като теб оставям хРупането. [smilie18]
Вместо да търсиш кой какво е научил от мен, FMJ или steeens попитай от теб какво са научили хората.
Сравниха те с Маркс - едва ли е заради визия. [smilie25]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   09-05-17 20:12


http://www.lpi.usra.edu/resources/apollo/images/print/AS17/159/23940.jpg



Ето и една загадка за "експертите". Какво е снимано според вас?

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   09-05-17 20:13

"Вместо да търсиш кой какво е научил от мен, FMJ или steeens попитай от теб какво са научили хората."

Аз го знам, бе. И търсачката го знае. Иначе и с Ленин са ме сравнявали. Имат фантазия хората.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   09-05-17 20:27

asahi , явно убежденията ти прозират в текстовете които пишеш.[smilie5] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   09-05-17 20:39

Ето още една новина, която може да те зарадва и изпълни с оптимизъм... [smilie5] [smilie25] [smilie21] [cool]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   09-05-17 20:42

fmj, вземи прати линковете, които си дал тук (стр.112), в онзи бутафорен сайт, който ползвате за пример. Може и да стигнат до някое по-близко до реалността заключение. Та, ето как го виждам аз:

http://preview.ibb.co/jh1UVk/Untitled_1.jpg



В двете снимки астронавта е на различно място спрямо знамето, роувъра е различно разположен спрямо модула, има разлика в переспективата (модула спрямо хълма отзад), която може да се постигне с различни обективи или с крачка напред-назад. Ако от НАСА твърдят, че за тази точно мисия е ползван само един обектив, значи остава да е 'крачното варио'. На черно-белия кадър камерата вероятно е сочила по-ниско, на др. по-високо. Съдейки по отношението на модула спрямо хълма, не е изключено снимащият да е бил и една идея по-високо при втората снимка.
Дали греша за някои от детайлите - по-знаещите могат да кажат. Аз, така или иначе, не виждам нищо нередно в двата кадъра.

Забравих - едната снимка е черно-бяла, другата цветна... :) Ама, то с днешните компютри....



Публикацията е редактирана (09-05-17 20:44)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   09-05-17 20:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] steeens[smilie24]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   09-05-17 23:32

Абе големи специалисти,моя английски е много зле.Я да ми преведете коментара.[smilie18] А що се отнася до обектива вече ставате брутално смешни. Уж Хаси са разработили супер дупер фотоапарат със 60мм специален обектив ,който в последствие се предлага на пазара след време.Ама моля ви се,защо проваляте алибито на НАСА със вашите твърдения,че е снимано с два различни по ъгъл обективи.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Jk.freeman   
Дата:   09-05-17 23:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   10-05-17 00:05

fmj , ерудирания фотограф се изказа и направи научно обосновани изводи. Дай да не му чупим хатъра с разни въпроси...[beer] [beer] [beer] [smilie24]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   10-05-17 00:45

Ами то какво излезе,от най важните доказателства снимки и видео? Сигурно ще има съд, който да приеме манипулирани фотографии за доказателство? Ама какво се чудя нали сме по малкия брат на Биг Брадър и всички ни знаят ,като Абсурдистан? Преживявам поредното дежавю.[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Myth   
Дата:   10-05-17 01:07

Никой не казва, че това а най-важните доказателства, но следва като твърдиш, че са манипулирани, да го докажеш, иначе са празни приказки. Видеото мисля вече писаха някой хора защо НЕ Е манипулирано, онова с "махалото"

Сред другите доказателства са, радиопредаванията ТЕ НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ФАЛШИФИЦИРАНИ, полета на модула... Донесените около 300 килограма камъни от Луната от които изпращат птоби почти по целия свят включително и на България, монтираният на Луната лазарен отражател... + 11 000+ кадри на сайта на NASA бах маааа му това са серизоно количество фотографии за манипулиране и това а кадрите от всичките мисии + видеа, е как никой не доказа, че снимките или видеата са манипулирани. И как от толкова хора работили по проекта никой не проговори, дали от това, че съвестта му проговорила, дали пък за пари... е на никой не си отвори устата... що така?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   10-05-17 01:15

Кой е казал, че радиопредаванията не могат да бъдат фалшифицирани?[smilie5]



Публикацията е редактирана (10-05-17 02:04)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   10-05-17 02:06

Полета на орела не мое да не е истински...даже Закария Сичин има интересни виждания по въпроса...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   10-05-17 02:11

Оригиналните ленти изгоряли,но пък имаме най добрите сканирани копия според НАСА. 300 и кусур​ кг лунни камъни, обаче на Холандците се паднало овъглено дърво от томболата. На всичкото отгоре тоя проклет лунен пясък да повреди уплътненията и да се окислят всички проби. Сега дори няма какво да се изследва. Обаче имаме страхотни студийни снимки и страхотна актьорска работа.Оше ли си мислиш ,че радиопредаванията са били открити и не кодирани?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]Значи всеки с Уоки токи може да дава наставления вместо Хюстън? Дори и президента е виждал и чувал каквото му пуснат.Май забравихте за Орсън Уелс?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-05-17 04:41

Автор: FMJ
Дата: 09-05-17 15:58
...
chrisnoch IQ171 СЕГА ОБЯСНИ с КОЛКО ВИДА ОБЕКТИВИ СА СНИМАЛИ УЖ НА ЛУНАТА?
Само 60мм или? Ако твърдиш ,че е снимано с две различни фокусни разстояния,да те запитам логически това не е ли холивудското им студио? Като ти казвам шут,тряба да призня ,че си полезен шут


Шутовете в тази тема сте твоя милост, steens и месоядното комбайнерче. Само дето не сте смешни, а жалки!
Нямам никаква представа с колко обектива са били комплектовани камерите на Луната. Въпросните две снимки доказват, че са разполагали с поне два различни обектива. Това по никаккъв начин НЕ води до "извода", че са снимали в студио, а не на Луната. Само човек, който е скаран с логиката, може да твърди подобно нещо.



Автор: FMJ
Дата: 09-05-17 16:25
...
Това за звездите повече ме вълнува интервюто на Аполо11 ,които твърдяха ,че не са виждали звезди.Дори нито една ярка.Нощно време съм си правел експеримент под някой фенер, който да ме заслепява и ярките се виждат въпреки атмосферата.


Вместо да се звериш към звездите през нощта под някакъв фенер, да беше отишъл в пустинята посред бял ден - щеше да е далеч по-адекватен на лунните условия експеримент. Атмосферата в случая няма значение - важен е диапазонът от яркости, който човешкото око може да възприеме. Това, разбира се, няма как да ти хрумне, защото знаеш малко, а пишеш много.


Автор: kombainera
Дата: 09-05-17 16:32
...
И трите снимки са много далече от истината. Само на Снимка1 има скорост в инфото - 1/640 сек.
Ако наистина имаш претенции и умееш да снимаш, нямаше да ги публикуваш, защото не подкрепяш с нищо твърденията си относно моя въпрос.
А ти прочете ли го, преди да постнеш за пореден път тъпотии?
"Като лаик ще задам на лаик въпрос. Защо не са направили снимки и на звездите от лунната повърхност?"
Кога лаик като теб ходи на Луната, кога излиза в космоса, та си толкова некомпетентен и досаден?


Очевидно не знаеш нищо за фотографията. Скоростта на затвора сама по себе си какво значение има? А ISO? А бленда? Да си чувал нещо за еквивалентност на експозицията?
Както вече писах, НЕАДЕКВАТНИЯ си въпрос "Защо не са направили снимки и на звездите от лунната повърхност?" трябва да го зададеш на НАСА. Аз нямам твърдения относно него. Само предположих, че астронавтите НЕ са имали такава задача. Голям пропуск, няма що! И той доказва, че не са стъпвали на Луната? Ха-ха-ха!
Да те "светна", че нали си лаик: няма никакъв проблем да се имитират звезди в студио. Стенли Кубрик го е постигнал съвсем убедително при снимките на "2001: Космическа одисея" ДВЕ ГОДИНИ преди първото кацане на Луната.



Автор: kombainera
Дата: 09-05-17 16:32
...
А колкото до идиотското ти твърдение, че било невъзможно да се снима едновременно и Луната и звездите - така да бъде.
Пушкин хубаво го е написал:
Хвалу и клевету приемли равнодушно
И не оспаривай глупца.


Глупакът си ти!
Хубаво го е написал Пушкин, ама се отнася за теб!
Твърдението ми не е идиотско, а научно и фактологично обосновано.
Нали "разбираш" от скорости? Хайде вдигай Никона към небето и с едно щракване произведи първата снимка в света, в която се виждат едновременно Луната и звездите!
Пак да те "светна" (макар че ми омръзна да се занимавам с неграмотни идиоти като теб) - това е фотомонтаж:



https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/af/c5/20/afc520d5989501b5a4bb0faafa08b97d.jpg




Публикацията е редактирана (10-05-17 04:45)
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  113  114  115 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена