Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Смена-8
Автор: quazimodo   
Дата:   22-12-17 16:39

Те това са батериите ако апаратчето ще се ползва често.


Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   22-12-17 17:58

Големи благодарности към lamerko, ще се повторя за не знам кой път вече, но не съм очаквал, че ще ми подарят фотоапарат на връх Коледа! Разбрахме се с него и остава да получа подаръка, да си купя филм и да действам. Ще пробвам и Смената обаче, така че ме очакват вълнуващи мигове с филмовите тела. :)
[shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   22-12-17 18:15

lamerko [smilie24] Браво![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: poleni   
Дата:   22-12-17 20:17

Просто тогавашната сапунерка

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: CDman   
Дата:   22-12-17 21:20

Големи благодарности към lamerko, ще се повторя за не знам кой път вече, но не съм очаквал, че ще ми подарят фотоапарат на връх Коледа! Разбрахме се с него и остава да получа подаръка, да си купя филм и да действам. Ще пробвам и Смената обаче, така че ме очакват вълнуващи мигове с филмовите тела. :)

Ами по коледа ставали чудеса. [beer]

Жив и здрав да е колегата Ламерко. Да му се връща по 100 дето се вика [smilie24]

Слави !

Със здраве да си ползваш подаръка [beer]

И ако ще ги пробваш и двете - пръво да е Смяната [smile]

Като барнеш Канона ще разбереш защо [smilie5]

Весели празници на всички [beer]


https://www.grain.bg/wp-content/uploads/2014/12/2015.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   22-12-17 22:14

Весело изкарване на предстоящите празници и от мен! Исках нов фотоапарат за Коледа (в случая 80d), но ето, че винаги трябва да вярваш в невъзможното. и на този Канон съм предоволен, с приповдигнат коледен дух!
[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-17 06:22

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   29-12-17 14:21

По Коледа казват, че ставали чудеса, а чудото, което Павел Петров извърши дълго и надявам се винаги ще го помня. Изненада ме с калъфката и филма с 24 кадъра, за които изобщо не очаквах, че ще бъдат в кашона! Многократно да ти се връща това добро!

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-12/1514549892_IMG_9185.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   29-12-17 15:51

Поздравления за Павел Петров![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: ivansky   
Дата:   29-12-17 17:06

Страхотно! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: zbonev   
Дата:   29-12-17 19:02

Браво за жеста! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: mmjm   
Дата:   29-12-17 19:11

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   30-12-17 05:15

Агфа Виста ми е любим филм и то без да е скъп.

Приятни наситени топли цветове дава.

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: IDA   
Дата:   30-12-17 16:31

Поздравления за ентусиазма, Слави! Филмовата фотография е невероятно изживяване, само че истинската тръпка идва не от самото снимане, а след това, при проявяването на филма и особено при копирането на снимките върху фотохартия в тъмната стаичка. Инвестицията във време и усилия да изучиш тази технология определено си заслужават. Корексдозата и фотоувеличителят се намират за жълти стотинки, но с химията и фотохартията нещата са малко по-сложни и доста скъпи. Тук обаче има много хора, които могат да ти помогнат.

Започни с чернобял филм. Както те посъветваха, носи си и цифровия апарат и като решиш да снимаш нещо, направи си няколко пробни кадъра с него, докато ти хареса резултатът. Когато харесаш кадъра, пренеси настройките върху филмовия и се опитай да го заснемеш максимално прецизно, (най-добре с апарата поставен върху статив и внимавай с фокуса). Така ще имаш минимален брак. Веднъж като му свикнеш, вече няма да имаш нужда от цифровия апарат, но един светломер ще ти върши чудесна работа.

Навремето започнах със Смена-2. На NP15 (ISO 45) правеше страхотни чернобели снимки - много резки и контрастни. А с цветните диапозитивни филми на ORWO вадеше невероятни цветове.

Стискам палци и желая успех! И скоро чакаме резултат!


Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   30-12-17 17:39

Ще започна с цветен филм, защото такъв ми подариха, пък и ще си купя още един Кодак с исо 200 от фотото. Ще експериментирам както със Смена-8 така и с Canon eos 300, като ще послушам съвета ви и ще използвам светломера на 1100д. Като направя първите снимки задължително ще ги кача тук, за да покажа какво съм направил. Надявам се, че ще ми бъде забавно, като по-интересно ми е да видя как ще се справи машинката от 70-те. Обмислям да се поява с три тела и статив за видео на Сурва в Перник. [smilie5]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »