Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   26-12-16 19:16

Нов съм във форума.Искам съвет за бинокъл.От това което съм прочел съм разбрал че хубавите призми са BAK–4 и кратното между приближение и диаметър да е от 6,5 до 7,5 и са по скъпи.Натъкнах се на два модела Konus ARMY 8x42 2770 и konus ARMY 7x50 2771 които са с призми BAK–4 и са с приемлива цена. 7x50 е по тежък и по голям.8x42 е по малък сигурно и по удобен.Ще го ползвам за излети и наблюдение на природата.Приемам и предложения за други марки с цена до около 100 лева.Дали 8x42 ще ми върши работа защото кратното му е под 6.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: Sassho   
Дата:   26-12-16 21:36

Ако не си някакъв маниак всичко ще ти върши работа. Повече по темата тук

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   26-12-16 22:03

Нямам познания за бинокли и марки. Марката KONUS не съм я чувал,добра ли е и тези два бинокъла ако някой ги е тествал да каже мнение и дали действително са с такива призми.Заслужават ли си цената.Единия е 99 лв а другия 98 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: Sassho   
Дата:   26-12-16 22:20

Това е като да си начинаещ фотограф - всеки фотоапарат ще ти свърши работа , дори и лошия за да можещ по-нататък да видиш разликата с добрия [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: fmj   
Дата:   26-12-16 22:42

Вземаш един Konus и поглеждаш през него,след това вземаш реномиран и правиш същото.Ако това което виждаш при единия и при другия те задоволява като компромис си вземаш китайчето и си джиткаш. ако ще купуваш без да го пробваш и виждаш, ще е същото да си вземеш котка в чувал.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: realnoncho   
Дата:   26-12-16 22:56

Зависи какво ще гледаш през този бинокъл, дали в гора, на открито или звезди примерно. Аз бях на едни обучения за наблюдение на птици, където карахме с каквито бинокли има, но като вземеш един по-добър е много различно като възможност на видимост, картина и удобство. За 100лв си вземи какъвто мислиш, че ти пасва.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: SLR   
Дата:   26-12-16 23:03

Каквото и да си харесал, под тази цена не взимай, за да не съжаляваш после.
http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/binokul-nikon-aculon-a211-7x50.html



Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   27-12-16 12:19

Виж и този все пак: http://store.pentaxfanclub.com/sport-optics/binoculars?product_id=1507



Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   27-12-16 19:53

Благодаря Ви ,че се опитвате да ми помогнете ,но тези двата които съм посочил ги има само в онлайн магазините ,а ми се искаше да ги сравня и с други на момента.За това питането ми беше дали някой е имал наблюдение с тях.Този pentax jupiter има ли корекция на диоптри ,без тях не мога.



Публикацията е редактирана (27-12-16 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: OIM   
Дата:   27-12-16 21:00

Точно този Никон ,който е посочил SLR , днес си го е взел един приятел и доста го хвалеше


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: fmj   
Дата:   27-12-16 21:04

Всеки един бинокъл ,без тия ментаци във Декатлона е с корекция на диоптрите за отделното око. Защо не вземеш нещо от OLX?Виждам военни Български и Руски бинокли втора употреба,някои почти нови. Свържи се с продавача в твоя град и си гледай и избирай на воля. Ако ще е за излети виж по компактните модели. Имам два един Юкон и един Никон.Супер са но Юкона е масивен и тежък.Говоря за тия мъници. http://www.technopolis.bg/bg/Binoculars/Binocular-OLYMPUS-8X21-DPC-I/p/397204



Публикацията е редактирана (27-12-16 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: b0bb0   
Дата:   27-12-16 22:01

Ако ще е за астро тогава отношението увеличение/диаметър е 5-6-7 (максимум, с възрастта намалява). Това е диаметърът на зеницата при наблюдението - при тъмно тя е по-голяма. Ако е за дневни наблюдения и 3-4 ще стига, а останалото нагоре е загуба - бинокълът може да пуска светлинен сноп 5 мм, но в окото ще влиза само 3 мм, понеже зеницата щее по-затворена през деня. Примерно.

Освен това, при увеличение над 10 почва да трябва статив или подпора, понеже треперенето става по-осезаемо. Пък и бинокълът става по-голям и тежък.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   27-12-16 22:22

Бинокъл Konus 2170 "KONUS ARMY"8X42 в PODARACI.BG .Дайте мнение.Цена 89 лв. Варира от 89 лв до 150 лв в различните онлайн магазини



Публикацията е редактирана (27-12-16 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   27-12-16 22:44

Не знам какво да ти кажа, ама поне изглежда да не е китайски...
Те го сайта, на пръв поглед си е италиански производител...

http://www.konus.com/



Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: kiten   
Дата:   27-12-16 23:27

chavdarmarkov намери си кенко 16-50 много по-добър е от никона, дето по-горе някой си е купил и го хваали. Истински янонски е kenko за разлика от по-скъпия никон китайско производство. Имах възможност да сравнявам двата аналогични модела никона по краищата има изразени хроматични аберации и поне със минус 2 преувеличават параметрите му.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: Митко   
Дата:   27-12-16 23:28

Италиански, друг път. Колкото NEO и ELITE са български. В сайта им в разделa за компанията никъде не пише, че произвеждат нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   28-12-16 00:03

В тоя случай, дали чисто китайче няма да свърши работа?
Това примерно

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: kiten   
Дата:   28-12-16 00:15

http://arms.bg/product/4495/binokal-kenko-ceres-16x50-mirage.html
Явно нашенските търговци са усетили,че бинокълъ е добър за парите си. Преди година и половина се намираше за малко над сто.

преди

https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%91%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D1%8A%D0%BB-Kenko-Ceres-10x50-Mirage-2013

и сега

https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%91%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D1%8A%D0%BB-Kenko-Ceres-16x50-Mirage-2017



Публикацията е редактирана (28-12-16 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   28-12-16 00:37

kiten написа:

> http://arms.bg/product/4495/binokal-kenko-ceres-16x50-mirage.html
> Явно нашенските търговци са
> усетили,че бинокълъ е добър за
> парите си. Преди година и половина
> се намираше за малко над сто.
>
> преди
>
> -Kenko-Ceres-10x50-Mirage-2013
>
> и сега
>
> BB-Kenko-Ceres-16x50-Mirage-2017
>

>
> Публикацията е редактирана (28-12-16
> 00:21)

kiten, дал си линкове към два различни модела...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: Kandela   
Дата:   28-12-16 00:52

[smilie24]



Публикацията е редактирана (28-12-16 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: kiten   
Дата:   28-12-16 00:59

Възможно е да съм сбъркал и аз минах през няколко бинокли олимпуси и други и накрая с този си реших проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: fmj   
Дата:   28-12-16 01:21

Хвалел съм Никона? Четеш през пръсти. Никона го взех да го препродам,но го задържах за себе си. Като тръгнеш по чукарите с бинокъл кило и половина на врата и като получиш тремор в ръцете и се задъхаш ще ми видиш нещо ама друг път.Всеки знае себе си най добре. Ако ти трябва за море и яхта,бинокъла трябва да плава и да е водоустойчив. Ако ще гледаш астро по добре си вземи ТЕЛЕСКОП. Ако ти трябва за лов ти трябва скала за разстояние.Вземете си китайски бинокъл за без пари и ще получите качеството за което сте платили. Разликата от качествения и посредствения е във контрастния образ на просветлената оптика и чувството за обем на наблюдавания обект.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: MarinY   
Дата:   28-12-16 01:53

Имаше няколко теми за бинокли, с много разработка на темата. Потърси ги.
Само ще добавя едно нещо, което почти никой не споменава - сходимост на оптиката. При по- евтините, на различни разстояния, особено близки към безкрайност, образът е двоен. В магазина трудно се вижда това, но главоболието е сигурно след по- продължително ползване. Фокусирай на отдалечен светлинен източник или звезди.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   28-12-16 22:46

Спял съм се на бинокли с приближение 8 и диаметър 40 или 42 и питам добре ли е.Малко съм объркан с марки и модели В момента гледам тези.1. NIKON ACULON 211 8x42 159 лв –magazinioptika варна 2.PENTAX 8x40 XCF 169 лв– технополис. 3.OLIMPUS 8x40 DPS 159 лв технополис. 4.KONUS ARMY 8x42 89 лв. magazinioptika варна. Първите три са ми малко скъпички за като начинаещ но все пак ще искам вашето мнение и предложение и за други с тези параметри. И пак питам това приближение и диаметър добре ли е.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: fotocolor   
Дата:   28-12-16 23:27

Carl Zeiss Jena Deltrentis 8x30-Wzemi si takuv

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   29-12-16 00:33

Що не отидеш в Технополиса и да ги пробваш повечето на място? Никона и Конуса, ги няма там, ама има подобен Никон и също някаква китайска марка бинокли...няма да те върнат предполагам, а и ще усетиш ако има сериозни разлики...ако не видиш разлика, избора ти ще е съвсем лесен...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   30-12-16 18:07

Ходих до Технополис. Пробвах Никон 10х42 защото нямаше 8х42 и Олимпус 8х40.Целех се в етикетите с цените на другия край на магазина.С Олимпуса се виждаше много добре а с Никона не можах да фокусирам добре даже и с корекция на диоптрите.Пентакса го има най блзко в четири Технополиса в София но на всичките места са последни мостри.Питам това проблем ли е.Казват че са във витрини.Този Никон XCF е стар модел име пртеснява дали не са го пробвали много хора но много ми се иска да го пробвам заради призмите BAK-4 но понеже са мостри не знам какво допълнително да гледам за дефекти. Все пак кажете мнение за този Пентакс спрямо Никона и Олимпуса.Четох добри публикации за Пентакс.Намирам го и в онлайн магазини на цена 192 лв а в Технополис е на169 лв.



Публикацията е редактирана (30-12-16 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   30-12-16 18:24

Бинокъла едва ли се амортизира от пробване, не същото като фотоапарат...Пентакса е вече спрян модел затова са последни мостри, предполагам новия ще е по добър, но цената му няма да ти хареса...
http://store.pentaxfanclub.com/sport-optics/binoculars?product_id=1710


Иначе и аз четох добри отзиви техните бинокли, но не мога сега да намеря къде беше това, за да видя конкретния модел за който пишеше.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   30-12-16 18:41

Намерих малко отзиви от потребители тук... Май е добър бинокъла...поне последното мнение е доста положително...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   30-12-16 18:44

За новия модел ми е висока цената.Питам разбиращи от характеристиките за трите марки и модели дали Пентакса е по добър от Никона и Олимпуса за да отида до София ида го взема.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: b0bb0   
Дата:   30-12-16 18:45

Доколкото бинокълът принципно е механичен уред (е, има и с електроника) скрити повреди са малко вероятни. Ако при подробен оглед бинокълът е ОК няма особени причини да се мисли, че след два дни ще изкочи някоя неприятност.

Може да се огледа - чистотата на лещите, целостта и цвета на просветляването (виолетово, синкаво, зеленикаво, но не и червено и оранжево), гладкият ход при сгъване на тръбите, гладкият ход на централното и окулярното фокусиране, винетирането от призмите, дисторсиите в края на полето (например дали една права линия остава права в края на зрителното поле в ляво/дясно и горе/долу или се изкривява), сходимостта на тръбите - да не дават двоен образ, козметични нарушения по корпуса... това се сещам за момента.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   30-12-16 18:58

Това вече сам трябва да прецениш, ревютата са точно за твоя модел.
Надявам се в София да имат и олимпуса и никона, за да ги сравниш на място...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: fmj   
Дата:   30-12-16 20:20

http://magazinoptika.com/bg/product-view/6.html
Тоя Никон го взех на шега. Бях го купил за колега,но след като го видях и усетих предимството на малкото бинокълче го задържах за себе си.https://www.lovni.bg/binokl-za-lov-yukon-futurus-12x50wa-12x50wa
Това е Юкона.А познай с кой по често излизам? Идеята ми не е да ти натрапвам модели.Покупката ми на Юкона беше продиктувана импулсивно и по технически спецификации. Малкото бинокълче с обратната схема на призмите го купих втора употреба.Оказва се, че с него мога да наблюдавам по дълго време без да се усетя,докато с Юкона трябва упора ,трипод или лежешком.Едното го закачам на колана и забравям за него а другия трябва да го мъкна в чантичка на рамо или врат.



Публикацията е редактирана (30-12-16 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: kiten   
Дата:   30-12-16 20:32

chavdarmarkov първата цифра означава приближението, което докарва бинокъла а втората цифра е светлосилата. Тоест при здрач бинокъла престава да ти служи. нещо като кокоша слепота и като се има в предвид евтината пластмасова оптика която се поставя в евтините бинокли не очаквай чудеса.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: fmj   
Дата:   30-12-16 20:40

[smilie21] Вдигаш исото на окото.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   31-12-16 10:31

До kiten. Тези три модела с пластмасова оптика ли са.Имам предвид моделите PENTAX 8x40 XCF, OLIMPUS 8x40 и NIKON ACULON 211 8x42 Мислех да купувам един от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   31-12-16 13:56

chavdarmarkov, що се занимаваш с хора дето явно се шегуват? Не разбра ли, че ако не си купиш Кенко, ще сбъркаш/според Китен/?
И трите фирми правят оптика от 100 години, така че преценявай сам на място....

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: kiten   
Дата:   31-12-16 15:09

Правят оптика обаче нямат 100 години. едната е основана 1919 другата 1921 а третата отскоро се е прекръстила на никон
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD

chavdarmarkov Иди в магазина и ги тествай. Щом си се спрял на 8 това си е направо театрален бинокъл. Поне си вземи уневерсалния размер 10х50



Публикацията е редактирана (31-12-16 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: Jk.freeman   
Дата:   31-12-16 16:32

Малее брат, пети ден не можеш да си избереш бинокъл. Не знам, ако трябваше да си купуваш кола.

Дай да ти продам някоя реплика за 30-50лв и да ме споменаваш с добро цял живот. Естествено говоря за нов.

Сега, ако си си навил на масрафа, че ще си от тежкарите, и ще даваш три цифрена сума за нещо което, АБСОЛЮТНО всички вършат една и съща работа поне да ти дам един акъл. В смисъл да имаш поне една отправна точка когато тръгнеш да сравняваш разни модели в магазина.

Когато го вдигнеш и погледнеш през него, трябва в краищата на полезрението ти да няма изкривяване по вертикалата. Или поне да са минимални.

Успех!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: Jk.freeman   
Дата:   31-12-16 16:42

А, и като казвам реплика, нямам предвид някакво китайче без име. Говоря примерно за BUSHNELL 20x50 със сини лещи, ако това те касае, примерно за нещо от сорта на 30-40лв. И си Ти!

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: kiten   
Дата:   31-12-16 23:03

[smilie24] Точно така правилно е казала колегата, синьото просветление на лещите е за предпочитане пред червените лещи.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   01-01-17 01:39


http://www.outdooractivebg.com/images/products/digimarc.ms.jpg



Горките хора дето си купуват такива недоразумения...тц,тц..ми като не те питат навреме така става...[cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]



http://www.outdooractivebg.com/images/products/15%2008%202013%201_586.JPG





Публикацията е редактирана (01-01-17 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: kiten   
Дата:   01-01-17 03:15

[smilie5] [smilie25] недоразумението е в парите. Дай на човека линк от къде може да си закупи тия бинокълчета за около стотина левчета.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   01-01-17 10:30

Остави парите, пиша за "цвета" на просветлението...
Покажи някой качествен бинокъл със синьо такова...
А ето и за стотина левчета бинокъл, ти го препоръча даже:

http://p1.akcdn.net/full/335221483.kenko-ceres-16x50.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: chavdarmarkov   
Дата:   01-01-17 11:57

Честита нова година!Бъдете живи,здрави и много щастливи през новата година.Благодаря че ви има.Когато изпробвам бинокъл с приближение 10х и повече нямам стабилност на ръцете и не се получава добре. За това съм се спрял на 8х.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: steeens   
Дата:   01-01-17 12:39

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: Sassho   
Дата:   01-01-17 18:35

>>>>>>>>>1. NIKON ACULON 211 8x42 159 лв –magazinioptika варна 2.PENTAX 8x40 XCF 169 лв– технополис. 3.OLIMPUS 8x40 DPS 159 лв технополис. 4.KONUS ARMY 8x42 89 лв <<<<<<<<<

Честита Нова Година , докъде стигна с легендарната тема ? [smilie5] Скъпи са тия бинокли за качеството и материялите които предлагат , за тия пари си вземи един руски БПЦ 7х50 или аналогичен Carl Zeiss Jena.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на бинокъл
Автор: JoroHondata   
Дата:   03-01-17 22:13

Здравей
Ако искаш качествен бинокъл на сравнително добра цена моят съвет е да си купиш Съветски БПБ1 12х40, или БПЦ4 8х30 (или БПЦ5 8х30 съответно).
Мога да кажа, че БПБ1 дава много интересен ПЛОСЪК образ (други подобни бинокли- освен Съветските от този тип с 12х увеличение- няма), което лично на мен ми харесва. Това е масивен и тежък бинокъл, с които ръцете не треперят (както е и при по- масивните фотоапарати).
Поздрави



Публикацията е редактирана (03-01-17 22:25)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »