Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: Synthy   
Дата:   15-11-16 16:27

Имай предвид, че погледнато напред във времето - тялото е консуматив (за разлика от обективите). Макар че, ако знаеш какво правиш - тялото не е от такова значение. Почти всяко тяло с две цифри от никон и канон ще ти служи какот трябва и ще прави чудесни снимки, ако знаеш как да го ползваш. Тук се преексопонира според мен върху него. Много по-важно е какво е завинтено на това тяло и кой го държи. Само за протокола - на мен лично са ми достатъчни и 3МР, и се чувствам прекрасно с такова тяло. Повече не са ми нужни. От него мога да извадя 70х50см принт с подходящият обектив и изглежда чудесно. Така че ВСЯКО тяло, според мен, ще ти върши работа. Затова и съветвам да не е скъпо, а да погледнеш повече към обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: ggreg   
Дата:   15-11-16 18:02

Ванка, аз тази дилема (дали Канон или Никон) я реших за 5 (пет) минути!!! Отидох в магазина и помолих да хвана в ръка двата "противникови" модела. И така усетих какъв ще бъде моя. Важно е да ти ляга удобно в ръката. За еднообразно и стабилно захващане. За удобство след няколкостотин кадъра на ден... (Не знам 'що, но много смятат, че колкото повече кадри правят, толкова по-вероятно е да направят добър такъв) Но удобството си е важно.
А после обективите- море. Да се удавиш с кеф [smilie5] аз сега бих почнал с един светъл 35 мм (на "кроп" тяло)-само не става за пилета в парка :)
Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: lucky55   
Дата:   15-11-16 18:13

Gusto написа:

> Мненията клонят
> именно към сапунерките като
> начален апарат, но все още съм пред
> дилема дали е по-правилно да взема
> нея да се уча(basics) и в последствие
> да премина на нещо по-високо, което
> да е насочено към конкретната
> тематика, към която съм се насочил.

Не виждам какъв е смисълът да се учиш на сапунерка, а след това да минаваш на нещо "по-високо" което да е насочено към конкретната тематика, както си написал в първия си пост, a именно снимки на хора и портрети. Не виждам какъв е проблема да се учиш директно на DSLR или пък безогледалка. Бленда, скорост, ISO, и т. н.., могат да се учат с еднакъв успех и на сапунерка и на DSLR, и на безогледален. Така, че вземай направо това, което ще е по-подходящо за жанра в който смяташ да се развиваш.

Имаш някаква дилема дали все пак да не вземеш сапунерка.
Ето какво може да се снима със сапунерка. Това всъщност е турбосапунер, но все тая.. Този турбосапунер е с най-малък размер на сензора 1/2.3 инча, но когато човек знае какво прави, резултатите са доста прилични. Отделно, че има и турбосапунери с 1 инч сензор.

Както се вижда обаче, човекът е снимал птички и диви животни, където му е необходим сносен зуум, а не хора и портрети.
Ако наистина много искаш турбосапунер, FZ200 в момента е много изгоден за 669 лв в Павилиона, в комплект с втора оригинална батерия, която иначе отделно струва 129 лв и карта 32 GB. Трябва все пак малко да увеличиш бюджета. Бях го гледал и в базара за 400 лв, което се вмества в бюджета ти, че и хартисва..

Но... пак да се върна към началото, ще мине време, ще поснимаш с турбосапунера, и ще разбереш, че не му е силата в портретите. Погледни в профилите на хората от форума, които снимат портрети. Ами не, не снимат със сапунерки (турбосапунерки). Аз самият ако снимах портрети, щях да съм поне на АPS-C....

Успех с избора!



Публикацията е редактирана (16-11-16 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: vkk1   
Дата:   15-11-16 18:17

ggreg, това е чудесно показно как не се купува апарат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: steeens   
Дата:   15-11-16 18:22

Хора, още е вторник. Какви са тия петъчни монолози? За щастие има и доста други читави марки, особено щом и сапунерка е вариант в търсенето. Тук има много добра система, на точната цена:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=76979



Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: madn3ss   
Дата:   15-11-16 22:37

Да се включа и аз. Моят съвет е първо да прочетеш малко за най-основното, за да си малко по- наясно с нещата за които се говори.
Предлагам ти това:
https://photo-forum.net/ebook/page1.htm

След като се запознаеш с четивото по- лесно ще се ориентираш какво ти трябва. Съветвам те да си вземеш нещо от базара с китов обектив, да поснимаш няколко месеца. През това време ще си създадеш лично мнение за това какво не ти стига в китовия обектив - милиметри, по-отворена бленда ... През това време може да си заделиш малка сума и когато си наясно можеш да си надградиш системата с някой или няколко аналогови твърди обективи и нужните им преходници според твоите вече конкретни изисквания. Аналоговият обектив лично за мен е по-удобен във всички ситуации, освен когато се снима бързо движещ обект. Освен това са по- евтини. При всички положения има според мен няколко дължини, които си трябва човек да ги има:
- 50мм или 28мм ако матрицата е кроп - за мен това е най-използваното фокусно разстояние;
- 85мм или 50мм за кроп матрица - удобна дължина за портрети на открито;
- нещо в диапазона 12-18мм - защото широко обективче винаги може да потрябва;

Според мен това са фокусните разстояния, които най- си трябват да са ти на разположение, но както казах като поснимаш с китака ще си наясно какво ти трябва. А фотографията е такъв гъдел, че ограниченията на бюджета сам ще си ги преразгледаш във времето или ще направиш всичко възможно да ги преразгледаш.
Но преди да купуваш пак да кажа - чети за да знаеш кое какво е - линка по-горе е едно много полезно четиво за начинаещи. Може би в нета има достатъчно информация, но тук мисля е систематизирана и обяснена много добре.
Сега като се замисля моята системка ми излезе под 500 лева със старо кроп тяло на сони, китов обектив, допълнителен аналогов обектив и преходник, 2 батерии, поляризиращ филтър и макро леща - всичко купено на старо. С времето ще си я надградя още малко. :)
Имай предвид, че съм любител, а не спец. Ще се радвам ако съм ти бил полезен.



Публикацията е редактирана (15-11-16 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: cvetanov95   
Дата:   26-11-16 23:35

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!

Минал съм по този път и много мога да ти помогна! Паричките ти
са перфектни. Когато аз купувах (2014) си взех Канон 350д с
китак 18-55


https://photo-forum.net/static/forum/2016-11/rcas8204.JPG


https://i.imgsafe.org/9feada313d.jpg


350д с Yongnuo 50 1.8 (в момента само тялото струва около 100-120 лв,
а обективът може да се намери нов за 125 лв. от форума).

Защо Канон? Наистина след време ще разбереш. Плюсовете според мен са много.
Ще ти кажа само един - ML

Защо да не се харчиш много - няма смисъл. Начинаещ си, те първа трябва да разбереш, че
ти снимаш - не апарата.

Успех! :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »