Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: alek200   
Дата:   27-02-17 09:07

Много важно искам да си снимам с камерата GoPro Hero 4 и имам още 6 допълнителни батерии към нея. Мисля да си взема поне 3 допълнителни батерии, обаче баща ми твърди, че на летището ще ми вземат допълнителните батерии защото са опасни и могат да се взривят. И сега не знам какво да правя, така ли е? Не мога ли да си взема резервни батерии за камерата?



Това е камерата:

https://www.google.b...bsFBdcQ_AUIBigB



А това е самата батерия:

https://www.google.b...ero 4 battery&*

Поздрави![shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: alek200   
Дата:   27-02-17 09:09

РЕДАКТИРАНО НА 29.03.2017

Здравейте, да споделя какво стана :)
Ходих до Италия и нямаше никакви проблеми и на нашето и на тяхното летище. Седяха си всички батерии и камерата в ръчният багаж и само минаха през скенерите. Никой нищо не ми е казал.
Та с две думи всичко е точно.
Благодаря на всички.
Поздрави!



Публикацията е редактирана (29-03-17 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: qavkata   
Дата:   27-02-17 09:26

Не мисля, че ще има проблем, тъй като аз съм летял с раницата с 2 дслр-а, 20 батерии и лаптоп. Провериха ги на скетера и това беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: alek200   
Дата:   27-02-17 09:42

@qavkata

Това кога е било като месец?[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: asahi   
Дата:   27-02-17 09:47

Да, има предпоставка за проблем.
Раздели ги 3+3 в ръчен и чекиран багаж. В чекирания да са разхвърляни.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-17 09:51

В ръчния багаж само. Почти година вече не дават литиево-йонни батерии големи и малки в основния багаж. Камерата е малка, батериите не са големи, в ръчния багаж и да минат през скенера. Само така!
Преди 3 дни пътувах с 11 батерии, 3 камери и т.н. Само ги вадя на някои летища, за да мина по-безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: alek200   
Дата:   27-02-17 10:17

Само с ръчен багаж съм, притеснявам се да не би да не ми дадат да ги кача на самолета все пак всяка батерия е по 45 лв. не мога да ги оставя да ми ги изхвърлят, нали ме разбирате.
Какъв е най-лошият сценарии?
Поздрави![smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: Rand   
Дата:   27-02-17 10:47

Батериите трябва да са в ръчния багаж точно поради евентуалната опасност да се запалят. Екипажът може по-бързо да реагира ако види дим да се носи от багажните отделения над седалките, отколкото между куфарите долу.

Най-лошият сценарий май е да се натовариш с излишни тревоги.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: lamerko   
Дата:   27-02-17 10:56

Ако влизат в дефиницията за "лично ползване" и не са в чекирания багаж - няма да има проблеми. Иначе има обща сумарна стойност за капацитет, но нали се сещате, че никой няма да почне да го смята :)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: Tonidi   
Дата:   27-02-17 11:19

Преди месец ми взеха паурбанка и го хвърлиха в кофата. Бил по-голям като капацитет от позволеното

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: alek200   
Дата:   27-02-17 11:37

@Tonidi УЖАС, нямаше ли начин да си го запазиш? За какви пари си го купувал?
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: lamerko   
Дата:   27-02-17 11:40

Това е абсурдно. Минавал съм без проблеми с 10А пауър банк, лаптоп с батерия, нова батерия за лаптоп в кутия и насипни 3-4 батерии за фотоапарат (една в тялото) - абсолютно никакъв интерес по летищата. Виж, за една забравена паста за зъби ми разкатаха **** [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: JohnyWalker   
Дата:   27-02-17 12:34

Според Раян еър разрешено е батерия до 160 вата/час което при 3.6V са 44Ач няма такава powerbank освен ако не е jumper за автомобил [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: alek200   
Дата:   27-02-17 13:28

Аз точно с райън еър ще летя батериите са по 1000-1200 милиампера
ще стане ли работата?

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: Rand   
Дата:   27-02-17 13:40

Не Райън Еър, а летищните власти извършват проверката на багажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: vkk1   
Дата:   27-02-17 13:44

Аз повече бих се притеснявал да не се качи някой чалмар с "истинска батерия" на борда. Вече ме е страх да летя, обикалям из европа с кола като гламав, а някога пътувах сам с Ер Франс на 5-годишна възраст.
Баси, докъде се докарахме.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: itilien   
Дата:   27-02-17 13:48

вероятността да катастрофираш с колата е бая по-голяма, отколкото да се качи някой чалмар с "истинска батерия", за каквито случаи всъщност не се сещам...

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: victory   
Дата:   27-02-17 13:56

Минавал съм преди щест месеца с го-про,с две батерии в ръчния и две батерии в основния багаж,никой нищо не ме е питал.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: JohnyWalker   
Дата:   27-02-17 14:08

вероятността да катастрофираш с колата е бая по-голяма, отколкото да се качи някой чалмар с "истинска батерия", за каквито случаи всъщност не се сещам...

Хахахаха, много добре казано. Кога за последно някой чалмар е свалял самолет?

При проверката на летището проблемът е, че полицията не им дреме за твоя полет, ако решат могат да се заядат и да не те пуснат да се качиш. Единствено може да те спаси това, ако си пуснал багаж по лентата, понеже не могат да излетят без теб :)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: itilien   
Дата:   27-02-17 15:44

Мен сега през ноември като ме харесаха на летището в Сантяго де Чили и да видиш ти проверка. Кой си, какъв си, идвал ли си преди, от де знаеш испански, къде отиваш, за какво, колко пари имаш, какво работиш... и целия ми багаж беше проверен щателно - разгъване на палатката, спален чувал, всички торбички една по една... и питат ли питат, пък аз се препотих 3 пъти. Не заради друго, ами следващия полет беше след час и нещо.

Иначе си носех батери пак 5000мАч и 5 батерии за панасоника. От 8 полета никъде не отвориха дума за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: alek200   
Дата:   27-02-17 16:16

Благодаря ви за изчерпателният отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: volenE   
Дата:   27-02-17 16:33

Това с Чили е коронен номер в Латинска америка. Протакат, за да се изнервиш, че ще си изпуснеш самолета и чакат да им предложиш пари. Добре, че си имал достатъчно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: Tonidi   
Дата:   27-02-17 16:47

Батерията, която ми взеха пишеше че е 50 000, и сега се сещам че митничарката каза до 44 можело. Друг е въпроса че със същата батерия последните 2 седмици съм минавал 7 пъти от там

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: vkk1   
Дата:   27-02-17 19:35

вероятността да катастрофираш с колата е бая по-голяма, отколкото да се качи някой чалмар с "истинска батерия", за каквито случаи всъщност не се сещам...


Последният случай е само от преди 2 месеца.
Верно, че с кола е по-голям шансът да се пребиеш, но поне имаш някаква опция да реагираш или да оцелееш, отколкото наблюдавайки как приближават кулите.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: marrio31   
Дата:   27-02-17 19:48

Препоръчвам ти,да извадиш цялата електроника в отделна кошница и ако те питат да обясниш кое какво е,зависи и на кой ще попаднеш..принципно не би трябвало да има проблем.Ако случайно искат да ги изхвърлят кажи,че искаш да се свържеш със служител на авио компанията с която летиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: asahi   
Дата:   27-02-17 21:06

Mario [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-02-17 23:05

Пътувай си спокойно и ги дръж в ръчният багаж заедно с камерката.
Пътувал съм много, с много батерии и техника няма да ти направят проблем. Последно до южна Америка, общо 11 полета с вътрешните, носех в раничката тяло с три обектива 5 батерии за ДСЛР, таблет с 10А батерия, една пауър банка 10А, два комплекта х4 презареждаеми АА батерии и видеокамера с две батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: gnedkov   
Дата:   28-02-17 07:33

Това на кое летище се е случило да вземат пауър банк заради капацитет?
Дори TSA не взимат пауър банки. Ако на някой от родните тарикати му се е приискала външна батерия трябва да ги побъркаш от писма и жалби! Трябва на място да ти покажат на какво основание я конфискуват. Търсете си правата!

Минлата година направих 7600 мили само над централна Европа със самолет. Единственото летище, на което лакомо ми преглеждат нещата в ръчния багаж, чудейки се какво да конфискуват е София.
Пътувам с 3 пауър банка 16000mAh, 10000mAh и един с размер на карта 2500. По едно време за едни презентации влачех и външен хард WD, че на места wifi е пълна скръб. Винаги имам малък мултитул с размер на острието 4 см и сумати други простотии.
И винаги минавам навсякъде. Просто ги държа в отделни прозрачни опаковки вадя ги от чантата и си ги слагам в легена с лаптопа.

Ако в София се заяждат с тебе много помага "миналия месец летях до Израел и нямаше проблем...":)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: Tonidi   
Дата:   28-02-17 09:39

Пауърбанка беше с голям капацитет 50, казаха че може до 44 и го взеха. Случи се в Тайланд след като вече бях минавал през тази митница 6-7 пъти. Батерията си беше винаги в ръчния багаж с още 5 батерии за камерата, телефони, таблет и т.н. Просто нейния собствен капацитет бил над допустимите 44. Това каза митничарката и никакви обяснения не я интересуваха, както и никакъв документ не е издала. Оплаквай се на тайландския поп ако искаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: lamerko   
Дата:   28-02-17 10:46

Хм... 50Аh наистина е нещо по-сериозно - май наистина излизаш от ограничението за капацитет на ЕДНО място.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-02-17 22:27

vkk1, нещо не си стъпил здраво на земята ми се струва....
alek200, предполагам, че ще летиш някъде до Европа - я Холандия, я Дания, Англия, Испания ...
Като изключим някоя кисела смяна на софийското летище, едва ли някъде по европейските ще имаш какъвто и да било проблем с батериите за го прото

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: alek200   
Дата:   29-03-17 11:10

Здравейте, да споделя какво стана :)
Ходих до Италия и нямаше никакви проблеми и на нашето и на тяхното летище. Седяха си всички батерии и камерата в ръчният багаж и само минаха през скенерите. Никой нищо не ми е казал.
Та с две думи всичко е точно.
Благодаря на всички.
Поздрави![shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: anjsan   
Дата:   21-02-18 09:22

Да попитам и аз.. Пътуване от България до Германия с нискотарифна компания Wizz air, само с ръчен багаж. Как е положението със статив - може ли да се превозва? Да не го сметнат за опасен предмет..

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко резервни батерии ще има ли проблем на летището?
Автор: AlexHD   
Дата:   21-02-18 09:58

Аз в ръчен багаж (малак куфар), съм носил статив - без проблеми.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »