Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 00:05

io_bs: Не е типичен портрет горното - снимка на която се виждат освен фигурата и много други неща отзад и отстрани рязко изобразени.

Хайде няма смисъл да се правим на оригинални.



Публикацията е редактирана (01-12-16 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   01-12-16 00:12

Ако изходим от факта, че портрет в общоприетите норми е лице или глава + рамене, то на твоята снимка тези характеризиращи портрета черти заемат не повече от 5% от площта на снимката. Ако фона не беше сграда, а гледка от връх примерно - си е чист пейзаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: catandgoddess   
Дата:   01-12-16 01:11

Хайде сериозно вече, смях цял ден тук с приятели...

Ще дефинирате портрет, за да определите най-портретния обектив..[smilie8] [smilie8] [smilie8]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-16 01:15

Смехът е здраве.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: io_bs   
Дата:   01-12-16 01:18

написа:

> Ако изходим от факта, че портрет в
> общоприетите норми е лице или
> глава + рамене, то на твоята снимка
> тези характеризиращи портрета
> черти заемат не повече от 5% от
> площта на снимката. Ако фона не
> беше сграда, а гледка от връх
> примерно - си е чист пейзаж.

Общоприети норми според кого?
Отвори жанра портрет в група А в сайта ни - колко от снимките са само глава и рамене?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: vkk1   
Дата:   01-12-16 01:26

ехх, ако портрет беше просто една глава и рамене ... колко лесно би било. Нямаше да има нужда нито от техника, нито от обективи, ами лелката в КАТ щеше да щрака с вградната камерка на монитора и готово!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Lycan   
Дата:   01-12-16 02:38

Обърнете внимание на усещането за хладна дистанция при над 50мм


Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Lycan   
Дата:   01-12-16 02:47

А на въпроса на Тодор - да, точно!
Например по тази логика Фуджи правят 56мм/ф1.2 за кроп, което отговаря на 85мм/ф1.8 за ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: lamerko   
Дата:   01-12-16 03:18

Фуджи са си Фуджи - моднатата им 56-ца не е просто разни цифрички в спецификацията. Е, на определена цена де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-12-16 04:04

Аз не знам що се дърляте, като той питащия трябва да си реши за него кое е портрет и кое не. Иначе и двата обектива стават, кой повече, кой по-малко и според критериите. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Lycan   
Дата:   01-12-16 05:26

Кропка 16мм

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: lord_kik   
Дата:   01-12-16 06:16

Ебаси баджака

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: bvo   
Дата:   01-12-16 08:22

Аз пък си снимам портрети на 24мм на фул фрейм, и хич не ми дреме :)


http://vonleart.com/upload/images/gallery/eaaf2621462e4eb388914819c35a8b8c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   01-12-16 10:06

Велизаре, не виждам хладна дистанция при над 50мм, а виждам много приятни черти на лицето от 100мм нагоре. Другото, което виждам гледайки 24мм и 100мм една над друга, е че на 24мм е толкова крива, че чак плашещо и че двете толкова се различават, че все едно са различни хора. :)

bvo, приближи се, така че в кадъра основно да остане момичето от кръста нагоре и пак ще си говорим.

Специално се затърсих в нета да намеря някакви сравнения по темата и намерих едно, в което условията са точно такива каквито в темата тук - 50/56 на кроп vs. 85 ФФ (всъщност не знам дали е честно да броим Nikon D810 поставен в кроп режим, вместо един истински кроп сензор примерно на D7000, ама айде):
http://neilvn.com/tangents/full-frame-vs-crop-sensor-cameras-comparison-depth-of-field/


От това, което виждам при един и същ обектив поставен на кроп и на ФФ, по-плитък ДОФ при ФФ, съответно по-размазан и по-приятен фон. По самия модел, не виждам никаква разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Krassy   
Дата:   01-12-16 10:11

Ко яко потъва носа на мацката при по-големите милиметри...
Над 135 ми стои плоско и безлично, но си е въпрос на вкус де...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Synthy   
Дата:   01-12-16 10:23

Егати темата... Дефинира се какво значи "портрет". Дефинираха се и разни обективи, които покриват критериите. Сега остава някой да дефинира допустимите изкривявания и ще може да се определят точно милиметрите, с които се снима портрет.

Портрет: от бюста нагоре.
Обективи: 12мм, 24мм, 50мм, 56мм, 85мм, 105мм, 135мм, 200мм
Перспективни изкривявания: намаляват право пропорционално на милиметрите по-горе като при 50 някъде е нулата (ако приемем, че нулата е както вижда окото), след това започват да стават с отрицателни стойности.

За мен лично, приемливите изкривявания са при обективи в диапазона 35мм-100мм. Всичко извън това множество прави моделите да изглеждат не естествено, и на мен лично никак не ми допада. Аз, като любител, най-много харесвам да си щракам портрети с 50-60мм обектив (най-често ползвам 50/1.4). Понякога и 100, рядко 55. 100мм ми прави леко плоско изображението. Не, че е лошо, просто на мен това ми е горната граница. Други обективи нямам. Не знам с 85 как бих се почувствал, но мисля в бъдеще да проверя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Lycan   
Дата:   01-12-16 10:35

Тодоре, с 85mm f/1.4 ФФ и 58mm f/1 кроп ще имаш еднаква картинка ..почти (CoC не го позволява)
На кроп си взимаш обектив за кроп.

Circle of Confusion Explained and Illustrated

http://www.photopills.com/calculators/coc

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: vkk1   
Дата:   01-12-16 10:36

ще се открие топлата вода накрая

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Lycan   
Дата:   01-12-16 10:53

За мен е интересна следната права зависимост - портрет на красив модел с широка оптика го прави още по-красив, направо вкусен :) и обратното, о ужас. Бягам с дълга оптика веднага надалече

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: vkk1   
Дата:   01-12-16 11:05

бягаш, колко да бягаш ... я виж как добре ти се получава с 90/2 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   01-12-16 11:26

HTML написа:

> За мен е интересна следната права
> зависимост - портрет на красив
> модел с широка оптика го прави още
> по-красив, направо вкусен :) и
> обратното, о ужас. Бягам с дълга
> оптика веднага надалече

Сега ако твой модел прочете това и другия път те види с дългия обектив, направо ще си хване пътя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: Lycan   
Дата:   01-12-16 11:27

хахахаа

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: bvo   
Дата:   01-12-16 17:59

Todor_Prikumov, ако искам да снимам хедшот или до кръста ще използвам 85/1.4 или 135/2 или 200мм, но това, което съм ти показъл е също портрет, само, че сниман с 24мм на фул фрейм :)
За всяка снимка си има различен обектив, можеш да снимаш портрет както с 14мм, така и с 600мм, въпроса е да знаеш кога да ги използваш :)
Личното ми мнение за класически портретен е 85мм обектив, но и 200мм не е за изхврляне


http://vonleart.com/upload/images/gallery/7e38cff06871133ff4c95c45165f1c0d.jpg




Отговори на това съобщение
 Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: mikon   
Дата:   05-12-16 01:32

Много хубави разнообразни интересни коментари.И все пак като,че ли 50мм за кроп тяло си остава като най минимален вариант като дължина.Ако все пак се реши да се вземе Никор 50мм/1,8Г в сравнение с 50мм/1,4Г,освен светло силата и че единият е по нов модел а другият по стар,друга съществена разлика има ли?И все пак ако не решим да вземем Никор а негов аналог-кое е за предпочитане от другите марки?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: DX   
Дата:   05-12-16 03:57

Sigma 50/1.4 art!
Иначе ако държиш на портретния дефокус, най-добре се ориентирай към 85/1.8G щом ще се снима на открито и просторно!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »